La Masia - Barça fiatalok

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.08.31. 00:24:10

Elolvastam a cikket, nagyjából a divatszurkoló szó az első ami eszembe jut, aki a Pep éra alatt csapódott a csapathoz.

Óriási tehetségek, nagy részüket ingyen hajította ki Bartomeu: Godswill Ekpolo, Alejandro Grimaldo, Edgar Ié, Joan Román, Patric, Maxi Rolón, Jean Marie Dongou, Macky Bagnack, Lionel Enguene, Pol Calvet, Amir Natcho, David Babunski, Fabrice Ondoa, Adama Traoré, Munir El Haddadi, Sandro Ramírez, Alen Halilovic, Rodri, Dani Nieto, Edu Bedia, Javi Espinosa, Ilie Sánchez, Sergi Gómez, Carles Planas, Antonio Sanabria, Marc Muniesa, Gerard Deulofeu, Marc Bartra, Martin Montoya, Jonathan dos Santos, Cristian Tello, Isaac Cuenca, Bojan Krkic, Andreu Fontás, Hector Bellerín.

Ez a lista egy vicc. a 90%-a pont oda került ahol a helye van.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.08.30. 23:32:13

Mondjuk ez a cikk nagyon szentimentális, és eléggé ferdít is sok helyen. Patric, Dongou és Fontás mint szupertehetségek? Halilovic mint Masia növendék? Hagyjuk már.. :D Munir is azért ment el, mert nincs kész a szakmai stáb szerint. Ha kész lenne, Lucho számolt volna vele, és nem akartuk volna Alcácert elhozni.. Sampernél meg például én bőven látok esélyt arra, hogy beépítsük majd idővel, de rohadt türelmesnek kell lennie hozzá. Ez nem csak Gomesék miatt van így, amúgy is sok idő lenne, mire beépülne erre a középpályára. Most elment, de mire visszajön, kicsit biztos "tisztul" az út előtte, mert addigra szerintem úgyis távozni fog(nak) valaki(k), ő meg tapasztaltabb lesz. Lucho nem úgy tűnt, mint aki ne bízna benne, tavaly is sokat játszatta, szerintem valós céllal lett kölcsönadva, innentől csak rajta áll. Ez a kölcsön meg amúgy még jól is jöhet neki ahhoz, hogy a játéka gyengébb elemeit fejlessze és komplettebb játékossá váljon, mert a Granadában olyanokat kell majd csinálnia, ami nálunk beugrósként nem lenne elvárás, pedig jól jöhet később - több támadó feladat, keményebb és direktebb játék, stb.

Az tény, hogy sok megkérdőjelezhető dolog van, de én nem látom, hogy vége lenne a dalnak. 11 saját nevelésű kezdő nem lesz soha, ez vágyálom csak, de most épül be épp SR. Pedig hozhattunk volna jobbhátvédet, Lucho mégis rá szavazott inkább, mert úgy látta, hogy készen áll a feladatra. Akit jónak látnak, azt beépítik, akit meg nem, oda igazolnak. Én legalábbis jelenleg így látom, kevesebb az idő, és kevesebb a szentimentalizmus, ez tény, de 1-2 kivételtől eltekintve, aki itt komoly karriert befuthatna, az meg is kapja szerintem a lehetőséget általában.

Plusz lehet, hogy Bartoék annyira nem támogatják a Masia ifiket, de még mindig az edző dönti el azért szerintem, hogy kit játszat, és kit nem.. Ha jönne egy új Pep, aki a B-ből akarna csapatot összerakni, és közben hozná az eredményeket is, kétlem, hogy nemet mondanának rá..
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.08.30. 23:24:46

Alfa írta: Tudom nagyon jól. Nem is várnám el egy főleg saját nevelésű játékosokból álló csapattól, hogy a lehető legtöbb trófeát begyűjtse.
Félreértések elkerülése végett én nem azt mondom, hogy ne igazoljunk hanem azt, hogy ha van egy hiányposzt a keretben akkor először a Masian nézzünk szét és ha ott van olyan játékos akiben meglehet a képesség, hogy mondjuk balszélsőt játszon akkor bízni kell benne és adni kell neki esélyt illetve némi időt. Ha viszont -a példánál maradva- nincs a Masian megfelelő balszélső akkor igenis igazolni kell akár egy nagyobb sztárt is.
Az a baj, hogy mi csak max vágyakozni tudunk, hogy X-Y játékos a B-ből milyen jó lenne, de lehet pl Lucho már egy edzésen látja, hogy fizikálisan vagy mentálisan kevés és ezért inkább hanyagolja (Gumbau-t mikor felhozta szerintem erősen rajta volt a Sanax+Whisky kombón :mrgreen: )
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.08.30. 23:16:47

TripleH írta: Viszont azt ne felejtsd el, hogy előtte kb olyan volt a helyzet mint mostanság, az egy kivételes generáció volt, de olyan mennyiségű saját nevelés nem volt előtte az első keret tagja mint akkor.
Tudom nagyon jól. Nem is várnám el egy főleg saját nevelésű játékosokból álló csapattól, hogy a lehető legtöbb trófeát begyűjtse.
Félreértések elkerülése végett én nem azt mondom, hogy ne igazoljunk hanem azt, hogy ha van egy hiányposzt a keretben akkor először a Masian nézzünk szét és ha ott van olyan játékos akiben meglehet a képesség, hogy mondjuk balszélsőt játszon akkor bízni kell benne és adni kell neki esélyt illetve némi időt. Ha viszont -a példánál maradva- nincs a Masian megfelelő balszélső akkor igenis igazolni kell akár egy nagyobb sztárt is.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.08.30. 22:50:55

Alfa írta: Összefoglalva: Nem szabadna elfelejteni a Masiat, mert ha ezt a mostani irányt fogjuk követni az elkövetkezendő pár évben akkor egyedül a mezünk színe lesz más mint a Realé. Pár éve még valóban elmondhattuk, hogy mások vagyunk mint a legtöbb klub, de ez ma már nem így van. Szidjuk itt az "olajcsapatokat", hogy mennyit költenek amikor mi sem vagyunk különbek. És, hogy ez így sikeres? Igen sikeresebb mint valaha, de én szívesebben bevállalnék sikertelenebb éveket ha a klub szellemisége, filozófiája újra a régi lenne.
Viszont azt ne felejtsd el, hogy előtte kb olyan volt a helyzet mint mostanság, az egy kivételes generáció volt, de olyan mennyiségű saját nevelés nem volt előtte az első keret tagja mint akkor.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.08.30. 22:23:03

palesz77 írta:Kis CSK hogy vegigpofozott mindenkit. :D Amugy kedvesek voltak, jo volt ezt latni.

Alena meg zsinorban a masodik heten a fordulo alom11-eben, adott is egy szep golpasszt, rogron az elso helyzetnel van. Az utolso golban is benne volt, kivancsi leszek kap-e lehetoseget majd a kupaban. Csodalkoznek, mert annyian vagyunk, de nyaron meg arrol szoltak a hirek, hogy Lucho nagyon elegedett vele, es probalja majd jatszatni kicsit. Meglatjuj..
Furcsa dolog ez. Ha a B-nek mint csapatnak nem megy, akkor sokan hajlamosak rálegyinteni. Ha viszont megy, akkor meg az a probléma, hogy 11 fiatal sohase dörömbölhet az A kapuján. A B edzőjének is tudnia kell, hogy kikből válhat élvonalbeli focista, de ebben partner kell legyen a vezetőedző és az elnökség is. LE elég rapszodikusan hív be fiatalokat a saját edzésére és néha sajátos kiválasztással ajnároz Gumbaukat. A bűvös kört talán a sociok tudnák megtörni, ha forszíroznák a saját bázisú fiatalokat. Ők járnak egyáltalán a B meccseire?
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.08.30. 22:00:26

Pont ezzel a témával kapcsolatban akartam kb ugyanezt leírni mint amit Nero linkelt. Engem is baromira aggaszt, hogy filozófiai szinten elkezdtünk a Realhoz közeledni. Rossz nézni ahogy a nagy reményekkel felkerült ( vagy még fel sem került) tehetségeink sorra hagyják el a csapatot. Erre az egész folyamatra ez az idei átigazolási szezon rátett még egy lapáttal. Igazoltunk négy 23 év alatti focistát ( Denist nem veszem most ide) olyan pozíciókra amelyeket saját nevelésekkel is feltudtunk volna tölteni. Umtiti helyett ott lehetett volna Bartra , Digne helyén Grimaldo aki simán tudná tehermentesíteni Albat, Gomes perceit szétoszthatták volna Kaptoum és Samper között és persze ott van Munir is akit lecseréltünk Alcacerre. Persze sportszakmailag ez egy nagyon jó nyár volt csak megint növelték a első csapat és a La Masia közti szakadékot ahol nagyon sokan vesztek már el eddig is. Az pedig, hogy 5 saját nevelésű játékos játszott a csapatban az előző meccsen ( Denis nem saját nevelés) szép és jó csak az a bökkenő, hogy ebből az 5-ből 4 még Pep idején épült be a csapatba, egyedül Robi lóg ki.

Már előre látom, hogy jönni fognak a másképp nem lesz sikeres csapat szlogenek amellyel részben egyet is értek. Mert való igaz, hogy ezekkel az igazolásokkal egy baromi erős keretet adtak Luchonak amiben ráadásul nagy potenciál is van tehát nagyobb eséllyel harcolunk majd a trófeákért. Vagyis ha a sikeresség oldaláról közelítem meg a kérdést akkor a mostani vezetőségi felfogás a lehető legjobb, viszont nálam óriási különbség van győzelem és győzelem között. Számomra nem ugyanolyan egy olyan hatkupás év amelyet zömmel saját nevelések alkotta csapat ér mint amelyet egy "idegenlégió". De ennél egy jobb példa ( mert ezt jobban áttudjuk érezni): Ha a magyar válogatott átmenne Qatarba és "összevásárolna" pár külföldi játékost és azzal nyerne mondjuk egy EB-t én baromira nem lennék boldog. Sikernek az is siker lenne, de mégis egészen más. Ott van például az Athletic akiknél ugye nem léphet pályára nem baszk származású játékos. Nem azt mondom, hogy mi is csináljuk ezt, de szerintem baromi példaértékű amit a baszkok csinálnak. Egy olyan világban ahol már mindent a pénz határoz meg képesek követni a régi hagyományokat és ezzel folyamatosan ott vannak a felsőházban.

Összefoglalva: Nem szabadna elfelejteni a Masiat, mert ha ezt a mostani irányt fogjuk követni az elkövetkezendő pár évben akkor egyedül a mezünk színe lesz más mint a Realé. Pár éve még valóban elmondhattuk, hogy mások vagyunk mint a legtöbb klub, de ez ma már nem így van. Szidjuk itt az "olajcsapatokat", hogy mennyit költenek amikor mi sem vagyunk különbek. És, hogy ez így sikeres? Igen sikeresebb mint valaha, de én szívesebben bevállalnék sikertelenebb éveket ha a klub szellemisége, filozófiája újra a régi lenne.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.08.30. 21:11:23

https://www.facebook.com/notes/la-liga- ... 7077782716" target="_blank

Érdekes írás, biztos hogy nem alaptalan az aggodalom de én továbbra is azon az elven vagyok itt a világ 11 (23) legjobb játékosának kell játszania és semmilyen előnyt nem jelenthet az ha valaki saját nevelés. Amúgy meg a legutóbbi tétmeccsünkön is pályára lépett 6 saját nevelésű játékos, ami páratlan az európai topcsapatokat nézve.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.08.29. 14:04:04

Kis CSK hogy vegigpofozott mindenkit. :D Amugy kedvesek voltak, jo volt ezt latni.

Alena meg zsinorban a masodik heten a fordulo alom11-eben, adott is egy szep golpasszt, rogron az elso helyzetnel van. Az utolso golban is benne volt, kivancsi leszek kap-e lehetoseget majd a kupaban. Csodalkoznek, mert annyian vagyunk, de nyaron meg arrol szoltak a hirek, hogy Lucho nagyon elegedett vele, es probalja majd jatszatni kicsit. Meglatjuj..
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.08.29. 12:47:03

“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.08.23. 16:20:51

Max 12 millioert ha jol remlik, az is 3 ev mulva. Visszavasarlasival ment el, hogy fejlodjon, ha meg bejon neki a nemet kaland, annyit boven megert az uzlet.
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2016.08.23. 16:13:51

kíváncsi vagyok mennyiért fogjuk visszavásárolni 3 év múlva?

http://index.hu/sport/futball/2016/08/2 ... _huszeves/" target="_blank


:oops:
ehhh, bocs nem olvastam vissza, látom már ki is lett vesézve a kis horvát.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára westerngom 2016.08.23. 16:22:10-kor.
Avatar
Alexandro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2016.03.31. 06:44:20

2016.08.23. 08:33:52

Jól sikerült Marc Cardona bemutatkozása, rögtön egy mesterhármassal. Csak így tovább! =D>
https://www.fcbarcelona.com/football/ba ... start-3-1-
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2016.08.22. 22:25:23

palesz77 írta:Csak rajta áll igazából, a Sportingnál is lehetett volna remek szezonja, ehelyett egy jó fél lett belőle. Eszméletlen tehetséges gyerek, de eddig büdös volt neki a munka, szezon fele körül kikerült emiatt a kezdőből, és nem tudta úgy visszaverekedni magát, hogy kb az egész Sportingban nem volt nála tehetségesebb játékos. Remélem időben visszaszáll a földre, mert akkor a Barcának is sokat adhat - már ha megtaláljuk a posztját -, de ahhoz elsősorban nem játékban kéne fejlődnie.
Én is erre gondoltam. :)
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.08.22. 22:05:48

Csak rajta áll igazából, a Sportingnál is lehetett volna remek szezonja, ehelyett egy jó fél lett belőle. Eszméletlen tehetséges gyerek, de eddig büdös volt neki a munka, szezon fele körül kikerült emiatt a kezdőből, és nem tudta úgy visszaverekedni magát, hogy kb az egész Sportingban nem volt nála tehetségesebb játékos. Remélem időben visszaszáll a földre, mert akkor a Barcának is sokat adhat - már ha megtaláljuk a posztját -, de ahhoz elsősorban nem játékban kéne fejlődnie.

Stoke ellen egy csel+kapufa szintén tőle.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2016.08.22. 22:00:41

Tromort77 írta:https://streamable.com/14i8

Halilovic német kupa meccsen.
Megcsinálta a gyerek, remélem remek szezonja lesz a németeknél.
"And my heart will leave you never."
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2016.08.22. 21:23:40

Tromort77 írta:3ért visszahozható egy év után, utána már nem tudom mennyi lenne.
Köszi szépen! :) Ennek örülök, mert szerintem remek játékos lehet, ha fejben rendben lesz, és meg lesz a kellő alázat. Horvát kölyök, erre még sansz is van. :)
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Tromort77

2016.08.22. 21:01:09

3ért visszahozható egy év után, utána már nem tudom mennyi lenne.
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2016.08.22. 20:58:30

Tromort77 írta:https://streamable.com/14i8

Halilovic német kupa meccsen.
Most őt végleg eladtuk? Visszavásárlási opció sincs? Bocs, kedvelem a srácot, de valahogy erről az egészről lemaradtam. :oops:
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.08.07. 14:07:20

Úgy látom, annyira egyértelmű, hogy Marlon az A-ba való, hogy kár is őt beépíteni a B csapatjátékába. Csak a helyet venné el fiatalabbak elöl.
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.08.04. 15:29:35

MessiCesc írta:Igen, Ő az.
Köszi a tájékoztatást :).
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2016.08.04. 12:29:33

Igen, Ő az.
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.08.04. 11:28:30

Már többször írtatok Vilanovárol, ő Tito fia vagy csak névrokona? Azt tudom, hogy van egy fia aki a halálakor a La Masian nevelkedett, ő lenne az ?
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2016.08.04. 11:20:25

A Barça B Al-Wahda elleni felkészülési meccsének összefoglalója: https://www.youtube.com/watch?v=Xnk-MYAv7u0" target="_blank
Három szép gól - és az a Vilanova-assziszt a harmadiknál... =D>
palesz77 írta:Amúgy a gólja előtt ki rúgta azt az orbitális luftot? Nem jöttem rá lassításból se, de jót röhögtem rajta, mintha magamat láttam volna.. :D
Carbonell. Ő is kellett a gólhoz... :mrgreen:
Válasz küldése