Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
10
11%
Ambarabat
5
5%
Nico
25
27%
Más
34
37%
Nem hoznék senkit
18
20%
 
Szavazatok száma: 92
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.03.21. 11:21:49

http://www.nemzetisport.hu/angol_labdar ... ir-2323399" target="_blank

Talán itt van a legjobb helye a kombinálásnak. Ennek talán az lehet az oka, hogy tényleg le akarjuk igazolni Kunt?
Kép
Avatar
La Pulga
Atomico
Hozzászólások: 2599
Csatlakozott: 2007.07.28. 11:36:28
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2014.03.20. 20:28:17

Ez a Verghini gyerek megint olyan lehetőségnek tűnik, mint az eddigi remek védő igazolásaink Chygrynskiy meg Cáceres :lol:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.03.20. 19:43:04

Lionel85 írta:
visca el barca írta:ez a barcanotias annyi hulyeseget szokott irkalni mint egy rosszabb bulvárlap..
A Marcáról, a SPORTról és néhány külföldi lapból szoktak fordítani híreket magyarra és azokat teszik ki.
a tényen nem változtat.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.03.20. 19:23:16

Lassan én már ott tartok, hogy mindegy kiket hoznak, csak hozzanak középső védőket! :D (persze eltúloztam egy kicsit)
De remélem, hogy most már a vezetőség odateszi magát és orvosolja a helyzetet. A pár baklövésük védők terén (Caseres, Henrique, Chygrynskij) illetve, hogy utána nem is igazoltak évekig védőket, után illene már nekik hozni 2 védőt akik megállják a helyüket!

Persze, ember legyen talpán aki megmondja ki is lenne ide a legjobb, aki bele is illik a rendszerbe!

Ha ebből a 8-ból meglesz 2, rosszul talán nem járunk. Én a Hummels-Thiago Silva kettősért álmodozok, de mindig belelóg a bilibe a kezem :D
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.03.20. 18:44:02

visca el barca írta:ez a barcanotias annyi hulyeseget szokott irkalni mint egy rosszabb bulvárlap..
A Marcáról, a SPORTról és néhány külföldi lapból szoktak fordítani híreket magyarra és azokat teszik ki.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2014.03.20. 17:26:39

visca el barca írta: "Thiago Silva szintű befutott és rutinos játékos lesz"
Ez alatt szerintem csak annyit kell érteni hogy, nem egy tizenéves gyerekkel akarnak operálni, aminek én nagyon örülök.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7497
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.03.20. 16:26:57

visca el barca írta:ez a barcanotias annyi hulyeseget szokott irkalni mint egy rosszabb bulvárlap..

"Thiago Silva szintű befutott és rutinos játékos lesz"

hát valljuk be ilyen nem sok van. a masik opció 20 milláért meg maximum inigo martinez lehet...
Azért is linkeltem mert elvileg ezt a SPORT hozta le, legalábbis ő a forrás. Az, hogy melyik oldalon van ilyen szempontból irreleváns. Habár a SPORT is tud akkora blődségeket írni, hogy néha már fáj. Én mondjuk csak akkor látnám igazán értelmét egy fiatal játékosnak, ha legalább Martinez szintű. Egy kicsit luxus most arra a pozícióra hozni egy fiatalt, akiből vagy lesz valaki vagy nem. Amellett itt van még Bartra is. Inkább toljanak abból a 20 millióból valamennyit arra a "Thiago Silva szintű befutott" védőre.

Habár lesz még itt gubanc, főleg a távozók vonatkozásában. Főleg, ha Song tényleg repül.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.03.20. 15:08:13

ez a barcanotias annyi hulyeseget szokott irkalni mint egy rosszabb bulvárlap..

"Thiago Silva szintű befutott és rutinos játékos lesz"

hát valljuk be ilyen nem sok van. a masik opció 20 milláért meg maximum inigo martinez lehet...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.03.20. 14:50:22

Chino írta:Nem tudom mennyi az igazságtartalma, de ha így van akkor örömteli, hogy megjött a vezetőség esze, viszont ezek az összegek nevetségesen alacsonyak. Mangala-t 20 millióért!? :shock: Ha már fiatal védő ott van Martinez kb. 15-ért.

http://barcanoticias.blog.hu/2014/03/20" target="_blank ... ona_nyaron
Nem jól értelmezed szerintem, már bocsi!

A cikk (melynek tartalma amúgy lehet kétes, de mindegy) arról szól, hogy: "1 fiatal játékos, mint pld. Mangala"! Ez nem feltétlen őt jelenti.

Mellesleg az ő ára 35-40 millió körül van. Ez, ha rá vonatkozna kizárólag, tavalyi ár, azóta volt szerződésmódosítása a télen.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7497
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.03.20. 14:41:59

Nem tudom mennyi az igazságtartalma, de ha így van akkor örömteli, hogy megjött a vezetőség esze, viszont ezek az összegek nevetségesen alacsonyak. Mangala-t 20 millióért!? :shock: Ha már fiatal védő ott van Martinez kb. 15-ért.

http://barcanoticias.blog.hu/2014/03/20" target="_blank ... ona_nyaron
Forca Barca!!!!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7497
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.03.20. 14:13:15

Vakmacska írta:Nekem az a gyanúm, hogy ha Tata elmegy, akkor megint egy kapkodós nyár elé fogunk nézni.
Ha elmegy, azt odafent biztos tudják már, biztos keresik azért az utódot.
Szerintem max egy játékos fog jönni, és naná, hogy nem egy védő, hanem egy KVK.

Kapus kell, védő kell.

Szerintem egy évet érdemes lenne rááldozni arra, hogy az utánpótlásból felhozzuk Dongout, Traorét, jöjjön vissza Delofeou.
Ezekben lenne szerintem pontenciál. És még pénzbe sem kerülne.
Tata szerintem biztos, hogy nem megy el és nem is szabadna.
Az lesz a kérdés, hogy kik távoznak nyáron. Ha Songot eladjuk és Masch-ot kívánjuk a helyettesének akkor két védő kell. Ha fiatalabb kellene el kéne felejteni az ilyen Vergnini féléket. Helyette mondjuk Inigo Martinez. Ahhoz képest, hogy mennyi idős komoly rutinnal rendelkezik és ismeri a spanyol ligát, a képességeit tekintve pedig no comment.
Ez abban az esetben is reális lenne, ha a Napoli mondjuk vinné a kisfőnököt. Egy Verthongen/Hummels-Martinez duó Ter Stegennel kiegészülve szerintem tökéletes lenne Song/Mascherano távozásával. Erre ez az 50-60 millió is bőven elég lenne, főleg, ha menne Tello ne adj' Isten a ballaszt is.

A B-csapatból teljesen felesleges felhozni embert. Főleg Adama-t aki még Juvenil játékos és a B-ben sem meghatározó még + jön vissza még Rafinha és Deulofeu is. Nem lehet mindent az utánpótlásból megoldani. Haa egy generációból sikerül két játékos felhozni már boldogak lehetünk.
Nem tartozik ide szorosan, de jövőre azért egy El Haddadi Adama-Dongou hármas azért kemény lehet. :D

Két-három igazolás 3 (+a "felesleg") távozóval bőven elég lehetne egyelőre. Lehet, hogy csak az én agymenésem, de szerintem Danilora is rá lehetne már menni. Lenne elég ideje beilleszkedni Alves mögött/mellett, mert sajnos a vak is látja, hogy Montoya nem megoldás hoszzú távon és jövőre meg a legnagyobb gond a jobbhátvéd kérdése lehet, amit nagyon necces lesz megoldani, reális áron pedig lehetetlen.
Forca Barca!!!!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2014.03.20. 08:28:54

Nekem az a gyanúm, hogy ha Tata elmegy, akkor megint egy kapkodós nyár elé fogunk nézni.
Ha elmegy, azt odafent biztos tudják már, biztos keresik azért az utódot.
Szerintem max egy játékos fog jönni, és naná, hogy nem egy védő, hanem egy KVK.

Kapus kell, védő kell.

Szerintem egy évet érdemes lenne rááldozni arra, hogy az utánpótlásból felhozzuk Dongout, Traorét, jöjjön vissza Delofeou.
Ezekben lenne szerintem pontenciál. És még pénzbe sem kerülne.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.03.20. 06:54:06

Bobnak teljesen igaza van az Agüero felvetéssel kapcsolatosan. Egyrészt felesleges még egy ilyen támadó, mert ki fog padozni itt hosszútávon?
Másrészt és ez a legfontosabb érv, mivel kijelentették, hogy nagyságrendileg mennyi pénz van igazolásokra, innentől kezdve hogyan akarnánk ebből az összegből elhozni a leggazdagabb klubtól egy sztárt? beleszámolják nekünk Valdes árát esetleg, aki ingyen megy oda?

El lehet ezen meditálni, hogy de jó volna stb.. csak éppen semmi értelme sem szakmailag sem anyagilag.

A vak is látja ide védő kell, esetleg kettő, valamint teljesen egyértelmű, hogy kapus jön.
A Verghini gyerek szerintem semmire nem megoldás, első európai szereplése alkalmával az olasz 3. osztályban nem alkotott maradandót, most a Southampton védelmében sem ő a fő erősség.
Nála ott a Luke Shaw nevű gyerek (talán ez a neve) is sokkal jobb játékos.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.03.20. 00:41:11

palesz77 írta:
Agüerot - sajnos - én is feleslegesnek érezném így, hogy Messi középről kirobbanthatatlan - ami annyira nem is zavarna, ha sokszor nem a kezdőkörbe lenne úgy, hogy senki nincs így középütt, de ezt most hagyjuk. Viszont egy Kolse típusú játékos nem jönne rosszul szerintem, ha beletörődik, hogy játszik olyan durván 15 meccset az egész szezon alatt, és azokon is javarészt csereként csak. Ha nagyon ég a ház, akkor jó lenne sokszor ha nem csak szélre tudnánk embert becserélni, hanem jönne egy vérbeli csatár aki nem azt nézi hogyan passzolhat, hanem bátran tüzel. Az ő leigazolásában én még látnék némi rációt, bár sose szerettem, úgyhogy remélem valaki mást veszünk ha lesz ilyen típusú igazolás.. :mrgreen:
Manager mode on: Suárezt nézném én meg amúgy nálunk legszívesebben, nagyon passzolna ide érzésem szerint. Neymar-Suárez-Messi trió.. De szép is volna.
Na de Manager mode off

Védőknél meg szintén hasonlóra számítok, ha esetleg 2 védő érkezik, akkor egyikük egy "Bartra típusú" noname fiatal tehetség lesz szerintem. De ilyen is csak úgy ha a mostani védősor Puyin kívül érintetlen marad. Ha jön egy klasszis védő úgy, hogy a Pique-Masch duó marad, akkor teljesen felesleges is lenne egy ilyen fiatal védőt még idehozni pluszba. Bartra is csak epizodista idén, pedig senki nincs bomba formában. Ha jönne még 2 védő, akkor már lennének 5-en 2 posztra úgy, hogy abból a fiatalok játszanának 800-800 percet kb egész szezonban. Ez senkinek nem lenne túl nyerő érzésem szerint. Arra meg aztán, hogy ha 2 védő is jön, akkor mindkettő kezdő szintű lesz, arra 0% esélyt látok, főleg ekkora igazolásokra szánható pénzösszegből. Már akkor is összetehetjük a két kezünket, ha tudunk majd igazolni egy olyan védőt, aki a Puyi utáni űrt be tudja valamennyire tölteni.
A védőkkel egyetértek. Ha érintetlen marad a Piqué-Mascherano duó és érkezik egy klasszis védő, akkor több igazolás arra a posztra nem kell.

Ami viszont a csatárokat illeti. Klose ilyen szerepkörre teljesen felesleges, hiszen pont akkor dobnánk a csapatba, ha ég a ház, szinte nulla játékperccel? Ennek semmi értelme. Előbb talán játszatni kellene, hogy ne 10-20 játékperccel menjen neki mondjuk egy Real Madridnak.
Bob_Marley írta:Néha előjön ez a Messi így meg úgy szélen aztán lecsendesedik majd visszajön. :D Messi nem fog szélen játszani, középcsatárt sem fogunk igazolni, teljesen nyilvánvaló nem is értem, hogy jönnek fel különböző nevek. Tata is leadott egy listát, jön egy védő egy kapus meg max szerintem még egy olcsóbb igazolás Vegnini vagy Doria, de pl Agüero halál felesleges lenne, meg hova meg mennyiért? Oda teljesen irreleváns lenne hozni valakit, bőven megvagyunk elől, ráadásul látható Iniesta is feltud lépni, működik.

Mi lesz itt mikor majd a VB is elkezdődik és mindenkit szóba hoznak velünk. :D Az ecuadori válogatott gyúrójától kezdve az elefántcsontparti gazella vadászig mindenkivel, akkor hogy fog itt pár ember kombinálni, te jó ég. :D Miért nem lehet nyugodtan, higgadtan megközelíteni egy kérdést? Ráadásul nyílt titok mennyi van igazolásokra, de azért hozzunk 10 embert, meg cseréljünk le mindenkit stb. Pl Albát cseréljük le mert fetreng, azért ne vicceljünk már, lőtéri kutyát nem érdekli mit csinál, csak teljesítsen. Lehet fekete-fehér, homokos, vegetáriánus, betyárbajszú teljesen mindegy...
Honnan a fészkes fenéből tudja bárki is itt, hogy mi zajlik le a klubon belül? :roll:
Még az sem mindig igaz, amit a katalán médiának lenyilatkoznak.
Mégis akkor miről kellene itt beszélni, ha nem az elhangzott nevek alapján felvázolt egyéni véleményekről???
Idén Messi nem egyszer, például az őszi klasszikuson is a szélre kitolva játszott. Honnan tudhatja itt bárki azt, hogy Tata például jövőre nem-e így akarja átalakítani a csapatot?

Agüero felesleges? :lol: Napjaink egyik legjobb csatáráról beszélünk, nem Rudolf Gergőről vagy Bödéről. Persze nyilván helyet kellene neki csinálni és nem valószínű, hogy elengedi a City, tehát álom kategória, de az erős, hogy felesleges lenne.
Én úgy emlékszem, hogy a Barcelona egész jól működött amikor egy bizonyos Eto'o rúgta itt középen a bőrt, Messi pedig a szélen kapott helyet. Azt pedig mindenki láthatja, hogy Messi gyorsasága még nem kopott meg. A Bayern elég eredményes úgy, hogy a két sztárjuk, Robben és Ribery a szélekről indul, középen pedig egy vérbeli center van. Sokkal eredményesebbek a betömörülő védelmek ellen. Persze ez nem csak ezen a taktikai elemen múlik, de ez is része ennek. Mandzukic a támadásoknál sosem "lóg" a kezdőkörnél Thiago és Kroos vagy ép Schweinsteiger nyakán, így azok direktebben támadhatnak előre, nem kell átverekednie magát senkinek 4 ellenfél játékoson, hogy eljusson a kapuig, egyrészt mert a két középhátvéd a középcsatárt kell, hogy fogja, így a labdát felhozó játékosra, maximum ketten tudnak kilépni. két tkp. pedig ezzekkel azt csinál amit akar, ha pedig a szélről húz be valaki, máris 1 az egyben marad Robben vagy Ribery, ha középről megy rá valaki, akkor Mandzukic-on marad csak egy ember, aki ha el tud szakadni akár egy pillanatra is, akkor gól. Guardiola és Del Bosque is továbblépett. Mi akarunk? Ezt csak Tata tudja.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.03.20. 00:06:58

Bob_Marley írta:Néha előjön ez a Messi így meg úgy szélen aztán lecsendesedik majd visszajön. :D Messi nem fog szélen játszani, középcsatárt sem fogunk igazolni, teljesen nyilvánvaló nem is értem, hogy jönnek fel különböző nevek. Tata is leadott egy listát, jön egy védő egy kapus meg max szerintem még egy olcsóbb igazolás Vergini vagy Doria, de pl Agüero halál felesleges lenne, meg hova meg mennyiért? Oda teljesen irreleváns lenne hozni valakit, bőven megvagyunk elől, ráadásul látható Iniesta is feltud lépni, működik.
Agüerot - sajnos - én is feleslegesnek érezném így, hogy Messi középről kirobbanthatatlan - ami annyira nem is zavarna, ha sokszor nem a kezdőkörbe lenne úgy, hogy senki nincs így középütt, de ezt most hagyjuk. Viszont egy Kolse típusú játékos nem jönne rosszul szerintem, ha beletörődik, hogy játszik olyan durván 15 meccset az egész szezon alatt, és azokon is javarészt csereként csak. Ha nagyon ég a ház, akkor jó lenne sokszor ha nem csak szélre tudnánk embert becserélni, hanem jönne egy vérbeli csatár aki nem azt nézi hogyan passzolhat, hanem bátran tüzel. Az ő leigazolásában én még látnék némi rációt, bár sose szerettem, úgyhogy remélem valaki mást veszünk ha lesz ilyen típusú igazolás.. :mrgreen:
Manager mode on: Suárezt nézném én meg amúgy nálunk legszívesebben, nagyon passzolna ide érzésem szerint. Neymar-Suárez-Messi trió.. De szép is volna.
Na de Manager mode off

Védőknél meg szintén hasonlóra számítok, ha esetleg 2 védő érkezik, akkor egyikük egy "Bartra típusú" noname fiatal tehetség lesz szerintem. De ilyen is csak úgy ha a mostani védősor Puyin kívül érintetlen marad. Ha jön egy klasszis védő úgy, hogy a Pique-Masch duó marad, akkor teljesen felesleges is lenne egy ilyen fiatal védőt még idehozni pluszba. Bartra is csak epizodista idén, pedig senki nincs bomba formában. Ha jönne még 2 védő, akkor már lennének 5-en 2 posztra úgy, hogy abból a fiatalok játszanának 800-800 percet kb egész szezonban. Ez senkinek nem lenne túl nyerő érzésem szerint. Arra meg aztán, hogy ha 2 védő is jön, akkor mindkettő kezdő szintű lesz, arra 0% esélyt látok, főleg ekkora igazolásokra szánható pénzösszegből. Már akkor is összetehetjük a két kezünket, ha tudunk majd igazolni egy olyan védőt, aki a Puyi utáni űrt be tudja valamennyire tölteni.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19634
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.03.19. 23:13:29

Néha előjön ez a Messi így meg úgy szélen aztán lecsendesedik majd visszajön. :D Messi nem fog szélen játszani, középcsatárt sem fogunk igazolni, teljesen nyilvánvaló nem is értem, hogy jönnek fel különböző nevek. Tata is leadott egy listát, jön egy védő egy kapus meg max szerintem még egy olcsóbb igazolás Vegnini vagy Doria, de pl Agüero halál felesleges lenne, meg hova meg mennyiért? Oda teljesen irreleváns lenne hozni valakit, bőven megvagyunk elől, ráadásul látható Iniesta is feltud lépni, működik.

Mi lesz itt mikor majd a VB is elkezdődik és mindenkit szóba hoznak velünk. :D Az ecuadori válogatott gyúrójától kezdve az elefántcsontparti gazella vadászig mindenkivel, akkor hogy fog itt pár ember kombinálni, te jó ég. :D Miért nem lehet nyugodtan, higgadtan megközelíteni egy kérdést? Ráadásul nyílt titok mennyi van igazolásokra, de azért hozzunk 10 embert, meg cseréljünk le mindenkit stb. Pl Albát cseréljük le mert fetreng, azért ne vicceljünk már, lőtéri kutyát nem érdekli mit csinál, csak teljesítsen. Lehet fekete-fehér, homokos, vegetáriánus, betyárbajszú teljesen mindegy...
Kép
Kép
Kép
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.03.19. 22:28:04

Alcantara írta:Én magam nem láttam Mangalát játszani, éppen ezért vagyok kíváncsi az itt kommentelő Mangala-fanok véleményére. Összefoglalót látni egy tavalyi és egy idei meccsről ez "ütős" érvnek sovány.

Három összefoglaló megtekintése után egy Piquét eladni a csapatból, hát mit mondjak? #-o
Egy gombfoci csapattal sem merném megtenni.
Lehet nem volt elég érthető: A Napoli és az Atletico elleni meccset nem láttam, csak összefoglalót, a Benfica és a Sporting elleni meccseket igen. Egészben. Te viszont nem válaszoltál a kérdésemre, mert nem láttál a srácból semmit. Érdekes. :roll:
Chino írta: ...
Danilo is egész jó igazolásnak nézne ki, hosszú távon lehetséges, hogy jobb lesz, mint Montoya. Alves-nél egyelőre nem jobb. Egy Montoya-Danilo "cserével" nem veszítenénk.
A csatárposzttal viszont nem egészen értek egyet. Müller és Mandzukic is klasszis csatárok, nem csak Agüero. És az is nagyon valószínű, hogy egyikük távozni akar majd, nem kell érte 40-50 milliót fizetni. Pláne, hogy a Bayern "baráti" áron vihette Thiago-t, mert ő is menni akart. Én viszont akkor sem fakadnék sírva, ha van Persie érkezne, ő is előrelépés lenne. Klose-t kicsit túlkorosnak érzem már, benne annyi már nem lenne, inkább csak csere lehetne, mint kezdő. De visszatérve a kezdőre: Messi kitolásában én ekkora veszélyt nem érzek. Nyilván kevésbé lenne védekező felfogású, mint Sánchez, de támadásban zongorázni lehetne a különbséget. Ha pedig azt vesszük, hogy mennyire megértik egymást Alvessel... nem is kell írjam. Az ellenfelek a Bayern ellen azért sem tudnak olyan hatékonyan visszaállni, mert minden beadásnak, belőtt labdának súlya van, mert van középen valaki, aki fejjel is meg tudja verni a védőjét, illetve a támadó középpályások is szabadabban mehetnek előre, mert nem lóg a hamis kilence a nyakukon, "nem veszi ki a kezükből az irányítópálcát". A mi mai focink is nagy részt Pep taktikájára épül. Ha ő képes hamis 9-es nélkül eredményesen játszatni egy olyan Bayern-t ahol nincs sem Messi sem tiki-taka-ra épülő utánpótlás, akkor nekünk elviekben gyerekjáték lenne az átállás. Követem a Bayern meccseket, jelenleg ők a futball csúcsa.

Egyébként kár xy-t támadni, mint új igazolást a lentebbi posztjaimban, mert nem kötöttem meg Ter Stegen-en kívül egyetlen konkrét személyt sem. Példákat hoztam fel, akikről szó volt, akik megszerezhetőek lennének. Konkrétumokat majd akkor érdemes, ha nyáron már folynak a tárgyalások és egységesen hozzák le a Barca-közeli lapok ugyanazt a nevet és nem hetente dobnak be újat. Én egyelőre úgy látom, hogy Rafinha, Ter Stegen és Deulofeu mellett egy védő és egy középcsatár kellene mindenképp, és még egy távozó középhátvéd esetén még egy érkező kh. :wink:
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.03.19. 21:46:28

Én magam nem láttam Mangalát játszani, éppen ezért vagyok kíváncsi az itt kommentelő Mangala-fanok véleményére. Összefoglalót látni egy tavalyi és egy idei meccsről ez "ütős" érvnek sovány.

Három összefoglaló megtekintése után egy Piquét eladni a csapatból, hát mit mondjak? #-o
Egy gombfoci csapattal sem merném megtenni.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.03.19. 21:00:00

Én nem igazán követem nyomon a Barca meccseken kívül a focit (kivéve argentin,olasz,brazil,spanyol válogatott mérkőzések), de pár Dortmund,ATM meg City meccset azért láttam és nyugodt lennék ha onnan érkezne valaki hátulra. (Kompany,Hummles, Subotic)
Előre Aguero csak vágyálom kategória sajnos, de ellenben Klosét kb 1 marék mogyorórét el lehetne hozni és valószínű,hogy a fizetése sem lenne egetverő.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7497
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.03.19. 20:35:55

Akik Albat eladnák, írjanak már egy normális indokot. Mert az, hogy sokat fetreng nálam nem szempont egy játékos lecserélésénél, főleg, ha egy top 3-as balbekkről beszélünk. Arról nem is beszélve, hogy Iniestaval becsukott szemmel is értik egymást, nagyon jó párost alkotnak.

A Piqué-vel kapcsolatos elméletek érdekesek. Neki nem a képességeivel vannak a gondok, a szűk elithez tartozik a posztján, viszont mentálisan nem túl erős, amire rátesz egy lapáttal, hogy bérelt helye van a kezdőben. Persze el lehet adni, de nem hiszem, hogy egy teljesen új kezdő kh-duó olyan tuti lenne. Csak ne Luist hozzuk helyette, mert akkor itt akkora káosz lesz, mint még soha. Egy Vertonghen vagy Hummels már lendítene rajta is, ebben biztos vagyok.
A középpályára mindössze annyi "igazolás" kellene, hogy Xavi és Cesc szerepe cserélődjön meg, illetve jöjjön vissza Rafinha, viszont kizárólag SR elé. Nem kell feltétlenül Ini helyén játszatni, nagyon mobilis a kp bármely posztján képes játszani, (és itt nem vkp-ra gondoltam) de akár szélsőként is.

A támadószekcióhoz nem igazán kellene nyúlni, egyedül egy Tello-Deulofeu csere érik. Tellot ráadásul emberi áron el is lehet passzolni, a Pooltól tavaly jött is egy 12 milliós ajánlat, ha jól emlékszem. Ha ennyiért elmenne, Ámen.
Azt viszont nem értem a vezetőség folyamatosan pampog, hogy nincs elég keret az igazolásokra, de a ballasztot nem bocsátja áruba. Inkább kapják a klubtól a fizetésüket és többnyire az utazókeretben sincsenek benne.
Egy középcsatár a kezdőbe nem biztos, hogy a legjobb megoldás. Messit kitolni jobbra sok veszélyt is magában hordoz, mert még Alexis játékával együtt is nagyon sokszor mennek el a jobb oldalon, így pedig méginkább átjáróház lenne. Mondjuk Kun-t én sem zavarnám haza, de a lehetetlen kategória, egy Müllerrel vagy egy Mandzukic-al inkább hátrébb lennénk. Annál már az is többet ér, ha Ney megy középre.

Amiben még látnék fantáziát egy Danilo-Montoya "csere". Amilyen kereslet van a spanyol iránt akár jó pénzért is el lehetne passzolni. Állítólag Pep is nagyon kopogtat érte. Őszintén szólva össz-vissz két meccsen láttam, de van egy barátom aki hatalmas Porto-fan és ódákat zeng róla. Mondjuk az sem lehet véletlen, hogy már 20 évesen bemutatkozott a felnőtt válogatottban, a Porto alapembere, ráadásul elég magas is, ami elég jól jönne. (pletykaszinten mondjuk már összeboronáltak minket vele, habár kivel nem) Cuadradonál biztos jobban járnánk vele.
Ez csak egy felvetés, nem kell leharapni a fejem. :D
Forca Barca!!!!
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.03.19. 20:15:57

Alcantara írta:
crixus írta:
Alcantara írta:Piquét eladni és az árából egy Mangalát venni?

Érdekes gondolat! Megkérhetném a Mangala iránt rajongókat, hogy említsenek 3 (nem kell több véletlen sem) jelentős meccsét? :roll:

Jelzem Pacos Ferreira, Estoril, stb. szintű csapatok nem számítanak!
Sokkal többre mennénk egy címekért küzdő fiatallal mint egy elkényelmesedett sztárral. Piqué-nek pl. a City ellen is nem egy ordító hibája volt - más kérdés, hogy nem lett gól belőle - ha már a rangadókat emlegetjük. Ergo Piqué sem tökéletes. Sőt. Viszont ő fejlődni már nem fog csak visszafelé, míg Mangala-ban - de akár írhatnám Inigo Martinezt vagy más feldobott nevet is - van potenciál, még fejlődni fog annak ellenére, hogy már most is jó játékos. A többit leírtam lentebb, szerintem nem kell tovább ragozni. Lenne egy sztár védőnk, két tehetséges, de már tapasztalattal rendelkező fiatalunk és egy rutinos Mascherano-nk. Közülük egyik sem nyerte magát halomra, nem lenne betonkezdő, meglenne az egészséges versenyhelyzet. Piqué senkinek sem hiányozna, legfeljebb Fabregásnak...

Szép dolog amit írtál nagy általánosság. A feltett kérdésre pedig nem válaszoltál, noha annyira jó játékos, ezek szerint te nyomon is követed a játékát, nemcsak netes felvetés alapján dobod ide a nevet, így bizonyára emlékszel 3 meccsére, amin top formát nyújtott.
Várom a választ továbbra is ebben az apróságban.
Tavaly a Benfica ellen és ősszel a Sporting ellen is kiválóan játszott, a BL-ben sem első sorban rajta múlott, hogy mindkétszer kikaptak az Atletico-tól, de legutóbb a Napoli ellen is jó volt. Bár utóbbi meccseknek csak az összefoglalóját láttam. Most te jössz, mondj három olyan rangadót, hasonló színvonalúakat amiket én írtam, amiken legalább egy kapitális hibát vétett. Mert feltehetőleg te oda-vissza láttál minden jelentős meccsét.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.03.19. 19:55:38

ez a lista azért is kamu mert ugyan minek nekünk filipe luis amikor van 2 jó balhátvédünk...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.03.19. 17:37:25

crixus írta:
Alcantara írta:Piquét eladni és az árából egy Mangalát venni?

Érdekes gondolat! Megkérhetném a Mangala iránt rajongókat, hogy említsenek 3 (nem kell több véletlen sem) jelentős meccsét? :roll:

Jelzem Pacos Ferreira, Estoril, stb. szintű csapatok nem számítanak!
Sokkal többre mennénk egy címekért küzdő fiatallal mint egy elkényelmesedett sztárral. Piqué-nek pl. a City ellen is nem egy ordító hibája volt - más kérdés, hogy nem lett gól belőle - ha már a rangadókat emlegetjük. Ergo Piqué sem tökéletes. Sőt. Viszont ő fejlődni már nem fog csak visszafelé, míg Mangala-ban - de akár írhatnám Inigo Martinezt vagy más feldobott nevet is - van potenciál, még fejlődni fog annak ellenére, hogy már most is jó játékos. A többit leírtam lentebb, szerintem nem kell tovább ragozni. Lenne egy sztár védőnk, két tehetséges, de már tapasztalattal rendelkező fiatalunk és egy rutinos Mascherano-nk. Közülük egyik sem nyerte magát halomra, nem lenne betonkezdő, meglenne az egészséges versenyhelyzet. Piqué senkinek sem hiányozna, legfeljebb Fabregásnak...

Szép dolog amit írtál nagy általánosság. A feltett kérdésre pedig nem válaszoltál, noha annyira jó játékos, ezek szerint te nyomon is követed a játékát, nemcsak netes felvetés alapján dobod ide a nevet, így bizonyára emlékszel 3 meccsére, amin top formát nyújtott.
Várom a választ továbbra is ebben az apróságban.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.03.19. 17:27:24

Nem kell Piquét eladni csak a tuti kezdő tagságát kell "megnyirbálni", mert azért nem olyan meghatározó védő, hogy köré építsünk egy védelmet. 2009 óta egy tapodtat nem lépet előre csak felejtett és lassult.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.03.19. 17:03:14

Alcantara írta:Piquét eladni és az árából egy Mangalát venni?

Érdekes gondolat! Megkérhetném a Mangala iránt rajongókat, hogy említsenek 3 (nem kell több véletlen sem) jelentős meccsét? :roll:

Jelzem Pacos Ferreira, Estoril, stb. szintű csapatok nem számítanak!
Sokkal többre mennénk egy címekért küzdő fiatallal mint egy elkényelmesedett sztárral. Piqué-nek pl. a City ellen is nem egy ordító hibája volt - más kérdés, hogy nem lett gól belőle - ha már a rangadókat emlegetjük. Ergo Piqué sem tökéletes. Sőt. Viszont ő fejlődni már nem fog csak visszafelé, míg Mangala-ban - de akár írhatnám Inigo Martinezt vagy más feldobott nevet is - van potenciál, még fejlődni fog annak ellenére, hogy már most is jó játékos. A többit leírtam lentebb, szerintem nem kell tovább ragozni. Lenne egy sztár védőnk, két tehetséges, de már tapasztalattal rendelkező fiatalunk és egy rutinos Mascherano-nk. Közülük egyik sem nyerte magát halomra, nem lenne betonkezdő, meglenne az egészséges versenyhelyzet. Piqué senkinek sem hiányozna, legfeljebb Fabregásnak...
Válasz küldése