Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
10
11%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
37%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 89
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2017.05.10. 09:03:39

75 millió euró+ az eladásokból befolyó összeg lesz az amit az igazolásokra költhetünk.Legalább is most ezt írták. Elég is lehet ha okosan gazdálkodunk vele és nem sz....ért h....ért adjuk el a játékosokat.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2017.05.10. 08:43:40

Samper írta:Igazolásokról csak fecsegni lehet, ha nem tudjuk, hogy ki lesz az edző, ő kiket akar és kik mennek el.
Tényleg? Fórumozóként azt hittem tárgyalhatunk is velük, és le is igazolhatjuk őket.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.05.10. 08:30:35

Igazolásokról csak fecsegni lehet, ha nem tudjuk, hogy ki lesz az edző, ő kiket akar és kik mennek el.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3549
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.05.10. 01:14:11

looka írta: Korábban írtam, hogy Verrattiért le kell tenni, amit kérnek.
Ezzel egyet értek csak nem kérnek érte semmit.A kivásárlási árát kéne leszurkolni és vele megegyezni.Mondjuk szerintem a BL fiaskó után és a francia liga elvesztése miatt szerintem elcsábítható.De nem hiszem hogy idáig eljutni...

A brazil meg...Nem rossz de ahogy Palesz is mondta marha hullámzó.Másrészt nem vagyok meggyőződve arról hogy a mi középpályánkat ő meg tudja váltani...

N'zonzi meg...Bakker mindjárt 29 nem vagyok a tapasztalat játékosok ellen de most megint kifizetni valakiért 40 plusz milliót.Nem tudnánk venni végre valakit aki 5 évig legalább kezdő?
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.05.10. 00:57:17

Egy szöglet nálam ugyanúgy párharc, sőt ott aztán tényleg az van, hogy van egy embered és bármi van neked kell kettéharapni a labdát. Csínes labda is olyan, hogy 50-50, de nem értük el. Helyezkedési dologgal egyetértek, de ha pressziót alkalmazol az ellenfélre, elnyomod, labdát szerzel már fent, azt a bizonyos csínes labdát te szerzed meg mind-mind lehetőséget generálhat.

Nzonzi meg nálam is egyértelmű és mellé Fabinho, ha ez 100 millió egyben akkor megeszem a kalapom és egyébként meg nagyon sokat javulnánk.
Kép
Kép
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.05.10. 00:31:54

100-ért sokkal inkább hoznám N'zonzit meg egy jobbvédőt, mint a brazilt. Középpályára így lenne még egy ember pluszban(SR), főleg ha Arda v Denis távozik. Nem beszélve arról, h Busi mellett kb csak neki van esze ahhoz a poszthoz. És mielőtt véletlenül egyetértenék Bobbal, sztem nem a párharcok elvesztése miatt kaptunk rengeteg gólt, őszintén fogalmam nincs, h ezt te hol láttad idén. Sztem az irtó sok helyezkedési hiba meg elpasszolt, csines labda miatt kaptunk rengeteg gólt. Meg, h néha be kellett mutatkoznia egymásnak a játékosnak meg a posztnak, mert LE olyan vakon dobálta fel az embereket.

Párharcok megnyerése akaratban meg fejben dől el sztem, meg és kis fineszesség kell hozzá, ezek pl Iniestában megvannak, jó nem tenném oda, h fogja Drogbát, de én nem ebben látom a problémát. Ettől függetlenül a btb középpályást jó ötletnek tártam. Nekem is nagy kedvencem a sevillai.

Tudom, h ennek itt nem tapsoltok, de én még mindig Neymart dobnám Ini szerepkörére, sztem brutál sok létszámfölény lenne. Rá is ugyanaz igaz lenne, mint amit Veb irt Coutinhoval kapcsolatban, mert egyébként az a válasz itt sokak védekezési fóbiájára.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.05.09. 21:46:05

S.Agüero írta:
Nem a góllövéssel volt idén se gond, hanem a védekezéssel és egyikből jön a másik, jó védekezéssel gólt is könnyebb rúgni.
Juve ellen mondjuk elég nagy gond volt a góllövéssel... :D
Akkor úgy fogalmazok, hogy nem a támadással volt a gond, mert ott is megvoltak a lehetőségek, sőt több ziccerünk volt a két meccsen mint előtte. Egy párharcot kiemeltél, kicsit több az idény, de akkor hozzuk Ronaldot, eléggé megy neki a góllövés. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2017.05.09. 21:44:08

S.Agüero írta:
Nem a góllövéssel volt idén se gond, hanem a védekezéssel és egyikből jön a másik, jó védekezéssel gólt is könnyebb rúgni.
Juve ellen mondjuk elég nagy gond volt a góllövéssel... :D
Ha nem 3-at kapunk az elsőn, akkor valószinüleg könnyebben ment volna a dolog.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.05.09. 21:34:03

Nem a góllövéssel volt idén se gond, hanem a védekezéssel és egyikből jön a másik, jó védekezéssel gólt is könnyebb rúgni.
Juve ellen mondjuk elég nagy gond volt a góllövéssel... :D
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2017.05.09. 20:50:48

visca el barca írta:én sajnos nem tudok hozzászólni a témához, mert soha nem nézek PL-t, idén meg főleg nem amióta a digin nincs, szóval azt sem tudom milyen játékos :lol: állítom ha ha összesen láttam játszani 20 percet akkor már sokat mondtam :lol:
És akkor jól tolta?

:lol:

20 perccel többet láttad játszani, mint én. A bl-ben nézem az angol csapatokat, szóval alig-alig látok angol meccset.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.05.09. 20:47:55

visca el barca írta:
barca0417 írta:A védekezésbeli hiányosságait, meg egy jó társ a kp-n tudja ellensúlyozni, illetve lehet variálni a középpályát ellenféltől függően.
vagy esetleg megpróbálhatnánk kinézni belőle, hogy megtanul alázattal védekezni mint neymar. csodálom, hogy ez a brilliáns ötlet még senkinek nem jutott eszébe. néhány itt annyira hülyén állnak egy-egy játékoshoz h hihetetlen.
Igen, legyen így, csak pl nekem a legnagyobb aggályom, amit írtam is, hogy fizikálisan kellene erősödni és egy igazi btb embert hozni, Coutinho meg nem ilyen. És miért gondolom így, hol van nekünk Bakayokonk, hol van nekünk Gabink, hol van nekünk Casemironk vagy éppen Khediránk. Egyik se labdazsonglőr mégis csapataik meghatározói játékosai, párharcokat fognak folyamat, nekünk nincs ilyen és Coitonho se ilyen. Rakitic se ilyen, hiába teker rendesen.
Nem a góllövéssel volt idén se gond, hanem a védekezéssel és egyikből jön a másik, jó védekezéssel gólt is könnyebb rúgni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2017.05.09. 20:08:43

Néhány meccsét láttam idén, és ugyanazok az aggályaim, mint palesznak. Egyik meccsén game changer, ahogy az NFL-ben mondanák, másikon meg 10 percenként rájössz, hogy a pályán van. Vannak az idényben szakaszai, amikor meccsenként lövi a gólokat, vannak, amikor egy ütemcsel sem megy. A képességei szerintem megkérdőjelezhetetlenek, de totálisan inkonzisztens a teljesítménye, ami szerintem fejben gyökerezhet. Írhatnám, hogy egy igazi motivátor edző kihozhatná belőle a maxot, de a mostani edzője is az, nem is volt rossz az idény egészét nézve, de így is sok a homály meccse...

Korábban írtam, hogy Verrattiért le kell tenni, amit kérnek. Nos, nem szoktam anyagiasan gondolkodni, nem az én feladatom, de ha matekozunk, azt a 90 milliót, amit Coutinhóért adnánk sokkal jobban is el tudnánk költeni, nem beszélve a fizuról... azért a hierarchia bőven megborulna, ha közel annyit kapna, mint az MSN.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.05.09. 19:54:18

én sajnos nem tudok hozzászólni a témához, mert soha nem nézek PL-t, idén meg főleg nem amióta a digin nincs, szóval azt sem tudom milyen játékos :lol: állítom ha ha összesen láttam játszani 20 percet akkor már sokat mondtam :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.05.09. 19:12:00

visca el barca írta:vagy esetleg megpróbálhatnánk kinézni belőle, hogy megtanul alázattal védekezni mint neymar. csodálom, hogy ez a brilliáns ötlet még senkinek nem jutott eszébe. néhány itt annyira hülyén állnak egy-egy játékoshoz h hihetetlen.
Plusz azt is halkan megjegyezném, hogy a nulla védekezés azért nem az a szint, amit ő csinál. Nem azt mondom, hogy olyan hű de sokat ad hátra, de ha olyan lenne mint amilyennek néhányan itt beállítják, akkor Klopp kezei alatt nem is játszhatna. Én nem a védekezése miatt tartanék tőle elsősorban, a kiegyensúlyozatlansága sokkal jobban aggasztana.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2041
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2017.05.09. 19:06:32

visca el barca írta: vagy esetleg megpróbálhatnánk kinézni belőle, hogy megtanul alázattal védekezni mint neymar. csodálom, hogy ez a brilliáns ötlet még senkinek nem jutott eszébe. néhány itt annyira hülyén állnak egy-egy játékoshoz h hihetetlen.
Ez meg a másik, az is lehet hogy ő tud védekezni már most is, csak nem az a dolga a jelenlegi csapatában, illetve gy Iniesta szintet védekezésben biztos tud. Így is hogy Ini fejelődött ebben a témában azért.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.05.09. 18:57:22

barca0417 írta:A védekezésbeli hiányosságait, meg egy jó társ a kp-n tudja ellensúlyozni, illetve lehet variálni a középpályát ellenféltől függően.
vagy esetleg megpróbálhatnánk kinézni belőle, hogy megtanul alázattal védekezni mint neymar. csodálom, hogy ez a brilliáns ötlet még senkinek nem jutott eszébe. néhány itt annyira hülyén állnak egy-egy játékoshoz h hihetetlen.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1468
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2017.05.09. 18:54:45

Mindenütt olvasom ezt a Counthino igazolás ügyet. Ezt már az új edző kérte vagy a vezetőség úgy döntött hogy kell ide. Remélem az első. De ha igen, ki az edző?
Csak is Puyol
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2041
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2017.05.09. 18:54:19

crixus írta:Én valahogy így látom a jövő évi terveket (nem a szubjektív kívánságaimat írom le, hanem azt, ahogy én a vezetőség részéről az igazolási terveket látom)
kapus: Stegen, Cilessen
védők: ?,Vidal,Piqué,Umtiti,Mascherano,?,Alba,Digne
középpálya: Busquets,Rakitic,Iniesta,Roberto,Gomes,?
csatár: Messi,Suárez,Neymar,Paco/Munír, Rafinha/Arda

távozók: Masip,Mathieu,Denis,Arda/Rafinha,Paco/Munír
érkezők: középső védő, középpályás, jobb bekk.
Akik a kölcsönjátékosok közül visszajönnek, azok mennek is tovább. Ideális esetben én Munír-on és Samper-en kívül végleg küldeném a többieket.
Azért arra kíváncsi vagyok, hogy ki lesz az új edző. Ha olyan bohóc, mint Unzué vagy Valverde, simán kinézem, hogy játékos-uralom lesz, régi 4-3-3-mal, tesze-tosza játékkal
Valverdét ne írjuk le előre, ameddig semmit sem láttunk abból hogy mit csinálna itt. Nekem sem ő lenne a favoritom, de előre ne sajnáljunk le senkit. Egyedül Unzué az akiről ki lehet jelenteni hogy nem lenne elég jó ide, mert ezt látjuk jelenleg, hogy kifogyott az ötletekből ő is.
Amúgy Coutinhoval kapcsolatban, jelenleg nem vagyunk olyan helyzetben hogy azt mondjuk rá hogy Isten ments tőle. A jelenlegi középpályának ő egyértelmű előrelépés. A védekezésbeli hiányosságait, meg egy jó társ a kp-n tudja ellensúlyozni, illetve lehet variálni a középpályát ellenféltől függően.
Szóval, bár Verratti a legjobb aki szóba jöhet, én Coutinhonak is örülnék.
Kép
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2017.05.09. 17:50:42

Én valahogy így látom a jövő évi terveket (nem a szubjektív kívánságaimat írom le, hanem azt, ahogy én a vezetőség részéről az igazolási terveket látom)
kapus: Stegen, Cilessen
védők: ?,Vidal,Piqué,Umtiti,Mascherano,?,Alba,Digne
középpálya: Busquets,Rakitic,Iniesta,Roberto,Gomes,?
csatár: Messi,Suárez,Neymar,Paco/Munír, Rafinha/Arda

távozók: Masip,Mathieu,Denis,Arda/Rafinha,Paco/Munír
érkezők: középső védő, középpályás, jobb bekk.
Akik a kölcsönjátékosok közül visszajönnek, azok mennek is tovább. Ideális esetben én Munír-on és Samper-en kívül végleg küldeném a többieket.
Azért arra kíváncsi vagyok, hogy ki lesz az új edző. Ha olyan bohóc, mint Unzué vagy Valverde, simán kinézem, hogy játékos-uralom lesz, régi 4-3-3-mal, tesze-tosza játékkal
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2017.05.09. 16:20:38

A katalán médiában egy ideje újra és újra felbukkan a kapustéma, szóval gondoltam, beírom. :D
Először a Mundo Deportivo írt róla nemrég, ma pedig Gerard Romero és a RAC1 is felhozta a témát: mindannyian azt mondják, hogy a következő szezontól kezdve már nem három, hanem csak kettő kapus lesz a nagycsapatnál: Ter Stegen és Cillessen marad, Masip lejáró szerződéssel ingyen távozik. Ha pedig a Barça B feljut a másodosztályba, akkor Ortolá visszatér az Alavéstől, és a B csapat első számú kapusa lesz, illetve időről időre felkerülhet az első csapathoz is, ha Ter Stegen vagy Cillessen éppen sérült.

Ezzel a forgatókönyvvel én személy szerint elégedett lennék, egyedül José Suárezt sajnálnám kicsit, aki ez esetben valószínűleg elhagyni kényszerülne a klubot.

Más: rákerestem ebben a topikban Ortolá nevére, hogy lássam, volt-e szó róla az utóbbi időszakban, és véletlenül egy ilyet találtam:
palesz77 2014 decemberében írta:A tegnapi meccs után fogalmazódott meg bennem, hogy csodálkozok, hogy Verrattiról még sosem pletykáltak velünk kapcsolatban. Pedig az a srác kegyetlenül passzolna a rövid passzos focinkba, élmény volt nézni tegnap is, meg előző meccsen is amit csinált. Mellé elég harcos is, manapság kincs az ilyen középpályás. Nem tudom mikor szerezte a PSG meg magának, de jó üzlet volt az egyszer biztos.

Nem is értem, hogy a 'Sport' szerkesztői hogy nem dobták még be a nevét, amikor Higuainok és Pellék már szerepeltek a hírekben.. :D
Azóta egyszer-kétszer már bedobták a nevét... :mrgreen:
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2017.05.09. 15:38:37

S.Agüero írta:
Az egy kivételes generáció volt, többet valószinüleg nem lesz még hasonló sem.
Ez aztán az érvelés... :D

Bob, Neymarnál is ugyanezeket mondtad, mint most Coutinhonál, berögzött dolog ez nálad, láthatod, hogy Neymar is mennyit védekezik... :)
Akkor mondom úgy, hogy a jelenleg nincs olyan játékos, aki akár a közelükbe is érne. Coutinho végképp nem, meg neki más is a posztja, mint a Xavi-Ini párosnak.
Neymar helyzete meg más, mert ő csatár, neki nem kell annyit védekeznie, bár hozzátenném, hogy a necces meccseken ő is sprintel visszafelé, meg igyekszik hátrafelé is segiteni. Egyszerüen nincs olyan csapat, aki kibirná, hogy elől azok semmit se védekezzenek.
Na, ha jönne Coutinho, akkor lennének 4-en.
Iniesta is azóta elengedhetetlen játékosa LE középpályájának, amióta jobban védekezik (ha visszagondoltok, az elején volt vele probléma ilyen téren, aztán "megtanitották" becsúszni, szerelni, meg ilyen alap dolgokra ) :lol:
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2017.05.09. 15:16:17

Coutinho kapcsán nekem meggyőződésem, hogy nincs rá szükségünk.
Teljesen mindegy, hogy 4-3-3 vagy 3-4-3, Messi már nem fogja tudni azt a szélső játékot nyújtani a jobboson, mint 2-3 évvel ez előtt. Ezzel pedig adódik a kérdés, hogy mi legyen vele. Nyilván nem fogjuk kitenni a csapatból, így két lehetőség van. 3-4-3 esetén a támadók mögött ő lesz középen, előtte/mellette a bal oldalon Neymar fog játszani, így balos támadónak Coutinho nem férne be, balos középpályásnak pedig túl gyenge a védekezésben, ha azt veszem, hogy a másik oldalon Rakitic/Roberto kettős egyike van. Ide egy más típusú játékos kellene. 4-3-3 esetén Messi ugyancsak sokat húzna a jobbosról középre, illetve Neymar is többet húz középre egy átlagos szélsőnél, így teljesen elvennék Coutinho elöl a teret. Ráadásul erősen gyanús, hogy Iniesta azért sem bír többet, mert ebben a szerepkörben, az MSN mögött jóval többet kell gürizni és ezt ő már nem bírja. Nyilvánvalóan olyan játékos kellene, aki ezt a gürizést bírja, amellett, hogy tud két egyeneset rúgni a labdába. Coutinho ezt nem bírná, illetve ő nem is ebben jó.
Persze, az új edző nevét nem ismerjük, de én nem látok olyan taktikát, ahová nekünk az MSN megtartása mellett Coutinho passzolna.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.05.09. 14:39:06

Az egy kivételes generáció volt, többet valószinüleg nem lesz még hasonló sem.
Ez aztán az érvelés... :D

Bob, Neymarnál is ugyanezeket mondtad, mint most Coutinhonál, berögzött dolog ez nálad, láthatod, hogy Neymar is mennyit védekezik... :)
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3549
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.05.09. 14:20:14

MatsMessi írta:
Feast4 írta:Mondjuk ha már fizikai paraméterek.Verratti veszettül sérülékeny lett...

Emiatt kicsit félnék tőle.
Coutinho is sérüléleny.
Ez is igaz.Mondjuk olyan játékost keríteni aki megfelelő az összes általunk elvárt dolognak meg nem is volt soha semmi baja kb. nem lehet.
Kép
MatsMessi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2015.05.24. 12:31:37

2017.05.09. 14:16:52

Feast4 írta:Mondjuk ha már fizikai paraméterek.Verratti veszettül sérülékeny lett...

Emiatt kicsit félnék tőle.
Coutinho is sérüléleny.
Válasz küldése