Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
10
11%
Ambarabat
5
5%
Nico
25
27%
Más
34
37%
Nem hoznék senkit
17
19%
 
Szavazatok száma: 91
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.04.20. 12:04:01

Kovbal88 írta:Először is kell egy tapasztalt edző, LE nem volt rossz sőt, azért amit egy átlagos keretből ki lehet hozni ő azt kihozta. Csak itt egy klasszis keret állt a rendelkezésére. Szóval, ha ezt nézzük, azért több van a csapatban.

Szóval olyan edző kell aki,
-aki ért a védekezéshez és az állított helyzetekhez és még kontratámadást is össze tud rakni.
- aki a fiataloknak is ad lehetőséget kisebb meccseket, finoman rotálva, ami még belefér.

Aztán szerintem az MSN-t jelenleg elől nem képes kiszolgálni a csapat. Úgyhogy, ha úgy alakul Neymar mehetne jó pénzért. Helyére pedig egy gyors ember aki egyszerűen megoldja a feladatot pl Di Maria és másik oldalra pedig Dembélé és még Messit valahogy csapatba tenni. Ezáltal elég egy védekező felfogású jobb oldali hátvéd és megvagyunk.
Nekem Dembélé nagyon kellene.

Ennek a passzolok a mellettemállónak Barca-taktika, már nagyon nem működik. Kell valami új.

Más. Én Xaviban, mint edzőben egyáltalán nem hiszek, túl nyugodt az a fickó, egy Puyol, már azt mondom, hogy igen. De ezt nehéz így megállapítani.
Nem tudom, hogy érdemes e lecserélni egy 25 éves világklasszis top 5 Neymart, aki egyébként a tavaszunk egyik legjobbja, egy 29 éves Di Mariára. Nekem, azon kívül, hog baromi sok pénzt kapnánk érte, nem tűnik valami nagy üzletnek. Mondjuk a logikádat sem vágom, de ez az én hibám lehet, hogy nem a "kiszolgálókat" reformáljuk meg, hanem csatársort alakítjuk a kiszolgálókhoz.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2197
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.04.20. 11:47:49

Először is kell egy tapasztalt edző, LE nem volt rossz sőt, azért amit egy átlagos keretből ki lehet hozni ő azt kihozta. Csak itt egy klasszis keret állt a rendelkezésére. Szóval, ha ezt nézzük, azért több van a csapatban.

Szóval olyan edző kell aki,
-aki ért a védekezéshez és az állított helyzetekhez és még kontratámadást is össze tud rakni.
- aki a fiataloknak is ad lehetőséget kisebb meccseket, finoman rotálva, ami még belefér.

Aztán szerintem az MSN-t jelenleg elől nem képes kiszolgálni a csapat. Úgyhogy, ha úgy alakul Neymar mehetne jó pénzért. Helyére pedig egy gyors ember aki egyszerűen megoldja a feladatot pl Di Maria és másik oldalra pedig Dembélé és még Messit valahogy csapatba tenni. Ezáltal elég egy védekező felfogású jobb oldali hátvéd és megvagyunk.
Nekem Dembélé nagyon kellene.

Ennek a passzolok a mellettemállónak Barca-taktika, már nagyon nem működik. Kell valami új.

Más. Én Xaviban, mint edzőben egyáltalán nem hiszek, túl nyugodt az a fickó, egy Puyol, már azt mondom, hogy igen. De ezt nehéz így megállapítani.
Avatar
fcjoc
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2005.08.20. 22:41:37

2017.04.20. 11:23:45

Na. Véleményem szerint simán mehetne valami új. 12 éve regeltem, ide, olvastam és írtam is már sok mindent a taktikáról, igazolásokról. De meglehetne jövőre próbálni egy 4-2-3-1-et ..
4 védő adott, az hogy kikből fog felépülni, szerintem nem kell nagy unagi..
Jobboldal: Vidal+Kezdő jobbhátvéd..
Közép: Piqué, Umtiti, Marlon, + Masch ha marad.. Matyi pá
Baloldal: No Q.
Ami középpályát illeti szerintem simán lehetne két sokatmozgó szűrővel, vagy egy szűrővel és egy boxtobox-al játszani.. Busi marad, ahogy Robi és Rafinha is (bár utóbbira nem vennék mérget). Denis és Gomes közül egy tuti out, egyszerűen ordít hogy mennyire nem tesznek hozzá a játékhoz minőségit.. max Denisnek adnék egy évet még.. FONTOS HOGY KP-ra kell egy világklasszis játékos! Nincs kecmec, tolni kell bele lóvét.
Elől Neymar Suarez és Paco megoldanak 2 posztot akár rotálva is, Jobboldalon nem Messi, hanem egy Delu vagy igazolni egy jobbszélsőt és ők ketten lennének. Csatár mögött pedig Messi és Ini rotálva.. Arda out

Amit látni kell hogy Messi idővel visszajön irányítónak, és nem fog folyamat vonal melletti szélső játszani..

én 3 posztra igazolnék, minőséget!!! jhv, kp, jsz.

FM off. :mrgreen:
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2017.04.20. 10:57:43

Olvasok sok olyan dolgot itt a fórumon ami szerintem abszolút nem igaz. És abszolút nem értek vele egyet.
Egyrészt 22 fős keretünk van. Ez a keret számszerűleg tökéletes. Se nem túl sok, se nem túl kevés. Nem mondanám azt, hogy rövid a pad. Sőt. A gond inkább azzal van, hogy sok olyan játékos ül ezen a padon, akiknek szinte semmi hasznát sem vesszük, ill. nem lehet őket bedobni, mert nem passzolnak a taktikánkba.
Másrészt "nagy" keretfrissítés. Nem a fél csapatot kell lecserélni, hanem egy olyan taktikát kell kidolgozni, amihez a keretet hozzá lehet igazítani, 3 max 4 igazolással.

Én hogy gondolom? Hosszú lesz, de ezt most leírom. :wink:
Három lehetőség van, egyik esetben sem kell 3nál több játékost idehozni. Kapusokkal nem foglalkozom, mert Stegen és Cilessen tökéletesen elegek ketten is, ha Masip marad, az ő baja, ha megy, akkor nem kell pótolni sem. Tehát:

Egyrészt marad a 3-4-3.
A védelembe Mascherano-val 1 évet hosszabbítani kell, többet fog játszani, első számú csere lesz, Marlon előtt. Ezen felül hozni kellene egy kezdő középhátvédet, aki Piqué és Umtiti mellett az alapcsapat oszlopa lesz hátul. Távozna így Mathieu és Digne. Előbbi minőség okok miatt, utóbbi nem illene sehova a taktikában. Öt középhátvéddel meg is lennénk.
A csatárokkal folytatom, mert ide kell egy igazolás mindenképp Neymar-Suárez-Deulofeu jól hangzik, de a spanyol helyet hozhatunk mást is, csak ne aprózzuk el, mert a kezdőbe keresünk embert. A kezdő hármas mögött Rafinha és Paco elég kell legyen. Esetleg megpróbálhatnánk Tello-t is, mint kiegészítő embert megtartani, hátha tol valamit az árán, mert így végül ő is ingyen fog lelépni. Paco- Munír viszonylatban én Munír mellett vagyok, de nem tudom, hogy végül ő csak kölcsönbe ment, ha igen akkor mennyi időre. Ha csak 1 évre és visszajön, akkor Paco-tól megválnék. Menne nálam Turan és adott esetben akkor Paco is. Neymar-Suárez-? plusz Rafinha, Paco/Munír, Tello? bőven elég lenne előre.
És akkor a középpálya. A két szélen én Roberto-t és Alba-t próbálnám első sorban, mindketten jók előre és hátra is, sebességük is megvan, passzjátékuk, több nem kell. Messi és Busquets lenne rajtuk kívül kezdő, kicsit rombuszos alakzat lenne így. A cseresorba pedig szélre megtartanám Denis-t Alba helyett és Vidal-t Roberto helyett. Iniesta Messi helyett mehetne előre többet, de akár Alba helyett is jó lenne 1-1 félidőre. Busquets helyett én első sorban Rakitic-et favorizálnám, aki hihetetlen nagy melós. Ide akár Gomes is elmenne cserének, de eddig annyira idegen test volt, hogy tartanék tőle. Bár ha én alakíthatnám a keretet, akkor a középpályára Alba,Messi,Busi,Roberto,Rakitic,Vidal,Iniesta, Samper 8assal vágnék neki a szezonnak. Bennük bennük lenne egy amolyan rombusz-alakzatos játék és egy igazi széljátékra képes középpálya is.
Összességében kellene egy középhátvéd, egy jobbos csatár, ill. Samper + Munír,Tello. Menne: Turan, Gomes, Denis, Mathieu + Paco,Masip. 21 fő bőven elég kellene legyen. Idén is ennyien voltunk, ha Masip-ot leveszem.

Másrészt marad a klasszikus 4-3-3.
A védelem közepe Piqué-Umtit páros mögött Mascherano és Marlon tökéletes lenne. Ha Mascherano távozik, akkor kell valaki a helyére, aki első számú cserének megfelel. A széleken Alba,Vidal, Digne helye biztos. Kell egy klasszis jobbhátvéd és meg is vagyunk. Az én favoritom Bellerín, de ez szubjektív. Matyinak mindenképp mennie kell.
Elöl marad az MSN, nem kérdés, mögöttük Turan, Rafinha és Paco/Munír elég. Egy Turan-Deulofeu cserében benne lennék, de minden attól függ, hogy mennyit kapnánk a törökért, mennyire hajlana ő is a váltásra.
Középpálya a legnagyobb gond itt. Busquets az alfa-omega jövőre is, de én szívesen látnám első számú csereként Samper-t, mert idén akárkit dobtunk itt be, elég vérszegény volt a középpálya. talán Rakitic volt a legjobb, ő legalább hátra adott valami pluszt.Többiek: Iniesta helyett kell egy klasszis ez nem is vitás. Coutinho hatalmas játékos, de nem ő kell ebbe a csapatba, mert nincs meg benne az a plusz, ami hátrafelé kell az MSN miatt. Thiago vagy Verratti már annál inkább passzolna, mert bennük hátra és előre is megvan a magabiztosság. Ide kell költenünk a legtöbbet a nyáron, ha ez a variáció valósul meg. Rakitic és Roberto pedig megoldanák a 3. középpályás posztot, versenyezhetnének a kezdő tagságért.
Így tehát az összkép. Stegen,Cilessen-?,Vidal,Piqué,Umtiti,Mascherano/?,Marlon,Alba,Digne-Busquets,Samper,Rakitic,Roberto,Iniesta,?-Messi,Suárez,Neymar,Turan/Deulofeu,Paco/Munír,Rafinha és kész. Biztosan távozik: Mathieu, Masip, Gomes, Denis. Biztosan érkezik: Jobbos, Középpályás, Marlon.

Harmadik lehetőség pedig egy olyan variáció, ahol 4-3-3-ban maradunk, de a középpályát átreformáljuk. Ez első sorban legalább egy kezdő melós játékos (N'Zonzi, Bakayoko, Kanté, stb.) leigazolását, egy jobbszélső és egy jobbos csatár mellett jelentené. Ha a középpályáról Busquets-et levesszük, nincs szervező, kell tehát egy Messi, aki mögött két "izom-pitbull" (egyik lehet Rakitic is) "kidobóember" biztosítana. Ha pedig Busquets marad, akkor mellé kerül Rakitic vagy Roberto mellett egy Rakitic-nél is agresszívebb középpályás (én "álmom" ide Arturo Vidal lenne). Ez felfogható lenne akár 4-5-1-nek is. Ide viszont szinte bármit be lehetne írni.
Én most az én favoritomat írom, ami teljesen szubjektív EBBEN a kategóriában.
Stegen(Cilessen)-Bellerín(Vidal),Piqué-Umtiti (Mascherano,Marlon),Alba(Digne)-Vidal,N'Zonzi(Rakitic,Roberto)-Messi(Iniesta),Neymar(Rafinha,Denis,Iniesta),Deulofeu(Rafinha,Roberto)-Suárez(Paco/Munír)

Összességében akármelyik variáció is valósul meg, az idei évvel szemben muszáj lesz kicsit visszafogni a rotációt és az egyes játékosokat 1-1 pozícióba/szerepkörbe kell beleszoktatni, ahonnan csak kivételes esetben (sérülés, eltiltás) mozdítanánk ki őket. Az állandóság nagyon hiányzott az idei Barca-ból, többnyire ennek is tudható be a sikertelenség.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.04.20. 10:45:45

visca el barca írta:oké, de játsszunk egy kicsit és mondjuk nem túloztál tegnap. tegyük fel eladjuk. ki felelne meg neked a helyére, úgy hogy mondjuk lenne egy 50-60 milliós deificit belőle? hozzuk ide dybalát, aubemayangot, agüerot, girzmannt, firminhot, anyámkínját 100 millióért, csak hogy "ne legyen a szemed bántva"? cserébe uo. leszünk gól statban (vagy nem)... ez most komolyan megérné? ennek mi az értelme? 30 éves játékos, 90 milliót senki nem fog fizetni érte, egy normalis csatár meg ott kezdőik hogy 100 milla.
Én abból indulok ki, hogy 60-70ért mehetne. minimum.
de igen, a probléma, hogy nem tudunk eladni, pedig fel lehetne Lajost is marketingelni 90 millióra kis hozzáértéssel, ne feledd, azt a vak Higut is megoldották.

Kit hoznék? MBappét, szó nélkül.

de jah, 50-60 milliós garantált deficittel senkit, van komolyabb gondunk is a csapaton belül.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.04.20. 10:41:28

oké, de játsszunk egy kicsit és mondjuk nem túloztál tegnap. tegyük fel eladjuk. ki felelne meg neked a helyére, úgy hogy mondjuk lenne egy 50-60 milliós deificit belőle? hozzuk ide dybalát, aubemayangot, agüerot, girzmannt, firminhot, anyámkínját 100 millióért, csak hogy "ne legyen a szemed bántva"? cserébe uo. leszünk gól statban (vagy nem)... ez most komolyan megérné? ennek mi az értelme? 30 éves játékos, 90 milliót senki nem fog fizetni érte, egy normalis csatár meg ott kezdőik hogy 100 milla.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.04.20. 10:33:49

visca el barca írta:
2014/15: 43 meccs 25 gól, 24 assist
2015/16: 53 meccs 59 gól, 26 assist
2016/17: 46 meccs 32 gól, 19 assist

142 meccs, 116 gól, 69 assziszt

csaba, tőled kérdezem, ha eladnánk barca áron 20 millióért, kit vennél a helyére, aki meglőné ezeket a gólokat. vagy neked az fontosabb, hogy "ne bántsa a szemdet a bénasága", mint az, hogy gólokat lőjjön?
nem tudom, de engem ezek a statok nem befolyásolnak.
nekem kedvencem, még ajaxos volt, akkor mondtam hogy jöjjön, hozzuk, mert kincs.
de nem tudom túltenni magam azon, hogy egyszerűen alaphibákkal küszködik labdakezelésnél, illetve, hogy magának nagyon nem tud helyzetet kreálni.

de lehet igazatok van, és normális edzőnél és szerkezetben jobb lehetne. nem tudom.
én finnyás vagyok, engem zavar az, hogy tudom ha rápasszolják a labdát, akkor átlag 2,6 méterre pattan el tőle, legyen akármilyen erősségű a felpassz. ez kritikán aluli dolog.

az asszitjait meg hozzá számokban, de ez is baromi csalóka dolog, de bele sem kezdek.


Oké, tegnap túloztam, igazából ez egy olyan elbaltázott szezon, hogy alapembereket nem adnék el valóban, lássuk mire megy ez a brigád egy VEZETŐEDZŐVEL, meg egy tényleges jobbhátvéddel, adja az ég, egy elit kp-val.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.04.20. 10:26:52

Az angolok megint megrebesgették az Arda-Arsenal házasságot. Annyiszor írtak már róla, hogy nem tudom lassan eldönteni, hogy csak a saját sztorijukhoz ragaszkodnak ennyire, vagy tényleg lehet valami alapja.. :D
visca el barca írta:
mvik írta:Tielemans
90%, hogy megy a monacoban
Szerintem okosan is csinálja. Legalábbis amit én láttam belőle, az alapján még talán túl nagy ugrás lenne egy top klub, a Belga bajnokság színvonala finoman fogalmazva is lényegesen gyengébb. Arra a gyerekre kíváncsi leszek nagyon amúgy, mert már kb 3-4 éve bent van a neve a köztudatban, aztán még mindig nincs 20.. :D Az alapjai jók, az eddigi karrierje alapján az esze is a helyén van, én drukkolok neki, jó középpályásokból sosem elég.
visca el barca írta:
Legendinho írta:Valverde nekem olyan "Gomes" féle igazolás lenne, egyáltalán nem tartom egy Barca szintnek.
valszeg még így is klasszisokkal jobb edző mint a tesco-s unzué
Persze, de Gomes is jobb mondjuk Agbonál, attól még nem lesz jó a Barcába. Meglátjuk, én remélem, hogy a Sportnak lesz igaza, szerintem Valverdével teljesen ez a vonal menne tovább, amit most csinálunk - nem csak játékban, igazolások és egyéb szinten is. Persze ha ő jön végül, akkor drukkolok majd neki, az esélyt ő is megérdemli a bizonyításra.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.04.20. 10:00:39

mvik írta:Tielemans
90%, hogy megy a monacoban
Legendinho írta:Suarezt szerintem eladni felesleges lenne, nem találnánk nála jobbat.
mi már csak ilyenek vagyunk, van most egy gyengébb periódusa és valaki már eladná...

2014/15: 43 meccs 25 gól, 24 assist
2015/16: 53 meccs 59 gól, 26 assist
2016/17: 46 meccs 32 gól, 19 assist

142 meccs, 116 gól, 69 assziszt

csaba, tőled kérdezem, ha eladnánk barca áron 20 millióért, kit vennél a helyére, aki meglőné ezeket a gólokat. vagy neked az fontosabb, hogy "ne bántsa a szemdet a bénasága", mint az, hogy gólokat lőjjön?

neymar amúgy is lófütty góllövés terén, 3 meccsenként talál egyet, ami legtöbbször ilyen ajándék tizi és ennyi. volt két aránylag gólerős éve, én a második után megmondtam, h jegyezzétek meg, mert mélg1x nem lesz ilyen éve, ő nem az a gólvágó típus. és ezt tartom a mai napig, hogy ott volt (góllövés szempontjából) két jó kifutott éve és ennyi.

Legendinho írta:Valverde nekem olyan "Gomes" féle igazolás lenne, egyáltalán nem tartom egy Barca szintnek.
valszeg még így is klasszisokkal jobb edző mint a tesco-s unzué
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.04.20. 09:18:19

"...mert növeli, ki elfödi a bajt" (Babits)
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2017.04.20. 08:06:14

Szerintem 2 jó igazolással ismét reális esélyünk lehetne a bl-re és a többi kupára is. Én azt mondom, hogy ezt az évet LE cseszte el, mert nem tudta kezelni a túlzottan bő keretet. Sokan emiatt formán kívül kerültek, és a padról senkit nem tudtunk hozni, aki bármi pluszt adott volna a csapatnak. Egy jobbhátvéd, egy minőségi középpályás. Erre kell pénzt áldozni. Védelembe Matyi helyére Marlon. Sr idén nekem bizonyított, nagyon jól játszott egy számára idegen poszton. Középen is nagyon jó lesz, bárki helyére be lehet tenni. Busi, Rakitic, Ini alap. Rafinha eladhatatlan sérülése miatt és még mindig ő volt talán az egyetlen aki lendületet adott csereként a csapatnak, uh maradjon. Gomes, Denis out. Elől Pacoban bízom. Nem volt szükséges igazolás, de ha már jött, akkor használjuk. Ennyit ő is tud, mint a mostani Suarez. Én lehet meglépném Arda eladását és kb a feléből visszahoznám Deut. Így onnan is jöhetne némi pénz igazolásra
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2017.04.20. 01:28:05

S.Agüero írta:Csak próbált vicces lenni.
Pedig van benne némi igazság is a részemről.
Ezzel a középpályával jövőre gondok lehetnek ezért kell fiatal vérfrissítés és szerintem ez a 4 fickó tökéletes megoldás lenne...Jó nem kell mind a 4 de min. 2 jólenne.

Ha vicces próbálnék lenni, valami sokkal radikálisabbat hoznék fel...Pl Nem kell senkit sem venni, mert am is sokan vagyunk jelenleg a középpályán (Iniesta,Busi,Rakitic,Arda,Denis,Gomes,Rafinha,Sergi,Messi) ezért adnék még 3-4 szezont ennek a kemény elitnek, főleg a Denis-Gomes párosnak, ennyi idő alatt meg csak leamortizáljuk Messit kapusig.

Na elég vicces voltam?
Palesz írta:Annyit ironizálasz, hogy nem tudom eldönteni, hogy ez mennyire komoly.. :D
Ez is egy erős túlzás volt szintén, nem nevezném iróniának, mert tényleg szeretném a Thiago-Verratti kettőst. Akkor leírom korrektül: Nem várok nagy játékos mozgást, de valakit ebből a négyesből a középpályára mindenképpen hozni kell, ha Iniesta nem tolja a tőle megszokott Gode mode-ban nem lesz Messin kívül több kreatív középpályásunk. Thiagot preferálom elsősorban,
Kép
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2017.04.20. 00:26:22

üdv. szerintem nincs nagyon reális esély arra h a nyáron a Thiago/Verratti/Coutinho hármas közül bárkit is el tudnánk hozni. én személy szerint a feleslegtől megszabadulnék a keretből (Masip, Matyi, Gomes, Denis, Arda, Rafi?) ezekért a játékosokért szerintem egy 55-60 milliót (nagyon alsó hangon írom mert tudom h milyen rossz a játékoseladásunk) azért lehetne kapni. én személy szerint fiatal, sikeréhes játékosokat vennék a helyükre, gondolok itt pl. Fabinhora aki kapásból jól tud játszani jobbhátvédként és középpályásként is, meg Tielemansra (tudom ez nem a fifa), de láttam jó pár elemző videót róla és nagyon ügyes gyerek és nem véletlen az sem h 19 évesen ő az Anderlecht csapatkapitánya, oké h belga bajnokság meg minden, de az idei teljesítménye azért elég figyelemre méltó 45 meccsen 18 gól 12 gólpassz és ismétlem 19 ÉVES!!! itt nálunk a rutinos Iniestatól, Ivantól, meg Busitól rengeteget tanulhatna és meghatározó játékossá is kinőheti magát. én nagyon örülnék ha végre mernénk fiatal játékosokba is bizalmat fektetni mert ez az utóbbi évekbe azért nagyon nem így volt, oké Gomes meg Denis fiatal és mégse érnek semmit, de Gomes leigazolását alapból nem is értettem mert egyáltalán nem illik a barca stílushoz, őt inkább tudnám elképzelni az Atleticoban mint itt, Denis meg nem lenne annyira rossz csak gyámoltalan meg olyan vékony mint egy nádszál, ha jön egy erősebb szél az is felborítja.
Nálam a jövő évi keret ez lenne: ter Stegen, Cillessen, Fabinho, Vidal, Palencia, Piqué, Umtiti, Mascherano, Marlon, Alba, Digne, Busquets, Samper?, Sergi Robi, Rakitic, Iniesta, Rafinha, Tielemans, Alena, Munir/Deulofeu, Paco, Messi, Suárez, Neymar
mvik
Avatar
Legendinho
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2017.02.14. 23:46:16

2017.04.19. 23:32:02

Sajnos egy nagy igazolásnak, szerintem nincs realitása. Én nagyon szívesen elnézegetnék itt egy Verratti/Rakéta/Ini/Busi középpályát, de az utóbbi évek tapasztalata alapján, meg főleg hogy mennyire van hangsúlyozva, hogy Gomes a császár, szerintem őt fogjuk nyomatni orrvérzésig. Meg ugye friss igazolás, nem fogják egyből kirakni. Denisben én láttam/látok fantáziát, de neki szerintem kellettek volna a percek(Gomes percei) és lehet beválik, de LE zseniális rotálásának köszönhetően, még Rakétát is majdnem teljesen lenullázta, nem h új/fiatal embereket a csúcsra járasson. Meg ugye idén taktikában is ott voltunk a szeren, szóval...

Hátul lehet hülyeséget mondok, de szerintem jók lehetünk, ha Matyi és Masche out (remélem mennek), és jön a "helyükre" egy Marlon, meg egy csúcs Vidal. Vidal jó volt a sérülése előtt, szóval szerintem egy Masche szintet hozna a szélen, Marlon meg amennyit láttam játszani rendben volt, az idei Matyitól nem lehet sokkal rosszabb.

Suarezt szerintem eladni felesleges lenne, nem találnánk nála jobbat. Kell egy rendes edző, akinek van elképzelése/taktikája is, és akkor láthattuk, hogy nincs aki útját állja.
Neymar szintén oktatna értelmes taktikával, csak meg kell nézni a válogatottat.

Valverde nekem olyan "Gomes" féle igazolás lenne, egyáltalán nem tartom egy Barca szintnek. De ugye nálunk nem divat az Allegri féle csúcsedző... Csak az a baj, hogy Messi se lesz fiatalabb, és nélküle egy közepes edző nem fog itt csodát tenni, és 5-6 kupás szezonokat futni.
Bartomeu, OUT NOW!
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2017.04.19. 23:05:54

palesz77 írta:
Kash írta:Jövőre meg kell venni a Thiago-verratti-Coutinho-Dybala négyest, nincs duma, ha ebből a négyből csak három jön már az kudarc, mind a négyet meg kell venni.
Annyit ironizálasz, hogy nem tudom eldönteni, hogy ez mennyire komoly.. :D
Ezt a négyest nincs csapat aki megtudná venni max a 10 millióért adnák őket.
Avatar
BarcasKrisz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2006.05.07. 22:46:31

2017.04.19. 23:03:04

Normandia írta: Lucho bejelentette, hogy marad még egy szezont, mert nem tudja így itthagyni a csapatot.

Kac - kac vihánc... :wink:
" A hazád nélkül, senki sem vagy
Nincs már helyed, nincs életed,
Jöttment lett a bélyeged..."

/Ismerős Arcok/
http://www.ismerosarcok.hu
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.04.19. 23:00:50

Res írta:Bevallom, nekem az elejétől fogva Valverde a jelöltem az alábbiak miatt:
- Nem az ölébe pottyanna a feladat, hanem a karrierjének logikus állomása lenne. Eddig amolyan "közepes" csapatokat vezetett, ilyen lehetősége még nem adódott, ergo motivált lesz és ezt képes átragasztani a játékosokra amit sajnos már mi is megtapasztaltunk.
- Elég szigorúnak tűnik, ahhoz hogy rendet tartson az öltözőben és a pályán, még annak ellenére is, hogy a játékosok többsége vele ellentétben már mindent megnyert... Ilyen közegben azért nehéz kezelni az öltözői hangulatot, ahhoz karakteres ember kell és én őt karizmatikusnak látom.
- Ismeri a spanyol bajnokságot, alaposan kielemezhette már többször a Barcát is, nem nulláról indulna.
- Amennyire én látom szakmailag is a helyén van.
Szóval amíg Xavi-ra várunk kaphatna egy esélyt...
Lucho bejelentette, hogy marad még egy szezont, mert nem tudja így itthagyni a csapatot.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.04.19. 22:54:39

Csak próbált vicces lenni.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.04.19. 22:49:19

Kash írta:Jövőre meg kell venni a Thiago-verratti-Coutinho-Dybala négyest, nincs duma, ha ebből a négyből csak három jön már az kudarc, mind a négyet meg kell venni.
Annyit ironizálasz, hogy nem tudom eldönteni, hogy ez mennyire komoly.. :D
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2017.04.19. 22:43:48

Jövőre meg kell venni a Thiago-verratti-Coutinho-Dybala négyest, nincs duma, ha ebből a négyből csak három jön már az kudarc, mind a négyet meg kell venni.
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.04.19. 20:05:03

Samper írta:Nemzetközi tapasztalatokban Sampaoli, Koeman magasan veri - az igazi nagy edzőlegendákról nem is beszélve.
Helyt állt azért Európában, csak elmentek döntőig is, nem ma volt, de bőven tekinthető nemzetközi tapasztalatnak.
Kép
Kép
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.04.19. 19:04:04

Nemzetközi tapasztalatokban Sampaoli, Koeman magasan veri - az igazi nagy edzőlegendákról nem is beszélve.
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2017.04.19. 17:07:52

Bevallom, nekem az elejétől fogva Valverde a jelöltem az alábbiak miatt:
- Nem az ölébe pottyanna a feladat, hanem a karrierjének logikus állomása lenne. Eddig amolyan "közepes" csapatokat vezetett, ilyen lehetősége még nem adódott, ergo motivált lesz és ezt képes átragasztani a játékosokra amit sajnos már mi is megtapasztaltunk.
- Elég szigorúnak tűnik, ahhoz hogy rendet tartson az öltözőben és a pályán, még annak ellenére is, hogy a játékosok többsége vele ellentétben már mindent megnyert... Ilyen közegben azért nehéz kezelni az öltözői hangulatot, ahhoz karakteres ember kell és én őt karizmatikusnak látom.
- Ismeri a spanyol bajnokságot, alaposan kielemezhette már többször a Barcát is, nem nulláról indulna.
- Amennyire én látom szakmailag is a helyén van.
Szóval amíg Xavi-ra várunk kaphatna egy esélyt...
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2017.04.19. 15:41:14

Nem tudom...szerintem Valverde komoly, elismert szakember, ráadásul már nem először merül fel mint jelölt.
Ami viszont egyértelműen ellene szól: Nem cserélte le már a szünetben Tamudot 2007-ben a Barca-Espanyolon, mielőtt az kiegyenlített volna, odaadva ezzel a ligát a madridnak. :lol:
Viccet félretéve nem tudom miért, de nem félteném tőle a csapatot, noha vannak páran, akiket azért szívesebben látnék a kispadunkon.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.04.18. 23:53:20

visca el barca írta:
S.Agüero írta:A Mundo most tett ki FB-ra egy szavazást, hogy fogadnák Valverdét, a 95%-a nem örülne neki... :D
a weboldalukon delutan 70% volt az örülők aránya
Igen, utána tettek ki megint szavazást, akkor már 60% nem örült volna csak, a végén még mindenki boldog lesz. :D
Válasz küldése