Ousmane Dembélé

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.09.18. 12:13:04

bence0330 írta:
2023.09.17. 20:38:14
Az azért csak nem. :) Majd nyilván lesz ott is jobb, de kb 6 góllal meg 7 gólpasszal zár szerintem max. Ami az ő esetében nagyon rossz, mert ez egy nagyon sokat melózó játékostól is egy közepes, aki mást is csinál egy meccsen. Dembélének meg minden hozzájárulása kb csak gólban és gólpasszban, esetleg kialakított helyzetben mérhető, mert más nem tesz hozzá a játékhoz. Ez volt mindig a fő bajom vele. Ezt Messi meg egy csúcs Salah teheti meg kb, mert ott van mire 30-40 gólokkal, neki nincs.

De a legnagyobbat azzal nyertük, hogy Busi után elment Xavi másik igazi rózsaszín ködös játékosa, szerintem az egész rotáció sokkal korrektebb lesz így, erősebb meritokráciával. De tényleg amíg Nova meg nem említette, eszembe se jutott a szezonkezdet óta, teljesen elfelejtettem az embert.
Szerintem jó játékos, ennyiért nagyon megérte, ha nem sérül meg biztos, hogy a csapat hasznára fog válni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.17. 20:38:14

Az azért csak nem. :) Majd nyilván lesz ott is jobb, de kb 6 góllal meg 7 gólpasszal zár szerintem max. Ami az ő esetében nagyon rossz, mert ez egy nagyon sokat melózó játékostól is egy közepes, aki mást is csinál egy meccsen. Dembélének meg minden hozzájárulása kb csak gólban és gólpasszban, esetleg kialakított helyzetben mérhető, mert más nem tesz hozzá a játékhoz. Ez volt mindig a fő bajom vele. Ezt Messi meg egy csúcs Salah teheti meg kb, mert ott van mire 30-40 gólokkal, neki nincs.

De a legnagyobbat azzal nyertük, hogy Busi után elment Xavi másik igazi rózsaszín ködös játékosa, szerintem az egész rotáció sokkal korrektebb lesz így, erősebb meritokráciával. De tényleg amíg Nova meg nem említette, eszembe se jutott a szezonkezdet óta, teljesen elfelejtettem az embert.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.09.17. 18:17:19

nekem van egy érzésem, hogy dembele nem mint játékos kellett, hanem dembele mint mbappe legjobb barátja. szerintem a sejk a végtelen pénz mellett a haverok leigazolását veti be a teknős hosszabbításához.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.17. 17:57:00

Mit vártak tőle Párizsban? Soha egyetlen szezon során sem lőtte meg legalább a 10 gólt a bajnokságban. A labdát folyton belevitte a védőbe, csetlett-botlott, a ziccereket rendre elbénázta. Meg sem kellett volna venni, de legalább már nem nálunk van.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.09.17. 23:49:38-kor.
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.17. 17:14:57

bence0330 írta:
2023.09.17. 17:08:20
https://www.sport.es/en/news/psg/ousman ... s-92162058

Még góllal végződő akcióhoz sem járult eddig hozzá, a minapi kihagyott helyzetéről is van egy 10 mp-es vidi. Ki lehet hagyni ziccert, belelőni a kapusba, 10 centivel mellécsavarni, de ez azért mulatságos volt. Mármint így, hogy nem a mi mezünkben van.

65. perces lecseréléséig 18-szor vesztette el a labdát. Ez valami egészen félelmetes. Nálunk ennyire azért nem volt ebben rossz, de azért valahogy mindig elnéztük neki ezeket.
A lehető legjobban jöttünk ki ebből a buliból. Yamal teret nyert ez által. Ott van Raphinha is. Dembele pedig 3 éven belül teljesen leépíti magát. Mert fejben nem erős, illetve sérülékeny. Most még játszik és így sem profitál belőle a PSG. Mi lesz, ha nem játszik? Darabokra fogják szedni Párizsban.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.17. 17:08:20

https://www.sport.es/en/news/psg/ousman ... s-92162058

Még góllal végződő akcióhoz sem járult eddig hozzá, a minapi kihagyott helyzetéről is van egy 10 mp-es vidi. Ki lehet hagyni ziccert, belelőni a kapusba, 10 centivel mellécsavarni, de ez azért mulatságos volt. Mármint így, hogy nem a mi mezünkben van.

65. perces lecseréléséig 18-szor vesztette el a labdát. Ez valami egészen félelmetes. Nálunk ennyire azért nem volt ebben rossz, de azért valahogy mindig elnéztük neki ezeket.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.16. 13:56:07

enzonavas írta:
2023.08.16. 10:05:59
Csak a szokásos. A PSG elviszi egy fontos játékosunkat. Felkészül Koundé....
Ne sírjunk már Dembelé után. 6 év alatt jó ha a meccsek felén játszott. Többet volt sérült, mint egészséges és ha csak az egészséges időszakát nézzük, akkor is a meccsek kb. harmadán volt kiemelkedő. Azt az évi 15 meccset lehozzuk nélküle is. Egy problémával kevesebb.
Koundé meg.... Ha vinné a PSG és az árából tudnánk egy igazi jobbhátvédet venni és nem kellene Araujonak ott játszani (pont Koundé hisztije miatt, hogy nem akar jobbszélen játszani), akkor részemről rendben, vigyék, nem akkora nagy spíler, hogy sírjunk utána.
enzonavas
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2019.03.14. 08:59:53

2023.08.16. 10:05:59

Csak a szokásos. A PSG elviszi egy fontos játékosunkat. Felkészül Koundé....
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.08.13. 15:24:29

drobika írta:
2023.08.13. 12:29:12
Egyetértek azokkal, akik azt mondják, hogy azért mert elment, ne töröljük bele a lábunkat.
Lehet kifejezni a nemtetszést, nekem sem tetszik a viselkedése, a klubbal szembeni,, hálátlansága ,,, de különböző emberek vagyunk, Ma már a pénz visz mindent, mint a piros ász. Tetszik, nem tetszik, ez van! SAJNOS! Hűség, kitartás, hála...Kiveszett dolog, és sajnos nem csak játékos részről, van példa erre klubszinten is elég minden Ligában. Ha vannak, akiknél nem csak a lé számít, hát azokat még jobban becsüljük meg!
Nekem az egyik kedvenc játékosom volt, posztján szerintem nagyon jó, és hasznos volt a csapatnak. Egyértelműen vesztettünk vele támadásban. Ettől még azt hiszem sok sikert kell neki kívánni a sportban. Ez csak egy játék, ne felejtsük el, mert ez a lényege az egésznek.
Egyetértek, pedig én is csalódtam benne. Nem a legszebb módon távozik, ugyanakkor messze nem az ördögtől való, amit csinált. Elfogadta egy másik klub ajánlatát. Igen, lehetett volna lojálisabb a klubhoz, hiszen évekig pénznyelő volt a rengeteg sérülésével, és amikor egészséges volt, akkor is általában kereste a formáját, valójában csak rövidebb jó időszakai voltak. Nem meg Xavi is bízott benne. Emiatt lehet rá haragudni, egy kicsit én is haragszom, de azért nem kivánok neki sérülést, se más rosszat. Voltak szerintem ennél csúnyább szakítások is a futballtörténelemben.

Szóval én megértem, hogy sokaknak innentől egy antipatikus játékos lesz. Azon sem rökönyödök meg, ha majd kifütyülik Barcelonában, ha ellenünk játszik. Ennyi valahol jár egy ilyen távozás után. De egy szintet szerintem ne lépjünk túl az utálkodásban, azt hagyjuk meg a közösségi médiának. Na, ott elkeserítő ami megy, ebben a témában is. Sikerült új szintre emelni a mocskolódás.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.13. 12:29:12

Egyetértek azokkal, akik azt mondják, hogy azért mert elment, ne töröljük bele a lábunkat.
Lehet kifejezni a nemtetszést, nekem sem tetszik a viselkedése, a klubbal szembeni,, hálátlansága ,,, de különböző emberek vagyunk, Ma már a pénz visz mindent, mint a piros ász. Tetszik, nem tetszik, ez van! SAJNOS! Hűség, kitartás, hála...Kiveszett dolog, és sajnos nem csak játékos részről, van példa erre klubszinten is elég minden Ligában. Ha vannak, akiknél nem csak a lé számít, hát azokat még jobban becsüljük meg!
Nekem az egyik kedvenc játékosom volt, posztján szerintem nagyon jó, és hasznos volt a csapatnak. Egyértelműen vesztettünk vele támadásban. Ettől még azt hiszem sok sikert kell neki kívánni a sportban. Ez csak egy játék, ne felejtsük el, mert ez a lényege az egésznek.
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2023.08.13. 12:22:41

MichaaBee írta:
2023.08.13. 11:57:44

A spanyol tudását hadd védjem meg azért, teljesen korrektül tudott spanyolul nyilatkozni, és téves szerintem sok infó, ami erről az interneten kering. Itt van az ominózus Marca interjú, amit két hónapja adott és amiben még nagyon boldog volt Barcelonában...
https://youtube.com/shorts/8vwWTXtw1-s?feature=share

A Barça studios által készített interjúkon rendre franciául nyilatkozott.

Volt ugye tavaly egy kiállítása is, amikor "nem tud jól spanyolul" volt a játékosok reakciója.

Maradjunk annyiban, hogy az első 4 év után elérte a makogás és a középszintű nyelvtudás közötti szintet, majd az utolsó évére pedig előrébb lépett. Ebben Xavinak is szerepe lehetett. Előbbit egyébként de Jong, vagy ter Stegen teljesen más dimenziós anyanyelvekről indulva egy év alatt elérte.

Nyilván nem is a nyelvtudása a legfontosabb pont, de ez is jól prezentálta, hogy tehetség ide, vagy oda, mentálisan nagyon messze volt ahhoz, hogy klasszis legyen.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára torrestoni 2023.08.13. 12:30:13-kor.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5717
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2023.08.13. 11:57:44

NovaProspekt írta:
2023.08.13. 09:43:17
torrestoni írta:
2023.08.13. 00:10:46
Négy év után még nem tudott spanyolul kommunikálni (ter Stegen egy év után önálló, folyékony interjúkat adott, miközben ha más nem, akkor a katalán a francia közeli rokona). Néhány nyelven mondjuk úgy, makogok, s borzasztónak találom ezt Dembelében.
Ez valóban nagyon gáz. Nem tudom, mennyire tudott végül spanyolul/katalánul. Én beszélek franciául, és ez alapján egy spanyol/katalán újságcikket pl. el tudok olvasni gugli fordító nélkül úgy, hogy az infók 90%-a átjön, akkora az átfedés szókincsben, nyelvtanban, akár szófordulatokban (a hallott szövegértés nehezebben megy sokkal). Ez alapján neki, akinek anyanyelve is a francia, max. 1 év alatt játszi könnyedséggel kellett volna ezt abszolválnia.
A spanyol tudását hadd védjem meg azért, teljesen korrektül tudott spanyolul nyilatkozni, és téves szerintem sok infó, ami erről az interneten kering. Itt van az ominózus Marca interjú, amit két hónapja adott és amiben még nagyon boldog volt Barcelonában...
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1899
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.08.13. 09:43:17

FCBsteve írta:
2023.08.13. 09:33:03
Ez kb azt jelenti, hogy a klub nem fogja kifizetni az ügynök 10m-ját, mert a játékos hívta le kilépési opcióját, 3. feleket ez nem érinti...
Szép kis fricska Sissoko-nak, aki lehet, hogy perelni fog, ahogy Nagybarcelona is említette...

Mindenesetre, 10m plusz most többet jelent, mint egy év múlva egy esetleges elveszített per értéke, illetve, Alemany-ék finoman megköszönték Sissoko munkásságát... 😀
Nagy örömmel töltene el engem, ha jól megszívatnánk ezt a tahót. :lol:
torrestoni írta:
2023.08.13. 00:10:46
Négy év után még nem tudott spanyolul kommunikálni (ter Stegen egy év után önálló, folyékony interjúkat adott, miközben ha más nem, akkor a katalán a francia közeli rokona). Néhány nyelven mondjuk úgy, makogok, s borzasztónak találom ezt Dembelében.
Ez valóban nagyon gáz. Nem tudom, mennyire tudott végül spanyolul/katalánul. Én beszélek franciául, és ez alapján egy spanyol/katalán újságcikket pl. el tudok olvasni gugli fordító nélkül úgy, hogy az infók 90%-a átjön, akkora az átfedés szókincsben, nyelvtanban, akár szófordulatokban (a hallott szövegértés nehezebben megy sokkal). Ez alapján neki, akinek anyanyelve is a francia, max. 1 év alatt játszi könnyedséggel kellett volna ezt abszolválnia.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.13. 09:42:43

Csaba, nem nagyon édekel, hogy off, tőlem emiatt kaphatok egy tiltást is, mert kezd elegem lenni megint, de én is szeretnélek megkérni nyolcvanadmilliomodik alkalommal, hogy fejezd be a személyeskedést, gúnyolódást, cinizmust, mások véleményének magas lóról lenézést, mert tényleg kb ebből áll minden második hozzászólásod. Csak fél oldalnyi Dembélé topikot kell olvasni, hogy rám, vagy másokra való cinikus utalgatásból találjak vagy hármat. Mindenki más megoldja enélkül a fórumozást, aki meg nem, az ki van tiltva, jogosan. Én sem csinálom ezt veled, pedig csinálhatnám. Pl. te mindenhová ahol felmerül a PL, kényszeresen leírod ugyanazokkal a szavakkal, hogy PL lufi, mennyire gáz, túlhájpolt valami. Soha nem írnék ilyet magamtól - láthatod, hisz soha nem kaptál tőlem ilyen megjegyzést még a személyeskedéseid közben sem -, mert tőlem aztán úgy fórumozol és azt írsz amíg akarsz - amíg nem személyeskedsz - de ha már folyamatosan random beszólsz minden topikban mindenért, és közben kettősmércéről beszélsz, akkor nézd kicsit szembe a sajátoddal is. Mostantól minden alkalommal, amikor ezt leírod, utaljak rá gúnyosan egy random topikban? Nem fogok, most egyszer leírtam, de amíg nem gúnyolódsz egész nap, addig azt csinálsz tőlem amit akarsz, és ezt nem gúnyból írom, mert tényleg, ez a fórum lényege, tök jó az ellentétes vélemény, de nézd meg, hogy Troym-mel pl hányszor vitáztunk, és szerintem kb egyetlen személyes megjegyzés, cinizmus nélkül meg tudtuk oldani, tőled csak ezen az oldalon kaptam kb 3 beszólást úgy, hogy nem is egymással beszéltünk.
Szóval tőlem leírhatod 100-adszor is hogy PL lufi, nem fogok röhögni rajta gúnyosan, amíg normális hangnemben teszed. Elfogadok egy hét tiltást ezért a hsz-ért, a választ nem fogom elolvasni, mert nem akarok lavinát generálni.

ON: ha egyszer Dembélé távozik, akkor még szép, hogy hot topik lesz. :) Szerintem ez természetes. És amennyire megosztó figura volt, szerintem az ittléte alatt is az ő topikja pörgött a legjobban, amikor jó volt, akkor pozitívban, amikor nem, akkor negatívban. Az eurobarca fórum forgalma sokat veszít a távozásával.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.08.13. 09:33:03

davi10 írta:
2023.08.12. 13:04:46
FC Barcelona and the player Ousmane Dembélé have severed ties by virtue of the unilateral exercise by the player of a right included in his employment contract. The club, in strict compliance with the agreement, has not negotiated or agreed with third parties the terms of this severance.
Hivatalos közlemény, jelentsen ez bármit is.
Ez kb azt jelenti, hogy a klub nem fogja kifizetni az ügynök 10m-ját, mert a játékos hívta le kilépési opcióját, 3. feleket ez nem érinti...
Szép kis fricska Sissoko-nak, aki lehet, hogy perelni fog, ahogy Nagybarcelona is említette...

Mindenesetre, 10m plusz most többet jelent, mint egy év múlva egy esetleges elveszített per értéke, illetve, Alemany-ék finoman megköszönték Sissoko munkásságát... 😀
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3184
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.08.13. 09:12:20

bence0330 írta:
2023.08.13. 03:11:49
Meglepő nekem kicsit, hogy senki sem igazán szomorú a távozása miatt, pedig azt hittem, megosztó lesz nagyon.
Én az vagyok, mert lehet itt mondani, hogy hát tucat meccset hagyott ki, még mindig benne látom azt, hogy 0-0-nál akár csak csereként is, de ő tud mást csinálni, mint egy oldalpasszt. A másik Yamal, de ő meg még stabil csere sem lesz, majd esetleg 2 év múlva.

Csak nem nagyon láttam értelmét leírni, miután 5 év után is szét van trollkodva a topicja. Ugyanezek az emberek fogják leírni novemberbe, hogy amúgy elférne a keretbe. Ez volt Griezmannal, Coutinhonál, Messinél, Neymar távozása után, meg bármikor, amikor eladtunk valakit. A köpködés megy, meg az értelmetlen kacsáknak az elemzése, nem véletlenül tűnt el ennyi fórumozó szerintem.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.08.13. 08:45:14

torrestoni írta:
2023.08.12. 23:44:52


Csababarca, poén nélkül - ha már előbb te eképp fogalmaztál -, az a vicc, akár toxikus, ahogy öt hozzászólásodból négyben kimondottan csak a mások (valós/vélt) számodra antipatikus véleményére kényszeresen utalsz (általánosítva), s ezzel kinyilvánítod, hogy nem bírod elviselni. Most épp az, hogy "eddig bálványozták, most meg köpködik" / "Laportát mosdatják", amelyek alapjáraton is nagyon gyenge lábakon állnak, neked azonban ezek szerint mégis ennyire fájnak. Értjük.

Gondolom azoknak is beszólsz, akik négyszer leírják ugyanaz Raphinhával, vagy Gavival kapcsolatban.

A véleményemet írtam le, arra alapozva amit itt olvastam jónéhány embertől.
Persze, hogy nem bírom elviselni, mert itt durva kettős mérce van, vagy már nem is tudom minek nevezzem ezt. (páran tudják miről beszélek)
Nem rád vonatkozik,nálad nem láttam ezt, meg azokra se akik módszeresen ekézték Dembelét.

De nem tudom miért kell egy távozó játékost egyből lehurrogni, meg konteókat gyártani.
De jól emlékszem, Messinél ugyanez ment, pedig róla gondolom nem egy pool elleni kihagyott ziccer ugrik be az embereknek.

Én csak annyit akarok mondani, hogy elment, jobb is így, de ne töröljük már a lábunkat bele, miközben Xavit meg Laportát fényesre nyaljuk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2023.08.13. 08:05:24

Hiányozni fog a zsenialitása amit már a bemutatkozáskor is prezentált.
Kép

Én sokáig bíztam benne de jobb hogy vége lett ennek a nem túl jó kapcsolatnak.
Csak is Puyol
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.08.13. 06:34:32

Jclaytonnal èrtek egyet. Amúgy tènyleg miből gondoljátok, hogy egy 50-60 milliós játèkos senkinek nem kellett ingyen?
https://www.google.com/amp/s/amp.sport. ... a-14264243
Itt van, ez szerintem reális, 7-7,5-ről írtak nettóban fizetèst. Itt 16 bruttó+bónusz, ugye megint majdnem fèl szezont sèrült volt.
Xavi èrkezèse után Alemany konkrètan a lelátóra akarta küldeni, de az EU-s jogok tiltják, hogy hátrányosan megkülönböztessèk a többiektől, vagy, hogy ne edzhessen.
https://www.google.com/amp/s/www.sporti ... l1vf4ss6uy
Itt mèg el akartuk zavarni. Majd jött Xavi, Dembele 1 gól 14 gólpassza BL indulást èrt. Majd a tavalyi szezon, ès egyelőre 35,4 millió.
Valószínűleg tavaly is mehetett volna a PSG-be, de akkor ott volt Messi, ès idèn valószínűleg Neymar ès Mbappe is távozik. Így pedig kap a Barcatól ès a PSG-től is pènzt, ès egy èvig elfocizgatott a megszokott környezetben, közben megnősült ès gyereke született. Arra a fèl èvre elhoztuk Adamat, nyáron pótoltuk Raphinhaval, idèn szerződèst kellene hosszabbítani Yamallal ès Ferranon sem lehet túladni vesztesèg nèlkül. Bernardo Silvával nehezen pótoltuk volna, mikor Koundet sem hagyták regisztrálni. Max Raphinha helyett jöhetett volna, 20-30 millióval többèrt, ha a City is elengedi, ami idèn sem úgy tűnik, hogy megvalósulhatna.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.13. 03:11:49

Meglepő nekem kicsit, hogy senki sem igazán szomorú a távozása miatt, pedig azt hittem, megosztó lesz nagyon. Még az őt nagyon védők, mint pl. talán Andris(?) sem. Azért ennél a klubnál különösen szeretjük, ha valaki itt akar játszani, Dembélén ez sosem látszott. A tehetségét sem váltotta be, csak néha elhúzta a mézesmadzagot előttünk, ahogy nem is tudom már melyik fórumtársunk fogalmazott nemrég. Nem lett stabil húzóember, csak elvétve néhány meccsen, kb sosem lépett elő, mikor igazán kellett, ez tán a személyiségéből is fakad. Kellett mellé magasabb polcról igazolni, mert egyedül nem lehet rábízni egy szezont. Sokat keresett, drága volt (ezekről nem ő tehet, de szurkolóként ez is tényező). Szerintem remek példa rá a posztriválisa, aki feleakkora ösztönös tehetséggel, feleakkora fizuval és harmadakkora átigazolási árral többet adott már az első évében, mint ő. Ez példázza igazán jól, mennyire nem ért fel Dembélé önmagához, több futallintelligenciával(?) fegyelmezettséggel, profi életmóddal tényleg egy ilyen 20/20-as játékos lehetett volna minden sorozatban, ha csak a nyers tehetségét, sebességét nézzük. Én magamból kiindulva ezeket tippelném a fő indokoknak, amiért kb csak legyint rá mindenki. Valahogy érezni is lehetett, hogy ha nem is most megy, majd amikor lehetősége lesz rá. És ahogy távoztak az egyetlen szóba jöhető klubból a nagyágyúk, úgy növekedett kb az esély a nyárra.

Egy szomorú dolog van az egészben nekem, hogy pont idén ősszel és tavaly tavasszal játszott a legjobban, kivéve 2018 őszét Valverde alatt, akkor nagyon komoly volt, mielőtt megsérült, nekem messze az tetszett tőle a legjobban, akkor imádtam. Mostanában kicsit jobban döntött, higgadtabb volt a kapu előtt, jobbak voltak az utolsó passzai is.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.13. 02:13:23

Azt túlzásnak tartom, hogy ő lett volna a jelenlegi Barca legélesebb fegyvere. A jelenlegi Barca legélesebb fegyvere Lewandowski, aki az előző szezonban több mint kétszer annyi gólt szerzett, mint Dembelé a legtermékenyebb barcelonai szezonjában. Dembelé egyetlen szezonban sem lőtte meg a 10 gólt a Ligában, volt 1 és 2 gólos szezonja is. Sokan túl sokat láttak benne, ezekkel a túlzásokkal nem értettem soha egyet. Gyors volt, aztán belebonyolódott a cselekbe és elbotlott a saját lábában. Soha nem volt hatékony és soha nem volt egy nagy gólvágó.
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1596
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2023.08.13. 01:37:35

"19/20-as szezon: 20.000.000 euró" - én ezt úgy tudom hogy a modern futballban nem fizetnek teljes pénzt akkor ha valaki sérült, sőt, gyakorlatilag semmit sem kap olyankor a játékos szóval ez a szám több mint gyanús
94:39 6 - 1
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4460
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.08.13. 01:31:04

Oszmán nekem a jelenkori és post Messi éra egyik kedvence volt, no nem a személyisége végett, hanem az a gyorsaság, egy az egy ellen nála nincs élesebb fegyver ehhez pedig páratlan lobbanékonyság társult. Az ő története itt tökéletesen szemléltei a Barca lejtmenetét, éveken keresztül sérülések, közutálat és egy borzasztó rossz klubpolitika-menedzsment, majd jött Xavi fémjelezte társaság és ez a srác kapott egy mentort, majd kivirágzott, ha tetszik ha nem ő volt a legélesebb fegyvere ennek a jelenlegi Barcának, a hiánya - ha nem tudjuk pótolni egy Neymarral, akkor ordító lesz. Mindazonáltal, hogy hiányozni fog, mert váratlant Messi óta ő tudott csak létrehozni, ha hozzá került a labda tudtam, hogy bármire képes (jó értelemben), abszolút megtudom érteni új fejezetet akart nyitni, és a bizonytalan regisztrációk, gödörben lévő gazdasági helyzet és ezáltal generált ígéret cunamit a tutira váltotta, hazájában, a többi feketével, nagy kalappal Oszmán, szerintem LE közel sem lesz olyan mentor mint Xavi, de ezt majd az idő eldönti.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2023.08.13. 00:10:46

Troym írta:
2023.08.12. 23:56:31
torrestoni írta:
2023.08.12. 23:44:52
Az értelmi képességei kétségbe vonását továbbra se értem.
Attól gyenge az értelmi képessége, hogy kihagy helyzeteket? Ez alapján Messi mellett Pelé minden idők egyik legokosabb játékosa, Maradona szintén, sőt CR is.
Az egészségére meg még kevésbé hinném, hogy kihatnak az értelmi képességei. Akkor Inaki Williams, aki sose sérült annyira magas értelmi képességekkel rendelkezik?

Mi a véleményed Neymar értelmi képességeiről? Sokat sérült de sokkal több gólt lő, viszont esélyes, hogy alkohol- és drogproblémákkal küzdhet.
Szerintem nem nagyon kell emellett érvelni, de néhány esetre emlékezhetünk:

Négy év után még nem tudott spanyolul kommunikálni (ter Stegen egy év után önálló, folyékony interjúkat adott, miközben ha más nem, akkor a katalán a francia közeli rokona). Néhány nyelven mondjuk úgy, makogok, s borzasztónak találom ezt Dembelében.

Ott a videó, amikor még az anyanyelvén sem tudta megfogalmazni, hogy ő jobb, vagy bal lábas.

21 éves, sztárgázsis játekosként az életvitele (részben, nyilván bulvárosan is sarkítva) egy 13 éves kamasz szintjén volt.

Azt is tudjuk, hogy istápolnia kellet többek között Xavinak, mint egy kisfiút. 25 évesen, milliárdos sztársportolóként. Gondolom (sport)pszichológus is látta, a jobbak közül.

A VB-döntőben a tizenegyes... (Ha már a Barça-L'pool tudom, tabu téma.)

Az általános helyzetkihasználása és egyéb döntései a pályán. Konstans. A megoldásai tulajdonképpen minden tudatosságot nélkülöztek, s javarészt ösztönösségen alapultak. Ezt észrevenni nem kell, hogy Josep Guardiola legyen a neved.

Azt is megkockáztatom, hogy egyes sérülései fejetlenségből adódtak, az agya által kontrollált mozgáskoordinációs hibákból. Ez persze csak science fiction.

Értem én, hogy nem egy Flamini, Guardiola, vagy Sorin szintű kognitív képességekkel és intellektussal kell bírnia minden játékosnak, azonban nála ez egyértelmű, hogy óriási béklyó volt.

Arról nem beszélve, hogy az idei ifjúsági BL-t lazán nyerő AZ-nél néhány éve kidobták a csak fizikális és technikai kvalitásokon alapuló kiválasztási rendszert, s kimondottan a mentális képességekre fókuszálnak, idegrendszeri főleg vizsgálatok útján. Eredmény: még nem sok kézzel fogható, azonban idén szétverték a mezőnyt. Többen ezt, a megfelelő kognitív képességeken alapuló utánpótlás rendszert már most kikiáltották az eddig létező legjobbnak. Dembele vajon átment volna egy ilyen rostán?

Neymar bohóc, néha rocksztárosan a futballpálya Slash-e, sőt playboy életet él. Példaképp CR professzionalizmusának töredéke volt meg benne mindig is (főleg Párizsban), de neki a tehetségén túl a játékhoz esze is van - már ha kedve van. Azért az emlékezések alapján gyakran Puskás, Détári, vagy általunk is látott játékosok közül épp Ronaldo/Ronaldonho is részben ilyen volt. Sőt, kövezzetek meg, de Miriuta is. Dembele tehetség szintjén nem volt lemaradva.

Neymar az a tanuló az osztályodban, aki könnyedén jeles lehetne némi odaadással, de ő megelégszik a 3-as eredménnyel és két jó nővel. Dembele pedig az, akit szolidaritásból (szánalomból) nem buktatsz meg, miközben egy-egy tárgyban istenadta tehetség mutatkozik, elméleti tudás és tanulási képesség nélkül. Kettejük közül Neymar például tudta pontosan, miképp cseszett ki velünk a saját érdekében, Dembele meg körülbelül azért ment el, mert egyszerűen befolyásolható. Utóbbit a távozásáért nem is lehet hibáztatni. Azokat kellene igazán elővenni, akik benne a jövőt látták, s érte ennyi pénzt áldoztak.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.08.12. 23:56:31

torrestoni írta:
2023.08.12. 23:44:52
Troym: az értelmi képessége vitathatlanul gyenge és ennek kimondottan ahhoz van köze, hogy a teljesítménye köszönőviszonyban sem volt a tehetségével. Soha. Két jó és egy klasszis megoldására jutott 6-7 banálisan rossz, emellé pedig hónapos sérülések is társultak. Tehát amíg egészséges volt, addig a szellemi korlátoltsága akadályozta leginkább. Ez egy jó játékos? A távozása pedig öröm.
Hogy a távozása öröm v. bánat, mindenkire rábízom, nekem kb irreleváns, de el tudom fogadni bármelyiket.

Az értelmi képességei kétségbe vonását továbbra se értem.
Attól gyenge az értelmi képessége, hogy kihagy helyzeteket? Ez alapján Messi mellett Pelé minden idők egyik legokosabb játékosa, Maradona szintén, sőt CR is.
Az egészségére meg még kevésbé hinném, hogy kihatnak az értelmi képességei. Akkor Inaki Williams, aki sose sérült annyira magas értelmi képességekkel rendelkezik?

Mi a véleményed Neymar értelmi képességeiről? Sokat sérült de sokkal több gólt lő, viszont esélyes, hogy alkohol- és drogproblémákkal küzdhet.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Válasz küldése