PROBLÉMÁK A CSAPATNÁL
Bell többször is csengetett”, s 30 pontjával döntõ érdemeket szerzett a papíron nagyobb játékerõt képviselõ Winterthur FC Barcelona legyõzésében.
Leche Rio – Winterthur FC Barcelona 95-85 (23-24, 20-25, 29-16, 23-20)
Leche Rio: Rodríguez (11,3,0), Bell (30,4,1), Petrovic (11,6,1), Ostojic (13,11,1), Alzamora (16,3,0) Cserék: Carraretto (0,1,0), A. Reyes (2,2,1), González (3,2,1), Giffa (4,1,0), Gomis (5,1,0)
Winterthur FC Barcelona: Ilievski (19,1,1), de la Fuente (5,3,0), Drejer (2,0,1), Davis (4,6,2), Fucka (16,1,1) Cserék: Bodiroga (11,6,0), Navarro (6,0,1), Espuna (2,1,0), Zizic (10,2,1), Sada (5,0,0), Grimau (5,2,1)
{A játékosok nevei után zárójelben a pontok, lepattanók, gólpasszok száma látható.}
A gyenge játék ellenére a CSKA elleni hétközi EuroLiga mérkõzés sokat kivett a játékosokból, így nem volt meglepõ, hogy Montes nem jelölte a kezdõcsapatba Bodirogát és Navarrot sem. Az már azonban sokaknak furcsa lehetett, hogy az utóbbi idõben mellõzött Christian Drejer jutott szóhoz a 3-as pozícióban az elsõ ötös tagjaként. Már a feldobáskor pályán volt természetesen a „hínár hajú” amerikai, azaz Devin Davis is, aki korábban több évet töltött el a Leche Rio („Tej folyó”) együttesében és most hatványozottan szeretett volna bizonyítani egykori „otthonában”. A középcsapatnak számító (jelenleg a 11. helyen álló) hazaiak nem voltak megilletõdve a nagy nevekbõl álló ellenfeleiktõl, s amolyan „moszkvai módra” rögtön nekiestek a katalánoknak. Charlie Bell az LR üdvöskéje külön õrzõt kapott Rodrigo de la Fuente személyében, de „Montes kullancsa” ezúttal nem szívta hatékonyan emberünk vérét (korán faultproblémákkal küzdött és 13 perc játékidõ elég is lett ahhoz, hogy összeszedjen 5 faultot), így az amerikai fiú berámolt 30 pontot a gránátvörös-kékek kosarába. A Barca helyzetét tovább nehezítette, hogy Fucka, Davis és Zizic a mérkõzés korai stádiumában hasonló problémákkal küszködött, mint de la Fuente, aminek következtében mindhárman a cserepadon találták magukat (de la Fuente után Fucka és Davis is kipontozódott a második félidõben, míg Zizic 4 faulttal volt kénytelen a végjátékot letudni). A palánk alatti emberek pótlására a fiatal Espuna érkezett, a csapat pedig a szerkezeti változtatások után zónavédekezésre váltott át. Montes érthetetlen módon mindössze 5 és fél percet „adományozott” a fiatal centernek, aki pedig ezen rövid idõ alatt remekül látta el mind a védõ mind a támadó feladatait (2 pont, 1-1 lepattanó, dobás blokkolás és kiharcolt hiba). Az ezúttal ponterõs Ilievski (19 pont) cseréjenként a másik fiatal, Victor Sada is szerepet kapott, s õ sem vallott szégyent amikor az éppen 3 személyi hibája miatti kényszer cserét használta pihenésre a macedón-szlovén karmester (5 pont, 1 szerzett labda, 7 játszott perc).
Az elsõ félidõ végén még 6 pontos FCB elõnyt mutatott az eredményjelzõ tábla, de a második félidõben már jóval égetõbb volt a faultproblémák miatt sokat pihenõ sztárok hiánya, s Bell is tovább fickándozott. A másik négy pályán lévõ játékos pedig nem csak asszisztált CB játékához, hanem õk maguk is rátettek még néhány lapáttal az amerikai hátvéd által diktált hihetetlen iramra (a kezdõ ötös minden tagja eljutott minimum 11 pontig). A szerb Ostjovic és a szerb-görög Petrovic a pontgyártás mellett a kihagyott dobások utáni labdák összeszedésében is jeleskedtek, le is kaptak 17 darabot, míg ugyanez a számadat a Barcelona teljes csapatánál csak 22 lett. Sajnos ez valamilyen szinten a már sokat emlegetett faultproblémáknak is köszönhetõ, mivel amíg a katalánok magas emberei a padon csücsültek, addig a „tejesek” nyugodtan lefölözhették a lecsorgó labdákat. A gyenge védekezésre azonban nem lehet csupán a faultprobléma a megoldás, mivel inkább a faultproblémára lehet magyarázat a gyenge védekezés. A mai európai kosárlabdában nem jellemzõ 95 kapott ponttal a mérkõzések megnyerése, így remélhetõleg a gránátvörös-kék csapat részérõl ez csak egy egyszeri alkalom volt amikor is a Leche Rio játékosainak minden összejött, s így jutottak el majdnem a százas határig.
A bajnokságból még hátra van 12 forduló, s ez alatt az idõ alatt már nagyon jó lenne a lehetõ legkevesebbet botlani, mivel a jelen állás szerint a Barcelona negyedikként az ötödik helyen álló Unicaja Malaga ellen kezdhetné a rájátszás küzdelmeit, s a malagaiak vannak olyan erõsek, hogy ellenük véletlenül sem lehet biztosra menni egy kiélezett playoff harcban. A következõ körben a Barca a nyolcadik helyen álló, madridi Adecco Estudiantes gárdáját fogadja, akik ellen hazai pályán kötelezõ begyûjteni a két pontot. Igaz a kötelezõ gyõzelmeket megszerezni mindig nagyon nehéz… „