Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
10
11%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
34
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 90
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2016.08.24. 14:55:51

Kovbal88 írta: Nem ezzel van a bajom, hanem hogy még van aki ezt is megmagyarázza, hogy miért van!
Igenis profi klub, kell hogy számítson minden euro, foci szinten toppon vagyunk a vezetőség meg egy, olyan 10-es skálán kb 5-6 ra teljesít.
azért az szép, hogy szerinted semmilyen korreláció nincs egy csapat vezetőségi munkája és egy csapat sportszakmai teljesítménye között (arról, hogy te a vezetőség munkáját egyenlővé teszed a játékosok eladásával már nem is beszélek) negatív példának tudom ajánlani a milan és az inter csapatát, akik top - top csapatból lettek olasz középmezőny sorozatos (ténylegesen) rossz vezetői döntések után. pozitív példaként pedig egy bizonyos dortmundot.

egyébként, ha valamennyire elfogadjuk támpontnak a transfermarktot, mint akik a talán legközelebb tudják belőni egy játékos értékét, és figyelembe vesszük az életkorát, meg hogy bravonak se az ajánlott szerződés, se ez a kapus felosztás nem felelt meg, és lépni akart, akkor egy húsz millió körüli összeg bőven jó ár érte.

ha viszont azt fogadjuk el, hogy bravot élő szerződés köti, és mivel a világ egyik legjobb kapusává nőtte ki magát, ezért elkérhetünk érte harmincat/kivásárlási árát. és a citynek úgyis kapus kell, ha meg nem fizetik ki, akkor marad és szevasz, akkor ja, akkor nem jó az ár.

a kettőt együtt? na, ezt lehetetlen kombinálni.

gyengülünk? persze, látatlanban megmondom, hogy bravo jobb kapus, mint a holland. de ha továbbra is a korrektek akarunk lenni, és tartjuk magunk ahhoz, hogy nem tartunk itt játékost az akarata ellenére, akkor volt más választásunk? nem.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.08.24. 14:54:23

Mi az, Palesz, már bízol benne, hogy jön Paco? :D Én örülnék neki amúgy, de akkor Munirt adjuk kölcsön, vagy visszavásárlásival. De ha úgy alakul, az sem lesz baj, ha Munir marad.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2016.08.24. 14:22:09

adaml182 írta:
pep71 írta:Eddig nagyon meg voltam elégedve az igazolásokkal, de szvsz Cillessen meg sem közelíti Bravo-t. Vicc, hogy alig valamivel olcsóbban vesszük meg, mint amennyiért egy bizonyított top kapust eladunk...
Amikor láttam védeni, mindig is csodálkoztam, hogyan lehet ő a kezdő holland kapus, potyákra hajlamos, bravúrokat nem igen mutat be. 11-eseknél a védési százaléka szinte nulla.
Szerintem erős szubjektivitást lehet felfedezni a véleményedben, te csak valószínűleg bele akartad látni Cillessen játékába, hogy nem jó, mert a statisztikák teljesen másról árulkodnak. Én csak 1-2-szer láttam védeni, olyan semleges a benyomásom róla, nem maradt meg semmi pozitív, s negatív élmény vele kapcsolatban. A statisztikák alapján viszont bőven jó lehet, akkor pedig kifejezetten örülni fogok az érkezésének, ha ezzel Ter Stegen előrébb lépne a sorban.
Örülnék egy olyan felosztásnak, hogy MAtS kapjon ~30 meccset a bajnokságban, BL-ben 6 csoportmeccsből 4-5-öt (a tabella alakulásától függően), valamint a kieséses szakaszban a téttel bíró meccseket. Jasper pedig vinné a kupát, a BL-csoportkör végén, illetve nagy gólkülönbségű odavágó esetén a visszavágón, valamint 1-2 bajnokin pedig "bizonyíthat".

A bizonyított top kapussal kapcsolatban meg annyit, hogy szerintem minden Barca szurkoló számára Bravo volt az utóbbi idők legjobb, kedvenc kapusa, de
1. tarthatatlan állapot a 2 hasonlóan ambíciózus kapus megtartása
2. Bravo menni akar, BL-ben védeni, többet keresni
3. Casillas is 33 éves kora után kezdett erősen hanyatlani, ne mindig Buffont hozzuk fel példaként
Mint te is írtad semmi kimagasló nincs Cillessenben, amiért ő annyira kéne a Barcának, ellenben Bravo 2 évet lehozott nagyon magas szinten...és a 2 játékos ára közel azonos...
Nem aggódom a kapusposzt miatt, mert szvsz MAts megoldja majd, de ez a Cillessen teljesen felesleges igazolás. Kupába meg töltelék meccsekre bőven jó lenne Masip.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.08.24. 14:17:29

TripleH írta:Ha már ennyire hajtjuk ezt a Paco gyereket, itt vannak a számunkra érdekes statok számszerűsítve. De én valamiért úgy érzem idén ha Munír kapna egy 1500-2000 percet idén szintet lépne, persze erre sincs semmi garancia.
Nekem ami durva Pacoban, az a helyzetkihasználása. A 16-oson belül első évében a lövései 17%-ából gól lett, a másodikban 24%, a harmadikban meg ez már 29%. Ez brutálisan jó. A szemléltetés kedvéért, ez CR-nek és Messinek ez 21%, Agüeronak 20%, Vardynak 24%, Kanenek 22%, Lewának 22%, Aubameyangnak 24%, Higuaínnak 24%, Baccának 27%, Gameironak 24%, Dybalának 24%, Lacazettenek 26%, Benzemának 27%, Rubén Castronak 24%, Griezmannak meg szintén 29%. Egyedül Suáreznek és Ibrának van 30% felett a topnak számító csatárok közül. Nyilván ez csak statisztika, ettől nem lesz jobb gólvágó CR-nél vagy Messinél, az is lehet, hogy nálunk romlana ebben, meg azt is hozzá kell tenni, hogy az összes csatár közül ő lőtt a legkevesebbszer kapura, de ha Lucho tényleg egy biztos lábú gólvágót akar, akkor ő tényleg nyerő húzás lehet. Ilyen kiszolgálás mellett többször kerülhet helyzetbe, és ha ilyen magabiztossággal értékesít nálunk is..

Munirnál meg én pont nem ezt érzem. Az elmúlt 2 évben mindig akkor volt jó, amikor folyamatosan játszott. A 15/16-os szezonban is folyamatosan javult január környékén, amikor be lett dobva a kupában, most is előszezonban meccsről meccsre jobb lett, szerintem ő még nem az a játékos, aki képes 0 km-esen beugróként is jól teljesíteni. Nála én egyértelműen a kölcsönt favorizálnám, hogy "csúcsra járassa magát" egy szezonon keresztül, egyedül attól tartok, hogy olyan helyre kerül, ahol szintén nem játszana eleget.. De ha a Valenciában folyamatosan meccsben lesz, akkor szerintem sokkal jobban jár, mint ha itt maradna beugrósnak az MSN mögött, és hosszútávon mi is többet nyerhetünk vele.
TripleH írta:P.S. : Legalább esélyt adjatok már szerencsétlen holland gyereknek, Bravot sem úgy vettük meg, hogy garantálva volt, hogy 2 ekkora szezont lehoz.
Ez meg totál igaz, előtte ő se volt hibátlan. Anno a Real ellen is benyelt egy vicces gólt, még rosszabb volt mint MAtS Bilbao elleni félpályása, nálunk mégis csúcsra lett járatva, és nem követett el ilyen hibákat. MAtS is a legmagabiztosabb kapus kb lábbal, miközben 2 gólt is kapott már be a válogatottban úgy, hogy elcsúszott a talpa alatt a labda. Ezekhez remélhetőleg a szakmai stábnak is köze van, akkor meg a hollandból is siekrülhet egy mégjobb kapust faragni. Ne írjuk már le előre szerencsétlent, a negatívkodás ráér akkor, ha jogos lesz..
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2016.08.24. 14:01:05

ntibi67 írta: Ez nekem zavaros.Mit akartál ezzel mondani,hogy kinőheti magát tájékozódási pontnak?
Ez valami tájfutó szleng?
Samu turistajelzéssé fog átalakulni. :shock:
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2016.08.24. 13:57:43

[quote="Samper A védelemben Umtiti kinőheti magát tájékozódási pontnak.[/quote]

Ez nekem zavaros.Mit akartál ezzel mondani,hogy kinőheti magát tájékozódási pontnak?
Ez valami tájfutó szleng?
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.08.24. 13:19:44

Ha már ennyire hajtjuk ezt a Paco gyereket, itt vannak a számunkra érdekes statok számszerűsítve. De én valamiért úgy érzem idén ha Munír kapna egy 1500-2000 percet idén szintet lépne, persze erre sincs semmi garancia.


P.S. : Legalább esélyt adjatok már szerencsétlen holland gyereknek, Bravot sem úgy vettük meg, hogy garantálva volt, hogy 2 ekkora szezont lehoz.
adaml182
Barça B
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2016.08.08. 20:34:45

2016.08.24. 12:56:18

pep71 írta:Eddig nagyon meg voltam elégedve az igazolásokkal, de szvsz Cillessen meg sem közelíti Bravo-t. Vicc, hogy alig valamivel olcsóbban vesszük meg, mint amennyiért egy bizonyított top kapust eladunk...
Amikor láttam védeni, mindig is csodálkoztam, hogyan lehet ő a kezdő holland kapus, potyákra hajlamos, bravúrokat nem igen mutat be. 11-eseknél a védési százaléka szinte nulla.
Szerintem erős szubjektivitást lehet felfedezni a véleményedben, te csak valószínűleg bele akartad látni Cillessen játékába, hogy nem jó, mert a statisztikák teljesen másról árulkodnak. Én csak 1-2-szer láttam védeni, olyan semleges a benyomásom róla, nem maradt meg semmi pozitív, s negatív élmény vele kapcsolatban. A statisztikák alapján viszont bőven jó lehet, akkor pedig kifejezetten örülni fogok az érkezésének, ha ezzel Ter Stegen előrébb lépne a sorban.
Örülnék egy olyan felosztásnak, hogy MAtS kapjon ~30 meccset a bajnokságban, BL-ben 6 csoportmeccsből 4-5-öt (a tabella alakulásától függően), valamint a kieséses szakaszban a téttel bíró meccseket. Jasper pedig vinné a kupát, a BL-csoportkör végén, illetve nagy gólkülönbségű odavágó esetén a visszavágón, valamint 1-2 bajnokin pedig "bizonyíthat".

A bizonyított top kapussal kapcsolatban meg annyit, hogy szerintem minden Barca szurkoló számára Bravo volt az utóbbi idők legjobb, kedvenc kapusa, de
1. tarthatatlan állapot a 2 hasonlóan ambíciózus kapus megtartása
2. Bravo menni akar, BL-ben védeni, többet keresni
3. Casillas is 33 éves kora után kezdett erősen hanyatlani, ne mindig Buffont hozzuk fel példaként
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára adaml182 2016.08.24. 13:35:18-kor.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2016.08.24. 12:26:44

Eddig nagyon meg voltam elégedve az igazolásokkal, de szvsz Cillessen meg sem közelíti Bravo-t. Vicc, hogy alig valamivel olcsóbban vesszük meg, mint amennyiért egy bizonyított top kapust eladunk...
Amikor láttam védeni, mindig is csodálkoztam, hogyan lehet ő a kezdő holland kapus, potyákra hajlamos, bravúrokat nem igen mutat be. 11-eseknél a védési százaléka szinte nulla.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.08.24. 11:52:04

úgy hajtjuk ezt az alcacer gyereket, mintha a vezetőség tagjai közül valakik fogadtak volna két csomag szotyiban, hogy tudunk-e egy nyáron 5 db 22 éves játékost szerezni, úgy, hogy mindhárom szekcióba (védelem, kp, csatársor) jusson belőlük.... :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.08.24. 11:00:52

Cillessen egy fokkal se tűnik rosszabbnak, mint Bravo, amikor hoztuk a Sociedadból. Az ára nem magas, rutinja van minden téren és, mint Ajaxos, nyilván a labdával se ügyetlen.

Bravoról. Nagyon jó volt, stabil, szinte hiba nélkül játszott(a kijöveteleknél volt csak bizonytalan), de TS sztem felnő a feladathoz. Voltak hullámvölgyei, de a BL-ben végig jó volt és a kupában is. Sztem megérdemli azt, h ő legyen a kezdő. Nem utolsó sorban pedig a nagy fiatalítási hullámnak ez is része. Bravo pedig 33. Egy kapus legtöbbször 34-35 éves korában esik vissza, így nem csoda, ha csak egy évvel akartunk szerződést hosszabbítani. Bravot is megértem. A Spociedadnál nem keresettsokat, nálunk már jól keresett, de az se egy vagyon. Elmegy a Cityhez, ül 3 évet, keres annyit, mint addigi egész karrierje alatt és úgy vonul nyugdíjba h meg is nyert mindent, amit lehetett és pénze is lesz. Logikus döntés mindenki részéről. Kíváncsi vagyok mennyiért adjuk el. A Reális 20-25 lenne. Játéka alapján simán ér 40-et, de már nem fiatal.
Gondolom a mai BL meccsen még Cileessen véd az Ajaxban, utána hivatalos lesz a transzfer. Sztem egy nehéz helyzetből sikerül úgy kijöjjünk, hogy jelentősen nem gyengülünk(ha Cillessen beválik, akkor egyáltalán nem) és anyagilag is jó lesz.

Szorgalmaznám már igazán ezt a csatárigazolást. Az a 15 millió, amit Muniért ajánlottak nagyon is korrekt. Tavaly szezon elején simán el is fogadtam volna, de azóta Munir mutatott be nagyon szép dolgokat. Nem egy garancia a jó játékra, de 2-3 év múlva, ha ugyanígy fejlődik, simán kezdő lehet nálunk is, szóval nem adnám el véglegesen. Valahogy a visszavásárlási opció nála nem hiszem h működjön. Nem tudom miért, de van egy ilyen érzésem. Ha jön ALcacer, Munir mehetne a Valenciába kölcsöne. Talán annak örülnék legjobban.
A Fifa egy szégyen
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.08.24. 09:45:54

Utóhang Bravo távozásához:
-2 év hosszabbítást és komoly fizetésemelést kért a vezetőségtől - 1 év hosszabbításra és kisebb emelésre voltak hajlandóak.
-A Bravo gyerekek angol iskolába jártak és az anyjuk szorgalmazta az angol nyelvi környezetet nekik.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4521
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2016.08.24. 09:42:29

Azért ez téboly.. valaki csodálkozik hogy elszálltak a fizetések? Egy kapus aki nálunk 3m/év keres, azt a city egyből megduplázza.. és akkor kössél normális üzleteket, klubokkal, játékosokkal.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2016.08.24. 08:27:57

palesz77 írta:The transfer of Paco Alcacer (22) was re-activated because of the downfall of the economic situation in Valencia. [md]

Paco Alcácer could be sold to Barcelona this week. There's an agreement in place. Samper and Munir could be part of the deal [sd]

Kezdodhet ujra. :D

Douglas close to leaving the club. Barcelona was working on finding a new club and there is interest from Sporting Gijon. [md]

Claudio Bravo, who will be sold for 20M, was earning 3M per year at Barcelona and will now earn 6M at Manchester City [sport]
http://www.mundodeportivo.com/futbol/fc ... medium=soc" target="_blank Elvileg OK a dolog szerintem az ár kérdéses még.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.08.24. 06:55:38

Annyira nem lehet tudni, mi lesz a világ focijával 10 év múlva, hogy azon kár aggódni. 2-3 éves perspektíva a maximum. Ini pótlásáról máris gondoskodva van, a védelemben Umtiti kinőheti magát tájékozódási pontnak és Alcacerre is azért hajtanak, hogy szinttartással gondoskodjanak a jövőről. Az emlegetett 100 milla csekélység ahhoz képest, amit az elmúlt pár évben ászaink megtartására költöttünk, akik hozzák a kupákat.
Amit én is kifogásolok, az az, hogy nem kérik számon a mindenkori edzőn a kapunyitást a B legjobbjai előtt. Ha meg ott tényleg nincs ki előtt, akkor ott kell megjavítani a szakmai munkát.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.08.24. 06:20:15

The transfer of Paco Alcacer (22) was re-activated because of the downfall of the economic situation in Valencia. [md]

Paco Alcácer could be sold to Barcelona this week. There's an agreement in place. Samper and Munir could be part of the deal [sd]

Kezdodhet ujra. :D

Douglas close to leaving the club. Barcelona was working on finding a new club and there is interest from Sporting Gijon. [md]

Claudio Bravo, who will be sold for 20M, was earning 3M per year at Barcelona and will now earn 6M at Manchester City [sport]
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2016.08.23. 23:22:05

mahitoo írta:Azért az elmúlt nagyjából 8 évben kb 100 milliót dobtunk ki az ablakon az átigazolási politikánknak köszönhetően, egyszer már nyár elején felsoroltam azt a rengeteg játékost, nem fogom még egyszer. Ha szerintetek ez nem számít, rendben van. Csak majd ne legyen sírás, mikor Ini, Piqué, Messi kimegy, és nem lesz megfelelő pótlás a La Masia-ból, se pénz venni embereket. Komoly tartozása van a klubnak (tudom, hogy mindegyiknek kb), stadionfelújítás, megkérdőjelezhető vezetői döntések (adócsalás, telek-eladás)... Tudom, hogy itt sokan le sem kaksizzák, hogy melyik játékos mennyit keres, hogy áll pénzügyileg a klub (indok általában: "nem az én pénzem"). És aki emiatt aggódik, az meg fogja be a száját, mert jönnek a kupák. De én szeretném, ha 10 év múlva is jönnének. Hiába vagyunk nagy "brand", a Madrid, az orosz, arab csapatok pénzügyileg úgy is vernének minket, ha minden rendben lenne, így meg még jobban. És sajnos az egész foci lassan semmiről sem szól, mint az üzletről, a pénzről.

Nem kell Bravóért 40-et kapni, de a 25 simán benne lenne. Citynek majdnem mindegy. És menni akar? Matyi is menni akart a Valenciából, és csengettünk érte 20 milliót... Aki hozzánk akar jönni, annak duplázzák az árát, aki tőlünk akar menni, annak felezik? Értem, hogy a vezetőség jó fej akar lenni, de ez nem jótékonysági szervezet. Én annyit mondok, hogy egy 29 éves Higuain 90 millió euró. Számoljátok ki a mi játékosainkat ezzel a mércével, és akkor nem 100, hanem 300 milliót buktunk az elmúlt 8 évben.
Oké, ez mind igaz, senki sem vitatja, és marhára bosszantó. De mégis mit tudunk csinálni mi, innen? Maximum idegeskedsz.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2016.08.23. 22:39:42

Azért az elmúlt nagyjából 8 évben kb 100 milliót dobtunk ki az ablakon az átigazolási politikánknak köszönhetően, egyszer már nyár elején felsoroltam azt a rengeteg játékost, nem fogom még egyszer. Ha szerintetek ez nem számít, rendben van. Csak majd ne legyen sírás, mikor Ini, Piqué, Messi kimegy, és nem lesz megfelelő pótlás a La Masia-ból, se pénz venni embereket. Komoly tartozása van a klubnak (tudom, hogy mindegyiknek kb), stadionfelújítás, megkérdőjelezhető vezetői döntések (adócsalás, telek-eladás)... Tudom, hogy itt sokan le sem kaksizzák, hogy melyik játékos mennyit keres, hogy áll pénzügyileg a klub (indok általában: "nem az én pénzem"). És aki emiatt aggódik, az meg fogja be a száját, mert jönnek a kupák. De én szeretném, ha 10 év múlva is jönnének. Hiába vagyunk nagy "brand", a Madrid, az orosz, arab csapatok pénzügyileg úgy is vernének minket, ha minden rendben lenne, így meg még jobban. És sajnos az egész foci lassan semmiről sem szól, mint az üzletről, a pénzről.

Nem kell Bravóért 40-et kapni, de a 25 simán benne lenne. Citynek majdnem mindegy. És menni akar? Matyi is menni akart a Valenciából, és csengettünk érte 20 milliót... Aki hozzánk akar jönni, annak duplázzák az árát, aki tőlünk akar menni, annak felezik? Értem, hogy a vezetőség jó fej akar lenni, de ez nem jótékonysági szervezet. Én annyit mondok, hogy egy 29 éves Higuain 90 millió euró. Számoljátok ki a mi játékosainkat ezzel a mércével, és akkor nem 100, hanem 300 milliót buktunk az elmúlt 8 évben.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2194
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2016.08.23. 21:42:24

Bob_Marley írta:A pénzügyi háttér igenis fontos, főleg mikor folyamat mennek találgatások lesz-e szuperliga nem lesz stb. Egy stabil, nyereséges csapattal már fórba lehet kerülni. Egyébként a számok szerint ezek teljesülnek is, én hiszek nekik. :D Mechandising jól megy, átigazolás kevésbé, de rekord bevételek vannak és nyereségek.

Porto azért nem jó példa érzésem szerint, mert több kézben vannak a játékosok tulajdonjogai, ergo ha a Porto eladja mondjuk 40 millióért a játékosát, szó szerint töredékét kapja meg a klub, mert menedzserek, menedzsercégek és különböző hitelező cégek kezében vannak a jogok.
Nem akarok oknyomozó hozzászólásokat írni, de igenis számít a pénz, minden szempontból hiszen, a klub lehetőségeinek ez adja meg a határt. Az hogy jól megy a csapatnak, azért nagyban köszönhető az itteni ősmagnak elsősorban Messinek ugye.

Az Arsenal jó példa erre, míg nem építettek stadiont, addig jött a bajnokság és a kupa is. Azóta, már nem sok sikerük van. Nem tudnak, olyan csapatot összerakni.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19631
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.08.23. 21:38:46

A pénzügyi háttér igenis fontos, főleg mikor folyamat mennek találgatások lesz-e szuperliga nem lesz stb. Egy stabil, nyereséges csapattal már fórba lehet kerülni. Egyébként a számok szerint ezek teljesülnek is, én hiszek nekik. :D Mechandising jól megy, átigazolás kevésbé, de rekord bevételek vannak és nyereségek.

Porto azért nem jó példa érzésem szerint, mert több kézben vannak a játékosok tulajdonjogai, ergo ha a Porto eladja mondjuk 40 millióért a játékosát, szó szerint töredékét kapja meg a klub, mert menedzserek, menedzsercégek és különböző hitelező cégek kezében vannak a jogok.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2016.08.23. 21:33:26

Kovbal88 írta:
Ott a Juventus mi üzletet csinált már idén, megvették a riválisuk játékosát jó drágán, de csak jövőre fizetik ki.
Vagy a Porto hogy kiárulja legjobbjait. Pedig nyilván azok is menni akarnak, mivel nagyobb csapatokba játszanak.
MI meg 50-70-100% os kedvezménnyel adjuk el játékosainkat, és akkor még én vagyok itt lehülyézve. Pedig ez csak matek.
Utána meg jön mindenki, hogy erre meg arra nincs pénz...
Porto és a Juve a "példa". Oké.....
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2016.08.23. 21:32:48

Lassan megszokhatnátok, hogy kár az eladási politikánkkal foglalkozni, csak a vérnyomásotok megy fel maximum.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2194
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2016.08.23. 21:30:55

MessiNeymarSuarez írta:
Kovbal88 írta:Na, ha most sikerült volna összeszedni pár milliót azokból a játékosokból, akik ingyen elmentek, gondolok itt Songra vagy akit el se tudtunk adni Douglas, lenne pénz cserecsatárra.

Amúgy már innentől nem foglalkozok az átigazolásainkkal, mert nevetséges. Az is, ahogy megmagyarázzátok.
Pl Bravo menni akar, ha akar menjen 40 millióért és kész annyi az ára. Ha meg marad, nehogy már rosszul érezze magát a világ egyik legjobb csapatánál, majd ha lesz időm sajnálni fogom.
Figyeld meg, Hart drágábban fog menni mint Bravo... :D
Nem ezzel van a bajom, hanem hogy még van aki ezt is megmagyarázza, hogy miért van!
Igenis profi klub, kell hogy számítson minden euro, foci szinten toppon vagyunk a vezetőség meg egy, olyan 10-es skálán kb 5-6 ra teljesít.

Ott a Juventus mi üzletet csinált már idén, megvették a riválisuk játékosát jó drágán, de csak jövőre fizetik ki.
Vagy a Porto hogy kiárulja legjobbjait. Pedig nyilván azok is menni akarnak, mivel nagyobb csapatokba játszanak.
MI meg 50-70-100% os kedvezménnyel adjuk el játékosainkat, és akkor még én vagyok itt lehülyézve. Pedig ez csak matek.
Utána meg jön mindenki, hogy erre meg arra nincs pénz...
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.08.23. 21:24:50

Kovbal88 írta:Amúgy már innentől nem foglalkozok az átigazolásainkkal, mert nevetséges. Az is, ahogy megmagyarázzátok.
amíg az eredmények ezerrel jönnek, senkit nem érdekelnek az átigazolások, meg hogy ki mennyiért jön-megy. csak Te meg egy pár másik ember pörög rajta egész nyáron.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2016.08.23. 21:18:14

Kovbal88 írta: Pl Bravo menni akar, ha akar menjen 40 millióért és kész annyi az ára. Ha meg marad, nehogy már rosszul érezze magát a világ egyik legjobb csapatánál, majd ha lesz időm sajnálni fogom.
Egyet értek!
Nem a Barca van kényszerhelyzetben, hanem a City, hiszen jelenleg a Citynek "nincs kapusa". Pepnek nem kell Hart, Caballero meg... no comment. Ebben a helyzetben ne játszunk már szeretet szolgálatot!
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Válasz küldése