Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21188
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.01.20. 10:08:33

Rivaldo11 írta:Alakít a játékán? Az nem úgy megy, hogy elhatározza , és kész-persze bizonyos keretek között igen, de itt nem arról van szó. Neki nincs meg ahhoz a játékintelligenciája, és a technikai képzettsége sem, hogy olyan nagyon mást játszon. Benne ez van, ha a fizikum már nem engedi, szinteket zuhan rögtön. Ez megy már kb egy bő éve...
Ezt én is igy látom. Szerintem nincs is nagyon értelme alakítgatni a játékán, ma már csak a gólérzékenysége az egyetlen komoly erőssége, ha formában van, és a csapat is jól aládolgozik akkor még most is képes szépen termelni, ezt az erényét kell kihasználnia a Realnak, amig csak lehet. Más szerepkör egy ekkora egonak egyrészt nem is állna jól, másrészt ahogy Te is mondod, jóval kevésbé lenne értékes. Ott van Roonye, néhány éve a MU legnagyobb sztárja volt. Aztán mikor elkezdett kikopni, úgy tűnik teljesen kiég. Erre a szezonre összekapta magát, és egy hasznos kiegészítő ember tud lenni, de komolyan, a portugált bárki is eltudná képzelni hasonló szerepben, hogy többnyire csereként beállva, az egoját teljesen félretéve, kaparjon a csapatért? :roll:
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2017.01.20. 09:20:20

Most látom, hogy az RM játékosok is nehezen tűrik a vereséget. :lol:
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2017.01.19. 15:47:26

Alakít a játékán? Az nem úgy megy, hogy elhatározza , és kész-persze bizonyos keretek között igen, de itt nem arról van szó. Neki nincs meg ahhoz a játékintelligenciája, és a technikai képzettsége sem, hogy olyan nagyon mást játszon. Benne ez van, ha a fizikum már nem engedi, szinteket zuhan rögtön. Ez megy már kb egy bő éve...
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6729
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.01.19. 15:15:41

TripleH írta:A másik pedig az, hogy szép és jók ezek a kínai ajánlatok, de nem hiszem, hogy elmenne Kínába. De azt se feledjük, hogy nemrég hosszabította meg a szerződését, így ha ő nem akarna menni se nagyon tudnak mit kezdeni a helyzettel, Európában nem sok csapat fog ennyi pénzt felőrölni egy 32 éves játékosért, ebben szinte biztos vagyok. Másrészt jelenleg a piacon, ahogy Messi esetében, az ő posztján se sok játékos van aki segítségével csapatszinten fejlődnének. De egyértelmű, hogy szükségük van egy olyan támadóra, aki képes gólokat lőni stabilan.
Sztem se menne Kínába, ott csak egy motiváció van, a pénz, CR-nek így is beeseik 60-80 millió évente, meg amiről nem tudunk, nem tűnik nagyravágyónak, megelégszik ezzel :D

Azt is adom, h nem kell - főleg annyiért, amennyiért - európai csapatnak. Nagyon max a Párizst tudnám elképzelni egyedül, ott meg is lőné talán a góljait, de gyanítom ott sem dilettánsok melóznak, sztem nem kell nekik a mostani CR. Tavaly aláírta Madridban a tutit, a jó isten sem menti meg a Realt tőle, nemhogy a Psg :)

Ötletem nincs, hogyan sikerült 5 éves szerződést elétenni, oké, sokat tett a csapatért, de azért na. 2018-ban szépen búcsúztatták volna, pompa, színes fények, külföldi számok, mehetett volna ingyen, ahogy jelen állás szerint ez 2021-ben fog megtörténni. Igazoltak volna egy szélsőt meg egy centert és mindenki boldog. Vagy ennyi pénzt hozna nekik?
babaking
Barça B
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2016.12.05. 12:16:37

2017.01.19. 13:05:33

LG írta:Amennyiben lehetséges, szerintem jól járnának az eladásával. Az árából jöhetne vki helyette a támadósorba, aki talán maga kevesebb gólt szerezne, de javulna vele a csapat támadójátéka, csapatszinten tehát eredményesebbek lehetnének. Meg egy vkp. Szerintem Casemiro stílusra megfelelő, minőségben kevés. Aki nagy fogás lehetne, egyértelműen Kanté. A Chelseaből nem lenne könnyű elhozni, de szerintem van az a pénz, és CR árából ki is futná.

Ha CR marad, vele azért lehetnek problémák, ugyanazok, amik megvoltak Raulnál, majd Casillasnál is, meg nálunk is kicsit Xavinál, amig nem jött LE, és meg nem találta neki a megfelelő szerepkört. Kérdés, hogy a portugál önérzete bele menne-e ilyen rotációs szerepkörbe, én úgy gondolom aligha. Addig meg butaság lenne egy fiatal tehetséges támadót igazolni, azért, hogy a padon megrohadjon.

Én úgy gondolom, rövidtávon még sokat adhat nekik, tavasszal lőhet fontos, akár trófeákat érő gólokat, de hosszútávon egy CR mentes Real erősebb lehet. Mert a csapat nagy része rendben van, egy klasszis vkp-val és egy agilis támadóval CR helyén nagyon jók lehetnének.
Én (és még néhanyan a szurkolótársaim közül) úgy látjuk, hogy elkezedett alakítani a játékán - mivel a régihez már nincs meg a fizikuma. Vannak ennek jelei, és biztos, hogy összefügg a gyatra formájával (hogy melyik okaozza melyiket azt nem tudom). A tegnapi meccsen az elsö 15 percben egy teljesen új Cr játszott - visszajött, szervezett, részt vett az kombinatív játékban, és beívelt egy szabit ahelyett, hogy a sorfalba lötte volna. Aztán mintha elvágták volna eltünt.

Lehet közhely, de ehhez most önmagát kell legyöznie (ekkora egóval nem egyszerü belátni, hogy változni kell). Ha sikerül akkor még lehet benne 2-3 év. Most 32, 35nél nem hiszem, hogy tovább bírja a szervezete.

Összehasonlításképp: Messi fiatalabb, de már neki is változik a játéka. Viszont mivel jobban érzi magát irányító(bb) szeperkörben, és az fizikailag kevésbé megterhelö mint a szélsö vagy csatár pozíció, valószínüleg tovább fog játszani.
Madridista.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2017.01.19. 11:38:35

Ha Kanté akart volna, akkor nyáron a Realba megy, nem pedig a Chelseabe, szerintem esélyük sincs rá. A másik pedig az, hogy szép és jók ezek a kínai ajánlatok, de nem hiszem, hogy elmenne Kínába. De azt se feledjük, hogy nemrég hosszabította meg a szerződését, így ha ő nem akarna menni se nagyon tudnak mit kezdeni a helyzettel, Európában nem sok csapat fog ennyi pénzt felőrölni egy 32 éves játékosért, ebben szinte biztos vagyok. Másrészt jelenleg a piacon, ahogy Messi esetében, az ő posztján se sok játékos van aki segítségével csapatszinten fejlődnének. De egyértelmű, hogy szükségük van egy olyan támadóra, aki képes gólokat lőni stabilan.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21188
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.01.19. 11:12:59

Nero. írta:Ahogy Rivaldo is írta nagyon csalóka volt ez a veretlenségi széria. Nagy mélyrepülés jön majd meglátjátok.
CRt nagyon hamar szétkapják majd a madridisták ha nem javul márpedig szerintem sansztalan.
Gólokban azért még javulhat, még mindig benne van az 1 gól/meccs átlag. De játékban már egyre inkább fék.

Amennyiben lehetséges, szerintem jól járnának az eladásával. Az árából jöhetne vki helyette a támadósorba, aki talán maga kevesebb gólt szerezne, de javulna vele a csapat támadójátéka, csapatszinten tehát eredményesebbek lehetnének. Meg egy vkp. Szerintem Casemiro stílusra megfelelő, minőségben kevés. Aki nagy fogás lehetne, egyértelműen Kanté. A Chelseaből nem lenne könnyű elhozni, de szerintem van az a pénz, és CR árából ki is futná.

Ha CR marad, vele azért lehetnek problémák, ugyanazok, amik megvoltak Raulnál, majd Casillasnál is, meg nálunk is kicsit Xavinál, amig nem jött LE, és meg nem találta neki a megfelelő szerepkört. Kérdés, hogy a portugál önérzete bele menne-e ilyen rotációs szerepkörbe, én úgy gondolom aligha. Addig meg butaság lenne egy fiatal tehetséges támadót igazolni, azért, hogy a padon megrohadjon.

Én úgy gondolom, rövidtávon még sokat adhat nekik, tavasszal lőhet fontos, akár trófeákat érő gólokat, de hosszútávon egy CR mentes Real erősebb lehet. Mert a csapat nagy része rendben van, egy klasszis vkp-val és egy agilis támadóval CR helyén nagyon jók lehetnének.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2017.01.19. 08:21:21

D.i.N.h.O írta:Na azért nagyon jó ez meg lehet vigyorogni de ne kiabáljuk el..Ha jövőhétre felpörögnek, tudnak nyerni Vigoban akár kettővel is. Komolyan fogják venni azt a meccset az egyértelmű szerintem.

Egyre inkább azt látom, h Zizou is csak egy időre váltotta meg a világot törtfehér oldalon. Értem ezt úgy, h nincs benne sokkal több, mint egy fiatal lelkes motivátorban. Taktikailag finoman szólva se izmos, cserélni kb úgy tud mint az olasz papája és neki sincs töke leszedni Cristianot.
szerintem is...a zakó után most néhány meccsen a sebeiket nyalogatják, aztán megy tovább a henger....a Celta?! mi csak tudjuk!!!
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.01.19. 02:15:38

Ahogy Rivaldo is írta nagyon csalóka volt ez a veretlenségi széria. Nagy mélyrepülés jön majd meglátjátok.
CRt nagyon hamar szétkapják majd a madridisták ha nem javul márpedig szerintem sansztalan.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2017.01.19. 02:10:31

La Ligas topicban irtakra reagalva, én azert szivesen cserelnem a Casemiro - Kovacic párost a kezdőben... tul nagy fek a brazil a támadásokban, tul sok akciót megakaszt es egyebkent labdákat is rendszeresen elad (2-3/meccs az atlag kb).
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.01.19. 01:06:05

Messias2 írta:Ahogy vasárnap is írtam.
Elfogyott a mák.
Ne szóljunk semmit!Holnap Sociedad.Ne röhögjünk és ne beszéljünk mákról.Ha ezen túl vagyunk és mi kettős győzelemmel tovább mentünk ők meg benyelték a lompost na akkor röhöghetünk! :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Feast4 2017.01.19. 09:44:56-kor.
Kép
Avatar
randomguy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2016.08.11. 12:22:07
Tartózkodási hely: τᴏᴘ ᴏғ τʜє ωᴏʀʟᴅ

2017.01.18. 23:44:32

mondjuk ha megfordítják a párharcot, akkor az megint nagy lökést adhat nekik.
Xabi Prieto: "I have gone to the Bernabeu just to watch Messi play."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19581
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.01.18. 23:38:29

Nagy sorozatot toltak a Sevilla ellen, keveset is pihentek a Celta meg pont az a csapat, aki ha megérzi a vérszagot lecsap. Nagyon érdekes visszavágó lesz, főleg hogy a RM-nak kettő gólt kell lőni minimum.
Kép
Kép
Kép
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2017.01.18. 23:27:03

Állítólag Carvajal több hétre kidőlt
D.i.N.h.O
Jugador del Barça
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2012.07.01. 17:33:06
Tartózkodási hely: otthon

2017.01.18. 23:21:47

Na azért [auto_cenzúra] ez meg lehet vigyorogni de ne kiabáljuk el..Ha jövőhétre felpörögnek, tudnak nyerni Vigoban akár kettővel is. Komolyan fogják venni azt a meccset az egyértelmű szerintem.

Egyre inkább azt látom, h Zizou is csak egy időre váltotta meg a világot törtfehér oldalon. Értem ezt úgy, h nincs benne sokkal több, mint egy fiatal lelkes motivátorban. Taktikailag finoman szólva se izmos, cserélni kb úgy tud mint az olasz papája és neki sincs töke leszedni Cristianot.
"Rengeteg pénz költöttem piára, nőkre és gyors autókra-a többit elpazaroltam."
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15451
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.01.18. 23:16:04

Messias2 írta:Ahogy vasárnap is írtam.
Elfogyott a mák.
Aztán nehogy visszaszerezzék...pl tavasszal,mikor a lényegi dolgok eldőlnek.
De nem bánnám,ha kizúgnának a kupából legalább.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2017.01.18. 23:09:10

Ahogy vasárnap is írtam.
Elfogyott a mák.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2017.01.17. 13:55:07

Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2017.01.17. 06:50:57

ntibi67 írta:
recrea írta:... pedig asszem elmúlt 30.
Nagyon rohan az idő...Rivaldó sajnos már 44 éves.
Irónia pls. :)

Egyik régi barátom hatalmas Real Madrid drukker, húztuk is egymást egész gimiben. Pár napja beszélgettem vele, meccset néztük. Felvetődött, hogy mi lesz pár év múlva. Kérdeztem, szerinte Messi vagy Ronaldo képes-e 34 éves kora körül is a csúcson lenni. Azt mondta, hogy Messi igen, Ronaldo nem.

Valószínűleg Ronaldo elindult ezen az úton, ahol a fizikuma már nem biztos, hogy előnyt fog jelenteni. 31 éves, hosszú évek óta ott van a csúcson, akármilyen fizikuma van, ezt nem lehet bírni erővel ilyen sokáig.
Természetesen nem CSAK a testfelépítéséből él, ezt nagy butaság lenne állítani. Viszont sokat köszönhet neki.

Én biztos vagyok benne, hogy ő most csak hullámvölgyben van, nem ez lesz a továbbiakban. Fog ő még borsot törni az orrunk alá, még két év tuti benne van a csúcsközelben.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2017.01.17. 06:21:13

recrea írta:Sztem fejben is órási problémák vannak ott, olyan nincs h két év alatt csakúgy elfelejted eltalálni a kaput, ez nem a kor, ez mentális. Állítom, Rivaldo odaáll 20 méterre éles szituban, felét beveri, pedig asszem elmúlt 30.
Nagyon rohan az idő...Rivaldó sajnos már 44 éves.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6729
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.01.16. 22:38:49

Sztem fejben is órási problémák vannak ott, olyan nincs h két év alatt csakúgy elfelejted eltalálni a kaput, ez nem a kor, ez mentális. Állítom, Rivaldo odaáll 20 méterre éles szituban, felét beveri, pedig asszem elmúlt 30.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19581
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.01.16. 19:36:49

Sokat vesztett a robbanékonyságából, ezáltal megtolja, de nem tudja olyan ütemben kontrollálni a labdát és "csalva" inkább elesik. Régebben sem kellett neki sok, de ha megfigyeli az ember tiziket se tud már úgy kiharcolni, mert egész egyszerűen ezt már nincs spori, aki megegye. Régebben még lendületből dinamikából megtolta és beállt, most már csak a megtolás marad, ráadásul egy helyből.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.01.16. 18:48:00

S.Agüero írta:Közben CR lett az új Tizenegyeskirály a Ligában. Beérte Hugo Sánchezt ebből a szempontból. Ők ketten rúgták a legtöbb gólt büntetőből.
Hiába volt tegnap is emberhátrány, a meccs/gól meg van úgy hogy mindenki fogja be a száját. Nagyon a Real fejére fog nőni...
Egyebkent tegnap is láthattuk hogy mennyit ér azzal hogy ki van gyúrva, középszerű védőkröl lepattan.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.01.16. 17:41:04

Közben CR lett az új Tizenegyeskirály a Ligában. Beérte Hugo Sánchezt ebből a szempontból. Ők ketten rúgták a legtöbb gólt büntetőből.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2017.01.16. 17:24:54

Veidt_madridista írta:Én éppen fordítva látom, a spanyol fociban (és összességében az európaiban is) sokkal erőszakosabb rivalizálás ment 10-20 évvel ezelőtt. Erről a CR-féle labdadobálós esetről jutott eszembe, hogy anno mikor Cantona megdobta a bírót, akkor mindenki csak arra gondolt hogy "ez az ember nem semmi", CR esetében meg egyből jön a "fúj, micsoda sportszerűtlenség meg a többi hülyeség." Most nem CR-t védem, lehetne akárki helyette. Most komolyan, ki nem ... le ezeket az apróságokat? Amúgy sem robotok, mindenkinek eldurran az agya, engem pont hidegen hagy ha vki szétrúg egy másik játékost a meccsen. Kapjon pirosat, majd legközelebb lehiggadva jön ki a fűre. Küzdést és győzeleméhséget akarok látni, nem babazsúrt. A futballban meghatározó szerepet játszanak az egyéniségek, akár játékban, akár viselkedés terén. Visszakanyarodva, manapság a média hatása (és a szigorúbb bíráskodás) rengeteg futballistából kiöli ezeket a megmozdulásokat, sokkal kevesebb a keményen játszó játékos vagy a "rosszfiú". Persze nem az alattomos játékstílusról van itt szó.
Szerintem csak az hibádzik ebben hogy vannak olyan játékosok mint Xavi, Puyol, iniesta, Raúl, Casillas, Xabi Alonso, Modric Steven Gerrard ,... reggeltől estig sorolhatná az ember akikben sosem merült fel a kérdés hogy győzni akarnak e, mégis kapitányként tudnak viselkedni, akkor is ha süllyed a hajó.

Annyiban látnék rációt hogy: vagy hogy az emberek lettek sokkal álszentebbek, vagy a közösségi média miatt, minden mozdulatuk elemzésre kerül (youtube), és mindenkinek fóruma van ahhoz hogy erről beszéljen (twitter, fb). Régen durvább dolognak kelélett történnie, ami megért egy egész újságcikket, és a kocsmában vagy a melóban beszéltek róla az emberek.

Szerintem az utóbbi.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Válasz küldése