Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Sergi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2007.06.25. 14:41:53
Tartózkodási hely: Hotel California

2015.05.07. 15:52:23

Először is gratuláció a csapatnak az elért eredményhez!
Innentől páli fordulatnak kell történnie ahhoz hogy bukjuk az elődöntőt és a döntőt, legyen az Real Madrid vagy Juventus.
Tegnap a meccs után elnézve nem egy Realos ismerte el nekem, hogy a Barca jelenleg elsöprő pszichés fölénnyel bír bármelyik csapattal szemben.Ezt pedig látványos futballal ötvözve robog a trón felé.
Ami még érdekes lehet, amennyiben a csapat sikeresen abszolválja a BL-t, jövőre ha a csapat magja egyben maradna (gondolok itt Alvesre is), akkor igen jó eséllyel hajthatna a címvédésre, tekintettel arra, hogy a keretben egyre biztosabb,hogy csak pozitív változás fog végbemenni(+Vermaelen).
Az eddigi BL-győztes csapatokból mindig ment el valaki,aki később hiányzott:
-2014-Di María(láthatjuk az idén Gareth Bale-t, illetve mégsem, mert annyira fakó)
-2013-Heynckes(nem kell megmagyarázni, mert ha a vezér köszön el,az mindig egy éra vége)
-2012-Drogba
-2011-Villa(ő kakukktojás,mert lesérült)
-2010-Matrix v Eto'o
-2009-Eto'o :cry:

Ezekből kiindulni persze nem lehet, de jó eljátszani a gondolattal, hogy mi lenne ha? :wink:
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.05.07. 15:16:48

visca el barca írta:
Feast4 írta:Egy Juve fan barátom mondta és egyet kell vele értenem. Úgy csinál mindenki a Juvéval mint a kakuktojással, pedig a négy közé már nem mákolod be magad. Az pedig, hogy akármilyen pályán megvered a Realt az nem véletlen.

És a BL döntő más. Az egy meccs. Pillanatnyi forma, lelkesedés, lendület, egy hiiba, egy klasszis megolldás eldöntheti az egész címet. A Juve nekünk is kemény lenne, a Madridnak se lesz sima liba. Majdnem mindegy ki jön ha a döntőbe kerülünk nagyon nehéz lenne mindkettő ellen.
jah, majdnem mindegy, de ha bukni kell, akkor már inkább a juve ellen bukjunk, mint hogy a madrid ellenünk duplázzon. 20 évig azt kellene hallgatni
Ne is mond! Már előre félek, ha netán dupláznak. Nemhogy 20 életünk végéig hallgathatjuk hogy ők voltak az elsők és ellenünk sikerült duplázni... Brrrrr...

Amúgy egy érdekes kijelentés még a BL szezon elejéről: http://www.nemzetisport.hu/bajnokok_lig ... ol-2385573" target="_blank
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.05.07. 15:08:17

Feast4 írta:Egy Juve fan barátom mondta és egyet kell vele értenem. Úgy csinál mindenki a Juvéval mint a kakuktojással, pedig a négy közé már nem mákolod be magad. Az pedig, hogy akármilyen pályán megvered a Realt az nem véletlen.

És a BL döntő más. Az egy meccs. Pillanatnyi forma, lelkesedés, lendület, egy hiiba, egy klasszis megolldás eldöntheti az egész címet. A Juve nekünk is kemény lenne, a Madridnak se lesz sima liba. Majdnem mindegy ki jön ha a döntőbe kerülünk nagyon nehéz lenne mindkettő ellen.
jah, majdnem mindegy, de ha bukni kell, akkor már inkább a juve ellen bukjunk, mint hogy a madrid ellenünk duplázzon. 20 évig azt kellene hallgatni
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.05.07. 15:01:11

Egy Juve fan barátom mondta és egyet kell vele értenem. Úgy csinál mindenki a Juvéval mint a kakuktojással, pedig a négy közé már nem mákolod be magad. Az pedig, hogy akármilyen pályán megvered a Realt az nem véletlen.

És a BL döntő más. Az egy meccs. Pillanatnyi forma, lelkesedés, lendület, egy hiiba, egy klasszis megolldás eldöntheti az egész címet. A Juve nekünk is kemény lenne, a Madridnak se lesz sima liba. Majdnem mindegy ki jön ha a döntőbe kerülünk nagyon nehéz lenne mindkettő ellen.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.05.07. 14:46:32

herlius írta:
Léfe írta:...Most már a Juventusnak kell szoritani.
Azért ne sajnáljuk már le ennyire a Juve-t. Olasz csapatot soha semmilyen körülmények között nem szabad leírni, ráadásul Allegrinek igen komoly tapasztalatai vannak már a Barca játékáról. És azt se felejtsük el, hogy mi történt legutóbb, amikor BL-döntőztünk olasz csapat ellen, ahol szintén mi voltunk a favoritok.
még a végén megint kihozzátok h jobb lenne a real ellen döntőzni :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2015.05.07. 14:35:09

herlius írta:
Léfe írta:És azt se felejtsük el, hogy mi történt legutóbb, amikor BL-döntőztünk olasz csapat ellen, ahol szintén mi voltunk a favoritok.
Én máig nem felejtem el. Koeman hatalmas gólt rúgott a hosszabbításban, és nagy nehezen meglett a trófea.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1434
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2015.05.07. 11:29:41

Léfe írta:...Most már a Juventusnak kell szoritani.
Azért ne sajnáljuk már le ennyire a Juve-t. Olasz csapatot soha semmilyen körülmények között nem szabad leírni, ráadásul Allegrinek igen komoly tapasztalatai vannak már a Barca játékáról. És azt se felejtsük el, hogy mi történt legutóbb, amikor BL-döntőztünk olasz csapat ellen, ahol szintén mi voltunk a favoritok.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2015.05.07. 11:18:31

Semmi tulzás nincsen -Suarez maga rughatott volna 3 golt, meg tiszta tizit nem adott meg a biró az elején. De Neymár is hagyott ki és Alves is. Nekik 1 helyzetük volt, ennyi. Egyszer sem találták el a kapunkat, mert Thiagó lövése bőven mellé megy, de valaki beleért. Az első és az utolsó 15 percben lemostuk Őket, közben pedig a két tizenhatos között küzködtek. Mivel Münchenben nekünk esnek-bőven lesz lehetőség Messiéknek gólt szerezni. Ezt Pep is tudja. Elvégre nem a Portó vagyunk. Most már a Juventusnak kell szoritani.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2015.05.07. 10:27:25

LG írta:
Túlzás? - szerintem meg nem, számold a ziccereket
Azért olyan nem sokszor esik meg, hogy egy csapat az összes komoly helyzetét berúgja. Főleg nem velünk. Meg ennyi erővel az ominózus 7-0-s párharcon is lőhetett volna még jó néhány gólt a Bayern, meg a gólokon kívül is sok ziccerük volt, de akadt nekünk is.
A 3-0 igazságos eredmény, nagyobb különbséget nem éreztem a két csapat között.
A visszavágás a 7-0-ért akár meg is lehetne a visszavágón, mert szerintem úgyanúgy szét lesz esve a Bayern, mint most az utolsó 20-25 percben, de nem hiszem, hogy játékosainknak ez járna a fejében, hisz a bajnokságban nagyon fontos meccsek jönnek, ezért szerintem a visszavágón csak annyit ad ki a csapat magából, amennyit muszáj.
Nem kellet volna az összest, csak mondjuk azokat, amikor 1-1-ben álltak szemben a kapussal, a ziccereket a harmadik percben kezdte Suarez. Akkor nem kellett volna a 70. percig várni, ahogy tette a Bayern a Porto ellen az I. félidőben 38 perc alatt.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21292
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.05.07. 10:22:42

Túlzás? - szerintem meg nem, számold a ziccereket
Azért olyan nem sokszor esik meg, hogy egy csapat az összes komoly helyzetét berúgja. Főleg nem velünk. Meg ennyi erővel az ominózus 7-0-s párharcon is lőhetett volna még jó néhány gólt a Bayern, meg a gólokon kívül is sok ziccerük volt, de akadt nekünk is.
A 3-0 igazságos eredmény, nagyobb különbséget nem éreztem a két csapat között.
A visszavágás a 7-0-ért akár meg is lehetne a visszavágón, mert szerintem úgyanúgy szét lesz esve a Bayern, mint most az utolsó 20-25 percben, de nem hiszem, hogy játékosainknak ez járna a fejében, hisz a bajnokságban nagyon fontos meccsek jönnek, ezért szerintem a visszavágón csak annyit ad ki a csapat magából, amennyit muszáj.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2015.05.07. 10:09:11

LG írta:
corol írta: Amúgy tegnap, ha egy kicsit jobban koncentrálnak a srácok már visszakapta volna ezen az egy meccsen a Bayern a 7 gólt.
Ezt azért hatalmas túlzásnak érzem, az első gólunkig egyáltalán nem volt benne a meccsben, hogy itt nagy verést kapnak a bajorok. Addig is jobbak voltunk, de azért viszonylag tiszteségesen tartották magukat, és ők is veszélyeztettek olykor, inkább egy gólos meccsnek nézett ki.
Erős túlzás? - szerintem meg nem, számold a ziccereket:

http://hoofoot.com/?match=FC_Barcelona_ ... 2015_05_06" target="_blank
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21292
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.05.07. 10:05:37

corol írta: Amúgy tegnap, ha egy kicsit jobban koncentrálnak a srácok már visszakapta volna ezen az egy meccsen a Bayern a 7 gólt.
Ezt azért hatalmas túlzásnak érzem, az első gólunkig egyáltalán nem volt benne a meccsben, hogy itt nagy verést kapnak a bajorok. Addig is jobbak voltunk, de azért viszonylag tiszteségesen tartották magukat, és ők is veszélyeztettek olykor, inkább egy gólos meccsnek nézett ki.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2015.05.07. 09:43:20

Azért az is nagyon érdekes, hogy most már sorozatban kapott gól nélkül hozzuk le a meccseket a BL-ben is.
Legutóbbi 6 meccsünk:
Valencia, PSG, Espanyol, Getafe, Cordoba, Bayern

23 : 0
(Messi 8, Suárez és Neymar 6, Rakitic-Xavi-Piqué 1)

Amúgy tegnap, ha egy kicsit jobban koncentrálnak a srácok már visszakapta volna ezen az egy meccsen a Bayern a 7 gólt.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára corol 2015.05.07. 10:17:56-kor.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2015.05.07. 09:40:23

Guardiola írta:
Szakacs írta:Sziasztok!
Sajnos dolgoznom kellet és nem tudtam megnézni a meccset, valaki dobna egy videós összefoglalót :)
Nem a legjobb minőség de azért nézhető:
http://livetv.sx/en/showvideo/252145_barcelona_bayern/
Itt egy tökéletes:
http://hoofoot.com/?match=FC_Barcelona_ ... 2015_05_06" target="_blank
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2591
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2015.05.07. 09:39:01

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Leon 2015.05.07. 09:40:36-kor.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.05.07. 09:20:20

Sok mindent elárul szerintem ez Pep lelki állapotáról: „Messi tehetsége döntötte el a mérkőzést. A tervünk az volt, hogy sokat birtokoljuk a labdát, játszani akartunk. Ha egy csapat beáll védekezni, és vár arra, hogy jöjjön a Barcelona, akkor nagyon nehéz dolga lesz. Elvesztettük az esélyt, hogy a visszavágóig nyílttá tegyük a párharcot” – értékelt a letört Guardiola a német Skynak.

Szerencsénk volt, hogy ismét előjött a klasszis. A 77. percig nagyon nem volt benne a gól és azt hittem, hogy akármi lesz mindent kihagyunk. Aztán jött Messi. A második gól elképesztő volt. Boateng nem tudta milyen rendezvényen van. :mrgreen: =D>

Én voltam LE. egyik legnagyobb bírólója, de most egyre jobban úgy látom, hogy a változtatásai, a szerencsénk és a felfogása együt BL döntőig repítheti a csapatot. Nem lesz semmi a német meccs, de innen tovább kell menni!
Kép
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2015.05.07. 08:29:52

No hát csak összejött a 3-0 :) Nagyon örültem neki. Azt gondoltam mint gondolom sokan, hogy ez egy sima 0-0 lesz. Hála isten Messiék nem így gondolták s berámoltak 3at a vége elött. Viszont tegnap Busi rém gyenge volt! Labdát nem nagyon tudta megtartani, lassan, körülményesen, a társakat többször besütve passzolt, lasztit talán 3x szerzett, rengetegszer árnyékra rohant. Arról nem is beszélve, hogy a mozgása darabos volt és úgy fordult mint a teherhajó! (tudom hogy sosem volt gyorsabb, dinamikusabb, csak ez a gyors kicsi Bőrnadrágosok mellett látványos volt:)) Tehát középen a Bayern a Thiago, Lahm, Schweinsteiger, Xabi 4essel egy elég gyorsan, sokat mozgó kp-át alkotott.
Azt gondolom hogy ha lesznek visszatérők Münchenben, mindenképp gyorsabb embert kéne játszatni. Masch-ot ki mást! :) A vb-n a nemzeti csapatban tanár volt szűrőben.
Messit nem kell magyarázni... ahogy mr Ivan Campo írta: "Bámulatos Messi!!! Őt sem ember, sem taktika nem állíthatja meg!" :)
Suárez rengeteget melózott bőven kivette a részét a védekezésből. Volt 2 nagy ziccere, és egy fejese is! Egy gólt ő is megérdemelt volna! :)
Neymar szerzett egy szép gólt! DE egész meccsen szürke volt, főleg az első félidőben. Ugyan voltak jó megmozdulásai, voltak szép cselei, de ez ezen a szinten kevés. a szélen Rafinhat pl egyszer sem tudta megverni. Kulcspillanatokban elhagyta a labdát stb...
Rakitic annyit futott, hogy kb a jövő heti visszavágó távját is ledarálta. :) olyan volt a játéka, mint ha Gattusot láttam volna. Mindenhol feltűnt, a pálya összes szegletében. Egyik pillanatban még őt ugratták ki, következőben Már Alvessel kényszerítőzött egy labdaszerzése után a 16-unk előtt. :)
Biztos vagyok benne hogy kedden nekünk fognak jönni, mert tovább szeretnének jutni! Ez lehet a mi esélyünk az idegenben lőtt gólra! Nagyon kell egy! Azt tudjuk hogy fel nem fogják adni, Német csapat ráadásul a jelenlegi legjobb abból is. Innen már csak okosan kell játszani... :)
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2591
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2015.05.07. 08:21:32

Bíztam benne,hogy behúzzuk a tegnapit,de erre azért nem számítottam. Ha ezek után megnyerjük a BL-t akkor senki nem mondhatja,hogy hoki csapatok ellen tettük:angol bajnok,francia bajnok,német bajnok és olasz bajnok/tavalyi bl győztes.
Arról nem is beszélve,hogy eddig esélyük sem volt Európának ellenünk! 8)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.05.07. 05:54:20

Ha a visszavágón Ribery is játszik, akkor nem árt gyorsan bevarrni egy negyediket.
Guardiola
Capitá del Barça
Hozzászólások: 699
Csatlakozott: 2004.10.14. 10:40:57

2015.05.07. 01:25:42

Szakacs írta:Sziasztok!
Sajnos dolgoznom kellet és nem tudtam megnézni a meccset, valaki dobna egy videós összefoglalót :)
Nem a legjobb minőség de azért nézhető:
http://livetv.sx/en/showvideo/252145_barcelona_bayern/
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2015.05.07. 00:44:06

Közben Boateng megint elesett.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2015.05.06. 23:56:09

Vakmacska írta:

Boateng, ahogy eldőlt a második gólnál, az hatalmas volt :-D
Mint, akit fejbe lőttek!
Utána meg az az elegáns emelés.
Nójer még most is keresi a lasztit.
Sosem volt kérdés, hogy a világ legjobbja!
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2015.05.06. 23:51:20

Érdekes statisztika: A BL-ben ez a 10. elődöntőnk, ebből hazai pályán a maival együtt csupán három meccset nyertünk meg. Az első két győzelem alkalmával nem sikerült döntőbe jutni, remélhetőleg ez a sorozat megszakad 8) Megérdemelnék a fiúk, mert sokat dolgoztak ezért, nem csak ma, egész évben.
Avatar
Szakacs
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1880
Csatlakozott: 2004.11.10. 07:51:08
Tartózkodási hely: Gyergyoszentmiklos
Kapcsolat:

2015.05.06. 23:43:49

Sziasztok!
Sajnos dolgoznom kellet és nem tudtam megnézni a meccset, valaki dobna egy videós összefoglalót :)
Tiziano Crudeli fan :!:
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2015.05.06. 23:43:25

Fizikailag is bírta a csapat, a 70. perc táján volt egy kis holtpont, de ettől eltekintve le a kalappal, mindenki nagyot küzdött. =D>
Válasz küldése