Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
10
11%
Ambarabat
5
5%
Nico
25
27%
Más
34
37%
Nem hoznék senkit
18
20%
 
Szavazatok száma: 92
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.06.14. 19:02:01

visca el barca írta:
a két szélső védőt megtartanám, esetleg rafinhát, a többi mehetne amerre lát.
ugyanez.

mondjuk én annak a híve vagyok, hogy nem kell nagyon bő rotáció, legyen egy jó khv csere, egy egy szélsőhátvéd csere, kp-ra 2, előre 1.
De azok képviseljenek komoly minőséget. 11ben is szerintem kb Pedro, Keita, Mascherano, Adriano+ az alap11el lehoztuk a szezont. (lehet Pedro kezdő volt, akkor csak 3)
Ezt a 4 embert kb akármikor berakhatta Pep, nem esett a minőség.

most nincs meg ez 4 típusú emberke.
Kupát meg lehetne nyomni a fiatalokkal, aztán jónapot.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
IscoDisco
Barça B
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2017.03.17. 13:26:15

2017.06.14. 18:49:58

mess2009 írta:mennyi értéke lehet annak, ha egy játékos bejelenti, hogy távozni akar? jelenti ez azt, hogy a PSG-nek el kell kezdenie tárgyalni?
MessiNeymarSuarez írta:Hivatalosan gondolom nem, de ha egy játékos tényleg távozni akar, akkor nem érdemes feltartani, mert az a teljesítményen és a motiváción is meg fog látszódni.
Az értéke nem fog változni, mert a PSGnek továbbra sem érdeke eladni, élő szerződése van, fejre is állhat Verratti, ha nem akarják eladni, akkor nem fognak ők elkezdeni tárgyalni.

MNS: Csak gondolj vissza a Real-DDG "házasságra". Ott is kijelentette DDG, hogy távozni akar, mégsem lett belőle semmi. Először is faxos sztorit remélem senki nem hiszi el. :) Másodszor pedig neki még lejáróban is volt a szerződése. Nem akarták elengedni, padra került, jött a 16-os EB és hopp már alá is írta a szerződését. Azóta is top 3mas szinten véd. Verratti is szereti a PSG-t, jövőre VB. Nem hiszem, hogy annyira "kikelne" magából, bármennyire is szeretne váltani.
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2017.06.14. 18:05:01

MessiNeymarSuarez írta: Az a baj, hogy már évek óta megy lefele olyan szinten a csapat támadásépítkezése hogy hihetetlen.
Messi is ezért kezdett el szép lassan visszajárni, mert nem kapott labdákat, és Xavi kiválásával irányítói szerepkör is kihalt, ez is Messire hárult. .
Szerintem ebben a pár sorban benne van minden! Az egy dolog hogy Messi képes irányitot is játszani és természetesen azt is vilagklasszis modoban, de ez nem az ő feladata lenne..
Becsaphatja sok ember magat hogy alig maradtunk le a bajnoksagrol, meg nem kell nagy reform..de 4 golt kapni a celtavigotol, meg psg-töl, es kiscsapatok ellen elvérezni ezen nincs mit magyarázni, egyszerüen nincs középpályánk se védekezésben sem támadásban, es Iagoaspas gyerekek hülyét csinálnak belölünk..
Andre Gomes nemhogy a Barcelonaba de egyik topp csapatba sem fér be, ahogy Matyio sem meg Denis suarez es Alcacer vagy Digne..
Arda Turant sem értettem hogy minek egy ilyen favágo ide, mi nem rombolni ütközni szoktunk mint az atletico! Oke megvettték, posztja sincsen nalunk, illetve lenne csak épp Neymar játszik ott, igy ül a padon..Vidal kellett nem játszik..
Abban a szerencsés a szituban voltunk az uccso 10évben hogy volt egy minosegi középpályánk es rengeteg saját nevelés, Xavi Iniesta Busquets Messi Pedro stb..azert számoljatok már ki ha ezeket a jatekosokat meg kellett volna venni hany 100millio ment volna el!! Dani alves abban az idöben a klub legdragabb igazolása volt, de lehet hogy tévedek! 30 akárhány millio, de minöséget kaptunk és évekig nem volt gond a posztal..most hogy Xavi nincs és Iniesta se fiatalodik, erölködünk AGomessal, meg DSuarezzel.. megkérdezném Xavit hogy mit gondol az utodokrol :D
Itt tartunk most hogy nincs utanpotlas es ha eredményt szeretnénk akkor igazolni kell, ilyen árak vannak, Suarez 80, Neymar57 :D es igen Verratti 100!!, Xavi is lett volna abban az idoben 60-70 vagy kitudja..
Nem azt mondom hogy Verratti kell, egyébként öt szeretném( vagy vegre egy gokerös Coutinhot)de biztos hogy nem Erikssen, Seri a nicebol akirol tavaly még nem is hallottunk..fogja megoldani a problémáinkat.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.06.14. 17:38:41

TripleH írta:
visca el barca írta:épp kérdezni akartam mináról, én is most láttam reggel, h vert kettőt kolumbiának.
Kamerunnak, mivel ő kolumbiai. :D
kamerun, kolumbia egy kutya :D álmos voltam még :D amúgy furcsa h a sportigazgatónk személyesen nézte meg. ami nem rossz persze, de nincs ilyen célra másik 100 ember? neki épp alkudoznia kellene vmi értelmes játékosra.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2017.06.14. 17:37:28

visca el barca írta:épp kérdezni akartam mináról, én is most láttam reggel, h vert kettőt kolumbiának.
Kamerunnak, mivel ő kolumbiai. :D
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.06.14. 17:25:53

visca el barca írta:sporton elemzik, kinek mennyi %-ot adnak a távozásra:

vermaelen 100%
tello 100%
munir 100%
douglas 100%
arda 80%
mathieu 50% ( :D )
DS 40%
rafi 40%
vidal%
digne 40%

a két szélső védőt megtartanám, esetleg rafinhát, a többi mehetne amerre lát.
Vidal-Dignét megtartanám, Rafi-DS-ből az egyiket, Munir meg meggondolandó.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.06.14. 17:23:13

sporton elemzik, kinek mennyi %-ot adnak a távozásra:

vermaelen 100%
tello 100%
munir 100%
douglas 100%
arda 80%
mathieu 50% ( :D )
DS 40%
rafi 40%
vidal%
digne 40%

a két szélső védőt megtartanám, esetleg rafinhát, a többi mehetne amerre lát.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.06.14. 17:21:02

mess2009 írta:mennyi értéke lehet annak, ha egy játékos bejelenti, hogy távozni akar? jelenti ez azt, hogy a PSG-nek el kell kezdenie tárgyalni?
Hivatalosan gondolom nem, de ha egy játékos tényleg távozni akar, akkor nem érdemes feltartani, mert az a teljesítményen és a motiváción is meg fog látszódni.

Kérdés, hogy tényleg bejelentette-e Verratti, vagy csak annyira hiteles mint az utóbbi évek bejelentései..

Pont épp Ibizán nyaral Messiék közelében. :D


Amúgy ettől függetlenül én sajnos kizártnak tartom hogy hozzuk, ezért is félek a következő szezontól.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2017.06.14. 17:14:41

mennyi értéke lehet annak, ha egy játékos bejelenti, hogy távozni akar? jelenti ez azt, hogy a PSG-nek el kell kezdenie tárgyalni?
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.06.14. 17:12:41

Bob_Marley írta:Egy paraszthajszállal maradtunk le a bajnokságról, okait lehetne sokáig elemezni. Én továbbra is abban látom, hogy a védelem, védekezés nem volt megfelelő és hiába kaptunk kevés gólt ha szinte minden meccsen kaptunk. És ezért nem gondolnék nagy palotaforradalomra, mert nem 0-ról kell felépíteni valamit és ott voltunk a tűz közelében.
Ebben egyetértek, hogy kicsit naivitásnak gondolom, hogy azért, mert jön Verratti itt habzsi-dőzsi lesz. Rendszerben kell gondolkozni, ezért is preferálom az ár/érték arányos igazolásokat. Nem egy ember szerződésén múlik a szezon, Verratti nem egy "franchise player". Remek játékos, szó se róla, de ennyi egész egyszerűen balgaság lenne kifizetni. Nem sorolom a neveket, mert felesleges. Állítom Serri is segítség lenne és amennyire kell annyit hozzátudna tenni és megvan harmad annyiból. A cél a bajnokság, tavaly sajnos nem jött össze, javítani kell, de nem úgy hogy akkor vakvilágba igazoljunk három "sztárt" 250 millióért és hajrá. Csapat kell, nem sztárok, olyan emberek, akik építőelemek.
Az a baj, hogy már évek óta megy lefele olyan szinten a csapat támadásépítkezése hogy hihetetlen.
Messi is ezért kezdett el szép lassan visszajárni, mert nem kapott labdákat, és Xavi kiválásával irányítói szerepkör is kihalt, ez is Messire hárult.
Így hogy Iniesta is sajnos kezd kifele menni, és nem bír sokat már (mennyire fáj ezt leirni... :( ), sokszor 0 volt a középpályánk, és egyedül abban reménykedhettünk hogy Messi kifog egy jobb napot és megment minket, mert KP kreativitás közeledett a 0-hoz. Ez mégjobban így lett ebben a szezonban, és ne felejtük el hogy Messink sem lesz örökre...

Hol kapott Messi fontos meccseken olyan labdákat mint Ronaldo a Bayern,Atleti, Juve ellen? Konkrétan Juventus ellen mindkét veszélyes helyzetet ő teremtette meg, ha ő nincs akkor még kapu felé menő lövésünk sem lett volna az odavágón, ennyire képesek voltak lenullázni a KP-t...
PSG-ről nem is beszélve.

Bajnokság is árnyalt dolog, ahhoz hogy mindvégig versenyben maradjunk, nem egyszer kellett Messi földöntúli teljesítménye, különben csúnyán alul maradtunk volna, és pont ez a probléma, jelenleg ez nem megoldódni látszódik hanem még jobban romlani..

Tény hogy drága lenne, de nem megérné? Ronaldinhot is megvettük, és az utolsó fillérig megérte, pedig akkori kontextusban sokkal többet ért az a 30-35 millió euro, mint most.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.06.14. 17:10:55

recrea írta: 1. Értem, bár mi is ugyanúgy megcsináljuk a nagy bevásárlásokat
2. Amúgy marhára kihegyezed (Veb) Gomesre meg Denisre, de messze nem ő rajtuk mentek el ezek a meccsek, max hozzátenni nem tudtak, ebben az egészben a többieknek, meg le-nek is kb ugyanannyi a felelőssége.
1,
ez nem igaz. egyedül neymar volt ilyen, a másik két játékos (lajos+bosnyák) akikért kitettük a nagy pénzt igen komoly múlttal rendelkeztek, nem egy mbappéról beszélünk akinek volt egy jó szezonja és 150 millát simán visszadobnak. azt, hogy zlatant minek hozatta ide guardiola/akárki a mai napig nem értem, de ez már legyen az én bajom.
amúgy visszanéztem az elmúlt 10 évet, 40 (!!!) milliónál többet sosem fizettünk egy játékosért (gomes ki tudja mennyi volt). és ezek mind olyanok voltak, akik vhol vmit azért már letettek az asztalra. azért akkor még tudtunk venni 40-ért egy fabregast, villát, 35-ért egy alvest, 25-ért egy sanchezt. ha ma bekínálnánk vkinek egy 40 millás ajánlatot egy 24 éves top fabregasért, a fél világ rajtunk röhögne.

2,
ez igaz. ismersz már annyira nem hogy ködösítek, utálom mindkét játékost, egyik sem való ide. a szezon meg nem rajtuk el ment, sok mindenkire rá lehet fogni, van aki mascheranot rühelli, őt is lehet hibáztatni, rajta is ment el meccs, vagy akár turant, mert ha nem borítja fel 6748 méterre a kaputól nem tudom kit a clasicon, akkor hozzuk a meccset/ligát és mindjárt nem is lenne itt olyan nagy baj. gomest meg addig amíg nem bizonyít, igenis szidni fogom mint a lovat. év végén voltak itt vele kapcsolatba olyan statisztikák h a fejemet fogtam. volt talán egy olyan meccse, ahol a passzokat leszámítva konkrétan mindenben nulla volt. key passes, blocks, interceptions, dribbling, air duel, anyám kínja, mindezt havi 400.000 euróért. legalább futni tudna, vagy bármit, de nem. és erőltetni fogjuk. DS-ben legalább reménykedem, hogy vki kifizet érte 10 millát és elviszi. bár ha veszünk egy top középpályást (verratti), akire Te azt mondod h magában nem old meg semmit, ez igaz, de ha ez miatt kevesebbet fog AG, DS játszani már megérte. 3 kp-s rendszerre bőven elég lenne egy verratti-busi-ini-rakéta-SR ötös, a többit nyugodtan el lehetne szórni a nagyvilágba, cseréknek is kevesek (és ez tény)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.06.14. 16:59:01

Bob, de miért lenne jobb 3 "jó" játékost venni, mint 3 "sztárt"? Pénzügyet kivéve.

Sztárok nem lehetnek építőelemek? Elvégzi azt, amit a "jó" játékos, plusz még tud hozzátenni mondjuk az előrejátékhoz.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.06.14. 16:50:43

Egy paraszthajszállal maradtunk le a bajnokságról, okait lehetne sokáig elemezni. Én továbbra is abban látom, hogy a védelem, védekezés nem volt megfelelő és hiába kaptunk kevés gólt ha szinte minden meccsen kaptunk. És ezért nem gondolnék nagy palotaforradalomra, mert nem 0-ról kell felépíteni valamit és ott voltunk a tűz közelében.
Ebben egyetértek, hogy kicsit naivitásnak gondolom, hogy azért, mert jön Verratti itt habzsi-dőzsi lesz. Rendszerben kell gondolkozni, ezért is preferálom az ár/érték arányos igazolásokat. Nem egy ember szerződésén múlik a szezon, Verratti nem egy "franchise player". Remek játékos, szó se róla, de ennyi egész egyszerűen balgaság lenne kifizetni. Nem sorolom a neveket, mert felesleges. Állítom Serri is segítség lenne és amennyire kell annyit hozzátudna tenni és megvan harmad annyiból. A cél a bajnokság, tavaly sajnos nem jött össze, javítani kell, de nem úgy hogy akkor vakvilágba igazoljunk három "sztárt" 250 millióért és hajrá. Csapat kell, nem sztárok, olyan emberek, akik építőelemek.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.06.14. 16:21:11

Rengeteg Verrattiért az a 100 millió, de tegyük hozzá hogy még csak 24 éves, és bőven letett az asztalra annyit hogy joggal bízzon benne az ember.

Aki sajnálja ezt a 100 millió körüli árat, az szívesen nézné inkább azt, ahogy a Real Madrid épít ki jó eséllyel korszakos csapatot Kroos, Isco, Asensio és többiekkel, miközben mi újból Gomes kaliberekkel próbálkozunk az egyik legégetőbb posztra "hátha beválik" alapon?

10 évig a világ legjobb középpályásai játszottak itt, őket nem lehet csakúgy pótolni, jól zsebbe kell nyúlni.


Tény, Verratti sem garantált hogy beválik, de ő messze a legesélyesebb arra hogy ha hoznánk, akkor megütné a szintet, és még pluszt is nyújtana, ide nem elég a "papíron megvan a poszt" kategória.

Rengeteg pénzt elvertünk Ardára, Gomesra és a többiekre, elég volt az ügyeskedésekből szerintem.
Verrattit ha 100 millióért hoznánk és 10 milliós évi fizut kapna, és 10 évre beválna, akkor azt nézve évi 20 millió euroval lehetne kalkulálni lényegében...Évi 20 milliót pedig elverünk a ballaszt jogtalanul hatalmas fizetésére, a vételárakról nem is beszélve. Akkor tényleg ilyen sok lenne Verratti?
Nem akarom őket bántani, ez inkább a vezetőség sara.

Ne felejtsük el, hogy hiába vannak pótnevek, ha mi akarjuk hozni akkor legalább 2-es szorzóval kell kalkulálni sajnos...

Persze az egész csapatot rendbe kell rakni fizikálisan és fejben is, nem elég csak igazolni.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.06.14. 16:20:01

visca el barca írta:
recrea írta:Annyit még árulj el kérlek, hogyha a psg, city csapatánál nem számít a pénz, miért nem vették még meg a Messi-Neymar párost?!
szerintem itt inkább arra gondolt, hogy mindenféle tehetségeknek nevezett, egyszezonos játékosokért simán kitesznek 40-50-60 milliókat. lásd pl ederson, sané, sterling, gabriel jesus meg a jó ég tudja még ki. évente átlagosan elvernek gond nélkül 200-250 millát, és ehhez képest amióta habzsidőzsi van össze tudtak kaparni 2 PL-t és ennyi. aki meg bukta, megszabadulnak tőle gyorsan, aztán vesznek a helyére mást. mi meg erőltetjük majd gomest, mert drága volt és hátha jó lesz, pedig a vak is látja hogy ebbe a csapatba egy totálisan nulla analfabéta. ha meg majd arra építünk, hogy valverde talál vmi rendszert amiben jók lesznek, hát nem sok jóra számíthatunk. gomes, DS játszott it mindenféle rendszerben, láthattuk h egy nem tudom, malagát nem bírtunk megverni velük.
Értem, bár mi is ugyanúgy megcsináljuk a nagy bevásárlásokat.

Feast, értelek, így korrektebb, ettől még kevesebb a focista a piacon, mert kidobják őket a kukába, ezt viszont jól írod.

Amúgy marhára kihegyezed (Veb) Gomesre meg Denisre, de messze nem ő rajtuk mentek el ezek a meccsek, max hozzátenni nem tudtak, ebben az egészben a többieknek, meg le-nek is kb ugyanannyi a felelőssége.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára recrea 2017.06.14. 16:21:59-kor.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.06.14. 16:01:29

recrea írta:Annyit még árulj el kérlek, hogyha a psg, city csapatánál nem számít a pénz, miért nem vették még meg a Messi-Neymar párost?!
szerintem itt inkább arra gondolt, hogy mindenféle tehetségeknek nevezett, egyszezonos játékosokért simán kitesznek 40-50-60 milliókat. lásd pl ederson, sané, sterling, gabriel jesus meg a jó ég tudja még ki. évente átlagosan elvernek gond nélkül 200-250 millát, és ehhez képest amióta habzsidőzsi van össze tudtak kaparni 2 PL-t és ennyi. aki meg bukta, megszabadulnak tőle gyorsan, aztán vesznek a helyére mást. mi meg erőltetjük majd gomest, mert drága volt és hátha jó lesz, pedig a vak is látja hogy ebbe a csapatba egy totálisan nulla analfabéta. ha meg majd arra építünk, hogy valverde talál vmi rendszert amiben jók lesznek, hát nem sok jóra számíthatunk. gomes, DS játszott it mindenféle rendszerben, láthattuk h egy nem tudom, malagát nem bírtunk megverni velük.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.06.14. 15:30:38

Nero. írta:És ezért lehet várni a Vermaelen-Douglas-Tello-Munir-Mathieu-Arda-Rafinha pakktól nyugodtan egy 60at legalább.
Féktelen optimista vagy de a fele nem is játszik. Veramaelen 0 vagy még egy kölcsön, Douglas 0 vagy mégegy kölcsön, Tello 0 vagy mégegy kölcsön, Munir még egy kölcsön jó esetben, Mathieu szerintem ingyen elengedjük vagy törökbe vagy franciába, Arda max 20 lesz, Rafhina egy ilyen sérülés után egy csomag kavicsért.

Ha 30 meglesz sokat mondtam.
recrea írta: Aha, akkor azért nyűgtök itt Verratti után, mert annyi hasonló kaliberű játékos van, aki közül lehet válogatni :D
De, azért lettek drágák, mert szűkült a piac, nincs jobbhátvéd, nincs center, nincs középhátvéd a piacon. Az, h az általad felsorolt csapatoknak nincs pénze, annak köze nincs ahhoz, h megjelentek az olajos csapatok...Real, Barca, Bayern akkor hogy maradt meg az elitben? Elmondom neked, úgy, h ott jól, tisztességesen végezték a munkájukat az emberek, prosperáló céget csináltak ezekből a csapatokból, meg tudtak újulni, felismerték a piaci lehetőségeket.

Annyit még árulj el kérlek, hogyha a psg, city csapatánál nem számít a pénz, miért nem vették még meg a Messi-Neymar párost?! Nehogy azt gondoljátok, h csak azért, mert sok pénz van valahol, még szórják, meg nem gondolkodnak logikusan. Mert akkor nem ismertek valóban gazdag embert. Ezek a klubok nem játékszerek az araboknak, hanem befektetések, nem hobbik vagy háziállatok.

Plusz volt közben egy gazdasági világválság is.
Erre mondom neked a sponzori pénzt. A három nagy csapat a Bayern, a Real és a Barca az Brand, mögöttük megáll egy hatalmas sponzori támogatottság. Nézd meg az Mu-t sehol sincsennek évek óta de akkora Brand hogy olyan sponzori szerzősédeik vannak, hogy füstöl. A többi csapat akiket említettem ezt nem tudta fenttartani, nem tudott magából világmárkát csinálni mentek is a levesbe. Ezért maradtak fent ezek a klubbok és a többi nem. (Hozzáteszem szerencsénk volt hogy ebben az európai focielitváltásban nekünk akkor volt a valaha volt legerősebb kezdőnk évekik)Az hogy a piac szűkült az inkább annak tudható be, hogy az elit játékosok nem mozdíthatóak a csapataikból, csak ilyes 100 milliós árakon. Carvajal szerintem pl. top 3-as jobbhátvéd, de nem lesz senki aki elhozza a Realból amieddig oda ő kell. Nincs ma már idő megvárni, hogy valaki beválljon sponzorok a nyakadban eredmények kellenek teltházak, ha valaki 18 évesen nem világklasszis akkor nem fog 18 évesen egy ilyen klubban játszani, jó esetben néha becserélnek, de ő lesz az első akit el akarnak majd adni ha szóba kerül.

És miért nem vették meg a Messi Neymar párost? Messi innen fog visszavonulni, max elmegy argentinába levezetni, Neymar esetében ami késik nem múlik, ha egyszer nem fog menni a szekér tuti, hogy ő lesz az első aki elhagyja a hajót.
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.06.14. 15:27:23

Feast4 írta:
recrea írta: Azért lettek ilyen drágák a játékosok, mert nagyon leszűkült a kínálat sajnos.
Véletlenül sem. Sok nagyon jó játékos van, de megjelentek az olajpénzes csapatok. Olyan szinten tudnak licitálni egy játékosra és olyan szintű árakat fizetéseket ki tudnak mondani, hogy a régi nagy klubbok jó részének esélye sincs. Nézzétek meg a Milánt, meg az Intert vagy a portugál csapatokat, de mondhatjuk itt a Valenciát is vagy mondjuk a Lyont, Liverpoolt, vagy az Ajaxot. Mind eltüntek a sülyesztőben, pedig az előző 15 évben mindegyiknek voltak meghatározó pillanatai és nagy eredményei. Csak a hatalmas sponzori pénzeket mozgató csapatok maradtak fent, mindenki más lettünt. Egy Gomes azért került ennyi pénzbe az olajcsapatok és a sponzorok által favorizált csapatok. nem csak a top játékosok de az ilyen közepesek árát is felnyomják, mivel a nagy fizetésekkel bárkit elhoznak egyértelmű, hogy a sallangon kell megosztozni ami így még drágább. Pogba 100? Iguhain 80? Jó játékosok ők de nem ennyire. Klasszist ma már 80 millió alatt nagyon kis esélyed van szerezni.

A másik ami miatt ilyen drága nem mindegy kitől veszed. A PSG-nek nincs szüksége pénzre, nem mindegy hogy egy rászoruló csapattól akinek élet halál kérdés egy játékos eladása veszel valakit vagy a PSG-től esetleg a City-től ahol annyi pénz van hogy sose fogy el.
Aha, akkor azért nyűgtök itt Verratti után, mert annyi hasonló kaliberű játékos van, aki közül lehet válogatni :D
De, azért lettek drágák, mert szűkült a piac, nincs jobbhátvéd, nincs center, nincs középhátvéd a piacon. Az, h az általad felsorolt csapatoknak nincs pénze, annak köze nincs ahhoz, h megjelentek az olajos csapatok...Real, Barca, Bayern akkor hogy maradt meg az elitben? Elmondom neked, úgy, h ott jól, tisztességesen végezték a munkájukat az emberek, prosperáló céget csináltak ezekből a csapatokból, meg tudtak újulni, felismerték a piaci lehetőségeket.

Annyit még árulj el kérlek, hogyha a psg, city csapatánál nem számít a pénz, miért nem vették még meg a Messi-Neymar párost?! Nehogy azt gondoljátok, h csak azért, mert sok pénz van valahol, még szórják, meg nem gondolkodnak logikusan. Mert akkor nem ismertek valóban gazdag embert. Ezek a klubok nem játékszerek az araboknak, hanem befektetések, nem hobbik vagy háziállatok.

Régen pedig sokkal több klub tudott egy-egy játékosra licitálni, remélem ez feltűnt, szóval még nagyobb volt a verseny, pont az általad említett klubbok miatt. Most van 5 csapat, aki képes 100 milliót kifizetni.

Plusz volt közben egy gazdasági világválság is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára recrea 2017.06.14. 15:38:14-kor.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.06.14. 15:19:17

Nero. írta:És ezért lehet várni a Vermaelen-Douglas-Tello-Munir-Mathieu-Arda-Rafinha pakktól nyugodtan egy 60at legalább.
0-0-kölcsön-kölcsön-0-20(de marad)-10

és akkor még jó hangulatban számoltam
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.06.14. 15:18:30

Sztem Gomes csak Busi helyén használható és használni is kéne, mert emberünk pl tavaly tavaszra teljesen kifingott.
Szerintem meg el kéne adni, Busit meg lehetne helyettesíteni SR-rel vagy Samperrel. :D
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.06.14. 15:15:19

recrea írta: Azért lettek ilyen drágák a játékosok, mert nagyon leszűkült a kínálat sajnos.
Véletlenül sem. Sok nagyon jó játékos van, de megjelentek az olajpénzes csapatok. Olyan szinten tudnak licitálni egy játékosra és olyan szintű árakat fizetéseket ki tudnak mondani, hogy a régi nagy klubbok jó részének esélye sincs. Nézzétek meg a Milánt, meg az Intert vagy a portugál csapatokat, de mondhatjuk itt a Valenciát is vagy mondjuk a Lyont, Liverpoolt, vagy az Ajaxot. Mind eltüntek a sülyesztőben, pedig az előző 15 évben mindegyiknek voltak meghatározó pillanatai és nagy eredményei. Csak a hatalmas sponzori pénzeket mozgató csapatok maradtak fent, mindenki más lettünt. Egy Gomes azért került ennyi pénzbe az olajcsapatok és a sponzorok által favorizált csapatok. nem csak a top játékosok de az ilyen közepesek árát is felnyomják, mivel a nagy fizetésekkel bárkit elhoznak egyértelmű, hogy a sallangon kell megosztozni ami így még drágább. Pogba 100? Iguhain 80? Jó játékosok ők de nem ennyire. Klasszist ma már 80 millió alatt nagyon kis esélyed van szerezni.

A másik ami miatt ilyen drága nem mindegy kitől veszed. A PSG-nek nincs szüksége pénzre, nem mindegy hogy egy rászoruló csapattól akinek élet halál kérdés egy játékos eladása veszel valakit vagy a PSG-től esetleg a City-től ahol annyi pénz van hogy sose fogy el.
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.06.14. 15:08:47

Chino, a lőtéri kutyát sem érdekli, h milyen volt a múltban, ha idén/nálunk értékelhetetlen. Paleszt meg csak húztam, pluszban leírtam, h a múltja miatt én csalódott vagyok vele kapcsolatban. Na, az még szép lenne, ha 10-et fizetni kell érte. Most megnézem a róla készült videót :D

Sztem Gomes csak Busi helyén használható és használni is kéne, mert emberünk pl tavaly tavaszra teljesen kifingott.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.06.14. 15:05:34

Nézd meg Busquets statisztikáit kulcspassz-gólpassz -kapura lövés ,a csapat leglassabb játékosa cselezni nem tud 1/1-ben senkit sem tud megverni ..De a kérdést viszont jól tetted fel mert nagyon örült ötlet :-)Sőt már maga a gondolat is érthetetlen már bocs ,,Busqutsnek a leláton a helye
Ezek közül melyik a feladata? Nézd meg ezeket a statokat Piquénél meg Umtitinél is, tegyük ki őket a kezdőből, mert nem lőnek kapura. :(

Az meg amúgy elég nagy ferdítés, hogy nem tud cselezni, és nem ver meg senki 1v1-ben, csak szólok. Plusz kulcspasszai is bőven akadnak.

Azzal viszont egyetértek, hogy nem kell előrébb tenni a középpályán, pont azok a tulajdonságai tűnnének el, amik miatt kulcsjátékos nálunk.
kapitány
Jugador del Barça
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2008.01.06. 11:38:29

2017.06.14. 15:04:45

zeli39 írta:
kapitány írta:Az nagyon őrült ötlet lenne hogy Busit fentebb tolni kicsit a középpályán és Ő irányítson?

Nézd meg Busquets statisztikáit kulcspassz-gólpassz -kapura lövés ,a csapat leglassabb játékosa cselezni nem tud 1/1-ben senkit sem tud megverni ..De a kérdést viszont jól tetted fel mert nagyon örült ötlet :-)Sőt már maga a gondolat is érthetetlen már bocs ,,Busqutsnek a leláton a helye
Minek nézzek ilyen statot? Ha eddig nem ez volt a feladata nyilván nem jó ebben a statja... Szerintem a kulcspassz-gólpassz statja nem lenne rossz. A cselezés és az 1-1 elleni játék nem tudom hogy jön ide. Xavi sem volt ezekben nagy király. Arra ott van Neymar és Messi. Abban meg hála az Égnek nem te döntesz hogy Busquetsnek hol a helye.. :D Szerintem Valverde nem a lelátón fogja látni a helyét :)
Na mindegy, csak egy érthetetlen gondolat volt, de gondoltam, hogy lesznek ilyen nagyon nagy megmondó szakemberek akik tudják a tutit =D>
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.06.14. 15:02:39

barca0417 írta:Remélem ez a Mina gyerek jön majd. akár januárban is. Szerintem ő is lehet gy Umtiti féle igazolás. Nagyon jó adottságai vannak mozgékony és magas. Mascheranonak max 1-2 éve van még itt szerintem, utána a Marlon-Mina páros jó alternatíva lenne Piqué és Umtiti mellé.
Ráadásul az opciónk is csak 10-en valahány milla érte úgy tudom. olcsón lenne egy jó kh-ünk.
Én ma 9 milliót olvastam valahol. Tényleg nem nagy összeg a mai piacon, még ha be se válna se lehetne mondani, hogy Gomes féle biznisz. Robertre meg lehet sok rosszat mondani, de azt nem, hogy kh-ekhez rossz szeme lenne.. Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz belőle. Fizikum alapján - meg mivel őt már láttam is játszani - nekem Davinson Sánchez inkább kéne mondjuk, szeretem a fürge védőket, de ha ők ennyire rá vannak indulva Minára, akkor csak van valami oka.
recrea írta:...
Valahogy el kellett ütni azt a 10 percet amíg vártam egy hívást. :D

Videó meg rég van már, szégyelld magad, hogy nem láttad.. :? :D
Válasz küldése