Andrés Iniesta

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.06.28. 21:21:30

S.Agüero írta:Iniesta bejelentette, hogy visszavonul a válogatottból. :cry:
Mindig rossz ilyen híreket olvasni, az ember rájön, hogy az idő sajnos nem áll meg. Viszont a Barca szempontjából eddig jól alakul a nyár, a két legnagyobb sztárunk és kapitányunk többet fognak majd tudni pihenni az idény közben, amire szükségük is lesz
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.06.28. 21:15:23

Iniesta bejelentette, hogy visszavonul a válogatottból. :cry:
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10112
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.06.18. 15:25:34

Emellet egy laza csúnya esernyőt is kiosztott, el ne ázzanak... :lol:

https://cdn.streamable.com/video/mp4-mobile/0n5b.mp4
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.06.18. 13:00:37

recrea írta:https://streamable.com/8o3h

Megint jó helyen futkározott.
Na, nálunk ilyen Busquets. :mrgreen:
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.06.18. 12:39:11

https://streamable.com/8o3h" target="_blank

Megint jó helyen futkározott.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.06.13. 19:40:44

Iniesta is the first ESP player to give an assist in 3 different Euros #fcblive 2 in 2008, 1 in 2012, 1 so far in 2016

Ki más.. 8) Bár azt hittem Xavi is ilyen, de úgy tűnik mégse. Gondolom mindenki felelevenítené őket, úgyhogy kedves voltam, és kikerestem.. :mrgreen:

2008-ason Villának, 2008-ason Xavinak, 2012-esen Navasnak, 2016-oson Piquének.

Az első a legszebb szerintem, zseniális.. =D> Az az egyik all time kedvencem tőle, nem tudom miért, de nagyon az emlékezetembe ivódott.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.05.24. 11:47:16

Andres Iniesta Magical Performance Vs Sevilla ● CDR Final 22/05/2016

Csak a szebb jelenetek vannak benne, majd ha lesz teljes azt is linkelem. De parádé.. =D>

És itt van teljesebb verzióban is. =D>
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.05.23. 10:59:04

öreg :D

az hagyján, hogy többnyire 3-4-5 sevilla játékos között bérkelt állandóan (szerelni egyszer sem tudták), de olyan sprinteket vágott ki még a 110. percben is, hogy csak néztem...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2016.05.23. 01:23:08

Amit a második félidőben meg a hosszabbításban művelt 32 évesen arra szavak nincsenek. És hányan szidták Luchót, hogy nem őt cserélte le...Palesz várjuk a videót, gifeket. :D
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2016.05.23. 01:02:04

Iniesta amit leművelt... :shock: elképesztő volt... Azok az érintések, meg a tologatások, cselek... áááá...
KépKép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.05.23. 00:51:11

Méltó megkoronázása volt ez a szezonnak.. =D> Eszméletlen ez az ember, nálam ő a MoM, legjobb a posztján még mindig.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.05.15. 11:15:49

Bob_Marley írta:az elegancia marad. :D
Hát az marad.. :D Tegnapról a Zidane roulette, és a rutin labdalevétel, majd a csel utána. Imádom ezt az embert.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.05.11. 17:35:31

Az idő múlik, a haj nem nő, az elegancia marad. :D
Kép
Kép
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21304
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.05.11. 16:39:46

Isten éltesse!

Hogy repül az idő, még jól emlékszem rá, mikor az U21-es válogatottban jeleskedett. Meg Rijkaard egyik nagy fegyvere volt, csereként beállva már akkoriban is sokat dobott a csapaton.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.05.11. 14:26:39

Ini ma lett 32 éves. Remélem a hétvégén egy bajnoki címmel ünnepli.. :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21304
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.04.21. 13:12:56

palesz77 írta:
LG írta:Akkor elég bénák a társak, mert 1 darab gólpassza van a bajnokságban, minden meccset tekintve 3. Iniesta kiváló játékos, de sosem volt igazán gólpassz király, ő nem ebben jó.
Lehet hülyén fogalmaztam, védelmet megbontó passzra értettem, ez lehet pl Alba kiugratása is, aki így tisztán beadhat. Ebben pedig az egyik legjobb nálunk jelenleg, Messinek van csak több ilyen passza szerintem. És amúgy az is igaz, hogy a társak sokszor elszerencsétlenkedik, még ha hülyén is hangzik. :D
Persze, a kulcsfontosságú passzai megvannak, tegnap is volt néhány. Nekem meg abban nem volt igazam, hogy régebben nem volt gólpassz király, mert azért voltak szezonjai, ahol 10+ gólpasszt elért. Az Enrique féle Barcában viszont már nem, tőle várjuk az aszisztokat.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.04.19. 22:44:54

LG írta:Akkor elég bénák a társak, mert 1 darab gólpassza van a bajnokságban, minden meccset tekintve 3. Iniesta kiváló játékos, de sosem volt igazán gólpassz király, ő nem ebben jó.
Lehet hülyén fogalmaztam, védelmet megbontó passzra értettem, ez lehet pl Alba kiugratása is, aki így tisztán beadhat. Ebben pedig az egyik legjobb nálunk jelenleg, Messinek van csak több ilyen passza szerintem. És amúgy az is igaz, hogy a társak sokszor elszerencsétlenkedik, még ha hülyén is hangzik. :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21304
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.04.19. 21:00:18

nagyon adnám ha jövőre lenne egy ilyen jolly emberünk a padról és ha jön valaki ha nem, simán lelehetne osztogatni a perceket szerintem.
Én továbbra is kezdőként számolnék vele, de többet kell már pihentetni, főleg a kisebb csapatok ellen. Ehhez szerintem igazolni nem kell, Arda (én megadnám neki a bizalmat a következő szezonra) és Rafinha (remélhetőleg jövőre nem sérül le) Sergi Roberto minőségi cserék.

A középpályán úgy gondolom meg vagyunk létszámban és minőségben is. Most talán nem így látszik, de ebbe benne van Rafinha sérülése, meg hogy Turan még nem találta meg a helyét.
alig volt idén olyan meccs, ahol Ini ne adott volna legalabb egy gólpassz ertékű lasztit
Akkor elég bénák a társak, mert 1 darab gólpassza van a bajnokságban, minden meccset tekintve 3. Iniesta kiváló játékos, de sosem volt igazán gólpassz király, ő nem ebben jó.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.04.19. 20:40:59

Szerintem azért a heti két meccs már meglátszik rajta, s hiába fejlődött védekezésben azért erőben nem tudja felvenni a versenyt már/még. Én nagyon adnám ha jövőre lenne egy ilyen jolly emberünk a padról és ha jön valaki ha nem, simán lelehetne osztogatni a perceket szerintem. És ezt múltkor is írta, akár pl pihentetés, akár kisebb kavarás szempontjából támadó szélsőként is lehetne vele számolni. Annyit amennyit kell letud hozni. Én kezdtem el ezt a dolgot, de nem akarom én a padra tenni, csak egy lehetőséget látok ebben, hogy a káposzta is megmarad és a kecske is jóllakik. Tudna ugyanúgy játszani, de kapna erőt a padunk, egy rotálási lehetőséget az MSN, akiért úgy érzem az arcuk is csökkenne ha le kéne jönni, mert egy Munírra akarva akaratlanul is máshogy nz az ember mint egy Iniestara. De ez szerintem csak az én lieblingem. :D
Kép
Kép
Kép
raffa
Barça B
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2008.08.29. 10:34:59

2016.04.19. 19:51:25

Ha Ini nem lenne még itt se tartanánk! Rajta lehet látni hogy nagyon akar! És ha nincsenek megfelelő társak akkor az úgy elég nehéz....
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.04.19. 19:48:17

Szerintem sincs semmi probléma Iniesta játékával. Tavaly nulla volt, idén viszont nagyon jó ráadásul kezdi végre felvenni a csapatkapitány mentalitást. Nettó baromság lenne őt lerakni a padra. Persze nyilván jó lenne ha egy ilyen kaliberű játékos tudna a padról beszállni, de ha lehet nyilván inkább kezdő legyen. Amúgy mrg szerintem semmi baj a fizikális állapotával, sőt sokszor azt érzem hogy Lucho többet is pihenteti a kelleténél, mert ellenben az MSNel ő még hajlandó lejönni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.04.19. 18:57:12

eimenis1212 írta:Ma már Ini is gyengébb és nincsenek a gyilkos xavi labdák. Így pedig ez karcsú.
Nincsenek gyilkos labdák? Minden túlzás nélkül mondom, hogy alig volt idén olyan meccs, ahol Ini ne adott volna legalabb egy gólpassz ertékű lasztit.. Pont a hiányában érezhető idén, hogy kevesebb támogatás érkezik a középpályáról az MSN felé. Nála kevés középpályásnak van jobb szeme manapság, és ezt bátran állítom, mert a "krémet" hétről-hétre követem..:D
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2016.04.19. 18:40:45

Chino írta:
Pont, hogy az egész éves teljesítményére nem lehet panasz. Amellett Ini sosem volt gólerős, hiába tkp-nak volt elkönyvelve. Fénykorában sem voltak jellemtzők rá a távoli bombák, de rengeteg meccsen MOM volt, akkor is ha az MSN ment vagy kevésbé ment. Nagyon jól felvette ezt a szerepkört, amit LE osztott rá. Ez a faktor elengedhetetlen, hogy hatrébb megy labdát szerez és úgy indítja Neymart/Albat vagy hozza fel a lebadát. Nem egy kontránk pont így indul. Ez nem látványos, nem olyan, mint a PSG elleni assistja, de rendkívül fontos. Ez amire Pogba alkalmatlan. Jó felépítésű, technikás, jól lő, de ebbe a rendszerbe nem illik. Arról nem is beszélve, hogy 100-120 milla körül mozog. Egy év kezdőként még benne van. Tehermentesítésre ott van SR és mostmár Rafinha. Plusz, ha visszajön Denis ő is. Bár én nem örülnék neki. Plusz elvileg Arda. Arról ne is beszéljünk, hogy egy Pogba miként viselné, ha sok meccsen nem ő lenne a kezdő, vagy a 60-65. percben lehoznák.

Egy év még szerintem így teljesen rendben van. Mostmár lesz Rafinha is, aztán tényleg lehet egy Xavis szerepkörbe. Kicsit kezdünk már átesni arra az oldalra amiért a Realosokat szidjuk.

Én máig tartom, hogy három igazolásra lenne szükség. Egy csere bh Alba mögé, egy kezdő szintű kh. aki még rotálható, főleg Masch-al jövőre, aztán átveheti a helyét Piqué mellett, vagy éppen Busit tehermentesíteni és egy támadó az MSN mögé. Bartra mehetne kölcsönbe, Vermaelen végleg, Munir sajnos kölcsön vagy visszaavásárlási opció, mert hha jön egy "Nolito-szerű" játékos cserének, a marokkói-spanyol még ennyit sem játszana.
na itt nem értünk egyet. Valóban nem volt soha nagylövő, vagy gólgyáros csakhogy a jó időszakban volt mellette egy hatalmas Xavi. Az egyikük bontotta a védelmet ha kellett (Ini) a másik hatalmas zsugákat osztott le (Xavi). Piszok jól kiegészítették egymást. Gondolkodhatott a védelem h a 3 csatárt figyelje árgus szemekkel (már amikor volt 3 értelmes) vagy xavira váltson ki mielőtt még végzetes zsugákat adna, vagy Ini megindulásaira figyeljenek. Ma már Ini is gyengébb és nincsenek a gyilkos xavi labdák. Így pedig ez karcsú. És pont ezért nehéz az MSN-nek mert a középpályánkra nem kell túlságosan figyelnie az ellenfélnek. Ez a középpályát nagyon gatyába kéne rázni egy karakteres, jó ( ha lehet támadó felfogású) középpályással. SR-t ha végre visszateszik a helyére jó lesz (én sem fogom annyit szídni :) , de azért nagy csodákat nem várok tőle. Rafinhában jobban bízok, de azért Thiago sztem jobb volt nála és azért vele sem lennék most kiegyezve.
De félreértés ne essék: ha nem lesz semmi változás akkor is ott leszünk a végelszámolásnál, a BL elődöntő (negyeddöntő) akkor is adott, a bajnokságban versenyben leszünk, de nagy fogadásokat azért nem kötnék magunkra. Csak az a kérdés h ez a barca mit akar... Ott lenni a végjátékban vagy címeket nyerni.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.04.19. 16:19:01

eimenis1212 írta:
palesz77 írta:Itt viszont akkor kifejthetnéd, mert engem érdekelne, hogy az egész éves teljesítménye alapján miért nem az a szint Ini. Az első pár meccse volt gyenge, meg az utolsó pár - Sociedad ellen csereként így is a legjobb volt -, de amúgy világklasszis szintet hozott a szezon javában, és a csapat egyik legjobbja volt a szezonban. Szerintem.. :D Szóval érdekelne az ellenvélemény is, mert én hajlamos vagyok elfogultságra vele szemben.
Egyrészt látom, hogy az elmúlt fél éve nagyon jó volt. De amit nagyon hiányolok belőle az az, hogy amikor leszedik a 3 csatárunkat a pályáról, vagy nem megy nekik Ini nem tud az a tényező lenni aki hozzáteszi azt a pluszt a csapathoz amivel megnyerhetnénk a meccset. Egyszerűen nem tudja megnyerni (vagy megnyeretni a) meccset nekünk, mert annyi nincs benne. Általában az utolsó 1-2-3 évét (lehet 3 év még nincs) úgy tolja, hogy ha nem megy a csapatnak akkor neki sem megy a játék, ha meg megy a csapatnak akkor kétesélyes: vagy megy neki is vagy nem. Real madrid feeling van nála: kis csapatok ellen, vagy jó időszakban viszonylag jól tolja, nehéz csapatok ellen, nehéz periódusban gyenge ( és persze vannak kivételek, most tavassszal is volt meccs amikor a csapat rosszul játszott de ő volt az egyik legjobbunk). Szóval nincs meg benne az a plusz amivel megnyeri nekünk a meccset (ehhez sem gólt nem kell rúgni, sem gólpasszt adni - nem csak azzal lehetne nyerő ember). Csababarca jól írja: Xavi feeling. Emlékszem anno amikor a fórumon még mindenki nagy Xavi fan volt, mi meg páran írtuk, hogy ez már nem az a műsor. Xavi az utolsó 2-3-4 évét úgy tolta le hogy a szurkolók a múlt csillogása miatt a valós teljesítményt nem látták. Aztán egy ponton már elfedhetetlenné vált a nyilvánvaló. Ini is leszálló ágban van. Ő is túl van tolva. Az elmúlt fél éve jó volt, de ez egy átmeneti fellángolás szerintem és a kijelölt út (a leszállóág) adott. És ez a jó fél éve sem volt annyira jó h nehéz meccseken nyerő ember legyen. Ennél több kell középpályára. Kell egy igazi nyerő ember. Ez pedig már nem Ini. Jó lenne két jó középpályást igazolni, aki meccset tud behúzni, aki jó az előre játékban (nem lehet mindent az MSN-re rátenni). és félreértés ne essék, nagyon szívesen látnám még a pályán pár évig, de kellene egy igazi No1 középpályás mellé aki tényező tud lenni http://www.eurobarca.hu/forum/faq.php?mode=bbcodea" target="_blank nehéz meccseken is.
Pont, hogy az egész éves teljesítményére nem lehet panasz. Amellett Ini sosem volt gólerős, hiába tkp-nak volt elkönyvelve. Fénykorában sem voltak jellemtzők rá a távoli bombák, de rengeteg meccsen MOM volt, akkor is ha az MSN ment vagy kevésbé ment. Nagyon jól felvette ezt a szerepkört, amit LE osztott rá. Ez a faktor elengedhetetlen, hogy hatrébb megy labdát szerez és úgy indítja Neymart/Albat vagy hozza fel a lebadát. Nem egy kontránk pont így indul. Ez nem látványos, nem olyan, mint a PSG elleni assistja, de rendkívül fontos. Ez amire Pogba alkalmatlan. Jó felépítésű, technikás, jól lő, de ebbe a rendszerbe nem illik. Arról nem is beszélve, hogy 100-120 milla körül mozog. Egy év kezdőként még benne van. Tehermentesítésre ott van SR és mostmár Rafinha. Plusz, ha visszajön Denis ő is. Bár én nem örülnék neki. Plusz elvileg Arda. Arról ne is beszéljünk, hogy egy Pogba miként viselné, ha sok meccsen nem ő lenne a kezdő, vagy a 60-65. percben lehoznák.

Egy év még szerintem így teljesen rendben van. Mostmár lesz Rafinha is, aztán tényleg lehet egy Xavis szerepkörbe. Kicsit kezdünk már átesni arra az oldalra amiért a Realosokat szidjuk.

Én máig tartom, hogy három igazolásra lenne szükség. Egy csere bh Alba mögé, egy kezdő szintű kh. aki még rotálható, főleg Masch-al jövőre, aztán átveheti a helyét Piqué mellett, vagy éppen Busit tehermentesíteni és egy támadó az MSN mögé. Bartra mehetne kölcsönbe, Vermaelen végleg, Munir sajnos kölcsön vagy visszaavásárlási opció, mert hha jön egy "Nolito-szerű" játékos cserének, a marokkói-spanyol még ennyit sem játszana.
Forca Barca!!!!
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2016.04.19. 13:13:28

palesz77 írta:
Mondjuk ezzel nem egészen értek egyet, de ki hogy látja. Sociedad ellen is csak a szerencsén múlt, hogy nem lőtt gólt - volt lesgól, volt eszméletlen bomba, sajnáltam nagyon, hogy nem ment be neki semmi -, és volt már több olyan meccs, ahol a szokásos "láthatatlan formájában" tolta meg a csapatot egy-egy kulcsmomentummal. Ez a csapat meg olyan, hogy ha az MSN-nek nem megy, akkor az egész támadójáték "meghal". Persze lehet, hogy egy Pogbával be tudnánk húzni néhány ilyen meccset is, de nekem efelől kétségeim vannak.

Egy ilyen feladatkörben levő középpáyástól meg ennél jobb védekezéts szerintem nem lehet elvárni. Rengeteget szűr Ini, eszméletlen sokat fejlődött benne, de lehet én várok el keveset.
na de nem a sociedad az a meccs ami mérvadó. Pont ezt írtam. A sociedad ellen ha Munir jó napot fog ki ő is jól játszik. Sőt akár gólokat rúg. Ha jól emlékszem a balos lövésére gondolsz, ugye? Az tudod miért nem ment be? Alapvetően Ininek nincs lövőereje. Lövőtechnikája az baromi jó (lsd. itt ballal milyet lőtt) viszont a 16-oson kívüli lövésekhez az esetek nagy részében kell a lövőerő is (ez így nem pontosan igaz, lsd. ellenpélda messi 16-oson kívüli góljai, de az megint más szitu amikor lendületből keresztbe mozogsz a 16-os előtt, a kapus próbálja felvenni az ideális szöget és pozíciót de messi túl gyorsan cikázik, és túl pontosan teker utána). Szval nem "véletlen" h ezeket a piszok pontos lövéseket ki tudják tolni a kapusok, odaérnek rá még időben. Ez a másik ami kellene: olyan középpályás aki nem csak kreatív, lövőereje is van, és a betömörülő védelmek ellen 18-20-25-ről el meri vállalni, és érdemes is elvállalnia mert lehet h gól lesz a lövése, nem pedig tuti védés a kapustól. És valaki írta előttem amivel tökéletesen egyetértek: az vicc h a középpályánk ennyire gólképtelen.
Válasz küldése