Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
vargazoli
Jugador del Barça
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2010.09.28. 13:57:02

2019.02.02. 18:36:21

Segítenétek? Kik ülnek a padon?
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2019.02.02. 17:52:40

Nekem tetszik a kezdő, Albát pihentrtni kell, mint ahogy Lengletre is ráfér a pihenő. Mondjuk jövő héten Piqué remélem pihen a bajnokin, ha jól tudom 4 sárgája van, szóval lehet rámegy az 5.re, és pihenhet. Középpálya ok, talán elől most Suarezt kivettem volna és Malcom vagy Princet tettem volna kezdőbe. De így sem rossz, viszont bizkm benne ha jol alakul a meccs, akkor Rakiticnek, Suareznek ad egy kis pihenőt
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.02.02. 17:44:07

davi10 írta:Csak a korrektség kedvéért, nem a legerősebbet, hanem a legjobbat, annak a függvényében, hogy ki milyen állapotba van.
Okés, jogos.

Azt amúgy nem hittem volna, amikor Alenát betették az első keretbe, hogy tényleg ennyire bele lesz véve a rotálásba.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6750
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.02.02. 17:35:39

Cestus írta:Tökös Ernőtől, pláne, hogy tegnap azt kamuzta, hogy a legerősebb kezdő fog felmenni :D
Csak a korrektség kedvéért, nem a legerősebbet, hanem a legjobbat, annak a függvényében, hogy ki milyen állapotba van.

“A lehető legjobb csapatot állítjuk össze holnapra, hogy nyerni tudjunk. Értékelnünk kell azt, hogy melyik játékosunk milyen állapotban van. Az edzést végignézzük és ez után döntünk."

Lehet fikázni Ernőt, de nyilatkozni azt tud :D

Érdekes kezdő, a kreativitás nagyrésze a KP-n Alena-ra hárul, meglátjuk, hogy nem túl nagy feladat-e neki.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2019.02.02. 17:31:53

Cestus írta:Tökös Ernőtől, pláne, hogy tegnap azt kamuzta, hogy a legerősebb kezdő fog felmenni :D
De rotálni sajnos kell valamikor. Szerintem akár Semedo is lehet megint balszélső hátvéd, ha Ernő a Valencia jobb szélét érzi erősebbnek.

jogos mondjuk a legutóbb is Semedo volt a baloson ilyenkor

Peña, Murillo, Lenglet, Alba, Arthur, Malcom, Boateng a pad

Sampert keretbe rakta csak hogy végül leültesse a lelátóra :twisted:
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2019.02.02. 17:29:28

Cestus írta:Tökös Ernőtől, pláne, hogy tegnap azt kamuzta, hogy a legerősebb kezdő fog felmenni :D
De rotálni sajnos kell valamikor. Szerintem akár Semedo is lehet megint balszélső hátvéd, ha Ernő a Valencia jobb szélét érzi erősebbnek.
Az igazsághoz hozzá tartozik ,hogy azért ez nem a legveretesebb Valencia az elmúlt évekből ,na meg tényleg van jó pár hiányzójuk is ,szerintem itt bőven bele kell férnie a rotálásnak ,én 4-1-et tippelek.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.02.02. 17:25:34

Tökös Ernőtől, pláne, hogy tegnap azt kamuzta, hogy a legerősebb kezdő fog felmenni :D
De rotálni sajnos kell valamikor. Szerintem akár Semedo is lehet megint balszélső hátvéd, ha Ernő a Valencia jobb szélét érzi erősebbnek.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2019.02.02. 17:18:34

Stegen, SR, Piqué, Vermaelen, Semedo - Rakitic, Alena Vidal - Coutinho Suarez Messi

Robi balhátvéd Verma kezd érdekes, Arthur maradhatott volna aztán pihenhetne kicsit Rakitic inkább. A védelemben azért lehetnek bajok de pihentetni nem árt és így is be kell húzni
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.02.02. 15:50:38

Meg sérült 3 védőjük és Guedes is kérdéses. Sztem kapnak hármat ma tőlünk.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.02.02. 13:58:53

MesQueUnClub írta:reméljük lazára veszi a Valencia, a betis azért a kupában extrán motivált lehet mivel hazai pályán játszhatnák a döntőt. Oda kell az erő a Valencianak szóval itt pihentethetnek nyugodtan
Igen, meg ők is lejátszották a maguk remontadaját a kupában, szóval ott sem biztos, hogy van most elég kraft.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2019.02.02. 12:03:05

Cestus írta:Remélhetőleg a Valencia nem akar ma megszakadni nálunk, nem hiányzik a Real előtt egy újabb rangadó. Azért a Betis-szel szemben őket mondanám favoritnak a kupában, még ha az andalúzok idén jó szezont is futnak. Komoly esélye van a Valenciának, hogy a kupadöntőbe kerüljön (ahol persze valószínűleg verést kapnak a továbbjutóktól), így én hülyeségnek tartanám ellőni a puskaport most ellenünk.

reméljük lazára veszi a Valencia, a betis azért a kupában extrán motivált lehet mivel hazai pályán játszhatnák a döntőt. Oda kell az erő a Valencianak szóval itt pihentethetnek nyugodtan
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.02.02. 11:41:46

MatyiG írta:Nehogy azt mondd már, hogy 4231-ben és 433-ban teljesen más a pozíciója a balszélsőnek. Most sem csatárt játszik, vagy akkor ennyi erővel Messi is az.
Semmi. 433,4141,451,4231,41212. Ezek mind számok csak.. Az a kérdés hogy védekezésben hol vagy,hol kezditek meg a letámadást,meddig van visszahúzva a védővonal,mennyit kell segítened a felfutó bekknél,milyen formációban védekeztek,pl most a két 4-es vonal a divat nagyon..
Támdásban szintén ilyen opciók vannak..
Szeretnek a fórumozók dobálozni h nem jó a 4-3-3,kéne váltani 4-2-3-1re meg stb.
Aki focizott kicsit komolyabb szinten az pontosan tudja hogy nem ez a lényeg.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2019.02.02. 11:20:07

Atmának kéne a következő 2-3 fordulóban pontokat veszítenie. Jó lenne ha a BL meccsek előtt gond nélkül lehetne pihentetni a bajnokin is
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.02.02. 10:48:19

Remélhetőleg a Valencia nem akar ma megszakadni nálunk, nem hiányzik a Real előtt egy újabb rangadó. Azért a Betis-szel szemben őket mondanám favoritnak a kupában, még ha az andalúzok idén jó szezont is futnak. Komoly esélye van a Valenciának, hogy a kupadöntőbe kerüljön (ahol persze valószínűleg verést kapnak a továbbjutóktól), így én hülyeségnek tartanám ellőni a puskaport most ellenünk.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.01.28. 14:03:46

MatyiG írta:Nehogy azt mondd már, hogy 4231-ben és 433-ban teljesen más a pozíciója a balszélsőnek. Most sem csatárt játszik, vagy akkor ennyi erővel Messi is az.
Pedig lehet más. Nem ebbe a konkrét vitába szállnék be, de ez a jelzett pozíció nem sokat jelent. Ezeket hőtérképekkel lehet a legjobban kiszúrni.

Emlékszem Tata első évében Neymar jó, volt de semmi durvulás, sokan nem is értették, csak enni volt? Aztán Lucho után, valóban varázsütésre parádét tolt a brazil

Valamelyik fórum társ linkelte is a hőtérképet. Ég, és föld volt a különbség. Tataalatt a vonalon mozgott végig, de tényleg mintha egy falban mozgott volna. Aztán nagyobb szabadságot kapott.

Hangsúlyozom, alapvetően Counál nem itt van a kutya elásva. De ez, hogy a meccs előtt hova jelölnek egy embert, semmit nem jelent. Nagyon összetett kérdés egy játékos mozgása.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.28. 13:55:11

Nehogy azt mondd már, hogy 4231-ben és 433-ban teljesen más a pozíciója a balszélsőnek. Most sem csatárt játszik, vagy akkor ennyi erővel Messi is az.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.01.28. 12:54:37

MatyiG írta:De amúgy úgy csinálunk, mintha középen sokkal jobban ment volna neki itt. :D

Középre tesszük és varázsütésre jobb lesz.

Meg egyébként, drobika, te mondtad, hogy 4231-et kéne nyomatni, ott is a baloson lenne a helye... :)
Igen, de nem elsősorban csatárként. Nem azt mondtam,hogy varázsütésre lenne jobb.
Azért egy ennyire drága és jó játékost kár volna elpocsékolni,gondolom,hogy ebben azért egyet lehet érteni.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.28. 12:41:36

De amúgy úgy csinálunk, mintha középen sokkal jobban ment volna neki itt. :D

Középre tesszük és varázsütésre jobb lesz.

Meg egyébként, drobika, te mondtad, hogy 4231-et kéne nyomatni, ott is a baloson lenne a helye... :)
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2019.01.28. 12:39:30

drobika írta:
Majd akkor betesszük a középpályára, és egyből gólgazdag meccseket fogunk játszani. Kapunk egy ötöst, rúgunk nullát. Coutinho nem fog többet szenvedni, szenved majd helyette a csapat.
Igen, a Poolban is középen játszott és rendszeresen kaptak miatta egy ötöst.

Nem is értem ezt.Komolyan látható hogy a bal szélen nem megy semmire a srác,de azért játszassuk még ott egy kicsit:)[/quote]

És szerinted Messivel együtt elférnek majd középen ? Vagy esetleg Messit tennéd ki miatta a csapatból vagy szélre ?
Amúgy én követem a Pool játékát évek óta és semmivel nem várunk tőle többet LW poszton mint amit ott kellett csinálnia ,annyi ,hogy nyilván kevesebb a területe Messi miatt és nem tud annyit középre húzódni ,de ezt csak tudta ő is amikor aláírt.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.01.28. 12:17:13

Cestus írta:
drobika írta:Kíváncsi leszek arra a széttépésre:)
Ugyanezzel a csatártrioval fogunk fellépni.Cou ugyanúgy szenvedni fog a bal oldalon csatárként.
Azért remélem nem leszel szomorú, ha sikerül valahogy.

Majd akkor betesszük a középpályára, és egyből gólgazdag meccseket fogunk játszani. Kapunk egy ötöst, rúgunk nullát. Coutinho nem fog többet szenvedni, szenved majd helyette a csapat.
Igen, a Poolban is középen játszott és rendszeresen kaptak miatta egy ötöst.

Nem is értem ezt.Komolyan látható hogy a bal szélen nem megy semmire a srác,de azért játszassuk még ott egy kicsit:)
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2019.01.28. 11:30:49

nagyatyesz írta: Én továbbra sem mondok le róla, de ideje lenne villantania valamit, ha nem is gólokban, gólpasszokban, de első lépésként ha az akarás látszana rajta én már azzal is beérném.
Nem unottan játszik, hanem görcsösen. Egyre frusztráltabb a srác. Ezért mondom, hogy lehet, jót tenne neki egy két hetes hazaút, hogy új impulzusokat kapjon, kizökkenjen, elterelje a figyelmét a dologról.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2019.01.28. 11:00:40

Szerintem tegnap jól kezdtük a meccset, és a végén is domináltunk, de az igazsághoz hozzá tartozik, hogy a mérkőzés középső harmadában a Girona fölénk kerekedett, még 10 emberrel is.
Ami az egyes játékosok teljesítményét illeti...szvsz a csapat minden játékosa hozott egy átlagot - egy-két kivételtől eltekintve. Messi az első félidőben nagyon élt, eszembe is jutott, hogy talán jót tett neki a pihentetés. Sokan elővették Suarezt és Rakiticet, akik szerintem egyáltalán nem lógtak ki, bár ez azért is lehetett, mert extra klasszis teljesítményt senki nem tett le tegnap. Suarez ugyan kihagyott egy ziccert, de volt 2 óriási indítása, amiből 1 gól született, és egy nagy helyzet amit Cou kihagyott. Rakitic meg hozta a szokásos teljesítményét, nem volt extra, de neki is voltak forintos labdái. Messi, és Suarez 1-1, míg Coutinho 2 nagy ziccert hibázott. Aki nekem kilógott kicsit, az Busi, akinek megint volt emlékeim szerint 2 labdavesztése, amiből veszélyes akciót vezethetett az ellenfél. Aki pedig nagyon kilógott, az Coutinho...most próbálom függetleníteni magam az árától és a vele szemben támasztott elvárástól, de ez még így is gyenge volt. Nem is feltétlenül a kihagyott helyzetei matt, hanem a mutatott játéka okán. Rettenetesen lélektelenül és unottan játszott és sajnos ez egy tendencia nála. Tényleg nem tudom mi lehet vele, de a tavalyi fél szezonjához képest az eddigi teljesítménye idén nagyon gyatra. Ami feltűnő, hogy az akaráson kívül még egy sanda mosolyt sem láttam tőle hetek óta. A játéka nem ad ugyan okot a vigyorgásra, de ez is arról árulkodik, hogy valami nem stimmel vele. Én semmiképpen nem venném elő e tekintetben EV-t, mert lehet azt mondani, hogy nem a posztján játszik, vagy hogy idegen neki a szerepkör, de játszik, nem is keveset és nem tud hozzátenni semmit. Ezért egy Denist, Rafinhát, Malcomot...a világ végére kívánja szinte az egész fórum. Lehet magánéleti problémái vannak, de ezt nem viheti fel a pályára, tudnia kell függetlenítenie magát. Én továbbra sem mondok le róla, de ideje lenne villantania valamit, ha nem is gólokban, gólpasszokban, de első lépésként ha az akarás látszana rajta én már azzal is beérném.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2019.01.28. 10:59:24

nekem nincs bajom azzal, ha ellötyögnek egy ilyen meccset, mikor egy hónap alatt játszanak 20 meccset.
Azzal volt a bajom, hogy nem éreztem azt, ez a meccs zsebben van. Még 10 emberrel is dolgozott ki ziccert a Girona. Busi konkrétan megint két gólhelyzetet ajándékozott az ellenfélnek.
Cou meg egyszerűen rágörcsöl már az egészre. Sajnálom a srácot, mert amúgy meg lenne benne a tehetség. Lajosnak is volt ilyen időszaka, hogy hónapokig nettó emberhátrány volt, egyszerűen semmi nem jött össze neki, aztán valahogy elkapta a fonalat.
Remélem Counál is ez fog történni. Lehet, hogy el kéne küldeni egy agyturkálóhoz, vagy azt mondani neki, hogy utazzon haza két hétre, szellőztesse ki a fejét, azt jöjjön vissza, nem tudom.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.28. 09:33:56

drobika írta:Kíváncsi leszek arra a széttépésre:)
Ugyanezzel a csatártrioval fogunk fellépni.Cou ugyanúgy szenvedni fog a bal oldalon csatárként.
Azért remélem nem leszel szomorú, ha sikerül valahogy.

Majd akkor betesszük a középpályára, és egyből gólgazdag meccseket fogunk játszani. Kapunk egy ötöst, rúgunk nullát. Coutinho nem fog többet szenvedni, szenved majd helyette a csapat.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.01.28. 09:25:42

Csak a City (62) meg a PSG (66) rúgott több gólt a Barcánál (58). Ez most egy fos meccs volt tőlünk, de épp mostanában voltak nagyon jók is. Remélhetőleg a tegnapi lötyögés annak szólt, hogy szerdán széttépjük a Sevillát otthon.

Kíváncsi leszek arra a széttépésre:)
Ugyanezzel a csatártrioval fogunk fellépni.Cou ugyanúgy szenvedni fog a bal oldalon csatárként.
Válasz küldése