Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
10
11%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
34
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 90
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.04.12. 14:46:33

nagyatyesz írta: De akárhogy is nézem, egy jobbhátvéd, egy minőségi középpályás kb 100 millió.
Nyugodtan számolj 150 fölött.Thiagira elvben 70-et mondott a Bayern, de ha BLt nyernek amire azért van esély 100 plusz.Verratti 80-100.A legfontosabb embere a psgnek, fog fogni a toll.Ha pedig egy ilyen agyonhypeolt Belkerin felé megyünk az megint lesz alsó hangon 40 plusz.Na célon is vagyunk.
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.04.12. 11:35:03

El kell felejteni azt a filozófiát, hogy a labdabirtoklás önérték. Csak akkor érték, ha segíti mind a támadó, mind a védekező játékot. Ha nem, akkor kártékony alibi.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2017.04.12. 11:03:59

Mindig is azt tartottam, hogy a csapat szíve Xavi és így, hogy ő kivált és mellette Iniestának sem megy már úgy, kicsit kárörvendek, hogy jó 15 évvel ezelőtt megmondtam, hogy ez a Xavi gyerek nagyon ügyes. Nélküle nincs középpályánk ebben a taktikában.

Drasztikus változtatás kell. Vagy hozzuk a Verratti féle nagyokat (akikre gondolom nem lesz pénz), vagy szét kell szedni az MSN-t. Nem kitenni valakit a kezdőből, hanem valakit visszahozni középpályára, aki Messi lenne (szerencsétlen mondjuk most is így csinálja, mert nincs kp-n aki osztogatna neki). Ez a 3 középpályás rendszer eddig bírta, kell oda + egy ember.

Nagyon remélem, hogy nem Unzué lesz az új edző, eljött az-az idő, amikor hoztuk Belletti-éket, nem elég 1-2 ember változtatása, lényegesen kell több MINŐSÉGI játékos (kedvencem Matyika, Gomes és D. Suárez pedig menjen, egy spanyol középcsapatban sem lennének kezdők).

Ezt a Juvét nem fogjuk 3-4-el megverni, látták ők is a párizsi meccset, szerintem kettős vereséggel fogunk búcsúzni. Ha így lesz remélem az Atletico nyeri a Bl-t, a Real sajna a bajnokságot, mi meg a kis spanyol kupácskát.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2017.04.12. 10:52:52

Elsőként kell egy edző, aki vállalja a titulust. Én személy szerint most egy "forradalmárnak" örülnék, de olyan opció már sajnos nincs. Azzal nem nagyon leszünk előrébb, ha jön megint egy Tito, Tata vonal, aki viszi ugyanazt tovább, ami már nem működik. De mivel ilyen opció nincs, így nem álmodozom. Azért az új edzőtől azt várom, hogy:
- védelemből kitegye Matyit, felhozza Marlont. Így létszámban megleszünk, fizetést is spórolunk. Venni kell egy jobbhátvédet, SR vissza középre.
- Középre visszatenni SR-t az alap trió mellé. Denis Suarez mehet, Gomes szintén. Rafinhát sérülése miatt nem fogjuk tudni eladni jó áron (nem mintha a többieket tudnánk.. :-) ), szóval ő maradhat akár, bár tőlem egy Samper is visszajöhet. Ide venni kell valakit, mert ez vicc, amit ott művelünk a pálya közepén.
- Elől kb maradhatna is az MSN mellé az Arda, Paco páros. Utóbbit nem éri meg piacra dobni, mert iszonyat sokat bukunk, Ardával meg az a baj, hogy csak neymar helyén jó.

De akárhogy is nézem, egy jobbhátvéd, egy minőségi középpályás kb 100 millió. A Gomes, Denis duóért meg jó ha kapunk 20-30-at összesen...ás már így is túl optimista vagyok!
Amúgy kíváncsian várom, hogy mikor fog a Nou Camp rendszeres füttybe kezdeni azért, amiért itt mi dühöngünk, csak az illetékesek nem látják
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2189
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.04.12. 10:33:19

Rivaldo11 írta:Szerintem pedig egyáltalán nem ír hülyeséget, sok igazság van benne, függetlenül attól, hogy az a Mascarpone vagy ki, az inkább egy krémsajtféle. De én sok olyat látok, amiben igaza van. Pep anno évről évre frissítette a keretet egy még "éhes" sztárral. Ibra, Villa, Alexis, Fabregas...noha nem jött mindig be, a törekvés egyértelmű volt mindig. A mi csapatunk ebben a formában -Luchoval az élen-belefásult a dolgokba. Tán a sok trófea, vagy a folyamatos tudat, hogy mindenki minket akar megverni érzés ezt természetessé is teszi, mert ez felemészt minden motivációt, energiát egy idő után. Kell a friss, trófeaéhes mentalitás megint, ezeket pedig egy-két új arc hozhatja. Csankjánososan fogalmazva, ami jó, azt meg kell tartani, ami nincs hasznunkra, azt ne cipeljük. A TS, Piqué, Umtiti, Alba, Busi, MSN váz köré kell felépíteni a következő csapatot.
Mondjuk az Ibra, Villa Alexis, Fabregas sorból még Fabregas az aki ért is valamit. Villa se volt valami jó, főleg a sérülésével együtt, Alexis még a saját lábában is elbotlott. Ibra jól kezdte, majd nem jött jól folytatás.

A jól lakott játékosok, Busquets, Messi, Iniesta, Pique, Mascherano van itt a többiek még nagyon frissek.

Egy jó edző kell, aki okosan forgatja a csapatot, pl leülteti Suarezt, ha megvan a meccs és jöhet Paco is próbálkozni.
Kell egy jó jobbhátvéd és nem a harmincon túli Dani Alvesben kell gondolkodni. És egy kezdő középpályás vagy egy ilyen középpályás Umtiti, erős magas játékos.
És kell még egy középső védő is.
Három játékos elég is lenne. Illetve Di Maria jöhetne Neymar helyett.
Jelenleg a középpálya nem tudja ellátni a feladatát az MSN mögött.
szóval 30 millió jobb oldali hétvédre 30 egy középső védőre és 30-40 egy középpályásra
100 millió elég 50 biztosan van a másik meg mehetne távozó játékosokból
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.04.12. 09:34:50

Rivaldo11 írta:Pep anno évről évre frissítette a keretet egy még "éhes" sztárral.
most éhes szárjelöltekkel frissítettünk, kár, hogy egyet leszámítva mind betli volt. vhogy nem tudom elképzelni, hogy idén nyáron majd 100 milliókat fizetünk bárkiért is. egy-két ember elmegy, jön másik 1-2 középszer, megkapjuk unzét és ennyi. aztán miután egy évet elbohockodik itt, remélhetőleg addigra megjön a pénz a niketól és abból lehet már normálisan vásárolgatni, meg hozni egy edzőt aki érti a szakmáját.

amugy ha tényleg nincs pénz, akkor lehet bevállalnám unzuét, meg a marlon, alena, samper-féle fiatalokat, meg játszatnám a sok kutyaütőt, hátha vmelyikből kitör a világsztár... 1 év nihil nekem belefér.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2017.04.12. 05:49:26

Szerintem pedig egyáltalán nem ír hülyeséget, sok igazság van benne, függetlenül attól, hogy az a Mascarpone vagy ki, az inkább egy krémsajtféle. De én sok olyat látok, amiben igaza van. Pep anno évről évre frissítette a keretet egy még "éhes" sztárral. Ibra, Villa, Alexis, Fabregas...noha nem jött mindig be, a törekvés egyértelmű volt mindig. A mi csapatunk ebben a formában -Luchoval az élen-belefásult a dolgokba. Tán a sok trófea, vagy a folyamatos tudat, hogy mindenki minket akar megverni érzés ezt természetessé is teszi, mert ez felemészt minden motivációt, energiát egy idő után. Kell a friss, trófeaéhes mentalitás megint, ezeket pedig egy-két új arc hozhatja. Csankjánososan fogalmazva, ami jó, azt meg kell tartani, ami nincs hasznunkra, azt ne cipeljük. A TS, Piqué, Umtiti, Alba, Busi, MSN váz köré kell felépíteni a következő csapatot.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.04.11. 23:45:11

Nekem az a véleményem, hogy amíg nem tudod leírni helyesen a nevüket, addig kevésbé fogunk komolyan venni.
Vizsla
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2017.04.09. 20:02:45

2017.04.11. 23:41:26

Átigazolási stratégiáról lenne egy kérdésem. Szerintetek az nem probléma, hogy 2 év után, szinte ugyan azzal a csapattal állunk ki a Juventus ellen, mint Berlinben? Mostani csapatunknak annyi trófeája van, hogy át kelet alakítani a házukat, hogy beférjenek a kupák. Mai meccsen, mindenki csak lézenget a pályán, első perctől nem láttam a tűzet a szemükben, illetve egy volt az Messi. És ez megy egész évben, néha napján van egy jó meccsünk, de utána megint csak szenvedés jönn. Nem azt mondom, hogy Messit, Neymart, Ini. már rég elkellett volna már adni, de szerintem egy Mashaponét, Albát, Rafinát, Rakitic, Busquets, Mathiue, Turán az évek alatt már rég el kellett volna adni, frissíteni, motiválni a csapatot. Persze helyükre normális embereket igazolni, és nem ilyen Gomes, Duglast, Paco féléket. De legfőképpen egy normális edzőt. A mostani Juventus 11 játékosából 2 játszott Berlinben.
Tudom, hogy ennél van nagyobb gond is, hogy ki legyen az edző, ha igazolunk annak 70% nem fog be válni, nem is fog játszani, és még sorolhatnám.
Csak érdekelne, hogy nektek mi a véleményetek?
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.04.11. 23:13:18

Lúzuet edzőnek ne!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.04.11. 10:06:31

Bob_Marley írta:Elnök is lehetne és sportigazgató egy személyben.
oké h egy vicc a cikk, de ha tényleg így gondolná,m akkor már jobb mint a fernandez, aki ide hozta millárdokért ezt a sok kutyaütőt...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2017.04.11. 07:40:39

Vinícius Júniorról amit találtam, hogy u17ben (válogatott) 22 meccsen lőtt 19 gólt, előtte u15-Ben pedig 6 meccsen 6 gól, ráadásul egy évébe sem telt a 2 korosztály közötti váltás. U17-ben pedig 2016.07.08-án mutatkozott be. 16 éves és elméletileg mind a 3 poszton bevethető elől, de elvileg bal szélen az erősebb, akárcsak Neymi.

Itt van róla egy videó, ami látszik, hogy még nagyon kiforratlan.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.04.10. 22:39:02

Messi nyomott egy Lebront :D

de nem kell mindennek bedőlni, telefoot #-o
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.04.10. 22:31:48

Brazil szélső, baromi nagy tehetségnek tartják, elméletileg már fel is vettük vele a kapcsolatot - ez előtt még bőven -, és le akarjuk igazolni.

Amúgy vicces ez a lista, Messi úgy tűnik 5 szélsővel akar felállni egy meccsen.. :D Nyilván igaz. :D
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.04.10. 22:26:49

Ki a tököm az a Vicunius Junior?
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.04.10. 20:23:53

Lassan játékosedző is lesz mint a grundon.....Elnök is lehetne és sportigazgató egy személyben.
Azért álljon már meg a bicikli, hogy egy játékos mondja meg kivel szeretne együtt játszani és kivel nem.....
Na ez a fekete felhő nem az hogy xy kölcsönben van vagy sem, nálam. Így is az új szerződése elég problematikus, de ez világi vicc lenne. Messi FC és a haverok.....

Nyilván kacsa, úgyhogy megnyugszom. :D
Kép
Kép
Kép
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2017.04.10. 20:04:32

nagyatyesz írta:Spanyol lapok arról írnak, hogy Lionel Messi - amolyan sportigazgatóként - összerakta a következő szezon keretét, és egy feketelistát adott le a klubnak, hogy kiket szeretne, és kiket nem szeretne a csapatnál látni. Igaz, csapattársa, Umtiti szerint az egésznek nem sok köze lehet a valósághoz.
Messi „igazolásai”: Bernardo Silva (Monaco), Kylian Mbappé (Monaco), Héctor Bellerín (Arsenal), Vinícius Junior (Flamengo), Ousmane Dembelé (Dortmund)
Akiket Messi elengedne: Arda Tutan, Jeremy Mathieu, André Gomes, Lucas Digne, Paco Alcacer (Telefoot)

Ezt most olvastam. Bár tudom nincs sok valóságalapja, vagy lehet Messi tényleg olvassa a fórumot! :-) Viccet félretéve tuti kamu, de ha nem akkor megnyugtat, hogy nem csak esze és játéktudása, de szeme is megvan a focihoz! :-)
Nemhogy olvassa regisztrált is már :lol:
Egyébként ezzel a listával kb én kiegyeznék bár igen ahogy te is mondtad tuti kamu
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2017.04.10. 19:56:12

Spanyol lapok arról írnak, hogy Lionel Messi - amolyan sportigazgatóként - összerakta a következő szezon keretét, és egy feketelistát adott le a klubnak, hogy kiket szeretne, és kiket nem szeretne a csapatnál látni. Igaz, csapattársa, Umtiti szerint az egésznek nem sok köze lehet a valósághoz.
Messi „igazolásai”: Bernardo Silva (Monaco), Kylian Mbappé (Monaco), Héctor Bellerín (Arsenal), Vinícius Junior (Flamengo), Ousmane Dembelé (Dortmund)
Akiket Messi elengedne: Arda Tutan, Jeremy Mathieu, André Gomes, Lucas Digne, Paco Alcacer (Telefoot)

Ezt most olvastam. Bár tudom nincs sok valóságalapja, vagy lehet Messi tényleg olvassa a fórumot! :-) Viccet félretéve tuti kamu, de ha nem akkor megnyugtat, hogy nem csak esze és játéktudása, de szeme is megvan a focihoz! :-)
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.04.10. 17:44:18

visca el barca írta:
Normandia írta:csak utólag derül ki, hogy a befektetésünk mennyit ér.
így van. azért így, hogy az újak közül a legtöbb óriási flop lett, könnyen okoskodik mindenki, hogy bezzeg ezt samper meg alena is lehozta volna.
Igen, csak hogy Palesznak abban van igaza, hogy ezek a srácok nagyon sanszot sem kaptak a bizonyításra. Gondolj bele, hogy Alena, Marlon, Samper stb csak osztozzon meg Gomes meg Denis percein, lehet, hogy másképpen igazoltunk volna tavaly nyáron. Tehát, vagy látok fantáziát bennük, vagy nem. LE, vagy akárki, aki felelős ezekért, nem látott, hát jött a Gomes meg a Denis. Oszt, bennük sem sok van.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.04.10. 17:29:04

Normandia írta:csak utólag derül ki, hogy a befektetésünk mennyit ér.
így van. azért így, hogy az újak közül a legtöbb óriási flop lett, könnyen okoskodik mindenki, hogy bezzeg ezt samper meg alena is lehozta volna.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.04.10. 17:08:20

palesz77 írta:Lefutottuk ezeket a köröket már sokszor, a triplázás alatt Rafinha játszott 1.600 percet, mégis nyertünk mindent. Most meg az ő perceit egy 35 milliós Gomes kapta a szezon javában, aztán fele annyit se ad a csapatnak. Erről beszélek én, meg sokan mások. Ráadásul Rafinha még nem is akkora kaliber, hogy kezdő legyen a jövőben szerintem, mégis megy vele a fedélzeten is a szekér.

Senki nem 3-4 Iniestát vár évente szerintem, meg nem is azt, hogy jön most pl Alena, és akkor Iniesta vele lesz pótolva jövőre. De peremembereknek lehet használni őket bátrabban, Gomes-Paco féle igazolásokra kiadni +30 milliókat felesleges szerintem. Kezdőbe igen, ha kell, akkor jöjjön a minőség drágán, ezzel nem lehet szórakozni. De ha van egy Munir a csapatba, aki előszezonban remekel pl, akkor ne adjuk kölcsön, és vegyünk a helyére 30 millióért egy lényegében ugyanúgy nem kiforrott játékost, akinek szintén kellenek a percek a fejlődéshez. Ezt én feleslegesnek érzem. De mindegy, vállalom, vak vagyok, mert ezt a szisztémát én életképesnek tartom - nem mindenáron, csak ha van rá lehetőség.
Lehet Palesz, akkor valamit félreértetünk, mert amit most írtál azal semi gondom nincsen. Nekem is ez a véleményem. Ugyan ezt a játékot lehozta volna, ha nem jobban, egy ifista is, viszont ez mint most is, csak utólag derül ki, hogy a befektetésünk mennyit ér.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.04.10. 12:43:55

palesz77 írta:De ezt mondtam én? Direkt kihangsúlyoztam, hogy nem.. De gyengébb lenne a pad ha Munir ülne Paco helyett, vagy Gomest nem vesszük meg? Nem hiszem. Erről beszéltem én, hogy fiatal félmegoldásokra kár költeni, amikor azt házon belül is lehetne. Ha jön valaki, akkor tényleg minőség legyen, akár padra is, ne olyan, akit ugyanúgy tutujgatni kell, mint egy saját nevelést.. Erről beszélek én.
igen, csak a vezetőség szerint ezek fiatal félmegoldások elvileg jobb játékosok. ott van gomes, aki 22 évesen válogatott volt, a valencia egyik húzóember meg ott vs samper aki egy granadában nem játszik, meg a vezetőség úgy ítélte meg h ide kevés (montoya, dulifuli meg a többiek dettó, akiket fél évente dobálnak kölcsönbe és sehol nem bírnak megragadni). az már egy más kérdés, hogy gomes mekkora betlilett ahhoz képest mint amit a valenciában mutatott. ezt nem lehetett előre látni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.04.10. 12:28:09

visca el barca írta:jó, akkor hagyjuk meg a gála kezdőt, a padon meg legyen masip, marlon, grimaldo, alena, samper, tello meg munir, aztán ha decemberre elszállunk mindenhol akkor felvehettek még 3 moderátort, mert itt akkora okádás lenne, hogy akár végleg is be lehetne zárni a fórumot :D
mondjuk ez a névsor semmiben sem rosszabb az ilyen gomes, matyiű féléknél.
:D

pl gomes full felesleges volt, az Alena lehozza, meg mondjuk én is ha szólnának. még csak nagy fizu igényem sem lenne.

Palesznak igaza van, a feltétlen fiatalítás, meg építsük be az ifiket híve nem vagyok, de az ilyen Paco, Gomes féle full felesleges igazolások zavaróak. pénzben is.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.04.10. 12:16:08

De ezt mondtam én? Direkt kihangsúlyoztam, hogy nem.. De gyengébb lenne a pad ha Munir ülne Paco helyett, vagy Gomest nem vesszük meg? Nem hiszem. Erről beszéltem én, hogy fiatal félmegoldásokra kár költeni, amikor azt házon belül is lehetne. Ha jön valaki, akkor tényleg minőség legyen, akár padra is, ne olyan, akit ugyanúgy tutujgatni kell, mint egy saját nevelést.. Erről beszélek én.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.04.10. 12:10:37

jó, akkor hagyjuk meg a gála kezdőt, a padon meg legyen masip, marlon, grimaldo, alena, samper, tello meg munir, aztán ha decemberre elszállunk mindenhol akkor felvehettek még 3 moderátort, mert itt akkora okádás lenne, hogy akár végleg is be lehetne zárni a fórumot :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése