NB1 - Magyar Bajnokság

Foci a Barçán kívül
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.02.13. 10:34:40

Deus írta:http://www.youtube.com/watch?v=Bqx2YTIyx1E

A Loki szurkolói azt nehezményezték, hogy a HaHa januári, hét fős debreceni demonstrációján a stadion-beruházást is támadták. A drukkerek közül az egyik felvette a mikrofont, és ingerülten kérdőre vonta a HaHa-sokat. Hangos szóváltás alakult ki a szurkolók és a diákok között.
Jogos a felháborodásuk szerintem, bár ezt kulturáltabban is előadhatták volna. A stadiont már 2004 óta ígérgetik, megérdemelné a csapat végre, hogy be is váltsák az ígéretet. Szerencsére már el is kezdődtek a munkálatok.
Le merem fogadni, azért a Plázát meg a Fórumot előszeretettel látogatja ez a dísz...!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.02.12. 16:12:39

http://www.youtube.com/watch?v=Bqx2YTIyx1E

A Loki szurkolói azt nehezményezték, hogy a HaHa januári, hét fős debreceni demonstrációján a stadion-beruházást is támadták. A drukkerek közül az egyik felvette a mikrofont, és ingerülten kérdőre vonta a HaHa-sokat. Hangos szóváltás alakult ki a szurkolók és a diákok között.
KépKép
Avatar
FtcSikiHun
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2740
Csatlakozott: 2009.12.17. 21:59:21
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton

2013.02.08. 19:31:37

davi10 írta:+
Milos Zseravica
Ott volt a Marbellai edzőtáborban és eldőlt, hogy nem igazol ide.

Én végülis mind Juhásznak, mind Szabicsnak örülnék, főleg mert magyar játékosok, de azért annyira nem rosszak :D
Eddig is sokalltam a külföldieket, de sajnos nincs mit tenni, eléggé elb*szták az utánpótlást pár éve, majd 10 év múlva talán lesznek normálisa magyar játékosok.
hát ha már mindenkit nézünk, akkor még volt egy Lelo nevű védő, illetve egy kanadai csatár is szóba jött, de Lelo nem felelt meg, a kanadai meg eligazolt a egy nívósabb csapatba, Torontoba. jaj de bánom..


Nem teljesen a mi hibánk az utánpótlás. Legalábbis ha a Fradira gondolsz. az egész magyar utánpótlás a béka segge alatt van. Akkor jár a legjobban egy 17-18 éves srác, ha hamar kimegy külföldre. A mai kis fiatalok le se tolják a focit. Tisztelet a kivételnek. Az a fontos nekik, hogy este milyen buli van, milyen legyen a hajuk..A küzdeni akarás, a győzelmi vágy messze van tőlük. Hallottam olyan esetről, hogy egy szurkoló megkérdezett egy 18-19 éves srácot, hogy miért nem marad kint kicsit gyakorolni edzések után? Mire a válasz: 'nincs kedvem, meg a többiek kiröhögnének'. Na itt tart a magyar foci. És ezért tart itt a válogatott.
Persze lehet ez csak pletyka volt.

A magyar edzők is nem próbálnának tanulni a külföldiektől, akik itt vannak, pedig akik nívósabb bajnokságokból, országokból jöttek, lásd Sousa, Rossi, Moniz, lehet többet tud, mint egy Mészöly. Varga Zolit se 'hagyták' normálisan dolgozni, mert 'csak' kölni edzőakadémiát végzett. Inkább kikezdik azt, aki nincs benne a magyar edzőkörforgásba. Ott fúrják őket, ahol tudják. De ideje lenne észbe kapni, hogy mennyire le vannak/vagyunk maradva az elit futballtól.
Kép
'élvezd, hogy minden rosszban van valami'
'...törekedj azzá lenni,ami lehetnél!'
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6777
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.08. 19:06:45

+
Milos Zseravica
Ott volt a Marbellai edzőtáborban és eldőlt, hogy nem igazol ide.

Én végülis mind Juhásznak, mind Szabicsnak örülnék, főleg mert magyar játékosok, de azért annyira nem rosszak :D
Eddig is sokalltam a külföldieket, de sajnos nincs mit tenni, eléggé elb*szták az utánpótlást pár éve, majd 10 év múlva talán lesznek normálisa magyar játékosok.

Bödé-nek nagyon örülök, hogy végre behívták a válogatottba. Moniz rohadt jó játékost csinált belőle, de lesz ő még ennél is jobb.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
FtcSikiHun
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2740
Csatlakozott: 2009.12.17. 21:59:21
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton

2013.02.08. 18:42:20

Na, akkor röviden vázolom a Fradi jelenlegi helyzetét, annak az egy-két embernek, akit érdekel :)

Ma utaztunk el Belekbe, a csapat érkezése estére várható.
Egyes információk szerint néhány nagyobb nevű játékos csatlakozhat a csapathoz.

Sno, aki az Ajaxban, a Celticben és a Bristolban is megfordult, első két csapatnál bajnokságot nyert, jelenleg ha jól emlékszem a Feyenoord játékosa. Elméletileg kölcsönbe jönne, 25 éves támadó középpályás, tipikus robotoló, nagyszerű fizikummal, illetve elég gyors is. Egyetlen problémája, hogy 2szer is volt szívrohama, mindkétszer a pályán, de ha minden igaz a második esetnél már saját lábán hagyta el a játékteret. Decemberben túlesett egy műtéten, miután az orvosok szabad utat adtak neki a játékhoz. Az edzőjével nincs jó viszonyban, így még nagyobb esély van, hogy hozzánk csatlakozzon. Ha minden igaz csak kölcsönbe jönne.

Leonardoról komolyabban szerintem nem kell beszélni, stabil Ajax játékos volt. Már szeptemberben is próbálta csábítani Moniz, akkor még nem adta be a derekát, most viszont egyre valószínűbb, hogy nálunk folytatja. Valószínűleg kicsit lejjebb kell vinnie az igényeit, hogy megszerezhessük.

Aborah szintén ex-Ajax játékos, ő már játszott nálunk felkészüli mérkőzésen, ahol gólt is szerzett. Moniz sokat dicsérte, és azt mondta, hogy komoly erősítése a csapatnak, így elég nagy esély van rá, hogy őt leigazoljuk. Tipikus osztogató középpályás, nagyszerű látása van a pályán, illetve nagyszerű labdákat ad.

Juhász Rolandnak két csapat maradt a kalapban az nso forrásai szerint, az egyik egy orosz klub, a másik a Fradi. Őt sem kell bemutatnom, valószínűleg erősítés lenne nekünk, de nem örülnék neki, pár hónapja még azt nyilatkozta, hogy nem jönne a Fradi, most viszont ha úgy van ugródeszkának használna minket.

Illetve volt Szabics Iminek egy sokadik elszólása a válogatott meccs után, ami így hangzott:
-Mi a véleményed az első válogatott meccsét játszó Bödéről, milyen duót alkotsz vele?
-Hát majd a Fradiban is...összeszokik ez a duó :)
Valószínűleg nem most fog ideigazolni, mivel szerződése van, de már sokadszor utal rá, hangoztatja, hogy itt szeretné befejezni a pályafutását. Egyesek már most dobálóznak a nevével, de komolyabban csak nyáron kerülhet szóba szerintem.

Van már egy biztos igazolásunk, Junior Fell, brazil középső hátvéd. A Marbellai edzőtábor minden meccsét végigjátszotta. 21 éves, egész ügyes játékos, illetve az információk szerint Somalia után ő a leggyorsabb a csapatban. Moniz ilyen embert keresett Besic mellé, aki gyors és magas. Klein nem volt jó mert lassú. Egész jól lehozta a meccseket, főleg ha megnézzük, hogy kik ellen játszottunk-Steau,Basel,Dynamo. A meccsek alapján amiket láttam, nem tartom olyan hatalmas fogásnak, inkább üzletinek tűnik, miszerint Moniz kicsit kupál rajta, és később egy kis pénzért továbbadjuk. Persze csak én gondolom így, lehet erősítés lesz, de én Ottennek jobban örülnék középen.

Továbbá nemrég látott napvilágot a hír, miszerint Moniz a Hereenven kötelékeihez tartozó Martinusban is gondolkodik. A srác gyors, fürge, ügyes. Olyan mint Somália, csak nem fél a labdától. Talán rá van a legkevesebb esély, hogy elhozzuk.

Elnézést az untatásért :P
Kép
'élvezd, hogy minden rosszban van valami'
'...törekedj azzá lenni,ami lehetnél!'
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.01.28. 12:08:59

http://www.nemzetisport.hu/labdarugo_nb ... et-2212111

Ha minden igaz csak összejön végre egy Loki stadion, amit valóban annak is lehet minősíteni. Bár 2014 tavaszára készül el elvileg, szerintem örülhetünk, ha a 2014/15-ös idényt el tudjuk kezdeni az új arénában. :roll:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6777
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.27. 16:22:04

Messa írta:
Nikolics meg 12 perc alatt rúgott 2-t, érthetetlen számomra hogy miért nincs még most sem ott a válogatott közelében sem.
Egervári inkább behív egy Németh Krisztiánt aki lő 15 meccsen 2 gólt, mikor Niko idén fél európát kivégezte. Érthetetlen.
Majd Böde után :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2013.01.27. 15:43:02

Messa írta: Nikolics meg 12 perc alatt rúgott 2-t, érthetetlen számomra hogy miért nincs még most sem ott a válogatott közelében sem.
Egervári inkább behív egy Németh Krisztiánt aki lő 15 meccsen 2 gólt, mikor Niko idén fél európát kivégezte. Érthetetlen.
Érthetetlen számomra is!

Mindig behívja Némethet, de, hogy miért azt szerintem csak ő tudhatja.

A másik bosszantó pedig Huszti. Az ő nevét se láttam a válogatott keretben. (bocsi ha mégis ott van). azzal érvelve, hogy nem állna neki a válogatott taktikája, istenem...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15502
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.01.27. 15:34:54

Messa írta: Egervári inkább behív egy Németh Krisztiánt aki lő 15 meccsen 2 gólt, mikor Niko idén fél európát kivégezte. Érthetetlen.
nem is tudtam,hogy magyar állampolgár is.
Luxus nem behívni,és kipróbálni, mintha annyira el lennénk eresztve jó csatárokkal. Szerintem Szalaival jól ellennének,kiegészítenék egymást.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3816
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2013.01.27. 15:24:15

Vidi - Rapid Bukarest 3-1

3 napja a Dinamo Moszkvával játszottunk egy 0-0-s döntetlent, ott is minimum kiegyenlített volt a játék képe, ma meg egyszerűen simán lefociztuk a románokat. A góljuk szerintem méteres les volt, de annyi baj legyen.
Nagyon tetszett ez a támadó mentalitás, az első félidőben a legerősebb csapat játszott, ki sem jött a Rapid a térfeléről, nagyon erősen letámadtuk őket.

Nikolics meg 12 perc alatt rúgott 2-t, érthetetlen számomra hogy miért nincs még most sem ott a válogatott közelében sem.
Egervári inkább behív egy Németh Krisztiánt aki lő 15 meccsen 2 gólt, mikor Niko idén fél európát kivégezte. Érthetetlen.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6777
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.23. 21:35:23

Fradi - Steaua Bukarest 2-1

Megfordítottuk a meccset, és ezzel megnyertük az Impact Cupot!
Azért egy Dinamo Kijev, Basel és Steaua mezőnyből nem rossz teljesítmény első helyen végezni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3816
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2013.01.20. 23:52:40

recrea írta:...Emellett az is szégyen, h a valódi magyar szakemberek el vannak nyomva, munkát sehol sem kapnak, pénzért(!) kell venniük melót, ahogy a Bognár Gyuri mondta. Minden szinten megvan az a 15 edző, akit alkalmazni kell. Pfff....
Mondjuk az is érdekelne, h mikor látunk egy 18-20 éves tehetséges játékost, aki stabilan teljesít az nb1-ben, netán esélye van külföldi ligás szerződésre.
Mittudomén hány év sárban és egyhelyben való toporgás után én valahogy nem is hiányolom a magyar "szakembereket".
A valódi magyar szakember pedig itthon úgy tűnik csak fogalom... Mindenesetre Benczés Miklóst az egyik legértékesebb, legbiztatóbb magyar edzőnek tartom, szerencsére ő a Vidi NBII-es csapatánál van már.

A második részére, ha a mi akadémiánkra gondolsz, kezd biztató lenni a helyzet. Bár mondjuk ezt a türelmetlenséget sem értem, nyilván a Masia sem 2 év alatt kezdte el ontani a Xavi-Iniesta féle játékosokat. Szóval Gyurcsó és Szolnoki akadémisták, Gyurcsót tudom hogy figyelték is már külföldről. + most a spanyol edzőtáborban is ott van 2 akadémista, Zsótér Donát (17 éves!) és Kleinheisler Laci. Előbbiről biztos hogy sokat fogunk még hallani, több meccsen is játszott már a Vidiben, pedig akkor még csak 16 volt.
recrea írta:Tényleg érdekel a véleményed, h szerinted mi lesz 2014 után a Videotonnal? Nem szabad politizálni, de biztosra veszem, h más lesz hatalmon, és a pénzcsap el lesz zárva Fehérváron. Mert állami támogatást - ahogy Te is említetted - tuti nem fog kapni, az Orbán által szerzett támogatok hipp-hopp eltűnnek, mert ellehetetlenítik őket, állami, himi-humi megbízás nem lesz, bevétel jóval kevesebb, visszaosztás nuku. Megkockáztatom, ismét az anyagi csőd szélélre fog kerülni a csapat, aminek - mielőtt azt hinni bárki is - cseppet sem örülnék.
Ez egy nagyon izgalmas téma. De vannak azért itt olyan dolgok, amiket a legtöbb ember nem tud, vagy csak szimplán -tán direkt is- elfelejt. Amikor a Vidi pár éve a megszűnés szélén volt, jött egy ember 2007-ben, MO ikszedik leggazdagabb embere, aki megvásárolta a klubot. Idézek pár érdekes információt.
"Garancsi István - Alighanem ő költött a legtöbbet egy magyar csapatra, amióta 2007-ben megvásárolta a Videotont –bevallása szerint saját vagyonából több milliárdot. Brókerként dolgozott, majd Csányi Sándor, az OTP és Hernádi Zsolt, a MOL vezérigazgatójának üzlettársa lett. Nem véletlen, hogy a MOL is a csapat támogatói között szerepel."
Ezzel nem azt mondom, hogy Orbánnak nincs köze a Mol-Vidi társuláshoz, de kevesebb, mint azt a legtöbb ember gondolja.
A Videoton felfuttatása pedig egyértelműen nem Orbán óta van, hanem mióta Garancsi megvette a klubot. Meg lehet nézni, minden évben fokozatosan egyre komolyabb játékosok érkeztek, és a körülmények is fokozatosan kezdtek egyre profibbak lenni. 2009-ben kishíján Matthaus ült le a kispadra, jó egy évvel Orbán és a Fidesz hatalomra kerülése előtt. Már akkor is külföldi edzőt kerestek, mert a nemzetközi kupa volt kitűzve végső célul. Ergo már akkor is biztosítva volt a jó anyagi háttér. Ezért gondolom azt a felvetést röhejesnek hogy a mi létezésünk Orbántól meg a Fidesztől függ. Elképzelhetőnek tartom, sőt valószínűnek hogy megérezzük majd ha leváltják, de ameddig Garancsi itt van és nem mondja azt hogy elég volt, addig nem lesz csődközeli helyzet, ebben biztos vagyok.
Továbbá bízom abban, hogy sikerül valami olyat letenni az asztalra a következő néhány évben a nemzetközi porondon, ami miatt a támogatóknak maguktól is vonzó lenne társulni, politikai ideirányítás nélkül. A tavalyi bajnoki címet és az idei EL szereplést figyelembe véve valahogy nem tartom ezt teljesen elképzelhetetlennek.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3816
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2013.01.20. 23:11:36

visca el barca írta:örömmel konstatálom h szóza utódjának egy totál noname, eddig szinte csak mindenhonnan kirugott / segédedzőként ténykedő embert szerződtettek.
miért konstatálod örömmel? semmit nem tudsz róla, csakúgy mint én sem, és mint senki más. Sousa ugyanígy jött ide, ugyanezek az érvek megvoltak, hogy a magyar foci istenét, Mezey Gyuribát egy ilyen edzőként senkivel pótolják, mint Sousa, akit fél év után mindenhonnan kiraktak.
1 év múlva meg majd lehet érte is sorban állnak majd..
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2013.01.20. 23:01:04

Jesualdo Ferreira másodedzője volt a Portonál, Malagánál, és a Panathinaikosznál is. Nem hangzik rosszul, kíváncsi vagyok, mire megy majd a Vidivel.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.01.20. 22:55:17

örömmel konstatálom h szóza utódjának egy totál noname, eddig szinte csak mindenhonnan kirugott / segédedzőként ténykedő embert szerződtettek.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6777
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.19. 18:01:50

Nézte valaki a tegnapi Fradi - Dinamo Kijev meccset?
3-2re nyertünk, és igaz, hogy mindkét félidő első felében egy kcsit bealudtak a fiúk, de jó volt látni, hogy a meccs 3/4ed részében a Fradi dominált egy válogatottakkal teli csapat ellen. Főleg ahogy hallom mennyit dolgoznak, nem kicsit lehetnek fáradtak.
Bödére rá sem ismertem, 2gól, 2 kapufa, és még sztem sosem játszott ilyen jól.
Tudom, barátságos meccs, nem kell túl nagy következtetést levonni, de azért ezek bíztató jelek.
Most megy a Kolozsvár elleni meccs, amit nem tud közvetíteni a tv, amúgy 0-0 az eredmény.

Hétfőn 16:00kor Fradi - Basel
Szerdán 18:00kor Fradi - Steaua Bukarest

Szerk.: Tizivel vezet a Kolozsvár.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.01.16. 10:25:16

Messa írta:Recrea, az a baj ezekkel az összegekkel, hogy európai szinthez mérve ez nevetségesen, irtózatosan kevés még így is. Kevesebb mint 1 milliárd forintról beszélünk, már amiket így felsoroltál. Azt a kevesebb, mint 1 milliárdot meg ne sajnáljuk már az NB1-es csapatoktól. :shock:
Amiket felsoroltam, 5 perc alatt jutottak eszembe, szerintem csak a Debrecen stadionja lesz 1 milliárd. Európa nagy részén ezért kapnak is cserébe valamit, élvezhető focit. Elismerem, komoly állami támogatás nélkül nem lehet minőségi focit teremteni, az elsőre évek óta látok lépéseket, a másodikra semmit.
Messa írta:A felcsúti cuccot szándékosan nem vettem ide, annak konkrétan Orbán az alapítója.
És a havi bruttó másfél milliójából spórolta össze a finanszírozását...ettől függetlenül okosabb ötletnek tartom egy akadémia alapítását, mint másodosztályú portugál vagy kimondhatatlan nevű balkáni, esetleg lepukkant magyar játékosok igazolását. Emellett az is szégyen, h a valódi magyar szakemberek el vannak nyomva, munkát sehol sem kapnak, pénzért(!) kell venniük melót, ahogy a Bognár Gyuri mondta. Minden szinten megvan az a 15 edző, akit alkalmazni kell. Pfff....
Mondjuk az is érdekelne, h mikor látunk egy 18-20 éves tehetséges játékost, aki stabilan teljesít az nb1-ben, netán esélye van külföldi ligás szerződésre.
Messa írta:Mellesleg a Vidi egy EL csoportkörrel ennek a többszörösét kasszírozta be.
Tényleg érdekel, h konkrétan mennyit? Valaha én is fanatikus magyar foci szurkoló voltam, így megértelek. Tényleg érdekel a véleményed, h szerinted mi lesz 2014 után a Videotonnal? Nem szabad politizálni, de biztosra veszem, h más lesz hatalmon, és a pénzcsap el lesz zárva Fehérváron. Mert állami támogatást - ahogy Te is említetted - tuti nem fog kapni, az Orbán által szerzett támogatok hipp-hopp eltűnnek, mert ellehetetlenítik őket, állami, himi-humi megbízás nem lesz, bevétel jóval kevesebb, visszaosztás nuku. Megkockáztatom, ismét az anyagi csőd szélélre fog kerülni a csapat, aminek - mielőtt azt hinni bárki is - cseppet sem örülnék. De ha nem 14-ben, akkor 18-ban lesz így, biztosra veszem, h Te még Vidi szurkoló leszel akkor is. Mondom még egyszer, ezen támogatók nem a Vidi marketing értéke vagy a jól működő üzleti modell miatt mentek oda, hanem szimpla politikai érdekből. Ha viszonylag jól felépített üzleti modellt akarnál belőlem kisajtolni, azt mondom Debrecen, ott kapizsgálnak valamit. Valami hosszútávú, értek adót. (kifejezetten nem vagyok Debrecen drukker).
Messa írta:Igen, biztos van a befizetett adónknak köze a magyar focihoz, mint ahogy mindenhez ebben az országban. Ezeknek az összegeknek a sokszorosáért cserélik le évente a parlament szertárosainak az autóit kb. Valószínűleg szintén a Te adódból. De ez csak egy abszurdum volt, töménytelen mennyiségű pénz megy el sokkal nagyobb fasságokra, mint a foci...
Ez is tény, csak felesleges volt idekeverni, mert most a fociról beszélgetünk.
Messa írta:Amikor Gyurcsányék voltak hatalmon az (IS!!!) volt a baj, hogy fittyet hány az egész magyar sportra, a focira meg különösen. Orbán tesz érte, sőt államilag támogat szinte minden valamire való csapatot - szerintem egyébként futballhoz képest nem sok pénzzel- , most ez a baj.

Mellesleg a legdurvább, mi a baj azzal ha szerzett támogatókat, SZPONZOROKAT a csapatoknak? :shock: Ez így megy szinte minden európai csapatnál, szponzorok, támogatók vannak a csapatok mögött.
Nálunk van/volt csak az, hogy az egyesületek a tv-s jogdíjakból tartották fent magukat hétfőről keddre, mert annyira nincs/nem volt pénz.
A szponzorokról leírtam a véleményem. Mondom megint, Kubatovnak egy telefonjába kerül és a Szentpétery utalja is a lóvét, mire odaér, kieszelik, hogyan költségeljék le, bár lehet erre sincs szükség.

Engem igenis zavar az állami maffia a fociban, szerezzenek szponzorokat (ne állami cégeket!), vegyenek fel kölcsönöket (ne támogatásokat!), neveljenek ki játékosokat (ne 11 légiós legyen a Győr kezdőcsapatában!), építsenek hosszútávú célokat.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3816
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2013.01.09. 19:32:06

Recrea, az a baj ezekkel az összegekkel, hogy európai szinthez mérve ez nevetségesen, irtózatosan kevés még így is. Kevesebb mint 1 milliárd forintról beszélünk, már amiket így felsoroltál. Azt a kevesebb, mint 1 milliárdot meg ne sajnáljuk már az NB1-es csapatoktól. :shock:
A felcsúti cuccot szándékosan nem vettem ide, annak konkrétan Orbán az alapítója.

Mellesleg a Vidi egy EL csoportkörrel ennek a többszörösét kasszírozta be.

Igen, biztos van a befizetett adónknak köze a magyar focihoz, mint ahogy mindenhez ebben az országban. Ezeknek az összegeknek a sokszorosáért cserélik le évente a parlament szertárosainak az autóit kb. Valószínűleg szintén a Te adódból. De ez csak egy abszurdum volt, töménytelen mennyiségű pénz megy el sokkal nagyobb fasságokra, mint a foci...

Amikor Gyurcsányék voltak hatalmon az (IS!!!) volt a baj, hogy fittyet hány az egész magyar sportra, a focira meg különösen. Orbán tesz érte, sőt államilag támogat szinte minden valamire való csapatot - szerintem egyébként futballhoz képest nem sok pénzzel- , most ez a baj.

Mellesleg a legdurvább, mi a baj azzal ha szerzett támogatókat, SZPONZOROKAT a csapatoknak? :shock: Ez így megy szinte minden európai csapatnál, szponzorok, támogatók vannak a csapatok mögött.
Nálunk van/volt csak az, hogy az egyesületek a tv-s jogdíjakból tartották fent magukat hétfőről keddre, mert annyira nincs/nem volt pénz.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.01.09. 00:55:44

Cumbee, egyáltalán nem akartam a Vidire helyezni a hangsúlyt, de csak a kedvedért, a teljesség igénye nélkül:

- 100 milliós állami támogatás a Vasasnak

- 15 milliós állami támogatás az MTK-nak

- állami tulajdonú Ferencvárosi Torna Club, Kubatov Fidesz vezérnek egy telefonjába került és jött a pènz, Magyar Fejlesztési Bank, Szerencsejáték ZRT, stb.

- a társasági adókedvezményből a felcsúti alapítvány 3 milliárd forintot kapott

- állami támogatással épülő stadionok: nemzeti stadion, Debrecen, Felcsút, Fradi

- 2007 év: csőd szélen a Vidi, mára a következő támogatók: Strabag, Mol, Közgép, TriGránit, CBA, Magyar Fejlesztési Bank. Ők vajon a marketing értéket vagy a nagyszerű üzleti modellt látták meg Fehérváron? Vagy esetleg a kormányzó hatalommal egy testben működő cégektől, a magasról érkező, visszautasíthatatlan kérések eredményeként jönnek a milliók?!

- Videoton 125 milliós önkormányzati támogatás, Pápán 25 milliós önkormányzati támogatás

- Magyar Posta 50 milliós támogatása az MLSZ-nek, mondjuk ezt az összeget Fehérváron vagy Debrecenben kiröhögik

Így hirtelen ennyi, amit tavaly olvastam.

Szerinted tényleg nincs köze a magyar focinak a mi befizetett adónkhoz?
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3816
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2013.01.08. 20:01:12

recrea írta:Semmi rosszindulat nem volt benne, és nem arról beszélsz, ami engem zavar, személyes támadásnak vetted a dolgot.
Engem az sem érdekel, ha Sousaért 5 millió eurót is kaptatok, az sem érdekel, h a Vidiről van szó, a Fradin meg bármelyik csapaton fel lennék háborodva. Nem kell semmit elmagyarázni. A magyar állam meg már előtte belepumpálta a pénzt, de most őszintén van értelme. Elértünk vele valamit, valami hossszútávú dolgot?!
Én ugyanúgy szurkoltam a Vidinek, meccsen is voltam Fehérváron, csak mocskosul sokallom ezeket a fizukat, közben meg nézhetetlen a magyar foci.
Elnézést kérek Tőled, kicsit tényleg támadásnak vettem. Csak tudod Vidi-drukkerként nem egyszerű az élet a legtöbb fórumon, már zsigerből jön ez a "visszatámadás". Bevallom azt hittem hogy Te is a fideszotonozó ellendrukkerek táborából való vagy, ezért volt olyan a válaszom amilyen.

Kicsit off: A fizetésekre visszatérve, én pont tegnap gondolkodtam ezen, pontosabban épp Valdes fizetésén. Elképesztőnek tartom. Hihetetlennek. Az hogy valakinek nem elég az évi majd 2 milliárd, hanem 2,4 kell neki, az felfoghatatlan, abnormális.

És ezekeből a Conceicao/Sousa/Moniz fizetési adatokból látszik, hogy itthon is mekkora pénzek mozognak a fociban néhol. És ez még mindig nevetségesen kismiska a top-klubokhoz képest...
Pedig már ők is annyit keresnek, amennyit egy magyar átlagpolgár elképzelni sem tud, és életében sem keres annyit valószínűleg mint az említettek 1 év alatt. Van valami abban amit írsz, de vannak ennél még drasztikusabb példák is a pl parlamentben, akik a semmittevésért teszik zsebre a milliárdokat...

off vége.

Hogy van-e értelme azt nem most, nem jövőre, de lehet még utána sem fogjuk megtudni. Ez nem egy fél éves projekt, egy csapatot felfuttatni nem lehet 1 szezon alatt. Mo-n nagy pénznek számít, amiből a Vidi gazdálkodik, európai szinten kevésnek. Ahhoz képest Sousa kihozott elég sok mindent ebből a csapatból. Legjobb példa Rui Patrició volt a maga 18 milliós piaci árával, a Vidi kerete meg 16 millió volt akkor, aztán mégis kapott 3 gólt.
Reméljük folytatódik ez a tendencia, szerintem mindenki örülne ha nem itt tartana a magyar foci ahol, és ezért Fehérváron elég sok mindent meg is tesznek.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Cumbee
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2009.08.16. 17:11:11

2013.01.08. 19:51:29

recrea írta:Csak nekem felháborító, h egy magyar csapat (a magyar állam, a magyar adófizetők) ennyit fizet(nek) egy edzőnek:
http://www.nemzetisport.hu/labdarugo_nb ... ir-2205441
Nagyon sokszor meg szerettem volna már kérdezni egy érintettől de eddig nem volt lehetőségem. Te/Ti komolyan el is hiszitek ezt a sok hülyeséget amit itt nyomattok kb 2 éve, vagy ez nektek csak szórakozás? Tök sokáig azt hittem, hogy akik különböző fórumokon minden vidis cikkhez, hírhez benyögi, hogy "Na akkor holnaptól emelkedni fog a benzin ára" meg "Ezt is a mi MANYUP pénzünkből fizették" és a többi ilyen hülyeség az csak szórakozik és azt élvezi, hogy felszabja a többi fórumozó agyát, de lassan kezdek rájönni, hogy lehet, hogy tényleg vannak emberek, akik ezt komolyan is gondolják.

És sry, hogy téged pécéztelek ki a tömegből, de rengeteg sportoldalon kell ezt olvasnom, viszont csak itt vagyok regelve, szal nem személyesen ellened szól a kérdés,(csak te vagy kéznél:D) de tényleg érdekelne, hogy ez neked most csak ilyen megszokás/hobbi, esetleg egy jó poén vagy szent meggyőződésed, hogy a vidi költségvetése a te adódra épül?


És hogy ne csak offoljak: Souzás ügyhöz annyit fűznék hozzá, hogy én személy szerint nagyon sajnálom. A hülyeségei ellenére ő nekem egy hiteles embernek tűnt, aki egész végig azt hangoztatta, hogy egy 3 éves tervben gondolkodik. Én "meg is vettem" ezt és nagyon kíváncsi lettem volna rá, hogy mi sül ki ebből. Ha kitölti a 3 évét és jövőre még egyszer sikerül bejutniuk valami nemzetközi kupába, akkor szerintem kihozta volna a maximumot a csapatból és önmagából is, megkérdőjelezhetetlen lett volna az itteni ténykedése, így viszont marad az emberben (bennem legalábbis) hiányérzet vele kapcsolatban. Minden esetre amit eddig itt letett az asztalra, az vitán felül kiemelkedő volt, sokat köszönhet a magyar foci neki és azt is belátom, hogy ha dobbantani akart, akkor ez volt a lehető legjobb alkalom a számára. A nagy kérdés a szememben az indíttatás, de erről nemsokára többet tudunk. Ha nem vállal most télen máshol munkát akkor tényleg családi ügy miatt ment el, ha megy a nagy almába, akkor is érthető maga a döntés, az indoklás miatt azonban én személy szerint csalódott lennék.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.01.08. 19:30:43

Messa írta:
recrea írta:Ha Te ettől a választól érzed magad tökös gyereknek, örülök, h segíthettem. Más valaki esetleg?
De ezen mit kell még magyarázni komolyan? KAPTUNK 600.000 eurót Sousa távozása miatt. Conceicao évi bére pedig állítólag 240.000 euró lesz. Azaz ilyen alapon akkor Sousa távozása/Conceicao érkezése hoz a magyar állampolgároknak majdnem 400.000 eurót. :lol:

Nem, mellesleg engem marhára nem háborít fel. Inkább az ilyen emberek tegyék zsebre azt a pénzt, akik bejuttatnak egy magyar csapatot az EL-be és kiütjük a Slovant, a Gentet, a Trabzonsport, a Baselt, meg a Sportingot.
Szerintem Te sem gondoltad komolyan, inkább csak némi rosszindulat vezérelt.
Semmi rosszindulat nem volt benne, és nem arról beszélsz, ami engem zavar, személyes támadásnak vetted a dolgot.
Engem az sem érdekel, ha Sousaért 5 millió eurót is kaptatok, az sem érdekel, h a Vidiről van szó, a Fradin meg bármelyik csapaton fel lennék háborodva. Nem kell semmit elmagyarázni. A magyar állam meg már előtte belepumpálta a pénzt, de most őszintén van értelme. Elértünk vele valamit, valami hossszútávú dolgot?!
Én ugyanúgy szurkoltam a Vidinek, meccsen is voltam Fehérváron, csak mocskosul sokallom ezeket a fizukat, közben meg nézhetetlen a magyar foci.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3816
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2013.01.08. 19:18:43

recrea írta:Ha Te ettől a választól érzed magad tökös gyereknek, örülök, h segíthettem. Más valaki esetleg?
De ezen mit kell még magyarázni komolyan? KAPTUNK 600.000 eurót Sousa távozása miatt. Conceicao évi bére pedig állítólag 240.000 euró lesz. Azaz ilyen alapon akkor Sousa távozása/Conceicao érkezése hoz a magyar állampolgároknak majdnem 400.000 eurót. :lol:

Nem, mellesleg engem marhára nem háborít fel. Inkább az ilyen emberek tegyék zsebre azt a pénzt, akik bejuttatnak egy magyar csapatot az EL-be és kiütjük a Slovant, a Gentet, a Trabzonsport, a Baselt, meg a Sportingot.
Szerintem Te sem gondoltad komolyan, inkább csak némi rosszindulat vezérelt.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.01.08. 18:59:51

Messa írta:
recrea írta:Csak nekem felháborító, h egy magyar csapat (a magyar állam, a magyar adófizetők) ennyit fizet(nek) egy edzőnek:
http://www.nemzetisport.hu/labdarugo_nb ... ir-2205441
Persze, a benzinár is ezért fog drágulni holnaptól 3 forinttal hogy ki tudjuk fizetni. :)

Sousáért kaptunk 600 ezer eurót, telik rá, neked ebből nagy károd nem lesz gyanítom. :roll:

A Fradinál Moniz is évi 250 ezer eurót keres, az se fájjon.
Ha Te ettől a választól érzed magad tökös gyereknek, örülök, h segíthettem. Más valaki esetleg?
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3816
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2013.01.08. 18:42:36

recrea írta:Csak nekem felháborító, h egy magyar csapat (a magyar állam, a magyar adófizetők) ennyit fizet(nek) egy edzőnek:
http://www.nemzetisport.hu/labdarugo_nb ... ir-2205441
Persze, a benzinár is ezért fog drágulni holnaptól 3 forinttal hogy ki tudjuk fizetni. :)

Sousáért kaptunk 600 ezer eurót, telik rá, neked ebből nagy károd nem lesz gyanítom. :roll:

A Fradinál Moniz is évi 250 ezer eurót keres, az se fájjon.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Válasz küldése