Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7445
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.12.08. 23:25:18

Yokozuna írta: Hát Suarezt vagy egy hasonló kaliberű csatárt nem azért vennék, hogy a padon üljön. Sajnos Messit kiismerték, négyen-öten körbeveszik, elveszik előle a levegőt. Aztán azt látjuk, hogy gólok vagy akár csak egyetlen gólocska sehogy nem jön össze. Meg kell oldani, hogy Messi úgy játszon, ne minden teher az ő válán legyen. Ha másképp nem megy, húzódjon a szélre. Új góllövők kellenek, mert a mostani középpályások és csatárok nem mesterei a góllövésnek, amellett, hogy zseniális focisták.
Vagy bízni kell abban, hogy egyszer csak Iniesta, Alexis, Pedro és Neymar majd elkezdi ontani a gólokat, komoly meccseken, éles helyzetekben.
Messit kiismerték!? ő azért zseniális játékos, mert hiába váltanak ki rá hárman megoldja. Ez nem olyan mint egy taktika, hogy elavul, fel lehet készülni ellene stb.
Amíg nem jöttek a sérülések a gólokkal sem volt baj, szóval ezzel nincs gond. Alexis pedig most kapta el a fonalat, ami a góllövést illet, Neymarral pedig várjunk még, jönni fognak tőle is a gólok. A középpályásaink pedig sosem voltak gólerősek, viszont Cesc az és ha átveszi lassan Xavi helyét abban is erősödhetünk.
Nem kell egyből halomra venni a játékosokat egy vagyonért. Erős a keretünk, egy két helyen kell a friss hús, leginkább a védelemben.
Forca Barca!!!!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.12.08. 21:57:20

hiába rágjuk itt a gumicsontot, hogy megújulás kell, vagy a régit tökéletesíteni, netán a kettőt variálni?!
a keserű valóság egyszerű és bizonyára kiábrándító : egyikhez sincsenek megfelelő embereink. pontosítok: nincsenek, ha Messi (az a Messi !!!) nincs a pályán. és egyáltalán nincsenek a védelemben.
az, hogy sokkal gyorsabbaknak kellene lennünk igaz : és alap követelmény. az, hogy nem szabad feladnunk a stílusunkat igaz de: alap követelmény. de az is igaz sajnos, hogy gólokat kell lőni és jobban kell védekezni.
a megoldás tehát : új - klasszist képviselő - emberek kellenek. a védelembe és előre a támadó szekcióba is.
tudom hálátlan: én úgy érzem Messi ha meggyógyul is a Világbajnokság évében már nem fogja a Barcában egyedül megcsinálni azt amit eddig. ezért a Neymar- Sanchez - Pedro hármasnak kellene pótolni a gólképességet ami sajnos valljuk be : nem megy.
ami a Barca védelmét illeti sem Bartrával sem anélkül, nem elég erős. poénkodhatnék itt, hogy hányan akarják Piquét (?!) a sűllyesztőbe? hogy az új tréner messiásként várta Pulyolt vissza ami nyilvánvaló tévedés(ma már gondolom mindenki láthatja),....stb.
ami a fiatalokat illeti: azok beépítése akármelyik csapatba időigényes és áldozatokkal( többnyire egy ideig teljesítmény-vesztéssel) jár tehát ha ezt az utat választjuk az bizony fájni fog!(egy ideig)
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2013.12.08. 20:16:57

Chino írta: Cesc hamis 9-esként való játszatása nem újkeletű dolog, nem Tata találta ki. Még Pepnél is játszott ilyen szerepkörben. Egy Suarezt pedig mi értelme lenne venni. Arra a pár meccsre amikor Messi nem játszik? A többin meg ülne a padon?
Ez a Larsson szerepkör sem olyan egyszerű. Amikor a svéd nálunk volt, még Messi helye a szélen volt, egyszerűbb volt akkoriban rotálni, viszont az argentint nem nagyon cserélik le és sérülni sem nagyon szokott. Akkor két lehetőség van. Vagy hozni egy középkategóriás/kiöregedőben lévő csatárt, aki szökőévente vagy a kupameccsek korai szakaszában játszana, de olyan kellene aki azért minőséget képvisel, ha egy noname embert hozunk annak meg nincs értelme, akkor már ott van inkább Dongou.
Ráadásul mindkettő pénzbe kerülne, ami a fontosabb igazolások kárára menne. Ebben a szerkezetben kihúzzuk amíg Messi vissza teljesen egészségesen vissza nem tér, utána pedig mehet minden a rendes kerékvágásban.
Hát Suarezt vagy egy hasonló kaliberű csatárt nem azért vennék, hogy a padon üljön. Sajnos Messit kiismerték, négyen-öten körbeveszik, elveszik előle a levegőt. Aztán azt látjuk, hogy gólok vagy akár csak egyetlen gólocska sehogy nem jön össze. Meg kell oldani, hogy Messi úgy játszon, ne minden teher az ő válán legyen. Ha másképp nem megy, húzódjon a szélre. Új góllövők kellenek, mert a mostani középpályások és csatárok nem mesterei a góllövésnek, amellett, hogy zseniális focisták.
Vagy bízni kell abban, hogy egyszer csak Iniesta, Alexis, Pedro és Neymar majd elkezdi ontani a gólokat, komoly meccseken, éles helyzetekben.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7445
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.12.08. 16:42:50

connor írta:
Yokozuna írta:Én már most télen vennék egy góllövő középpályást (Ramsey) és egy csatárt (Suarez). Valahogy Messi is egyre ritkábban lő gólt, nem tud majd mindent megoldani, ha visszatér.
Középpályásra semmi szükségünk. A Xavi-Iniesta-Fabregás hármas elég színvonalat kellene képviseljen ahhoz, hogy egy fiatallal kiegészítve ezt a szezont lehozzák. Ehhez viszont az kellene, hogy Messi helyére ne az abszolút alkalmatlan Fabregás kerüljön adott esetben a csapatba. A mi támadó középpályánk feladata továbbra sem első sorban a góllövés, hanem inkább a játékszervezés, kiugratások.
A legfőbb hibánk jött ki a Bilbao elleni meccsen, ami számomra az idei szezon eddigi legnagyobb csalódása volt. Persze, Martino az edző, biztos (?) jól tudja, de én akkor is óriási ökörségnek tartom Fabregás hamis 9-es játékát. Az indok egyszerű: lassú és kevésbé technikás. Mivel a hamis 9-es sokszor visszalép labdákért a kp-ra, ezért alapvető követelmény lenne, hogy az induló támadásoknál be tudjon robbanni középre, amihez gyorsaság kell. Más kérdés, hogy Messihez képest nem is olyan technikás, ami azt is jelenti, hogy kevesebb (szinte nulla) az olyan szituáció, amikor labdával indul meg a kapu felé, megverve 1 vagy 2 embert, lövéssel vagy (gól)passzal befejezve az akciót. Sokkal célszerűbb lenne, ha Sánchez vagy Neymar játszana középen, habár ők nem olyan jó "passzemberek", mint Fabregás, de sokkal gyorsabbak és robbanékonyabbak, utóbbi időben Sánchez pedig gólerősebb is a "megszokottnál". Miért nem lehet a sorozatos szenvedés után végre egy Neymar-Sánchez-Pedro trióval felállni. Ha pedig Cesc kell a kezdőbe akkor játsszon Iniesta vagy Xavi helyett, akik amúgy sincsenek épp top formában. Szóval középpályásra nincs szükségünk.
Csatárra talán igen. Messi nagy valószínűséggel óvatos lesz, ha visszatér, ami nem is baj, viszont ha pihen akkor kellene egy "megoldás" középre, aki ha nem Sánchez vagy Neymar, akkor egy igazolás kellene legyen. Akár egy tipikus ék, aki nem fog visszalépni labdákért, hanem középen marad, várja a labdákat. Suarez-t el tudnám képzelni a képességei miatt, a viselkedése miatt talán nem, viszont ami abszolút kizárja az érkezését az az ára. Januárban biztosan nem fogunk 50 milliókat költeni, főként nem csatárra.
Cesc hamis 9-esként való játszatása nem újkeletű dolog, nem Tata találta ki. Még Pepnél is játszott ilyen szerepkörben. Egy Suarezt pedig mi értelme lenne venni. Arra a pár meccsre amikor Messi nem játszik? A többin meg ülne a padon?
Ez a Larsson szerepkör sem olyan egyszerű. Amikor a svéd nálunk volt, még Messi helye a szélen volt, egyszerűbb volt akkoriban rotálni, viszont az argentint nem nagyon cserélik le és sérülni sem nagyon szokott. Akkor két lehetőség van. Vagy hozni egy középkategóriás/kiöregedőben lévő csatárt, aki szökőévente vagy a kupameccsek korai szakaszában játszana, de olyan kellene aki azért minőséget képvisel, ha egy noname embert hozunk annak meg nincs értelme, akkor már ott van inkább Dongou.
Ráadásul mindkettő pénzbe kerülne, ami a fontosabb igazolások kárára menne. Ebben a szerkezetben kihúzzuk amíg Messi vissza teljesen egészségesen vissza nem tér, utána pedig mehet minden a rendes kerékvágásban.
Forca Barca!!!!
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.12.08. 02:34:31

Yokozuna írta:Én már most télen vennék egy góllövő középpályást (Ramsey) és egy csatárt (Suarez). Valahogy Messi is egyre ritkábban lő gólt, nem tud majd mindent megoldani, ha visszatér.
Középpályásra semmi szükségünk. A Xavi-Iniesta-Fabregás hármas elég színvonalat kellene képviseljen ahhoz, hogy egy fiatallal kiegészítve ezt a szezont lehozzák. Ehhez viszont az kellene, hogy Messi helyére ne az abszolút alkalmatlan Fabregás kerüljön adott esetben a csapatba. A mi támadó középpályánk feladata továbbra sem első sorban a góllövés, hanem inkább a játékszervezés, kiugratások.
A legfőbb hibánk jött ki a Bilbao elleni meccsen, ami számomra az idei szezon eddigi legnagyobb csalódása volt. Persze, Martino az edző, biztos (?) jól tudja, de én akkor is óriási ökörségnek tartom Fabregás hamis 9-es játékát. Az indok egyszerű: lassú és kevésbé technikás. Mivel a hamis 9-es sokszor visszalép labdákért a kp-ra, ezért alapvető követelmény lenne, hogy az induló támadásoknál be tudjon robbanni középre, amihez gyorsaság kell. Más kérdés, hogy Messihez képest nem is olyan technikás, ami azt is jelenti, hogy kevesebb (szinte nulla) az olyan szituáció, amikor labdával indul meg a kapu felé, megverve 1 vagy 2 embert, lövéssel vagy (gól)passzal befejezve az akciót. Sokkal célszerűbb lenne, ha Sánchez vagy Neymar játszana középen, habár ők nem olyan jó "passzemberek", mint Fabregás, de sokkal gyorsabbak és robbanékonyabbak, utóbbi időben Sánchez pedig gólerősebb is a "megszokottnál". Miért nem lehet a sorozatos szenvedés után végre egy Neymar-Sánchez-Pedro trióval felállni. Ha pedig Cesc kell a kezdőbe akkor játsszon Iniesta vagy Xavi helyett, akik amúgy sincsenek épp top formában. Szóval középpályásra nincs szükségünk.
Csatárra talán igen. Messi nagy valószínűséggel óvatos lesz, ha visszatér, ami nem is baj, viszont ha pihen akkor kellene egy "megoldás" középre, aki ha nem Sánchez vagy Neymar, akkor egy igazolás kellene legyen. Akár egy tipikus ék, aki nem fog visszalépni labdákért, hanem középen marad, várja a labdákat. Suarez-t el tudnám képzelni a képességei miatt, a viselkedése miatt talán nem, viszont ami abszolút kizárja az érkezését az az ára. Januárban biztosan nem fogunk 50 milliókat költeni, főként nem csatárra.
Én azt mondom, nem feltétlenül kell igazolás januárban, de ha lesz is ( és nem csak annyi, hogy bejelentik, hogy nyáron jön Ter Stegen de addig kölcsönben marad a németeknél), akkor inkább legyen egy védő, vagy egy rutinos, alacsonyabb árkategóriájú csatár.
Avatar
kamcore
Jugador del Barça
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2010.08.12. 13:39:17

2013.12.08. 00:54:41

Yokozuna írta:Én már most télen vennék egy góllövő középpályást (Ramsey) és egy csatárt (Suarez). Valahogy Messi is egyre ritkábban lő gólt, nem tud majd mindent megoldani, ha visszatér.
Ez még mindig nem a FIFA. Ráadásul megnézem, mikor fogunk mi egy angolt (szerk.: vagy wales, egyre megy) idehozni. :)

Suarez meg istenáldotta tehetség, de ilyen mentalitással mehet a madridba.

Messi meg 3/4 éve sérül folyamatosan, alig játszik az előző évekhez képest. Lelátóról tényleg nehéz gólt rúgni.
Kép
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2013.12.08. 00:35:01

Én már most télen vennék egy góllövő középpályást (Ramsey) és egy csatárt (Suarez). Valahogy Messi is egyre ritkábban lő gólt, nem tud majd mindent megoldani, ha visszatér.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.12.06. 12:12:46

jah h ma kupa van... =D> végre nézhetek legalább b csapatot :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.06. 11:54:01

Azért, mert kupa van. Ha pénteken lejátszuk a meccset, tegyük fel vasárnap lenne egy bajnoki, szerdán pedig fogadjuk a Celticet, aztán pénteken mehetnek a rokonok a temetésekre.....
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.12.06. 11:01:12

miért nincs most 7végén forduló? :roll:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15482
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.12.02. 20:27:56

sjd írta: Igazad van, de szerintem itt nem stílusváltásról lenne szó, hanem alkalmazkodásról. Amit azért úgy-ahogy meg is valósított a csapat. (Rayo, Celta meccsek)
Azért soha nem arról volt szó, hogy egy ideig az tudott nyerni, aki úgy játszott, mint a Barca, most meg az tud nyerni, aki úgy játszik, mint pl. a Bayern. Én úgy gondolom, a saját stílusában egyelőre jobban tud érvényesülni a csapat, mintha ráerőszakolnának valami teljesen mást, mert most az a menő. Ez soha, senkinek nem jött még össze.

Védővel meg az a baj, hogy nyáron én is rájöttem, hogy kezdő szintű ember, akit hajlandóak is ideadni, gyakorlatilag nem létezik. Szépen hangzik tényleg, hogy hozzunk a kezdőbe egy védőt, csak jelen állás szerint megvalósíthatatlan. De ha Bartra így folytatja, akkor nem is lesz szükség erre.
Igen,úgy is hívhatjuk, a lényeg,hogy jobbak legyünk :)
Én is inkább annak a híve vagyok,hogy maradjon a stílus,csak pörgessük fel egy kicsit, mondjuk a 2011es szintre!AKkor már nagy baj nem lenne.

Védőkérdés érdekes,de jelenleg bárki szinte kezdő lehetne nálunk,mert a mostaniaknál csak jobban lehet teljesíteni. Bartrában bízom, és ezért is mondom,hogy neki kéne lehetőséget biztosítani, sokat, kezdőként,hogy meglássuk mit tud hosszú távon.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.12.02. 20:19:01

csababarca írta: Viszont stílusváltás kell valamilyen szinten, ez tény. Mert elhalad mellettünk a foci szépen lassan.
Igazad van, de szerintem itt nem stílusváltásról lenne szó, hanem alkalmazkodásról. Amit azért úgy-ahogy meg is valósított a csapat. (Rayo, Celta meccsek)
Azért soha nem arról volt szó, hogy egy ideig az tudott nyerni, aki úgy játszott, mint a Barca, most meg az tud nyerni, aki úgy játszik, mint pl. a Bayern. Én úgy gondolom, a saját stílusában egyelőre jobban tud érvényesülni a csapat, mintha ráerőszakolnának valami teljesen mást, mert most az a menő. Ez soha, senkinek nem jött még össze.

Védővel meg az a baj, hogy nyáron én is rájöttem, hogy kezdő szintű ember, akit hajlandóak is ideadni, gyakorlatilag nem létezik. Szépen hangzik tényleg, hogy hozzunk a kezdőbe egy védőt, csak jelen állás szerint megvalósíthatatlan. De ha Bartra így folytatja, akkor nem is lesz szükség erre.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15482
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.12.02. 19:58:03

sjd írta:
csababarca írta:
Ahhoz, hogy valamilyen stílusváltás legyen, először stílusváltás kell (ld. Ibra, nem hozzá alkalmazkodott a csapat, neki kellett a csapathoz, meg is lett az eredménye). Egyelőre azért nem látom, hogy olyan nagy stílusváltások történnének, amihez a csapat képtelen alkalmazkodni, és feltétlenül kívülről kell megoldani. (Legalábbis azt, hogy nem bírjuk kihozni a labdát a térfelünkről, és ezért fel kell vágni, nem nevezném új stílusnak.)
Pont ugyanez volt, amikor mindenki elmondta, hogy hozzuk ide Neymart, mert Messin kívül nincs góllövőnk, aztán kiderült, hogy éppenséggel ha nem Messivel akarunk mindent berúgatni, Alexis meg Pedro is tud hasonló gólátlagot hozni. De éppenséggel az általad felhozott Cesc a legjobb példa erre, egyedül az látszik a játékából, hogy nem kell ott játszatni és kész. Mintha Messit az alapján akarnád eladni, hogy rossz a kapuban, vagy Busquets-et, mert rossz khv.

Csak valamiért benne van az emberek gondolkodásában, hogy mindent csak úgy lehet megoldani, hogy eladjuk, aki rosszul játszik, és hozunk valakit, aki jól játszik, ez azért nem ilyen egyszerű, illetve nem ez az egyetlen megoldás.
Viszont stílusváltás kell valamilyen szinten, ez tény. Mert elhalad mellettünk a foci szépen lassan.
Cescet nem adnám el,mindössze a posztján játszatnám, ott jobb.
Egyébként csak okoskodok,találgatok,keresem a lehetőségeket,hogy mit lehetne kijavítani,mert hogy valami nem megy,az világos, gyenge a játék egész ősszel.
Nem is azt akarom,hogy mindenkit cseréljünk le, kapus+védő ugye egyértelműen kell.
Kp nem kéne,ha Thiagot nem adjuk el, viszont így már elgondolkoznék,ha van lehetőség. Támadót meg azért írtam, mert opcionálisan felmerült már többször a vezetőségben is,tehát szó van róla.
ez 4 ember, 2 a kezdőbe, nyilván nem ettől várok megoldást, de ez kellhet ahhoz szvsz,hogy jobb legyen a bugi.
Legnagyobb problémának a Xavi-Iniesta kp gyenge játékát tartom, emiatt nem működik a támadójáték sem annyira, Messivel is akadozott emiatt.

Meglátjuk, de én a magam részéről amíg Masch pl kezdő nálunk,addig nem fogok nagy elvárásokat felállítani.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.12.02. 19:16:07

csababarca írta: igaz amit írsz,de én azt gondolom,hogy ahhoz hogy valamilyen stílusváltás legyen,ahhoz új emberek kellenek,akik jobban alkalmazkodnak. Akik itt vannak, ráadásul saját nevelések,azok nem fognak már újat tanulni,mert zsigereikben van a tiki-taka,és annak folyományai. De látszik ez Cescen pl,hogy mennyire nem tud fals 9est játszani,mert nem azt tanulta, elfelejti,hogy 16on belül már nem a visszapassz,és a visszafordulás az első opció.
Ahhoz, hogy valamilyen stílusváltás legyen, először stílusváltás kell (ld. Ibra, nem hozzá alkalmazkodott a csapat, neki kellett a csapathoz, meg is lett az eredménye). Egyelőre azért nem látom, hogy olyan nagy stílusváltások történnének, amihez a csapat képtelen alkalmazkodni, és feltétlenül kívülről kell megoldani. (Legalábbis azt, hogy nem bírjuk kihozni a labdát a térfelünkről, és ezért fel kell vágni, nem nevezném új stílusnak.)
Pont ugyanez volt, amikor mindenki elmondta, hogy hozzuk ide Neymart, mert Messin kívül nincs góllövőnk, aztán kiderült, hogy éppenséggel ha nem Messivel akarunk mindent berúgatni, Alexis meg Pedro is tud hasonló gólátlagot hozni. De éppenséggel az általad felhozott Cesc a legjobb példa erre, egyedül az látszik a játékából, hogy nem kell ott játszatni és kész. Mintha Messit az alapján akarnád eladni, hogy rossz a kapuban, vagy Busquets-et, mert rossz khv.

Csak valamiért benne van az emberek gondolkodásában, hogy mindent csak úgy lehet megoldani, hogy eladjuk, aki rosszul játszik, és hozunk valakit, aki jól játszik, ez azért nem ilyen egyszerű, illetve nem ez az egyetlen megoldás.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15482
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.12.02. 18:37:57

sjd írta: Pontosan le lehet mérni Neymaron, hogy mennyit oldanak meg önmagukban az ilyen játékoscserék. Elvileg nála sokkal jobbat nem tudtunk volna találni (ilyen Muniainokat ne is említsünk egy lapon vele...), aztán éppenséggel tegnap játszhatott volna akár az elküldött Villa vagy Pedro is. Persze most megint le lehet írni, hogy majd jövőre kéne igazán jól játszania a brazilnak, aztán hozunk még 2-3 új embert mellé, és kész is a Real Madrid-féle "majd jövőre" csapat.
igaz amit írsz,de én azt gondolom,hogy ahhoz hogy valamilyen stílusváltás legyen,ahhoz új emberek kellenek,akik jobban alkalmazkodnak. Akik itt vannak, ráadásul saját nevelések,azok nem fognak már újat tanulni,mert zsigereikben van a tiki-taka,és annak folyományai. De látszik ez Cescen pl,hogy mennyire nem tud fals 9est játszani,mert nem azt tanulta, elfelejti,hogy 16on belül már nem a visszapassz,és a visszafordulás az első opció.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.12.02. 18:29:16

Bartra: lehet, hogy csak középcsapatok ellen játszott, de amikor egy középcsapat ellen a Bartra-Piqué és a Bartra-Puyol párosból is látványosan ő a jobb, akkor nincs miről beszélni.
zola8787 írta: Ugyanazt csináljátok, mint tavaly a Real fórumon a Realosok.
Ezt viszont adom, jött az első vereség, és egyből adjunk el mindenkit. (Persze egy hónapja még én kaptam a pofámra, hogy Xavi milyen pótolhatatlan... :D ) Meg majd az átigazolási időszak megold mindent.
Pontosan le lehet mérni Neymaron, hogy mennyit oldanak meg önmagukban az ilyen játékoscserék. Elvileg nála sokkal jobbat nem tudtunk volna találni (ilyen Muniainokat ne is említsünk egy lapon vele...), aztán éppenséggel tegnap játszhatott volna akár az elküldött Villa vagy Pedro is. Persze most megint le lehet írni, hogy majd jövőre kéne igazán jól játszania a brazilnak, aztán hozunk még 2-3 új embert mellé, és kész is a Real Madrid-féle "majd jövőre" csapat.
Miközben a Barca egyik legjobbja tegnap az az Alexis volt, akinél egy fél éve már csak annyit irkáltak a nagyokosok, hogy kiből tudunk kihúzni érte 30 milliót... Ugyanez Cesc, amikor a helyén van játszatva, meccsenként minimum 1 gól+gólpassz, amikor meg nem, akkor persze az évszázad buktája volt a leigazolása.
Nem felejtett el focizni sem Piqué, sem Mascherano, sem Iniesta, sem Busquets, sem Neymar stb. Kicsit fenékbe kell rúgni egy-két embert, a jó formában lévő játékosainkat erőltetni (lehetőleg a posztjukon...) - persze ez is nehéz, amikor már lassan a kezdő sem tud felállni a B csapat nélkül -, ezzel a problémák kb. 90%-a megoldható lenne. Inkább, mint hogy valami testidegen embert kezdjünk erőltetni feleslegesen.

Lennének itt azért nagy meglepetések, ha egy-két embert sikerülne tényleg elpasszolni és a helyükre jönnének a kívánságlistás Kokék, meg mindenki álma, a vén, olcsó és már kb. semmire sem jó középcsatár.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7445
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.12.02. 16:53:39

Én továbbra is a sérüléseket látom, mint a legfőbb hibaforrást és az erőnléti hiányosságokat is ide lehet vezetni. Ez nem kifogás, ez száraz tény. Felhozzátok hibának, hogy Tata miért nem rotál. Leginkább azért mert nincs kivel. Ugyanazt a kezdőt kénytelen folyamatosan felküldeni, egyedül a védelem az, ahol van erre lehetőség. Ráadásul egy olyan meccsen kellett volna kihajtani a belüket, ahol az ellenfél az életéért küzd és a leghatósabb legagresszívabb csapat a ligában, főleg otthon. Nem véletlen hogy csak egy félidőt tudtunk jól lehozni. Szép, hogy ott vannak a fiatalok, de egyelőre még nem elegek. Robot egyre többet játszattja Tata és szép lassan meg lehet az eredménye, de egy 90 percet még nem bír a legmagasabb szinten. Ini is szerintem az első félidőben a csapat talán legjobbja volt, de ő sem bírta hosszabb távon. Lehet őt bűnbaknak kikiáltani, mert az ő labdavesztéséből kaptunk gólt, de nézzük meg Busi, Piqué, Adriano stb. mennyi labdát adott el, amikből szintén gólt szerezhetettek volna a baszkok.
Ha visszatér Messi mind a csatársorunk, mind a középpályánk hatalmas erősítést kap.
Nem akarok ezzel kifogást keresni, de nem véletlen, hogy amíg volt lehetőség rendesen rotálni 4-,5 góllal vertük az ellenfeleket még Messi hiányában is.
Forca Barca!!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15482
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.12.02. 16:25:48

zola8787 írta:
Ugyanazt csináljátok, mint tavaly a Real fórumon a Realosok. Bartra játszott 2-3 jó meccset (hozzáteszem középcsapatok ellen) és mindenki hú mennyire odavan érte, egyből a kezdőbe követelik.
Lehet, de az tény hogy ő a legbiztosabb pontunk idén hátul.

Nekem nagyon nem tetszik ami megy a csapaton belül, részletezem,lehet hosszú lesz.
Védelem: megnézve a 21. század nagy csapatait, akik bl-t nyertek plusz domináltak hazai fronton is, akkor látni kell,hogy a védelem két belső embere mindenhol sérthetetlen volt jóformán,és klasszisok voltak a posztjaikon. (Nesta-Maldini, Carragher-Hypia, Terry-Carvalho, Puyol-Marquez, Vidic-Ferdinand, Piqué-Puyol, Lúcio-Samuel, Boateng-Dante, Hummels-Subotic, Ramos-Pepe/Varane). Vannak kivételek,amikor mondjuk az összeszokottság teremti meg a klasszis védőpárost, de alapjában véve ők posztjukon a legjobbak.
Nálunk évek óta nincs semmi. Puyol kiörgedett,ez tény, sajnos. Piqué szabadesésben, Maschnál alapvető hiányosságok vannak, 26 éves koráig nem játszott védőt konkrétan, így nem is lehet csodát elvárni. Ez már nem az a szint,mint hogy korábbi NB1-es,válogatott játékos lemegy 40 évesen megye 2be bohóckodni,és bármilyen poszton elfocizgat. Maschnál sokszor érzem azt,hogy elfelejti,hogy utolsó ember, és nem szabad kockáztatnia és koncentrálnia kellene. Poolban kp-n volt,ott belefértek a luftok,alászaladások mert volt mögötte védelem, akik javítottak, itt meg nincs. Meg van egy Bartránk,aki a legjobb a 4 közül,ez komoly kritika a többiekre nézve.
Szóval arra akarok kilyukadni,hogy ezen a poszton csak vészhelyzetben kellene rotálni, illetve vérbeli középhátvédeknek kéne játszaniuk,akikben zsigerből benne van a helyezkedés védőként, stb. Égető szükségünk van hátul egy vezérre, és ha ez 50 millióba kerül,akkor annyiba, nem szabad viccelni. Vagy ha nem akarnak pénzt kiadni,akkor meg MAsch el, vagy legalább padra, és Bartra játssza végig a szezont kezdőként,hogy megláthassuk mit is tud hosszútávon. De akármi van,nyáron ide már igazolni kell, minimum 1 embert, elengedhetetlen.
Középpálya: Itt nagyjából megvagyunk, bár én a lendületet hiányolom. Bayern kp-ja pl elég jól tart labdát,de közben lendületesek, Realé dettó. Nálunk meg lendületesség 0, labdatartás meg romokban hever idén. Szóval itt a Cesc-Ini duónak szavaznék bizalmat a szezon hátralévő részére, és Sergi Robertonak több szerep, Xavit meg behozogatni,amikor nyugtatni kell a játékot. Aztán ha nem megy így se tavasszal, akkor elgondolkodni egy Gündoganon,Kokén, vagy valami Keita szerű emberkén,aki felszántotta a pályát, és még nem is volt ügyetlen. 1 érkező ide is kell.
Támadók: Itt lenne szerintem a legkevesebb gond, az 5 itt lévő emberünk jó lehet, pech,hogy Messi megsérült. Viszont egy vérbeli befejezőt aprópénzért lehet hoznék, aki brusztolós,és 16on belül elég jó százalékkal értékesíti helyzeteit.

Ennyi lenne, szóval 4 igazolást kellene megejteni,de nem alibi embereket, hanem kapus-védő a kezdőbe rögtön, illetve kp is. Meg kell lépni,mert elhalad mellettünk a foci mostmár, minden csapat vakmerően építkezik,mi meg toporgunk.


Plusz: Gyanúsan sok az izomsérülés, Rijkaardnál öltöttek ilyen méreteket ezek, valami az edzésmódszerrel sem stimmelhet.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2013.12.02. 17:15:51-kor.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2013.12.02. 15:41:09

Barcaman1993 írta:
albicelesteX írta:Nem rosszak ezek a pofonok legalább rájönnek, hogy jó lenne egy két embertől megszabadulni vagy legalább igazolni.
Komolyan mondom ugyanez jutott tegnap az eszembe. Nagyon szeretem a játékosainkat, de van egy pár olyan játékosunk, akiknek a játéka elképesztően gyenge, amit hétről hétre leművelnek. Gondolok itt Piquére, de még inkább Mascheranora, Iniestára, Pedrora (ezt nem a tegnapi meccs alapján mondom) javarészt. Az fölött elmegyek, hogy Xavi, vagy Puyol gyengébb, mint korábban, hisz, mégis csak a pályafutásuk végén járnak. Nem mondom, hogy el kell adni őket, nyilván nem is lesznek, de itt a motivációs és gondolkodásbeli problémákat meg kéne oldani, mert ez botrány.

Ezzel szemben például Bartrara, vagy Sergi Robertora 1 percig nem tudok haragudni, mert látom, hogy nagyon nagy lelkesedéssel játszanak és mindent beleadnak.
Ugyanazt csináljátok, mint tavaly a Real fórumon a Realosok. Bartra játszott 2-3 jó meccset (hozzáteszem középcsapatok ellen) és mindenki hú mennyire odavan érte, egyből a kezdőbe követelik. Szerencsétlen Sergire miért is haragudnál, hát nem is játszik, padozni te és én is képesek lennénk.
Azonnal a védőket hozod fel, hogy gyengék, amivel teljesen egyetértek, de: 15 meccsen kaptunk 9 gólt, most őszintén ez 1 rossz arány? Emellett rengeteg gólt is lőttünk, csak hát az eloszlás lett rossz. 2 meccsen vesztettünk eddig pontot, na bumm. Szépen rendbe kell tenni a fejeket, azt írják itt sokan, hogy Martino ebben nagyon erős, na akkor most jött el 1 újabb nagy munkája.
A tegnapi meccset nem láttam, Piquéék biztos szerencsétlenkedtek ha már ennyien írták, de 1 gólt kaptunk ami nem sok, gólt viszont nem lőttünk... Az meg régen gáz ha 1 Barcelona egy 0-0áért utazik el.
Az sem mentség, hogy Dani Alves nem volt, amikor játszik és rosszul védekezik akkor sokan szidják, viszont ha nincs, egyből jön, hogy nincsen jobb oldalunk. A decembert ki kell bírni, hozni kell a maradék meccseket sz.ros 1-0kkal, aztán ha Messi tényleg a világ legjobb futballistája, akkor az ő visszatérésével minden szép lesz és addig élünk amíg... (a Real bajnok nem lesz, mert felakasztom magam abban az esetben :D)
Avatar
Hunter91
Capitá del Barça
Hozzászólások: 916
Csatlakozott: 2008.08.27. 23:37:04
Tartózkodási hely: Ahol a denevér is lámpával jár!

2013.12.02. 15:39:11

Én pedig azt nem értem, hogy miért erőltetik Fábregast csatár poszton. Ott a van a B csapatban egy nagyszerű tehetséggel megáldott fiatal csatár Dongou, aki nem kap lehetőséget még olyankor sem, mikor elég hiányosak vagyunk elől. Xavi helyett Fábre ezerszer jobb lenne.

Piquét pedig az amszterdami teljesítménye után nem engedtem volna a kezdőbe, mikor ott van egy szárnyaló Bartra. Tata hogyan engedhette ezt meg? Masch mit keres még mindig a védelemben? Nem kaptunk róla már eddig is rengeteg gólt?

Igazolásokat pedig tologatjuk már évek óta. Kapust tavaly kellett volna venni, erre majd idén 2 db-ot vesznek :D Peeeerssszeee! Mikor annyira garasaskodó vezetőségünk van. Majd pont most veszünk 2 kapust, 2 védőt, egy kp-t és egy vérbeli középcsatárt. Kérdem én, miből? Mikor egy darab védőt se tudtak venni. Egy kapus pedig még olcsóbb lett volna....

Jövő évi keret nálam Pintoval, Valdéssel, Puyollal, Xavival, Piquével biztosan rövidebb lenne.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.12.02. 15:14:50

albicelesteX írta:Nem rosszak ezek a pofonok legalább rájönnek, hogy jó lenne egy két embertől megszabadulni vagy legalább igazolni.
Komolyan mondom ugyanez jutott tegnap az eszembe. Nagyon szeretem a játékosainkat, de van egy pár olyan játékosunk, akiknek a játéka elképesztően gyenge, amit hétről hétre leművelnek. Gondolok itt Piquére, de még inkább Mascheranora, Iniestára, Pedrora (ezt nem a tegnapi meccs alapján mondom) javarészt. Az fölött elmegyek, hogy Xavi, vagy Puyol gyengébb, mint korábban, hisz, mégis csak a pályafutásuk végén járnak. Nem mondom, hogy el kell adni őket, nyilván nem is lesznek, de itt a motivációs és gondolkodásbeli problémákat meg kéne oldani, mert ez botrány.

Ezzel szemben például Bartrara, vagy Sergi Robertora 1 percig nem tudok haragudni, mert látom, hogy nagyon nagy lelkesedéssel játszanak és mindent beleadnak.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2013.12.02. 15:04:01

Nem rosszak ezek a pofonok legalább rájönnek, hogy jó lenne egy két embertől megszabadulni vagy legalább igazolni.
Kép
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2013.12.02. 11:41:47

Sokan lettünk pesszimisták? Nem hinném. De idén csak Neymár jött, ez nagyon kevés. Jelenleg 4-6
uj ember kell. A mult szép volt DE volt. Több olyan játékos kell aki nagyon akar nyerni, de nagyon.
Egyrészt sokan vannak formán kivül, mint Fabre, Mach, Ini, Pique,, és sajnos de lassan Puyult, Alvest, Xavit el kell felejteni. Lassan. És vannak akik nem is idevalók. Pedró, Telló,de Montoya is.
Ha nagyon ragaszkodunk a régi sikeremberekhez nagyon lecsuszunk. Persze annyi van igy is a csapatben, hogy valami van, na de a jövővel mi történik?
Fecó
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.12.02. 11:24:01

Capon írta:Nincsen ez jól megkomponálva. Kp nulla, védelem nulla, semmi stabilitás nincs a játékunkban pedig meg vannak hozzá a megfelelő emberek a csapatban.
Egyetértek és ez leginkább a tegnapi meccsre volt érvényes ebben az idényben. A Bilbao ellen sosem egyszerű játszani, de ha a középpályán szabadon átfuthatnak többször is, akkor szinte lehetetlen megverni őket. Iszonyatosan agresszívan játszattok tegnap és ezt nem tudtuk lereagálni, mert érezhetően sem Xavi sem Iniesta nem találta a helyét a pályán, de főleg előbbinél éreztem ezt erőteljesen(Busquets pontatlanságáról már nem is beszélve...). Sokszor kicsúcsosodott már idén, hogy mennyire sokat számított az ő stabil, labdabiztos játékuk az elmúlt években. Ehhez képest tegnap eladott labdák tömkelege jellemezte őket és nem hinném, hogy egy elfelejtettek a bogyóval bánni. :roll: Nem igazán érzik jól magukat a pályán, ez mindkettőjükön látszik. A tegnapi vereség pedig nagyban ennek volt köszönhető.

Nem csak ezen a két vesztes meccsen, hanem egy pár korábbi találkozón is érezhető volt, hogy nem tudjuk olyan mértékben kontrollálni a játékot, amennyire kell és amennyire tudnánk. Így is behúztuk a 3 pontokat és hozzá kell tenni, hogy volt nem egy jó meccsünk is, ugyanakkor a legerősebb csapatrészünk továbbra is a középpálya, de ez idén nem igazán van kiaknázva és erre kell megtalálnia elsősorban a megoldást Tatanak.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2013.12.02. 10:45:21

Deus! Nem tudom mi szerint dől el akkor, ha minden egyezik, szerintem megtartják a korábbi sorrendet (azaz mi lennénk elől) egészen az egymás elleni meccsig, amikor is eldől. Viszont nem értem mi a jelentősége? Bajnoki címet úgy is csak 38 forduló után osztanak, addigra pedig kétszer játsszunk egymás ellen ( ha az is x lenne minden tekintetben, akkor szerintem játszatnak egy rájátszás meccset,de ilyenre nem nagyon volt még példa), aki előtte úgy nem tudna nyugton ülni, hogy ugyanannyi pontunk van és valamiért az ellenfelet teszik elsőnek, az remélem elgondolkodik az életén :) Nagyon ráér és azzal foglalkozik, ami senkit sem érdekel :D
Válasz küldése