La Masia - Barça fiatalok

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.03.09. 18:43:36

Tello 397 percet töltött eddig pályán, 6 gól 1 gólpassz a mérlege.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2012.03.09. 18:22:52

Ha Tello más csapatnál tűnt volna fel ilyen játékkal, tuti, hogy mindenki a leigazolását követelné. :oops:
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.03.09. 09:32:14

azért én megértem azokat is, akiknek egy barcelona csatárnál elvárás, hogy ne csak "megtolomavédőmellettéslefutom" játékot tudja, hanem legyen sokoldalúbb.
nekem ez volt a bajom cuencával, nem láttam benne a pluszt, viszont ő azóta bemutatta, hogy nagy passzokat is tud adni (ugye játékintelligencia), illetve nem csak sebességből, hanem technikából is verni tudja az ellenfelét.

ezzel együtt, nem tudom miért ,de mostanában ha behozzák tellot vagy cuencát, egy kicsi félelem sincs bennem.
egyszerűen jók, hatékonyak jelenleg, és ez a legfontosabb.

viszont hosszútávon, és nívósabb ellenfelek ellen (real,mu,akármi..) szerintem simán megennék őket.
de mondom, ha a kisebb meccseken nyugodtan be lehet őket vetni, és meg is hálálják a bizalmat, én nem károgok, próbálom objektíven nézni.

amúgy meg karakterét nézve mind tello, mind cuenca szimpi.
Avatar
Piquenbauer
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2010.06.18. 12:48:51

2012.03.09. 09:30:31

Személy szerint én nagyobb potenciált látok benne, mint Cuencában. Gyors, bátran felvállalja az egy az egy elleni párharcokat, és a kapu előtt sem jön zavarba. Lehet azt mondani, hogy kiszámítható játéka, de addig sztem senkit sem fog ez zavarni, amíg ilyen eredményes lesz. Fejlődni pedig még ő is fog. Sztem tökéletes játékos nálunk a bal oldali támadó posztra. Kicsit Nolitóra emlékeztet engem, csak gyorsabb kiadásban. :lol:
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2012.03.09. 08:58:03

[quote="Tocy"]A Tello-mánia kellős közepén jegyezném meg, hogy teljesen egysíkú a játéka, és ez addig fog működni, amíg erre igazán senki nem számít, illetve amíg egy szétzilált védelem ellen kell futnia, mert azt félelmetesen tud. Valamint a helyzetértékesítése szintén egysíkú, előre látszik, hogy a hosszú alsóba fogja jobb belsővel. Tegnap a másodiknál szerencséje volt, de az első is eléggé látható volt sztem előre. Ennek ellenére eddig baromi jól szerepel a srác és nagyon szurkolok neki, hogy tudjon fejlődni, és meg tudjon ragadni itt :) Én Cuencát alapvetően jobban Barca-játékosnak tartom, és egyszerűen komplettebb, jobb, érettebb futballistának, de Tello sebessége eddig több eredményt hozott :)[/quote]

Ez olyan szurkoló véleménye, aki örök Barca adottságnak tekinti a tavalyi év játékstílusát. Már most nem azt játssza a csapat és aligha fog/tud visszatérni ahhoz.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.03.08. 20:55:19

Sanama írta:Nem értem azokat akik lehúzzák. Hány gólnál jár már idén? Pedrot lassan veri...?

Amit tud azt nagyon jól csinálja, és nagyrészt be is jön neki. Mi itt a kérdés?!
Igen én is így vagyok vele. Legalábbis a támadósorunkból mindenképp kiemelkedik. Pedrot egyértelműen veri, de nálam Cuencat is.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.03.08. 20:46:20

Nem értem azokat akik lehúzzák. Hány gólnál jár már idén? Pedrot lassan veri...?

Amit tud azt nagyon jól csinálja, és nagyrészt be is jön neki. Mi itt a kérdés?!
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2012.03.08. 20:41:03

ON: - azt teszi Tello amit egy szélsőnek kell és még be is fejezi ha kell hibátlanul! Eddig mikor lehetőséget kapott élt vele! Remélem, megragad az első csapatnál, mert igazán már csak egy ilyen villám gyors, technikás, higgadt balszélsőre van szüksége a csapatnak!
OFF: - Alexis jobb oldalon és középen is bevethető, gyors, fiatal csatár, rá nem jelent konkurenciát Tello, de Villa-nak már kellemetlen lehet, ha vele kell majd megharcolnia a kezdőbe kerülésért a baloldalon!
Pedrót csak úgy szoríthatja ki, ha Alexis átkerül a jobboldalra, amit nem bánok Pedró formáját látva! Érdekes az lesz, ha felépül Villa és Affelay, bár már tartanánk ott.....
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.03.08. 17:07:52

sjd írta:Én sem hiszem, hogy komoly játékos lehet belőle, viszont nagy előnye, hogy a védelem mögé bármikor be lehet indítani őt, és kész is a tiszta ziccer.
Viszont ezt pont ezekben a szituációkban lehet megjátszani, amikor már vezetünk és kitámad a csapat, nem tudom mit kezdene egy olyan csapat ellen, amely a töri hátukat a háló jelleggel védekezik
Hát pedig ilyen csapatok ellen játszott. Ahogy már lejjebb írtam a Villareal, az Osasuna, a Gijon, a Sociedad mind ilyen csapat volt.

Nem mellékesen megjegyzem, hogy tegnap Muniesa is a pályán volt. Sok dolga nem volt, ami akadt, azt jól ellátta.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Alexander Mahone
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2011.12.10. 18:48:57
Tartózkodási hely: Abu-Dhabi

2012.03.08. 17:07:34

Végtelen szánalmas amit műveltek. Csóri gyerek mindig jól játszik, amikor lehetőséget kap, erre próbáljátok lehúzni. Lehet hogy egysíkú a játéka, de akkor se tudnak vele mit kezdeni. Ő egyedül ezt tudja, hogy balról befelé tekerget, de más nem is kell neki, mert szinte mindig lesz neki ebből lehetősége.

De hát azok az emberek, akik most lehúzzák ugyanazok, akik Messit fogják csesztetni, ha hétvégén a Santander ellen nem lő gólt csak ad két gólpasszt.
"Akár azt gondolod képes vagy képtelen vagy rá, igazad van."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.03.08. 17:06:14

Nagyot játszott tegnap!
Azért ha így folytatja kiszoríthatja Pedrot és Cuencat is.
Szegény Pedritonak milyen rossz lehetett, h neki 2 helyzetből egy sem megy be, Őt meg becserélik és egyből rúg két gólt. :)
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.03.08. 17:02:40

kristop írta:+1 ahhoz hogy meglepett engem is a hatékonysága, durva, hogy jobban játszik a felnőtteknél, mint ahogy bében tette. viszont kezdetni továbbra se kezdetném, neki pont ebben van az ereje most. a munkát végezze el pedro és cuenca ők ebben jók, aztán a 60-70dik perc környékén jön tello szétszedni a fáradt védelmeket.
Taktilag nagyon sokat tesz hozzá a csapat játékához. Elég csak visszagondolnunk a tegnapi meccsen kívül a Gijon ellenire, vagy az Osasuna ellenire, vagy a Villareal ellenire. Kezdőként nem tudom mire lehet képes, de egy igazi joker a srác. A végén beállva sokat lendít a játékon. Egyébként ha jól emlékszem a Sociedad ellen kezdett, ahol szintén jól nyomta. Lőtt 1 gólt, meg még1-t, amit a bíró nem adott meg, mert Alves a gólvonalon szédölgött. Én bevallom el vagyok ájulva tőle. :D Elképesztő egy pali.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.03.08. 16:49:21

Én sem hiszem, hogy komoly játékos lehet belőle, viszont nagy előnye, hogy a védelem mögé bármikor be lehet indítani őt, és kész is a tiszta ziccer.
Viszont ezt pont ezekben a szituációkban lehet megjátszani, amikor már vezetünk és kitámad a csapat, nem tudom mit kezdene egy olyan csapat ellen, amely a töri hátukat a háló jelleggel védekezik
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2012.03.08. 16:44:48

+1 ahhoz hogy meglepett engem is a hatékonysága, durva, hogy jobban játszik a felnőtteknél, mint ahogy bében tette. viszont kezdetni továbbra se kezdetném, neki pont ebben van az ereje most. a munkát végezze el pedro és cuenca ők ebben jók, aztán a 60-70dik perc környékén jön tello szétszedni a fáradt védelmeket.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.03.08. 16:01:18

visca el barca írta:
Tocy írta:A Tello-mánia kellős közepén jegyezném meg, hogy teljesen egysíkú a játéka, és ez addig fog működni, amíg erre igazán senki nem számít, illetve amíg egy szétzilált védelem ellen kell futnia, mert azt félelmetesen tud. Valamint a helyzetértékesítése szintén egysíkú, előre látszik, hogy a hosszú alsóba fogja jobb belsővel. Tegnap a másodiknál szerencséje volt, de az első is eléggé látható volt sztem előre. Ennek ellenére eddig baromi jól szerepel a srác és nagyon szurkolok neki, hogy tudjon fejlődni, és meg tudjon ragadni itt :) Én Cuencát alapvetően jobban Barca-játékosnak tartom, és egyszerűen komplettebb, jobb, érettebb futballistának, de Tello sebessége eddig több eredményt hozott :)
hát azért kemény h két kapuralövés után kijelneted h egysiku a játéka. egy szélső mégis mit csináljon? ha állandoan biciklizne meg az lenne a bajod. egy szélsőnek ezt kell csinálni. elfut-bead, vagy befelé húz és lő.

amugy tegnap jol mondta a kommentátor gyerek, tiszta overmars stilus

sztem többre viszi mint cuenca.
Nem két kapuralövés után mondom, mivel nem ennyit játszott már idén. A góljait így szerezte, legtöbbször ezt választja. Mint ahogy a kihagyott nagy helyzeténél is tegnap. Nem kell bicikliznie, csak nem lenne baj ha nem mozogna ennyiszer rossz helyre, illetve tudna mást is, mint sprintelni. Ezzel nem fogjuk tudni használni igazán jó védelmek ellen.

Remélem én is, hogy sokra viszi :)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.03.08. 15:55:40

Tocy írta:A Tello-mánia kellős közepén jegyezném meg, hogy teljesen egysíkú a játéka, és ez addig fog működni, amíg erre igazán senki nem számít, illetve amíg egy szétzilált védelem ellen kell futnia, mert azt félelmetesen tud. Valamint a helyzetértékesítése szintén egysíkú, előre látszik, hogy a hosszú alsóba fogja jobb belsővel. Tegnap a másodiknál szerencséje volt, de az első is eléggé látható volt sztem előre. Ennek ellenére eddig baromi jól szerepel a srác és nagyon szurkolok neki, hogy tudjon fejlődni, és meg tudjon ragadni itt :) Én Cuencát alapvetően jobban Barca-játékosnak tartom, és egyszerűen komplettebb, jobb, érettebb futballistának, de Tello sebessége eddig több eredményt hozott :)
hát azért kemény h két kapuralövés után kijelneted h egysiku a játéka. egy szélső mégis mit csináljon? ha állandoan biciklizne meg az lenne a bajod. egy szélsőnek ezt kell csinálni. elfut-bead, vagy befelé húz és lő.

amugy tegnap jol mondta a kommentátor gyerek, tiszta overmars stilus

sztem többre viszi mint cuenca.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.03.08. 15:42:57

A Tello-mánia kellős közepén jegyezném meg, hogy teljesen egysíkú a játéka, és ez addig fog működni, amíg erre igazán senki nem számít, illetve amíg egy szétzilált védelem ellen kell futnia, mert azt félelmetesen tud. Valamint a helyzetértékesítése szintén egysíkú, előre látszik, hogy a hosszú alsóba fogja jobb belsővel. Tegnap a másodiknál szerencséje volt, de az első is eléggé látható volt sztem előre. Ennek ellenére eddig baromi jól szerepel a srác és nagyon szurkolok neki, hogy tudjon fejlődni, és meg tudjon ragadni itt :) Én Cuencát alapvetően jobban Barca-játékosnak tartom, és egyszerűen komplettebb, jobb, érettebb futballistának, de Tello sebessége eddig több eredményt hozott :)
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.03.08. 15:14:43

Ezek csak puszta tények :mrgreen:

Ha nem jár úgy mint Bojan, akkor ezt a nevet még sokáig emlegetni fogjuk. Én nagyon remélem, hogy lesz maradása a csapatnál :)


Kép
"And my heart will leave you never."
Avatar
TT
Capitá del Barça
Hozzászólások: 963
Csatlakozott: 2010.01.03. 15:09:29

2012.03.08. 15:07:54

Amúgy neki is két gólja van a BL-ben, mint Torresnek 8)
de aljas vagy... :lol:
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.03.08. 14:58:26

Deus írta:tök olyan a posztja mint a Henry -é. Sőt a góljai is olyan Henry -s 8)
Nekem is szemet szúrt már rég :D Egy saját Henrynk lesz az ő személyében?
Amúgy neki is két gólja van a BL-ben, mint Torresnek 8)
"And my heart will leave you never."
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.03.08. 14:30:31

szbalint88 írta:Tello sajnos igencsak képzetlen és egydimenziós játékos. Én már az ifiknél sem értettem hogy mit látnak benne. Nagy pozitív csalódás egyelőre a játéka a felnőtteknél, de azért várjunk még azzal a szerződéssel. Cuencának is túl hamar megadták, de ő legalább egy képzettebb focista. Persze nyáron pár milliót ki lehet hozni ezekből a játékosokból, szóval lehet hogy nem hülyeség profi szerződést adni. Csak tényleg ez a kifelé elviszem aztán megpróbálom lefutni a védőt egy idő után nagyon kevés lesz ide. Rengeteg mindenben kéne látványosan sokat javulnia Tellonak ahhoz, hogy hosszú távon is a hasznunkra legyen. Mindenesetre amíg ilyen hatékony és ennyire meglepi az ellenfeleket, addig ezt ki kell használni.
Azért ezt erősnek érzem. Minden meccsen vagy gólt lő, vagy aszisztot ad. A párharcait rendre megnyeri. Nem értem mi igazán vele a gond? Természetesen nem játszik úgy, mint Messi de azt nem tudom, hogy mi alapján tartod képzetlen játékosnak. Na mindegy. Remélem a későbbiekben megváltoztatja a véleményedet.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.03.08. 14:16:15

tök olyan a posztja mint a Henry -é. Sőt a góljai is olyan Henry -s 8)
KépKép
szbalint88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 244
Csatlakozott: 2009.06.02. 14:03:45

2012.03.08. 13:58:32

Tello sajnos igencsak képzetlen és egydimenziós játékos. Én már az ifiknél sem értettem hogy mit látnak benne. Nagy pozitív csalódás egyelőre a játéka a felnőtteknél, de azért várjunk még azzal a szerződéssel. Cuencának is túl hamar megadták, de ő legalább egy képzettebb focista. Persze nyáron pár milliót ki lehet hozni ezekből a játékosokból, szóval lehet hogy nem hülyeség profi szerződést adni. Csak tényleg ez a kifelé elviszem aztán megpróbálom lefutni a védőt egy idő után nagyon kevés lesz ide. Rengeteg mindenben kéne látványosan sokat javulnia Tellonak ahhoz, hogy hosszú távon is a hasznunkra legyen. Mindenesetre amíg ilyen hatékony és ennyire meglepi az ellenfeleket, addig ezt ki kell használni.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.03.08. 13:38:37

Ez a srác élményszámba megy. Tudom, hogy leírtam már párszor, de újra leírom, hogy amikor már az oldalvonalnál áll, már akkor fülig ér a szám. És az a durva, ahogy a kommentátor is mondta, hogy még nem okozott csalódást... Akárhányszor játszik gólokat lő, vagy gólpasszokat ad. Hihetetlen ez az ember. :D
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.03.08. 13:06:30

Kép

Kép
KépKép
Válasz küldése