Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
10
11%
Ambarabat
5
5%
Nico
25
27%
Más
34
37%
Nem hoznék senkit
18
20%
 
Szavazatok száma: 92
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.06.02. 20:20:25

A Mundo Deportivo szerint az Ajaccio mexikói kapusa, Guillermo Ochoa nyáron a Barcelonához szerződik. - ligue 1 magyar facebook oldalán írták

Hát ha olcsóbban jönne, mint Bravo akkor OK.
Avatar
hediwen01
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2014.06.02. 09:54:51

2014.06.02. 20:14:08

Szerintem ma a legnagyobb ökörség lenne eladni fabret...nincs az az ember aki pótolhatná a vele született játékingelliencát,tehetséget stb stb..Egyszerűen csak rá kellene bízni a csapatot.. és ugyan ezt gondolom sanchez..ezt a 2 embert sosem adnám el ...
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.06.02. 20:13:42

geridoss írta:Lehet, hogy nem sokan gondoljátok így, de szerintem ha Fabregasért bejön egy jó ajánlat (50 misi körül), elengedném. És nem is hoznék a helyére senkit, szvsz felesleges Gündogan vagy Rakitic féle emberekkel töltögetni az űrt, akik vagy bejönnek, vagy nem.

Ott van a B csapatban egy ígéretes Denis Suarez, visszatér kölcsönből Rafinha, és érkezik hozzánk egy első osztályú rutinnal rendelkező Halilovic (őt a B-ben játszatnám még többnyire!). Ők hárman, kiegészülve az Iniesta, Xavi, Busquets, esetleg Song négyessel elég lenne egy szezonra.
Ez tényleg elég merész. Szerintem túlzottan is. Nagyot bukatunk vele, mégha hosszú távon be is válhat.
Laza írta: HA eladjuk Fabregast x % -a nem az Arsenalé? ha ez igaz akkor minuszba esünk....
Rakitic csak azért tűnik ki mert a Sevillában van...Itt labdába se rughatna...
Ezt nem tudhatjuk csak ah ide kerül. Amiben meg ismét marha nagy rizikó lenne mert szerintem se illene. Jó játékos ő nagyon, de más játék más csapat.

A Fabregas eligazolást meg tényleg le kéne tisztázni, mert én is úgy emllékszem többedmagammal ha nem az Arsenálhoz kerül akkor az övék a della egy része.
Kép
Avatar
CsocseX
Jugador del Barça
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2014.04.17. 00:04:53
Tartózkodási hely: Braunschweig (Németország)

2014.06.02. 20:13:11

És mi lesz, ha egy olyan sérülésekkel tűzdelt szezont kapunk ki, mint a mostani? Beáll Lucho? :)
Força Barça!
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2014.06.02. 20:03:41

Lehet, hogy nem sokan gondoljátok így, de szerintem ha Fabregasért bejön egy jó ajánlat (50 misi körül), elengedném. És nem is hoznék a helyére senkit, szvsz felesleges Gündogan vagy Rakitic féle emberekkel töltögetni az űrt, akik vagy bejönnek, vagy nem.

Ott van a B csapatban egy ígéretes Denis Suarez, visszatér kölcsönből Rafinha, és érkezik hozzánk egy első osztályú rutinnal rendelkező Halilovic (őt a B-ben játszatnám még többnyire!). Ők hárman, kiegészülve az Iniesta, Xavi, Busquets, esetleg Song négyessel elég lenne egy szezonra.

Nagy benne a rizikó, de nagyot is nyerhetünk vele. Ezzel a verzióval valószínűleg nem lenne három kupás idényünk, de sosem lehet tudni... Hosszú távon biztosan kifizetődőbb.

A Fabregasért kapott pénzt (vagy egy részét) azonnal utalni a PSG-nek Marquinhosért, mellé még egy rutinosabb védő, aki tűri a padot, és a játékában sincs semmi kivetnivaló (Mathieu).

Pedro meg ha elmegy, helyette kellene valaki (Reus v. Aguero, bár inkább az előbbi), mert én megmondom őszintén Tello helyét sem érzem olyan betonbiztosnak, és a Neymar, Messi, Alexis, Deulofeu, [érkező] is csak öt ember lenne 3 posztra, egy 60 körüli meccses idényre az nem olyan sok.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.06.02. 19:55:08

Rivaldo11 írta:Ha igaz ez a Porto féle érdeklődés Tello iránt, akkor az ügylet akár 10 millával csökkenthetné Mangala árát...de már nem álmodozom ilyenekről.
Cesc helyére egyedül Gündogan lenne alkalmas,-ilyen Koke féléket hanyagolni kéne- Egészségesen jobb mint Fabregas, de egy éve sérült, kérdés, valaha lesz e olyan mint volt...
Mangala szerinted szóba került ennél a sok okosnál? Amúgy ezzel nem értek egyet Koke nagyon fiatal és könnyen idomulhat még a csapathoz, de legvégül én is Gündogant favorizálnám, csak tényleg ez az éves sérülés. Nem is tudom mi baja lett.
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.06.02. 19:47:34

palesz77 írta:Portoba igazolhat Cristian Tello.
Én ezt alá is írnám így 12 millióért, bőven jó pénz lenne érte. Mondanám, hogy legalább költhetjük védőre, de úgy néz ki inkább irányítóra fogjuk majd költeni.. :roll:
Ha tényleg érdekli Tello a Portót, akkor a vezetőség helyében ráhajtanék Mangalára. 25-30 millió + Tello, például. [-o<
palesz77 írta:Viszont ha muszáj lenne valakit hoznom Cesc helyett, akkor stílus - meg szimpátia - alapján vagy őt, vagy Kokét hoznám. Vidalt meg Pogbát nem tudnám itt elképzelni valahogy..
Gündogant én nem hoznám a sérülése miatt, Vidalt sem, Pogbát elnézegetném azért itt, de vele kapcsolatban is vannak kételyeim, Koke pedig nem tudom, milyen jól tudna irányítóként játszani. Igazából akármennyit agyalok a dolgokon, mindig az jön ki a végén, hogy nem tudunk olyan embert igazolni, aki jobb (lenne itt), mint Cesc.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.06.02. 19:46:55

Ha igaz ez a Porto féle érdeklődés Tello iránt, akkor az ügylet akár 10 millával csökkenthetné Mangala árát...de már nem álmodozom ilyenekről.
Cesc helyére egyedül Gündogan lenne alkalmas,-ilyen Koke féléket hanyagolni kéne- Egészségesen jobb mint Fabregas, de egy éve sérült, kérdés, valaha lesz e olyan mint volt...
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
hediwen01
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2014.06.02. 09:54:51

2014.06.02. 19:46:27

Feast4 írta:
hediwen01 írta:Mondok mást: mindenki eladná Sanchez hát könyörgöm amikor rúgott egy olyan golt amit ma is mutogatnak a világban,rreal ellen,akkor miért nem akartuk eladni? ez az ember ..nézd vissza mit művelt egy "[auto_cenzúra] olasz csapatban" most tényleg útáljuk mert itt eszetlen emberek kényszerpályára állították a-helyett hogy megtalálták volna azon a poszton ami neki fekszik? tényleg ő a hibás és el kell adni? ez a vicc..senki azon nem gondolkodik el ,lehet nem velük van a baj?
Alexis élt a bizonyítási lehetőségével. Maradnia is kellene! Fabregas nem. Volt már ő irányító és hát mit mondjak nem lett jobb...
Értem a lényeget ,de gondold át ...arsenalban rajta múlott minden ,itt nem igazán kapta meg a lehetőséget...én tutira mondom ha megkapja és persze marad élni fog vele...de nem lehet hogy egy ini vagy bárki mellett,Ő ennél több,csak neki kell lehetőséget kapni,élni fog vele.Persze most kellene akiket eladtunk a semmiért yaya stb stb stb... én személy szerint ink ezt bánom...
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.06.02. 19:40:52

Portoba igazolhat Cristian Tello.
Én ezt alá is írnám így 12 millióért, bőven jó pénz lenne érte. Mondanám, hogy legalább költhetjük védőre, de úgy néz ki inkább irányítóra fogjuk majd költeni.. :roll:

Marquinhos.
Ez alapján bizakodó vagyok, ő úgy tűnik tényleg pozitívan áll hozzánk, reméljük a PSG sem fog hozzá foggal-körömmel ragaszkodni. Örülnék neki, remélem ráállunk az ügyre, most hogy vége a tornájának, és még a héten lerendezzük. Én kis naiv.. :D

Gündogannak én örültem volna anno, szerintem passzolna ide, de ez után a sérülés után finoman szólva is merész lenne őt leigazolni..
Viszont ha muszáj lenne valakit hoznom Cesc helyett, akkor stílus - meg szimpátia - alapján vagy őt, vagy Kokét hoznám. Vidalt meg Pogbát nem tudnám itt elképzelni valahogy..

Rakitichez meg már szólni se tudok.. Mellé csapjunk még egy Cuadradot, előre hozzuk el Llorentét, középső védőnek Mathieut, aztán kész is a jövő évi keret.. :roll:
crixus írta írta:...
Maradjunk annyiban, hogy te semmi jót nem látsz meg Cescben, én meg szinte semmi rosszat, az igazság vele kapcsoaltban valahol az arany középúton van szerintem..
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.06.02. 19:37:35

hediwen01 írta:Mondok mást: mindenki eladná Sanchez hát könyörgöm amikor rúgott egy olyan golt amit ma is mutogatnak a világban,rreal ellen,akkor miért nem akartuk eladni? ez az ember ..nézd vissza mit művelt egy "[auto_cenzúra] olasz csapatban" most tényleg útáljuk mert itt eszetlen emberek kényszerpályára állították a-helyett hogy megtalálták volna azon a poszton ami neki fekszik? tényleg ő a hibás és el kell adni? ez a vicc..senki azon nem gondolkodik el ,lehet nem velük van a baj?
Alexis élt a bizonyítási lehetőségével. Maradnia is kellene! Fabregas nem. Volt már ő irányító és hát mit mondjak nem lett jobb...
Kép
Avatar
hediwen01
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2014.06.02. 09:54:51

2014.06.02. 19:09:41

Miért kellene elzavarni egy embert akit évekig akartunk és amikor ténylegesen itt akkor annyi eszünk nem volt: ott kell játszatni ahol tud ....(középen,rábizni a csapatot,nem másodhegedűsként ami egy ekkora tehetségnek édes kevés) tényleg csak azok érzik ezt át akik valaha fociztak?
A legnagyobb hülyeség lenne eladni egy ekkora észjátékost,nem a pénz a kérdés,hol van ilyenkor a nagy Barca életmód?
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.06.02. 19:07:39

Tobias88 írta:
Laza írta:Rakitic mivel jobb mint fabregas?
Fabre elmegy 40ért (ami vicc ár), Rakitic jön 20ért akkor 20 millióval jobb amit költhetünk Aguero-ra (nem, nem védőre)
Rakitic se lenne meg 30 alatt.
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.06.02. 19:03:38

crixus írta: Nagyon sajnálom, ha neked Cesc a hozzáállásával még akármit is képvisel ebben a csapatban. Nála ezerszer többet bizonyított játékosok mentek már el innen amiatt, mert nem volt megfelelő a hozzáállásuk. Lehet bizonygatni, meg számolgatni, de a jelenléte nem tesz jót a csapatnak.
Amit meg a támadásokról írsz... háát. Nem igaz. És akkor enyhén fogalmaztam. 2011/12-ben szerinted küzdött a csapat??? Nem tudom milyen meccseket néztél, de idegenben csak egy bekapott gól után voltak hajlandóak focizni, ha pedig véletlenül mi szereztünk gólt, akkor megvártuk, amíg egyenlít az ellenfél, utána nyomtunk kicsit megint, de akkor sem 100%-on. Minden volt az, csak küzdés nem... Másrészt akárki érkezik Cesc helyett, EGYMAGÁBAN biztosan nem lesz megoldás. A megoldást első sorban Lucho-nak kell szolgáltatni. Nehogymár egy játékostól várjuk el, hogy megoldja azt, ami Pep-nek sem ment. Istenem... Azt viszont el lehet és el is kell várni, hogy ne essen el egy érintéstől, támadjon vissza, ha labdát veszít, már az ellenfél térfelén és ne csak a pofáját jártassa a füvön csücsülve, mint Fabregás.
Ennél a pontnál én befejezem a vitát, mert vannak akik itt úgy tekintenek Fabregás-ra, mintha a világ legjobb középpályása lenne, amitől a valóságban sajnos elég távol került. Elvakult emberekkel én nem fogok leállni vitázni, az indokaimat már leírtam többször lentebb, aki nem érti, sajnálom.
Legtöbb színt vitt a támadásokba? :lol: ha pedig 2008-ban fájt Dinho elvesztése... ezt nem kommentálnám. Sokat köszönhettünk neki, de fellélegeztem amikor kiderült, hogy nem húzza vissza tovább a csapatot. Pedig ha a tehetséget és a képességeket nézzük, akkor még akkor is ő volt a legjobb. Most hasonló a helyzet, bár Cesc sosem volt a legjobb. :roll:
Én sem akarom ezt tovább boncolgatni. Fabregasnak szerintem is mennie kell. Jók a statjai. Hova skfd-jak? Kik ellen? Elche? Király! Az a baj, hogy nem tudta kiszorítani Xavit? Miért nem? Beszélhetnénk itt a hamis 9-esről meg tücsök bogárról, de nagyon kifelé áll a rúdja és ennek oka van. Nagyon szeretem elismerem a képességeit de tényleg gáz amit csinál. Egy másik játékos érkezése a helyére nem hiszem, hogy meg fogja oldani a problémáinkat. Egy edző is kell hozzá. Itt fog eldőlni, hogy L.E. milyen edző valójában. Minőséget kell minőségre cserélnünk ez tény. Zsebbenyúlós is.
Én nem az ő távozásától félek. Sőt üdvözlöm is. Talán máshol, jobban megy majd, mert nálunk csak pazarlás volt tartani, mindenkinek jobb így. Az én félelmem leginkább az, hogy össze vissza igazolunk vagy üresen hagyjuk a posztját.
És hogy Koke, Gündogan, Pogba miben jó? Ugyanolyan technikásak, gyorsak, agilisek, jól passzolnak. Őké benne van mindegyikbe a zsákbamacska. Pogaba Olaszországhoz szokott, Gündogan majdnem egy évig sérült volt Koke ősatleticos. De Fabregas meg megsült itt már épp elégszer. Három éve megsül folyamatosan. Azért ez már kicsit sok. És csak várjuk, hogy majd most várjuk, hogy majd most.
És Dinhohoz ne hasonlítsuk már! Ronaldinhonak volt itt nagy korszaka. Nem egy éves. Nyert nekünk egy BL-t, mert akárki mondja, ott ő volt a lényeg. És bár sajnáltam, hogy eladtuk, akkor is azt mondtam így a jó, mert látványosan visszaesett. Fabregasnak nem volt nagy Barcelonai korszaka! És szerintem nem is lesz!
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.06.02. 18:58:31

Hama írta:Attól hogy nem olyan nagy nevek és nem kerülnek 100 millió euróba még lehetnek nagyon jó játékosok. Ilyen alapon Adrianot se kellett volna megvenni.
Csak éppen most a kezdőcsapatot kellene rendbe tenni, Adrianot pedig nem oda hoztuk. agy különbség. Cesc pótlásával pedig nem hiszem, hogy a padot akarjuk erősíteni.

Eszem megáll az ilyen Rakitic pletykáktól, amik úgy néz ki (legalábbis az apja nyilatkozatából), hogy nem is akkora kacsa. Az az igazság, hogy a horvát tipikusan az a játékos, aki a padra luxus, a Barca kezdőjébe kevés, ezzel nem lenézve. Viszont -lehet, hogy ezzel egyedül vagyok- nem egy ilyen játékost néznék szívesen, mint a csapat fazonszabásza.

Ami tényleg nem fér a fejembe, hogy miért az van terítéken, hogy Cesc-t el kell adni. Kezdetben még reménykedtem, amikor első lépésként edzőt "igazoltunk" (hogy kinek tetszik, kinek nem az más kérdés) majd folyamatosan arról szóltak a hírek, hogy Luizt, Benatiat, s hasonló játékosokat kergetünk (előbbivel már közel is voltunk a megállapodáshoz), illetve Reus-ért is kipengethetünk adott esetben 35 milliót. Volt egy fontossági sorrend, ami jó irányt feltételezett. Ráadásul minél korábban le akarták volna zárni a lehetséges transzfereket. Erre hova jutottunk? Hozni akarunk egy kapust indokolatlanul drágán, pluszba el akarjuk adni azt az embert akire lehetne építeni, mondván nincs pénz, de Bravoért kipengetjük a 12 milliót. És a legszebb az egészben, hogy két évre előre kell megoldani ezeket a problémákat, ráadásul nincs már túl sok időnk se.
Szerintem Madridban lassan mennek a Cibelesre ünnepelni.

Nem szoktam a károgók közé tartozni és igyekszem a dolgok jó oldalát nézni, de lassan a kétségbeesés kerülget. Ha csak fele igaz az utóbbi időben közölt híreknek nagy valószínűséggel vissza fogjuk sírni a Gaspar-korszakot.
Forca Barca!!!!
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2014.06.02. 18:53:47

Laza írta:Rakitic mivel jobb mint fabregas?
Fabre elmegy 40ért (ami vicc ár), Rakitic jön 20ért akkor 20 millióval jobb amit költhetünk Aguero-ra (nem, nem védőre)
94:39 6 - 1
Avatar
fcjoc
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2005.08.20. 22:41:37

2014.06.02. 18:44:52

Na. A Cesc témához

Sajnálnám ha elmenne, mert hogy vérbeli Culé, és sokszor szívét lelkét otthagyta a pályán a csapatért, de kb ennyi. Az hogy a világ egyik legjobb középpályása az enyhén túlzás. Méjbi volt valamikor, amikor az őt érő körülmények klappoltak neki. Arsenalos időszak teljesen más volt. Az a csapat full ráépült, ahogy ez Messire. Amióta itt van, nem nagyon tudom egy kezemen megszámolni hány létfontos meccsen vette a hátára a csapatot. És ez lenne az ő feladata a nehéz időkben. Azzal, hogy a jövőre nézve ő lenne az alapja a középpályának, teljes mértékben egyet értek, de ő sosem fog Xavi helyett játszani. Egyszerűen nem az a poszt, ahogy Rafinha sem, ha még tudnak is ott játszani. Fölös Xavival összevetni, főleg lőtt gólok tekintetében. Egy idényt nézni meg egyszerűen abszurd. Ezzel nem azt mondom hogy Xavi maradjon ameddig járni tud, sőt én is inkább padoztatnám az utóbbi időkre visszatekintve, de az ő posztja nagyon kényes a jelen Barcajanak.

Sajnálnám, de nem lennék szomorú miatta. Koke ha jönne helyette, már kérdezném hol kell aláírni. Kvalitásait nézve simán elférne a csapatban, és fáradhatatlan a srác. Spanyol, fiatal, miegymás, ami itt pár embernek számít.

Egyet értek azzal hogy nem az ő elküldése lenne a helyes út a megújulás felé, de szerintem kevéske Cesc a fontos pillanatokban..

Persze ha marad nem leszek csalódott, de ha nem hát nem.. Ahogy előttem is írták pár hsz-el, nagyobb és fontosabb játékosok eladását is túlélte már a klub.

peace
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.06.02. 18:43:33

sztem az lehet a fabre ügy hátterében, h megmondták neki, jövőre is xavi lesz a kezdő, mire ő, oké akkor elmegyek. csont nélkül kinézem akár LE-ből, akár a vezetőségből h inkább a 34 éves xavi mint fabre. :mrgreen:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.06.02. 18:41:33

crixus írta:...
Csak sajnálni tudlak, hogy Fabregas játékából csak ez ragadt meg neked...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.06.02. 18:35:01

palesz77 írta:
Jó, küldjük el Cescet, hozzuk ide Kokét/Pogbát/Kroost/Gündogant/Vidalt. De azt akkor ténylegesen fejtsétek már ki nekem légyszíves, hogy azon kívül, hogy "jobban szeretem nézni ha küzd a csapat" miben lenne jobb a támadójátékunk? Mivel tudnánk jobban feltörni a betömörülő védelmeket? Mert a küzdés maga nem elég, ezt a Pep éra végén láthattuk.. Így, hogy itt van Cesc, akinek talán a legnagyobb meglátásai vannak utolsó passzok terén jelenleg a világon, még így is nehezünkre esik helyzetbe kerülni. Amikor pedig egy ilyen téren gyengébb játékos játszik - Sergi Roberto, Song(játszott már Xavi helyén amikor Busival együtt volt a pályán), Xavi (ne kössetek bele, Xavi anno lehet, hogy nagyobb passzkirály volt, de JELENLEG már meg sem közelíti régi önmagát) - akkor még annyi helyzetünk sincs, megy a tili-toli jobbra balra. Koke meg a többiek tényleg jó játékosok, van amiben jobbak mint Cesc, de ebbe nem! Úgyhogy ezt még mindig várom, támadásépítésben hogy javulna Cesc elengedésével a helyzetünk?

És engem amúgy ezért zavar ennyire ez a Fabregas dolog. Nagyon szeretem mint játékost, de ha elmegy akkor elmegy, Thiago meg Dinho elvesztése jobban fájt, mint az övé fájna. Az az őrjítő, hogy ezzel eladjuk azt a játékosunk, aki idén a legtöbb színt vitte a támadásokba a passzok terén - Ini sem hozta a szokásos formáját ebben idén. És ha hozzuk Kokét, akkor megint egy olyan játékos jön, aki inkább "egy elem egy tökéletes gépezetben", mintsem egy egyéniség. És a Pep éra végén ezért volt olyan a játék amilyen - remélem emlékszünk még, és nem szépített meg mindent az idő.. -, mert kiöltük az egyéniségeket a csapatból. Alexis is érdekes módon idén virágzott ki, amikor hagyta kicsit jobban érvényesülni Tata. Úgyhogy attól félek, hogy ezekkel az igazolásokkal megint elmegyünk abba az irányba, ami egyszer már becsődölt..

Remélem érted mit akarok mondani. Ez az egész hercehurca - részemről - nem csak Fabregasról szól, hanem arról, amit "képvisel" a támadójátékunkon belül.

u.i.: Érdemes megnézni Matyi mit tett ki a Cesc topicban, láthatjuk mennyivel jobbat tesz a csapatnak -védekezésben is - ha a sokkal többet futó Xavi van a pályán, mint amikor Cesc..
Nagyon sajnálom, ha neked Cesc a hozzáállásával még akármit is képvisel ebben a csapatban. Nála ezerszer többet bizonyított játékosok mentek már el innen amiatt, mert nem volt megfelelő a hozzáállásuk. Lehet bizonygatni, meg számolgatni, de a jelenléte nem tesz jót a csapatnak.
Amit meg a támadásokról írsz... háát. Nem igaz. És akkor enyhén fogalmaztam. 2011/12-ben szerinted küzdött a csapat??? Nem tudom milyen meccseket néztél, de idegenben csak egy bekapott gól után voltak hajlandóak focizni, ha pedig véletlenül mi szereztünk gólt, akkor megvártuk, amíg egyenlít az ellenfél, utána nyomtunk kicsit megint, de akkor sem 100%-on. Minden volt az, csak küzdés nem... Másrészt akárki érkezik Cesc helyett, EGYMAGÁBAN biztosan nem lesz megoldás. A megoldást első sorban Lucho-nak kell szolgáltatni. Nehogymár egy játékostól várjuk el, hogy megoldja azt, ami Pep-nek sem ment. Istenem... Azt viszont el lehet és el is kell várni, hogy ne essen el egy érintéstől, támadjon vissza, ha labdát veszít, már az ellenfél térfelén és ne csak a pofáját jártassa a füvön csücsülve, mint Fabregás.
Ennél a pontnál én befejezem a vitát, mert vannak akik itt úgy tekintenek Fabregás-ra, mintha a világ legjobb középpályása lenne, amitől a valóságban sajnos elég távol került. Elvakult emberekkel én nem fogok leállni vitázni, az indokaimat már leírtam többször lentebb, aki nem érti, sajnálom.
Legtöbb színt vitt a támadásokba? :lol: ha pedig 2008-ban fájt Dinho elvesztése... ezt nem kommentálnám. Sokat köszönhettünk neki, de fellélegeztem amikor kiderült, hogy nem húzza vissza tovább a csapatot. Pedig ha a tehetséget és a képességeket nézzük, akkor még akkor is ő volt a legjobb. Most hasonló a helyzet, bár Cesc sosem volt a legjobb. :roll:
zeus021
Jugador del Barça
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2008.05.26. 18:20:49

2014.06.02. 18:24:51

A nyár igazolása lenne: Joan Laporta
Nincs gondom azzal, hogy Agüero jöjjön, de csak az után, hogy a védelem kész van
Abban meg csak reménykedni tudok, hogy nem pocsékolunk el egy Fabregast, nálam ő csakis egy esetben távozhatna, ha visszahoznánk Thiagot
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.06.02. 18:13:01

Csodás egy nap.

Eladnánk a világ egyik legjobb középpályását, de kérdem én minek? Csak tapsolni tudnék hozzá. =D> Nála jobbat jelenleg a piacon nem találhatunk, ráadásul az emlegetett 40 millió körüli összegek aprópénzek a valódi értékéhez képest. Nagyon remélem, hogy nem lesz ebből semmi. És ki jönne helyette? Tán Rakitic? Nagyon jó játékos kétségtelen, de hatalmas a differencia a 2 játékos között. Ha meg Agüeroa kell a pénz, akkor meg nagyon ideges leszek. Újabb fölösleges igazolás...

Ja, és Mathieu. Ő megint minek? Ha meg leigazoljuk, akkor miért nem tettük már meg évekkel ezelőtt?

Ennyi baromság egy napra túl sok. Egyszerűen ennyire nem lehet vak a vezetőség, hogy ezt ne lássa... Laporta aktivizáld magad!
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Hama
Barça C
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2010.03.22. 14:23:24

2014.06.02. 17:59:38

Attól hogy nem olyan nagy nevek és nem kerülnek 100 millió euróba még lehetnek nagyon jó játékosok. Ilyen alapon Adrianot se kellett volna megvenni.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.06.02. 17:44:35

Én már előre látom mi lesz. Hozunk egy nagy nevet (valószínűleg indokolatlan helyre), hogy a vezetőség szilárdíthassa a se...ét, az égető pozíciókat meg megoldjuk B-kategóriás játékosokkal.
Az első igazolásunknak Laporta kellett volna hogy legyen. Ő se tökéletes, de ő legalább szem előtt tartotta a sportszakmai kérdéseket.

Csak egy kérdés. Gündogan/Rakitic/Koke mitől jobb játékos, mint Cesc? Főleg úgy, hogy előbbinek és utóbbinak még kb. egy jó éve volt. Ráadásul a "német" egy éve szinte labdába sem rúgott. A horvát lenne a megoldás a kp-ra? #-o
Arról nem beszélve, hogy több, mint valószínű kb. 20 milliós ráfizetéssel tudnánk "cserélni", olyan játékossal aki megközelíti a spanyolt.
Azért megnézném bármelyiküket, mennyire lennének motiváltak, ha látnák, hogy hiába játszik jobban egy 34 éves játékosnál, mégis őt ültetik padra.
Nincs pénz, de hozzunk 60 millióért egy Pogbat. Na ha valaki, akkor ő bomlasztaná az öltözőt.
Bár ez a tipikus szurkolói hozzáállás (nem megbántva senkit), mindig az a jó, aki nincs itt.

Ahhoz képest, hogy a vb előtt le akarták zárni az igazolásokat érkezett egy kapus, aki már le van zsírozva fél éve, sírnak, hogy nincs pénz, igazolnak indokolatlanul egy 12 milliós kapust eladással foglalkoznak. Ami nem is lenne feltétlen baj, ha Tellot, Bojant, Afellay, JDS-t próbálnák "kiárulni, bomlasztják a kp-t.

Nagyon optimistán néztem az átigazolási szezon elé, mert a nyilatkozatok jó irányba mutattak, de mostanra nagyon elkeseredtem. Arról nem beszélve, hogy két évre előre kéne összerakni a csapatot és számunkra már amúgy sincs sok idő, mert nem tart számunkra augusztus végéig. Plusz a vb is keresztbe tesz.
Forca Barca!!!!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.06.02. 17:37:11

Laza írta:Rakitic mivel jobb mint fabregas?
Kiváncsi voltam mikor jön ez a kérdés! :D Semmivel szerintem.
Kép
Válasz küldése