Válogatott körkép

VILÁGBAJNOKI SELEJTEZÕK

Tegnap (és ma is) válogatott fordulót rendeztek(nek) világszerte, mely mérkõzéseken szerepet kaptak Barcelona játékosok is. Volt olyan aki kulcsszereplõ volt csapatában, de akadt olyan is aki pályára sem lépett.

A spanyol válogatott a santanderi El Sardineroban, ha nem is könnyen, de 2-0-ra legyõzte Belgiumot. A mérkõzésen egyik válogatott sem játszott jól, de a Barca játékosait nem érheti kritika. A hispán válogatottban csak Puyol és Xavi teljesítményét értékelték hármas osztályzattal, az összes töbi játékos gyengébb osztályzatban részesült. Xavi lett a mérkõzés legjobbja is, bár gólt nem szerzett.

Spanyolország- Belgium: 2-0

Spanyolország: Casillas (2); Salgado (2), Puyol (3), Marchena (1), Del Horno (2); Albelda (1), Xavi (3); Joaquín (1), Raúl (2), Reyes (2); és Fernando Torres (1).
Cserék: Luque (3) Torres helyett(m. 52); Xabi Alonso (2) Albelda helyett (m. 57); Baraja (2) Xavi helyett (m. 74).
Szövetségi kapitány: Luis Aragonés (2)

Belgium: Peersman (2); Deflandre (1), Kompany (3), Van Buyten (2), Deschant (2); Clement (1), Bisconti (1), Buffel (1), Goor (1); Mbo Mpenza (2) és Sonck (1).
Cserék: Doll (1) Bisconti helyett (m. 60); Huysegems (1) Mbo Mpenza helyett (m. 74); Dufer (1) Buffel helyett (min. 79)
Szövetségi kapitány: Aimé Anthuenis (1)

Gólok: 1-0, Luque (m. 59); 2-0, Raúl (m. 63).
(A mérkõzés osztályzatai az El Mundo Deportivo értékelései)

A magyar nézõknek ezúttal nem sok örömöt okozott Henrik Larsson, aki gól szerzett a Magyarország elleni VB-selejtezõn, és a játékot tekintve is jó teljesítményt nyújtott. A svéd válogatott pedig viszonylag simán legyõzte a magyar csapatot.

Svédország-Magyarország: 3-0

Svédország: Isaksson; Östlund, Mellberg, Mjällby (Nilsson, 46′), Lucic; Wilhelmsson (Alexandersson, 74′), Lideroth, Svensson (Källström, 80′), Ljungberg; Allbäck és Larsson.

Magyarország: Király; Gyepes, Stark, Tóth; Bodnár (Fehér, 80′), Molnár (Hajnal, 55′), Gera, Dárdai, Bodor; Torghelle (Kovács, 68′) és Szabics.

Gólok: 1-0, Ljungberg (26′); 2-0, Larsson (50′); 3-0, Svensson (67′).

Ilyen örömökben nem volt része Decónak, akinek pedig elõzetesen könnyed kiruccanásnak tûnt a Liechtenstein elleni mérkõzés. Bár Portugália már két gólos vezetést is magáénak tudhatott, végül mégis szenzáció született, mert a vadúziak talpra álltak, s ki tudtak egyenlíteni. Deconak elsõsorban a szokatlan szerepkör miatt nem ment játék, mert Cristiano Ronaldo gyakorlatilag elvette a kenyerét a középpályán. Mikor Ronaldót lecserélte Scolari kapitány, s az eredmény döntetlenre változott, Deco megpróbálta visszavenni elhagyott karmesteri pálcáját, de már nem járt sikerrel. A kevés idõ alatt nem tudta újabb gólhoz segíteni csapatát, s így maradt a 2-2.

Liechtenstein-Portugália: 2-2

Liechtenstein:Jehle; Telser, Hasler, Ritter, Michael Stocklasa, Rohrer (Roger Beck, 46′); Martin Stocklasa, Mario Frick (Daniel Frick, 92′), Gerster, Burgmeier; Thomas Beck (Rony Büchel, 89′)

Portugália: Ricardo; Paulo Ferreira, Ricardo Carvalho, Jorge Andrade, Jorge Ribeiro; Costinha (Tiago, 46′), Maniche, Cristiano Ronaldo (Helder Postiga, 61′), Deco, Simao (Petit, 57′); és Pauleta.

Gólok: 0-1, Pauleta (23′), 0-2, Hasler -öngól-, (39′); 1-2, Burgmeier (48′); 2-2, Beck (76′)

Decóhoz hasonlóan, Van Bronckhorstnak sem volt kifogástalan a hétvégéje, mert nem elég, hogy a holland csapat csak döntetlenre volt képes Macedónia ellen idegenben, Gio még csak nem is kapott játéklehetõséget Van Basten kapitánytól. A fiatal edzõ inkább Boumának adott lehetõséget, aki egyébként góljával meghálálta a bizalmat. Ha Gio nem is volt túl boldog, Frank Rijkaard biztosan nem bánta, hogy szélsõje nem robotolt végig ezen a hétvégén is 90 percet.

Macedónia- Hollandia: 2-2

Macedónia: Nikoloski; Krstev, Sedloski, Igor Mitreski, Aleksandar Mitreski; Bozinovski, Vasoski, Jancevski (Trajanovmin, 74′), Sakiri; Pandev (Grozdanovski, 88′) és Stojkov (Bajevski, 75′)

Hollandia: Van der Sar; Boulahrouz, De Jong, Cocu (Van der Vaart, 60′), Bouma; Van Bommel (Landzaat, 81′), Sneijder, Davids; Van Hooijdonk (Makaay, 60′), Kuijt és Castelen.

Gólok: 0-1, Bouma (43′); 1-1 Pandev (45′); 1-2 Kuijt (65′); 2-2 Stojkov (70′)

A kameruni válogatott nagyon erõsen megérezte Samuel Eto?o hiányát, aki korábbi ételmérgezése miatt miatt nem utazott el Afrikába. Így a korábbi olimpiai bajnok válogatott csak 1-1-es döntetlenre volt képes Szudán legjobbjaival szemben.

Nem szenvedett viszont a világbajnoki címvédõ Brazília, Venezuela ellen. Ronaldinho ezúttal nem volt eredményes, de szomorkodásra így sem volt oka az aranysárgák 10-esének. Ronnie ugyanis remekül játszott, annak ellenére, hogy nem tudott gólt lõni, s nem szabad elfelejteni, hogy most ünnepelte 50. válogatott fellépését.

Venezuela-Brazília: 2-5

Venezuela: Angelucci; Vallenilla, Rey, Cichero, Hernández (Vielma, m.55); Vera (González, m.68), Jiménez, Rojas Arango; Margiotta (Héctor González, m.46) és Ruberth Morán.

Brazília: Dida; Cafú, Juan, Roque Júnior, Roberto Carlos; Renato, Juninho Pernambucano (Edú, m.62) Zé Roberto; Kaká (Adriano, m.68); Ronaldinho Gaúcho és Ronaldo (Alex, m.70).

Gólok: 0-1, m.6: Kaká. 0-2, m.34: Kaká. 0-3, m.48: Ronaldo. 0-4, m.52: Ronaldo. 0-5, m.74: Adriano. 1-5, m.79: Ruberth Morán. 2-5, m.91: Ruberth Morán.