Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Szerinted maradjon még egy szezont?

Igen
14
27%
Nem
38
73%
 
Szavazatok száma: 52
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.04.21. 15:45:23

Troym:
most nagyon nem èrtünk egyet, de ahogy írtam, ez az èn vèlemènyem, ès megpróbáltam sűrűsíteni idő hiányában.
A lènyeg, a klub tudta, hogy lehet majd egy az egyben igazolni, mert ha nem adják el a gazdasági karokat 3 egymásutáni èv vesztesèges, ès akkor megsèrtjük az UEFA FFP-jèt. Folyt is a nyomozás. Persze emellett az is fontos volt Laportának, hogy ne legyünk èvekre közèpcsapat, úgy döntöttek a bèvèteleket fogják növelni. Utána lehet olvasni, ès annak is, hogy mèg többet akartak igazolni, de Tebas nem fogadta el az extra 15%-át a gazdasági karoknak, ami a többi csapatnak járt a CVC megkötèsèèrt. Ezèrt Laporta be is perelte a La Ligát. Koundet sem tudtuk ekkor már bèrben beilleszteni, elnöki letètből lett regisztrálva, ez egy kiskapu volt a szabályzatban, Tebas ezèrt okoskodott, hogy a Barca kiskapukat keresett. Bellerin ezèrt pár százezer euróval került regisztrálásra. Ha ezeket elhiszed, tőbb forrás lehozta, akkor megèrtheted, hogy mindenre kèszültek Laportáèk. Èn Laporta ès Alemany munkáját csak dícsèrni tudom, ès ehhez a szinthez em látom "felèrni" Xavi munkáját. Már idèn nyárra is kell van szerintem kalkulálva, egyre több cikk is jelenik meg, hogy a La Ligának is elküldtèk a terveket. Persze nem minden jön be, egyáltalán nem biztos, hogy Raphinha/Ferran/Fati ha el akarják adni, távozni is akarna. Bernardo Silva leigazolásáról minden hiteles forrás írt, ez lett volna az extra 15%-ból, de a legnehezebb ügylet volt, ezèrt hagyták a vègère. Bernardo Silva apja nyilatkozott is, hogy kèsőn lèptek Laportáèk. Szóval szerintem nem január vègèn dőltek el az igazolások sem, Aubara addig is nagy esèly volt, de a szerződèsènek felmondása, leszerződni a Barcával nem rövid idő. Èn eleve nyáron szerettem volna itt látni, mert a B-vel együtt 80 milliós volt a bevètel, aminek negyede lett volna elkölthető, ezèrt igazságtalan is volt Koemant a pácban hagyni. Hamarabb adtam volna Aubaèrt 20 milliót, mint Ferranèrt 60-at, ès ezen van a hangsúly, bármikor is èrkezzenek. Ahogy Alexis Sanchezt is hamarabb fogadtam volna vissza, vagy Pedrot. Soler egy fiatal, minősègi spanyol válogatott játèkos, aki 18 millióba került. Volt ès van sok kp-unk, nem is a darabszámokkal van a baj. Ahogy azt is írtam, le inkább adtam volna aláírási pènzt Dembelènek, mint 58 milliót Raphinhaèrt. Vagy hoztam volna "ingyen" játèkosokat, mert ha nem is válnak be, ahogy Raphinha sem, akkor is kaphatunk èrtük pènzt, nem terheli a bèrsapkát az amortizációs díjuk, ès az aláírási pènz nem tartozik bele az FFP-be, papíron ingyen jött Kessie, Christensen ès Alonso is.
Ezek mellett vannak olyan Barca közeli lapok, amelyek hiteles hírforrások, ès bizonyos ezzel foglalkozó szemèlyek hírei is nagyon nagy százalèkkal bejönnek. Szerintem pl. Gerard Romeroval jó a klub kapcsolata, nagyon jól èrtesült, ès a vezetősègnek is jól jön, ha egy szavahihető ember fogalmazzunk úgy klub èrdekèben hozble hírt.
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2809
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.21. 12:45:09

Nagybarcelona írta:
2023.04.21. 12:12:39
Jó sok gondolat, de némely dolgokra mintha sokan (akár te is) rosszul emlékeznének, plusz teljesen össze vannak keverve időrendben a dolgok.

1. Télen jött, január elején FT, akkor semmiféle formában nem volt Dembele, mert előbb sérült volt, majd január végétől a lelátón ücsörgött. Télen nem voltak támadók a keretben. FT érkezett először, akkor még nem tudhattuk, hogy majd jön Adama, később meg Auba 5 perccel zárás előtt. Úgy emlékszem kb Luuk lőtt 1-1 gólokat és azokkal igyekeztünk felszínen maradni, mert Fati és Depay is sérült volt.
Ha jól rémlik egész tavaly télen Morata féle sláger futott, Auba január 31-én lett először hír.

2. Télen egészen biztosnak tűnt, hogy nyáron se jön senki, ezért csábítottuk mindennel Kessiét és Christensent.
Tavasz folyamán kezdtek arról cikkek szállingózni, hogy lehet tudunk venni 1-2 játékost 2 év után először.

3. Tavaly télen Depay és Fati is sérült volt, ezért játszott bal oldalon FT. Nem Dembele jó formája miatt, hanem inkább a sérültek, a lelátozó Dembele és a csak jobb oldalon használható Adama miatt összességében.

4. Egész tavasszal 100% volt, hogy Dembele távozik, meg is történt. Az is tuti volt, hogy ha kiesik a Leeds 25m kivásárlási záradéka lesz Raphinak, gondolom Decot ezért kértük, hogy irányítsa errefelé. Kb ez a háttere az érkezésének.

5. Soler szerintem meg full hülyeség lett volna, amikor dönteni kellett róla júliusban ezt látták a keretben Xavi/Jordi/Alemany: Frenkie, PEdri, Gavi, Busi, Kessié, SR, Nico, Pjanic. Minek kellett volna 9. középpályás?
Akkor még kb sehova nem volt ember, mert Balde nem volt számításba véve, Alonso nem volt itt, Bellerin sem, Kounde sem. A keret állt bhv szinten Albából, jhv szinten Destből.

6. BSilva szerintem 100% kacsa volt.

Lewa meg egy baklövés, de ebben 2 nagy tábor létezik, senki nem fogja a másikat meggyőzni. Szerintem egy csőd széléről visszatáncoló csapatnak nincs szüksége egy 34 éve kiváló középcsatár (Auba) helyett egy érinthetetlen szintén 34 éves szupersztárra aranyáron, de ezt mindenki döntse el maga.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.04.21. 12:12:39

Nem azt állítom, hogy egyes igazolásainkat nem a kènyszer szülte, de nekem az egyértelmű, hogy a játèkosok erőssègeinek figyelembe nem vètele miatt Xavi gyengítette a keretet, ès fölöslegesen költöttünk egyes játèkosokra, mikor lett volna olcsóbb ès jobb megoldás. Azután az új èrkezők sem váltak be.
Ha megegyezhetünk abban, hogy Ferran az ő kèrèsère jött. Írtam több nevét helyette, jóval olcsóbban, nyáron tudták, hogy tudunk igazolni, mert eladják a gazdasági karokat, hiszen ezek nèlkül megsèrtjük az UEFA ffp-jèt is, miszerint 3 vesztesèges èv állt volna fent.
Jött Ferran, aki 3 poszton tud játszani. Ő is elmondta, hogy a jobb szèlen tudja a legjobb teljesítményt nyújtani. Dembele viszont nagyon jó formában volt, jobb oldalon nem fèrt el. Ment balra, ès túlerőltette az ára miatt, el is ismerte, hogy Depayt elhanyagolta, szerintem nem is volt a terveiben, így a sèrülèkeny Dembele mellè kellett valaki jobb szèlre, Depay ès Auba szerintem ilyenkor már nem volt a tervek között. Kellett egy nagy nevű minősègi támadó, Haaland, Laporta álma elèrhetetlen, kapóra jött Lewa távozási szándèka. Aki szerintem nagyon is beleillik a szèlsőkre alapozó Xavi taktikába, aki befejezi a támadásikat, ebben Lewa az egyik legjobb. Kellett egy minősègi jobb szèlső Xavinak, Deco nagyon hajtotta az ügyet, Barca alkalmazott, Raphinha ide akart jönni, nagy munkabírású játèkos. Ekkor megtudták, hogy nem lesz pènz jhv-re, Foyth 40+ millió, de majd megoldja Kounde, Silvát hajtották mindenáron, mert Xavi egyik legfontosabb kiszemeltje, közben minden olcsó megoldás, mint pl. Soler elkelt. Nem is èrtettem minek Bernardo, drága, nem fiatal, Pedri, Gavi, De Jong elől "veszi" el a helyet, mert ennyi pènzèrt játszania kell, szerintem Soler pl. tökèletes lett volna Gavi, Pedri váltótársának a rotációba. Rövid lett a jhv poszt, de jött Bellerin, aki lemondott a fizetèse nagy rèszèről, ès Roberto úgyis Jolly Joker, közben szerintem a kp-ra lett volna a legnagyobb szükség játèkosra, èvek óta. Pedri tavaly is túlhajtva, 19 èvesen, Gavi 18, Busquets 34, De Jong tavaly sokat padozott Xavi alatt, küldtèk volna a magas bère miatt. Jött Kessie ingyen, aki nem illik nagyon a játèkunkba, de tapasztalt, fizikális kp-s, ami eddig nem volt. Ès mi jött ezután? Depayt lig várták, hogy távozzon, Ferran totál formán kívül, Fati nem bírt teljes meccseket, Dembele továbbra is jó formában, de ha már leigazoltuk Raphinhat, ő játszott bal szèlen, ami nagyon nem ment neki. Kessie posztját azóta sem találtuk, De Jong kihagyhatatlanná vált, Busquets meg tudjuk, alapból az. Így jött a "zseniális" megoldás, a 4 kp-s rendszer, ahol De Jong ès Busquets az elejèn nem találta a helyèt. Gavi kitolva jobb szèlre, ami az elejèn nagyon jól ment is neki, aztán túlhajtottuk. Azután széthullott az egèsz rendszer. Kezdtek kidőlni a túlhajtott játèkosok az addig is rövid kp-ról, kidőlt Dembele, legalább Raphinha a helyère kerülhetett, de Lewahoz egyre kevesebb labda jutott el. Azután kidőlt Pedri ès De Jong, ès itt tartunk jelenleg. Persze nem azt mondom, hogy ez tèny, ez az èn vèlemènyem, így látom.
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2023.04.21. 10:35:34

gránit írta:
2023.04.21. 01:25:24
Tehát ha néhány igazolás "elvitte a penzunk nagyreszet, hianyposztokra meg nem maradt eleg", akkor Xavi a saját hibájának a levét issza, ezért sem lehet felmenteni őt például a keret szűkössége alól.
Mondjuk azt is tegyük hozzá, hogy 22 nyáron egyáltalán nem volt egyértelmű hogy a balszellő hiányposzt. Fati, Ferran, Depay itt voltak. A jobbszél főleg Dembi hosszabbításáig nagyobb kérdőjel volt, utána meg Dembi is ott volt mint kétlábas játékos a keretben szóval a bal szél még túl megoldottnak is tűnt.

Az egyetlen ahol látszott lyuk és nem jött ember az a jobbhátvéd poszt de véleményem szerint oda komoly alternatíva sem volt. Foyth? Stb... Ugyan már... Attól nem rosszabb sokkal ha Koundé viszi a posztot, és Sergi, Araujo néha játszik ott.

Ez a hiányposzt dolog úgy lett hogy menet közben kiderült, hogy Fati flop, Ferran flop, Depayyal is kellett legyen valami edzéseken ha sose karcolt gyepet meccsen.

Hova is nem jutott elég? Szerintem tökre nem ez van mögötte. Ezzel nem azt mondom hogy a lehető legjobb igazolásokat hoztuk, de a hiányposztok nem ezen múltak szvsz
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2023.04.21. 06:58:54

Andris! Bocsi, hogy szóvá teszem: folyamatosan duplázol mostanában. Nekünk is illik betartani a szabályt, különben mi alapján kérjük számon ugyanezt a fórumozóktól.

No para, bar a folyamatos eros tulzas, kb 3-4 alkalom lehetett maximum, teljesen tudatosan: a duplazas szabaly az olvashatosag (/spam jelenseg) kedveert van, hogy ne nyomjanak posztot az emberek bekezdesenkent. Mivel ebben az esetben hatalmas posztok szuletnek, esetenkent kette szedtem (de azokon belul is tobbet osszeszerkesztve), mert ez meg pont igy olvashato jobban szerintem.
De ha szeretnetek, akkor valtoztathatok :)
Andris
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.21. 01:25:24

Többek között Raphinhát is kifejezetten Xavi akarta, és ő ragaszkodik a megtartásához is.

https://www.skysports.com/football/news ... ay-at-club

https://www.forbes.com/sites/tomsanders ... 222b3658a4

Ez a kritikám nem is az edzői munkáját érinti, inkább a menedzseri döntéseit. A korábbi kritikám pedig pont erre épül, rossz menedzseri döntésekkel az edzői munkájának a mozgásterét is szűkíti. Raphinháért kb 50 millió fontot fizettünk. Tehát ha néhány igazolás "elvitte a penzunk nagyreszet, hianyposztokra meg nem maradt eleg", akkor Xavi a saját hibájának a levét issza, ezért sem lehet felmenteni őt például a keret szűkössége alól.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.21. 00:45:34

gránit írta:
2023.04.21. 00:21:11
Nem gondolom Xavit fogalmatlan edzőnek, annyit állítottam, hogy van hatása a keret kialakítására. Tavaly nyáron is több mint 100 milliót költöttünk igazolásokra, tehát az sem igaz, hogy nem volt pénz. A menedzseri tevékenységét ezek alapján ítélem meg.
Ha az en logikamat es elkepzeleseimet koveted, akkor harom dolog van:
1. Valoban volt penz, de aztan szerintem igazoltak ket olyan jatekost, akit nem Xavi akart: Raphi jott a Dembele balhe miatt kenyszerbol es feleslegesen, valamint Lewy jott sztar szerzemenykent Laporta megitelesenek javitasara. Nem mondom, h Xavi meg ket kezzel tiltakozott, csak h magatol nem biztos, hogy ilyen iranyokat vett volna a kerettel. Mindenesetre ez el is vitte a penzunk nagyreszet, hianyposztokra meg nem maradt eleg.

2. A koltesek fontosak, jelentos befolyasolo tenyezok, DE a leheto legtavolabb all az igazsagtol, hogy torvenyszeruen a koltesekkel ARÁNYOS kell legyen a teljesitmeny. Szerintem ez egy Fifa manager logika, es a valos elethez a leghalvanyabb koze sincs. Egyszeruen nem igy mukodnek a dolgok, ez nem kozgazdasagtan, es nem is egy egzakt gyartasi folyamat peldaul.

3. Van Xavinak hatasa a keret kialakitasara, en ezzel nem vitatkozom egy percig se. Xavirol azt gondolom, h ha nem lenne beleszolasa, egy percig se maradna itt.
De ha van hatasa ra, az egyaltalan nem jelenti azt, hogy mindenki az o kivansagara erkezik, azt meg vegkepp nem jelenti, hogy ha nem lennenek korlatozottak a lehetosegeink, akkor se tudott volna jobb embereket elkepzelni maganak (es itt most nem pl egy City/psg fele megveszek akit akarok szelsosegre gondolok, csak egy normalis topklub lehetosegeire).

Másik téma:
Nalam speciel a szuperkupa es a sima kupa kb egyenlo. :)
Es raadasul ez az uj “sivatagos” formatum csak meg tovabb erositi ezt.
Velemenyem szerint a spanyol kupa egy komolytalan dolog, az utolso 1-2 korben szokott barmi olyan kovetkezni, amin egy eros kezdocsapattal kell mar felallni.

Most ujabban a szuperkupa is ilyen, elodonto is van, aztan meg donto, ket komolyabb spanyol ellenfel vezet a trofeahoz, raadasul gyors egymasutanban.
Emelett reszben vicc a sivatagba telepites, de ez egyidejuleg azt is jelenti, hogy a korulmenyeket nehezitettek: utazni kell, mas idoszamitas, teljesen idegen kornyezet. Egyszeruen amellett, hogy az olajosok zsebcirkusza lett, a kihivas merteke megnott valamelyest, nehezedtek a korulmenyek. Komolyabb teljesitmeny megnyeni, mint korabban.
Nekem a ket kupa kb egy szinten van (es egyiket se tartom sokra), ha nem is milimeterre fej-fej mellett, viszont mindketto utcahosszal lemaradva a bajnoksag mogott.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.21. 00:21:11

Nem gondolom Xavit fogalmatlan edzőnek, annyit állítottam, hogy van hatása a keret kialakítására. Tavaly nyáron is több mint 100 milliót költöttünk igazolásokra, tehát az sem igaz, hogy nem volt pénz. A menedzseri tevékenységét ezek alapján ítélem meg.
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2809
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.21. 00:20:23

FCBsteve írta:
2023.04.20. 23:38:25

Ha már szóba kerültek a hiányzók...
Bajnoki Real 3:1-nél a védelem jó része hiányzott (cserébe Eric összehozott egy teljesen felesleges 11-est), mostani 0:4-nél 4 kulcsjátékosunk nem szerepelt...
Ezzel szembeállítani Benzema hiányát egy mérkőzésen,
azért nem egészen van egy szinten... :)

Többi meccset, emlékeim szerint, megnyertük... ;)
Andris:
Szuperkupa nálam a szotyikupa, a sivatag közepén, januárban 4 csapatos minitorna, amin úgy vettünk részt és nyertük meg, hogy sem bajnokok, se kupagyőztesek nem vagyunk, így számomra a "szuperkupa" kifejezés is értelmezhetetlen.

Spanyol kupa természetesen presztízzsel rendelkezik, bajnokság szintén, mindkettő fontos.

FCBsteve:
Sérültekre fogjuk ha vesztünk, zsenialitásra ha nyerünk, erre próbáltam felhívni a figyelmet.
Sérültek mindig mindenhol vannak.

A tavalyi szezon szotyikupáját nem nézem, de a 0-4nél nem volt Benzema, Mendy, nálunk SR, Fati. Azért az ő hiányzóik komolyabbak voltak, plusz volt 20 pont előnyük és BL-ben versenyben voltak, szerintem nem vették 100%-ig vérmesen.

Az őszi bajnoki 3-1 vereségnél nem volt Courtois, Rüdiger, Ceballos illetve Christensen, Araujo, Depay, ez nálam nem jelentős eltérés. Fej-fej mellett voltunk a bajnokságban nekik is nekünk is fontos meccs volt, kikaptunk.

Az idei szuperkupa meccsen nem volt Alaba, Tchouaméni, Vazguez, nálunk mindenki ott volt. Szerintem nekünk jóval fontosabb volt a meccs, ők megnyerték a klub vb-t, de szép teljesítmény volt így is, mondjuk maga a szuperkupa sokat nem ér.

A tavaszi bajnoki meccs mire jött eljött, addigra volt 10 pont előnyünk, és szerintem emiatt nem érdekelte őket teljesen a meccs, de így is szép eredmény a 2! hiányzónk ellenére, (Dembele, Pedri) de annyira nem is érzem katasztrófálisan sok sérültnek.

A kupaelődöntőben meg hiába nyerünk az egyik meccsen 0-1re, ha utána 0-4 a visszavágó.

Én még mindig nem látom a hatalmas fölényünket.
Szerintem a bajnokságban nem nyertünk, amikor fej-fej mellett mentünk, és nyertünk, amikor amúgy is volt nagy előnyünk. Spanyol kupában kiestünk.
De értem, hogy ti egyesével nézitek a meccseket és csak az alapján az utolsó 4-ből 3-at nyertünk.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.04.20. 23:38:25

Troym írta:
2023.04.20. 21:47:48
Andris írta:
2023.04.20. 13:00:52
több mint egy kupát nyerünk, bajnokságot nyerünk, a clasicok többségét fölényes játékkal nyerjük, és még sorolhatnám...
Spanyol kupa: 1-4 összesítésben, kiestünk.

Spanyol bajnokság RM-Barcelona 3-1, Barcelona-RM 2-1, összesítésben 4-3 oda, tehát azonos pontszám esetén a Madrid a bajnok.

Spanyol szuperkupa 3-1 ide, barátságos meccs 1-0 ide. (Hurrá?)

Nekem ebből úgy tűnik, ha érdekli a Madridot a meccs és a sorozat, akkor összességében fölénk keveredik, a szotyikupákra meg tojnak rá. Valamennyire hajtanak persze ott is, de a pulzusa ott senkinek nem megy 60 fölé, hogy nincs meg a szuperkupa.

Most a kupaelődöntő 0-4 után a sok hiányzó (3) volt a magyarázkodás alapja és hogy rendben van felmenteni a csapatot plusz az edzőt, miért nem gáz ez mégsem, tavaly a madridi 0-4 során a RM előnye volt vagy 20 pont a bajnokságban előttünk és sérült volt Benzema, akkor meg Xavi volt a géniusz.
Ha már szóba kerültek a hiányzók...
Bajnoki Real 3:1-nél a védelem jó része hiányzott (cserébe Eric összehozott egy teljesen felesleges 11-est), mostani 0:4-nél 4 kulcsjátékosunk nem szerepelt...
Ezzel szembeállítani Benzema hiányát egy mérkőzésen,
azért nem egészen van egy szinten... :)

Többi meccset, emlékeim szerint, megnyertük... ;)
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.20. 23:32:54

Troym írta:
2023.04.20. 21:47:48
Andris írta:
2023.04.20. 13:00:52
több mint egy kupát nyerünk, bajnokságot nyerünk, a clasicok többségét fölényes játékkal nyerjük, és még sorolhatnám...
Spanyol kupa: 1-4 összesítésben, kiestünk.
Spanyol bajnokság RM-Barcelona 3-1, Barcelona-RM 2-1, összesítésben 4-3 oda, tehát azonos pontszám esetén a Madrid a bajnok.
Spanyol szuperkupa 3-1 ide, barátságos meccs 1-0 ide. (Hurrá?)
Nekem ebből úgy tűnik, ha érdekli a Madridot a meccs és a sorozat, akkor összességében fölénk keveredik, a szotyikupákra meg tojnak rá. Valamennyire hajtanak persze ott is, de a pulzusa ott senkinek nem megy 60 fölé, hogy nincs meg a szuperkupa.
Most a kupaelődöntő 0-4 után a sok hiányzó (3) volt a magyarázkodás alapja és hogy rendben van felmenteni a csapatot plusz az edzőt, miért nem gáz ez mégsem, tavaly a madridi 0-4 során a RM előnye volt vagy 20 pont a bajnokságban előttünk és sérült volt Benzema, akkor meg Xavi volt a géniusz.
Szerintem jelenleg ott tartunk, hogy ideig-óráig és csak bizonyos helyzetekben vagyunk képesek a Madrid fölé keveredni.
A fölényes játékot meg kiemelték velünk kapcsolatban a Bayern játékosai is, miután berámoltak nekünk 6-ot és nem kaptak egyet sem. Az csak akkor ér valamit, ha eredményes is.
Az meg, hogy bajnokságot nyerünk, lehet, hogy 90% valószínűségű, de ha valaki képes ezt innen elbukni, azok mi vagyunk, én még várnék a pezsgőbontással.
Mindemellett Xavi nem reménytelen, javulhat is, de úgy látom nagyon hosszú rögös út vár rá addig.
Az is megnyugtat, hogy ő maga is azt mondta, hogy nem marad, ha nem lesz meg a bajnokság, szóval gondolom ezért nem hosszabbítottak eddig. Ha meg behúzza, kicsit fellélegezhet ő is, meg a csapat is.
Amúgy még milyen kupát nyerünk? Gamper?
Pedig ott van kiemelve a hozzászólásomban. :? Fölényes játékkal. A fölényes játék nem 5-0át jelent, fölényes lehet a játék 1-0nál is, sőt amúgy még elvesztett meccsnél is beszélhetnénk fölényes játékról (bár ilyen nem volt mostanság).
Lehet hogy tévedek, de úgy rémlik, hogy az utóbbi négyből 3at nyertünk, ebből kettőn teljesen lefociztuk őket, egy harmadikon pedig kiesett kb az összes támadónk és támadó kp-nk, úgyhogy csapatvédekezés mellett döntött Xavi, amiben konkrétan lenulláztuk őket, de teljesen. Ez igenis 3 győzelem 4 clasicon, és nem a véletlen művei, hanem minden esetben ráerőltettük az akaratunkat a madridra játékban is.
Ősszel talán kikaptunk a bajnokságban, de tavaly tavasszal megint csak két olyan meccsre emlékszem, ahol egyértelműen mi voltunk a jobbak (bár a kupát elvesztettük a végén, Fati sérülése után).

Szóval akárhogy is nézem, én egyértelműen arra emlékszem, hogy Xavi óta több tétmeccset nyertünk a madrid ellen, mint fordítva, és ezeket nem csak akárhogy, hanem egyértelműen föléjük kerekedve. Ez különösen igaz az elmúlt 4 clasico mérlegére, annak ellenére, hogy ezek közt volt legutóbb egy csúnya vereségünk is.

A kiemelt részt nagyon remélem, hogy csak azért írtad, hogy még legyen egy n+1. érved a darabszám kedvéért, de valójában nem gondolod komolyan. A bajnokság meg a szuperkupa az szotyikupa, de bezzeg a spanyol kupa az nem? Nem is értem, hogy itt mire gondolhattál.

A több kupa alatt természetesen a bajnokságot értettem (mint második kupa). Én se veszem 100%ra még, de ennek megfelelően az egész hozzászólásom ebben a feltételes módban íródott, ha elolvasod újra. Xavi összteljesítményéhez hozzáveszem a bajnoki címet is, és így értékelem olyanra, amilyenre. Ha nem sikerül, másként fest a helyzet, és ezt is leírtam.

13 pontról elveszteni a bajnokságot olyan kudarc lenne, ami szerintem rányomja a bélyegét az egész sportprojektre. Bár én még akkor is marasztalnám, ha amúgy minden ideális lenne. De mivel tudom, hogy innen már nem lenne nyugodt munkának a halvány árnyéka se, talán jobb, ha elválnak Xavi és a klub útjai. De ennek nagyon kicsi a valószínűsége egyelőre. Remélem így is marad.

Abban reménykedem, hogy vagy leigazoljuk Messit (és segíteni fog), vagy nem tudunk majd nagyon erősíteni ezen a nyáron. És akkor Xavinak végre egyel kevesebb teher nyomja majd a vállát: a meglévő, nyilvánvalóan nem túl combos kerettel kell az ideihez képest valamivel jobb szezont produkálni. És ez menne is, efelől alig van kétségem.

Őszintén szólva én nem vágyakozom arra, hogy majd hirtelen újra BL top contender lesz belőlünk jövőre, vagy két év múlva, meg hogy az évi 50 mecsünkből 35öt hengerrel nyerünk. Jó lenne, de 0 realitása van. Így inkább arra vágyakoznék, hogy a sok zöldfülő tehetségünk (köztük Xavi) a lehető legnagyobb nyugalomban, fokozatosan építkezhessen, fejlődhessen, és közben a klub körüli anyagi és jogi gondok szépen elkopjanak.
Ha jövőre ott vagyunk a BL egyeneskieséses szakaszban (akár esélytelenül is), bajnokok vagyunk, és van 5el több jó meccsünk, meg 20al több gólunk, akkor én már elfogadnám azt a szezont is (feltéve h közben a hátország kezd visszaállni a lábára). És erre szerintem jó esély van Xavival, és jó esély van még ezzel a mostani, szerintem sovány kerettel is. (persze jó lenne egy nem haknizós, változatosság kedvéért teljes szakmai értékű előszezon)

gránit írta:
2023.04.20. 20:49:00
Többek között Marcos Alonsót is Xavi kérésére igazolták. Óriási befolyása van az igazolásokra, a keret alakítására.
Tegyük fel, hogy így van. (Még el is hiszem akár, az ő esetében.)

Vajon miért kérte őt?

Szerintem azért, mert nem maradt semennyi pénzünk, és amúgy meg hiányposztok voltak a védelemben.
Szerinted meg azért, mert Alonso volt Xavi minden vágya, a hiányzó láncszem.

Ha neked van igazad, akkor lehet megállja a helyét az, hogy Xavi megkapott mindenkit akit akart, ez egy tökéletesen az elképzeléseinek megfelelő játékoskeret lett, épp csak ennyire fogalmatlan edző.
Ha nekem van igazam, akkor technikailag igaz, hogy Xavi kérése volt, de amúgy meg egy büdös nagy kényszerigazolás, egy klasszikus ló nincs, jó a szamár is a sokadik hatványon.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.20. 23:13:16

Sonoma írta:
2023.04.20. 21:30:34
Ez tetszik. Leírod a feltételezéseidet, majd ezt a végén tényeknek véve levonod a következtetésed. Hát ez picit erős.
Vissza lehetne olvasnod miket nyilatkozott Xavi- ezt nagybarcelona szépen le is írta- de ezeket rendre figyelmen kívül hagyod.
Az a baj, hogy a tényekkel vitatkozol.
Szerintem nem kezeltem tényként semmit, legalábbis mindig nagyon igyekszem. Utólag még legalább kétszer át szoktam olvasni mindent, hogy ha kell, átfogalmazzam. Ha valamit mégse sikerült, persze egy téves megfogalmazás a részemről.

Alapvetően feltételezem, hogy egyáltalán nem Xavi kívánságaira jöttek ezek a játékosok, mindegyikről le is írtam, hogy szerintem miért nem. Egyelőre csak a telefonos érvet hallottam, ami meg nem állja meg a helyét szerintem, mert egy több mint kétes feltételezésen nyugszik (miszerint ha Xavi valakivel hajlandó telefonon beszélni, azt tuti hogy ő kérte karácsonyra és szülinapjára összevont ajándékként).
Én alapvetően gondolkodni, meg helyzetet értékelni szoktam, persze a saját ítélőképességem alapján. A szememnek, a jellemismeretemnek, a logikámnak jobban hiszek, mint annak, hogy a sajtó mit ír meg (ki tudja milyen forrásból), meg hogy mit mond a mikrofonba például egy Laporta. A legtöbb dolog, amiről nagybarcelona ír, puszta sajtóhír, nem a színtiszta megkérdőjelezhetetlen valóság. Persze bármikor bárki dönthet úgy, hogy elhisz mindent, amit megírnak, de én meg nem hiszem el a 10%át se. Szerintem ez egy jogos álláspont, de ez az én véleményem. Mindenkinek lehet más, de tényként ne kezeljük egyiket se.

Mégegyszer:
1. Lewa, drágán, keret-rekord fizetéssel, 35 évesen, góllövő csatár. Miért kéne ilyen Xavinak (miközben ráadásul hatalmas hiányposztok vannak máshol)? Nagy név, nagy nyomás, kevés jövő. Közben itt van Auba, aki azért tavaly szórta a gólokat, és amúgy is "sok" a támadó a keretben. Engem nem érdekel, hogy anno nyáron melyik sajtóorgánum mit írt, próbálj nekem logikát találni ebben, és oszd meg velem. Miért kellett ő olyan nagyon pont Xavinak? Én leírtam, hogy Laportának miért kellett, és ezt a forgatókönyvet több mint reálisnak gondolom.
2. Kessié, mutass egy videót, vagy mondj valamit, amiért szerinted Xavi őt preferálta erre a középpályára. Mi az a reális érv (amiért Xavinak ő kellett), ami engedi azt a feltételezést a sarokba dobni, hogy igazából befektetésnek vettük a srácot?
3. Mond el nekem, hogy ha a klub normális helyzetben van, vagy legalább valami minimális pénzeink vannak: Vajon tényleg Bellerint és Alonsot hozzuk ingyen ezekre az erőteljesen hiányposztokra? Egyáltalán, ha te Xavi helyében vagy, inkább költenél olyan posztra, ahol már amúgy is vannak jó emberek, vagy olyan posztra, ahol nincsenek jók, vagy egyáltalán nincs senki?
4. Raphi - > azt elhiszem, hogy ő volt a legjobb opció, abból a keretből, amiből dolgoztunk, és így Xavi őt kérte. De igazából szerintem jól emlékszem az akkori sajtóhírekre, és eleve csak azért kezdtük a tárgyalásokat vele, mert Dembelé jövője az utolsó pillanatig bizonytalan volt. Xavinak szélső kellett, és mivel Dembelé bizonytalan volt, muszáj volt igazolni valakit. Xavi kérte, oké, de egyrészt nem jó kedvében (ő Dembelét szerette volna már rég), másrészt meg továbbra is a korlátos anyagi lehetőségeinknek megfelelően. Próbálj meg ezzel is vitatkozni.
Ha akarsz valami korrekt vitát, akkor próbálj meg válaszolni ezekre a kérdésekre. Ígérem, hogy próbálom majd nyitott elmével olvasni.

Fenntartom a tévedés lehetőségét, ahogy írod is, ezek a saját következtetéseim. Ugyanakkor szerintem tények NEM állnak rendelkezésre, nem csak nekem, senkinek.
A fentiek fényében továbbra se támasztja alá semmi szerintem, hogy valóban Xavi itt egy nagy ötcsillagos kívánságműsort rendezett volna, megkapott mindenkit akit akart, és ennek ellenére ilyen középszerű a játékunk.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.04.20. 22:49:23

Nagybarcelona írta:
2023.04.20. 20:59:19
Andris ezzel az a baj, hogy Soler 18, Fábián 20, Simons ingyen, Mazraoui, Dybala, Di Mária, Lacazette ingyen, stb. Keltek el. Ha adunk nekik 20 milliós aláírási pènzt, akkor is olcsóbban jövünk ki, ès minden lap arról írt, hogy Xavinak mèg 80 millióèrt Barnardo Silva kellett volna. A PSG-vel, Chelseavel, Cityvel pedig nem tudnánk versenyezni költekezèsben/fizetèsekben vagy èppen Haalandèrt. A max. fizetèsi limit nettó 10 millió. Igaz Lewa helyett jöhetett volna Haaland 60 ár+ 40 ügynöki+aláírási díj, de a 20 milliós nettó fizetèse húzta volna felfelè a bèreket, mint Bartoèknál, aztán dőlt a covid alatt a kártyavár. Raphinhara mi szüksège lett volna Laportának Depay, Fati, Lewa, Auba, Dembele, Ferran mellett? Annál inkább egy kp-ra, de ahogy írtam Xavinak Auba ès Depay se volt jó, de Bernardo mèg jól jött volna 80 millióèrt. Vagy ezt hogy kèpzeljük el?
-Xavi: nekem Dybala, Soler, Simons, Di Mária kell ingyen?
-Laporta: adjuk el a közvetítèsi jogdíjakat 25 èvre, ès vegyük meg ezeket.
Abszolút nem reális. Eleve a hírek szerint Laporta Nevest akarja, Xavinak nem kell. Jordi Cruyff Simonst akarja, Xavinak nem kell. Dybala felajánlotta magát a Barcának, Xavinak nem kell. Mindenhol leírták, Xavi ès Jordi kiválasztja a játèkost, Alemany tárgyal. Jordi Cruyff le is nyilatkozta, hogy Xavival rakták össze a keretet.
Mondjuk a játékosoknak is van beleszólásuk (Simons tuti nem jött volna, mert nem játszott volna)... Meg más csapatok is vannak a világon (Mazraoui a Bayernt választotta,), stb.
Utólag könnyű minősíteni... Pl Lewy fél évig az egekig volt dicsérve... Honnan tudod, hogy Dybala,Di Maria jól játszana?
Raphinha-val a megállapodás akkor történt, amikor Dembouz még nagyban keresgélt...

És még lehetne sorolni...
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.04.20. 22:30:45

Utcahossznyi előny után se Xavinak, sem a culéknak nincs igazán veszélyérzete a bajnokságot illetően. De mi lesz itt, ha netán mégis.
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2809
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.20. 21:47:48

Andris írta:
2023.04.20. 13:00:52
több mint egy kupát nyerünk, bajnokságot nyerünk, a clasicok többségét fölényes játékkal nyerjük, és még sorolhatnám...
Rajongok a hozzáállásért, amikor Xavi van dicsérve egy bármilyen győzelem után, és a játékosok lehurrogva a vereségek után, de azért kicsit nézzük meg alaposabban a Classicokat.

Spanyol kupa: 1-4 összesítésben, kiestünk.

Spanyol bajnokság RM-Barcelona 3-1, Barcelona-RM 2-1, összesítésben 4-3 oda, tehát azonos pontszám esetén a Madrid a bajnok.

Spanyol szuperkupa 3-1 ide, barátságos meccs 1-0 ide. (Hurrá?)

Nekem ebből úgy tűnik, ha érdekli a Madridot a meccs és a sorozat, akkor összességében fölénk keveredik, a szotyikupákra meg tojnak rá. Valamennyire hajtanak persze ott is, de a pulzusa ott senkinek nem megy 60 fölé, hogy nincs meg a szuperkupa.

Most a kupaelődöntő 0-4 után a sok hiányzó (3) volt a magyarázkodás alapja és hogy rendben van felmenteni a csapatot plusz az edzőt, miért nem gáz ez mégsem, tavaly a madridi 0-4 során a RM előnye volt vagy 20 pont a bajnokságban előttünk és sérült volt Benzema, akkor meg Xavi volt a géniusz.

Szerintem jelenleg ott tartunk, hogy ideig-óráig és csak bizonyos helyzetekben vagyunk képesek a Madrid fölé keveredni.
A fölényes játékot meg kiemelték velünk kapcsolatban a Bayern játékosai is, miután berámoltak nekünk 6-ot és nem kaptak egyet sem. Az csak akkor ér valamit, ha eredményes is.

Az meg, hogy bajnokságot nyerünk, lehet, hogy 90% valószínűségű, de ha valaki képes ezt innen elbukni, azok mi vagyunk, én még várnék a pezsgőbontással.

Mindemellett Xavi nem reménytelen, javulhat is, de úgy látom nagyon hosszú rögös út vár rá addig.
Az is megnyugtat, hogy ő maga is azt mondta, hogy nem marad, ha nem lesz meg a bajnokság, szóval gondolom ezért nem hosszabbítottak eddig. Ha meg behúzza, kicsit fellélegezhet ő is, meg a csapat is.

Amúgy még milyen kupát nyerünk? Gamper?
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 626
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.04.20. 21:30:34

Andris írta:
2023.04.20. 20:01:52

Koundenal majdnem biztos vagyok benne, h Xavi amugy is kinezte volna...

a.) tuti nem egy 35 eves kozepcsatart veszunk, a nyakamat teszem ra, hogy ez Laporta sara...

b.) tuti nem veszunk panikszeruen egy kozepszeru műbrazilt olyan posztra, ahol amugy Dembele fix kezdo, csak Laportanak habzik a szaja es utolso pillanatig ugy tunik hogy Xavi kifejezett kerese ellenere elveszitjuk

c.) tuti nem ingyenes jatekosokkal probalunk keretet feltolteni (Alonso, Bellerin, Christensen - bar utobbi nagyon bejott)

d.) tuti nem veszunk egy kicsit sem a profilunkba vago, Xavi elkepzeleseihez aligha megfelelo skillsettel rendelkezo Kessiet, de hat ingyé van es jo befektetes..
Szoval ennyit Xavi kivansagairol.
Ez tetszik. Leírod a feltételezéseidet, majd ezt a végén tényeknek véve levonod a következtetésed. Hát ez picit erős.
Vissza lehetne olvasnod miket nyilatkozott Xavi- ezt nagybarcelona szépen le is írta- de ezeket rendre figyelmen kívül hagyod.
Az a baj, hogy a tényekkel vitatkozol.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3393
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.04.20. 21:08:10

Egy dolog biztos. Nem kevés az elégedetlenkedő hozzászólás, amihez ugyanúgy nem kevés védőbeszéd is párosul. Ez az állapot, ha fifty-fifty is, azt mindenképpen jelzi, hogy sajnos nem mennek gördülékenyen a dolgok.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.04.20. 20:59:19

Andris ezzel az a baj, hogy Soler 18, Fábián 20, Simons ingyen, Mazraoui, Dybala, Di Mária, Lacazette ingyen, stb. Keltek el. Ha adunk nekik 20 milliós aláírási pènzt, akkor is olcsóbban jövünk ki, ès minden lap arról írt, hogy Xavinak mèg 80 millióèrt Barnardo Silva kellett volna. A PSG-vel, Chelseavel, Cityvel pedig nem tudnánk versenyezni költekezèsben/fizetèsekben vagy èppen Haalandèrt. A max. fizetèsi limit nettó 10 millió. Igaz Lewa helyett jöhetett volna Haaland 60 ár+ 40 ügynöki+aláírási díj, de a 20 milliós nettó fizetèse húzta volna felfelè a bèreket, mint Bartoèknál, aztán dőlt a covid alatt a kártyavár. Raphinhara mi szüksège lett volna Laportának Depay, Fati, Lewa, Auba, Dembele, Ferran mellett? Annál inkább egy kp-ra, de ahogy írtam Xavinak Auba ès Depay se volt jó, de Bernardo mèg jól jött volna 80 millióèrt. Vagy ezt hogy kèpzeljük el?
-Xavi: nekem Dybala, Soler, Simons, Di Mária kell ingyen?
-Laporta: adjuk el a közvetítèsi jogdíjakat 25 èvre, ès vegyük meg ezeket.
Abszolút nem reális. Eleve a hírek szerint Laporta Nevest akarja, Xavinak nem kell. Jordi Cruyff Simonst akarja, Xavinak nem kell. Dybala felajánlotta magát a Barcának, Xavinak nem kell. Mindenhol leírták, Xavi ès Jordi kiválasztja a játèkost, Alemany tárgyal. Jordi Cruyff le is nyilatkozta, hogy Xavival rakták össze a keretet.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.20. 20:49:00

Peter írta:
2023.04.20. 18:08:41
Sonoma írta:
2023.04.20. 17:48:10
1. Már hogyne vették volna figyelembe a kéréseit.
Andrisnál ezt engedd el, már az átigazolási időszak végén ugyanezt írta nekem, hiába voltak a főoldalon is interjúk az új játékosokkal - Kounde, Kessié tutira emlékszem -, hogy Xavival folyamatos telefonjaik voltak.
Ezt én is tapasztaltam. :mrgreen:

Többek között Marcos Alonsót is Xavi kérésére igazolták. Óriási befolyása van az igazolásokra, a keret alakítására.
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.04.20. 20:48:29

nemtom, szerintem az igazság a kettő között van, semmivel nem lennénk hátrébb auba-luuk 9-es poszttal mint most, sőt.. FT, raphina fölösleg, annyi a hasznuk, hogy megvan velük a kezdő. Xavi nekem EDDIG flop, zsinórban négyszer égtünk le vele Európában, csapágyasra hajtja Pedrit, nem bízik a fiatalokban, szerelmes busquetsbe, a támadósor komplett leépítése, Fati.. még egy évet adnék neki, de ha jövőre sincs változás megköszönném neki.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.20. 20:01:52

Peter írta:
2023.04.20. 18:08:41
Sonoma írta:
2023.04.20. 17:48:10
1. Már hogyne vették volna figyelembe a kéréseit.
Andrisnál ezt engedd el, már az átigazolási időszak végén ugyanezt írta nekem, hiába voltak a főoldalon is interjúk az új játékosokkal - Kounde, Kessié tutira emlékszem -, hogy Xavival folyamatos telefonjaik voltak.
Elengedhetitek, nekem ugy is jo. :P A lenyeg, hogy ne kelljen olvasni, mert a vegen meg valaki mas is elhiszi rajtatok kivul.

Alapvetoen nem ugyanarrol beszelunk talan:
1. Egyreszt Sonomaval - ket NAGYON kulonbozo dolog, h valakinek a kivansaga szerint igazolnak, meg hogy “figyelembeveszik” a kereseit. Mindenki sejtheti szerintem, hogy nem ezek a jatekosok jottek volna, ha a csapat normalis (nem city/psg, csak normalis) anyagi lehetosegekkel rendelkezik, es ha Laportaeknak nincs beleszolasa, max vetojoga a jatekosmozgasoknal. Koundenal majdnem biztos vagyok benne, h Xavi amugy is kinezte volna. De, ha vannak normalis lehetosegeink, es Xavi barmi elnoksegi nyomas nelkul nezelodhet es kerhet, akkor:
a.) tuti nem egy 35 eves kozepcsatart veszunk, a nyakamat teszem ra, hogy ez Laporta sara: muszaj egy sztart igazolnom, mert lehazudtam az csillagokat az egrol Messi kapcsan, es Haalanddal nyertem valasztast..
b.) tuti nem veszunk panikszeruen egy kozepszeru műbrazilt olyan posztra, ahol amugy Dembele fix kezdo, csak Laportanak habzik a szaja es utolso pillanatig ugy tunik hogy Xavi kifejezett kerese ellenere elveszitjuk
c.) tuti nem ingyenes jatekosokkal probalunk keretet feltolteni (Alonso, Bellerin, Christensen - bar utobbi nagyon bejott)
d.) tuti nem veszunk egy kicsit sem a profilunkba vago, Xavi elkepzeleseihez aligha megfelelo skillsettel rendelkezo Kessiet, de hat ingyé van es jo befektetes..
Szoval ennyit Xavi kivansagairol.

2. Peter, en is olvasom am a hireket, meg a nyilatkozatokat is minden nap. Ha valakivel Xavi telefonal, az nem azt jelenti, hogy odavan erte, es mindenaron meg akarja szerezni. Hanem azt, hogy ha mar megvan egy kiszemelt igazolas, akkor a klub mindent bevet: pl Xavi respektjet is huzoerokent hasznalja. Csak mert Xavi hivogatott embereket, akikrol addigra mar reg eldolt, hogy a klub meg akarja szerezni, meg egyaltalan nem jelenti, hogy Xavi kerte a leigazolasukat.

Nem allitom, hogy barmelyik jatekos eseteben tuti informaciom van. Csak probalok olvasni a sorok kozt meg logikusan gondolkodni az igazolasokrol. Ismerve pl Laporta karakteret, meg latva Xavi munkassagat is.
Annyit allitok viszont, h ti se tudhatjatok biztosan, ki kit szeretett vna tenylegesen leigazolni, meg hogy normalis korulmenyek kozt ki jott volna es ki nem.

Szerk: a tavaly teli “nulla euros” igazolasokat remelem nem kell reszletezni se, ott aztan biztosra vehetjuk, h totalis kenyszer volt az osszes.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.04.20. 19:52:59

Már sokadszorra jön elő ez a nem Xavi választotta a játèkosokat tèma.
-Adama, egyértelműen egy lehetősèg volt visszahozni kölcsönbe egy èves szerződèssel, jól kezdett, el lett felejtve mint Depay ("igazságtalanul hanyagoltam Depayt"), Ferran árának töredékéért maradhatott volna, sokadik cserènek simán elfèrt volna Ferran helyett, jobban cselez, jobban ad be, fizikálisan, mentálisan erősebb
-Auba a piac nyújtotta lehetősèg, ingyen egy tapasztalt, klasszis játèkos, kicsit problèmás, pár ève nyilatkozta róla Xavi, hogy nem ide való, könnyen le is mondott róla "jó lehetőség volt Aubának ès a klubnak is"
-Alves egy tapasztalt játèkos ingyen, szerintem nagyon jól jött a játèka ès a tapasztalata. 1 euróèrt játszott, szeretett volna a VB-ig maradni, jól megköszöntük, távozhatott nyáron
-Ferran ki hozta volna, ha nem Xavi??? a rèszletfizetès sem mentsèg. Pedro, Alexis, Di Maria, Dybala, Lacazette fèl èves szerződèsekkel, Alexist felajánlották, Dybala pedig saját magát
De le merem fogadni, Luuk maradásával is többre mentünk volna 2 millióèrt
-Lewandowski, na erről lehet velem vitatkozni, mert marketing fogás is volt, de Aubat nem is akarta, Depayra nem is számított.
-Kounde, nem gondolnám, hogy Laporta vagy Alemany szerette volna, ha mást akar kèrhette volna a ligából Pau Torrest vagy Inigot akik bal lábasak, de eleve tud jhv-t is játszani, gondolom ezèrt esett rá a választás
-Raphinha, ugyanaz mint Kounde. Minek kellett volna Laportának? Fent említettem sokak nevét, akiknek közben lejárt a szerződése. Azt sem tartom igaznak, hogy Dembele miatt jött, hiszen szerintem már megegyeztek Dembelevel, de akkor sem Raphinhat hozom, ha itt van Torres is, hanem egy olcsóbbat választok, ès egy kp-ra költök. (Soler 18, Fábián 20, Renato Sanches 15, Xavi Simons ingyen akiket szóba hoztak velünk, utóbbin állítólag össze is vesztek Jordi Cruyff-al, mert Xavinak nem kell, Jordinak nagyon tetszik a játèka) Van aki elhiszi, hogy Dembele "ingyen" nem kellett senkinek? Inkább Dembelènek adok 20 milliót aláírási pènzt, mint Raphinhaèrt 60 milliót, főleg ha előtte hoztam Ferrant 60 millióèrt, mert Depay nem tetszett bal szèlre Fati mellè ingyen.
-Alonso kellett Alba mögè valaki, Auba úgyse kellett nagyon, "ingyen" jöhetett, amit a Bolton ès az Unión Aderve sem hisz el, ès perelnek, mert nem hiszik el, hogy nem az Auba ügylet rèsze volt. Közben valmièrt Balde megkapta a bizalmat, pedig tavaly Mingueza is hamarabb játszott a helyèn, Alba ès Pique lètszámfelettivè vált, előbbi padozik, utóbbi èrdekes körülmények között a szezon vègèt meg sem várva visszavonult tovább gyengítve a keretet
-Kessie piac nyújtotta lehetősèg
-Christensen piac nyújtotta lehetősèg
-Bellerin a piac nyújtotta lehetősèg, aki eljött pár százezres fizetèsèrt, szerintem Kounde mögè tökèletes lett volna, fiatal, támadásban a legjobb, ha már Dest se kellett. Roberto maradhat jövőre is, csak fèl szezonokat sèrült
Persze lehet, hogy nincs igazam, de szerintem közelebb állok az igazsághoz, mintha azt mondanám, hogy nem Xavi választotta a játèkosokat. Egyèbkènt utána lehet nèzni a leírtaknak, mind fellelhető az interneten, neves oldalakon, de ennyit nem lehet linkelni. Az idèzetek Xavitól származnak, Bellerin nyilatkozott a fizetèsèről, Romano Dembele ügynökènek követelèsèről az aláírási pènzről stb. Ha ez is kevès Xavinak, ahogy múltkor linkeltem a nyilatkozatát, hogy a jó ès a legjobb átigazolás között zártunk, mert egy fontos játèkos nem èrkezett (Bernardo Silva 80 millióèrt), akkor nem tudom mi elèg a jelenlegi anyagi helyzetünkben.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2023.04.20. 18:38:31

Bírom egyesek türelmét, hogy a sok "antihisztamint" próbálják kigyomlálni, de a professzor úr sleppje a NSO fórumja alapján sosem fog leszokni a "kárálásról", csak itt egy kicsit máshogy operálnak. Nagyon megfeküdte a kis szentek gyomrát a korszakos csapat és a kis argentin, ettől is tudhatja biztosan az ember, hogy tényleg egy "nagybetűs" korszakos csapat volt Barcelonában.

Xavival nincs nagy baj, csak az építkezés mellett gyorsan eredményt is fel kell mutatni a sok nehézségek ellenére, ezért elég szűk a saját repertoárja a pályán játszók tekintetében.

A szurkolók el voltak kényeztetve, bár továbbra is tartom, hogy az nem is szurkoló, aki csak a sikerekből él.

Hajrá Barcelona!
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.04.20. 18:26:30

Andris írta:
2023.04.20. 15:21:23
De valójában szó sincs itt Xavi megvédéséről. Egyszerűen csak megkívánnánk, hogy egy csapat és edző teljesítményét a körülmények figyelembevételével értékelje mindenki (továbbra is lehet negatívan értékelni), nem pedig az alapján, hogy álmaiban hol lenne most a csapat helye, vagy hogy az online adatbázisok szerint hány millió euró a keret értéke, és még sorolhatnám.
Ez nálam top komment, ugyanezt látom/érzem, nem is tudtam volna jobban megfogalmazni.

És még azt is hozzátenném, hogy az egyensúly is fontos. Ha az egész fórum ömlengene, hogy Xavi a világ legjobb edzője, minden tökéletes, amit csinál, akkor próbálnám lehűteni a kedélyeket, hogy azért ne toljuk túl a biciklit, legyünk reálisak, nem minden rózsaszín. Ugyanez a helyzet most is, amikor mindenki nagyon negatív és csak a rosszat akarja észrevenni, ignorálja a körülményeket.

De valahogy az embernek mindig rövid az emlékezete, gyorsan ítél, bűnbakokat keres, ha nem megy a szekér. Szóval várnék még bőven Xavi megítélésével.
Sonoma írta:
2023.04.20. 17:48:10
1. Már hogyne vették volna figyelembe a kéréseit. Megmondta kikre tart igényt, kiket szeretne ( a pénzügyi keretet is figyelembe véve).
Akiért fizettünk az az ő kérésére jött.
Azért lássuk már a különbséget a "figyelembe vették a kéréseit" és az "ő kedvére vettek játékosokat" között. Pláne a körülményeket nézve.
Ez nem ilyen vagy/vagy helyzet. Biztosan van, akit főleg miatta vettek, de abban is biztos vagyok, hogy nem mindenki kizárólag miatta érkezett. Pl. miért lett volna Kessié a fél szezonban csere, ha ő lett volna Xavi álma? De sokak szerint Raphinhát is mindig gonoszságból lecseréli, miközben őt is kizárólag ő miatta vették meg. Ellentmondások.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3393
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.04.20. 18:08:41

Sonoma írta:
2023.04.20. 17:48:10
1. Már hogyne vették volna figyelembe a kéréseit.
Andrisnál ezt engedd el, már az átigazolási időszak végén ugyanezt írta nekem, hiába voltak a főoldalon is interjúk az új játékosokkal - Kounde, Kessié tutira emlékszem -, hogy Xavival folyamatos telefonjaik voltak.
Válasz küldése