Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.09.12. 19:21:54

Barça XI:
1 Ter Stegen
20 S.Roberto
14 Mascherano
23 Vermaelen
18 J.Alba
5 Sergio
4 Rakitic
8 Iniesta
11 Neymar Jr
9 Suárez
12 Rafinha
Ezek szerint Lucho egyetértett Samper kollégával. Ezt nagy hibának tartom. Remélem, nem lesz ebből sértődés.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.09.12. 12:26:58

Messias2 írta:
Samper írta:Messit kezdőnek tenni elég meredek. Biztonságosabb lenne a padról hozni be a helyzettől függően.
Ezt kifejtenéd bővebben!? Mert nem nagyon értem, miért kellene a padon hagyni a világ legjobbját. De te biztos meg tudod magyarázni. #-o
Gondolom arra gondolt, hogy sokat volt távol a csapattól. De még mindig inkább egy formán kívüli Messi mint valaki a Sandro/Munir/Rafinha trióból.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.09.12. 10:58:00

Samper írta:Messit kezdőnek tenni elég meredek. Biztonságosabb lenne a padról hozni be a helyzettől függően.
Ezt kifejtenéd bővebben!? Mert nem nagyon értem, miért kellene a padon hagyni a világ legjobbját. De te biztos meg tudod magyarázni. #-o
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.09.12. 10:44:14

jah az lesz az :D tudtam én h vhol volt egy szünet :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.09.12. 10:04:27

visca el barca írta:tavaly a malaga elleni vmelyik meccs, vagy a soceidad elleni bukta előtt nem volt válogatott meccs?
Málaga elleni 0-0 hétközi fordulóba volt, a vereségnél sima hétvégi előtte és utána is, a Sociedad elleni meccs előtt meg téli szünet volt, nem válogatott! :mrgreen: (Ahol aztán Neymar és Messi tovább maradt, így nem kezdtek, az utána levő balhékat meg már tudjuk..)
mess2009 írta:talán ami dönthet az a motiváció.
Egyetértek, egyik csapat sincs még csúcsra járatva, de mindegyik erős együttes, ami ma dönteni fog az az, hogy ki pörög fel jobban, és tudja hozni leginkább a saját fociját.
Samper írta:Messit kezdőnek tenni elég meredek. Biztonságosabb lenne a padról hozni be a helyzettől függően.
Az, Lucho fejét is vennék, ha egy Atletico ellen nem kezdene, és ne adj Isten mennének félidőben.. Kezdjen csak szerintem is.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.09.12. 09:54:26

Samper írta:Messit kezdőnek tenni elég meredek. Biztonságosabb lenne a padról hozni be a helyzettől függően.
Azért csak jobb, ha ő játszik, mint mondjuk Sandro. Amúgy is csak egy edzést hagyott ki, az nem a világ vége. :) Nagyon rossz döntés lenne Lucho részéről, ha csak a padon kezdene. Leo formán kívül is többet ér, mint bármelyik játékosunk.
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.09.12. 09:21:09

Messit kezdőnek tenni elég meredek. Biztonságosabb lenne a padról hozni be a helyzettől függően.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.09.12. 08:38:51

szerintem is az a legjobb szó: bármi---lehet.
mindent és az ellenkezőjét is meg lehet magyarázni és - többnyire - meg is tesszük :)
talán ami dönthet az a motiváció. ki veszi fel (jobban) a kesztyűt? én azt látom, hogy a "lefutott" ráadásul kis csapatok elleni bukták mögött a motiváció hiány állhat, - többnyire.
a válogatott (utazásos, néha bulizós) hét, lehet (kinek -kinek) jó is rossz is némi malíciával még Pique játékára is mondhatom mert így biztos nem kapunk(miatta) mondjuk kezezős tizit...
Bravót sajnálom, nálam ő hiányzik de azért a német(játéka) miatt aggódom a legkevésbé.
a matracosok úgy tűnik jól erősítettek, de azért az a csapat sem állt még össze igazán, úgyhogy én mindent összevetve győzelmet várok.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.09.11. 21:01:52

PCsabi írta:Nem baj, a következő válogatott szünet után is leírják négyen, hogy "a szünet után mindig rosszak vagyunk, szóval most pontvesztés jön"... :mrgreen: Ez már beidegződés pár embernél.
lehet :lol:

tavaly a malaga elleni vmelyik meccs, vagy a soceidad elleni bukta előtt nem volt válogatott meccs?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2015.09.11. 17:28:37

Nem baj, a következő válogatott szünet után is leírják négyen, hogy "a szünet után mindig rosszak vagyunk, szóval most pontvesztés jön"... :mrgreen: Ez már beidegződés pár embernél.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.09.11. 11:40:57

visca el barca írta:lahoz nagy kedvenc :D messze a legfogyibb az összes közül :D

7 végén meg lesz az első pontvesztés. válogatott szünet után sosem nyerünk, sérült is elég sok van, ráadásul a calderon sem könnyű. 00 vagy 11 lesz a vége

Ez hülyeség. A legutóbbi 5 válogatott szünet utáni meccsünket behúztuk, és ha a legutóbbi 10et nézem akkor is 9 győzelem 1 döntetlen.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.09.11. 11:11:08

visca el barca írta:7 végén meg lesz az első pontvesztés. válogatott szünet után sosem nyerünk, sérült is elég sok van, ráadásul a calderon sem könnyű. 00 vagy 11 lesz a vége
A tippmixes játékotokból kiindulva ha ez a tipped, akkor sima győzelem lesz.. :mrgreen:

Amúgy a kiemelt rész nem igaz mostanában ránk, Luchoval - ha jól néztem - eddig az összes válogatott szünet után nyertünk. Simán benne van a győzelem szerintem, az MSN egyben van, szóval a legfontosabb megvan nálunk, a többi helyen meg egész jól tudjuk pótolni a kiesőket szerencsére. Az Atleticora is kíváncsi leszek, erősödtek tavalyhoz képest, Griezmann bombaformában van, kemény meccs lesz. Én 3 esélyesnek mondanám inkább, az aznap esti forma fog csak dönteni, ha az MSN felpörög, szerintem behúzzuk.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.09.11. 10:33:58

lahoz nagy kedvenc :D messze a legfogyibb az összes közül :D

7 végén meg lesz az első pontvesztés. válogatott szünet után sosem nyerünk, sérült is elég sok van, ráadásul a calderon sem könnyű. 00 vagy 11 lesz a vége
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2015.09.11. 09:55:17

az biztos, hogy kemény meccs, lesz, és van olyan érzésem, hogy lesznek pillanatok, mikor el fog szabadulni a pokol.
röpködni fognak a sárgák, és lehet, hogy piri is lesz.
az ATMA eléggé keményen játszik, benne lehet Laoznál a pakliban.
Remélem a védelem a helyén lesz. Szerintem Matyi bá fog kezdeni, már csak azért is, mert ő robosztusabb felépítésű, nehezebb feldönteni.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.09.10. 22:34:19

Simeone mérlege a Barca ellen: egy győzelem, öt döntetlen, hét vereség. A meccset Mateu Lahoz (a kis kopasz aki szeret sokat szerepelni) vezeti majd. Vele 13 győzelem és 5 döntetlen a mérlegünk.
Szvsz betudjuk húzni, de ha x lesz akkor is egálba leszünk a Madriddal úgy, hogy mi már letudtunk két nehéz ellenfelet idegenben.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2015.08.31. 20:16:27

Feast4 írta:ha jövő héten is nyerünk 0:1-re egy szavam se lesz.
Hát válogatott fordulók után az tényleg kiváló eredmény lenne. Jönnie kell már egy Messi gólnak. De ha Neymar és Rakitic is rúg egyet, akkor három null lesz. Mert ugye Bravo nem kap gólt!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19589
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.08.30. 13:58:58

LG írta:
Bob_Marley írta:Első hazai meccs mindig nagyon fontos, befogjuk ezt húzni nyugodt 2:0. Neymar kezdő lesz, de szerintem 60 percnél többet nem kell erőltetni. Gyakorlatilag ő nem edzett semmit a felkészülés során. Rafinha gól/gólpasszt várok ma. :D
Szerintem is behúzzuk, de én küzdelmes meccsre számítok, a Bilbao ellenihez hasonlót.
Neked lett igazad, még eredményben is. :D

Sajnos nem láttam a teljes meccset csak részleteket, de a belga szépen bebombázta és fontos három pontot gyűjtöttünk. És ami mindenféleképpen pozitívum, hogy az előszezonban úgy kaptuk a gólokat mintha kötelező lenne és most két meccs és két kapott gól nélküli mérkőzés. Egyből van is belőle 6 pont, szép volt fiúk így tovább.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.08.30. 11:56:53

Yokozuna írta:
Chino írta: Mindent összevetve szerintem nem játszottunk rossz meccset. A védelem rendben volt, a játék is, ha a befejezéseknél pontosabbak vagyunk még gála is lehetett volna.
Szerintem meg nagyon rossz meccs volt. Egy hazai meccsen Mascheranóé a legveszélyesebb helyzet, és Vermalen lövi az egyetlen gólt, azért ez elgondolkoztató. A csatár hármas produkciója nullával volt egyenlő. Középpályánk meg Rakitic mai játéka következtében nem volt. Ini próbálkozott, Busquets megint hajmeresztő volt. A legnagyobb gond, hogy nincsenek érdemi cserék, akik lendíteni tudnának a csapat szekerén. Messi góltalansága is aggasztó!
Hát ha valaki azt várta, hogy 5-öt rúgunk a malagának tényleg rossz meccs volt. Nézzük reálisan. 11 emberrel védekeztek, és ezt nagyon jól csinálták eddig is. A csatáraink ettől függetlenül rendesen megdolgoztatták őket. 12:1 volt a kaput találó lövések száma ha jól emlékszem. Messinek tényleg nem nagyon akar jönni a gól, ez szerintem is aggasztó, nehogy az legyen, hogy belesavanyodik megint a játékba. De igazából ameddig mindig van valaki aki be tud rúgni egyet addig ez sem lenne baj.

Szezon elején vagyunk, mindenki enervált és látszik, hogy sokaknak az előszezon sem hiányzott. Mi sem bizonyítja jobban mit az, hogy az eddig hanyagolt peremeberek pörögnek a legjobban. (Veramaelen, SR) és három marha kellemetlen meccsek kezdtünk, ha jövő héten is nyerünk 0:1-re egy szavam se lesz.
Kép
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2015.08.30. 10:32:21

Itt egy ábra, hogy kinek hány kapuralövése volt. A narancs a Barca.
Kép
A bilbaói távoli lövésről jut eszembe. Amikor Bravo jó 20 méterre a kaputól majdnem bekapta ezt, akkor ő is felelőtlenül kint kóficált, mint ter Stegen szokott? :)
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.08.30. 09:36:24

Összességében elégedett vagyok, mert megvan a három pont és az akarással sem volt gond. Az látszott, hogy az MSN rég nem játszott együtt. Neymar nagyon sok esetben a rossz megoldást választotta, legtöbbször Messit kereste, de sok esetben simán vihette volna a kapura, vagy egy lövés is jobb megoldás lett volna. Ennek ellenére kellett, hogy játsszon, és ahhoz képest, hogy kihagyott viszonylag sokat nem is volt rossz. Suarez viszont eléggé görcsösen mozgott, néha nevetséges technikai hibákkal, de az akarással nála sem volt gond. Roberto sem játszott rosszul, nem hozott extrát, de hibái sem voltak. Vermaelen pedig megmutatta, hogyan kell bebikázni a labdát, amikor elől senki sem tudja berúgni. :D A tavalyi év után hatalmas elégtétel lehet számára, hogy idén számít rá LE, és eddig ezt a bizalmat meg is tudja hálálni.

Itt egy ábra, hogy kinek hány kapuralövése volt. A narancs a Barca.
Kép

Amúgy hozzuk eddig a szokásos augusztusi formát, legutóbb 2008-ban kaptunk ki ebben a hónapban.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.08.30. 08:17:32

Messias2 írta:
mess2009 írta:csak egy mentségünk lehet: nevezzük ezt még idény elei formának. az, hogy a világ három legjobb csatára -együtt!- nem tud egy gólt összehozni egy Malagának otthon ?! az akarással nem volt baj, de valahogy mintha a mellény nagyobb lett volna mint kellett... egy Malagának? szórakozva is nyomunk.....mintha ezt gondolták volna.
a Rafina- Rakitic csere jó volt, de Mathieut minek? Vermalen nem volt sérült.
azért dícsérjünk is: Messit még így megizzadni nemigen láttam, Neymar a kihagyás után erősen kezdett, a gól neki sem ment és időnként Messizett...feleslegesen.
a három pont megvan, a mumust el lehet felejteni.
közben a Realnak elég volt két perc egy gólhoz....
Nem értem ezt a kiakadást. Játékkal sztem semmi baj nem volt, kidolgoztunk egy rakat helyzetet, védekezésünk is rendben volt. Szvsz egyáltalán nem volt szó "nagy mellényről", hajtott az egész csapat, akartak. Utolsó megoldások sokszor valóban rosszul sikerülte, többször túljátszották a srácok, de nem azért mert könnyedén vették volna a meccset, hanem egyszerűen rossz döntéseket hoztak. Mathieu csere már nem osztott nem szorzott, mivel az utolsó percekben állt be. Válóban nem sérült meg Verma, de elővigyázatosságból lekapták. Nem hiszem, h ez akkora tragédia lenne. Messi valóban megizzadt, de ez jó jel, nem pedig rossz. Addig jó, míg hajt és akar. Ha már meg sem izzad, ott már gondok vannak. Neymaros résszel viszont egyetértek. Sokszor nem vállalja el a tiszta helyzetet, inkább lepasszolja. Nem kéne ennyire Messi alá játszania.
Összességében ilyen meccset vártam. Szezon elején csak az eredmény a fontos, nem mintha a játékkal gond lett volna.
nem csodálom, hogy nem érted a ...kiakadást, mivel szó sem volt ilyesmiről, abban amit írtam. [-X Messi izzadásáról pl. kifejezetten dícsérőleg szóltam, Mathieu pedig az egyetlen megmozdulásával(vagy annak hiányával!) éppen, hogy a Malaga legnagyobb gólhelyzetét hozta össze az utolsó pillanatban - nem rajtunk múlott... ami pedig a kihagyott ziccereket, a rossz döntéseket, netán a kapus csemege lövéseket illeti - nézőpont kérdése, ki így ki úgy ítél. csak mosolygok a ..." te melyik meccset nézted ? " klasszikus felkiáltáson is v.színű ugyanazt nézzük, csak másképpen látjuk.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.08.30. 00:17:53

Yokozuna írta: Szerintem meg nagyon rossz meccs volt. Egy hazai meccsen Mascheranóé a legveszélyesebb helyzet, és Vermalen lövi az egyetlen gólt, azért ez elgondolkoztató. A csatár hármas produkciója nullával volt egyenlő. Középpályánk meg Rakitic mai játéka következtében nem volt. Ini próbálkozott, Busquets megint hajmeresztő volt. A legnagyobb gond, hogy nincsenek érdemi cserék, akik lendíteni tudnának a csapat szekerén. Messi góltalansága is aggasztó!
Nem tudom, te melyik meccset nézted! #-o
Egyáltalán nem volt aggasztó a játék. Rengeteg helyzetet alakítottunk ki, támadótriónk is érezte a zsugát, egész csapat hajtott ezerrel, nem volt lazálas. Utolsó passzok, döntések hibádzottak, néha túljátszottuk a helyzeteket, de ez betudható annak, h még nem annyira élesek a fiúk. Azt nem értem, miért zavar, h egy védő lőtte a győztes gólt!?
Ugyanúgy 3 pontot ér, ráadásul a támadóknak is megvoltak a helyzetei. Engem tök hidegen hagy, ki lövi a gólokat, lényeg, h győzzön a csapat.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2015.08.29. 23:57:52

Chino írta: Mindent összevetve szerintem nem játszottunk rossz meccset. A védelem rendben volt, a játék is, ha a befejezéseknél pontosabbak vagyunk még gála is lehetett volna.
Szerintem meg nagyon rossz meccs volt. Egy hazai meccsen Mascheranóé a legveszélyesebb helyzet, és Vermalen lövi az egyetlen gólt, azért ez elgondolkoztató. A csatár hármas produkciója nullával volt egyenlő. Középpályánk meg Rakitic mai játéka következtében nem volt. Ini próbálkozott, Busquets megint hajmeresztő volt. A legnagyobb gond, hogy nincsenek érdemi cserék, akik lendíteni tudnának a csapat szekerén. Messi góltalansága is aggasztó!
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.08.29. 23:19:01

LG írta:
LG írta: Szerintem is behúzzuk, de én küzdelmes meccsre számítok, a Bilbao ellenihez hasonlót.
Ez bejött.
A szezon 10 legnehezebb meccséből 3-al kezdünk. 2 már megvan
Erős túlzásnak érzem. A Malaga, de még a Bilbao sem egy igazán erős ellenfél, csak mi vagyunk gyenge formában. Viszont behúztuk mindkét meccset, és ez a lényeg.
Kevés olyan csapat van a ligában, aminek elég szervezett a védelme h komolyabb ellenállást produkáljanak. Real, Atma, Sevilla, Vale, Malaga, Bilbao, néha Espanyol. Ezek közül a Bilbao ellen csak idegenben nehéz a Sevilla is veszteni jár a Camp Nou-ba, az Espanyol pedig csak akkor megy vmire, ha verekedést tudnak szítani foci helyett. Nem véletlen h tavaly a Malaga ellen nem ment, ahogy az se h a Bilbao ellen idegenbe nem nyerni járnak a csapatok.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7435
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.08.29. 23:12:31

Nem akartam hinni a szememnek. A játék és a helyzetek alapján egy hármast legalább hinteni kellett volna és a két tiziről nem is beszéltem. Csak Messinek volt vagy 5-6 helyzete, máskor ebből négyet legalább berak, most egyet sem. Remélem az Atletico ellen visszaadja ezt az ég, mert ott nem engedhetünk meg ekkora luxust.
Neymar szerintem jól szállt be. Néha tényleg feleslegesen passzolt, simán lőhetett volna, kétszer viszont fordítva is volt. Ezeket nem értettem.
Vermaelen is dicséretet érdemel, a góljától függetlenül. Volt egy-két helyezkedési hibája, de mindent összevetve nagyon jó meccset hozott le. Végre a labdákat is jól játszotta meg, örülök neki. Ha ezt nyújtja továbbra is Masch-éknak komoly konkurencia lehet.
Aki még kifejezetten jó volt az Ini, ez a mai teljesítmény már kezd hasonlítani a régi Inire.

Mindent összevetve szerintem nem játszottunk rossz meccset. A védelem rendben volt, a játék is, ha a befejezéseknél pontosabbak vagyunk még gála is lehetett volna.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése