Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2014.02.17. 19:13:26

Várom már a holnapi meccset. Nem vagyok túl bizakodó a meccsel kapcsolatban, de kíváncsi vagyok már rá nagyon. A játékunkat, a city lehetséges játékát már korábbi hozzászólásokban leírtam, nem ismételek meg mindent. A City-t jelenleg esélyesebbnek tartom, ha felvállalják a bunkert és kontrákra akarnak játszani. Amennyiben azonban Pellegrini támadni akar és kinyílnak, akkor egyenlőek lesznek az esélyek. A City fizikálisan sokkal jobban áll, a rögzített helyzeteknél nagy előnyben lesznek és valamivel jobb a védekezésük is, mint a miénk. Nálunk viszont egyénileg jobb támadók vannak és nagyobb a BL-rutinunk is.
Ami bizakodásra adhat okot a City-nél az a statisztika. Mióta a Barca "visszatért" a BL-be 2004-ben azóta a tavalyi szezont leszámítva minden szezonban pályára lépett Angliában. Kevés sikerrel.
2004/05-ben egy elég emlékezetes meccsen kaptunk ki a Chelsea otthonában 4-2-re, kiestünk.
2005/06-ban ugyancsak Londonban játszottunk a Chelsea ellen, a meccset viszont 2-1-re megnyertük és tovább is mentünk a párharcból. Emlékezetes meccs, emlékezetes szezon volt.
2006/07-ben "dupláztunk". Újra szembejött a Chelsea, ezúttal már a csoportkörben, Londonban 1-0-ra kaptunk ki, csoport-másodikként mentünk tovább a Chelsea mögött. Utána "egyből" mehettünk Liverpoolba, ahol bár 1-0-ra nyertünk (megjegyzem óriási szerencsével), de tovább a Liverpool ment.
2007/08-ban a változatosság kedvéért Manchesterbe mentünk, az elődöntőben, 1-0-ás vereség és kiesés lett a vége.
2008/09-ben újra a Chelsea következett, 1-1-es döntetlen, felejthetetlen meccs lett belőle, továbbjutással és sokáig(évekig) tartó vitákkal, elemzésekkel.
2009/10-ben az Arsenal-nál jártunk, 2-2-vel távoztunk, továbbjutás lett a vége.
2010/11-ben újra az Arsenal volt az ellenfél, 2-1-re kikaptunk, de végül hazai pályán sikerült (egy kis bírói segédlettel) ledolgozni a hátrányt és továbbmenni.
2011/12-ben pedig a Chelsea pályáján szenvedtünk újból vereséget, 1-0-ra, aminek kiesés lett a vége.
Összegezve: 5 vereség, 2 döntetlen és 2 győzelem a mérleg. 8 egyenes kieséses párharcból 4szer sikerült továbbmenni. A párharcok során 4szer kezdtünk idegenben, ebből a 4 meccsből 1 győzelem, 1 döntetlen és 2 vereség született, 3szor mentünk tovább és egyedül 2012-ben estünk ki a Chelsea elleni vereség után.
A fentiek alapján egy döntetlent -főleg, ha nem gól nélküli- is jó eredménynek tartanék.
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2014.02.17. 17:43:20

Yaya vs Sergio.

http://www.youtube.com/watch?v=Oy6aIXakRC4#t=77" target="_blank

Businak milyen hülye hangja van. :mrgreen:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.02.17. 16:02:16

Akik láttak ebben az évben sok City-meccset, azok mit gondolnak a párharcról? Ki az esélyesebb?
GT, Game, többi PL-es?
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.02.17. 15:57:58

Gareth Tello írta:Ezt azért nem mondanám, mert a harmadik számú védekező középpályás a Cityben Javi García. :twisted: Még egy meccshiányos, beszívott, másnapos, sánta Fernandinho is többet ér annál az embernél. :mrgreen:
Akkor marad Demichelis. :D Mindegy is, akárhogyan is állnak fel, el kell kenni őket. Jók, de messze nem annyira, mint amennyire el vannak tőlük ájulva.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.02.17. 15:44:56

Barcaman1993 írta:Elég nagy bátorság, vagy őrültség lenne Fernandinhot betennie a kezdőbe.
Ezt azért nem mondanám, mert a harmadik számú védekező középpályás a Cityben Javi García. :twisted: Még egy meccshiányos, beszívott, másnapos, sánta Fernandinho is többet ér annál az embernél. :mrgreen:
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.02.17. 15:39:57

Initom írta: Hatalmas szerencsénk ,hogy idegenben kezdünk...
Azért azt a hatalmas szerencsét a sima csoport elsőségnek köszönhetjük. :wink:
MikeTyson írta:A friss hírek szerint Fernandinho ma a csapattal edzett így könnyen lehet, hogy holnap játékra kész lesz. Én inkább Pellére leszek kíváncsi, mert neki azért van némi tapasztalata ellenetek. Jó meccsre számítok. Az biztos, hogy megteszem 4 vagy több gólra holnap :lol: (és ilyenkor szokott lenni egy rossz semmilyen langyos meccs #-o :mrgreen: )
Elég nagy bátorság, vagy őrültség lenne Fernandinhot betennie a kezdőbe. Egy meccshiányos ember egy ilyen párharcot el is dönthet. Nasri hasonló egyébként, de azért az ő lábában mégis van egy kevés játékperc. Ha én lennék az edző, akkor tuti nem kockáztatnám meg.

Egyébként milyen érdekes, hogy arról volt szó, hogy sem Nasri, sem Fernandinho, sem Javi Garcia, sem Agüero nem fog felépülni a meccsig. Most ott tartunk, hogy Agüero az egyetlen, aki még nem alkalmas a játékra, de nem kiabálom el, mert addig még van egy nap... :^o
Én egy nagy taktikai csatát várok, kevés helyzettel, 1-2 góllal. Egy ideje van egy olyan sanda gyanúm, hogy elkapjuk a Cityt és esélyük sem lesz, de azért erre nem vennék mérget. :D Jobb helyzetben vagyunk, sztem a csapatunk is erősebb és visszataláltunk a helyes útra. Nyerjünk és kész, zárjuk le a témát! :D
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
MikeTyson
Jugador del Barça
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2014.02.11. 10:53:12

2014.02.17. 15:16:09

A friss hírek szerint Fernandinho ma a csapattal edzett így könnyen lehet, hogy holnap játékra kész lesz. Én inkább Pellére leszek kíváncsi, mert neki azért van némi tapasztalata ellenetek. Jó meccsre számítok. Az biztos, hogy megteszem 4 vagy több gólra holnap :lol: (és ilyenkor szokott lenni egy rossz semmilyen langyos meccs #-o :mrgreen: )
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2014.02.17. 15:12:22

Régen írtam, de most ismét kezdek meccs-lázban égni, és várom a holnapot.

Én azt gondolom, hogy a hétvégi 6-0 szép volt, jó volt, sok pozitívummal, de nem összehasonlítható a holnapi meccsel. Okot ad a bizakodásra Piqué javuló formája, Casc nagyon jól tolta hétvégén, Ini szintén jelentősen feljevult az utóbbi meccseken, nem beszélve Messiróől, aki kezd magára találni. ja és még neymar is felépült. Szóval jóval bizakodóbb vagyok (nem a hétvégi eredméyn miatt, mint kb 1 hónapja).

fejben fog sok minden eldőlni. Ha koncenrtálunk végig, tovább kell jutnunk. De alibi foci nem fér bele. 1-1 hiba itt végzetes lehet, szóüval oda kell figyelni. Negrtedotól amúgy én is tartok. Bomba formában van, és ha így marad kíváncsi vagyok a nyári Eb keretre a spanyol csapatban...

Ami az én kezdőmet illeti. VV alap, előtte Alves, Piqué, Masc, Adriano játszik nálam. Azért Masc, mert kell a keménység, Puyol sajna nem bírja, Bartha pedig max magassága miatt jöhetne szóba. Alba helyett a jobb védőmunbkája miatt Adrianot kezdetném. bajban lehetünk, ha mindkét oldalt elől kalandozgatnak a szélső védőink.
Középen én a Cesc, Busi, Ini 3-ast kezdetném, de cesc helyett Xavi fog játszani. Xavi lassítja a játékot, ami talán holnap nem lesz baj, és rutinja sokat érhet a jövőben is, de azért én inkább Cesc látnám már.
Elől szintén a hétvégi kezdőt tippelem, bár leeht Pedro kimarad, de nem Neymar, hanem Cesc rovására, aki egyrészt ismeri az angol focit, másrészt magassága jól jöhet majd, szemben a Pedroéval. Sanchez tuti kezdeni fog. Én egy jó 2-2vel beérném. Biztos nem lenne unalmas meccs. :-)) Szóval hajrá srácok! Hűtöm a söröm! :-))
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2014.02.17. 14:43:26

A City mostanában Pellegrinivel (egy kissé átalakított) 4-4-2t játszik. Agüero Szokott az ék mögött lenni ám most,hogy ő nincs Dzeko /Jovetic - Negredo csatársor szokott lenni.
Ami bizalomra adhatna okot,ám én azért félek főleg Negredótól. Nagyon nagyon jók a City csatárok fejjel,amire iszonyatosan ráfázhatunk. Jesus Navas és Silva pedig kiválóan találja meg a 2 éket. Más kérdés hogy Pellegrini ellenünk is ki mer e jönni 2 középközéppel ,Yayaval és Fernandinho hiányában talán Javi Garciával,mert hát azért a mi kreatív középpályánk ellen elég kockázatos lenne Xavi/Fabre - Ini-Busi 3 asra 2 kk-t hagyni...Láttunk már angol csapatot ellenünk így játszani,3-1 lett a vége (Mu).

Hatalmas szerencsénk ,hogy idegenben kezdünk,valamint,hogy Messi kicsit összekapta magát.
Alexis élete formájában,Fabre szintén nagyon jó ,Iniesta is összekapta magát. Kulcs fontosságú lesz a védelem,Pique mostanság jó, kéne mellé valaki aki ezt a szintet lehozza. Úgy gondolom Masch fog kezdeni ,keményebb stílusa miatt,ami azért egy Yaya,Negredo stb játékosok ellen indokolt lesz.
+ Valdesnek lesz dolga bőségesen,szükség lesz a bravúrjaira!
Csak könyörgöm ne az enervált formánkat hozzuk [-o< Gólt,gólokat lőni !!
Abi & Tito
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2014.02.17. 13:55:56

előre sírás...

Komolyan nem értem, mire jó ez... #-o

Eddig csak murinnyó stílusa volt ez, akkor is hánynom kellett, amikor ő csinálta, most se érzem másképp, hiába van szó a Barcáról...
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2014.02.17. 10:10:19

Holnap BL meccs van, és a topik meg nem pörög :o

Nos, van bennem egy kis para. Fogalmam sincs, hogy mi lesz a végkifejlet... Nagyon bízok most a srácokban. A Rayo elleni 6-0 -ás eredmény kicsit csalóka, mert ugyanis nem egy szint a ManCity -el. Rayo 19. helyet foglal a spanyol bajnokin...

A meccs azon fog múlni, hogy hogyan lépünk fel a pályára, feltüzelve, motiváltan, vagy csak biszem-baszom módon megy a tili-toli. Első perctől fogva az utolsó percig agresszíven kell letámadni, nem pedig labdatartásra figyelni körbepasszolva végig 80 percen át. Folyamatos befele passzokat akarok látni, kapura törő támadásokkal. Kontratámadások is kellenek dögivel. Legyen meg az akaraterő!

Nagyon bízok abban, hogy Valdes nem csinál hülyeségeket...
KépKép
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2014.02.16. 15:54:58

Hát ha európai elitről beszélnük,azért nem értek egyet,a cityt nem lehet kihagyni jelenleg,mint a Pl tavaly előtti győztesét,és legfőbb várományosát...Az elitnek mondható rajtunk kívül jelenleg a Bayern,Real,City,Chelsea,esetleg még Psg...A Dortmund oda érhet,de mostanság nem a legjobb napjait éli,és a keretük azért gyengébb az előbbiekhez képest...Az Atletico esetleg csatlakozhat idén,ahogy játszik...De kb ennyi...Az Arsenal már gyengébb szint...A Milan,Juve,a Mu jelenleg közel nem elit...

Az city viszont lazán benne van a top5ben,hiába a kisebb múltja...Pont ezért nem lesz egyszerű...Jobbak vagyunk,ez nem kérdés...Ha tudjuk hozni amit tudunk akkor érdemben csak a Bayern vagy a Real tudja velünk felvenni a harcot,kb ennyi...A Real is csak azért mert egy classico mindíg egy külön világ...De ez nem a city kritikája,a mi dicséretünk...Közel nem vagyunk még csúcsformában,most úgy 75-80%on lehetünk kb...De hát láthattuk parádé ahogy játszunk az utóbbi meccseken...És most igazából okés ez meg az az ellenfél,de ahogy jár a labda, az ötletesség, a játékkedv,ez nem ellenfél függő...Úgy néz ki jókor kaptuk el a fonalat,de nem akarom elkiabálni...Messi újra lélegzetelállító,de még ő sem 100,ez nála takarékláng kb... :D Mindesetre bíztató,sokkal bizakodóbb vagyok mint 2hete...Sztem el fogunk tudni érni egy jó eredményt manchesterben,aztán hogy mennyire jót majd elválik,sok mindenen múlik ez...

Sztem úgy fogunk felállni hogy VV-Alves-Pique-Mascherano-Alba-Busi-Xavi-Ini-Cesc-Messi-Alexis

Ezt szint biztosra veszem...Hátul sok kérdés nincs,ez a legjobb felállás,középpályán hogy még nagyobb stabilitás legyen a csapatnak kezdeni fog a 3 zseni,Elől meg Alexist ki nem hagyja Tata egy verekedős fizikális meccsen,pláne hogy minden meccsen lő egyet újabban...A kérdés hogy lesz megoldva elől Messi meg Cesc...Talán vhogy így:

---------------------------Alexis-----
---------------Messi-------------------
Alba---------Cesc--------------Alves
---------Ini------------Xavi-----------
-----------Busi------------------------

Tulajdonképp balszélső nélkül,akinek a helyre jöhet az "Alba vonat",mögötte második hullámban Ini, cselezhet Messi bal felé,a helyre befuthat Cesc centerbe,így nem zavarja egymást a 3 középpályás,Alexis meg settenkedhet előre,megtarthatja majd az érkezőknek visszapassz,abban a legjobb úgyis...Alves pedig nem futna el az alapvonalig hanem csak a 16os ig kb...Zárásnál meg Alba mögött ha van is terület,azt Ini Mascherano hamarabb befutja mint a másik oldalon az öregecske Xavi vagy a lomha Pique...És a középpályán egyel több ember van letámadni...Idegenben,nehéz ellenfél ellen,első meccsen, sztem ideális lenne,a lényeg hogy rúgjunk gólt,és ne kapjunk ki, onnantól már nem rossz eredmény semmi...

Sztem egy 1-2t el lehet érni túl nagy kockázat nélkül is, ha hozzuk amit tudunk...Ha meg elkapják a fiúk a fonalat,és menni fog a zsuga, akkor sztem még mi Barca fanek is tágra nyílt szemmekkel fogunk tapsolni...Mert olyan középpályás játékra vagyunk képesek ami ellen nincs ellenszer,csak a saját enerváltságunk...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4005
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.02.15. 19:43:40

visca el barca írta:most látom h a city a cselzivel küzd ma, és bár vezetnek, jo lenne ha kiesnének a fa kupából, depressziozzanak csak egy kicsit...
Nagyon úgy néz ki nem fognak! :wink:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.02.15. 18:37:30

most látom h a city a cselzivel küzd ma, és bár vezetnek, jo lenne ha kiesnének a fa kupából, depressziozzanak csak egy kicsit...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21324
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.02.15. 14:28:45

Teljesen igaz. Ez már nem az a csapat, akinek kötelező volt mindenkit verni. Nem is tartható fent ez sokáig. Az is csoda hogy eddig sikerült. Azonban a legtöbb csapat ellen még mindig esélyesebbnek számítunk. És egyelőre ebbe tartozik a City. Jövőre már lehet, hogy a csoportból sem lesz könnyű másodikként továbbmenni. De most a jelenről van szó.
Hasonlóan látom. A City erős csapat, de még mindig nem tartozik a legszűkebb elithez Európában, és igazából illene is túljutnunk rajtuk. Ebben a párharcban nem a City jelenti az igazi veszélyt számunkra, hanem hogy túl lazán vesszük a meccseket, dekoncentráltak leszünk, amire hajlamosak vagyunk. Főleg a védelmünkben kellene összeszednie magát, elől szerintem nem lesz gond. A tippem, hogy a két meccs alapján szűkösen továbbmegyünk.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.02.15. 09:50:39

Kovbal88 írta:Miért mondja mindenki, hogy kiismerték a taktikánkat? Mert valahogy a MU-nak nem igazán ment a BL döntőben.
Az hogy tudják mint játszunk az kevés, hogy megállítsanak, viszont ha nem megy tökéletesen akkor megállítanak ennyi.

a Bl meccsről meg annyit... Tutira nem fogunk nyerni, ez a csapat valahogy nem is nagyon akar...vagyis az Atletico ellen nem akartak...
Tavaly is csak szöveg volt, hogy megmutatjuk a Bayern ellen a visszavágón...
amúgy néha van pár perc amikor nagoyn jól játszik a csapat... de az kevés
Azért mondja mindenki, mert így van. Nem nehéz kiismerni, aki ért a focihoz kb egy meccs alatt átlátja. A kérdés nem ez, hanem az, hogyan lehet ezt megakadályozni. Hogyan lehet egy sokmozgásos, gyors és pontos, mindig van ember megjátszható szituációt megakadályozni. Nos, amennyiben akik ezt játszák és az alanyok tökéletesek hozzá, akkor sehogy. Nincsen ellenszere, pontosabban csak egy a totális letámadás, ami meg kb 15 - 20 perc alatt leamortizálja az ezt a taktikát alkalmazó csapatot, mert egyszerűen képtelenség a labdát ennyiidőn át hajkurászni teljes intenzítással, lezárni az egyébként folyamatosan megjátszhatóségot kereső játékosok területeit. Az Ajax alkalmazta ezt sikerrel, hozzátéve, hogy a Barca akkor eléggé enerváltan játszot a pontosság igénye nélkül. Az eredmény ismert. Ez a taktika jelenleg a legerősebb a világon, akik ezt tudják játszani és játékosaik is vannak hozzá, az nagy eséllyel nyeri meccseit. Jelenleg - fáj kimondanom - de a Bayern az aki ezt Pep jóvoltából tökéjre fejleszti. Elkezde játszatni és most már azt kell mondanom, hogy majdnem Barca (2009) szinten játszák, ötvözve a hosszúpasszos labdákkal. Szerintem Tata ebben van lemaradva. Nem látom, vagy csak nagyon ritkán ezt a fajta váltásokat.
Szóval, senki sem felejtett el focizni a Barcában és ha akarnak, ha van motivációi bizony még mindig a világ legjobbjai között vannak.
A City meg jöhet, mert tudásban verjük Őket minden szinten, remélem fejben is.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7510
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.14. 23:36:54

Teljesen igaz. Ez már nem az a csapat, akinek kötelező volt mindenkit verni. Nem is tartható fent ez sokáig. Az is csoda hogy eddig sikerült. Azonban a legtöbb csapat ellen még mindig esélyesebbnek számítunk. És egyelőre ebbe tartozik a City. Jövőre már lehet, hogy a csoportból sem lesz könnyű másodikként továbbmenni. De most a jelenről van szó.


connor írta: Van igazság abban amit mondassz, azonban pár dolgot továbbra is figyelmen kívül hagysz.
Először is minden taktika kiismerhető, a mi taktikánk is :arrow: kiismertek minket, mert 2010 tavasza/nyara óta szinte hajszálra ugyanazt játsszuk. 4-3-3, hamis 9-es, 1 vkp, felfutó szélső(k), rövidpasszos támadásépítés....
Viszont a City-nek nem ez a játéka, nem ezt tudják. Felhoztál egy Elche-t. Ők a bajnokságban 10 csapat ellen úgy játszanak. A Chelsae játékosaival, és tapasztalatával tökéletesen alkalmas erre, de ha a City gólokat akar szerezni, márpedig nekik sürgetőbb, nem állhat be kontráktra, ahogy nem is szoktak. Nekünk nem kell úgy támadni, mint a bajnokságban akárki ellen, nekik viszont muszáj előnyt szerezni. A védelmük sem sokkal jobb mint a miénk, az igazi erejük a támadásban van, ami Aguero kiesésével nagyon meggyengült. Azért egy Jovetic(Dzeko)-Negredo páros nem világverő. Az a Kompany-Demichelis duó a védelemben is minden csak nem életbiztosítás. Ha Messi elkapja a fonalat komoly bajban lehetnek. És ami tavalyhoz képest nagy különbség, hogy a szélsőink sem csak dísznek vannak, ráadásul nem csak az alibi meccseken képesek gólt rúgni. Korábban minden arról szólt, hogy ha Messi nem képes villanni akkor szívás, mert másra nem lehetett számítani. Idén ez nagyot változott.

Igazából a pillanatnyi forma rengeteg dolgot el fog dönteni. Melyik csapat van jobban ott fejben. A bajnokikból nem lehet sok következtetést levonni sem itt sem ott. A rutin mellettünk szól, a Citynek talán ez az első komolyabb szezonja a Bl-ben és ez sokat számíthat. Viszont ha nem koncentrálunk és a helyzetkihasználás nem javul könnyen kieshetünk.
Forca Barca!!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15502
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.02.14. 23:35:55

Mihu írta:De bírom ezt, hogy mindenki leírja, hogy ha a csapat jól játszik, gyorsan járatja a labdát, akkor senkinek sincs esélye ellenünk. Légyszi írjon már valaki egy komoly meccset a Milan elleni visszavágón kívül, amin az utóbbi 2 évben jól játszottunk volna...Köszönöm elég...Épp ezért fázunk a meccstől, mert 2 éve nem sikerül gyorsan járatni a labdát és jól játszani. És ez úgy általánosságban minden csapatra igaz, hogy ha jól játszik és gyorsan járatja a labdát, akkor nyer. Észre kéne venni lassan mindenkinek, hogy ez a Barca már nem az a Barca, ami bárki ellen abszolút esélyesként lép pályára. Azok az idők már elmúltak, és nagyon sokáig nem is igen fognak visszajönni...


Szerk: Nem ment az MU-nak a BL döntőben...persze hogy nem ment, mert SAF-nek sikerült 2 éven belül beleesni ugyan abba a hibába, mégpedig abba, hogy támadni akart ellenünk...A kezdő kihirdetésénél elvesztették a meccset...és egyébként is, annak a Barcának tökmindegy volt, hogy kiismerték-e a játékunkat vagy sem. Az a világ 2. legjobb csapata volt...az első a 2009es Barca...
Egyetértek, annyival finomítanám,hogy szoktunk jól játszani, de nem hosszú időn keresztül. Értem ezalatt,hogy régen azért végig domináltuk a meccseket, úgy,hogy állandóan lógott a levegőben a gól. Most ez 20 nagyon max 30 percre redukálódott meccsenként, plusz kevesebbszer is fordul elő.

Meglátjuk,hogy tudunk e pörögni megfelelően, kíváncsiam várom,hogy Tata a tavalyi Tito-féle gyáva megoldást választja,és nem törekszünk gólra idegenben, vagy úgy megyünk ki,hogy a lőtt gól a cél.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4095
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2014.02.14. 23:09:56

De bírom ezt, hogy mindenki leírja, hogy ha a csapat jól játszik, gyorsan járatja a labdát, akkor senkinek sincs esélye ellenünk. Légyszi írjon már valaki egy komoly meccset a Milan elleni visszavágón kívül, amin az utóbbi 2 évben jól játszottunk volna...Köszönöm elég...Épp ezért fázunk a meccstől, mert 2 éve nem sikerül gyorsan járatni a labdát és jól játszani. És ez úgy általánosságban minden csapatra igaz, hogy ha jól játszik és gyorsan járatja a labdát, akkor nyer. Észre kéne venni lassan mindenkinek, hogy ez a Barca már nem az a Barca, ami bárki ellen abszolút esélyesként lép pályára. Azok az idők már elmúltak, és nagyon sokáig nem is igen fognak visszajönni...


Szerk: Nem ment az MU-nak a BL döntőben...persze hogy nem ment, mert SAF-nek sikerült 2 éven belül beleesni ugyan abba a hibába, mégpedig abba, hogy támadni akart ellenünk...A kezdő kihirdetésénél elvesztették a meccset...és egyébként is, annak a Barcának tökmindegy volt, hogy kiismerték-e a játékunkat vagy sem. Az a világ 2. legjobb csapata volt...az első a 2009es Barca...
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2200
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2014.02.14. 23:05:32

Miért mondja mindenki, hogy kiismerték a taktikánkat? Mert valahogy a MU-nak nem igazán ment a BL döntőben.
Az hogy tudják mint játszunk az kevés, hogy megállítsanak, viszont ha nem megy tökéletesen akkor megállítanak ennyi.

a Bl meccsről meg annyit... Tutira nem fogunk nyerni, ez a csapat valahogy nem is nagyon akar...vagyis az Atletico ellen nem akartak...
Tavaly is csak szöveg volt, hogy megmutatjuk a Bayern ellen a visszavágón...
amúgy néha van pár perc amikor nagoyn jól játszik a csapat... de az kevés
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2014.02.14. 22:09:03

connor írta:
pep71 írta: A Mou féle Chelsea ellen volt idengenben 8 ziccerünk, mindent kihagytunk és itthon is simán nekünk keleltt volna nyerni, azt a csapatot és azt a játékot ne hasonlítsuk a mostanihoz...
City meg láthatjuk, hogy mire megy a Pep féle játék ellen, ha jól játszák...
Egyszerűen kergetik a labdát, ahogy mki más, ha gyorsan jár a labda..
Elég képzavarban vagy, mert 2011/12-ben Mou még a Real edzője volt, a Chelsea-t pedig Di Matteo vezette. :roll:
Ez igaz, de azt akkor is tartom, hogyha elég gyors és kiélezett a játékunk, akkor hiába a bunkerfoci...
A Chelseanak az a BL győzelme óriási szerencsére épült...nyílván minden csapatnak kell szerencse is a győzelemhez a sorsolásnál a meccseknél stb, de annak a csapatnak minden összejött akkor..
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2014.02.14. 21:43:37

pep71 írta: A Mou féle Chelsea ellen volt idengenben 8 ziccerünk, mindent kihagytunk és itthon is simán nekünk keleltt volna nyerni, azt a csapatot és azt a játékot ne hasonlítsuk a mostanihoz...
City meg láthatjuk, hogy mire megy a Pep féle játék ellen, ha jól játszák...
Egyszerűen kergetik a labdát, ahogy mki más, ha gyorsan jár a labda..
Elég képzavarban vagy, mert 2011/12-ben Mou még a Real edzője volt, a Chelsea-t pedig Di Matteo vezette. :roll:
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2014.02.14. 21:13:05

connor írta:
Chino írta:...
Van igazság abban amit mondassz, azonban pár dolgot továbbra is figyelmen kívül hagysz.
Először is minden taktika kiismerhető, a mi taktikánk is :arrow: kiismertek minket, mert 2010 tavasza/nyara óta szinte hajszálra ugyanazt játsszuk. 4-3-3, hamis 9-es, 1 vkp, felfutó szélső(k), rövidpasszos támadásépítés.
Másodszor az, hogy valaki beáll védekezni és kontrákra játszik nagyon sokféle módon megvalósulhat, nem olyan egyszerű az, mint leírni, hogy beállunk bunkerfocit játszani. :roll:
Nem véletlenül láthatjuk olyan sokszor azt a sokat emlegetett 2 sáncos védőfalat.
És most ne a spanyol bajnokik nagy részéből induljunk ki. A kisebb, gyengébb csapatokkal szemben olyan technikai, gyorsaságbeli és erőnléti fölényben vagyunk, hogy egy Elche vagy egy Valladolid elleni meccs teljesen lényegtelen ebből a szempontból. Hiába tudják, hogy mit kellene játszaniuk, ha nem tudják olyan szinten megvalósítani, ami szükséges a sikerességhez. Indulj ki a BL-meccsekből, az Atletico és a Real elleni meccsekből. És ez az, ahol nagyon szépen látszódik, hogy mennyire kiismertek. Igen, volt, hogy nyertünk meccset, volt, hogy több góllal, de egyre ritkábban. Az Atletico ellen az utóbbi 3 tétmeccset döntetlenre tudtuk hozni, a Real-t az utóbbi 5 meccsből 1szer tudtuk verni, a PSG ellen csak az idegenben lőtt gól és a szerencse segített, a Chelsea kiejtette a még Pep által vezetett Barca-t a BL-ből, stb. Ezek azok a csapatok, amelyik védelmei, a megfelelő taktikai utasításokkal képesek megverni minket, amit szinte mindig meg is tettek. A Bayern is ilyen, bár ők kicsit más tészta, mert jelenleg a támadófociban is előttünk járnak.
Márpedig a Manchester City is képvisel olyan játékerőt, hogy képes legyen az adott taktikai felállással megverni minket, ha nem is 2-3 gólokkal. Nem mondom, hogy biztosan ez fog történni, de jó esély van arra, hogy kiejtenek minket.

És igazad van abban, hogy sok kulcsjátékosunk nem úgy teljesít, ahogy korábban, különböző okok miatt és már nem tökéletes a csapatjáték. És abban is, hogy rossz a helyzetkihasználásunk. De ez csak az érme egyik oldala. Amit fentebb leírtam az a másik, nem árt, ha képes valaki több nézőpontból is szemlélni... :roll:

Ettől függetlenül én is örülnék ha továbbjutnánk, ha rám cáfolna a csapat és BL-t nyernénk, de ahogy tavaly sem láttam a potenciált a csapatban, úgy idén sem. Mindenesetre jövő kedden mindenki okosabb lesz.
A Mou féle Chelsea ellen volt idengenben 8 ziccerünk, mindent kihagytunk és itthon is simán nekünk keleltt volna nyerni, azt a csapatot és azt a játékot ne hasonlítsuk a mostanihoz...
City meg láthatjuk, hogy mire megy a Pep féle játék ellen, ha jól játszák...
Egyszerűen kergetik a labdát, ahogy mki más, ha gyorsan jár a labda..
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2014.02.14. 20:47:16

Chino írta:...
Van igazság abban amit mondassz, azonban pár dolgot továbbra is figyelmen kívül hagysz.
Először is minden taktika kiismerhető, a mi taktikánk is :arrow: kiismertek minket, mert 2010 tavasza/nyara óta szinte hajszálra ugyanazt játsszuk. 4-3-3, hamis 9-es, 1 vkp, felfutó szélső(k), rövidpasszos támadásépítés.
Másodszor az, hogy valaki beáll védekezni és kontrákra játszik nagyon sokféle módon megvalósulhat, nem olyan egyszerű az, mint leírni, hogy beállunk bunkerfocit játszani. :roll:
Nem véletlenül láthatjuk olyan sokszor azt a sokat emlegetett 2 sáncos védőfalat.
És most ne a spanyol bajnokik nagy részéből induljunk ki. A kisebb, gyengébb csapatokkal szemben olyan technikai, gyorsaságbeli és erőnléti fölényben vagyunk, hogy egy Elche vagy egy Valladolid elleni meccs teljesen lényegtelen ebből a szempontból. Hiába tudják, hogy mit kellene játszaniuk, ha nem tudják olyan szinten megvalósítani, ami szükséges a sikerességhez. Indulj ki a BL-meccsekből, az Atletico és a Real elleni meccsekből. És ez az, ahol nagyon szépen látszódik, hogy mennyire kiismertek. Igen, volt, hogy nyertünk meccset, volt, hogy több góllal, de egyre ritkábban. Az Atletico ellen az utóbbi 3 tétmeccset döntetlenre tudtuk hozni, a Real-t az utóbbi 5 meccsből 1szer tudtuk verni, a PSG ellen csak az idegenben lőtt gól és a szerencse segített, a Chelsea kiejtette a még Pep által vezetett Barca-t a BL-ből, stb. Ezek azok a csapatok, amelyik védelmei, a megfelelő taktikai utasításokkal képesek megverni minket, amit szinte mindig meg is tettek. A Bayern is ilyen, bár ők kicsit más tészta, mert jelenleg a támadófociban is előttünk járnak.
Márpedig a Manchester City is képvisel olyan játékerőt, hogy képes legyen az adott taktikai felállással megverni minket, ha nem is 2-3 gólokkal. Nem mondom, hogy biztosan ez fog történni, de jó esély van arra, hogy kiejtenek minket.

És igazad van abban, hogy sok kulcsjátékosunk nem úgy teljesít, ahogy korábban, különböző okok miatt és már nem tökéletes a csapatjáték. És abban is, hogy rossz a helyzetkihasználásunk. De ez csak az érme egyik oldala. Amit fentebb leírtam az a másik, nem árt, ha képes valaki több nézőpontból is szemlélni... :roll:

Ettől függetlenül én is örülnék ha továbbjutnánk, ha rám cáfolna a csapat és BL-t nyernénk, de ahogy tavaly sem láttam a potenciált a csapatban, úgy idén sem. Mindenesetre jövő kedden mindenki okosabb lesz.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2014.02.14. 17:34:46

Én rövid leszek. Manapság irdatlan sok helyzetet kihagyunk. Na ezt nem lehet. És a védekezés. Visszább kell huzodni és ott letámadni, nem a tizenhatosukon, hanem félpálya körül, mert átfutnak rajtunk.
Fecó
Válasz küldése