Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.08. 00:31:52

hajnesz írta: Van egy olyan érzésem,hogy a közeljövőben kezdi majd el rotálni a kapusokat,és nem cimekre lesz leosztva a szerep(mert az igen csak balgaság)
Legyen így! Én nem merem beleélni már magam ilyenekbe, abba is bíztam eleinte, hogy Montoya a jó meccse után majd kicsit többször jut szóhoz, erre azóta nem játszott egy percet se - sőt, a legutóbbi 7 meccsből 6-on még a padon se volt.. Szóval én nem reménykedek abban, hogy egy jó teljesítmény után Lucho megváltoztatja a rotálási rendszerét.. :D

Amúgy épp a 09 tavaszán játszott Malaga elleni gálát nézem, hát ég és föld a két csapat.. :( Ami nagyon feltűnő, hogy sokkal több háromszögezést kezdeményeztek akkoriban a srácok, és nem csak a középpályások, hanem a csatárok is. Lehet meg kell változtatnom a véleményem a Lucho teamről, nem csak a középpálya miatt ilyen a játék amilyen, hanem mert a támadóink sokkal kevésbé veszik ki a részük a játékból. Vagyis ez így nem egészen igaz, csak a két csapatrész közti összhang nincs meg, nincs "összehangolva" ez a két sor nekem úgy tűnik, ezért nincs is annyi tudatosan felépített támadásunk. Majd lehet holnap elmélkedek erről egy sort, most viszont túl fáradt vagyok ehhez - lehet hülyeséget is mondtam most, akkor bocsi, csak a fáradtság beszél belőlem.. :D
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2014.11.08. 00:14:25

palesz77 írta:
hajnesz írta:Kihagytad Ter Stegent :mrgreen: Vagy róla már lemondtál? :twisted:
Rá 0% az esély, azért nem írtam. :( Douglasnak és Montoyanak 1%-nyi legalább van arra, hogy kezdjenek, a többieknek meg még több is.. :D

Szóval hajrá Rac1 kezdő!! :mrgreen:
Hát nem tudom. Ter Stegen az utolsó meccsén elég magabiztosan védett. Eddig teljes mértékben megértettem,hogy miért nem játszott,mivel előbb a rekordot akarta megdöntetni Bravoval,aztán meg ugye nem a nagy meccseken próbáljuk ki az új kapust. Van egy olyan érzésem,hogy a közeljövőben kezdi majd el rotálni a kapusokat,és nem cimekre lesz leosztva a szerep(mert az igen csak balgaság)
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.07. 23:33:23

hajnesz írta:Kihagytad Ter Stegent :mrgreen: Vagy róla már lemondtál? :twisted:
Rá 0% az esély, azért nem írtam. :( Douglasnak és Montoyanak 1%-nyi legalább van arra, hogy kezdjenek, a többieknek meg még több is.. :D

Szóval hajrá Rac1 kezdő!! :mrgreen:
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2014.11.07. 23:27:26

palesz77 írta:Utazókeret: Bravo, Ter Stegen, Masip, Alves, Douglas, Montoya, Pique, Bartra, Mascherano, Adriano, Alba, Busquets, Rakitic, Xavi, Rafinha, Pedro, Munir, Suarez, Messi, Neymar

Gondolom majd Masip és Montoya maradnak ki - bár most lehet Douglas.

Possible line-up (vs Almeria): Bravo - Douglas Pique Bartra Alba - Rakitic Busquets Rafinha - Suarez Messi Neymar [rac1]

Ez még esküszöm tetszene is, megnézném Douglast megint, nekem nem volt nagy bajom vele a múltkor, kicsit bátortalan volt, de amúgy nem volt rosszabb Alvesnél. Rafinha, Bartra és Suárez meg remélem mindhárman játszanak majd - plusz Neymar és Rakitic is kezdjen, a többi nem érdekel. :mrgreen:
Kihagytad Ter Stegent :mrgreen: Vagy róla már lemondtál? :twisted:
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.07. 22:12:33

Utazókeret: Bravo, Ter Stegen, Masip, Alves, Douglas, Montoya, Pique, Bartra, Mascherano, Adriano, Alba, Busquets, Rakitic, Xavi, Rafinha, Pedro, Munir, Suarez, Messi, Neymar

Gondolom majd Masip és Montoya maradnak ki - bár most lehet Douglas.

Possible line-up (vs Almeria): Bravo - Douglas Pique Bartra Alba - Rakitic Busquets Rafinha - Suarez Messi Neymar [rac1]

Ez még esküszöm tetszene is, megnézném Douglast megint, nekem nem volt nagy bajom vele a múltkor, kicsit bátortalan volt, de amúgy nem volt rosszabb Alvesnél. Rafinha, Bartra és Suárez meg remélem mindhárman játszanak majd - plusz Neymar és Rakitic is kezdjen, a többi nem érdekel. :mrgreen:
Avatar
BarcasKrisz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2006.05.07. 22:46:31

2014.11.04. 21:28:29

Talán nem elvetemült ötlet a következő felállás:

Neymar---Messi/Suarez---Alves/Messi/Pedro
------Iniesta/Rakitic---------Rakitic/Xavi/Rafinha
--------- Mascherano--------
Alba--Matyi--Bartra--Monty

Ill. a variációs lehetőségek növelése végett Messit is visszavonni a középpályára.

Több hátránya is van:

1. Suarez nem biztos, hogy elégszer szóhoz jutna. Nincsenek róla 100%-os információim, de úgy tudom, Ő igazán csak középen tud 100%-ot nyújtani.

2. Nem tudom, ha Messit visszavonjuk kp-ra, akkor ártunk-e ezzel a csapatnak.
" A hazád nélkül, senki sem vagy
Nincs már helyed, nincs életed,
Jöttment lett a bélyeged..."

/Ismerős Arcok/
http://www.ismerosarcok.hu
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2014.11.04. 18:44:49

Kivéve,ha az egyik csapat edzője Mourinho. :D Az egy dolog,hogy melyik csapat akar jobban,de azért ne nézzük már le ennyire a taktika fontosságát... Ezzel az erővel én is lehetnék az edző,a játékosok úgyis tudják,hogy merre kell mozogniuk... Amit mondasz,az talán igaz volt a 60as években,de most épp,hogy minden a taktika,elenyésző zsenialitás.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.11.04. 18:20:17

hajnesz írta:
hank1ee írta:"Nem értettük, mit akar tőlünk."

Ekkora baromságot rég olvastam. Mi mást akarhatna, mint hogy legjobb tudásukkal menjenek ki és verjék meg a Madridot? Az edző, a szurkolók is ezt akarják, semmi többet. Amikor Guardiola Dani Alvest tette ki a jobbszélre, tudták vajon, mit akar? Mert az a meccs 5-0 lett. Épp ez a baj, hogy ha fogalmuk sem volt, legalább ők tudták, hogy mit akarnak, és ezt mi is láttuk. Az egyetlen különbség a kettő között, hogy most fogalmuk sem volt, hogy saját maguktól mit várnak, ezért nyert olyan könnyen a Real.

Függetlenül attól, hogy igaz-e a hír vagy sem, kezd elegem lenni néhány bohócból a csapat háza táján, etc. Piqué, Busquets, Dani Alves...
Én is megkérdőjelezem a cikk valóságalapját, de szerinted az edzőnek csak annyi a dolga,hogy felpakolja a játékosokat,aztán mindenki tudja a dolgát? Mert a "nem értettük,mit akar tőlünk" az taktikai utasitásra vonatkozhat(ha igaz lenne),mikor ki hova zár vissza,szélességben,mélységben nyitja meg a pályát,stb,stb. Egy edzőnek az a legkisebb gondja,hogy ki kezdjen. Sokkal nehezebb a taktikát megalkotni egy játékrendszerre,illetve az adott játékosokra.
Egy dolog, hogy Lucho szerint most húzták fel a függönyt, de ugyanazt a játékot játsszuk már évek óta kisebb-nagyobb változtatásokkal, szezon eleje óta mozognak a támadók is az eddiginél kötetlenebb szerepben, már mindenkinek tudnia kéne, hol a helye. Nem ezzel van a probléma, ez csak kifogáskeresés, ha tényleg elhangzott valamelyik játékostól. Mindig az a csapat nyer egyébként, amelyik jobban akar és többet tesz érte. Ez mindig így volt a fociban...
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2014.11.04. 18:12:46

hank1ee írta:"Nem értettük, mit akar tőlünk."

Ekkora baromságot rég olvastam. Mi mást akarhatna, mint hogy legjobb tudásukkal menjenek ki és verjék meg a Madridot? Az edző, a szurkolók is ezt akarják, semmi többet. Amikor Guardiola Dani Alvest tette ki a jobbszélre, tudták vajon, mit akar? Mert az a meccs 5-0 lett. Épp ez a baj, hogy ha fogalmuk sem volt, legalább ők tudták, hogy mit akarnak, és ezt mi is láttuk. Az egyetlen különbség a kettő között, hogy most fogalmuk sem volt, hogy saját maguktól mit várnak, ezért nyert olyan könnyen a Real.

Függetlenül attól, hogy igaz-e a hír vagy sem, kezd elegem lenni néhány bohócból a csapat háza táján, etc. Piqué, Busquets, Dani Alves...
Én is megkérdőjelezem a cikk valóságalapját, de szerinted az edzőnek csak annyi a dolga,hogy felpakolja a játékosokat,aztán mindenki tudja a dolgát? Mert a "nem értettük,mit akar tőlünk" az taktikai utasitásra vonatkozhat(ha igaz lenne),mikor ki hova zár vissza,szélességben,mélységben nyitja meg a pályát,stb,stb. Egy edzőnek az a legkisebb gondja,hogy ki kezdjen. Sokkal nehezebb a taktikát megalkotni egy játékrendszerre,illetve az adott játékosokra.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2014.11.04. 15:25:17

Feast4 írta:
pep71 írta:.Kroos megvételénél sokkal egyszerűbben is meg lehetett volna oldani a középpálya gondjait, azzal, hogy Fabregast, nem adjuk el nevetséges áron, hanem végre bekellett volna tenni a helyére, irányítónak és a kpálya vezérévé tenni. Amíg itt volt, mindig Xavi-t erőltették helyette, most már lassan Rakitic-el is ez lesz, mint láthattuk a Real ellen...DE még mindig tudna változtatni LE, ha Masch-ot végre betenné VKP-nak, de amíg Alves játszik minden meccsen, Montoya meg a padon sincs, nem tudom mit lehet várni LE-től. Olyan edző kéne, aki sokkal jobb megváltoztatná a játékát a csapatnak és azokat a játékosokat elküldi a kezdő közeléből, akiken már mindenki látja, hogy nem valók a csapatba. Bartra is értelmetlenül padozik állandóan, Piqué és MAthieu szintjét simán hozza.
A Fabregas dologgal nem értek egyet. Xavi sérült volt vagy valami miatt nem jászott nem egyszer volt a helyén és nem ment neki. Valahogy sose érezte a mi játékunkat. Persze talán egy új játékrendszerbe jobb lett volna, de ez már a mi lett volna ha nagyanyámnak töke lett volna kategória. Akár csak Kroos igazából. Ebből kell megoldani a dolgot.

Rakitic megfelelő lenne, de megint Xavit nyomjuk...

Montoya esetében viszont én azt tartom érdekesnek, hogy senki nem merte hosszú távon játszatni. Én akárhányszor láttam játszani nem volt meggyőző. És azért az évek mennek a rutin nem gyűlik, úgyanez igaz Douglasra. Abban egyet értek a főöldalon lévő cikk szerzőjével, legalább játszahtnának annyit, hogy tudjuk ők miért nem lesznek jók ha tényleg nem jók. Igazából tök mindegy, hogy Alves hibázik vagy ők ketten. Hiba az hiba. Alvestől már láttunk nem egyet akkor lássunk mástól.

Itt több dolgot kéne, de nem vagyok, mesteredzőő de én ezt látom: Egy Bartra Mathieau középet erőltetni, mert Pique egyre inkább kritikán aluli, a tapasztalat és a fiatalság talán együt működne hosszabb távon, Alvest cserélni valakire aki épp vár a sorára, Busquetset lerakni padra és Mascheranot feltenni, a helyére, Rakiticet folyamatosan játszatni, Pedrot pedig a kezdő közeléből elzavarni, de ha úgy van a stadion közeléből is.
Esetlegesen 3-4-3-at kipróbálni két szűrővel... A keret elvileg megvan hozzá és kepes is rá. A Celta ellen pl. pont ki lehetett volna próbálni! De ez sajna megint a mi lett volna ha.
Fabregas a Barcelonában soha nem kapta meg a karmesteri pálcát és a bizalmat egyik edzőtől sem. Amikor még Xavi-nak nagyon ment, ez érthető is volt, de utána már óriási hiba volt a rangadókón padoztatni, illetve ha nem úgy ment a csapatnak rendszeresen őt hozták le először.
Az, hogy Rakitic megoldás lesz-e, azzal egy évet mindenképpen várni kell, hogy megtudjuk.
Eddig, úgy tűnik, hogy Fabregas, ha a helyén játszik és élvezi a bizalmat, akkor az egyik legjobb CM és szárnyal. Amúgy, én is jó igazolásnak tartottam Rakitic-et, de eddig óriási csalódás nekem előrejátékban, kreativitásban. Ettől függetlenül állandó kezdőnek kéne lennie szvsz.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.11.04. 13:48:11

"Nem értettük, mit akar tőlünk."

Ekkora baromságot rég olvastam. Mi mást akarhatna, mint hogy legjobb tudásukkal menjenek ki és verjék meg a Madridot? Az edző, a szurkolók is ezt akarják, semmi többet. Amikor Guardiola Dani Alvest tette ki a jobbszélre, tudták vajon, mit akar? Mert az a meccs 5-0 lett. Épp ez a baj, hogy ha fogalmuk sem volt, legalább ők tudták, hogy mit akarnak, és ezt mi is láttuk. Az egyetlen különbség a kettő között, hogy most fogalmuk sem volt, hogy saját maguktól mit várnak, ezért nyert olyan könnyen a Real.

Függetlenül attól, hogy igaz-e a hír vagy sem, kezd elegem lenni néhány bohócból a csapat háza táján, etc. Piqué, Busquets, Dani Alves...
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.04. 13:33:51

bujna írta:...
Igen, egész biztos a Barca játékosai SMS-eket küldenek a vesztes El Classico után az AS - a legnagyobb Madridi pletykalap - újságírójának, amikben Luchot kritizálják - mondjuk Piqueből ezt is kinézném amekkora segg.. :lol:

Honnan van, sport365 vagy nso? :roll:
bujna
Barça B
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2004.10.17. 11:59:20
Tartózkodási hely: Miskolc

2014.11.04. 13:20:34

Az előző szezonban a Real Madrid öltözőjéből szivárogtak ki folyamatosan a pletykák - így tudhattuk meg például azt, hogy iker Casillas összeveszett José Mourinhóval.

Most a katalánok háza táján áll a bál: az AS újságírója, Santi Gimenez arról írt a lapban, hogy a Barcelona játékosai komolyan kritizálják a csapat edzőjét, Luis Enriquét.

"Terv nélkül mentünk a Bernabéuba. Egyáltalán nem értettük, mit akar tőlünk" - szól az egyik üzenet. "Az, hogy Xavi kezdett Rakitic helyén, az volt az utolsó szög a koporsónkba a Clásicón" - így a másik. "Nem kommunikál senkivel, nincsenek személyes megbeszélések" - ostorozza az edzőt egy harmadik.

Ha ezek az SMS-ek (vagy bármilyen más üzenetek) tényleg megíródtak, és tényleg kikerültek a Barca öltözőjéből, akkor Enriquének igen gyorsan meg kell találnia a kiszivárogtató, mielőtt még nagyobb zűrt okoz, és darabokra hullik a csapat, és a játékosok egymás iránti bizalma...
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3551
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.11.03. 20:06:12

Chino írta: Az is érdekes, hogy 2-3 meccsel ezelőttig mindenki el volt ájulva mekkora húzás volt Rakitic, meg az utóbbi 10 év legjobb igazolása stb. Most meg miért nem maradt Fabregas, Xavi is jobb lenne nála... Komolyan kész vicc.
Ezzel teljesen egyet értek. Rakitic személyében egy igai golyófogó típusú de mégis pengés játékost kaptunk! És szerintem ő volt a legnagyobb igazolásunk!Egy könnycseppet nem ejtenék Fabregasért annak fébyében amit ő itt már csinált ezu alatt a rövid idő alatt, ha jól megy neki ha nem. És azt azért sokan elfelejtik olyankor volt szürke amikor senki nem domborított, szóval nem kell őt még bántani. Annyi, hogy továbbra is tartom Kroos még elfért volna, hogy legyen variációs lehetőségünk menet közbe úgyis eldől ki kit szorít ki, de ez már késő bánat. Busquets nem fért volna pályára az tény! :D De ezen már kár rágódni.

A baj a védelem. Alves ,Pique alkalmatlan. Mindketten vastagon benne voltak egy-egy vereségben, pl. Alves a Celta ellen. Veramaelen pedig szerintem nálunk nem fog játszani. Még szó sincs arról mikor léphet pályára! Nagy igazolás volt, November van a bakker! Orvosin ezt nem látták? =D>
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7510
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.11.03. 19:25:51

Az Alves sztorit nem kell emlegetni. Annyiszor át lett tárgyalva, hogy már kopik a billentyűzet.
Tegyük azért hozzá, hogy Luchonak volt egy kiszemeltje és komoly kérése arra a posztra, csak Sandroék nem voltak képesek +5 milliót odarakni.

A meccsről. A játékkal nem igazán volt gond. Aki azt írja, hogy a Celta folyamatosan átrobogott a középpályán szerintem félálomban látta a meccset. Én a Malaga mérkőzést százszor gázosabbnak találtam és jobban elkeserített. Egyszerűen nem akart semmi összejönni. Ha mondjuk Reus jött volna és nem Suarez, akkor most 100%, hogy itt menne a szöveg, miért nem a vámpírt vettük meg mert ő ezeket beverte volna.
LE-ét lehet szidni, de ő legalább próbál változtatni és nem ugyanazt a sablont nyomatja mint szegény Tito, Roura vagy Martino. Neymar és a másik szélső "beljebb húzása" komoly javulást mutat a támadószekcióban. Ez a 4-3-1-2 támadásban egyértelműen ütőképesebb. Messi eddig is visszább volt vonva, de most ahhoz képest is változott a szerepköre. Neymar viszont látszik mennyivel feljavult, hogy nem klasszikus szélsőként kell a vonal mellett futkároznia.A helyzetkihasználás most egy másik téma, de ehhez hozzá lehet tenni, hogy amennyit Messié romlott, Neymar-é annyit javult, ha a szezont átfogóan nézzük. Suarez még természetesen kérdőjel, de én vele szemben bizakodó vagyok.

Az is érdekes, hogy 2-3 meccsel ezelőttig mindenki el volt ájulva mekkora húzás volt Rakitic, meg az utóbbi 10 év legjobb igazolása stb. Most meg miért nem maradt Fabregas, Xavi is jobb lenne nála... Komolyan kész vicc.
A letámadásunk viszont sokkal jobban működik, mint az utóbbi 2 évben, ami sokat számít. Még Messi is elkezdi elől, a horvátnak pedig a kontrák megakadályozásában hatalmas szerepe van. Nagyon kellett már egy ilyen típusú játékos. Xavival stabilabb a középpálya, habár inkább úgy fogalmaznék a labdatartás jobban működik, ennek az ára viszont, hogy sokkal könnyebben átjátszhatóak vagyunk egy-egy labdavesztés után. Emiatt van leginkább szükség Rakiticre. Nem kapcsolódik be olyan szinten a támadásokba, de mindenképpen kulcsembernek tartom. Arról nem beszélve, hogy ő azért elenged olykor egy-egy löketet.

A védelem tényleg gyengébb lábakon áll. Vermaelen-el pechünk van. Amikor idehoztuk 3-4 hétről beszéltek, aztán jöttek a rosszabb diagnózisok. Én azért még bízok benne.

Összességében vannak problémák, ez egyértelmű. Leginkább a védelem tengelyében, illetve Busquets szerepében. Viszont sok pozitívum is van tavalyhoz képest. Ha ugyanazt a szisztémát követné LE mint az utóbbi edzők biztos vagyok benne, hogy rosszabb lenne sz összkép. A Neymar-Messi két dudás egy csárdában kérdésre is választ kaptunk és mindenképp biztatót.
Azt meg most lehet mondani, hogy Reust kellett volna hozni vagy Kroost stb., mindegy, úgyis a másik kellene. Ráadásul az utóbbinak is volt már idén egy mélyrepülése, akkor meg megint más kellett volna.

Ha az elveszített meccseinket nézzük egy, a szezonjuk mérkőzését futó, amúgy is erős PSG-től kaptunk ki idegenben egy szoros meccsen, a bombaformában lévő Real ellen szintén idegenben (ez a meccs volt leginkább egyértelmű), illetve a Celta ellen, ahol gyakorlatilag lejátszottuk a pályáról a vigóiakat, de az utolsó mozzanatok nem sikerültek. Még a hazai kapu is az ellenfelet segítette. Ha ránézünk az eredményjelzőre tényleg elkeserítő, de a meccs összképét tekintve annyira nem kell szerintem elkeseredni. Minden csapatnak van ilyen meccse. A Psg is hasonlót játszott legutóbb a az Apoel ellen. Gyakorlatilag egy helyzetük volt, a ciprusiaknak pedig semmi sem sikerült.
Én inkább a Malaga mérkőzés után aggódtam.
Ismétlem vannak hibák, Alves vagy Busquets például, de kompletten szemlélve a dolgokat nem hiszem, hogy rossz irányba tartanánk.
Forca Barca!!!!
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2014.11.03. 15:54:27

Én nem vagyok Montoya fan, és nem is voltam soha sem elájulva a sráctól. Igaz túl sokat nem láttam játszani. Amikor láttam nem volt rossz, de nem is tűnt ki. Viszont ha ennyire nem akarjuk játszatni, akkor miért nem adtuk kölcsön? Itt van Alves...jövőre megy (remélem). Idehoztuk Douglast, akinek fingja nincs az európai fociról. Jövőre lesz 2 totálisan tapasztalatlan játékosunk. De én attól tartok leginkább, hogy meggyőzik Alvest a maradásról. Montoya ha az idényt pályán töltötte volna valamelyik első osztályú csapatban, akkor kellő rutinnal jött volna vissza. Így meg totál le lesz/van épülve, mert sörmeccseken kap egy félidőt. Ennél rosszabb döntést nem igen hozhatott a vezetőség.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3551
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.11.03. 14:41:03

pep71 írta:.Kroos megvételénél sokkal egyszerűbben is meg lehetett volna oldani a középpálya gondjait, azzal, hogy Fabregast, nem adjuk el nevetséges áron, hanem végre bekellett volna tenni a helyére, irányítónak és a kpálya vezérévé tenni. Amíg itt volt, mindig Xavi-t erőltették helyette, most már lassan Rakitic-el is ez lesz, mint láthattuk a Real ellen...DE még mindig tudna változtatni LE, ha Masch-ot végre betenné VKP-nak, de amíg Alves játszik minden meccsen, Montoya meg a padon sincs, nem tudom mit lehet várni LE-től. Olyan edző kéne, aki sokkal jobb megváltoztatná a játékát a csapatnak és azokat a játékosokat elküldi a kezdő közeléből, akiken már mindenki látja, hogy nem valók a csapatba. Bartra is értelmetlenül padozik állandóan, Piqué és MAthieu szintjét simán hozza.
A Fabregas dologgal nem értek egyet. Xavi sérült volt vagy valami miatt nem jászott nem egyszer volt a helyén és nem ment neki. Valahogy sose érezte a mi játékunkat. Persze talán egy új játékrendszerbe jobb lett volna, de ez már a mi lett volna ha nagyanyámnak töke lett volna kategória. Akár csak Kroos igazából. Ebből kell megoldani a dolgot.

Rakitic megfelelő lenne, de megint Xavit nyomjuk...

Montoya esetében viszont én azt tartom érdekesnek, hogy senki nem merte hosszú távon játszatni. Én akárhányszor láttam játszani nem volt meggyőző. És azért az évek mennek a rutin nem gyűlik, úgyanez igaz Douglasra. Abban egyet értek a főöldalon lévő cikk szerzőjével, legalább játszahtnának annyit, hogy tudjuk ők miért nem lesznek jók ha tényleg nem jók. Igazából tök mindegy, hogy Alves hibázik vagy ők ketten. Hiba az hiba. Alvestől már láttunk nem egyet akkor lássunk mástól.

Itt több dolgot kéne, de nem vagyok, mesteredzőő de én ezt látom: Egy Bartra Mathieau középet erőltetni, mert Pique egyre inkább kritikán aluli, a tapasztalat és a fiatalság talán együt működne hosszabb távon, Alvest cserélni valakire aki épp vár a sorára, Busquetset lerakni padra és Mascheranot feltenni, a helyére, Rakiticet folyamatosan játszatni, Pedrot pedig a kezdő közeléből elzavarni, de ha úgy van a stadion közeléből is.
Esetlegesen 3-4-3-at kipróbálni két szűrővel... A keret elvileg megvan hozzá és kepes is rá. A Celta ellen pl. pont ki lehetett volna próbálni! De ez sajna megint a mi lett volna ha.
Kép
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2014.11.03. 12:13:20

Feast4 írta:Hát emberek, most akárhogy szépítjük a törtlénetet nem vagyunk jók.
Kedzjük az elején. A Védelem megerősítése nem sikerült jól, Alves már inkább hagyjuk most is összehozta nekünk a Celta ellen a csodagólt, Montoya engem sose győzött meg de valami okból egyik vezetőedzőnket se, a brazil csoda akit most hoztunk nem játszik, Veramaelen szerintem olyan szinten sérült, ahogy azt annó a leigazolásánál is mondtam, hogy jó eséllyel annyi neki. A francia nem lenne rossz de pechünkre most ő is sérült és úgye 31 éves ami annyit tesz, hogy azért 2 jó esetben 3 évnél többet ne várjunk tőle. Bartra nem játszik annyit amit kéne Mash pedig középről kiszorult a védelembe és ott ragadt. És Pique pedig szerintem a legtúlértékeltebb játékosunk. Ő csak addig volt világklasszus amig Puyol ott volt és fedezte a hátát ha valamit elszúrt. Igazából a legstabilabb pontunk Alba lenne csak folyton sérült. Tegyük össze a két kezünket, hogy Adriano folyamatosan jól szál be csereként, ha nem sérült vagy beteg. Tulakdonképpen elköltöttünk kb 40 millát védelemre és (jó Matyit nem báltom) de egyik védőnk se ér egy felet se.

A középályánk szintén gázos. Eleve a kezdő gondjai. Busquets a vb. óta nem találja magát, Xavi öreg, Iniestának nem megy, Rakitic jó lenne de szerintem ez a sok rotálás megzavarta, van olyan játékos akinek sokkal jobb ha folyton játszik, mint ha ültetik. Rafhina sérült és még sosem láttuk középen. S.R. na hagyjuk. Rövid a sceresor és ha valakinek nem megy nincs variációs lehetőségünk. Ha nincs középpáyás dominanciánk ez a védelem könnyen hibára kényszeríthető. Meg kellett volna vennünk Kroost, hogy legyen variációs lehetőségünk...

A támadóink pedig egy nagy kérdőjel, az MSN második meccse volt szóval még nem kéne pálcát türni felettük. Pedro az aki nem neezhető komoly cserének.

A másik gond, nem hiszem, hogy 4-3-3-ban három ilyen támadóval életképpesek leszünk. Három ember aki csak támadni akar és nem zár vissza vagy nem időben zár vissza nem megengedhető. Bár Suarezt még nem venném ide, két meccse volt nem igazán lehet még következtetni, de én úgy látom két vkp. kéne...

Az hogy a fiatalok jók és van mihez nyúlni ez jó, de ők még nem váltják meg a világot.

A Celta ellen jól látszott dominálunk de nem vagyunk koncentráltak, ha nem tudunk hamar begyötörni egy gólt akkor mindig csak szevedünk. És megmondom nagy fájdalmam, hogy L,E. pont a Celat ellen vesztett 3 pontot. A Real ellen pedig ez az én szeméklyes véleményem, de ő is vastagon benne volt abban a vereségben.

Összeségében a védelem bajban van, a középpályán visszaesett a támadosórunk pedig még most kezd összeállni. És ezek a gondok azt hioszem megvoltak korábban is csak az előző bajnokikon nem jött ki nem akartuk látni. Nagyobb részt kis vagy gyenge formában lévő közepes csapatokat gázoltunk le ez persze önbizalomnövelőnek jó volt, de két teszt két egyes. Ez elgondolkodtató és elven egy viszonylag egyszerűbb csapaton is fenn akadtunk otthon. Még a Psg ellen azt mondtam oké nem baj így ki lehet kapni,( még ezt most is tartom, de tény a védelem hiányosságai ott jöttek ki először!) még a Real ellen is otthon( végül is ha kicsit jobb a helyetkihazsnálásunk talán más lett volna, de így nem sok sót ehetünk meg), de az hogy Barcelonában a Celta nyert az viszont már baj!

L.E.-nek nagyon el kell godolkodni mit, hogy csináljunk, mert most jön a java, a csapatok akik előttünk vannak a bajnoskágban és a BL egyenes kieséses és nem látom a csapatban az igazi potenciált mérvadó ellenfelek ellen. Nagyon félek az Atleticotól és a Psg elleni hazai mecstől, de megmondom, hogy az Hollandiában sem lesz egyszerű dolgunk. Úgy hiszem most elvállik milyen edző lesz valójában!
Kroos megvételénél sokkal egyszerűbben is meg lehetett volna oldani a középpálya gondjait, azzal, hogy Fabregast, nem adjuk el nevetséges áron, hanem végre bekellett volna tenni a helyére, irányítónak és a kpálya vezérévé tenni. Amíg itt volt, mindig Xavi-t erőltették helyette, most már lassan Rakitic-el is ez lesz, mint láthattuk a Real ellen...DE még mindig tudna változtatni LE, ha Masch-ot végre betenné VKP-nak, de amíg Alves játszik minden meccsen, Montoya meg a padon sincs, nem tudom mit lehet várni LE-től. Olyan edző kéne, aki sokkal jobb megváltoztatná a játékát a csapatnak és azokat a játékosokat elküldi a kezdő közeléből, akiken már mindenki látja, hogy nem valók a csapatba. Bartra is értelmetlenül padozik állandóan, Piqué és MAthieu szintjét simán hozza.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2014.11.03. 11:17:25

Alvesben nem az az idegesítő, hogy játszik, hanem hogy állandóan játszik. Montoyával nem tudom mi lehet a baj, de eddig minden edző jegelte - bár mondjuk ennél szinte mindenkinél több lehetőséget kapott. Ha Montoyában nem is bízik, még mindig ott lenne a brazil csodagyerek Douglas, vagy Adriano is. De már inkább Pedrot is szívesebben nézném el jobb hátvédben...
Komolyan az lesz a vége, hogy Alvest ki fogják fütyülni, mert az ottani szurkolók sem vakok, csak sajnos LE nem veszi ezt észre.

Masc középpályán jobb lenne, hiába gyengülne kiválásával a belső védelem. Busihoz képest sokkal gyorsabb, jobban küzd, hajt és szerel. Vissza tud zárni is. Azáltal hogy középen takarítana, sokkal ritkább vonla az, hogy lendületből vezetik a védelmünkre a labdát, mert ő az a típus, akinek nem gáz egy taktikai faltot csinálnia. Hiába lassulna a belső védelem, lenne aki visszasegít nekik. Nagyon jó vkp-nek tartom, láthattuk a vb-n is, de valamiért nem akarjuk megfelelően használni...
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3551
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.11.03. 11:04:29

Hát emberek, most akárhogy szépítjük a törtlénetet nem vagyunk jók.
Kedzjük az elején. A Védelem megerősítése nem sikerült jól, Alves már inkább hagyjuk most is összehozta nekünk a Celta ellen a csodagólt, Montoya engem sose győzött meg de valami okból egyik vezetőedzőnket se, a brazil csoda akit most hoztunk nem játszik, Veramaelen szerintem olyan szinten sérült, ahogy azt annó a leigazolásánál is mondtam, hogy jó eséllyel annyi neki. A francia nem lenne rossz de pechünkre most ő is sérült és úgye 31 éves ami annyit tesz, hogy azért 2 jó esetben 3 évnél többet ne várjunk tőle. Bartra nem játszik annyit amit kéne Mash pedig középről kiszorult a védelembe és ott ragadt. És Pique pedig szerintem a legtúlértékeltebb játékosunk. Ő csak addig volt világklasszus amig Puyol ott volt és fedezte a hátát ha valamit elszúrt. Igazából a legstabilabb pontunk Alba lenne csak folyton sérült. Tegyük össze a két kezünket, hogy Adriano folyamatosan jól szál be csereként, ha nem sérült vagy beteg. Tulakdonképpen elköltöttünk kb 40 millát védelemre és (jó Matyit nem báltom) de egyik védőnk se ér egy felet se.

A középályánk szintén gázos. Eleve a kezdő gondjai. Busquets a vb. óta nem találja magát, Xavi öreg, Iniestának nem megy, Rakitic jó lenne de szerintem ez a sok rotálás megzavarta, van olyan játékos akinek sokkal jobb ha folyton játszik, mint ha ültetik. Rafhina sérült és még sosem láttuk középen. S.R. na hagyjuk. Rövid a sceresor és ha valakinek nem megy nincs variációs lehetőségünk. Ha nincs középpáyás dominanciánk ez a védelem könnyen hibára kényszeríthető. Meg kellett volna vennünk Kroost, hogy legyen variációs lehetőségünk...

A támadóink pedig egy nagy kérdőjel, az MSN második meccse volt szóval még nem kéne pálcát türni felettük. Pedro az aki nem neezhető komoly cserének.

A másik gond, nem hiszem, hogy 4-3-3-ban három ilyen támadóval életképpesek leszünk. Három ember aki csak támadni akar és nem zár vissza vagy nem időben zár vissza nem megengedhető. Bár Suarezt még nem venném ide, két meccse volt nem igazán lehet még következtetni, de én úgy látom két vkp. kéne...

Az hogy a fiatalok jók és van mihez nyúlni ez jó, de ők még nem váltják meg a világot.

A Celta ellen jól látszott dominálunk de nem vagyunk koncentráltak, ha nem tudunk hamar begyötörni egy gólt akkor mindig csak szevedünk. És megmondom nagy fájdalmam, hogy L,E. pont a Celat ellen vesztett 3 pontot. A Real ellen pedig ez az én szeméklyes véleményem, de ő is vastagon benne volt abban a vereségben.

Összeségében a védelem bajban van, a középpályán visszaesett a támadosórunk pedig még most kezd összeállni. És ezek a gondok azt hioszem megvoltak korábban is csak az előző bajnokikon nem jött ki nem akartuk látni. Nagyobb részt kis vagy gyenge formában lévő közepes csapatokat gázoltunk le ez persze önbizalomnövelőnek jó volt, de két teszt két egyes. Ez elgondolkodtató és elven egy viszonylag egyszerűbb csapaton is fenn akadtunk otthon. Még a Psg ellen azt mondtam oké nem baj így ki lehet kapni,( még ezt most is tartom, de tény a védelem hiányosságai ott jöttek ki először!) még a Real ellen is otthon( végül is ha kicsit jobb a helyetkihazsnálásunk talán más lett volna, de így nem sok sót ehetünk meg), de az hogy Barcelonában a Celta nyert az viszont már baj!

L.E.-nek nagyon el kell godolkodni mit, hogy csináljunk, mert most jön a java, a csapatok akik előttünk vannak a bajnoskágban és a BL egyenes kieséses és nem látom a csapatban az igazi potenciált mérvadó ellenfelek ellen. Nagyon félek az Atleticotól és a Psg elleni hazai mecstől, de megmondom, hogy az Hollandiában sem lesz egyszerű dolgunk. Úgy hiszem most elvállik milyen edző lesz valójában!
Kép
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2014.11.03. 09:32:44

messideco írta:
Negyedikek vagyunk 8) tíz forduló után a 2005-2006-os szezonban volt ilyen. Akkor tudjuk hogy végződött =D>
Bajnokság+BL? Elfogadom! :) Amúgy nekem szezon előtt és most sincsenek nagy elvárásaim. Tavaly sem nyertünk semmit és erre idén is nagy az esély (persze ne legyen így), de ahhoz, hogy egy csapat megújuljon, kell egy-két sikertelenebb év is.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.11.03. 07:30:39

176 perce nem rúgott gólt a Barcelona a bajnokságban. Ilyen 2011 májusában fordult elő, valószínűleg már bajnokként...

Negyedikek vagyunk 8) tíz forduló után a 2005-2006-os szezonban volt ilyen. Akkor tudjuk hogy végződött =D>
"And my heart will leave you never."
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.11.03. 06:10:17

Fuentealbilla írta:Így van, de nyáron lehetett volna tenni. És lehetett volna minőségi pótlást csinálni másképp is ahogyan ezt a Barca vezetősége LE-vel karöltve vagy sem, de megtette.
Elment az idő Mathieu-re, Vermaelenre, Suárezre...
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.11.02. 23:10:21

Decima írta:Valdes, Pique, Alves gyengeségei a csúcsidőszakban a középpályás játékotok miatt nem jöttek elő. Pique már a MU-nak sem kellett.
Piqué azért világklasszis szintet hozott 09-11 között, ott volt a három legjobb védő között.
Valdesnek mondjuk csak a 13/14-es szezonja volt kimagasló, többi átlagos szerintem.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.11.02. 21:17:59

Decima, egy minimális tiszteletet nem ártana mutatni, példát vehetnél Fuentealbilla fórumtársadról! Ennyi voltam.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Válasz küldése