Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
11
12%
Ambarabat
5
5%
Nico
25
27%
Más
34
37%
Nem hoznék senkit
18
19%
 
Szavazatok száma: 93
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.08.22. 21:51:22

Chino írta: Nyilván van sok "ha", ez mindig is így van, de ennek az ellenkezője is nyugodtan lehet. Mi van ha, Rafinha (őt nem értem miért tetted SR mögé) robbant, ha Halilovic úgy fejlődik, hogy stabil csapattag lesz majd jövőre, ha Varmaelen miután felépül és a régi formájában kezd majd el játszani, ha Deulofeu összeszedi magát a Sevillaban stb.
Az éremnek két oldala van.

Ha pedig Bartra kiszorítja Piquét és elmegy, egy évet kibírunk egy alap Bartra+Mathieu+Vermaelen+Masch kvartettel. De lehet, hogy LE majd pont ide számol majd az utánpótlással. (Edgar) Ezt se tudhatjuk és zárhatjuk ki.
Mondjuk én spec. nem örülnék, ha mondjuk jövőre hoznánk valami nagyobb nevet a kp-ra, mert Rakitic huzamosabb időre lesérül, vagy mégsem lesz akkora szám, hogy a jövő Barcajanak oszlopos tagja legyen és emiatt kallódna el Halilovic, aki azért kicsit több már mint egy tehetség.
Rafinha-ban én is bízom, de jelenleg nem látom azt, hogy ő abban a pozícióban, ahol Rakitic és Xavi játszanak jó lenne. Ő is és Halilovic is támadóbb szelleműek, inkább Iniesta alternatívái, az a pozíció fekszik nekik a mostani csapatban. Tehát szerintem Halilovic nem kallódhatna el Rakitic és egy ebbe a pozícióba érkező játékos miatt.

Azt sem igazán hiszem sajnos, hogy Deulofeu itt meghatározó játékos lesz, mert ameddig Messi és Neymar itt vannak, addig alapvetően nem lenne esélye és jelenleg kevés is ehhez. Szerintem sem ő sem Tello nem lesznek már nálunk többet kerettagok sem.
Meglátjuk mi lesz, lehet pont az egyikük fog befutni a jelenlegi helyzet ellenére.
visca el barca írta:crixus, nem azzal van a baj h piqué meg dani alves mb2 szint, hanem azzal, hogy valaki ezt naponta 20x leírja. én is elzavarnám már mindkettőt hidd el (le is írtam), de attol h minden órában leírom h jaj mi lesz velünk, meg reus/mangala/kroos nélkül jövőre bl selejtezőt sem fogjuk elérni az nonszensz.
Értem, hogy mit mondassz, viszont ez egy fórum, ahova mindenki leírhatja a véleményét, akár többször is (nyilván nem ctr-c, ctrl-v módszerrel), ha szalonképes. És ha logikusan gondolkodsz, akkor ha az átigazolásainkkal kapcsolatban ír egy normális ember véleményt, akkor nem fog egymásnak ellentmondó, egymással ellentétes hsz-eket megfogalmazni az adott témában. Tehát azt ne várja senki, hogy a következő hozzászólásomban majd oda meg vissza legyek a vezetőségtől és az idei és elmúlt évekbeli átigazolási politikánktól. Nem fogom kimásolni a sorokat sem, de ameddig nem cáfol rá ma csapat addig a véleményem is megmarad.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7510
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.22. 20:51:36

crixus írta:
Chino írta: De képzeld felmerül bennem és ha olvastad volna amit írtam ezért is ellenzem, hogy pl. Munirt is fölhozzuk az egész szezonra.
Az idén igazoltakról pedig annyit, hogy kapuskérdés rendben, szerinted igazolnának embert középre, ha idén hoztak kettőt? Nagyon kétlem, azzal együtt, hogy szerintem se intézték el megfelelően. Vkp poszt tökéletes, középen Rakitic is marad, eddig úgy néz ki nem is rosszul, akkor jöhetne ide egy nagy igazolás ha ő besülne, de ki tudja hogyan gondolkozik a vezetőség, és ne felejtkezzünk a másik új emberről itt. Jövőre még úgyis Ini lesz a kezdő, oda is "csak" tehermentesítő kell, ami viszont megoldható fiatallal. Előre pedig kit hoznánk? Még ha Suarez kész csőd lenne is ott maradna. Ide is max. egy kiegészítőember jöhetne.

Csak annyit mondok, hogy nyilvánvalóan hátrány, hogy nem igazolhatunk 1-2 frissítés mindig jól jön, de nem vagyunk olyan helyzetben, hogy a következő nyár olyan minőségi romlást hozzon. Legalábbis elég radikális dolognak kell történnie. Ezért lett ekkora dömping idén. Ennyi embert pedig nem egy évre hoznak. És azt az egy-két embert az utánpótlásból/kölcsönadottakból meg lehet oldani. Kivéve a jh kérdést, de azt már idén meg kellett volna oldani.

Nem lehet minden poszton világklasszisunk. Közhely, de nyertünk Bl-t és bajnokságot Oleguerrel, harmatgyenge Valdessel, Edmilsonnal, Bellettivel, Giulyvel Messi nélkül, de buktunk is nagyokat, úgy hogy minden poszton a világ legjobbjai voltak.

A hangnemből pedig vegyél vissza pls.
A hangnem az nálam mindig a "hozzám szóló" hangneméhez mért. Ha lekezelő egy hsz, akkor annak a gazdája se számítson kevesebbre.

Középre ha Piqué így folytatja, akkor egy személyi cserét én el tudtam volna simán képzelni. Hosszabbítottak vele, oké, nyilvánvaló volt, hogy idén nyáron nem lép le, de ha mondjuk Bartra kiszorítja a kezdőből, akkor szerintem senor shakira lépni fog. Nem olyan embernek tűnik a médiaszereplései alapján, mint aki képes felállni a padlóról... És akkor még nem beszéltem olyasmikről, hogy mi van ha Vermaelen az utóbbi mellé megsérül mondjuk fél évre...
De ugyanez igaz a kp-ra is. Ha jövőre Xavi dobbant és Rakitic megsérül akkor ki kerül oda? Roberto? Vele kb szétesne a csapat középen.
Én ezek és ehhez hasonlóak miatt írtam, hogy komoly hátrány ez a büntetés és ezt a fiatalok nem oldják meg egymagukban. Persze lehúzhatunk egy-két évet komoly sérülések nélkül, de erre nem sok esély van és erre építeni sem lehet.

Mondjuk Giuly-t meg Edmilson-t azért én a klasszisok közé sorolnám még akkor is, ha a brazil nálunk sokat volt sérült, emiatt nem tudta a legjavát nyújtani, a franciának pedig egyértelműen balszerencséje volt Messi-vel (nem kell kiforgatni, csakis Giuly szempontjából és nem a klubéból néztem most az történteket).
Nyilván van sok "ha", ez mindig is így van, de ennek az ellenkezője is nyugodtan lehet. Mi van ha, Rafinha (őt nem értem miért tetted SR mögé) robbant, ha Halilovic úgy fejlődik, hogy stabil csapattag lesz majd jövőre, ha Varmaelen miután felépül és a régi formájában kezd majd el játszani, ha Deulofeu összeszedi magát a Sevillaban stb.
Az éremnek két oldala van.

Ha pedig Bartra kiszorítja Piquét és elmegy, egy évet kibírunk egy alap Bartra+Mathieu+Vermaelen+Masch kvartettel. De lehet, hogy LE majd pont ide számol majd az utánpótlással. (Edgar) Ezt se tudhatjuk és zárhatjuk ki.
Mondjuk én spec. nem örülnék, ha mondjuk jövőre hoznánk valami nagyobb nevet a kp-ra, mert Rakitic huzamosabb időre lesérül, vagy mégsem lesz akkora szám, hogy a jövő Barcajanak oszlopos tagja legyen és emiatt kallódna el Halilovic, aki azért kicsit több már mint egy tehetség.

Giuly-t, meg Edmilsont nem azért írtam, mert ne lennének nagy játékosok, csak éreztetni akartam, hogy most mondjuk Asterix helyett Messink/Suarezünk/Neymarunk van, Edmilsonra meg hol lehetett számítani, hol nem, de nem ez volt a mondandó lényege.
Forca Barca!!!!
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2014.08.22. 20:49:19

visca el barca írta: (le is írtam)
Hát ez az, ki emlékszik már rá? :mrgreen: Minden hsz-ed végére oda kéne tenni az #alvestakarodj plusz #wakawakaout hashtaget, akkor komolyan lennél véve [-X :mrgreen:

#jaésperszenemnyerünksemmit10évig
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.22. 20:25:06

crixus, nem azzal van a baj h piqué meg dani alves mb2 szint, hanem azzal, hogy valaki ezt naponta 20x leírja. én is elzavarnám már mindkettőt hidd el (le is írtam), de attol h minden órában leírom h jaj mi lesz velünk, meg reus/mangala/kroos nélkül jövőre bl selejtezőt sem fogjuk elérni az nonszensz.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.08.22. 20:00:10

Chino írta: De képzeld felmerül bennem és ha olvastad volna amit írtam ezért is ellenzem, hogy pl. Munirt is fölhozzuk az egész szezonra.
Az idén igazoltakról pedig annyit, hogy kapuskérdés rendben, szerinted igazolnának embert középre, ha idén hoztak kettőt? Nagyon kétlem, azzal együtt, hogy szerintem se intézték el megfelelően. Vkp poszt tökéletes, középen Rakitic is marad, eddig úgy néz ki nem is rosszul, akkor jöhetne ide egy nagy igazolás ha ő besülne, de ki tudja hogyan gondolkozik a vezetőség, és ne felejtkezzünk a másik új emberről itt. Jövőre még úgyis Ini lesz a kezdő, oda is "csak" tehermentesítő kell, ami viszont megoldható fiatallal. Előre pedig kit hoznánk? Még ha Suarez kész csőd lenne is ott maradna. Ide is max. egy kiegészítőember jöhetne.

Csak annyit mondok, hogy nyilvánvalóan hátrány, hogy nem igazolhatunk 1-2 frissítés mindig jól jön, de nem vagyunk olyan helyzetben, hogy a következő nyár olyan minőségi romlást hozzon. Legalábbis elég radikális dolognak kell történnie. Ezért lett ekkora dömping idén. Ennyi embert pedig nem egy évre hoznak. És azt az egy-két embert az utánpótlásból/kölcsönadottakból meg lehet oldani. Kivéve a jh kérdést, de azt már idén meg kellett volna oldani.

Nem lehet minden poszton világklasszisunk. Közhely, de nyertünk Bl-t és bajnokságot Oleguerrel, harmatgyenge Valdessel, Edmilsonnal, Bellettivel, Giulyvel Messi nélkül, de buktunk is nagyokat, úgy hogy minden poszton a világ legjobbjai voltak.

A hangnemből pedig vegyél vissza pls.
A hangnem az nálam mindig a "hozzám szóló" hangneméhez mért. Ha lekezelő egy hsz, akkor annak a gazdája se számítson kevesebbre.

Középre ha Piqué így folytatja, akkor egy személyi cserét én el tudtam volna simán képzelni. Hosszabbítottak vele, oké, nyilvánvaló volt, hogy idén nyáron nem lép le, de ha mondjuk Bartra kiszorítja a kezdőből, akkor szerintem senor shakira lépni fog. Nem olyan embernek tűnik a médiaszereplései alapján, mint aki képes felállni a padlóról... És akkor még nem beszéltem olyasmikről, hogy mi van ha Vermaelen az utóbbi mellé megsérül mondjuk fél évre...
De ugyanez igaz a kp-ra is. Ha jövőre Xavi dobbant és Rakitic megsérül akkor ki kerül oda? Roberto? Vele kb szétesne a csapat középen.
Én ezek és ehhez hasonlóak miatt írtam, hogy komoly hátrány ez a büntetés és ezt a fiatalok nem oldják meg egymagukban. Persze lehúzhatunk egy-két évet komoly sérülések nélkül, de erre nem sok esély van és erre építeni sem lehet.

Mondjuk Giuly-t meg Edmilson-t azért én a klasszisok közé sorolnám még akkor is, ha a brazil nálunk sokat volt sérült, emiatt nem tudta a legjavát nyújtani, a franciának pedig egyértelműen balszerencséje volt Messi-vel (nem kell kiforgatni, csakis Giuly szempontjából és nem a klubéból néztem most az történteket).
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7510
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.22. 19:44:47

crixus írta: Az természetesen fel sem merül benned, hogy valaki elégedetlen lesz a játékperceivel vagy éppenséggel az idén igazolt "sztárok" nem válnak be. :roll: Nem is beszélve arról, hogy a jelenleg kinéző Douglas-Montoya kettős elég "érdekesen" néz majd ki így, ha a következő nyáron Alves lelép.

Egyébként neked és a másik okosnak is megjegyezném, hogy a jajveszékelés meg fikázás és a kritika között óriási különbség van. De ha nem értitek az nem az én problémám. :wink: Jelenleg pedig nem látom éppen a pozitívumokat a csapat tájékán. Amit pedig igenis le fogok írni. Visc a te meg próbálj meg a témához is szólni... ha tudsz ... :roll:
De képzeld felmerül bennem és ha olvastad volna amit írtam ezért is ellenzem, hogy pl. Munirt is fölhozzuk az egész szezonra.
Az idén igazoltakról pedig annyit, hogy kapuskérdés rendben, szerinted igazolnának embert középre, ha idén hoztak kettőt? Nagyon kétlem, azzal együtt, hogy szerintem se intézték el megfelelően. Vkp poszt tökéletes, középen Rakitic is marad, eddig úgy néz ki nem is rosszul, akkor jöhetne ide egy nagy igazolás ha ő besülne, de ki tudja hogyan gondolkozik a vezetőség, és ne felejtkezzünk a másik új emberről itt. Jövőre még úgyis Ini lesz a kezdő, oda is "csak" tehermentesítő kell, ami viszont megoldható fiatallal. Előre pedig kit hoznánk? Még ha Suarez kész csőd lenne is ott maradna. Ide is max. egy kiegészítőember jöhetne.

Csak annyit mondok, hogy nyilvánvalóan hátrány, hogy nem igazolhatunk 1-2 frissítés mindig jól jön, de nem vagyunk olyan helyzetben, hogy a következő nyár olyan minőségi romlást hozzon. Legalábbis elég radikális dolognak kell történnie. Ezért lett ekkora dömping idén. Ennyi embert pedig nem egy évre hoznak. És azt az egy-két embert az utánpótlásból/kölcsönadottakból meg lehet oldani. A kh és jh problémában, amit emlegetsz, csak ismételni tudom magam, elintézték. Nem fognak oda még egyet igazolni ha előző évben hoztak kettőt, vagy szerinted igen. Ez nem az eltiltás hibája. Azon pedig elvitatkoznék, hogy nem változott-e. Ahogy a jh kérdés sem, mert az is szervesen ehhez az átigazolási időszakhoz kapcsolható. Busquets-et pedig jövőre biztosan lecserélnék. Ahogy mondod. legalább most már van konkurenciája.

Nem lehet minden poszton világklasszisunk. Közhely, de nyertünk Bl-t és bajnokságot Oleguerrel, harmatgyenge Valdessel, Edmilsonnal, Bellettivel, Giulyvel Messi nélkül, de buktunk is nagyokat, úgy hogy minden poszton a világ legjobbjai voltak.

A hangnemből pedig vegyél vissza pls.
Forca Barca!!!!
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.08.22. 19:44:32

crixus írta:A védelmünk tulajdonképpen nem változott, mennyiségileg lettünk többen. A jobbhátvéd kérdés nem lett megoldva.
A védelmünk szerintem szinte teljesen megváltozott, jött az a Mathieu aki a kora ellenére sokkal jobb Piquénél ( #-o ), jött Vermaelen - aki nem biztos, hogy visszanyeri majd még élete formáját, ezenkívül ha tényleg így történik jó lesz majd a padra -, Piquét nem kell ecsetelnem, Bartrának van még egy év tapasztalata és végre valahára Masch visszakerült a kp-ra.
Sajna a Suarez transzfer miatt csak "ilyen" játékosokra futotta, de a vb-n láthattuk, hogy David Luiz sem lett volna jobb választás...
A jobbhátvéd kérdés más, oda egy 24 éves névtelen játékost szeretnének szerződtetni... Ezenkívül én megadnám a lehetőséget Montoyának, Alvesnél defenzívebb, ami jól jöhet, ha Alba elöl mászkál.
Kép
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.08.22. 19:32:36

visca el barca írta: mit nem látsz pozitívumokat? nem is játszottak még tétmeccset. :roll: ha majd 10 forduló után lesz 3 vereség, meg 3 döntetlen, meg látszik, hogy halott az egész téma, az igazolások, akkor majd jogosan lehet fikázni, addig meg csak sírás az egész semmi több, akárhogy próbálsz a szavak jelentésén lovagolni.
A védelmünk tulajdonképpen nem változott, mennyiségileg lettünk többen. A jobbhátvéd kérdés nem lett megoldva. Busquets ugyanúgy a szűrőnk, mint tavaly. Innentől kezdve sok jót nem kell várni. :roll:
De a magadfajtákkal kár ezen vitázni, mert ha 10 meccs után írom a kritikát, akkor fél évet mondasz, ha fél év után év végét, így tovább. Értem én, hogy próbálsz pozitív lenni, de jelen esetben eltúlzod. Nem mondom, hogy ki fogunk esni, nyilván nem, de a kupák közelében sem leszünk idén sem.
Az pedig a te szegénységi bizonyítványod, hogy nem tudsz magyarul. Hiába magyaráznám... :roll:
hajnesz írta: ...
El vagy tévedve, cicám :lol:
Senki nem beszél klub megszűnésről meg ilyenek. Ezt fentebb is írtam. Csak jobb lenne sikeresen látni a csapatot, jó focit látni, ha leülünk a tv elé. Azt a csapatot, amit Pep felépített elég hamar sikerült a vezetőségnek lerombolni, ez szúrja sokaknak a szemét, az enyémet is.

Egyébként nem kell világklasszisokkal feltölteni a padot, de a kezdőbe nem ártana hátrább is 1-2, mert jelenleg nem nagyon vannak, csak fiatalok, meg "lecsúszottak", illetve olyanok, akik a kezdőbe nem valóak. Ez a helyzet.

Azért pedig ne járjon ban, mert az ember kritizálni mer, ez nem politika, magyar poltika... :roll:
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.22. 19:31:39

meddő az egész vita szerintem. egyrészt ahogy már előttem is írták, még konkrétan nem játszottunk tétmeccset. másrészt mit jelent az, hogy megérezzük az eltiltás súlyát? erre mi az egyezményes mérték? honnan számítjuk azt, hogy megéreztük? ilyen nincs, ez teljesen szubjektív, ki hogyan ítéli meg a játékosokat és a teljesítményeket, ebből következően azt, hogy jövő nyáron kellene-e igazolni, vagy nem. ez a "beválás" dolog is ilyen.

egyébként én is azok közé tartozok, akik nem látják akkora érvágásnak ezt az eltiltást. Munir-ral együtt 8 új arc van a keretben tavalyhoz képest, úgyhogy szerintem nem leszünk sokkal hátrébb, ha jövőre ez a szám nem 9 lesz mondjuk egy új jobbhátvéddel. nagy trágyában akkor lettünk volna, ha idén nem tudunk frissíteni a teljesen kiégett névsoron. a jövőre vonatkozó helyzettel kapcsolatos vélemények - és kritikák - egyelőre csak megérzések, amikről nem lehet kijelenteni, hogy aki nem így gondolja, az nagyon nagyot téved...
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3974
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2014.08.22. 19:15:07

visca el barca írta:
crixus írta:ezt a büntetést a fiatalokkal "ki lehet védeni", nem fogjuk miattuk megérezni a súlyát, az borzasztó rosszul gondolja.
mit kell kivédeni? azt az egy nyarat? úgy írsz, mintha 32 évig nem igazolhatnánk senkit. komolyan mondom, itt egy két ember olyan mértékű sírást letol nap mint nap, mintha a barca C-vel kellene játszanunk az elkövetkezendő 10 évben. [-o<

(és még mielőtt vki elszórja a szokásos "örülök, h te elégedett vagy" sallangot, közlöm, nem én sem vagyok elégedett, de van itt legalább 3-4 ember, akinek van X száz hsz-e, de a 99%-a csak fikázás)
Nyugi én se értem az egészet. Ami jövőre biztos megváltozna a jh poszt, de kb ennyi. Aki látta már játszani Sampert nem aggódik a vkp poszt miatt se, kp-ra az Iniesta Rakitic Rafinha (Xavi?) 3as (4esnek) elégnek kéne lennie. Akkor most mit védjünk ki!? :lol:
Kép
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.08.22. 19:13:29

Mostanában azt látom, mintha megoszlana a fórum. Vannak akik negatívan és vannak akik pozitívan látják a jövőt. Én az utóbbi "csoportba" tartozok. És van is okom a pozitív oldalon állni, nem is kevés, mert végre egy izmos, eltökélt és MOTIVÁLT csapat kezd körvonalazódni a szememben. És igen, a jelenlegi csapatunka is belel lehet kötni, de dicsérni is lehet őket. A játékosaink számtalanszor bizonyították képességeiket, ne hagyjuk őket magukra. A Barcának szurkolunk, velük tartunk a szép időkben és az ínségesekben is! A másik oldalon talán a valaha volt legjobb Real épül, most kell "odaböknünk" nekik. Meg kell mutatnunk, hogy még mindig a mi csapatunk a jobb.
Egyszóval most nem hagyhatjuk őket cserben, az előző szezon borzalmas volt, de jönnek majd még jobb idők. Ne felejtsük el a 2007/08-as szezont, mert utána egyből tripláztunk egy forradalmi taktikával.
Lehet, hogy én vagyok túl pozitív, de most mindent beleadva kell szurkolni, drukkolni!

VISCA EL BARCA!
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.08.22. 19:08:03

hajnesz írta:Utolsó mentsvárként nagyon remélem,hogy beválnak az igazolások,aztán meg ez a sok pesszimista ember főhet a levében. Ha elfelejtik,én itt leszek,hogy emlékeztessem őket.Csak,hogy legy egy kis ON is az egészben.
Az a vicces az egészben, ha nem vállnak be, akkor is mi van? Messit meg Neymar kell néznünk egész évben? #-o Ennél nagyobb bajunk sztem ne legyen! Mintha világvége lenne, ha úgy alakulna, ha nem nyernénk semmit. Pep utolsó évében úgy konstatáltam a dolgot, hogy komoly kupát nem nyertünk, de egész szezonban jól szórakoztam. Sztem ez a legfontosabb.

Ill. mintha ez a keret nem a legerősebbek közt lenne a világon, ha senki sem válna be... Még jó, hogy a BL győztest Realt oda-vissza ütöttük a bajnokságban, a Bl-ben meg az angol bajnok Cityt. :lol:
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2014.08.22. 18:38:15

crixus írta: Az természetesen fel sem merül benned, hogy valaki elégedetlen lesz a játékperceivel vagy éppenséggel az idén igazolt "sztárok" nem válnak be. :roll: Nem is beszélve arról, hogy a jelenleg kinéző Douglas-Montoya kettős elég "érdekesen" néz majd ki így, ha a következő nyáron Alves lelép.

Egyébként neked és a másik okosnak is megjegyezném, hogy a jajveszékelés meg fikázás és a kritika között óriási különbség van. De ha nem értitek az nem az én problémám. :wink: Jelenleg pedig nem látom éppen a pozitívumokat a csapat tájékán. Amit pedig igenis le fogok írni. Visc a te meg próbálj meg a témához is szólni... ha tudsz ... :roll:
S egyébként neked és a többi okosnak megjegyezném,hogy attól,hogy nincs minden poszton világklasszis,attól még Fc Barcelona maradunk :D Sőt,ha a blért küzdünk akkor is. Nem értem mi mondatja azt veletek,hogy minden posztra világklasszisok kellenek? Ha neadjisten összejönne,akkor kezdenénk a cserepadot Robbenokkal feltölteni? Nevetséges,ami ezen a nyáron itt megy. Amióta ezt a fórumot olvasom, most idén van először,hogy a sok károgó elveszi a kedvem az egésztől. 2éve például az ilyenek kapták az 1 hét bant, ha meg nem,akkor le lettek oltva a Fm-ezéssel,most meg már ez itt az elfogadott. Nem az a realitás,hogy minden évben 2kupát kell nyerni, idén megelégednék 1-el is,ha az nem a Király Kupa. De ha egyet sem nyerünk,de jól játszunk,ám legyen.
Utolsó mentsvárként nagyon remélem,hogy beválnak az igazolások,aztán meg ez a sok pesszimista ember főhet a levében. Ha elfelejtik,én itt leszek,hogy emlékeztessem őket.Csak,hogy legy egy kis ON is az egészben.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.22. 18:28:45

crixus írta:Egyébként neked és a másik okosnak is megjegyezném, hogy a jajveszékelés meg fikázás és a kritika között óriási különbség van. De ha nem értitek az nem az én problémám. :wink: Jelenleg pedig nem látom éppen a pozitívumokat a csapat tájékán. Amit pedig igenis le fogok írni. Visc a te meg próbálj meg a témához is szólni... ha tudsz ... :roll:
mit nem látsz pozitívumokat? nem is játszottak még tétmeccset. :roll: ha majd 10 forduló után lesz 3 vereség, meg 3 döntetlen, meg látszik, hogy halott az egész téma, az igazolások, akkor majd jogosan lehet fikázni, addig meg csak sírás az egész semmi több, akárhogy próbálsz a szavak jelentésén lovagolni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.08.22. 18:20:28

Chino írta: Igazából te nem akarod megérteni. Köszönhetően az idei költekezésnek, jövőre sem lenne túl sok pénzünk. Leginkább a jh kérdés az amit le kéne rendezni, de ezt senki nem gondolja a B-ből. A vezetőség és LE is tisztában van azzal, hogy Alves valószínűleg dobbant, de ezt rendezhették volna idén. Nem tették. A kh kérdést nem valószínű, hogy bolygatnák, ha már hoztak két embert. A középpályán még Ini minden valószínűség szerint kezdő lesz, tehermentesítésre pedig van ember. A támadók közül ki távozna? Maximum Messi. Oda se nagyon hinném, hogy létszükséglet az igazolás.
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy igazából egy poszt van, ahová mindenképp kellene ember és azt akár idén is megtehetnék. A többire csak kiegészítőemberek. Ezeket pedig meg lehetne oldani a kölcsönadott, esetleg olykor-olykor fölhozott játékosokkal.
Nyilván nem ugyanaz, mintha igazolhatnánk és akár a kezdőt is erősíthetnénk, de nem is kell eret vágni és jajveszékelni, hogy kimaradunk egy igazolási időszakból és egy középcsapattá silányodunk, kupákra teljesen esélytelenek leszünk. És ez a lényeg. Előre például biztosan nem hoznánk, max kiegészítőembert, ami persze nem ugyanaz, mintha válogathatnánk a piacon, de lehet, hogy Deulofeu is elég 5. esetleg 4. cserének.
A lényeg, hogy vannak lehetőségek és mielőtt megint belekezdenél nem arról van szó, hogy majd az utánpótlás lesz a fél kezdő. Amúgy sem hiszem, hogy sok játékost tudnánk venni jövőre. Nem tudom kit adnánk el, de hogy sok pénz nem jönne az biztos, a büdzséből pedig nem keveset eltapsoltunk.

Amúgy meg még nincs vége az átigazolási időszaknak.
Az természetesen fel sem merül benned, hogy valaki elégedetlen lesz a játékperceivel vagy éppenséggel az idén igazolt "sztárok" nem válnak be. :roll: Nem is beszélve arról, hogy a jelenleg kinéző Douglas-Montoya kettős elég "érdekesen" néz majd ki így, ha a következő nyáron Alves lelép.

Egyébként neked és a másik okosnak is megjegyezném, hogy a jajveszékelés meg fikázás és a kritika között óriási különbség van. De ha nem értitek az nem az én problémám. :wink: Jelenleg pedig nem látom éppen a pozitívumokat a csapat tájékán. Amit pedig igenis le fogok írni. Visc a te meg próbálj meg a témához is szólni... ha tudsz ... :roll:
Avatar
Taibi
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 1194
Csatlakozott: 2004.11.03. 19:52:08

2014.08.22. 18:14:34

visca el barca írta: mit kell kivédeni? azt az egy nyarat? úgy írsz, mintha 32 évig nem igazolhatnánk senkit. komolyan mondom, itt egy két ember olyan mértékű sírást letol nap mint nap, mintha a barca C-vel kellene játszanunk az elkövetkezendő 10 évben. [-o<

(és még mielőtt vki elszórja a szokásos "örülök, h te elégedett vagy" sallangot, közlöm, nem én sem vagyok elégedett, de van itt legalább 3-4 ember, akinek van X száz hsz-e, de a 99%-a csak fikázás)
Örülök, hogy te elégedett vagy!
:mrgreen:
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.22. 17:49:35

crixus írta:ezt a büntetést a fiatalokkal "ki lehet védeni", nem fogjuk miattuk megérezni a súlyát, az borzasztó rosszul gondolja.
mit kell kivédeni? azt az egy nyarat? úgy írsz, mintha 32 évig nem igazolhatnánk senkit. komolyan mondom, itt egy két ember olyan mértékű sírást letol nap mint nap, mintha a barca C-vel kellene játszanunk az elkövetkezendő 10 évben. [-o<

(és még mielőtt vki elszórja a szokásos "örülök, h te elégedett vagy" sallangot, közlöm, nem én sem vagyok elégedett, de van itt legalább 3-4 ember, akinek van X száz hsz-e, de a 99%-a csak fikázás)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7510
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.22. 17:32:23

crixus írta: Egyébként arra akarnék célozni, hogy aki úgy gondolja, hogy ezt a büntetést a fiatalokkal "ki lehet védeni", nem fogjuk miattuk megérezni a súlyát, az borzasztó rosszul gondolja.
Igazából te nem akarod megérteni. Köszönhetően az idei költekezésnek, jövőre sem lenne túl sok pénzünk. Leginkább a jh kérdés az amit le kéne rendezni, de ezt senki nem gondolja a B-ből. A vezetőség és LE is tisztában van azzal, hogy Alves valószínűleg dobbant, de ezt rendezhették volna idén. Nem tették. A kh kérdést nem valószínű, hogy bolygatnák, ha már hoztak két embert. A középpályán még Ini minden valószínűség szerint kezdő lesz, tehermentesítésre pedig van ember. A támadók közül ki távozna? Maximum Messi. Oda se nagyon hinném, hogy létszükséglet az igazolás.
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy igazából egy poszt van, ahová mindenképp kellene ember és azt akár idén is megtehetnék. A többire csak kiegészítőemberek. Ezeket pedig meg lehetne oldani a kölcsönadott, esetleg olykor-olykor fölhozott játékosokkal.
Nyilván nem ugyanaz, mintha igazolhatnánk és akár a kezdőt is erősíthetnénk, de nem is kell eret vágni és jajveszékelni, hogy kimaradunk egy igazolási időszakból és egy középcsapattá silányodunk, kupákra teljesen esélytelenek leszünk. És ez a lényeg. Előre például biztosan nem hoznánk, max kiegészítőembert, ami persze nem ugyanaz, mintha válogathatnánk a piacon, de lehet, hogy Deulofeu is elég 5. esetleg 4. cserének.
A lényeg, hogy vannak lehetőségek és mielőtt megint belekezdenél nem arról van szó, hogy majd az utánpótlás lesz a fél kezdő. Amúgy sem hiszem, hogy sok játékost tudnánk venni jövőre. Nem tudom kit adnánk el, de hogy sok pénz nem jönne az biztos, a büdzséből pedig nem keveset eltapsoltunk.

Amúgy meg még nincs vége az átigazolási időszaknak.
Forca Barca!!!!
Avatar
nagyiibarca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2012.08.28. 13:38:29
Tartózkodási hely: Magyarország.

2014.08.22. 17:18:45

krisztiantobias írta:Cuadradora nincs 40 misink, ennek ellenére a szennylap lehozza a 60at Di mariara :)


Persze nagyon-nagy kacsa, eléggé hápog a Barca-Di Maria sztori, de azért a Sport-ot ne szennylapozd már le. :)
Kép
"Apuval készítettünk egy ilyen szalmazsákot, egy ember méretűt oszt aszt köllöt, azon gyakorúltam."-Almási Kristóf
krisztiantobias
Barça B
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2014.07.31. 16:41:26

2014.08.22. 16:13:45

Cuadradora nincs 40 misink, ennek ellenére a szennylap lehozza a 60at Di mariara :)
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.08.22. 16:04:23

Chino írta: Én inkább azt kérdezném hánnyal próbálkoztak? Mert Tito, Roura és Martino nem erről voltak híresek. Most vannak ketten kölcsönben. Egy visszajött, akibe szerintem szorult annyi tehetség, mint a bátyjába. A kp-ra kellene majd pótlás Ini helyére, de oda van nem is egy.
Amúgy meg most van egy olyan keret, amiben igen sok potenciál rejlik. De egyelőre nincs is rá szükség. Jh kellene, de az onnan nem megoldható.

Akik az utóbbi öt évben voltak, azok vannak kb. jelenleg terítéken. Thiago, Bartra, Deulofeu, Rafinha. Persze volt sok ígéret aki nem vált be, vagy elkallódott, többen pont azért, mert nem megfelelően építették be őket vagy a hozzáállásuk nem volt megfelelő.
Mégis kiket kellett volna úgy beépíteni? Fontás-t? Cuenca-t vagy Dos Santos-t? Azt a Jeffren-t, aki a Sporting-ba sem fér be? Thiago-nak és Bartra-nak kellett volna több bizalom, Bartra mostmár remélhetőleg meg is kapja azt.

Egyébként arra akarnék célozni, hogy aki úgy gondolja, hogy ezt a büntetést a fiatalokkal "ki lehet védeni", nem fogjuk miattuk megérezni a súlyát, az borzasztó rosszul gondolja.
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2014.08.22. 15:30:01

Erxy írta:Francois Gallardo a hír eredeti forrása. Itt van még pár okosság tőle
A legfrissebb tőle, hogy Casillas a szezon végén megy a Monacoba, ezt a James üzletnél lekötötték :mrgreen:

Amúgy óriási kacsának érzem ezt a di Maria-s dolgot. És szerintem (még ha jönne is) nem rá van szükségünk :wink:
Kép
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.08.22. 13:26:11

Francois Gallardo a hír eredeti forrása. Itt van még pár okosság tőle
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.08.22. 13:17:30

fanbarca írta:A Sport szerint telefonon érdeklődtünk Di María felől, viszont Pérez visszautasította a 60 millió eurós ajánlatunkat. :lol: Komolyan lehet egy ilyesmit venni?

Amúgy abszolút nem hülyeség, ha most vásárolunk jövőre és kölcsönben visszaküldjük. :)
Előbb emelik a bérét 20 millióra, minthogy ideigazolhasson. Nem mintha nem örülnék neki, csak hát mi sem adnánk nekik Iniestát...
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2168
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2014.08.22. 13:13:42

A Sport szerint telefonon érdeklődtünk Di María felől, viszont Pérez visszautasította a 60 millió eurós ajánlatunkat. :lol: Komolyan lehet egy ilyesmit venni?

Amúgy abszolút nem hülyeség, ha most vásárolunk jövőre és kölcsönben visszaküldjük. :)
més que un club
Válasz küldése