Minden nyitott kérdésre válaszolt | Kiszámolta, mennyit beszélt…
Utolsóelõtti sajtótájékoztatóját tartotta Pep Guardiola a Barcelona vezetõedzõjeként a Király Kupa-döntõ felvezetése kapcsán. A tréner nem hazudtolta meg magát, ahogy az elmúlt négy szezonban mindig, ezúttal is tisztán, egyértelmûen beszélt, és ezúttal már egy kérdés elõl sem tért ki. Választ adott mindenre, minden nyelven, és a hosszúra nyúlt sajtóesemény végén még arra is odafigyelt, hogy megköszönje a klub sajtóosztályának, egészen konkrétan annak a Serginek a segítségét, aki a négy év alatt végig moderálta mellette ezeket az órákat.
Titóval nem változott a kapcsolata
„Hallottam arról, hogy magyarázatokat kellene adnom a Titóval való kapcsolatomról. Novemberben volt egy ebédem Zubival, amin õ vetette föl nekem ezt a lehetõséget, hogy Tito legyen a Barça vezetõedzõje. Én pedig mondtam neki, hogy nagyon jó ötlet. A Chelsea-meccs napján aztán mondtam Titónak: eljött a pillanat. Úgy gondolom, fel fogják ajánlani neked a lehetõséget, hogy a Barcelona edzõje legyél. Õ nem tudott semmirõl, én voltam az, aki felvilágosította. Hogy mit mondtam neki? Hogy tegye, amit õ szeretne. Nem mondhatok mást egy olyan embernek, aki öt évig mellettem volt, aki annyit segített nekem, és akivel annyi mindent elértünk. Õt az élet keményen próbára tette, és felülmúlta a próbát (Rákos volt – a szerk.)… nem láttátok, hogy mennyit szenvedett. És felülmúlta. Nagyon nem volt jól, és miután kemoterápián és egyéb kezeléseken átesett, jött, hogy segíteni tudjon. Ki vagyok én ahhoz, hogy megmondjam neki, mit tegyen? Ez az õ döntése, és én mellette leszek. Remélem, hogy olyan egyértelmû voltam, mint amennyire megpróbáltam az eddigi 546 sajtótájékoztatómon 272 órán keresztül, azaz összesen 11 teljes napon keresztül igaz válaszokat adva a ti kérdéseitekre. Úgy látszik, hogy ez nem segített abban, hogy higgyetek nekem (tréfált).”
„Úgy gondolom, hogy nem kellene magyarázatokat adnom, de ezt kéritek tõlem, ezért adok. Ismerem Titót 13 éves korom óta. Aki azt érzi, hogy meg kell pihennie, az én vagyok. Ez nem jelenti azt, hogy mindenkinek ugyanígy kellene tennie. Ez a dolog rám tartozik.”
Egy cikk, miszerint Rosell miatt távozik
„Nem beszéltem Sostresszel (Az ‘El Mundo’ napilap kolumnistája) a cikk megszületése elõtt, de utána igen, mikor már publikálták. Õ pontosan tudja, hogy nem így történt. Beszéltem az elnökkel is, hogy tisztázzam a dolgot. Azt mondtam neki, hogy ugyanúgy fogok elmenni, ahogyan tettem játékosként. Nem viselkedem úgy a Barcelona elnökével, ahogyan nem illik, és nem is próbálok több lenni, mint õ. Csodálatos kapcsolatom volt Laportával és Rosellel is, mindkettõjüknek hálás vagyok, mert mindent megadtak nekem, amit kértem, és mindig támogattak.”
„Mindkettõjüknek mondom, hogy elmegyek, és arra kérem õket, hogy ne használják a nevemet. Amikor itt vagyok, itt vagyok, amikor nem vagyok itt, eltûnök.”
A himnusz és a füttyszó
„Nem támogatom azt, hogy kifütyüljék Spanyolország himnuszát, de az rosszul esik, hogy az autonóm tartomány elnökasszonya végül nem jön. Szerintem meg kellett volna tisztelnie bennünket a jelenlétével.”
Az Athletic ereje
„Ez egy csodálatos csapat, mely nem hagyja egy könnyen, hogy legyõzzék. Ma ismét megnéztem az Európa-liga döntõjét, és egészen Diego góljáig nem adták fel a harcot. Az Athleticnek van lelke és szépsége. Nagyon kemény döntõ lesz.”
„Olyan Athleticet várok, mint amit a Schalke vagy a Manchester United ellen, és az év nagy részében láthattunk.”
„