Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.08.06. 16:00:45

Na végre jött valaki, és elmagyarázta, hogy a zárt ajtók mögött mi történt, köszi Kalapos:D
Így mostmár mindannyian tisztábban látunk.


psg-be fog menni, szerintem 99%.
meglepne, ha máshova menne, city most vette egy Grealisht ( :lol: :lol: ) 100 millió fontért, van egy rakat emberük, nem hiszem, hogy kell nekik Messi.

más meg nem nagyon jöhet szóba, olaszba nem fog menni, nagyon meglepődnék.
psg-vel még futhat 1-2 jobb szezont, de mivel az is egy elátkozott csapat, bl ott sem jön össze.
majd mi ütjük el tőle, bírnám azért :mrgreen:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.08.06. 15:50:10

Mit akarsz a Ligától? Tegyen kivételt egy évek óta érvényben lévő mindenkire vonatkozó szabályban? Nyílván nem tehetik, ez nem így működik, ők egy ellenőrző, fair versenyt biztosaító hatóság, ez a dolguk. Tudják ők is hogy baj, de ez a "törvény".

Leo akkora fizut kért amekkorát nem lehet adni, ez ilyen egyszerű. Eddig volt idő megállapodni, de nem sikerült előteremteni a Messi szerződéshez szükséges 100 misit, úgyhogy Laporta feladta.
"az új igazolások bére nincs egy nagyságrendben Leo fizujával" - egy nagyságrend alapból 10-es szorzót jelent, de azért gondolom itt nem konkrétan annyira gondolt, de így is érthetjük hogy Leo szerződése akkora költség amit nem foghatunk fel, és ami a többi játékos fizujához nem is mérhető. Nem keresett volna nála többet senki akkor se ha 4edelik a fizuját van egy olyan érzésem.

Maradhatott volna, lehet hogy ő akart is, de aki tárgyalt a nevében az nem ment bele, nevezetesen az apja. Két szerződést kínáltunk neki, de igazából mind 100+misis szerződés volt csak tologatva a kifizetéseket. Ők ilyet vártak, alább nem adták, ez meg nem fért bele, hát evvan.
Ha elfogadta volna azt ami tényleg belefér, még ha nagyon alacsony is, és példát mutat, segíthetett volna a klubnak. Az ő felelőssége ez? Nem, ez így igaz, nem lehet ezt számon kérni rajta. Ezért megy el.
De ugyanígy a többiektől se elvárható ez hogy megvágják a fizut ha a csapatkapitányok nem teszik. Kollektív le kellett volna ülni és kiteríteni a lapokat hogy heló fiúk, ez van, csőd szélén állunk, aki akar maradjon, aki nem az ugorjon le a süllyedő hajóról. Aki marad, kevés fizura számítson, és tudjuk hogy mindent megfog tenni a klubbért, mert a klub és a saját álmai számítanak neki, nem a pénz. Álom persze, de ezt lehett volna csinálni. Így hogy a susmus ment meg a kamu nyilatkozatok persze hogy nem sikerült semmi :D

Kicsit elgondolkodtam azokról akiket szidunk, hogy hát miattuk kell mennie Messinek ugye, mert az ő bérük miatt nem fér bele az övé (ami technikailag igaz, mivel Messi szerződése lejárt, az övék meg nem, de miért is van ez így? És miért kér Messi apja ilyen helyezetben is 100+misis szerződést? Ja mert az araboktól olyat kapott, és akkor evidens hogy mi is azt kell adjunk, pont mint a korábbi hosszabbítások esetén, amivel szétterhelték a klubbot..)

1. Coutinho meg Griezmann biztos isten hogy a háta közepére se kívánja a Barcát. Coutinhot elcsaltuk a Poolból mindent megígérve aztán ha ritkán játszott akkor se a saját posztján meg valami nevetséges 14-es mezben akkora peremember volt, aztán lesérült és kölcsönadtuk, miután mentálisan szétvertük. A gázsi nagy volt, de aztán eldobtuk az ürgét, és a Poolban imádták szerették jól ment neki, nyerhetett volna bajnokságot, BL-t... BL-t így is nyert a BM-el mondjuk :D De higgyétek el, felesleges ekézni Coutinhot pl, annyira rossz volt neki ez a váltás mint nekünk.

2. Griezmann is... Atléticoban kellett volna maradnia, de neki is mindent megígértünk, adtuk a lovét meg hogy itt megnyerünk mindent csak ő kell mint utolsó puzzledarab a játékunkba aztán kiraktuk balszélsőnek hogy védekezzen, az Atleti meg bajnokságot nyert xd Menekülne ő is ha tudna szerintem, meg Coutinho is, nem szeretnek itt lenni, és ez a pályán is látszik.

3. Lenglet fizuja alacsony elvileg. Umtiti egy szemét alak és magas a fizuja is a hírek alapján.

4. Pjanic is távozni akar, 8-as mezt kapott, azt ígérték neki hogy számolnak vele aztán alig kapott bizalmat és akkor se teljesített mert mentálisan őt is szétvertük, ez azért látszik rajta, korábban sokkal tökösebb és jobb játékos volt, ő is futva menekülne vissza Torinóba. A gond az hogy a többi klub ugyanakkora bajban van mint mi, úgyhogy senki se tud igazolni.

5. Piké, SR, Busi és Alba. Na ők a kérdőjelek nekem. Mert ők tuti nem akarnak távozni, és nem sírják vissza a volt klubjukat, és nekik tuti magasabb a fizujuk mint a nem rég vészben igazolt BW-nek (9-esben...) Könnyen lehet hogy velük van a baj, és velük a pályán is van gond bőven. Ők az igazi problémák.

6. Messi meg simán maradhatott volna ha apuka elfogadja a kevesebb fizut, de azt nem akarták. Leo is több esélyt lát a BL-re máshol, szóval elszemezgetnek ők most az új ajánlatok között, nem hiszem hogy megy a sírás hogy jjjaaaj költözni kell. Akkor más lett volna a kommunikáció. Ha minden áron alá akarna írni mindkét fél akkor kéne egy Messi nyilatkozat hogy nem tudok jönni hiába vágtam meg a fizum ennyivel, nagyon szomorú vagyok, és nem értem a csapatrársaim miért nem segítenek -> és talán észbe kapna mindenki hogy mi a helyzet és mekkora baj van. A többiek is talán máshogy tárgyalnának másnap ha Leo azt mondta volna hogy nem képes maradni miattuk hiába akar. Így hogy Laporta mondja, és így, a félrevezetések hazugságok mutyik után ennek semmi hitelessége.


PSG lesz belőle, és én kifejezetten ellenük fogok drukkolni. Ők undorító egy társaság.
A Citybe nem hiszem hogy szükség van rá, de meglátjuk. Megnézném a PL-be de az neki fizikálisan nagyon kemény lenne, őszintén félteném hogy le fog égni és a saját megítélését rontja le. Pep viszont nagy mágnes lehet, és kíváncsi is lennék rá.
Olasz vagy Francia bajnokság való neki a legjobban, aztán BL-ben egy jó ágon talán eljut a döntőig, de a sztárparádé meg a galaktikus csapatok ritkán eredményesek európában szóval nem tudom.. Neymar Mbappé Messi 3as papíron jól hangzik, csak ha úgy játszák mint mi a Neymar - Suarez - Messit akkor semmire se jó, mert velük is csak akkor működött amikor Leó beállt a sorba LE alá, amit azóta se tett meg, és már csak rosszabb lett a formája. Meglátjuk de ez ad okot hogy érdekeljen a kövi szezon, kicsit felkavarta az utóbbi években unalmas álló vizet így az európai fociban ez most :D

Szerk+1
Az hogy a kövi klubját mikor jelentik be sok mindent elárulhat. Ha jövő héten már megvan akkor azt nem most kezték el keresni...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kalapos 2021.08.06. 16:00:58-kor.
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2021.08.06. 15:43:38

Sziasztok, nagyon régen írtam már ide.

3 ok lehet: Messi, a klub, a szövetség. Ennyi keverés után, ha Messi nem akarna maradni, hülyeség lenne. Ha a klub nem akarná, hogy maradjon, hülyeség lenne. Ha a szövetség az okozója, hülyeség lenne. Ez egyszerűen nem áll össze.

Agüero (főként) és Depay most mit gondolhatnak? Kevesebb pénzért idejönnek, mint máshova mehettek volna, ingyen. Biztos vagyok benne, hogy az egyik ok, hogy aláírtak, Messi ittléte volt, erre ez történik. Biztos boldogok. A többi itt maradt játékos fele ki lesz fütyülve, mert nem ment el magától, a másik felének meg a többi "boldogtalannal" kéne valamit összehoznia a pályán és tréningeken. Ja, és mindezt Koemannak kéne irányítania. Ekkora káoszt én igazából el sem tudok képzelni. Szurkolók támadják majd Laportát, Umtitiéket, a játékosok között biztos feszültség lesz, nem jönnek majd az eredmények, akkor majd eljön Koeman ideje is. Nem is akarok ebbe belegondolni.

El kell mindenkit zavarni, aki nem idevaló. Fiatalokkal és esetleges ingyenesen érkezőkkel (ha még találunk ilyet) feltölteni a keretet. Ez a szezon a komoly célok szempontjából már jó eséllyel elment. Ebben egy buktató van, hogy ha nagyon rossz lesz a helyzet, akkor azok sem fognak a későbbiekben maradni, akik akarnak, és meg is érdemelnék.

El fogadtam volna, ha Messi más körülmények között megy el. Ez így viszont egészen botrányos, bármi legyen is az ok. A világ valaha élt egyik legnagyobb focistája, kölyökkora óta a Barca játékosa, elképesztően sokat köszönhetnek egymásnak a klubbal. Ilyen a mesében nincs.

Utolsó gondolat: amíg nem ír alá máshova, még bármi megtörténhet.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.06. 15:27:37

Nem azért , de a Liga nem tudott volna rugalmasabb lenni?
Ilyen helyzetben követelt tenni , akár feltételekkel is?
Kiváncsi lettem volna egy Reál -Ronaldo helyzetnél miképpen tett volna a Liga?!
Messi nélkül sokat veszít a Liga a Barca a spanyol bajnokság !
Ezt nem vették számításba ?
Mr.t
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2021.08.05. 21:40:32

2021.08.06. 15:10:15

Én minél többet olvasgatok annál inkáb nem értem a szitut! Olvasom a Laporta intert.nekem az jön le h.itt a CVC megállapodáson van a hangsúly!! Simán el tudok még képzelni fordulatokat! Lehet tévedek. De így érzem.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.08.06. 15:04:55

sansz írta:
2021.08.06. 13:59:08

Nem zsarolta a klubot? Heló, jó reggelt, akkor minek nevezzük, hogy minden szerződéshosszabbítás előtt belengette, hogy elmegy? Most meg hagyta is szépen lejárni a szerződését, hogy egy "icike-picike" nyomást gyakoroljon Laportára.
Mit kellett volna mondania egy tárgyalás előtt, hogy heló, nyugi maradok úgyis, mindegy mit ajánlatok:D ez egy kiváló alkupozíció.
Így szoktak a vevők is elmenni használtautót venni, hogy közlik a tulajjal, hogy mindegy amúgy mert megveszem bármennyiért, de azért alkudozzunk. :roll:

Tavaly kimondta, hogy viszlát. Nem engedték el, akkor még élő szerződéssel.
Tehát nem akarta kifuttatni feltétlen a szerződését, mert akkor mondjuk elsunnyogott volna most júniusig kussban, és akkor becsapva az ajtót hogy császtok én leléptem.


Szerintem ez egy jó lecke most a klubnak, és ebből tanulnia kellene.
hogy mondjuk egy játékossal se bánjon így, hogy mindent megad neki, stb.
másrészt, hogy koloncokkal 5-6 éves szerződéseket kötni hülyeség, mert ha beüt a crash, akkor baj van.. (btw, Lenglet 6 éves szerződése fizucsökkentéssel senkit nem foglalkoztatott, az rendben volt:D)
Idővel mondjuk lehetne egy normális fizetési keret, nem mondom, hogy bértábla, de igenis, lehetne tanulni az amcsi major sportokból, hogy pl vannak veterán minimumok, meg újoncoknak se lehet évekig nagy szerződést adni (lásd Moriba) stb.
De ehhez egység kellene az európai klubok részéről, mert ha egy csapat bevezeti, a többi meg nem, akkor az hátrányba kerül.


Te vezérnek mondod Piquét, én meg egy bohócnak tartom.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2021.08.06. 14:26:23

Az ingyen távozás a legrosszabb ebben a sztoriban.
Kép
Kép
Kép
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.08.06. 14:03:11

Fájdalmas, de legalább a csapatépítés elindulhatna.
Persze nem úgy, ha továbbra is SR, Busi, Piqué, Umtiti, Lenglet, Coutinho, Pjanic, Braith vagy Gríz játszik.
Aki nem akar eligazolni, hosszabbítani, fizut csökkenteni,
azt egyszerűen nem kellene játszatni.
Nem is értem Braithwaite vagy Umtiti mit keres a csapatban.
Hátha lesérülnek, és tényleg rajtunk maradnak?
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.08.06. 13:59:37

Subinho írta:
2021.08.06. 13:47:47
Ha minden igaz, amit olvasunk, hallunk, akkor gyakorlatilag ez az egész azért van, mert pl. Mr. Grízember nem volt hajlandó eligazolni/bér felezésbe beleüenni, meg a többi jómadár... . Messi gondolom belement, de azzal a feltétellel, hogy mások is tegyék ezt. Mások nem tették. Ö meg tett már le nnyit itt, hogy elvárja, OK a kevesebb fizu, de én legyek a legmagasabb fizuval a csapatban. Nehogy már egy Griezman többet keressen!!! Vagy egy Continuo!!! Azé na! Teljesen jogos!!!
Csakhogy Griezember pont rossz példa. Ő volt az egyik a sok közül, aki eligazolni is hajlandó lett volna(igaz csak az Atletibe) meg a bércsökkentésbe is belement(megy) volna.

Én Alba kijelentésére nyitottam a bicskám:
-Nem vagyok hajlandó belemenni a a csökkentésbe, így is elég sok áldozatot hoztam a klubnak... Mit is? Pl tovább juttatta a Liverpool-t az Anfielden(én nem felejtek öcsi)
meghát amit azutóbbi 2 évben művel azt nem nevezném profi védekező munkának....
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 869
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.08.06. 13:59:08

nzxtpo írta:
2021.08.06. 13:15:40


Barto:
1) Szerzodesek: kb 8-10 eve extran tul vannak fizetve a jatekosaink, hiaba voltak itt tobbszoros BL es VB, EB gyoztes jatekosok, akkor is olyan eszement fizeteseket adtunk, hogy az elkepezto, es a Realban is voltak VB, EB es BL triplazo jatekosok, megis kordaban tudtak tartani.
Nem összehasonlítható szerintem a két klub. Másként működtek rosszul. Ők úgy tartották kordában a játékosokat, hogy kiszórták a sztárokat is. Képzeld mit kapott volna az az elnök, aki mondjuk 4 éve nem hosszabbít Messivel. Szerintem van olyan, amikor nem lehet jó döntést hozni, ez ilyen. De egyetértek, hogy elcseszés.

[/quote]
csababarca írta:
2021.08.06. 13:16:39


Mindhárom ember nevetséges mint kapitány.
TS vagy DeJong aki esetleg méltó rá.
Méltó, nem méltó.. Szerintem a csapatban NINCS megfelelő CSK karakter és Messi is a legkevésbé volt annak való.
TS tök cuki, sokat köszönhetünk neki (remélem nem a tavalyi formája lesz innentől az alap), nagyon szimpatikus ember (egyszer a metrón is láttam és nem valami avató ünnepségen, vagy reklámnak, hanem teljesen normális emberként) de kiabálni én csak Moribával vagy más ifivel láttam talán. Még a kapu előtt se kimondottan vezér. Piqué egyébként sokkal több szempontból az volt és mindennek ellenére még mindig inkább az, mint a többiek.
MessiNeymarSuarez írta:
2021.08.06. 10:36:08

Amúgy tök oké lenne hogy elmegy a legtöbbet kereső játékosunk a rossz helyzet miatt, HA közbe nem maradna vagy 5 léhűtő a padon-pályán akik együtt többet keresnek mint ő és tized annyit sem adnak a csapatnak.

A hírek szerint Messit nagyon megdöbbentette a dolog, mert hosszabbítani akart és a többi csapatot automatikusan elutasította.
Persze lehet mondani hogy így is sokat keresett volna, de legalább nem kezdte el zsarolni a klubot hogy a PSG-City és társai tripla fizuért vinnék, nem úgy mint Moriba és társai.

Ha meg megoldható lenne hivatalosan is hogy 1 euroért játsszon a léhűtőket ugyanúgy nem hatná meg mint ahogy az sem hatja meg hogy nem kellenek a klubnak, nekik szerződésük van, és "szeretnék kitölteni, a Barcában teljesíteni"
Nem zsarolta a klubot? Heló, jó reggelt, akkor minek nevezzük, hogy minden szerződéshosszabbítás előtt belengette, hogy elmegy? Most meg hagyta is szépen lejárni a szerződését, hogy egy "icike-picike" nyomást gyakoroljon Laportára.

De tényleg ne nevezzük zsarolásnak, mert ez nem bűncselekmény. Pontosan elment mindig a falig, amíg elmehetett, ennyi. Ha itt akart volna maradni igazán, akkor maradt volna.
De ahogy Moribával kapcsolatban is mondtam, mindenki a maga szintjén nyomorog. Messit a legkevésbé sem kell ezért elítélni. Van aki a helyében egy euróért is bevállalt volna még egy búcsú szezont, de csak nagyon-nagyon kevesen. Ez nem lehet elvárás felé sem.

Egyedül ez a dráma és a szurkolók szívatása amiben nagyon vastagon felelős, tán még Laportánál is jobban. Azt a szánalmas, hisztis, hazudós tavaly nyári bohózatot sikerült másként, de újra elhozni. Emlékszem, pont ez volt a bajom, ha tavaly eladtuk volna bármennyiért, most jobban állna a klub és sejthető volt, hogy innentől minden szezon vége egy nagy dráma lesz, amíg itt van Messi.
Valaki írta, hogy RK-nak majd biztos ez lesz a kifogás... De basszus, ezt tényleg nem lehet látni, hogy milyen lehetetlen helyzetből kezdi megint az új szezont a klub?
A felkészülési meccseken a harmadosztályból is feljutni képtelen bizonytalan sorsú fiatalok vannak, olyan A csapatos emberekkel, akiknek az utolsó pillanatban is inog a székük. Ez nem normális dolog.

Messi és a többi játékosunk fizetése közt erős kapcsolat van, DE azért nem Laportát kell szidni, hogy nem tudta kirúgni a katalán haverjait, ha akarta is volna. Ez nem így megy. Majd, ha lejárnak a szerződéseik nem kapnak újat, vagy sokkal alacsonyabb összegekkel, de most Messi gyalogolt ki a szerződésből és ezért csak Ő a felelős. Moribát itt térdre kényszerítik egy évvel a szerződés lejárta előtt, Messinek meg hagyják, hogy megint az utolsó pillanatban tárgyalják meg. De persze sokan megint úgy hiszik, hogy Messi az ártatlan és nem tehet a helyzetről, sőt, egy hős. Pff.

Úgy érzem ezzel a Szuperligával is nagyot bukik a Barca és a Real. Nem hülyék a ligában, nem eszik meg, hogy Messi nélkül elértéktelenedik a liga. Veszít, igen, de Messi sehol nem volt tényező, mikor már rég Ronaldinho, Zidane, Figo, RCarlos stb tették a legszerethetőbbé ezt a bajnokságot.
Majd lesznek új tehetségek, VAGY nem, de nem egy 34 éves játékos fog ezen változtatni. Nagyon max egy-két év és Messi érdemileg ígyis-úgyis kiesik.
Ez a két klub egyszerűen kevés a Szuperligához. Az olajos angolok meg köszönik, jól elvannak.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.06. 13:47:47

Ha minden igaz, amit olvasunk, hallunk, akkor gyakorlatilag ez az egész azért van, mert pl. Mr. Grízember nem volt hajlandó eligazolni/bér felezésbe beleüenni, meg a többi jómadár... . Messi gondolom belement, de azzal a feltétellel, hogy mások is tegyék ezt. Mások nem tették. Ö meg tett már le nnyit itt, hogy elvárja, OK a kevesebb fizu, de én legyek a legmagasabb fizuval a csapatban. Nehogy már egy Griezman többet keressen!!! Vagy egy Continuo!!! Azé na! Teljesen jogos!!!
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2021.08.06. 13:38:36

MessiNeymarSuarez írta:
2021.08.06. 13:06:46
Messi távozása miatt Busi lesz az elsődleges CSK, őt követi Piqué és Robi. Mennyire van halálra ítélve az a csapat ahol Robi az egyik CSK? :lol:
Ennyit szamitana, hogy ki viseli a karszalagot? Nem hiszem.

Ki volt az utolso, nem spanyol(Messit kiveve) aki tartosan csk volt? Ilyen holland/nemet figurak nem szoktak itt kapitanyok lenni(ami normalis is szerintem), de lehet rosszul emlekszem.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.08.06. 13:16:39

MessiNeymarSuarez írta:
2021.08.06. 13:06:46



Messi távozása miatt Busi lesz az elsődleges CSK, őt követi Piqué és Robi. Mennyire van halálra ítélve az a csapat ahol Robi az egyik CSK? :lol:
Mindhárom ember nevetséges mint kapitány.
TS vagy DeJong aki esetleg méltó rá.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2021.08.06. 13:15:40

Ez az egesz nem ma kezdodott, korulbelul mindenki aki jatekos, edzo, vagy vezetosegi tag benne van valamilyen szinten.

Barto:
1) Szerzodesek: kb 8-10 eve extran tul vannak fizetve a jatekosaink, hiaba voltak itt tobbszoros BL es VB, EB gyoztes jatekosok, akkor is olyan eszement fizeteseket adtunk, hogy az elkepezto, es a Realban is voltak VB, EB es BL triplazo jatekosok, megis kordaban tudtak tartani.

2) Atigazolasok: folyamatos feketezesek, eszement alairasi bonuszok, meg az utolso unokatestvereknek is, es teljesen altalanos jelenseg volt, hogy 2-3szoros aron megvettunk jatekosokat, majd par ev mulva miutan a szerzodesuk a vege fele jart, talan nagynehezen megtudtunk szabadulni toluk aproert.

3)Adossag: mar a Laporta eraban is folyamatos hirek jottek, hogy hany szaz millio euro adossaga van a csapatnak, erre jottek ra az extra szerzodesek, a rossz atigazolasok, igy sosem lett kisebb igazan az adossag. Az egyik adossaggal fizettuk ki a masikat, majd azt fedeztuk az uj szponzor szerzodesekkel, aztan igazoltunk ujat, ujabb adossag, azt fedeztuk a magas bevetelekkel (jegyek, mezek stb), csak jott a covid es kiesett annyi bevetel, ami miatt ez a teljesen egeszsegtelen korforgas megbukott.

A jatekosok:
4) Nem, hogy elfogadtak ezeket a szerzodeseket, ki ne tette volna, de egyenesen termeszetesnek vettek, hosszu huzavonak voltak nem egy "os" katalan legenda hosszabbitasa soran. Az ujonnan erkezok sem ertek be realis fizetesekkel, miert is tettek volna, ha elhiresultunk, es kiszivarogtak a jelenlegi jatekosok fizetesi. Soha senkit nem erdekelt semmi, csak, hogy minel tobb penzhez jusson.

Messi:
5) Hatalmas befolyas kiharcolasa, mindenbe beleszol, folyamatosan megy a jofiu, meg a lojalis jelzok tomkelege, csak azt felejtjuk el, hogy evente doromboltek az ajton az apuval, hogy uj szerzodest kossunk vele. Ilyen legendas teljesitmeny mellett, persze ott volt az aduasz a kezukben, hogy ha nem ove a legnagyobb szerzodes a vilagon, akkor lelep mashova. Sarosak egyutt a vezetoseggel, es hulyenek voltam nezve 5 evvel ezelott amikor azt mondtam, hogy miert nem ir ala normalis fizuert, csak azert, hogy hosszutavon folyamatosan utokepes csapat lehessen korulotte... Indirekt modon, de megalapozta o is, a jelenlegi helyzetet, es teljesen mindegy hany golt lott, hany fontos meccset dontott el, emiatt legendakent fogjuk emlegetni hosszu ideig, de az utobbi 5 evben boven maradt ados jo teljesitmennyel a legfontosabb meccseken, es kozben megfojtott magamelett edzot, jatekost aki szamara nem volt szimpatikus. Egyebkent a jateka meg mindig olyan szinten all, hogy egy jo rendszerben BL nyertes csapat vezere is lehetne.

Laporta:
6) A szurkolok megvezetese, a nem egyenes kommunikacio. De persze o sem szent, sot, o egy politikus, elerte amit akart, csak sokkal rosszabb volt a helyzet, mint az barki sejtette a stabjabol. Csodat nem tud tenni, de ez az egesz szituacio egy nagy mellefogas volt az amugy sem tul nagy kozhangulatban.

A klub hatalmas melysegekig kepes volt lemenni az utobbi idoben, legyen szo barmirol, meg mindig nem kizarhato, hogy ez nem egyfajta nyomasgyakorlas a Ligara, de barmi is lesz, barhogyan is jatszik barki a palyan, a klub mindig nagyobb kell, hogy legyen. Es egyelore ugy nez ki, hogy ezeknek, es meg sok masik tenyezonek koszonhetoen akar tortenelmi melysegekig sullyedhetunk tovabb, ha nem lesznek jelentos valtozasok. Nem lehet kozel 500 millio euro minuszban zarni egy evet, ha a rivalisod hasonloan eredmenyesen teljesitett az elmult idoszakban, megis plusz kozel 1 millioban tud zarni egy Covidos szezont.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10110
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.06. 13:06:46

bence0330 írta:
2021.08.06. 12:50:00
Res írta:
2021.08.06. 12:26:20
Nem tudom ki hogy van vele, de én sokkal jobban elviselem most ezt a szituációt, mintha Barto féle vezetőség jelentette volna be.
Persze vészharangokat nem kell kongatni, ez csapatjáték, de azért ne legyenek illúzióink se!
Gyakorlatilag a legjobb és leginkább kreatív játékosunk ingyen távozik. Hiányozni fognak a góljai, a zseniális gólpasszai, a hirtelen ritmusváltásai és ütemtelen lövései.
Nekem legalábbis hiányozni fognak...
Ezek után még komolyabb kihívás lesz a csapatépítés. Nem lehetetlen és hányszor láttunk már olyant, hogy a "legjobb" játékos elvesztése után megtáltosodott egy csapat...
Azonban azt gondolni, hogy csupán Messi távozásától eredményesebb lesz a játékunk nem más, mint önámítás és illúzió.
Hát, igen, ez sajnos nagyrészt igaz. Összeomlani sem fog a csapat, de valamennyivel alighanem gyengébb lesz.
Én amúgy értem, hogy előbb-utóbb mindenképp megy, viszont a Koeman-éra alatt mindenképp látni akartam, mert nem érzem, hogy itt most kőkemény megújulás lenne, és szép, lendületes foci nélküle, és a kövi évben tuti főleg miatta ülnék (ültem volna) még le a TV elé.
Ebben az a legszomorúbb hogy majd bármilyen eredménytelenség-koncepciótlanság után Koeman-Laporta nyugodtan takarózhat azzal hogy nincs itt Messi ezért természetes a visszaesés #-o

Messi távozása miatt Busi lesz az elsődleges CSK, őt követi Piqué és Robi. Mennyire van halálra ítélve az a csapat ahol Robi az egyik CSK? :lol:
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2041
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2021.08.06. 13:05:40

A 10 es mezt nem vonultatnam vissza végleg, csak idénre. Amúgy is 1 től 25 ig lehet szamozni a keretet a bajnokságban.
De a későbbiekre meghagynam a lehetőséget hogy valaki kierdemelje.
Én Rivaldo óta vagyok Barca drukker, vagyis jóval Messi előtti időktől, de ezt borzasztoan nehezen fogadom el, a hülye pénzügyi okok miatti távozását a legjobb játékosnak aki valaha itt játszott.
Szomorú ez az egész. De tényleg a Juventus elleni Gamperen illene elbúcsúztatni.
Ott lenne Ronaldo is a pályán, rangos ellenfél, akivel jó kapcsolatban van a klub, plusz Messi egy Juve elleni Gamper kupán mutatta meg magát először igazán. Most ott mutathatná meg magát utoljára is. 😢
Kép
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.06. 13:03:56

Itt van Aguero, akit azért hoztak,mert Messi haverja. Hogy jól érezze magát a csapatban. Minden rendben, kifelé...
Aztán bejelentik, hogy nincs pénz rá? Ti ezt elhiszitek?
Alba, Cou, Dembi, Griez, stb nem ment volna bele a fizucsökkentésbe, hogy Messi maradjon? Kifelé azt kommunikálták, hogy Messi fele pénzért marad. Nyilván, mert tudták, hogy azzal beleférnek! Most meg mégse? teljesen hülye lenne mindeki és egy egyszerű negyedikes matekfeladatot se tudnának megoldani?
Így kell távoznia egy Messinek????
Búcsúmeccs nélkül, botrányosan?
Döbbenet!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7575
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.06. 12:50:00

Res írta:
2021.08.06. 12:26:20
Nem tudom ki hogy van vele, de én sokkal jobban elviselem most ezt a szituációt, mintha Barto féle vezetőség jelentette volna be.
Persze vészharangokat nem kell kongatni, ez csapatjáték, de azért ne legyenek illúzióink se!
Gyakorlatilag a legjobb és leginkább kreatív játékosunk ingyen távozik. Hiányozni fognak a góljai, a zseniális gólpasszai, a hirtelen ritmusváltásai és ütemtelen lövései.
Nekem legalábbis hiányozni fognak...
Ezek után még komolyabb kihívás lesz a csapatépítés. Nem lehetetlen és hányszor láttunk már olyant, hogy a "legjobb" játékos elvesztése után megtáltosodott egy csapat...
Azonban azt gondolni, hogy csupán Messi távozásától eredményesebb lesz a játékunk nem más, mint önámítás és illúzió.
Hát, igen, ez sajnos nagyrészt igaz. Összeomlani sem fog a csapat, de valamennyivel alighanem gyengébb lesz.
Én amúgy értem, hogy előbb-utóbb mindenképp megy, viszont a Koeman-éra alatt mindenképp látni akartam, mert nem érzem, hogy itt most kőkemény megújulás lenne, és szép, lendületes foci nélküle, és a kövi évben tuti főleg miatta ülnék (ültem volna) még le a TV elé.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 976
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.06. 12:44:07

De ha tényleg úgy van, ahogy ma mondta Laporta, akkor ezt miért kellett eddig elhúzni? Fizetéscsökkentési tárgyalásokat már július 1 előtt el lehetett volna kezdeni, illetve a nem kívánt játékosoknak is egyértelműen meg lehetett volna mondani, hogy ha marad, akkor a B-csapattal értéktelenednek el 0 euróra a következő 1 évben és utána mehetnek az albán 5-öd osztályba, mert senkinek nem kellenek majd. Ezeket el lehetett volna kezdeni korábban.

Ez milyen méltatlan és kellemetlen csóri Messinek, hogy tavaly ide kötötték, aztán beleadott apait-anyait, és végül rábeszélték, hogy itt folytassa, itt fejezze be. Itt ahol, kb 20 éve él, tehát az élete nagy és jelentős részét töltötte. Itt, ahol a családja már megszokta és szereti a helyet, itt van mindenkinek barátja, és minden ideköti. Plusz nyert végre valamit válogatott szinten is. Végre elment nyaralni, és mire visszajön közlik, hogy persze, minden ok. Aztán pár nappal később meg ó bocs, nincs rád lóvé, keress magadnak klubot. Ez milyen már? Én hatalmas Laporta fan voltam, de ezért nem Barto a felelős. A kialakított szituért még lehet, de azt, hogy ezen nem orvosolt semmit, ez a Laporta sara.

(azon behalnék, hogy a psd a leglóvésabb csapat, és egy nyár alatt megszerezne ilyen névsort ingyen: Donnarumma, Ramos, Wijnaldum, Messi)
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.06. 12:38:46

Számomra ez gyásznap!
Nem tudom elhinni! Ez annyira hihetetlen, méltetlan, és lehetne tolni ezerszám a jelzőket.
Mi torténhet még ennél a klubnál? Az utóbbi évek Barto rémálma után jön még a feketeleves?!
Mi tröténik itt? Minden rendben, másnap meg semmi? A matek az matek! Napokkal korábban sem volt meg akkor a lehetőség a nevezésére, és mégis azt nyomták, hogy biztosan marad, aláír stb.Nem a tegnapi napon derúlt ki, hogy mégsem fér bele a pénzügyi keretbe! Egyáltalán egy Messi kaliberű ikonnál ílyesmikkel lehet valamit indokolni? Egyszerű nem fér bele a keretbe dumával? Ne haragudjatok, de ezt én nem hiszem el!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10110
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.06. 12:34:56

Nagyon remélem hogy olyan csapatba megy ahol BL-t tud nyerni, megérdemelne legalább mégegyet ha már itt nem sikerült a 2016 utáni soha nem látott szakmai hanyatlás miatt.
A Copa America győzelem után kicsit helyre állt a világ rendje, de most mellé még más csapatban is bizonyíthat.

Egyetlen pozitív hozadéka hogy mostantól a közvélemény is a realitást fogja nézni és nem lesz elvárás Messi miatt a "minden évben BL a főcél", nyugodtan tudunk építkezni.
Az meg már megint más kérdés, hogy alig várom Koeman szezonvégi" elvesztettük Messit, ezért az eredménytelenség" kifogásokat :lol:

Így belegondolva nincs mint csodálkozni, már hónapok óta lehetett tudni hogy vagy Griezmann marad vagy Messi, azok után hogy Grízes a hírek szerint kijelentette hogy vagy az Atleti és jó fizetés vagy nem megy sehova ez már végképp eldőlt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MessiNeymarSuarez 2021.08.06. 12:41:43-kor.
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2021.08.06. 12:26:20

Nem tudom ki hogy van vele, de én sokkal jobban elviselem most ezt a szituációt, mintha Barto féle vezetőség jelentette volna be.
Persze vészharangokat nem kell kongatni, ez csapatjáték, de azért ne legyenek illúzióink se!
Gyakorlatilag a legjobb és leginkább kreatív játékosunk ingyen távozik. Hiányozni fognak a góljai, a zseniális gólpasszai, a hirtelen ritmusváltásai és ütemtelen lövései.
Nekem legalábbis hiányozni fognak...
Ezek után még komolyabb kihívás lesz a csapatépítés. Nem lehetetlen és hányszor láttunk már olyant, hogy a "legjobb" játékos elvesztése után megtáltosodott egy csapat...
Azonban azt gondolni, hogy csupán Messi távozásától eredményesebb lesz a játékunk nem más, mint önámítás és illúzió.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2021.08.06. 11:34:59

A sajtótájékoztató alatt pörgő hozzászólások alapján szerintem a Barca drukkerei átlag max 8 évesek lehetnek :D Azt a dedót ami ott megy. Barca volt Messi előtt is és lesz ezután is. A sikereket az aranygenerációval érte el. Megadta a pluszt persze. De Xavi, Ini, Puyol és ott volt. Az elmúlt években nem egyéniségek nyertek BL-t. Hanem csapat! Ideje nekünk is csapatot építeni nem egy ember köré felhúzni mindent.

Simán lehet hogy a sejk küldött egy sms-t a várható fizuról és hirtelen meggondolta magát :D
Csak is Puyol
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2021.08.06. 11:14:52

csababarca írta:
2021.08.06. 10:31:19
ment a sajtónak a szivárogtatás hogy minden rendben, Messi aláír, erre bumm jött a tegnapi közlemény.
valahogy nem tudom elhinni, hogy ez tegnap derült ki, pont mikor Messi jött.
Ez esetben Laporta is szembeköpött mindenkit,játékost,szurkolót,stb.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10110
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.06. 11:13:29

Tényleg mindenki azt hitte hogy a CVC megállapodással meg lettünk mentve.

De nem véletlenül ellenzi a Barca és a Real is, mivel Tebas ezzel a szerződéssel akar keresztbe tenni a Szuperligának, ami hatalmas érvágás lenne mindkét klubnak.

Cserébe most a saját ligájának árt azzal hogy az utolsó nagy sztár is elmegy innen.
Válasz küldése