Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
11
12%
Ambarabat
5
5%
Nico
25
27%
Más
34
37%
Nem hoznék senkit
18
19%
 
Szavazatok száma: 93
Avatar
zsoly12
Barça B
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2012.04.07. 09:49:30

2012.08.18. 17:11:27

Megvettük Songot? Mennyiért?

OFF:
Mi a helyzet a Mallorcaval?
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.08.18. 16:26:55

S.Agüero írta:Azért Busi sem rossz killer passokban, lásd a Vale elleni 5-1-es meccsünket, mikor Messi átemelte a kapust Busi passza után. :wink:

Egyébként itt egy egész jó videó Song passzairól:
http://www.youtube.com/watch?v=bjbazhvwBe4
én nem sokat láttam játszani, nem nézek arsenal meccset, és persze egy ilyen videot barkirol össze lehet vágni, de azt azért lehet látni h ezeket a mélységi passzokat nagyon okosan és jol tolja.

jo helyen lesz itt a gyerek :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.08.18. 16:04:58

Azért Busi sem rossz killer passokban, lásd a Vale elleni 5-1-es meccsünket, mikor Messi átemelte a kapust Busi passza után. :wink:

Egyébként itt egy egész jó videó Song passzairól:
http://www.youtube.com/watch?v=bjbazhvwBe4
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2012.08.18. 13:37:33

mess2009 írta:ez a középpálya.... ott már tavaly is verhetetlenek voltunk, de mi lesz a 16-os és a kapu között?! ez itt a kérdés, nem a középpálya, főleg ha még néhány gólvágónk - alibiből többnyire - szintén a középpályán villog, passzolgat hátra nagy szorgalommal, ahelyett, hogy a kapu felé venné az irányt! én ebben várnék nagyon változást!!!! ha ezt Tito meglépi akkor de csak akkor feljebb léphet.
A keretünk tavaly is a világ legjobbja volt,ha nem lett volna rendre 4-5 kulcsjátékosunk sérült,vagy sérülésből visszatérő állapotban,akkor nem lett volna kérdés itt...Azért Villa kb egész szezon 0,plusz Alexis kb egyszer játszott,aztán megint nem,Pedro is mindíg húzta a lábát azért is volt ennyire gyatra szezonja...Villa reméljük helyrejött ténylegesen,de sztem tuti mert nem kockáztattak vele,jóval tovább nem játszatták mint előzetesen várható volt...Ő azért meg egy laza 20gólt formán kívül is szállít ez tuti...Messi az Messi...Alexisban meg azért rengeteg lehetőséget látok,érzi Messit, a többieket,zseniális megmozdulásai vannak,jól helyezkedik robban be...Sztem ez lesz neki az első nagy szezonja...Elől nem lesz itt baj...

Jah és Alba azért legalább akkor igazolás mint anno D.Alves volt,nagyon dúrván érzik egymást Ininvel a balon,meg ugye kb az egész csapattal...Olyan a gyerek mint egy örökmozgó,oda vissza futkos marha gyorsan egész meccsen,hasonló balszélső mint Alves jobb...Amúgy én évek óta hiányoltam hogy legyen egy felfutó balkebbünk...Abi jó védekezésben,de ő nem a klasszikus felfutó ember...Adriano nem rossz,de sokszor nagyon fentmarad...Alba viszont ésszel csinálja,és mivel sokkal gyorsabb,azért vissza is ér...És Titonak ez lesz a nagy újítása sztem,hogy eddig azért is lehetett levédekezni minket,mert jobb oldalon ment a támadások zöme,Alves-Messi-Xavi trióval,mert nem volt egy veszélyes bal szélsőnk...Viszont most Albával a balon szét fogjuk zilálni az ellenfelek figyelmét...

Nem lesz itt elől baj,és sokan mondják biztonságosabb lett volna igazolni egy nagy karaktert előre,mert mivan ha Villa nem épül fel,de én bízok Titoban,ő látja edzéseken Villát,azért nem véletlen mondják hogy ő volt Pep mögött a fej...És azért David Villa,az David Villa,egy legenda...Ha ő nekikezdd,zokognak madridban az tuti... :D :D :D
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2012.08.18. 13:16:18

ez a középpálya.... ott már tavaly is verhetetlenek voltunk, de mi lesz a 16-os és a kapu között?! ez itt a kérdés, nem a középpálya, főleg ha még néhány gólvágónk - alibiből többnyire - szintén a középpályán villog, passzolgat hátra nagy szorgalommal, ahelyett, hogy a kapu felé venné az irányt! én ebben várnék nagyon változást!!!! ha ezt Tito meglépi akkor de csak akkor feljebb léphet.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2012.08.18. 13:08:41

Messi-Ini írta: off.:amúgy ez érdekes lesz...vasárnap bajnoki,amit kötelező nyerni,hétfőn meg Gamper,amit bár nem kötelező,de azért jobb lenne megnyerni, csütörtökön meg fogadjuk a fehér egereket,szóval a játékosoknak pihenni is kellene...hogy lehetett így elbaltázni ezt az egészet? :evil:
Gamperen a B csapat + Villa fog valószínűleg játszani. :)

Song játékát nem igazán ismerem, nem sokszor láttam játszani, de ahogy olvasom az Arsenálosok véleményét nem igazán örülnének ha eligazolna. Brutális lenne egy Busi-Xavi-Iniesta alapkezdő, "cserének" meg Song-Cesc-Thiago. Egész jó :mrgreen:
Kép
Avatar
Messi-Ini
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2011.03.26. 14:23:53
Tartózkodási hely: Pápa

2012.08.18. 12:56:51

S.Agüero írta:Songot a Gamper napján fogják bemutatni. Ezt írja a SPORT és a MUNDO is.
8)
Akkor a Samp ellen este meg már tolhatja is :D


off.:amúgy ez érdekes lesz...vasárnap bajnoki,amit kötelező nyerni,hétfőn meg Gamper,amit bár nem kötelező,de azért jobb lenne megnyerni, csütörtökön meg fogadjuk a fehér egereket,szóval a játékosoknak pihenni is kellene...hogy lehetett így elbaltázni ezt az egészet? :evil:
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2012.08.18. 11:15:03

Lui-val egyetértek, ez a középpálya brutális, ezt a Fabregas - Song - Thiago "cseresort" 10ből 9 csapat elfogadná.
Tobias88 írta: Busquets-el összehasonlítva:
- kevésbé jól fejel, kevésbé jó labdatartó, kevésbé tudja a Barca pontos passz stílust
+ jobban lő, jobban indít be, gyorsabb, valamivel erősebb
Gyorsabb meg a jobban lő azért erős túlzás, labdatartásával meg nem lesz probléma, beleillik a képbe, a poor man's Barca-ban már hozzá szokott ehhez a stílushoz. Szerintem támadásban sokkal erősebb, mint Busquets, tényleg jobban indít be, killer pass-okban is jó, nem hiába adott 11 gólpasszt tavaly (mondjuk feljebb is játszott és ez meg is látszott a védekezésén), negatívumként megemlíteném, hogy néha elszáll az agya és szépen gyűjtögeti a lapokat (ez a lassúságának is köszönhető). Bár Mascherano is így jött ide, aztán látjuk... :)

Egyébként ez a 20 millió euró elég jó ár érte, mondhatnám úgy is, hogy akciós, én az Arsenal helyében 25 alatt nem adtam volna el. Szerintem Wenger is culé :D

Ebben még nincs benne Dal:
Arsenal since 2000 have made €310m from the sale of players. €128m or 41% has come from Barcelona.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.08.18. 09:31:24

Kifejezetten örülök, hogy Song-ot néztük ki magunknak.
Szimpatikus gyerek, és jó kis spíler, szerintem jól fog passzolni a játékunkba.
Plusz olyan középpályás sorunk lesz vele, hogy olyat még az atya úr isten nem látott.

Busi-Xavi-Ini-Cesc-Mache (mondjuk ő, ezzel inkább marad védő talán? )-Thigo-Song és ott van Jonathan is.

Azé' elég hólifákk.

És egy 20-ast simán megér.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2012.08.18. 09:18:24

Az igen! most látom csak, hogy a srácok 19-29-ig 5 meccset fognak játszani. majdnem minden második nap pályára kell lépni úgy, hogy ebből kétszer a madrid ellen...jó kis meccsdömpinggel kezdődik az új szezon. szerintetek ki fog védeni a szuperkupában? mivel a kupagyőztesek jogán vagyunk ott, és ezt Pintoval értük el, elképzelhetőnek tartom, így ő kap majd szerepet.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.08.18. 01:41:32

Songot a Gamper napján fogják bemutatni. Ezt írja a SPORT és a MUNDO is.
8)
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.08.18. 00:19:11

akkor őszintén remélem, hogy nem a nagybátyja halt meg, hanem song távozik. :D

egyszer már egy ilyen twittelés (mikor jött cesc) lelőtte a poént, azt hiszem puyolék írták ki, hogy üdv cesc, mikor még nem volt official.
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2012.08.18. 00:16:59

shutterisland írta:
Tobias88 írta:Nagyjából hivatalosnak tekinthető Song érkezése:

"Emmanuel Y Frimpong ‏@Frimpong26AFC
Uncle uncle Why did u leave me:( "

Én örülök neki :lol:
ez tuti az igazi frimpong ? és song a nagybátyja ? :D
Nem a nagybátyja, gondolom szleng. Legjobb haverok (voltak). De amúgy másvalaki írta hogy összepakolt a szekrényében ma.
94:39 6 - 1
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.08.18. 00:14:40

Tobias88 írta:Nagyjából hivatalosnak tekinthető Song érkezése:

"Emmanuel Y Frimpong ‏@Frimpong26AFC
Uncle uncle Why did u leave me:( "

Én örülök neki :lol:
ez tuti az igazi frimpong ? és song a nagybátyja ? :D
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2012.08.17. 23:56:27

K900 írta:
Stalkyard írta: A "hülye" Kassai meg a honfitársad(társunk), úgyhogy szerintem nagyobb tisztelettel is lehetne róla beszélni, attól függetlenül, hogy hibázott egy barátságos meccsen.
:roll:
Jé!! Te ezt a szót is ismered. :shock: :?
Ismerem, és gyakorlatban is megvalósítom azokkal szemben, akik rászolgálnak. :wink:

ON: Azért várjunk a mezszámmal, amíg biztossá nem válik a transzfer. Mindenesetre elmés dolog volt a szezon kezdete előtt kiosztani az összes mezt. Mennyivel jobb lesz elvenni valakitől. :roll:
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.08.17. 23:31:49

Deus írta:
BritishKnight írta:Akkor jöhetnek a tippek hogy mi lesz a mezszáma :lol: :lol: :lol:
Keita mezszamat fogja megkapni tuti
Az már Bartráé. És mivel elvileg spanyolban az első csapat tagjai, 1-25-ig kaphatnak mezszámot, valakitől elveszik, mert minden mezszám foglalt. Lehet a sérült Muniesa 25-ös mezszámát kapja, vagy esetleg JdS elmegy kölcsönbe (voltak ilyen hírek) és akkor 12.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.08.17. 23:29:42

BritishKnight írta:Akkor jöhetnek a tippek hogy mi lesz a mezszáma :lol: :lol: :lol:
Keita mezszamat fogja megkapni tuti
KépKép
Avatar
BritishKnight
Capitá del Barça
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2012.07.01. 14:39:04
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

2012.08.17. 22:59:37

Akkor jöhetnek a tippek hogy mi lesz a mezszáma :lol: :lol: :lol:
Remélem azért holnapra már tényleg hivatalos lesz!
"Gloria Victis, dicsőség a legyőzötteknek, kik győzhetetlenek."
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2012.08.17. 22:52:53

Nagyjából hivatalosnak tekinthető Song érkezése:

"Emmanuel Y Frimpong ‏@Frimpong26AFC
Uncle uncle Why did u leave me:( "

Én örülök neki :lol:
94:39 6 - 1
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.08.17. 22:13:03

Tobias88 írta:Busquets-el összehasonlítva:
- kevésbé jól fejel, kevésbé jó labdatartó, kevésbé tudja a Barca pontos passz stílust
+ jobban lő, jobban indít be, gyorsabb, valamivel erősebb

Hányszor szitkozódtunk tavaly hogy Busquets a nagy meccseken lövésnél ellőtte a picsbe a labdát
Ha valaki Busquetsnél rosszabban fejel, az nem tud fejelni. :) Szerintem abban iszonyat ügyetlen Sergi, főleg, hogy még magas is.

Egyébként ebből az összehasonlításból megint az jön ki, hogy Keita posztján jobb, vagyis egy sorral feljebb. Busquetsnek tartania kell a labdát, kényszerítőznie, diktálnia a tempót. Egy lövésből azt sem lehet lemérni, hogy hogyan lő, ritkán jár a tizenhatoson belül, azon kívül meg 99%-ban lepasszolja.

Mascherano is milyen jót ütközik és szerel, mégsem az igazi vkp itt.

Viszont az Afrika-kupázást most sem ússzuk majd meg, mindig kell egy játékos, aki lelép szezon közben. :D

Twitteres források szerint Song ma edzett, majd beszélt Wengerrel, végül kipakolt az ötlözőből és úgy távozott. Legkésőbb hétfőn bejelentik, de biztosra vehető az érkezése.
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2012.08.17. 21:16:30

amúgy én ezt a 22őt tudván a képességeit és a korát még mindig keveslem
(az Arsenalosokkal egyetemben akik 30 alatt nem adnák)
94:39 6 - 1
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2012.08.17. 21:08:07

Az azért látszik itt, hogy sokan nem néznek PL-et. Song majdnem annyit tett az Arsenal 3. helyéért mint Van Persie. Fiatal, még csak 24 éves de robosztus erős és emellett gyors is. Mind védekezésben mind támadásban nagyon jó, nem hiába akarja őt Villanova is. Még 25 millió euró is baráti érte főleg hogy Javi Martinezért kiad a Bayern 40et mert Song hasonló klasszis. Nem tud annyira védekezni, viszont támadni annál inkább ami a mi egyetlen védekező középpályásunkról nem mondható el.

Busquets-el összehasonlítva:
- kevésbé jól fejel, kevésbé jó labdatartó, kevésbé tudja a Barca pontos passz stílust
+ jobban lő, jobban indít be, gyorsabb, valamivel erősebb

Hányszor szitkozódtunk tavaly hogy Busquets a nagy meccseken lövésnél ellőtte a picsbe a labdát
94:39 6 - 1
Avatar
K900
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2011.07.19. 19:10:29
Tartózkodási hely: "My heart is in Brazil, and the Nou Camp stadium".

2012.08.17. 21:00:38

Mezner2 írta:
Ne haragudj,hogy ezt mondom,de a hszeid nagy részéből én azt érzem ki,hogy te nem is Barca ink. Neymar szurkoló vagy,ami annak fényében meglepő,hogy még nálunk sincs :lol:
Én barca mellett,egyértelműen a brazil válogatottnak szurkolok (ők a második kedvenceim).Ezért vagyok elfogult a brazilokkal is úgy általában. :roll: Lehet hogy sokszor túlzásba esek, de már a Dunga vs Leonardo csapattól kezdődően szeretem a selecaot. :) Egyébként ha nem hozánk jönne,akkor nem szurnám le magam természtesen.De az biztos, hogy aki megveszi az csakis jól jár vele.Én már R10-óta várok egy hasonló játékosra, és szerintem ő benne lehet valami hasonló. :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára K900 2012.08.17. 21:08:45-kor.
Horthy Gabi:"Madridban akkor szokták a legtöbb kávét főzni, hogyha a barcelona ott jár."
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2012.08.17. 20:48:58

K900 írta:
Stalkyard írta: A "hülye" Kassai meg a honfitársad(társunk), úgyhogy szerintem nagyobb tisztelettel is lehetne róla beszélni, attól függetlenül, hogy hibázott egy barátságos meccsen.
:roll:
Jé!! Te ezt a szót is ismered. :shock: Egyébként pedig én tisztelem őt, de az tény hogy mostanában nagyon sokat téved a meccseken. :?
Ne haragudj,hogy ezt mondom,de a hszeid nagy részéből én azt érzem ki,hogy te nem is Barca ink. Neymar szurkoló vagy,ami annak fényében meglepő,hogy még nálunk sincs :lol:

Barcaman 14!
De sajnos ahhoz kell viszonyítanunk,hogy milyen árak vannak a piacon,MIVEL minden csapat eszerint árazza be a játékosait,ha x ért 30-at akkor y legalább 40 mert jobb mint x...és így tovább,szóval de van köze hozzá
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.08.17. 20:47:24

Tegnap még a 18 volt korrekt ár érte, most meg már a 25 is az? Hm.
hát én a 18-ra azt mondtam, hogy annyiért nagyszerű transzfer lenne a mai piacon főleg.

a 25 még korrekt, elfogadható ár, viszont ilyen 30 milláért már szerintem is sok lenne.
Válasz küldése