Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Don Blaugrana 2005
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2013.09.30. 18:00:44

2013.10.23. 18:36:10

Most már lassan ott tartok, hogy csak azokat a meccseket fogom megnézni ahol hazai pályán játszunk Valladolid szintű csapatok ellen, akkor talán nem alszok be rajta. :? Elképesztő, hogy milyen rossz játékot játszunk, és ráadásul nem elsőre. Mert lehet, hogy vannak akik szeretnek optimisták lenni, de azért észre kéne venni, hogy a Celtic, az Osasuna és az Atletico elleni meccseink is ugyanilyen semmilyen,lötyögős, szenvedéssel teli meccsek voltak. Persze lehet mondani, hogy ezért meg azért de az inkább Mourinho reszortja. Nem beszélve arról, hogy milyen érdekes, hogy ilyen problémáink csak nekünk vannak, érdekes, hogy egy Bayern simán el verte a City-t idegenben,de azért jön a duma, hogy de ők majd nem így játszanak ellenünk, őket majd megverjük, Ja persze :? Ráadásul ezzel jönni, hogy a Milan-t sosem könnyű megverni. Ja mert van náluk 2-3 játékos aki tud is focizni. De igazatok van hiszen volt jó csapatuk régen, kb mintha a Bilbao-ról beszélnénk. Egyébként nem az a lényeg, hogy csoport elsők leszünk-e vagy sem, hanem, hogy egy ilyen Milan-t simán vernünk kellett volna(idegenben is). DE nem baj, álljunk hozzá úgy mint a magyar szakemberek, akik minden gyenge meccs után azt mondják, hogy milyen jók vagyunk, hogy ez végülis egy tök jó eredmény nekünk, és, hogy majd máskor jobb lesz. Érdekes, tisztára mintha visszamentünk volna, a 8-1 meg a 7-0 előtti időszakra.
Úgyhogy nem vagyok valami bizakodó a továbbiakra nézve(beleértve a hétvégét is).
De azért:
Visca El Barca!!!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7510
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.10.23. 18:20:33

Subinho írta:Ez a tegnapi meccs borzasztó volt! A szezon elején nagyon jól játszott a csapat, Neymar a csapat egyik legjobbja volt, Cesc és Messi is jó formában volt. Messi most ugyan visszatért, de Neymar és Cesc látványosan "leült"... Nem, ne mondja senki, hogy fáradtak, mert október közepe van! Tavaly legalább decemberig tartott a játék és év elejétől esett vissza a forma, de most... másfél hónap után ugyanaz, mint tavasszal volt. Ezzel a játékkal nem lehet sokra menni... Tegnap egy nem túl acélos Milan volt az ellenfél. Ha annál a Robinho helyzetnél mondjuk Rooney, vagy CRonaldo van ott, akkor nem bénázzák így el és 2! Arról meg nem is beszélve, hogy Messi góljánál ha nem Constant van mellette, hanem mondjuk Terry, Vidic, vagy épp Ramos, akkor az valószínű nem gól... Sok más helyzet nem volt... Alexis hazaadta Amelianak, Adriano meg mellé bombázta 1 méterről... Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ezzel a semmilyen játékkal egy MU, vagy Real ellen lehetett volna 2-0 oda... Ez azért is fontos, mert hétvégén klasszikus!!! Ez a játék oda édes kevés lesz!!!
Szerintem is sok egy kicsit a Ha. Ráadásul mindig negatív irányban. Mivel biztosabb hogy Rooney azt berúgja? Sőt, ha a góljánál mondjuk Benzema van ott, lehet, hogy nem is gól. Mi van ha Ini vagy Alexis helyzeténél Ramos felrúgja valamelyiket? Így nem lehet elemezni, mert legalább -ha nem több-kontra van a sok pro mellett.

Neymar kapcsán tökéletesen egyetértek veb-bel. Ez teljesen más, mint amihez Brazíliában hozzászokott. Ráadásul még csak 21 éves. Mind mentálisan, mind fizikailag sokkal nagyobb terhelés alatt van, amihez még nem szokott hozzá és ez teljesen normális. Így is az egyik legfoglalkoztatottabb játékosunk. Ezért nem ártott volna neki egy kis pihenő tegnap, de utólag mindig okosabb az ember.

Kicsit tartok a hétvégétől, de van néhány dolog ami valamivel felénk billenti a mérleg nyelvét. Sokat fog számítani a hazai pálya, a Real egy nappal kevesebbet pihenhet és még nem álltak össze teljesen. Emellett az sem elhanyagolható, hogy itt azért többen vannak akik tudják milyen/mit jelent egy klasszikus. Ezek olyan nüanszok amik eldönthetnek egy meccset.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.10.23. 17:54:07

Subinho írta:Nem, ne mondja senki, hogy fáradtak, mert október közepe van!
neymar esetében teljesen érthető. a santosban hozzászokott a heti egy lötyögéshez, ahol csinált 2 cselt és lőtt belőle 3 gólt. volt 90 perc grundstyle, egy meccsen futott 5-6 km-t. most van neki 2x annyi meccs, ahol 2x annyit kell futnia, uhogy nagyjabol 4x-es terhelést kap.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.10.23. 17:16:26

Chino írta:Én nem értek sokakat. Nem hiszem, hogy olyan katasztrofális lett volna ez a meccs. Nem voltak helyzeteink. Alexisnek, messinek, Adrianonak, Iniestanak is tiszta ziccere volt a gól mellett. És ezek mellett még ott volt Neymar két lövése stb. Azért simán zsebre lehetett volna tenni ezt a három pontot.
Nekem viszont pont ez a bajom. Először lehozunk egy 0-ás meccset (és azért ott is mik maradtak ki), aztán pedig olyanokat látok, hogy Adriano (aki idáig 20 méterről belőtt mindent) 2 méterről mellérúgja, Iniesta a kapuig nem bírja elgurítani 10 méterről, Sanchez meg csak önmagát adja, egyébként pedig minden kimarad. Az egyetlen gólt is úgy rúgtuk, hogy Messi tiszta ziccerből becselezte magát 3 ember közé (és már ő sem először csinálja ezt), azt is megköszönhetjük annak, hogy 4 vs 2 mehettek a kapura, és nem ért oda még plusz 3 db favágó a nyakára.
Szóval engem kicsit aggaszt, hogy a csapat gyakorlatilag be van oltva gól ellen, egy olyan meccs előtt, ahol azért nem sok lehetőségünk van a hibázásra.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2013.10.23. 16:52:04

Subinho írta:Ez a tegnapi meccs borzasztó volt! A szezon elején nagyon jól játszott a csapat, Neymar a csapat egyik legjobbja volt, Cesc és Messi is jó formában volt. Messi most ugyan visszatért, de Neymar és Cesc látványosan "leült"... Nem, ne mondja senki, hogy fáradtak, mert október közepe van! Tavaly legalább decemberig tartott a játék és év elejétől esett vissza a forma, de most... másfél hónap után ugyanaz, mint tavasszal volt. Ezzel a játékkal nem lehet sokra menni... Tegnap egy nem túl acélos Milan volt az ellenfél. Ha annál a Robinho helyzetnél mondjuk Rooney, vagy CRonaldo van ott, akkor nem bénázzák így el és 2! Arról meg nem is beszélve, hogy Messi góljánál ha nem Constant van mellette, hanem mondjuk Terry, Vidic, vagy épp Ramos, akkor az valószínű nem gól... Sok más helyzet nem volt... Alexis hazaadta Amelianak, Adriano meg mellé bombázta 1 méterről... Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ezzel a semmilyen játékkal egy MU, vagy Real ellen lehetett volna 2-0 oda... Ez azért is fontos, mert hétvégén klasszikus!!! Ez a játék oda édes kevés lesz!!!
Kicsit sok a kommentedben a "HA", ami tudjuk mennyit ér a fociban. Semmit. HA Robinho helyett más lett volna a pályán, lehet, hogy az első gólt be sem kapjuk, mint ahogy akkor sem HA nem Mascherano kezd. A MU mostani formáját elnézve pedig nem vennék rá mérget, hogy a tegnap esti Milan nem csapta volna meg őket nagyon simán. A mai fociban ezen a szinten már nüanszok döntenek. Természetesen jó teljesítmény nélkül képtelenség eredményt elérni, de a szerencsefaktornak is óriási a szerepe. A tegnapi meccs lehetett volna egy sima 2-0 a Milan-nak, de ugyanúgy lehetett volna 5-2 ide. Mint ahogy tavaly is egy laza 0-0-ról folytathattuk volna, HA nincs az a szerencsétlenül megpattanó labda. Tény, hogy elég gyenge volt a tegnapi produkció, de gondolom ők is tisztában vannak vele, hogy szombaton egy komolyabb minőség kell a sikerhez.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.23. 16:32:20

visca el barca írta: bence

miért ne lehetne
Lehetne, de mégsincs.
Avatar
Szuszimester
Jugador del Barça
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2007.06.25. 19:55:16
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2013.10.23. 16:25:25

A tegnapi meccset én azért borzasztónak nem nevezném. Az ugye azért megvan mindenkinek, hogy ez az X (ahogy azt a hozzáértő riporter is mondta) MINDKÉT csapatnak elég volt? Tata-t ismerve ő is elégedett volt (Paraguay-jal sem verte szét a világot, de nagyon jól taktikázott), és szerintem egyáltalán nem játszottak kifejezetten rosszul a fiúk. De ezt a meccset nem kellett minden áron megnyerni, és ez látszott is.
A Madrid ellen más lesz a sebességi fokozat, no de a Real azért is fog jönni, hogy nyerjen, nem fognak buszt tenni a kapu elé. Én bizakodó vagyok. A Milannak van játéka, ezt játszották. A Realnak még csak alakulgat valami játék-félesége, ezt most ki kell használnunk!Az biztos, hogy az első 5-10 percben szerintem nagyon jönni fognak, mert abban az időszakban még mindig sebezhetőek vagyunk... :?
Visca el Barca!
Szuszimester
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.23. 16:08:55

Ez a tegnapi meccs borzasztó volt! A szezon elején nagyon jól játszott a csapat, Neymar a csapat egyik legjobbja volt, Cesc és Messi is jó formában volt. Messi most ugyan visszatért, de Neymar és Cesc látványosan "leült"... Nem, ne mondja senki, hogy fáradtak, mert október közepe van! Tavaly legalább decemberig tartott a játék és év elejétől esett vissza a forma, de most... másfél hónap után ugyanaz, mint tavasszal volt. Ezzel a játékkal nem lehet sokra menni... Tegnap egy nem túl acélos Milan volt az ellenfél. Ha annál a Robinho helyzetnél mondjuk Rooney, vagy CRonaldo van ott, akkor nem bénázzák így el és 2! Arról meg nem is beszélve, hogy Messi góljánál ha nem Constant van mellette, hanem mondjuk Terry, Vidic, vagy épp Ramos, akkor az valószínű nem gól... Sok más helyzet nem volt... Alexis hazaadta Amelianak, Adriano meg mellé bombázta 1 méterről... Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ezzel a semmilyen játékkal egy MU, vagy Real ellen lehetett volna 2-0 oda... Ez azért is fontos, mert hétvégén klasszikus!!! Ez a játék oda édes kevés lesz!!!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.10.23. 15:36:44

visca el barca írta:
diagonal írta:mert meg kell érteni hogy Xavi, Iniesta és Puyol egyszerűen nem lesznek már jobbak, de még csak nem is stagnálnak hanem lassan szépen kiöregszenek.
kb eddig olvastam :lol:

iniesta: 29 éves. é-r-t-e-d? 29? agygörcsöt kapok ettől a '30 felett már öreg' dumától.

puyol: több mint fél éve nem játszott. ha minden meccsen kapnánk 3 olyan gólt róla ahol lefutják, megérteném amit írsz, de így vicces. nem gondolod?

xavi: az egyetlen akiben igazat adok, de ezzel nem találom fel a spanyol viaszt, a többség látja h borzalmasan lelassult. mind fejben mind fizikálisan. igaz h pl az osasuna ellen is adott két meccslabdát, de amugy körülményes, szinte csak hátrafele játszik, kevés a kulcspassza és sokat cipeli a labdát. ő lenne az akit valóban le kellene ültetni hosszútávon a kispadra, mert akármennyire is fáj kijelenteni, ő most egy elég nagy kerékkötője a csapatnak.

összességében ezzel a kerettel, jobbak már nem leszünk, a bajnokság még igy is meg lehet, a bl-ben meg tudjuk h egy-egy jó meccs, vagy egy cuneyt cakir féle látványos csalással sokáig el lehet jutni.

a változáshoz az kellene, hogy legalább 3-4 uj, kezdőbe való játékos jöjjön, akik uj impulzusokat adna, és megbontaná a mostani egyhanguságot, de ez nem fog megtörténni. a keret 90%-a halomra nyerte magát sokszoros bajnokok, kupa- és bl győzetesk, eb, vb bajnoko, 37829 aranylabda, 4589793 zamora, stb stb, őket nagyon motíválni nem lehet, és ez jol is látszik rajtuk. tegnap a mlan jatekosok csusztak másztak, nálunk meg ment a lötyögés ami mostanában 5 meccsből 4-en jelen van.

a madrid ellen is ez lesz, ők csípnek, rúgnak, harapnak majd, mi meg mint akik befostak...
alkalmamvolt újra megnézni a tegnapi meccset és néhány dolgot(beismerem) másképpen látok:minőségben óriási a különbség az Osasuna meccshez viszonyítva, ezt a kiváló képességű védelmet becserkészni bárkinek nehézséget okozhatna.
a kontrák jellegüknél fogva látványosabbak és veszélyesebbnek látszanak mint a mi masszív, lassabbnak tűnő felőrlő technikánk, de az a helyzet, hogy a leggyorsabb kontra is csak akkor ér valamit, ha befejezik!
ami vszont tény, sajnos: Tata látja és talán szeretné, ha direktebb lenne a játékunk, de ebből egyelőre semmi sem valósult meg, olyan erős a beidegződés a sokpasszra, hogy ez egyelőre nem megy.
Xavi: valójában miatta írtam ide. egyszerűen nem tartom igaznak a zömét amit róla írsz. "borzalmasan lelassult" nem igaz, sem fizikailag sem fejben. három dolog történhet ha nála a labda: 1-nincs kinek adni, rosszul választ, későn reagál, rosszul oldja meg, és mindezek közben egyáltalán nem kell lassúnak lennie és nem is az! amit leginkább látunk és láthatunk, hogy NÉHA gyorsabban passzolhatna, vagy éppen másnak ok. de ki mondja meg hogy az jobb lett volna??!! Xavi tegnap is rengeteget vállalt, a leg stabilabb emberünk volt, és igenis ő előre játszik!! - ha van kinek ! nála sokkal többet passzolt vissza pl. Adriano, Alexis de még Messi is aki tegnep egyébként még ezen belül a passzai nagyrészét elszórta!(van rá magyarázat: ő is most tért vissza)
én a megjegyzésedről azt gondolom, ebben az esetban a látszat néha csal....
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.10.23. 15:31:06

diagonal

én arra reflektáltam, hogy init meg puyolt hibáztatod.

bence

miért ne lehetne

kapus, kh, xavi helyére vki, meg pedro helyére valaki és kész. ezért fáj h idén csak neymart igazoltuk, mert jövőre 4 uj játékos 80-120 millioért nem fog jönni. egy kapus evidens, ha puyol szegény megint kifingik akkor hátvéd és sztem ennyi. de az is bőven benne van (sőt, sanszos), hogy megvesszük reinát és adios :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.23. 15:16:58

Varatrix írta:
bence-barca írta:2. Ilyen maximum csak fifaban van, h kezdőbe igazoljon egy ilyen szintű csapat 3-4 játékost.
Végülis a Real masszív két évente cáfol rá erre az állításra. :mrgreen:
Azt mondtam ilyen szintű csapatnál. Egyszerű a képlet, a Real nincs ezen a szinten. :mrgreen:
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.10.23. 15:11:45

Tegnapi meccs eredményével semmi probléma nincsen. Milánóban döntetlent játszani úgy, hogy kb. csukott szemmel is csoportelsőként jutunk tovább és pár napra rá Klasszikust játszunk szerintem megbocsátható.
A játék képe nekem nem igazán tetszett és ahogy már ezerszer elmondtam a középpályánk megszűnt létezni, átjáróház van, 2 passzal már a kapunk előterében van az ellenfél, a két 16os előterében folyik a játék és mindehhez hozzá jön a védelmünk burleszk megmozdulásai (de ezt még vagy ezerszer le is kell írnom, mert nem lesz semmi változás).
Piqué továbbra sem lesz a védelem vezére, Mas pedig CSAK kiegészítő megoldás lehet a védelem tengelyébe, egyébként szerintem pont egy ilyen sokat futó és ütköző játékos hiányzik jelenleg a középpályáról...
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.10.23. 15:01:26

visca el barca írta:
diagonal írta:mert meg kell érteni hogy Xavi, Iniesta és Puyol egyszerűen nem lesznek már jobbak, de még csak nem is stagnálnak hanem lassan szépen kiöregszenek.
kb eddig olvastam :lol:

iniesta: 29 éves. é-r-t-e-d? 29? agygörcsöt kapok ettől a '30 felett már öreg' dumától.

puyol: több mint fél éve nem játszott. ha minden meccsen kapnánk 3 olyan gólt róla ahol lefutják, megérteném amit írsz, de így vicces. nem gondolod?

xavi: az egyetlen akiben igazat adok, de ezzel nem találom fel a spanyol viaszt, a többség látja h borzalmasan lelassult. mind fejben mind fizikálisan. igaz h pl az osasuna ellen is adott két meccslabdát, de amugy körülményes, szinte csak hátrafele játszik, kevés a kulcspassza és sokat cipeli a labdát. ő lenne az akit valóban le kellene ültetni hosszútávon a kispadra, mert akármennyire is fáj kijelenteni, ő most egy elég nagy kerékkötője a csapatnak.

összességében ezzel a kerettel, jobbak már nem leszünk, a bajnokság még igy is meg lehet, a bl-ben meg tudjuk h egy-egy jó meccs, vagy egy cuneyt cakir féle látványos csalással sokáig el lehet jutni.

a változáshoz az kellene, hogy legalább 3-4 uj, kezdőbe való játékos jöjjön, akik uj impulzusokat adna, és megbontaná a mostani egyhanguságot, de ez nem fog megtörténni. a keret 90%-a halomra nyerte magát sokszoros bajnokok, kupa- és bl győzetesk, eb, vb bajnoko, 37829 aranylabda, 4589793 zamora, stb stb, őket nagyon motíválni nem lehet, és ez jol is látszik rajtuk. tegnap a mlan jatekosok csusztak másztak, nálunk meg ment a lötyögés ami mostanában 5 meccsből 4-en jelen van.

a madrid ellen is ez lesz, ők csípnek, rúgnak, harapnak majd, mi meg mint akik befostak...
Vicces mert előbb leírod hogy eddig olvastad, aztán szépen leírod ugyanazt amit én, hogy jobbak ezekkel nem leszünk és még gyönyörűen meg is indokolod egyébként teljesen jól hogy miért nem: -)
A megoldás akkor az, hogy végignézzük még 2-3 éven keresztül amíg szépen leépül a csapat Xavival, Iniestával, Puyollal a kezdőben tekintettel régi érdemeikre? Én azt gondolom hogy nem.
Talán ott hibáztam, hogy beleírtam a kort, a "kiöregszenek" helyett mert látom nálad ez verte ki a biztosítékot, azt kellett volna írnom, hogy "lelassúlnak, motiváltalanokká válnak" stb.
Puyolt remélem te sem gondolod komolyan hogy ő lehet a jövő a védelem közepén, de tényleg remélem.
Imádom, az egyik kedvenc játékosom a csapatban, de ő már a világon nem fog megoldani itt semmit hosszú távon, max fél-1 évig, szerintem addig sem.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.23. 15:00:35

Xavi: "We saw a good Barça today, the team looked good." :^o
visca el barca írta:a változáshoz az kellene, hogy legalább 3-4 uj, kezdőbe való játékos jöjjön
Courtois, Hummels, Gündogan, Reus. :mrgreen:
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.10.23. 14:49:44

visca el barca írta:a változáshoz az kellene, hogy legalább 3-4 uj, kezdőbe való játékos jöjjön, akik uj impulzusokat adna, és megbontaná a mostani egyhanguságot, de ez nem fog megtörténni. a keret 90%-a halomra nyerte magát sokszoros bajnokok, kupa- és bl győzetesk, eb, vb bajnoko, 37829 aranylabda, 4589793 zamora, stb stb, őket nagyon motíválni nem lehet, és ez jol is látszik rajtuk. tegnap a mlan jatekosok csusztak másztak, nálunk meg ment a lötyögés ami mostanában 5 meccsből 4-en jelen van.

a madrid ellen is ez lesz, ők csípnek, rúgnak, harapnak majd, mi meg mint akik befostak...
Fáj egy picit de ez az igazság szerintem is. Szóval érzelmileg nagyon kötődünk ehhez a játékos kerethez hiszen nem kis dolgokat értek el, de tényleg fontos lenne már egy nagyobb vérfrissítés.

2009-ben konkrét idiótának éreztem a vezetést, hogy Deco és Ronaldinho nélkül esélyünk sem lesz...

Szerintem nincs nagy probléma még a csapat játékával, csak inkább meg kéne előzni az olyan mélypontokat mint 2008 volt. Utólag visszagondolva már egy évvel korábban is bőven voltak intő jelek arra hogy kiég az akkori csapat.
bence-barca írta:2. Ilyen maximum csak fifaban van, h kezdőbe igazoljon egy ilyen szintű csapat 3-4 játékost. Felesleges ilyenek agyalni akárkinek, ahogy írtad is nem fog megtörténni.
Végülis a Real masszív két évente cáfol rá erre az állításra. :mrgreen:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7510
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.10.23. 14:49:03

Én nem értek sokakat. Nem hiszem, hogy olyan katasztrofális lett volna ez a meccs. Nem voltak helyzeteink. Alexisnek, messinek, Adrianonak, Iniestanak is tiszta ziccere volt a gól mellett. És ezek mellett még ott volt Neymar két lövése stb. Azért simán zsebre lehetett volna tenni ezt a három pontot. Ami idegesítő, hogy a kulcspillanatokban pontatlanok voltunk. A letámadásunk jól működött, sok labdát szereztünk már a Milan térfelén. Az olaszok a második félidőre beparkolták a buszt és ezt ők nagyon tudják. A kontrákra sokkal jobban kellett vigyázni így nem is csoda, hogy nem tudtunk sok létszámfölényes helyzetet kialakítani.
Az pedig a legnagyobb pozitívum, hogy senki sem sérült le. Látszott, hogy kerülik a necces szituációkat, nem mentek bele a kockázatos szituációkba. Inkább játszanak gyengébben, minthogy Adriano, Busi, Neymar, Ini vagy Messi lesérüljön. Mert valljuk be az olaszoknak nem nagyon voltak ilyen fenntartásaik.

Akik azt hányják Tata szemére, hogy nem tüzelte eléggé a csapatot gondoljanak bele, hogy mit jelent itt egy X. Abszolut nem rossz eredmény, nem kellett nagyon kockáztatni, ő is tudja, hogy fontosabb a hétvége, ott nem fog megelégedni egy 1-1-el.

Nem Neymart kellet volna leigazolni? Nem az volt a legneccesebb poszt? Hanem mi? Igen, jó lett volna kh-t hozni, de egy Pedro, Tello, Messi, Alexis kvartetttel kellett volna nekimenni a szezonnak, ahelyett, hogy idehoztuk volna posztra!!! a világ egyik legnagyobb fiatal tehetségét? Lehet, hogy igazad van.

Félreértés ne essék, én sem vagyok elájulva a tegnapi produkciótól, sőt. Viszont úgy érzem sokan már túlzásba viszik a károgást.
Lehet hogy én látom rosszul és tényleg temetni kell a csapatot, nincs esélyünk a BL-re, a bajnokságban is örüljünk a második helynek, Iniestat a maga 29 évével már vonultassuk vissza, a Bayern ellen meg ki se álljuk. Igen, ez lesz a megoldás. =D>
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Chino 2013.10.23. 14:52:37-kor.
Forca Barca!!!!
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.23. 14:46:44

visca el barca írta:agygörcsöt kapok ettől a '30 felett már öreg' dumától.

a változáshoz az kellene, hogy legalább 3-4 uj, kezdőbe való játékos jöjjön, akik uj impulzusokat adna, és megbontaná a mostani egyhanguságot, de ez nem fog megtörténni.
1. Ráadásul már évek őta megy ez a duma és csak tavaly csak Xavinál lehetett észrevenni.

2. Ilyen maximum csak fifaban van, h kezdőbe igazoljon egy ilyen szintű csapat 3-4 játékost. Felesleges ilyenek agyalni akárkinek, ahogy írtad is nem fog megtörténni.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.10.23. 14:39:04

diagonal írta:mert meg kell érteni hogy Xavi, Iniesta és Puyol egyszerűen nem lesznek már jobbak, de még csak nem is stagnálnak hanem lassan szépen kiöregszenek.
kb eddig olvastam :lol:

iniesta: 29 éves. é-r-t-e-d? 29? agygörcsöt kapok ettől a '30 felett már öreg' dumától.

puyol: több mint fél éve nem játszott. ha minden meccsen kapnánk 3 olyan gólt róla ahol lefutják, megérteném amit írsz, de így vicces. nem gondolod?

xavi: az egyetlen akiben igazat adok, de ezzel nem találom fel a spanyol viaszt, a többség látja h borzalmasan lelassult. mind fejben mind fizikálisan. igaz h pl az osasuna ellen is adott két meccslabdát, de amugy körülményes, szinte csak hátrafele játszik, kevés a kulcspassza és sokat cipeli a labdát. ő lenne az akit valóban le kellene ültetni hosszútávon a kispadra, mert akármennyire is fáj kijelenteni, ő most egy elég nagy kerékkötője a csapatnak.

összességében ezzel a kerettel, jobbak már nem leszünk, a bajnokság még igy is meg lehet, a bl-ben meg tudjuk h egy-egy jó meccs, vagy egy cuneyt cakir féle látványos csalással sokáig el lehet jutni.

a változáshoz az kellene, hogy legalább 3-4 uj, kezdőbe való játékos jöjjön, akik uj impulzusokat adna, és megbontaná a mostani egyhanguságot, de ez nem fog megtörténni. a keret 90%-a halomra nyerte magát sokszoros bajnokok, kupa- és bl győzetesk, eb, vb bajnoko, 37829 aranylabda, 4589793 zamora, stb stb, őket nagyon motíválni nem lehet, és ez jol is látszik rajtuk. tegnap a mlan jatekosok csusztak másztak, nálunk meg ment a lötyögés ami mostanában 5 meccsből 4-en jelen van.

a madrid ellen is ez lesz, ők csípnek, rúgnak, harapnak majd, mi meg mint akik befostak...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.23. 14:32:31

Yaya(07-10) írta:Egyre inkább az az érzésem, hogy most már nekünk is racionális célokat kell kitűznünk magunk elé, és ebben nincs benne a BL győzelem. amikor a topon voltunk, akkor is csak kínkeservesen jutottunk el a döntőig, hát még most, hogy az etalonhoz képest sokkal gyengébbek vagyunk. ráadásul a mostani mezőny erősebbnek tűnik, mint mondjuk a 2011-es.
Szerintem nem kell ennyire rosszu látni a helyzetet, h a BL ne legyen cél. Igenis annak kell lenni.
Az utóbbi években hozzászoktunk ahhoz, h mi vtunk az abszolút esélyesei a BLnek 2009-12 között. 12-ben már kezdett látszani, h a dominancia visszább megy, mígy tavaly érett be teljesen. Ami igazából csak annyit jelent, h még mindig esélyesek vagyunk, de semmivel sem vagyunk esélyesebbek, mint egy Real, Chelsea, MU pl. Most talán a Bayern veszi majd át ezt a szerepünket.
Én úgy látom nem rosszak lettünk, nem azt látjuk, h nem vagyunk esélyesek. Azt látom, h rosszabbak lettünk abból a szempontból, h visszatértünk az 'esélyes' szerepébe a 'favorit' szerepéből. Mert a 2 között nagy a különbség. Semmivel sem esélyesebb a Real, Chelsea pl. A Bayern az csak vmivel.
Mondom, szerintem nem történt semmi és óriási túlzás, h már ne legyen cél a BL. Ellustultunk az utóbbi években és hozzászoktunk, h mi vagyunk a favoritok. De már nem, visszatértünk a 2009 előtti szerepünkhöz. De ne mondjátok már, h egy Barcelonánál ne legyen cél a BL. Ezt max egy Milannál vagy Juvenél elnézném.
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.10.23. 14:12:02

Yaya(07-10) írta:Egyre inkább az az érzésem, hogy most már nekünk is racionális célokat kell kitűznünk magunk elé, és ebben nincs benne a BL győzelem. amikor a topon voltunk, akkor is csak kínkeservesen jutottunk el a döntőig, hát még most, hogy az etalonhoz képest sokkal gyengébbek vagyunk. ráadásul a mostani mezőny erősebbnek tűnik, mint mondjuk a 2011-es.
Még bízom abban, hogy ez csak az a játék, ami az x-hez feltétlen szükséges, nem az ami ebben a csapatban jelenleg benne van. Az látszott, hogy messi nagyon vigyázott magára. Nem futott sokat, nem védekezett, remélem csak a real elleni meccsre tartalékolt, mert ebben a szezonban sokkal jobban futbalozott a sérülése előttig, mint a tavalyiban. Messinek ez egy jó felhozómérkőzés volt, a hétvégén tényleg kiderül jelenleg hol tartunk. mivel tegnap nem kellett megszakadni a győzelemért, még nem temetném magunkat, de tavaly ilyenkor is hasonló formát mutattunk, és nagyon csúnya véget ért a BL szezon.
Én tegnap nem mertem kritikus lenni, a hozzászólásom második felét ki is töröltem és meghagytam szimplán a "jó az iksz" sablont.
De hogy látom más nagyon is mer kritikus lenni, pl. te is, így leírom akkor már én is amit gondolok, nem lesz felemelő, de ugyanezt írtam tavaly a PSG meccs után valamikor és sajnos nem változott a véleményem.
Szóval én tavaly a PSG elleni "éppenhogy" továbbjutásnál mondtam először, hogy ez a csapat lejtmenetben van. Nem nagy lejtmenetben, meg továbbra is ott vagyunk a szűk elitben, de akkor is lassan, szépen lefelé megy a Barca. A Milan elleni meccs is alátámasztotta ezt számomra. És lesz még rosszabb attól tartok, mert meg kell érteni hogy Xavi, Iniesta és Puyol egyszerűen nem lesznek már jobbak, de még csak nem is stagnálnak hanem lassan szépen kiöregszenek. Az egyik legnagyobb hibának tartom amit el lehet követni, hogy a vezetés asszisztál ehhez és végignézi ahogy azok akik 2-3 évvel ezelőtt biztosították a sikereket már nem tudják ezt megtenni ma, miközben semmiféle alternatívának még csak nyoma sincs a 33 éves Xavi pótlására pl. Hoztuk Neymart aki kitűnő játékos és semmi baj vele, de szerény véleményem szerint a világon semmit nem fog megoldani mert nem az a poszt a probléma alapvetően ahova ő jött, hanem a középpálya és a védelem közepe.
Tegnap a Milannak két olyan ordító helyzete volt ahol örülhettünk hogy nem kaptunk gólt 1-1-nél a második félidőben, persze, megvolt a mezőnyfölény, de meglehetősen meddő volt. Nekünk is volt óriási helyzetünk ez igaz ( Adriano ), de szerintem nem érdemeltük meg a győzelmet. És ez a Milan, bár tegnap kitűnően játszott önmagához képest, még egy alakuló Milan amely 2-3 év múlva lehet a csúcson.
Azt mondtam a most következő két meccs lesz az igazi erőfelmérő, a Milan és a Real elleni, az egyik megvolt és engem nem győzött meg a csapat, nem maga az iksz hanem a mutatott játék miatt. A Real ellen lehet javítani, még szerencse hogy ők sincsenek éppen bombaformában.
A BL győzelem megmondom őszintén nem nekünk áll, ha holnap szembe jönne egy Bayern München sajnos már egyértelműen ők lennének az esélyesek, de még egy PSG vagy Chelsea esetén is 50-50%-ot mondanék.
Persze fordítva is lehet nyílván látni, vagyis hogy félig tele a pohár, mert a bajnokságban nyertünk 8-ból 8-at, utána jött egy iksz, a BL csoportot vezetjük, mit akarok akkor. Meglátjuk. Nagyon remélem, hogy én látom rosszul tényleg.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.10.23. 12:11:37

a meccs második félidejéből nem tudtak egyetlen értékelhető epizódot sem betenni.
iniesta és adriano csőziccere ?
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2013.10.23. 12:03:18

Nem láttam a meccset, vártam az összefoglalót. Az viszont ijesztő volt, hogy a meccs második félidejéből nem tudtak egyetlen értékelhető epizódot sem betenni. Ez szomorú a Barcelona játékára tekintettel.
Hét végére valami frissítés kell a csapaton, mert az utóbbi két mérkőzés harmat gyengére sikerült. Valamit a középpályán kéne kitalálni, mert ott mintha mindenki egyszerre lenne formán kívül. Nincsenek gólok, de még gólhelyzetek sem.
Ha a Real ellen sem jön a győzelem, akkor akár válságról is beszélhetünk.
Gokuci
Jugador del Barça
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2011.01.24. 21:28:32
Tartózkodási hely: Eger

2013.10.23. 11:22:04

ab1daL írta:Nyilván nem négy nappal, egy El Clásico előtt kell a tüdőnket kiköpni a legerősebb csoportkörbeli ellenfelünk ellen idegenben. 1 pont megfelelő, otthon lerendezzük őket, meg is van a továbbjutás, utána még a Celticet otthon elkapjuk, és csoport elsőség is adott.
Ez mind szép és jó, de a tegnapi ritmusból kiindulva, milyen céllal jutunk tovább?
Ha egy alakulófélben lévő Milan ekkora gondot okoz, akkor egy lendületes támadófocit játszó csapat úgy szalad át rajtunk, mint tavaly a Bayern.
Az pedig sztem nem a tüdőkiköpés függvénye, hogy Xavi pl tavaly óta 2-3 ütemel van lemaradva.
A passzai lassúak, későn mennek.
A százalékos arány nem érdekel, ahogy a statisztika sem.
Az érdekel, hogy egy Osasuna ellen is ugyanerre a harmatgyenge lötyögésre futotta, mint egy Milan ellen.
A védelemben a Pique Masch kettős pedig felejtős.
Egyik gyengébb, mint a másik.
Maschnak minden meccsen van egy hajmeresztő hibája.
Pique, meg elfelejtett focizni.
Újabban egy Bartrat sokkal szívesebben nézek hátul, mert tudom, hogy megelőzi az ellent, nem felrúgja, vagy hátulról "fedezi"...
(Persze ez nem mind Neked szól :) )
Kiváló netes foci, kézilabda és hokimanager:
Csak ajánlani tudom!


http://www.powerplaymanager.com/r896199" target="_blank
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2013.10.23. 11:09:56

Nyilván nem négy nappal, egy El Clásico előtt kell a tüdőnket kiköpni a legerősebb csoportkörbeli ellenfelünk ellen idegenben. 1 pont megfelelő, otthon lerendezzük őket, meg is van a továbbjutás, utána még a Celticet otthon elkapjuk, és csoport elsőség is adott.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.10.23. 11:05:58

Idegenben jó az X alapon játszunk kb 5 éve idegenben a bajnokok ligájában, mindig minális erőfeszítést teszünk a győzelemért. Ez nem értem miért van így, azt hittem Martino az a fajta, aki mindig győzni akar,és nem tűri az alibit. Hát tévedtem,csalódtam,pedig a kezdő jónak tűnt.

Döntetlennel nagy baj nincs, de a játék az pocsék, egyszerűen alig alakítunk ki gólhelyzeteket, minimális helyzetünk van...lehetőségek vannak persze, de potenciális gólhelyzet az nincs. Valamit változtatni kéne,mert ebből megint nem lesz semmi, tavasszal ennél a Milannal csak erősebb csapatokkal találkozunk, persze remélhetőleg mi is tudunk javulni.

Hétvégét most nagyon nem várom...
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése
cron