Ronald Koeman

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Örülünk a menesztésének?

a. Igen
43
80%
b. Nem
3
6%
c. a
8
15%
 
Szavazatok száma: 54
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.04.15. 08:12:43

Olvasom legutóbbi nyilatkozatát (lásd főcikk is)...

Ha eddig kapta a kritikákat nyilatkozataiért, most el kell ismerni, hogy korrektül válaszolgatott (legalábbis az idézett részekben)!
Mintha a menesztése miatti dühöt kezdené feldolgozni! Inkább ez a jó út!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.25. 10:59:33

Szerintem valogatott szinten nincs semmi esely arra, hogy egy edzo kibontakozhasson. Meg akkor se, ha egy egesz evtizeden keresztul edz egy csapatot.

Alapveto, nagy stilus es felfogasbeli kulonbsegek persze latszanak, de semmi mas.

Szerintem kar arrop beszelni is, hogy ki hogy teljesit barmelyik valogatott kispadjan, annyira elhanyagolhato a rahatasuk ezekkel az evi par darab, nehany napos osszetartasokkal.

Nyilvan ez egy kulon tudomany, csapategyseget alkotni, meg itt sokkal nagyobb hangsulyt kap az, hogy megtalald 1-1 ember legjobb helyet ahelyett, hogy a legjobb csapatot es jatekot sikerulne felepitened. Biztos van akinek ehhez van jo erzeke.

De osszehasonlitani a valogatott edzoi munkassagot a klubfoci edzoivel kb olyan mint a komuves munkajat az epiteszmernokevel. Mindkettonek megvan a maga megbecsult helye, de teremtett ertekben, komplexitasban, szemelyes kvalitasbeli kivanalmakban eg es fold.

A konkret temat illetoen, szerintem Koeman egy nagy budos kokler, es csak a joszerencsen mulik, ha ez nem jon ki rogton az elejen, barhol is van. Szerintem meg egy valogatottat sem lesz kepes rendesen vezetni.
Egesz egyszeruen ugy gondolom, hogy se agya, se szemelyisege nincs megfelelo.. barmilyen edzoi munkassaghoz.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.25. 09:50:09

Én nagyon fújok a hollandra az itteni mutatványai miatt, de ha jól rémlik, a holland válogatottnál pont kifejezetten jó volt (mint ahogy nálunk is kifejezetten jó doolgokat hozott ki a hollandokból, DJ nála játszott először klasszisként, Dest is jobb volt, stb). Szerintem az az ő helye, jó lesz mindenkinek az a kapcsolat. Eléggé megtizedelte a vírus a csapatot, Gakpóék kiesése a világ legjobb kerete ellen meg azért túl sonak bizonyult. A 4-0 nyilván így is sok, de ebből sokmindent nem lehet levonni szerintem. Még szegény Depaynak is a világ legjobb kapusának kellett volna gólt rúgnia tiziből, nem jött össze. Ez egy ilyen meccs volt. Én a következő válogatott szünet után vonnék csak le bármiféle következményt, főleg, hogy taktikailag egy válogatottban ennyi idő alatt kb lehetetlen bármit is csinálni, 1-2 nap alatt.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2023.03.25. 08:10:41

Sajnálom a holland csapatot, de káröröm van bennem Koeman miatt. Talán itt is a "fiúkat" fogja hibáztatni?
Nagyon lerombolta a renomét nálam.
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2023.03.24. 22:42:48

Ronald barátunk egy 0-4el nyitott a válogatott kispadján Franciaországban... Hát ettől csak jobb lehet. :wink:
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.03.09. 15:12:23

Nagybarcelona írta:
2023.03.09. 13:09:31
Tudta mi lesz a dolga. A takarítást elvállalta, az èpítkezèsre nem kapta meg a lehetősèget. Azaz Dest, Garcia, Luuk, Depay kvartettet, kemèny 20 millióèrt. Te pontosan èrtèkelhetnèd a munkásságát, Xavi kèrèsère hosszabbítanak Robertoval ès valószínűleg Busquetssel is.
Én egyébként örültem a kinevezésének, mert abban bíztam, hogy megkezdődik a várva várt újjáépítés.
Kemény védő volt játékosként, nagyon bíztam a tökösségében. Edzői előéletétől függetlenül, nálam tiszta lappal indult.
A Suarez ügy meglepett, de még bennem volt, hogy ez egy első, kicsit "figyelemelterelő" taktikai húzás is lehet a nagyobb falatok előtt.
Aztán sajnos semmi olyan nem történt, amit én nagyon vártam volna és véleményem szerint meg kellett volna történjen. Elegánsan is megoldhatók lettek volna ezek....
Megmondták neki, hogy kit lehet és kit nem? Ha kinevezése előtt így vállalja el, az sem oké, szerintem, ha nem vág egybe az ő szakmai elképzeléseivel. Ha munka közben kapja az instrukciókat, az sem oké. Ha magától csinálta amit csinált, akkor sem oké, mert nem működött. Szóval valahogy sehogyan sem működött az egész, akár bábúként, végrehajtóként, jótevőként érkezett is.
Koeman számomra tehát csalódás volt. Kétségtelen, hogy a léc is magasabban volt még akkor.

A hosszabbításokhoz annyit, hogy a pálya és az eredményjelző semmilyen szinten sem hazudik.
A ligában sem és ugyanúgy a nemzetközi kupákban sem!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.03.09. 13:09:31

Peter írta:
2023.03.09. 12:12:25
Nagybarcelona írta:
2023.03.09. 09:38:33
Koeman gondolom annyira kedvelte a klubot, hogy elvitte a balhèt a töketlen Bartóèk helyett nem egy helyzetben.
Ha egy edzőt erre felhasználnak, még mindíg ott a lehetősége felállni, hogy "élek, halok a klubért, de sorry, ezt nem folytatom".
És kitisztul az égbolt.
Tudta mi lesz a dolga. A takarítást elvállalta, az èpítkezèsre nem kapta meg a lehetősèget. Azaz Dest, Garcia, Luuk, Depay kvartettet, kemèny 20 millióèrt. Te pontosan èrtèkelhetnèd a munkásságát, Xavi kèrèsère hosszabbítanak Robertoval ès valószínűleg Busquetssel is. Valószínűleg ha marad, Roberto nem, fel is hívta rá minap a figyelmet, hogy Dest szerinte nem rosszabb mint Roberto ès állítólag egy fizikális vkp-t szeretett volna leginkább. Ès valószínűleg Ferranra sem verünk el 60 milliót. Igaz azt sem èrtette minek egy 34 èves Lewandowski 50 millióèrt, miközben alóla mindenkit eladtak, mert "nincs pènz".
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.03.09. 12:12:25

Nagybarcelona írta:
2023.03.09. 09:38:33
Koeman gondolom annyira kedvelte a klubot, hogy elvitte a balhèt a töketlen Bartóèk helyett nem egy helyzetben.
Ha egy edzőt erre felhasználnak, még mindíg ott a lehetősége felállni, hogy "élek, halok a klubért, de sorry, ezt nem folytatom".
És kitisztul az égbolt.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.03.09. 10:09:20

Nagybarcelona írta:
2023.03.09. 09:38:33
Azèrt èrdemes Xavi ès Koeman megítèlèse a szurkolók között, gyakran szimpátia alapján, tènyeket figyelmen kívül hagyva.

Koeman gondolom annyira kedvelte a klubot, hogy elvitte a balhèt a töketlen Bartóèk helyett nem egy helyzetben. Nèlküle nehezebb lett volna megkezdeni az èpítkezèst. Mikor volt 2 egèszsèges csatára, mindenki beleállt, hogy nem jönnek az eredmènyek, sokszor lenyilatkozta, jobb lesz a helyzet, ha felèpülnek a támadók. 100. Interjún megkèrdezte, mit várnak ettől a kerettől, tiki-takát?
Majd jött Xavi, megkapta Aubat, Ferrant, Adamat, Alvest, felèpült Dembele ès nyáron Lewat, Raphinhat, Koundet, Kessiet ès Christensent, ès mindenki Xavit dícsèri, neki tulajdonítják a csapat újjáépítésèt, közben a vezetősèg Koemannak köszönte Pedri beèpítèsèt, mert kölcsönbe akarták adni.
https://tribuna.com/amp/en/news/fcbarce ... i-in-2020/
-Depay ingyen èrkezett, 7 milliós nettó fizetèsèből 2 millióról lemondott abban az èvben.
-Luuk kölcsönbe èrkezett 1 milliós fizetèssel, ès végülis igaza lett az öregnek, fejjel jobb volt mint Neymar, 6 gólja nèlkül nincs meg az első 4.
Koeman nèlkül hol jött volna ilyen körülmények között Luuk vagy Depay?
Leszögezem Xavi az egyik kedvenc játèkosom volt, 1998-tól szurkolok a Barcának, ezèrt Koeman nem sokat jelent nekem, edzőkènt pedig mind a 2-t kevèsnek tartom a Barca irányításához.
Pont ezért írtam korábban is.
90-91 óta vagyok Barca szurkoló, nekem Koeman nem egy lesajnált figura, hanem tényleg legenda. Aki látta játszani, látta a lövőtechnikáját, vagy hogy neki köszönhetjük az első BEK győzelmet, sosem feledi.
Ettől még gyenge edző.
Megkapta Pjanicot, nem tudta használni, pedig amikor jött még klasszisnak számított.
Megkapta Trincaot belőle sem bírt semmit kihozni.
EG-ből sem. (belőle más sem)
Luuk mondjuk utólag nézve jó vétel volt, bár hozzáteszem ő pont nem tudta semmire használni, csak Xavi, Luuk góljait Xavi alatt szerezte.

Amúgy pont ezt írtam: reputáció

Koemané annyit ért, hogy 2 holland támadót ide bírt hozni.
Ezért baj, ha idiótán viselkedik, nyilatkozik.
Xavi meg Auba, Adama, Alves számára volt olyan karakter, hogy a pénzükről is lemondtak.
Xavi közben elengedte Coutinhot, aki nem volt nagy veszteség, de ennyivel is szűkültek a lehetőségei.

A sérülésekről egy mondat: 1-1 sérülés a véletlen műve, egy adott időben 5-10-15 meg a nem megfelelő edzésmunkáé.

Xavi eddig 9. helyről 2.-ra ért oda előző szezonban, most vezeti a ligát, bejuthat a kupadöntőbe. A nemzetközi kupa meg a szerencse mellett tapasztalatot is igényel, szerintem javulhat abban is. Azért Xavi 43 éves, Koeman meg 60.
Aki meg azt hozná fel, hogy Pep ilyen, vagy olyan volt 38 évesen is, annak meg azt mondom, hogy Pep edzőként majdnem annyira egyedi és megismételhetetlen, mint Messi játékosként.
Koeman szerintem kevés volt ide edzőként, Xavi meg kb pont olyan minőségű és formájú, mint maga a keret.
Aki szerint ez egy világverő csapat, és gyenge edző, szerintem becsapja önmagát.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2023.03.09. 10:08:31

Nagybarcelona írta:
2023.03.09. 09:38:33
Azèrt èrdemes Xavi ès Koeman megítèlèse a szurkolók között, gyakran szimpátia alapján, tènyeket figyelmen kívül hagyva. Xavinál mèg most is rózsaszín köd, Koemannál pedig mèg Bartóèk alkalmazlanságáról is ő tehet.
Suarez fizetèse elvileg 38 millió volt bruttóban
https://www.google.com/amp/s/amp.marca. ... b460e.html
Itt van Suarez nyilatkozata az ominózus beszèlgetèsről. Azt megèrtem, hogy Suarez (Messi után a másik kedvenc játèkosom abban az időben) nem tudja eldönteni, ki miatt kellett távoznia, de remèlem a törtènèsek (Messi, Griezmann távozása) után egyértelmű.
Egy marca cikket beollózni, olyan mintha a Blikket tennéd fel hiteles forrásnak... Na mindegy is.
Igen 38 millió volt a fizetése, de még csak tárgyalni se akartak vele a fizetéséről, semmiről. Miből gondolod, hogy Ő nem ment volna bele a fizetéscsökkentésbe? A 'ticoban, kb 8,3 millió €-t kapott 'csak'.
Ha ennyit ajánlottak volna neki, simán elfogadta volna...
Akkor itt felteszem a sokmillódolláros kérdést:

Egy Depay 7,5 millióért, vagy Lajosunk 8,3-ért?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vinszentvega 2023.03.09. 10:10:03-kor.
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.03.09. 09:38:33

Azèrt èrdemes Xavi ès Koeman megítèlèse a szurkolók között, gyakran szimpátia alapján, tènyeket figyelmen kívül hagyva. Xavinál mèg most is rózsaszín köd, Koemannál pedig mèg Bartóèk alkalmazlanságáról is ő tehet.
Suarez fizetèse elvileg 38 millió volt bruttóban
https://www.google.com/amp/s/amp.marca. ... b460e.html
Itt van Suarez nyilatkozata az ominózus beszèlgetèsről. Azt megèrtem, hogy Suarez (Messi után a másik kedvenc játèkosom abban az időben) nem tudja eldönteni, ki miatt kellett távoznia, de remèlem a törtènèsek (Messi, Griezmann távozása) után egyértelmű.
Koeman gondolom annyira kedvelte a klubot, hogy elvitte a balhèt a töketlen Bartóèk helyett nem egy helyzetben. Nèlküle nehezebb lett volna megkezdeni az èpítkezèst. Mikor volt 2 egèszsèges csatára, mindenki beleállt, hogy nem jönnek az eredmènyek, sokszor lenyilatkozta, jobb lesz a helyzet, ha felèpülnek a támadók. 100. Interjún megkèrdezte, mit várnak ettől a kerettől, tiki-takát?
Majd jött Xavi, megkapta Aubat, Ferrant, Adamat, Alvest, felèpült Dembele ès nyáron Lewat, Raphinhat, Koundet, Kessiet ès Christensent, ès mindenki Xavit dícsèri, neki tulajdonítják a csapat újjáépítésèt, közben a vezetősèg Koemannak köszönte Pedri beèpítèsèt, mert kölcsönbe akarták adni.
https://tribuna.com/amp/en/news/fcbarce ... i-in-2020/
-Depay ingyen èrkezett, 7 milliós nettó fizetèsèből 2 millióról lemondott abban az èvben.
-Luuk kölcsönbe èrkezett 1 milliós fizetèssel, ès végülis igaza lett az öregnek, fejjel jobb volt mint Neymar, 6 gólja nèlkül nincs meg az első 4.
Koeman nèlkül hol jött volna ilyen körülmények között Luuk vagy Depay?
Leszögezem Xavi az egyik kedvenc játèkosom volt, 1998-tól szurkolok a Barcának, ezèrt Koeman nem sokat jelent nekem, edzőkènt pedig mind a 2-t kevèsnek tartom a Barca irányításához.
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2023.03.09. 09:13:47

Troym írta:
2023.03.09. 09:06:00


Ez van, ha kb 0 reputációd van edzőként, nem akar jönni senki. Xavi még 0km-es edzőként is hitelesebb, mint ő, ezért Auba fillérekért jött a korábbi fizujához képest, Traore szintén lemondott egy csomó pénzről, Alves minimálbért kért és kapott. Gondolom épp elég "jó" híre ment Ronaldnak az edzésmódszereiről, biztos nagyon szimpatikus nem ittlévő focistáknak, amikor a saját edző pocskondiázza és lenézi az ittjátszókat.
Na ez az amit Ronald barátunk nem így lát... [-X :mrgreen:
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.03.09. 09:06:00

gy írta:
2023.03.09. 08:46:25
MessiNeymarSuarez írta:
2023.03.09. 08:13:17
arról meg már nem nyilatkozik hogy Xavi ugyanazt a keretet felhozta 8-9-edik helyről a másodikra
Arról nem nyilatkozik, mondjuk azért sem mert Xavi kapott a télen egy Ferrant, Traorét, Aubát akik azért egy rövidebb ideig mind húzták a csapatot tavasszal...
Ez van, ha kb 0 reputációd van edzőként, nem akar jönni senki. Xavi még 0km-es edzőként is hitelesebb, mint ő, ezért Auba fillérekért jött a korábbi fizujához képest, Traore szintén lemondott egy csomó pénzről, Alves minimálbért kért és kapott. Gondolom épp elég "jó" híre ment Ronaldnak az edzésmódszereiről, biztos nagyon szimpatikus nem ittlévő focistáknak, amikor a saját edző pocskondiázza és lenézi az ittjátszókat.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2023.03.09. 08:56:16

gy írta:
2023.03.09. 08:46:25
MessiNeymarSuarez írta:
2023.03.09. 08:13:17
arról meg már nem nyilatkozik hogy Xavi ugyanazt a keretet felhozta 8-9-edik helyről a másodikra
Arról nem nyilatkozik, mondjuk azért sem mert Xavi kapott a télen egy Ferrant, Traorét, Aubát akik azért egy rövidebb ideig mind húzták a csapatot tavasszal...

Nyáron még amikor ő volt, elment egy Messi, Griez duó (meg Pjanic pl. de őt most hagyjuk), míg érkezett egy Eric, Depay, Aguero pakk. Ebből Ericet megint ne bontsuk ki, Aguero meg csóri abba kellett hagyja, így a nyáron azért masszívan gyengültünk hiába volt Memphis nemrossz az ősz folyamán...

Ezzel most nem Koemant akarom védeni, én is herótot kaptam tőle, meg tényleg nem kéne ezeket a nyilatkozatokat folyamat újra elővenni. Csak azt akarom mondani hogy ezt speciel azért nem emlegeti fel mert az ő nézőpontja az, hogy Xavinak rögtön megerősítették a csapatot és ezért is lehetett feljönni velük 2. helyre.

Ezzel én sem értek egyet nyilván hogy ez onnantól elvárás lehetett volna, de ő így látja... :)
Én nem tudok a Zöreggel kapcsolatban nem elfogult lenni.. Elküldte a világ egyik legjobb kilencesét( a hogyan t, azt tudjuk), hogy idehozassa helyette egyik majd félidőben egy másik kedvencét 'otthonról'
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2023.03.09. 08:46:25

MessiNeymarSuarez írta:
2023.03.09. 08:13:17
arról meg már nem nyilatkozik hogy Xavi ugyanazt a keretet felhozta 8-9-edik helyről a másodikra
Arról nem nyilatkozik, mondjuk azért sem mert Xavi kapott a télen egy Ferrant, Traorét, Aubát akik azért egy rövidebb ideig mind húzták a csapatot tavasszal...

Nyáron még amikor ő volt, elment egy Messi, Griez duó (meg Pjanic pl. de őt most hagyjuk), míg érkezett egy Eric, Depay, Aguero pakk. Ebből Ericet megint ne bontsuk ki, Aguero meg csóri abba kellett hagyja, így a nyáron azért masszívan gyengültünk hiába volt Memphis nemrossz az ősz folyamán...

Ezzel most nem Koemant akarom védeni, én is herótot kaptam tőle, meg tényleg nem kéne ezeket a nyilatkozatokat folyamat újra elővenni. Csak azt akarom mondani hogy ezt speciel azért nem emlegeti fel mert az ő nézőpontja az, hogy Xavinak rögtön megerősítették a csapatot és ezért is lehetett feljönni velük 2. helyre.

Ezzel én sem értek egyet nyilván hogy ez onnantól elvárás lehetett volna, de ő így látja... :)
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.09. 08:13:17

Amúgy rettentően romboló hatásúak ezek a megnyilvánulások Koemantól, legalább annyira nevetséges mintha Tata magyarázott volna 2015-ben, arról meg már nem nyilatkozik hogy Xavi ugyanazt a keretet felhozta 8-9-edik helyről a másodikra

Saját magát mentegetve a Xavi-csapat által mutatott eredményt becsmérli és azt sugallja hogy maximum a kötelezőt hozza Xavi a kerettel, ami nem teljesen igaz.

A kötelező az az lenne hogy érezhető esély legyen a bajnokságot megnyerni, és a Szuperkupában-Kupában helytálljunk amiket ha nem is nyerünk meg, de gyakorlati esélyünk legyen rá és ha kikapunk az max nüanszokon múljon, és persze ez igaz a BL-re is.

Ehhez képest a bajnokságban 9 ponttal megyünk a tavaly ugyanennyi pontot gyűjtő RM ellen, a Szuperkupában a RM-ot úgy aláztuk hogy már várták a végső sípszót, a Kupában szintén ellenük előnyben vagyunk

A Bl tényleg csúnya, lehet rajta vitatkozni, de ha Xavi nyakába varrjuk a kiesést akkor azt is tegyük hozzá hogy ha nem hozza fel kb ugyanazt a csapatot akkor indulni sem tudunk, így teljes ak ép.


Koemannak is köszönhetünk dolgokat, többek között Pedriék kipróbálását-beépítését, klublegenda marad, de jó lenne ha nem dacból nyilatkozgatna.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.03.07. 23:46:50

Troym írta:
2023.03.07. 17:41:30
szbsz írta:
2023.03.07. 16:08:07

A gálakezdőnek mindig is sokszoros értéke van/volt/lesz tm-on, ezen nincs nagyon mit csodálkozni. Ha megnézed a City, Bayern, Psg keretét, van 11 drága sztár és a pad max. negyed annyit ér mint a kezdőcsapat.

Ez igazából ránk is igaz: Stega: 30m, Araujo:60M, Kounde:60M, Pedri:100M, Gavi:90M, Jong:50M, Demb:60M, Fati/Rafi:50M, Lewy: 45M = 550M ami durván 3/4-e az összértékünknek...

Szal nem a kerettel van itt a baj, nagyon úgy fest :!: Sokkal inkább a szakmai stábbal...

szerk: De tényleg mért lenne szerinted az jobb ha lenne mittudomén 25, 40 millás középszer játékosunk, mint a megszokott gála-cserepad felállás?
Pont a lényeget nem értitek. Kb minden ilyen kimutatás fals.
Maga az összérték semmit nem mond, szerintem minden 33+ játékos piaci értéke 0, mert 98%-ban olyan idős játékos csak ingyen vált csapatot. (Mi jó nagy balekok voltunk, hogy adtunk egy 34 éves csatárért 50m-t, de az a kivétel nem a szabály.)
Ha piaci árról beszélünk Busi értéke 0, ha szakmai értékről, akkor meg mittudomén 20m.
A TM szerint meg 5m.

Mellette másik oldalon egy tini 5 épkézláb meccs után be van árazva Messi szintjére. Fati értéke 80m felett volt 17 évesen, most 50. Közben egy kölyökről beszélünk, aki 20 éves 2 durva sérülés után és ugyanannyi, ha nem több az esélye, hogy ő lesz a következő Krkic, minthogy ő lesz a következő Suarez.
Nagyon hiteles.

Pont az a lényeg, hogy semmi nem szűrhető le ebből, pl a Juventus értéke állítólag kb fele a mienknek.
Ezek a TM számok teljesen irrelevánsak. Rengeteg összetevője van, ami nem tükrözi teljesen egy játékos értékét. Ott a kor, a szerződéséből hátralévő idő, stb. Pl De Jong papíron 50 millió kb. fele mint Gavié. Vagy Koundé annyit ér papíron mint Araujo, ez is bőven fals. Baldé is 15 millióra van taksálva.
De az is nagyon befolyásolja, hogy éppen mennyiért vették. Nagyon jó példa Cucurella. 10-20 millió volt évekig az értéke. Megvette a Chelsea 65 millióért a TM szerinti ára egyből 55 lett.
Ezek az árak olyanok, mint egy meccs statisztikái, nem tükrözik tisztán a realitást
Forca Barca!!!!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.03.07. 17:41:30

szbsz írta:
2023.03.07. 16:08:07

A gálakezdőnek mindig is sokszoros értéke van/volt/lesz tm-on, ezen nincs nagyon mit csodálkozni. Ha megnézed a City, Bayern, Psg keretét, van 11 drága sztár és a pad max. negyed annyit ér mint a kezdőcsapat.

Ez igazából ránk is igaz: Stega: 30m, Araujo:60M, Kounde:60M, Pedri:100M, Gavi:90M, Jong:50M, Demb:60M, Fati/Rafi:50M, Lewy: 45M = 550M ami durván 3/4-e az összértékünknek...

Szal nem a kerettel van itt a baj, nagyon úgy fest :!: Sokkal inkább a szakmai stábbal...

szerk: De tényleg mért lenne szerinted az jobb ha lenne mittudomén 25, 40 millás középszer játékosunk, mint a megszokott gála-cserepad felállás?
Pont a lényeget nem értitek. Kb minden ilyen kimutatás fals.
Maga az összérték semmit nem mond, szerintem minden 33+ játékos piaci értéke 0, mert 98%-ban olyan idős játékos csak ingyen vált csapatot. (Mi jó nagy balekok voltunk, hogy adtunk egy 34 éves csatárért 50m-t, de az a kivétel nem a szabály.)
Ha piaci árról beszélünk Busi értéke 0, ha szakmai értékről, akkor meg mittudomén 20m.
A TM szerint meg 5m.

Mellette másik oldalon egy tini 5 épkézláb meccs után be van árazva Messi szintjére. Fati értéke 80m felett volt 17 évesen, most 50. Közben egy kölyökről beszélünk, aki 20 éves 2 durva sérülés után és ugyanannyi, ha nem több az esélye, hogy ő lesz a következő Krkic, minthogy ő lesz a következő Suarez.
Nagyon hiteles.

Pont az a lényeg, hogy semmi nem szűrhető le ebből, pl a Juventus értéke állítólag kb fele a mienknek.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2023.03.07. 17:39:11

Peter írta:
2023.03.07. 16:52:22
szbsz írta:
2023.03.07. 16:08:07
A gálakezdőnek mindig is sokszoros értéke van/volt/lesz
Busi a csk, a legstabilabb gálakezdő hosszú hosszú évek óta. Koeman és Xavi éra egyaránt legfontosabb tagja. Lewával azonos korú, néhány évig lehet rá még számítani, ráadásul Xavi is marasztalja, a csapat jelenkori történelmének origója, a csapat motorja, köré épül a mindenkori felállás, a taktika. Logikusan következnie kell ebből, hogy az egyik legfontosabb érték bizonyára hiányzik a felsorolásból, ami a csapat összértékét növeli.
Neki mennyi az értéke a TM szerint?
Kb. mint Modricnak, Ramosnak, Müllernek nem? Én ilyesmire tudok gondolni.
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.03.07. 16:52:22

szbsz írta:
2023.03.07. 16:08:07
A gálakezdőnek mindig is sokszoros értéke van/volt/lesz
Busi a csk, a legstabilabb gálakezdő hosszú hosszú évek óta. Koeman és Xavi éra egyaránt legfontosabb tagja. Lewával azonos korú, néhány évig lehet rá még számítani, ráadásul Xavi is marasztalja, a csapat jelenkori történelmének origója, a csapat motorja, köré épül a mindenkori felállás, a taktika. Logikusan következnie kell ebből, hogy az egyik legfontosabb érték bizonyára hiányzik a felsorolásból, ami a csapat összértékét növeli.
Neki mennyi az értéke a TM szerint?
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2023.03.07. 16:08:07

Troym írta:
2023.03.07. 15:34:31
Nagybarcelona írta:
2023.03.07. 13:21:01
A keret èrtèke a 6-7. a világon
Ez abból jön ki, hogy Pedri értéke be van írva 100m-nek, Gavi meg 90m-nek. Hiába 750m a keret értéke, ha 4 játékos adja a szám felét.

Nem mérvadó kimutatás, mert mellette hiába írnak akár 5m értéket Busira soha, senki nem adna már érte pénzt.
Nekem az jobban leírná, hogy pl hány játékos piaci értéke mondjuk 40m feletti. Ebből nálunk van kb 9 játékos.
A gálakezdőnek mindig is sokszoros értéke van/volt/lesz tm-on, ezen nincs nagyon mit csodálkozni. Ha megnézed a City, Bayern, Psg keretét, van 11 drága sztár és a pad max. negyed annyit ér mint a kezdőcsapat.

Ez igazából ránk is igaz: Stega: 30m, Araujo:60M, Kounde:60M, Pedri:100M, Gavi:90M, Jong:50M, Demb:60M, Fati/Rafi:50M, Lewy: 45M = 550M ami durván 3/4-e az összértékünknek...

Szal nem a kerettel van itt a baj, nagyon úgy fest :!: Sokkal inkább a szakmai stábbal...

szerk: De tényleg mért lenne szerinted az jobb ha lenne mittudomén 25, 40 millás középszer játékosunk, mint a megszokott gála-cserepad felállás?
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.07. 16:01:35

Nagybarcelona írta:
2023.03.07. 15:56:44
Az olasz bajnokságot 15 ponttal vezető Napoliban van 3db 40+ milliós játèkos. Gondolom akkor ott a szakmai munka jobb.
Nem tudom, hogy jutottunk idáig, szerintem senki nem kérdőjelezi meg, hogy a Napoli jelenleg egy jobban összerakott csapat. a Xavi-RK közti különbség a mérvadó szerintem, ebben a topikban mindenképp.
Amúgy ők alig többel vezetnek egy valamennyivel gyengébb bajnokságot, mint amennyivel mi, szóval botrányos különbség biztos nincs. Két sokmilliós, történelmileg is top5 csapat közül az egyiknek távoznia kellett. Sajna mi lettünk azok, de a United is lehetett volna, itt az érték/elvárásról beszélni szerintem nem nagyon van értelme, mivel két ugyanakkora csapat közül az egyiknek matematikailag mennie kellett, a mentális faktor meg nyilván ellenünk volt.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.03.07. 15:47:30

Troym írta:
2023.03.07. 15:34:31
Nagybarcelona írta:
2023.03.07. 13:21:01
A keret èrtèke a 6-7. a világon
Ez abból jön ki, hogy Pedri értéke be van írva 100m-nek, Gavi meg 90m-nek. Hiába 750m a keret értéke, ha 4 játékos adja a szám felét.

Nem mérvadó kimutatás, mert mellette hiába írnak akár 5m értéket Busira soha, senki nem adna már érte pénzt.
Nekem az jobban leírná, hogy pl hány játékos piaci értéke mondjuk 40m feletti. Ebből nálunk van kb 9 játékos.
A legdrágább kerettel rendelkező Manchester City-nek van 10. Akkor az már mèrvadó? Ha jobban teljesítene a csapat, a Barcában is lenne több. Az egyiket Guardiola irányítja, a másikat Xavi. Nem ezen volt a hangsúly.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.07. 15:42:24

Troym írta:
2023.03.07. 15:34:31
Nagybarcelona írta:
2023.03.07. 13:21:01
A keret èrtèke a 6-7. a világon
Ez abból jön ki, hogy Pedri értéke be van írva 100m-nek, Gavi meg 90m-nek. Hiába 750m a keret értéke, ha 4 játékos adja a szám felét.

Nem mérvadó kimutatás, mert mellette hiába írnak akár 5m értéket Busira soha, senki nem adna már érte pénzt.
Nekem az jobban leírná, hogy pl hány játékos piaci értéke mondjuk 40m feletti. Ebből nálunk van kb 9 játékos.
Arról nem beszélve, hogy a 100 és 90 misi is fiataloknál van, ami a jövőnek szóló érték, nem a jelennek. Pedri már valamennyire a jelen, de azért 2-3 év múlva kerül tökéletes korba. Baldé is ott lesz idén a GB végelszámolásnál, és bár a posztja miatt nem lesz 80 misi, 40 fölé akár már be is kúszhat, de attól még mindig egy tinédzser marad, akinek kell még 1-2 év.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.03.07. 15:34:31

Nagybarcelona írta:
2023.03.07. 13:21:01
A keret èrtèke a 6-7. a világon
Ez abból jön ki, hogy Pedri értéke be van írva 100m-nek, Gavi meg 90m-nek. Hiába 750m a keret értéke, ha 4 játékos adja a szám felét.

Nem mérvadó kimutatás, mert mellette hiába írnak akár 5m értéket Busira soha, senki nem adna már érte pénzt.
Nekem az jobban leírná, hogy pl hány játékos piaci értéke mondjuk 40m feletti. Ebből nálunk van kb 9 játékos.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Válasz küldése
cron