Carles Puyol

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.02.17. 20:40:01

Csak egyet felejtetek el. Puyolhoz hasonló motivátor nincs a védelemben. Ő tüzeli a csapatot, amikor lankad, pont egy ilyen Arsenal elleni meccsek alkalmával egy ilyen lelkesítés jókor jönne. Helyettese Xavi, de ő nem tüzeli ennyire a csapatot. Már csak ezért is ér valamit ez a statisztika.
Kép
Kép
Kép
Avatar
madmushroom
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2009.01.19. 21:33:13
Tartózkodási hely: Faulensee, Switzerland

2011.02.17. 16:52:01

kapitányunk, remélem a visszavágóra bevetésre kész állapotban leszel...számítunk rád :)
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2011.02.17. 15:10:16

:D

Hányszor kaptunk ki idén? És ebből hányszor volt a meccsnek tétje?
talán 4/2 az arány. Ha Messi lenne a cikk középpontjában még akkor is nevetséges egy ilyen párhuzam.

Ettől függetlenül bár tegnap ő lett volna inkább Piqué helyén, akár csak hétvégén. :?
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2011.02.17. 15:08:32

LG írta:
Lionel85 írta:Puyollal még veretlen a Barça

http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/ba ... an-2065010

Érdekes statisztika. Mindenki öregnek, lassúnak nevezi, de mégis az ilyen hírek mutatják meg, még mindig mennyire fontos tagja a csapatnak.
Sztem is fontos tagja a csapatnak, de azért feltétlenül nem vonnék párhuzamot a vereségek és Puyol hiánya között. Igazából a szezon elején nehezen indult egy kicsit a gépezet, és most is egy kisebb hullámvölgybe vagyunk(ugye ez már az elmúlt 2 év alapján ilyenkor nem meglepő), erről van csak szó.
Egyet értek LG-vel. Én sem vonnék feltétlenül párhuzamot Puyi hiánya és a vereségek között, de azért jó látni, hogy van aki ekkora jelentőséget ad a dolognak.
Az mindenesetre megkérdőjelezhetetlen tény legalább is számomra, hogy Puyi szíve felbecsülhetetlen fegyvertény a csapat számára és egy elpusztíthatatlan motorja nem csak a védelemnek hanem az egész csapatnak.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Capon 2011.02.17. 15:36:44-kor.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.02.17. 12:30:12

Lionel85 írta:Puyollal még veretlen a Barça

http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/ba ... an-2065010

Érdekes statisztika. Mindenki öregnek, lassúnak nevezi, de mégis az ilyen hírek mutatják meg, még mindig mennyire fontos tagja a csapatnak.
Sztem is fontos tagja a csapatnak, de azért feltétlenül nem vonnék párhuzamot a vereségek és Puyol hiánya között. Igazából a szezon elején nehezen indult egy kicsit a gépezet, és most is egy kisebb hullámvölgybe vagyunk(ugye ez már az elmúlt 2 év alapján ilyenkor nem meglepő), erről van csak szó.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.02.17. 12:00:12

Puyollal még veretlen a Barça

http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/ba ... an-2065010

Érdekes statisztika. Mindenki öregnek, lassúnak nevezi, de mégis az ilyen hírek mutatják meg, még mindig mennyire fontos tagja a csapatnak.
Kép
Kép
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.02.09. 16:10:33

Abidal-Piqué lesz akkor az alap kezdő, de a Sporting ellen Militot tenném középre. Ezek szerint Fontás vagy Bartra is ott lesz a keretben :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.02.09. 13:49:51

khmchelseakhm :D
Sajnálom, hogy nem játszhat az öreg de szerencsére van Abidal aki jól oldja meg a feladatot.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.02.09. 13:19:38

az új hírek szerint sem a Sporting, sem az Arsenal ellen nem játszhat a kapitány...

nézzük a pozitív oldalát: Abidal végre megmutathatja középen is, hogyan kell leradírozni egy erős csapat támadóit ;)
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2011.02.09. 12:52:35

S.Agüero írta:Valaki tud arról infót adni, h kb mikorra várható a visszatérése?
Arsenal ellen már ott lehet?
Köszi előre is! :) :wink:
A SPORT szerint már a Sporting ellen játszhat, de az Arsenal ellen már biztos. 8)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2011.02.05. 12:21:08

Valaki tud arról infót adni, h kb mikorra várható a visszatérése?
Arsenal ellen már ott lehet?
Köszi előre is! :) :wink:
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.01.24. 16:28:18

Boixos írta:nem is elsősorban a játéktudása a lényeg (persze egyértelmű, h fontos, és lehet, h lassúbb, mint 10 évvel ezelőtt, de azért még egyáltalán nem a kategória, akit zavarna a labda), hanem inkább a személyisége, az, h összetartja a csapatot, h nem hagyja megzuhanni a brigádot, ha valami nem okés, ez a fontos. nem mindenhol vannak ilyen kaliberű gyerekek, akiknek nem kell elmagyarázni, h mit jelent az adott klubjukban játszani, és van akkora tekintélyük, h ezt a tudást a környezetüknek is át tudják adni.
a barcában puyol ilyen. de ilyen az asr-ben totti, a madridban casillas, az interben zanetti, a poolban gerrard és még sorolhatnám.
ezekre a gyerekekre addig kell vigyázni, amíg csak lehet, és akkor szabad elgondolkodni a háttérbe vonultatásukról, ha már meg van az utódjuk.
legalábbis a (szerintem) normális csapatoknál így csinálják.
Abszolút így van, az ilyen játékosok puszta jelenléte a pályán hatalmas fegyvertény a csapatnak. Puyol abszolút vezére a csapatnak, főleg hátul, ő irányítja a védelmet. Nem mellesleg a legnehezebb időkben is kitartott a csapat mellett, pedig amikor még nem is olyan régen Uefa kupás helyekért küzdöttünk, vagy mikor már a kieső helyektől csak pontokra voltunk, egyszerűbb lett volna odébb állni, mert kérőből akadt bőven, hisz már akkor a világ egyik legjobb védőjeként tartották számon. ú
Viszont igaz, h nem olyan jó már, mind régen, de még mindig fontos tagja, és nagy erőssége a csapatnak, és ez egy darabig sztem még így is lesz, bár abban szinte biztos vagyok, h nem húzza addig mint a Milanban Costacurta v. Maldini...
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2011.01.24. 16:16:35

Nagyon fontos ő a csapat számára. Ahogy már alattam is írták, nem csak a játéka miatt, van egy olyan kisugárzása és tekintélye amire szüksége van a csapatnak. A többiek hallgatnak rá, felnéznek rá és ezek olyan dolgok amit nehéz kiérdemelni. Lehet, h már nem olyan gyors, mint régen, de a szíve még mindig viszi előre. Mondjuk én arra sem emlékszem, h rajta ment volna el egy meccs. Igaz, h nem olyan stabil már, mint Piqué, de ezt nem is várom el tőle, hiszen Piqué messze a legjobb középső védő, legalábbis az én szemeben. Számomra a Piqué-Puyol védőduó a legjobb és mindkettőre egyformán szükségünk van.
Szerintem még mindenképp benne 2-3 jó év, értem ezalatt, h képes lesz olyan teljesítményre, h kezdő lehessen.

Remélem, h sokat nem kell kihagynia, mert Alves és az ő hiányát egy időben nem olyan egyszerű megoldani.
:wink:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.01.24. 11:57:39

A szélen játszatni már tényleg nem kell. Főleg hogy megkopott a gyorsasága, de nem csak emiatt, azért is mert akkor vagyok a legnyugodtabb ha Ő ott van a védelem tengelyében.

Kontrából meg lehet viccelni az öreget, amikor a védelem feltolódik teljesen a félpályáig, de megviccelni csak csapattárs tudja ebben az esetben egy eladott labdával. Akárki ellen játszunk neki kezdenie kell, sőt, megnyugtat és meg is fog nyugtatni ha a Madrid, teszem azt Chelsea, MU ellen ő kezd.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2011.01.24. 11:27:35

nem is elsősorban a játéktudása a lényeg (persze egyértelmű, h fontos, és lehet, h lassúbb, mint 10 évvel ezelőtt, de azért még egyáltalán nem a kategória, akit zavarna a labda), hanem inkább a személyisége, az, h összetartja a csapatot, h nem hagyja megzuhanni a brigádot, ha valami nem okés, ez a fontos. nem mindenhol vannak ilyen kaliberű gyerekek, akiknek nem kell elmagyarázni, h mit jelent az adott klubjukban játszani, és van akkora tekintélyük, h ezt a tudást a környezetüknek is át tudják adni.
a barcában puyol ilyen. de ilyen az asr-ben totti, a madridban casillas, az interben zanetti, a poolban gerrard és még sorolhatnám.
ezekre a gyerekekre addig kell vigyázni, amíg csak lehet, és akkor szabad elgondolkodni a háttérbe vonultatásukról, ha már meg van az utódjuk.
legalábbis a (szerintem) normális csapatoknál így csinálják.
PUYOL-XAVI-INIESTA
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2011.01.24. 11:15:44

Andris írta:Én nagyon szeretem a capitanot, de nemsok helye van már a kezdőben.. rendre megverik, passzolni is csak hátrafelé tud, ha egyáltalán.

Sajnos ez az eddigi teljes szezonban ilyen.
Úgy látszik elég hamar elfelejtetted az Espanol elleni meccsünket, ahol tanárian játszott, a mezőny egyik legjobbja volt. De mondhatnám akár a Klasszikust is, ahol zseniálisan eltüntette a pályáról a nagyarcút. Most kapásból nem tudnék még egy olyan embert mondani a csapatból, aki ilyen fontos meccsen, éles szituációban ekkora szívvel képes játszani ezen a poszton. Tény, hogy vannak gyengébb meccsei is, de hát kinek nincsenek. Csakhogy amíg Messi 2-3 elrontott helyzetének nincs egyenes következménye, addig a védősorban elég egyetlen rossz becsúszás vagy ütemtévesztés és kész a baj.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2011.01.24. 10:57:56

barca2010 írta:Ne haragudj, hogy ezt írom, de amióta adminisztrátor lettél, azóta igencsak veszed a bátorságot magadnak, hogy kritizáld a csapatot és a játékosokat!
Nem értek egyet veled ebben a dologban, mert Puyolnak igenis helye van a csapatban. A szíve még mindig nagyobb bárkinél a csapatban, tény, hogy nem egy technikai virtuóz, de nem is kell mindenkinek annak lennie! Azért a Valenciának befejelte amikor nagyon kellett!
Igenis technikás, ha a szélen kap lehetőséget, ott azért osztogatja a kötényeket és cselezni is tud.

Andrissal abban egyet lehet érteni, hogy a kapitány gyorsasága már kissé megkopott és többször játsszák át, mint korábban, de hogy ne lenne helye a kezdő 11-ben? Még most is nagyon sokszor ő szerel utolsó emberként és szinte nincs olyan fejpárbaj, amit ne ő nyerne. Szerintem még simán benne van legalább 2 év és én naggggyon drukkolok neki, hogy akkor is megtalálja a maga motivációját, ha idővel kikerül a kispadra. Többször is hangsúlyozta, hogy ő nem "csak" a játékosa az FC Barcelonának, hanem a legnagyobb szurkolója is. (elég csak megnézni, hogy mit művel a lelátón, ha éppen sérülés miatt nem játszhat...) Éppen ezért én az ő esetében úgy gondolom, hogy innen fog visszavonulni és nem járja be azt az utat, ami mostanában a leggyakoribb, hogy elmegy levezetni egy ismeretlen csapatba, csak azért, hogy több játéklehetőséget kapjon...
Avatar
barca2010
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2009.06.15. 11:01:33
Tartózkodási hely: Budapest

2011.01.24. 10:48:56

Andris írta:Én nagyon szeretem a capitanot, de nemsok helye van már a kezdőben.. rendre megverik, passzolni is csak hátrafelé tud, ha egyáltalán.

Sajnos ez az eddigi teljes szezonban ilyen.
Ne haragudj, hogy ezt írom, de amióta adminisztrátor lettél, azóta igencsak veszed a bátorságot magadnak, hogy kritizáld a csapatot és a játékosokat!
Nem értek egyet veled ebben a dologban, mert Puyolnak igenis helye van a csapatban. A szíve még mindig nagyobb bárkinél a csapatban, tény, hogy nem egy technikai virtuóz, de nem is kell mindenkinek annak lennie! Azért a Valenciának befejelte amikor nagyon kellett!
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva, de ha nyertek, a nevetek ÖRÖKRE fent marad.” Josep Guardiola (2009)

"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello

BARCA FOREVER!!!
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.01.24. 10:38:31

Talán Pep Guardiola is végre belátja, hogy nem sérülésig kell játszatni a játékosait, hanem néha illene mást is játszatni! Milito most egészséges. Miért nem játszott a Racing ellen? Ennyivel jobb nála Abidal középhátvédként?

Most kell játszatni, amíg egészséges!
Kép
Kép
Kép
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2011.01.24. 10:20:58

puyol mindenképpen kell a brigádba, ő a kapitány.
aztán ha majd lesz egy hozzá hasonló formátumú és tekintélyű utódja, akkor lehet gondolkodni a nyugdíjazásáról (akár piké is lehet a későbbiekben). biztos vagyok abban, h ezt kint is így gondolják.

úgyhogy jobbulást Capitan, és gyorsan vissza a csapatba!
PUYOL-XAVI-INIESTA
robag
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2007.02.13. 08:27:53
Tartózkodási hely: a penge élén

2011.01.24. 10:12:07

Ne haragudj, de akkora baromságot!!!!

Azért mert van pár gyengébb meccse?
Piqué Sincs a helyzet magaslatán meccsek óta, sőt Xavi is halványabb kicsit, még Messi is. Ez a tipikus téli Barca forma.
Te meg mindjárt elhajtanád?
Nem nagyon írogatok ide, csak olvasom a fórumot, de ez nagyon fájt.....
".. Te csak játszod az istent, de nem lehetsz az, mert isten mindenkit szeret, nem igaz?!.."
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2011.01.24. 09:55:58

Andris írta:
westerngom írta:
Andris írta:Én nagyon szeretem a capitanot, de nemsok helye van már a kezdőben.. rendre megverik, passzolni is csak hátrafelé tud, ha egyáltalán.

Sajnos ez az eddigi teljes szezonban ilyen.
- nincs a keretben jelenleg helyette jobb..., én visszarendelném Cacerest és kapna nálam 1 fél évet!
Abidal és Piqué szintekkel jobb, gyorsabb, elegánsabb, bátrabb, fiatalabb, stabilabb.
A kérdés hogy Maxwell mire képes.

És hogy Milito mire képes, ha újra játékban van.
Piqué-n felül értettem, a nincs jobbat!
Abidal mint fiatal, kiváló formában lévő bal bekk lehozza, mert Domenech is próbálgatta azon a poszton, DE! ezen a szinten nem ugyan az.....nem hiszem, hogy Pep átnevelné belső védőnek, hosszú távra!
Igen Maxwell kérdéses, de nála is szélső védő posztjából kiindulva.....
Milito, ha formában van maximum = Puyol
Hosszú távon nálam megoldást jelentene Caceres!
Beilleszkedéssel már nem lenne gond, beszéli a spanyolt, fiatal, már pár évet lehúzott europában és szerintem felvette a ritmust, jól játszik a sevillában is.
Ja, és ingyen jönne vissza.....
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2011.01.24. 09:16:26

Jobbulást a kapitánynak!

Milito most bizonyíthat, remélem, hogy jól fog teljesíteni...
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.01.24. 08:43:15

Éreztem amikor lecserélték hogy ki fog hagyni pár meccset. Szerencsére meg tudjuk oldani a pótlását bőven, akár Milito vagy Abidal. Jobbulást!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.01.23. 21:46:31

Puyi megsérült a hétvégi meccsen, ezért szerdán biztos, és sanszos, hogy a Hercules ellen sem fog kezdeni. Nemtudom pontosan értelmezni, a térdében íngyulladása van( :?: ).
forrás: sport.es
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Válasz küldése