La Masia - Barça fiatalok

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.03. 12:54:06

Petr a Lucho topicban írta:Bár ez kissé ambivalensnek tűnik, ha belegondolsz nem az. Nézzed meg a Bayern játékát, ahogyan most játszanak. Egyszerűen tanári. Hasonlóan állnak (3-4-1-2 / 3-3-3-1) fel, bár ott a támadóvonal összeállítása más, inkább 2 centerrel játszanak (Müller, Lewa). Irányítóként Götze ügyeskedik, a fedezete pedig a Lahm - Xabi középpálya a két szélen Bernattal (Ribéry) és Robbennel. Hátul egy gyorsabb védő (Alaba) és két lassabb, de erősebb és magasabb (Benatia - Boateng).
Na ahogy a Lucho topicban említettem, az ifiknél viszont ezt a felállást ki lehetne próbálni szerintem, sok veszítenivaló nem lenne vele, és legalább Patric is kikerülne a kezdőből.. :D

Valahogy így:
--------------------Kapus-------------------
-------Ié------Bagnack------Diagne------
Adama---Samper--másik kp---Grimaldo
--------------Halilovic---------------------
---------Dongou-------Sandro-------------

Csak azért írom ezt, mert Lucho az Espanyol ellen majdnem teljesen így játszatta a csapatot, akár működhetne is nem? Igazából azt se tudom, hogy kéne-e nekik valamit újítani, vagy sem, csak amiket Petr írt a Münchenről elültették a bogarat a fülemben, hogy az ifi keret igazából megfelelne ilyen játékra - elméletileg. A védők erősek és gyorsak. Samper nagyon labdabiztos és technikás - mellé nem tudom mondjuk ki passzolna, nem ismerem az ifi keretet -, nem lenne gond a labdakihozatal. Adama képes bejátszani az egész jobboldalt, Grimaldo meg a felkészülés alatt ezen a poszton játszott, szóval gondolom neki is menne. Halilovicnak is feküdne talán ez az irányító szerepkör, akkor nem kéne a saját térfélig visszajönnie labdákért, és jobban bírná fizikálisan - ez probléma vele ha jól veszem ki az írásaitokból -, elől meg lenne a 2 jó formában levő csatártehetség.

Aki szokott ifi meccseket nézni az mondhatna véleményt a dologról. :)
blupatrik
Jugador del Barça
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2009.10.30. 18:08:01

2014.11.01. 19:09:49

Ha lesz töke Luchonak kissé változtatni/szélesíteni a támadórepertoárunkat akkor Adamát mindenképpen be kell építeni az első keretbe jövőre, közel ugyan azt tudja a csávó már most mint Tello 21 évesen.
Bár nálunk kezdő sosem lesz, sztárjátékos lehet egy kontracsapatnál mint a Madrid vagy Angliában egy Spursben vagy Poolban szvsz.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.11.01. 18:58:47

0-0-ra áll a B a Gijón ellen félidőben. Adama megint elképesztő, bejátssza az egész szélt, és félelmetes, hogy milyen könnyedén veri meg a védőket. Érdekes, hogy Patric eltiltása miatt a Diagne - Bagnack - Ié hármas kezdett hátul, és gyakorlatilag folyamatosan váltogatjuk a három- és a négyvédős rendszert, Grimaldo által, aki hol visszazár a három afrikai mellé balhátvédnek, hol előrébb húzódik, és kvázi balszélsőként vagy támadó középpályásként szerepel. Dongou elrontott két ziccert, Samper viszont baromi jó megint, egy 27-28 éves, tapasztalt játékos higgadtságával és érettségével irányít és védekezik. Jövő nyáron hoznám is fel a nagyok közé, de egy esetleges kölcsönadás sem lenne rossz ötlet, kárpótolhatnánk vele a Sevillát, ha igaz a hír, hogy Denist vissza akarjuk hozni.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.10.27. 15:36:30

Gareth Tello írta:

Patric teljesítménye sajnos valóban kritikán aluli, az a piros lap a végén meg hab volt a tortán... Jöhetne már Campins, illetve végső esetben Adamát is ki lehetne próbálni egyszer-kétszer jobbhátvédként.
Amúgy komolyan már nekem is sokszor az eszembe jutott. Nagyon sokat robotol hátul is és szerez labdát. Jól helyezkedik, ahogy fedezi a labdát azt tanítani kellene és nem futják le folyamatosan a legfogalmatlanabb támadók is. Ahogy Patricot az első gólnál hintába ültették azon már kínomban röhögtem. Két amatőr testcsel és úgy forgolódott, hogy egészen a 80. percig szédült.
A csapatkapitányt viszont nem hiszem, hogy kirakná Eusebió. Talán ha Masip még ott lenne.

Akit ki lehetne emelni az Grimaldo, Adama és szerintem Halilovic. Voltak eladott labdái, de most még a szokásosnál is feljebb játszott egy kicsit, így azért érthetőbb. Samper viszont elég kiábrándító volt tegnap, rendre átjátszották, de nem baj a Sporting ellen majd javít.
Forca Barca!!!!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.10.27. 11:36:37

Chino írta:Sajnos kikaptak a kicsik 2:0-ra. Halilovic egyébként nagyon jól játszott és Grimaldo is végre balbekként jutott szóhoz.
Sandro viszont nagyon úgy tűnik,, hogy lesérült.
Patric-ot jó lenne már kirakni onnan, mert egyszerűen kabaré amit művel, ráadásul ki is pontozta magát. Szerintem csak a karszalag tartja a csapatban, mert másképp elképzelni nem tudom mit keres ott. Úgy tűnik ez a jobbhátvéd-dolog érthetetlen a klubnál.
Szegény Sandrót nem kímélték... Remélem, azért semmi komoly, és csak elővigyázatosságból cserélte le Eusebio.

Alen nekem annyira most nem tetszett, túl sok labdát vesztett, mondjuk az igaz, hogy megint voltak fantasztikus megindulásai, és továbbra is látható, hogy technikailag elég jól képzett. Szerintem a döntéshozatal terén még fejlődni fog, viszont talán még korai lenne felhozni a nagyok közé jövő nyáron, szvsz jobb döntés lenne kölcsönadni egy La Liga-csapatnak egy szezonra. A Celta úgyis érdeklődik iránta, ha minden igaz.

Patric teljesítménye sajnos valóban kritikán aluli, az a piros lap a végén meg hab volt a tortán... Jöhetne már Campins, illetve végső esetben Adamát is ki lehetne próbálni egyszer-kétszer jobbhátvédként.

Ha már Adama, tegnap is elképesztő dolgokat csinált a srác, az első félidőben az volt a forgatókönyv, ha megkapta a labdát, hogy elkezdett szlalomozni a védők között, két-három-négy védő között elrohant másodpercek alatt, aztán
a) az utolsó pillanatban szerelni tudták
b) adott egy jó passzt
c) felrúgták
Aztán vicces volt, hogy a második félidőben konkrétan mindig két-három ember volt rajta, aztán ha megkapta a labdát, akkor még egy-két védő rohant oda, és gyorsan körbevették, nehogy el tudjon kezdeni futni a labdával. :D Szépen lekötötte tehát a tenerifeieket, sajnos ezt a többiek nem tudták kihasználni.

Ortolát emelném még ki, megint volt pár lenyűgöző védése, egyelőre az egyik legjobb játékosunk idén.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2014.10.27. 04:38:04

stream: http://www.lfp.es/tenerife_barcelona-b/directo/laligatv" target="_blank[/quote]

Sajnos kikaptak a kicsik 2:0-ra. Halilovic egyébként nagyon jól játszott és Grimaldo is végre balbekként jutott szóhoz.
Sandro viszont nagyon úgy tűnik,, hogy lesérült.
Patric-ot jó lenne már kirakni onnan, mert egyszerűen kabaré amit művel, ráadásul ki is pontozta magát. Szerintem csak a karszalag tartja a csapatban, mert másképp elképzelni nem tudom mit keres ott. Úgy tűnik ez a jobbhátvéd-dolog érthetetlen a klubnál.

Jelenleg a 9. helyen állunk, jövő héten a harmadik helyezett Gijónt fogadjuk.

=D>[/quote]

Egymás után ki kell próbálni fiatalokat jobbhátvédben, Halilovicot viszont fel kell adni az A-ba.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.10.27. 01:54:37

nagyiibarca írta:Tenerife-Barca B, kezdés hétkor.

Ortolá - Patric, Bagnack, Diagne, Grimaldo - Halilovic, Samper, Kaptoum - Adama, Dongou, Sandro.

Pad: Suárez, Ié, Lucas Gafarot, Gumbau, Cámara, Babunski, Joan Román.

stream: http://www.lfp.es/tenerife_barcelona-b/directo/laligatv" target="_blank
Sajnos kikaptak a kicsik 2:0-ra. Halilovic egyébként nagyon jól játszott és Grimaldo is végre balbekként jutott szóhoz.
Sandro viszont nagyon úgy tűnik,, hogy lesérült.
Patric-ot jó lenne már kirakni onnan, mert egyszerűen kabaré amit művel, ráadásul ki is pontozta magát. Szerintem csak a karszalag tartja a csapatban, mert másképp elképzelni nem tudom mit keres ott. Úgy tűnik ez a jobbhátvéd-dolog érthetetlen a klubnál.

Jelenleg a 9. helyen állunk, jövő héten a harmadik helyezett Gijónt fogadjuk.
nagyiibarca írta:Denis és Deulofeu kezd a Villarreal ellen.
Denis szerezte amúgy a Sevilla egyenlítő gólját. =D>
Forca Barca!!!!
Avatar
nagyiibarca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2012.08.28. 13:38:29
Tartózkodási hely: Magyarország.

2014.10.26. 18:21:52

Tenerife-Barca B, kezdés hétkor.

Ortolá - Patric, Bagnack, Diagne, Grimaldo - Halilovic, Samper, Kaptoum - Adama, Dongou, Sandro.

Pad: Suárez, Ié, Lucas Gafarot, Gumbau, Cámara, Babunski, Joan Román.

stream: http://www.lfp.es/tenerife_barcelona-b/directo/laligatv" target="_blank


Denis és Deulofeu kezd a Villarreal ellen.
Kép
"Apuval készítettünk egy ilyen szalmazsákot, egy ember méretűt oszt aszt köllöt, azon gyakorúltam."-Almási Kristóf
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.10.25. 13:49:25

Lehet, hogy véglegesen eldőlt a Munir - Sandro kérdés, Munir ugyebár nevezve lett a klasszikusra, Sandro pedig a Barça B Tenerife elleni keretének a tagja (ezt a meccset holnap este héttől játsszák majd).

Ortolá, Suárez, Grimaldo, Patric, Lucas, Ié, Bagnack, Diagne, Samper, Gumbau, Cámara, Kaptoum, Halilovic, Adama, Babunski, Dongou, Joan Román, Sandro.

Egyik szemem sír, másik nevet, örülök, hogy Lucho így bízik Munirban, másfelől viszont egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy ez volt a jó döntés, hacsak Munir nem lesz egyértelműen negyedik számú támadó a nagy hármas mögött... Sandro most csalódott lehet, de elképzelhető, hogy hosszabb távon ő jár jobban ezzel a döntéssel. Mondjuk először Dongou-t kellene kiszorítania, de ha olyan marad a helyzetkihasználása, mint a nagycsapatnál töltött időszak alatt (mellesleg a B-ben korábban nem volt ilyen hatékony), akkor ez csak idő kérdése.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.10.23. 15:17:37

palesz77 írta:
Chino írta:...
Van egy olyan érzésem, hogy az egyik fiatal kimarad a keretből és a Pedro, Munir/Sandro, Suarez trióból lesz ott valaki a kezdőben.
Szerintem Leon összességében értette, hogy Suárez visszatérése után Sandrot tartaná fenn inkább, nem Munirt, amivel én is egyetértek.

A hétvégén meg 99%, hogy ez lesz, meg szerintem utána is. Amúgy Lucho nekem úgy tűnik, hogy Sandrot jobban preferálja jelenleg, remélem ő is úgy látja mint mi, és nem Munirt tartja majd fent az első keretnél.
Ha tényleg így értette akkor mea culpa. Ebben én is 100 %-ig egyetértek. Munir még a B-be való, ez nem kérdés. Nem azért mert nem elég tehetséges, hanem sok még neki egy ekkora ugrás. A Juvenilből egyből a felnőtt csapatba, válogatottba. De ami még fontosabb folyamatosan játszania kell. Így pedig, hogy 3 ember biztosan előtte lesz, és az első csere tagságáért is hatalmas harcot kell vívnia nem tud fejlődni. Kupa -illetve kisebb meccsekre egyszer-kétszer fel lehet hozni, de a másodosztály sem gyenge. Pont neki való. Ott kiteljesedhet, tapasztalatot szerezhet, ami nagyon kell neki. Sokat tennék rá, hogy Sandro is nagy mértékben köszönheti a jobb helyzetkihasználását, higgadságát annak az egy évnek a B-ben.
Forca Barca!!!!
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.10.23. 15:12:10

Igen,Suarez visszatérése után tartanám fent. :)
Egyébként meg szerintem kizárt,hogy a klasszikuson szóhoz jussanak a fiatalok mert elől biztos a Pedro/Suarez kettős lesz majd fent egymást váltva.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.10.23. 14:36:42

Chino írta:...
Van egy olyan érzésem, hogy az egyik fiatal kimarad a keretből és a Pedro, Munir/Sandro, Suarez trióból lesz ott valaki a kezdőben.
Szerintem Leon összességében értette, hogy Suárez visszatérése után Sandrot tartaná fenn inkább, nem Munirt, amivel én is egyetértek.

A hétvégén meg 99%, hogy ez lesz, meg szerintem utána is. Amúgy Lucho nekem úgy tűnik, hogy Sandrot jobban preferálja jelenleg, remélem ő is úgy látja mint mi, és nem Munirt tartja majd fent az első keretnél.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.10.23. 14:28:46

Leon írta:A helyzetkihasználás tekintve eddig Sandro= "régi" Messi,Munir= Alexis Sánchez. Ha jelenleg valakit fent kéne tartani akkor én is Sandro mellet döntenék. :)

Ez rendben is van, de Sandro posztjából kifolyóan középen, esetleg bal oldalon tud játszani. A jobbos neki nem az igazi, ott viszont Neymar van, Messi pedig hiába szokott néha kilépni szélre nem tudom, hogyan oldanák meg Sanyival.
Munirnak egyelőre nagy falat lenne a Clasícó, szóval kíváncsi leszek hogyan áll majd össze a támadósor. Van egy olyan érzésem, hogy az egyik fiatal kimarad a keretből és a Pedro, Munir/Sandro, Suarez trióból lesz ott valaki a kezdőben.
Forca Barca!!!!
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.10.23. 12:00:46

A helyzetkihasználás tekintve eddig Sandro= "régi" Messi,Munir= Alexis Sánchez. Ha jelenleg valakit fent kéne tartani akkor én is Sandro mellet döntenék. :)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2014.10.23. 11:14:31

A Classico hetében az első edzésen 6 B-kerettag vett részt. Nincs ebben valami üzenet a krónikus sérülteknek és gyengén produkálóknak?
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.10.22. 18:42:57

Samper írta:
Alfa írta:[
Azért ez egy elég erős kijelentés és nem biztos , hogy helytálló. Egy 20-22 éves ember is még fiatalnak számít.
A korán érők esetében nem. A későn érőknek meg kell 5-6 év egy kiscsapatban.
Ott van példának Reus aki nem nevezhető későn érőnek mégis 22-23 évesen igazolta le/"vissza" a Dortmund és fokozatosan vált világsztárrá .
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2014.10.22. 18:37:37

Alfa írta:[
Azért ez egy elég erős kijelentés és nem biztos , hogy helytálló. Egy 20-22 éves ember is még fiatalnak számít.
A korán érők esetében nem. A későn érőknek meg kell 5-6 év egy kiscsapatban.
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.10.22. 17:05:47

Samper írta:Samper a mérce. Aki az ő mostani koránál idősebb, azt dőreség fiatalnak nevezni. Aki 20 fölött nem bizonyít, az menjen kölcsönbe. Ha meg ott sem, akkor a francba!
Azért ez egy elég erős kijelentés és nem biztos , hogy helytálló. Egy 20-22 éves ember is még fiatalnak számít.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2014.10.22. 16:28:16

Samper a mérce. Aki az ő mostani koránál idősebb, azt dőreség fiatalnak nevezni. Aki 20 fölött nem bizonyít, az menjen kölcsönbe. Ha meg ott sem, akkor a francba!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.10.22. 01:19:01

palesz77 írta:Kövezzetek meg, de az eddigi meccsek alapján ha választanom kéne, akkor inkább Sandrot tartanám fenn az első csapatnál, mint Munirt. Persze lehet, hogy Munir tehetségesebb, de ez alapján a pár meccsalapján Sandro nekem baromi szimpatikus lett, csereembernek szerintem tökéletes lenne - hosszútávon is akár. Annál több sanszos, hogy sose lesz, de ha elfogadná ezt a szerepet, akkor simán lehetne helye a keretben - Pedro kárára mondjuk, akkor már 2 legyet egy csapásra.. :D Munirnak meg még jót tenne még 1-2 szezon a B-ben, elég lenne szerintem hogyha feljárogatna amikor épp kell.
Érdekes dolog ez, a Juvenilben és a B-ben nyújtott teljesítményük alapján nálam elég egyértelműen Munir viszi a pálmát, jobb képességű játékosnak ismertem meg, mint Sandrót, viszont egyelőre úgy tűnik, hogy utóbbi mentálisan jobban tudja kezelni a nagycsapatba történt hirtelen felkerüléssel járó terheket, mint Munir. (Tegyük azért hozzá, hogy Sandro Masía-beli útja jóval egyenletesebb volt, mint Muniré, ő már az egész tavalyi szezont a B-ben töltötte, míg Munir az idény nagy részében a Juvenil A-val edzett és játszott, csak március-április környékén került fel a B-be. Aztán jött ugyebár az előszezon a nagyokkal, és azóta is velük van.)

Mindenesetre egy biztos, én Munirt Suárez visszatérése után azonnal küldeném vissza a B-be, nagyon kellenének neki a játékpercek, a nagy triumvirátus mögött pedig nem hiszem, hogy elegendő lehetőséget kapna. De ha marad is, szerintem sokkal jobb lesz idővel, csak mentálisan kell feldolgoznia és helyesen kezelnie azt, hogy kevesebb mint fél év alatt a Juvenilből a nagycsapatba jutott.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.10.22. 00:30:06

palesz77 írta:Kövezzetek meg, de az eddigi meccsek alapján ha választanom kéne, akkor inkább Sandrot tartanám fenn az első csapatnál, mint Munirt. Persze lehet, hogy Munir tehetségesebb, de ez alapján a pár meccsalapján Sandro nekem baromi szimpatikus lett, csereembernek szerintem tökéletes lenne - hosszútávon is akár. Annál több sanszos, hogy sose lesz, de ha elfogadná ezt a szerepet, akkor simán lehetne helye a keretben - Pedro kárára mondjuk, akkor már 2 legyet egy csapásra.. :D Munirnak meg még jót tenne még 1-2 szezon a B-ben, elég lenne szerintem hogyha feljárogatna amikor épp kell.
Egyetértek.
Munir teljesen szétszórt,és alig alig van jó megmozdulása. Látszik,hogy nagyon akar, de görcsös. Sandro meg jön, a háttérből, senki nem beszél róla,de szerintem rendre jobb teljesítményt nyújt hype nélkül, mint az agyonsztárolt Munir.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.10.22. 00:20:30

Kövezzetek meg, de az eddigi meccsek alapján ha választanom kéne, akkor inkább Sandrot tartanám fenn az első csapatnál, mint Munirt. Persze lehet, hogy Munir tehetségesebb, de ez alapján a pár meccsalapján Sandro nekem baromi szimpatikus lett, csereembernek szerintem tökéletes lenne - hosszútávon is akár. Annál több sanszos, hogy sose lesz, de ha elfogadná ezt a szerepet, akkor simán lehetne helye a keretben - Pedro kárára mondjuk, akkor már 2 legyet egy csapásra.. :D Munirnak meg még jót tenne még 1-2 szezon a B-ben, elég lenne szerintem hogyha feljárogatna amikor épp kell.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.10.21. 15:03:08

Gareth Tello írta:folytatódik az UEFA Youth League, a mi fiaink az Ajaxot fogadják majd a Miniestadíban délután négytől. Az Eurosport élőben fogja közvetíteni az összecsapást
Onana - Palencia, Vilanova, Tarín, Quinti - Sarsanedas, Ros, Enguene - Cantalapiedra, Padilla, Carbonell.

http://gofirstrow.eu/watch/291773/1/wat ... youth.html" target="_blank
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.10.20. 22:09:07

Erxy írta:a tello-hasonmás :mrgreen: legutóbbi showja :D
https://www.youtube.com/watch?v=knkXYylJvkU" target="_blank gólösszefoglaló egyébként, de lehetne Adama vs Alcorcón is :D
Nem volt rossz tényleg, bár még mindig nem estem hasra, kicsit egysíkú.. :mrgreen:
Chino írta:...
Gareth Tello írta:...
Ezeket meg köszönöm, valami ilyesmire gondoltam.. :D

Grimaldo remélem marad balhátvéd, a felkészülés alatt nagyon jól tolta azon a poszton, szerintem bőven van benne potenciál - első csapathoz is elég, nem csak egy Villarrealhoz. Azt meg kétlem, hogy Lucho utasította volna a B csapat edzőjét, hogy játszassa másik poszton, elvégre a felkészülés alatt is csak hátvédként számolt vele..
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.10.20. 18:51:10

Gareth Tello írta:
Bichóra érdemes figyelni még, nem véletlenül írták róla, hogy a legnagyobb tehetség, akit a Depor kinevelt az utóbbi években, baromi technikás, okos spíler, gyors gondolkodású, jól passzoló. nekem eddig nagyon tetszik a játéka.

A másik kedvencem Kaptoum (bár ha jól tudom, ő hivatalosan még nem tartozik a Barça B-hez), baromi sokoldalú középpályás, rengeteget robotol, és támadásban is elég sokat képes hozzátenni a csapat játékához. Remélhetőleg minél több lehetőséget fog kapni Eusebiótól az év során.

Illetve ott van Halilovic is természetesen, róla nem írnék sokat, mindenki tudja, hogy ragyogó képességei vannak, de fizikálisan még fel kell nőnie ehhez a szinthez. Mindenesetre én nyomatnám orrba-szájba, kezdőként legfőképpen, fantasztikus dolgokra képes a labdával.
Bicho tényleg nagyon ügyes. Engem is nagyon meglepett. Korához képest éretten játszik és nagyon okos játékos. Nemsokára simán alapember lehet a B-ben.

Kaptoum nekem még egy kicsit rejtély, nem látok benne akkora fantáziát, igaz még nem is láttam olyan sokat játszani, habár tegnap jó teljesítményt nyújtott.
Gareth Tello írta:Patricot sosem tartottam Barça-szintű játékosnak, de itt a B-ben jól elvan egyelőre, támadásban mondjuk nem valami acélos, de hátul többnyire megbízható, és nem egy hatalmas mentése votl már ebben a szezonban. Lucas Gafarotnak szerintem nincs jövője nálunk, sajnos-nem sajnos. Ez a Diagne gyerek meglepett, nem számítottam erre tőle, labdabiztos, jól olvassa a játékot, és a fejpárbajokat is elég szép arányban nyeri. Robert Costa engem nem győzött meg, bár az is igaz, hogy nem játszott még olyan sokat.

A Cámara - Calvet - Gumbau trióban én sokat nem látok, bár utóbbi testfelépítése elég komoly, kiegészítő embereknek jók lehetnek, az biztos..
Ezzel tökéletesen egyetértek, habár azzal vitatkoznék, hogy Patric védekezésben annyira megbízható. Folyamatosan a fejem fogom, hogy 4-5 méterre helyezkedik a támadóktól. Úgy adják be mellőle a labdákat ahogy akarják, szinte minden meccsen Adama segíti ki védekezésben.
Sajnos jobb alternatívánk nincs arra a posztra, ráadásul a kapitányt úgyse fogják lecserélni.
Az egyik aki nagyon kellemes meglepetést okozott az Joan Roman. Idén kiválóan játszik. Tavaly nagyon szürke volt egész szezonban, idén viszont magára talált. Nem hiszem, hogy akkora klasszis lesz belőle, de üdítő a játéka. Hasonló az érzésem Dongou-val kapcsolatban is. Eddig úgy vélekedtem, hogy túl van sztárolva max. egy kis csapatban lehet jövője, de egyelőre kiváló teljesítményt nyújt. A tegnapi gólja is hatalmas volt. Az állam leesett. Most már azt mondom ha így folytatja klasszis kilences lehet belőle.

Halilovic, pedig eddig igazolja, hogy miért hoztuk ide. Mondjuk lehetne egy kicsit több lehetőséget adni neki, nem hiszem, hogy ne bírná. Az ő esetében nem tudom jót tenne-e a kölcsönadás, először ide kellene rendesen beilleszkedni.

Összességében szerintem hosszú ideje ez a legtehetségesebb generáció. Ha a kiugró tehetségek fele/harmada beváltja a hozzá fűzött reményeket, nem kell 50-60 milliókért igazolni. És a Juvenilből is folyamatosan lépnek elő a tehetségesebbnél-tehetségesebb kölkök.
Egyedül Grimaldo helyzete aggaszt. Nem tudom, hogy LE kérésére játszik kp-t vagy Eusebio így kelt fel egy reggel, de sok rációt nem látok benne. Lassan amúgy is kelleni fog egy balbekk Adriano helyett, középpályán meg már hárman-négyen is előtte vannak.

Ami még kérdés, hogy mi lesz a Munir-Sandro párossal ha Suarez végre megkapja az engedélyt.
Ha a RAC1 igazat beszél és Munir tényleg új szerződést kap, sanszos, hogy marad a felnőtteknél, aminek nem örülnék igazán. Nagyon kevés szerephez jutna, neki pedig folyamatos játékra lenne szüksége. Kupában felhozhatnák az első csapathoz, esetleg egy-két bajnokira rotálni, de jobb lenne, ha hétről-hétre játszhatna éles meccsen. Nem nőtte még ki a másodosztályt, sőt! Neki ott lenne a helye a jövő héttől.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése