Josep Guardiola

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Vissza fog még térni Pep a Barca edzőjeként?

Igen
164
50%
Nem
162
50%
 
Szavazatok száma: 326
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.04.11. 19:19:51

Ha igazán újítani akarunk, akkor Villanova nem a megfelelő ember. Egy friss arc kell a csapat élére, új ötletekkel. És egy tehetséges, de még nagyon rutintalan Villas-Boast sem tartanék megfelelő embernek.

Luis Enrique talán egy megfelelő kompromisszum lenne a vérfrissítés és a klub ismerete közt, hisz a klubnál dolgozik, ismeri a játékrendszert, ismeri a körülményeket, de mégsem egy nap mint nap látott arc az első csapatnál. Talán új ötletei is vannak, nem tudom.
Az eredményei némileg meggyőzőek, de megmondom őszintén alig pár Barca B meccset láttam ahhoz, hogy meg tudjam ítélni a felkészültségét.

Mindenesetre óvakodni kell attól, hogy párhuzamokat vonjunk: Villas-Boas nem automatikusan egy új Mourinho és Luis Enrique sem lesz attól megfelelő a posztra mert hasonló pályát járt be, mint Guardiola.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.04.11. 18:44:23

én feco-val értek egyet és L.E-t tudnám leginkább elképzelni a padon.
villas-boas-t nem szeretném a barca padon látni,mert ő mou után szerintem madridba költözik :)
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2544
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2011.04.11. 18:43:36

Jövőre még biztosan marad. Addig még annyi minden megváltozhat.
De ha utódot kell keresni minden áron akkor remek lehetőségeink vannak.
Én már a kezdettől fogva azt mondogatom magamban, hogyha elmegy Pep akkor egy hozzá hasonló exbarcást kellene hozni. Vagy egy olyan embert aki most is alkalmazásban van a csapatnál. Tito Villanova erre tökéletes.
Tulajdonképpen semmi sem változtatna. Ugyanaz a labdarúgásról alkotott képe mint Pepnek. Szerintem Hiddink sem lenne rossz. Ő arról híres, hogy képes bármilyen körülményhez alkalmazkodni. Vagy talán Rijkard asszisztense Johan Neeskens sem lenne annyira rossz. Igaz, egyszer már a Holland szigor ennél a klubnál egyszer ár vizsgázott és megbukott.(Van Haal). De ez a két ember nem éppen vaskalaposként vannak számon tartva.
De kiemelném: Akárki is jön Pep után a legfontosabb az, hogy továbbra is maradjon meg ez a tiki-taki féle játékstílus és maradjon meg a saját nevelések és az igazolt játékosok közti egyensúly.
De reméljük, hogy Pep még marad 10 évig
:?
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.04.11. 18:37:37

Ilúvatar írta:
Barcaman1993 írta:Ha jól emlékszem Pep szerződést hosszabbított 2012-ig, úgyhogy felesleges vitázni. 1 éve szinte még tuti van. Ha jövőre meg ilyenkor nem hosszabbítja meg a szerződését, akkor már lehet vitatkozni, de addig fölösleges találgatni.
Ettől függetlenül lelép. Van rá példa.
Akkor minek hosszabbította meg a szerződését :?: Nem logikus. Ráadásul, ha jól emlékszem azt nyilatkozta, hogy közelebb van a távozásához, mint amikor elkezdte. Bár ezt én is megmondtam volna :D :( Úgyhogy még az is lehet, hogy marad 3 évet aztán csókolom. Bár kicsit én is meg vagyok ijedve emiatt az ügy miatt, de az tény, hogy minden korszaknak egyszer vége. És az is lehet, hogy majd az új korszaktól sem kell majd félnünk. Remélem így lesz :!:
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.04.11. 18:34:49

Barcaman1993 írta:Ha jól emlékszem Pep szerződést hosszabbított 2012-ig, úgyhogy felesleges vitázni. 1 éve szinte még tuti van. Ha jövőre meg ilyenkor nem hosszabbítja meg a szerződését, akkor már lehet vitatkozni, de addig fölösleges találgatni.
Ettől függetlenül lelép. Van rá példa.
KépKép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.04.11. 18:33:50

Ha jól emlékszem Pep szerződést hosszabbított 2012-ig, úgyhogy felesleges vitázni. 1 éve szinte még tuti van. Ha jövőre meg ilyenkor nem hosszabbítja meg a szerződését, akkor már lehet vitatkozni, de addig fölösleges találgatni.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.04.11. 18:31:33

MessiFan írta:Tito Vilanova. Ugyan úgy ismeri a játékosokat és a taktikát mint Pep.
Én is erre teszem a voksom, illetve bőven jó Enrique is. Ez a kettő.
ab1daL írta:Pep távozása esetén, maximálisan Hiddinket támogatnám. Persze vannak még nevek, de őt tartanám a legjobbnak szvsz.
Kösz, inkább nem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Deus 2011.04.11. 18:33:59-kor.
KépKép
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2011.04.11. 18:24:15

Am olyan gáz, hogy 2012-ig szerződése van, és már az utódját keressük :roll: Majd ha lesz miért találgatni, akkor találgassunk már.
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.04.11. 18:19:46

Tito Vilanova. Ugyan úgy ismeri a játékosokat és a taktikát mint Pep.
Mást nem tudok elképzelni. Ha elhagyja a klubbot Guardiola akkor nagyon csalódott leszek. Nem értem ezt az embert.
Nagyon félek attól, ha ő elmegy akkor összeomlik az egység és egy pár fontos játékos eligazol más-más okok miatt.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.04.11. 17:29:56

Pep távozása esetén, maximálisan Hiddinket támogatnám. Persze vannak még nevek, de őt tartanám a legjobbnak szvsz.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.04.11. 17:29:24

akik követték a porto meccseit: láttatok JM-re hasonlító allűröket, reklamációkat? a luzitán edzőknél(+játékosoknál, és nem csak CR beképzelt... ) ez komoly probléma, ezért kérdezem... egyébként eredményei alapján egyelőre komoly tehetség sztem is Villas-Boas, az már csak az én "hülyeségem", h Frenkie és Pep után már csak igazi úriembert tudnék elviselni a Barca padján ;) (ezért vannak kétségeim)

szerk: ab1dal, sztem felesleges "nevet" igazolni, ha úgy vesszük két alkalommal is úgy lettünk sikeresek, h fiatal trénert választott Laporta ;)
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Fecooo 2011.04.11. 17:33:11-kor.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2011.04.11. 17:21:21

Fecooo írta:akármennyire is örökké bennem marad a tüske Samu és Yaya miatt, én is nagyon szomorú lennék, ha távozna...

viszont, ha nyáron tényleg távozni akar, jó lenne ezt időben tudatnia a vezetőkkel, mielőtt LE21 elígérkezik vhova... (másik opció szvsz Laudrup, másban nem tudnék gondolkodni jelenleg, max Valverde, de sztem ő befásult már...)
Vilas-Boas? Ha nincs Enrique, akkor ő a favoritom.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.04.11. 17:11:24

akármennyire is örökké bennem marad a tüske Samu és Yaya miatt, én is nagyon szomorú lennék, ha távozna...

viszont, ha nyáron tényleg távozni akar, jó lenne ezt időben tudatnia a vezetőkkel, mielőtt LE21 elígérkezik vhova... (másik opció szvsz Laudrup, másban nem tudnék gondolkodni jelenleg, max Valverde, de sztem ő befásult már...)
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2011.04.11. 17:08:43

A következő évre még biztos, hogy marad. Utána meg eldől.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.04.11. 17:06:30

Szerintem bármelyik volt Barca játékos tudná megfelelően :?: pótólni. Na jó, kivétel talán Figo....
Tény, hogy az a játékos aki játszott huzamosabb ideig a klubnál, olyan értékekre tesz szert, amelyet máshol nem tud megszerezni... Megfelelő képzéssel nagy edzők lehetnek pl. Rivaldo, Nadal,Sergi,Cocu, csak hogy a közelmúlt barcásait említsem, a sort lehet folytatni.
"And my heart will leave you never."
Krisztian91
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2008.03.23. 19:02:00
Kapcsolat:

2011.04.11. 16:50:47

Pep természetesen nem pótolhatatlan, de nagyon nehéz lenne méltó útódot találni a helyére. Remélem még legalább 1 évet marad.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2011.04.11. 16:32:21

Potolhatatlan ember /edzö/ nincsen. Pep pazarul teljestett, de idönként az edzőt is válltani kell. Egyre nehezebb a motivációt fenntartania, radásul már tul jol ismerik egymást a játékosokkal és viszont. Ráadásul a játékosok is tele vannak sikerrel és pénzzel. Plusz EB-VB siker. Itt mindent csak ismételni lehet. Én már az idei évet is csodának tartom.
Mindig kell a megujulás játékoskeretben és edzőben is. Jövőre ??? Nem Pep távozása miatt lesz visszaesés -forditva. A visszesés törvényszerü, nem lehet a csúcson maradni. Ezt felismerhette, és talán késöbb, egy másik állományhoz visszatér.
Fecó
Avatar
Gauchomester
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1400
Csatlakozott: 2006.04.19. 14:02:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2011.04.11. 16:23:00

Fantasztikus cikk. Bár ne ilyen szomorú témáról szólna. Elgondolkodtató. Személyem soha sem tudott felhőtlenül örülni, amikor Alan akarom mondani Sandro a lelátón kaján mosollyal konstatált mindent, ami a csapattal történik. Nagyot csalódnék a klubvezetésben és az elnök személyében (bár ugye mi innen nem láthatunk bele a dolgokba), ha elüldöznék Guardiolát, akire az első idényében sokan mondták, hogy szerencsés, meg hogy ezzel a kerettel mindenki triplázott volna, de valljuk be, zseniális szakember, és ami még szembetűnőbb, fantasztikus vezér, aki olyan hatással van játékosaira, olyan tisztán lát mindent, ami a futballban előfordulhat, hogy ilyet én még nem láttam. Sajnos a politikai ellentétek, és egy-egy személyes vita is hány és hány millió őszinte, gránátvörös-kék vért lüktető ember szívét törheti össze évekig. Persze ez mindig így lesz, egyszer fenn, másszor lenn, az elmúlt 111 évben is volt ilyen, lesz is, csak annyira jó ebben élni, ami lassan 3 éve jelen van....De bízzunk benne, hogy minden jóra fordul, és nem zárul le máris a klub történetének minden bizonnyal legszebb korszaka.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.04.11. 15:53:17

torrestoni cikkéhez: nagyon jól leírtad, összegezted a dolgokat! és valóban hatalmas bánatunkra, Pep távozni fog valószínűleg. De én úgy tudom, a következő szezonra megállapodott Rosellel még...
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2011.04.11. 15:09:00

Tehát a mondanivalóm lényege, hogy természetesen nem tartalékosan kell felállni a szombati mérkőzésünkre, de 1-2-3 meghatározó játékosunkat ki kéne vonni a harcvonalból gondolva a későbbiekre. És ez Pep feladata hogy tovább lásson a soron következő meccsen és valami stratégiát dolgozzon ki hogy védje meg a számunkra legfontosabb játékosokat akik végül is az egész idei évünk alakulásáról dönthetnek.
Én meg pontosan azt gondolom,h a hétvégi klasszikus fog az egész idei évünkről dönteni.

Én a magam részéről az első meccsre fektetném a hangsúlyt mégha nem is az tűnik a legfontosabbnak.Fent kell tartani a látszatot,h verhetetlenek vagyunk,erőt kell demonstrálni ha ez lehetséges.Mert minél inkább elhiszik,h meg lehet fogni a Barcát annál nehezebb lesz a kupadöntő és a Bl párharcok(már ha lesznek).Lehet akár mekkora pszichológus Mourinho nincs az az Isten,h egy kiadós pofont két hét alatt ki tudna kúrálni a fiaiból.És nem azt várom,h majd megverjük őket 5-0ra vagy ilyesmi.Nekem bőven elég egy egy vagy mondjuk két gólos siker ha dominálunk ha lefocizzuk őket,nem szabad esélyt adni nekik.És nem kell gólokkal nyerni ahhoz,h egy csapat kilátástalannak érezze a helyzetét.

Mondjuk ilyen szempontból a kupadöntő se lebecsülendő...

Pszichológiailag roppant nehéz a helyzet.Szerintem még nehezebb is mint a Madridnak mert itt gyakorlatilag csak mi veszíthetünk.De Pep okos ember és én nagyon bízok benne,h kitalál valamit erre az időszakra.

Nehéz elképzelni,h megtörténhet(vagy nehéz volt kinek,h tetszik) de idén még a 2009es évet is túlszárnyalhatjuk,reális esély van egy újabb nem is akár milyen triplázásra.Pedig ugye 2009 se volt akármi...
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2011.04.11. 14:47:03

Én szerintem Pep eddigi talán legnehezebb feladata előtt áll.

Nem csak a szombati El Clásicora szabad gondolnia hanem az utána következő sorsdöntő kupadöntőre is ami ugye már egy kupa sorsáról fog dönteni, illetve az azutáni BL párharcra is.
Akár hol találkozunk a Reallal nem szabad feladnunk egy meccset sem mert ez a legnagyobb presztízsű csatánk, de most gondolni kell az utána következő 3 meccsünkre is ami igazság szerint sokkal fontosabb mint a szombati lesz.

A bajnokság ilyen olyan formán már eldőlt. Persze nem szabad hátra dőlnünk de akkor is már nagyon nehéz lenne elveszíteni. Ezért a Kupadöntő és a BL jelenleg sokkal fontosabb párharc lesz. Lehet vitatkozni velem mégis úgy érzem nem áll távol a Real játékától az, hogy leakarjanak rúgni egy két meghatározó játékosunkat egy számukra már eldőlt sorozatban (bajnokság) és ezáltal sokkal előnyösebb helyzetből várják a számukra jelenleg sokkal fontosabb kupadöntőt és a majdani Bl meccseket. Ilyenkor az a meccs ugrik be nekem amikor semmi más feladata nem volt a Real védőknek mint hogy Messit harcképtelenné tegyék. Gondolom tudjuk melyik meccsre gondolok.

Tehát a mondanivalóm lényege, hogy természetesen nem tartalékosan kell felállni a szombati mérkőzésünkre, de 1-2-3 meghatározó játékosunkat ki kéne vonni a harcvonalból gondolva a későbbiekre. És ez Pep feladata hogy tovább lásson a soron következő meccsen és valami stratégiát dolgozzon ki hogy védje meg a számunkra legfontosabb játékosokat akik végül is az egész idei évünk alakulásáról dönthetnek.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.04.10. 14:19:16

A cikket olvasva (ami egyébként jó lett :wink: ) furcsa érzések kavarognak bennem, amik csak akkor fognak kiteljesedni ha a végére értünk az "ügynek". Ha egyáltalán lehet beszélni bármilyen ügyről is?! :roll: Lehet hogy a leírtaknak van igazságtartalma, sőt szinte biztos. De az is lehet hogy egy picit túlképzeljük a dolgokat, és semmiféle távozásról nincsen szó még egy darabig. Majd kiderül, mindenesetre most egy kissé elbizonytalanodtam... :roll:

Ami biztos: Ha Pep távozik az számomra teljesen egyértelmű visszalépés a klub életében. Nem tudom hogy lenne-e olyan ember aki évről évre fent tudja tartani azt a fajta motiváltságot, és játékbeli minőséget amit ő. Nem hinném...
Nyilvánvaló hogy nem tart majd örökké ez a korszak, de jó lenne ha minél tovább tudnánk húzni. Pep lehet ugyanis az az ember aki a feltörekvő generációt (Thiago, Dos Santos, Fontás stb..) tökéletesen be tudja építeni a csapatba. Ez ugyanis hamarosan aktuálissá válik!
Ugyanakkor az sem lenne jó ha úgy távozna, hogy a felépített 3-4 varázslatos év után, egy motiválatlan, szétesett csapat "megbukott" vezetőedzője lenne, mint anno Rijkaard! :roll:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2011.04.10. 14:15:36

Lionel85 írta:Toni, nem hiszem, hogy idén nyáron elmenne Pep...
Én sem állítom, és nyilván összeollózni sok mindent lehet, viszont jelentéktelennek minősíteni, főleg az elmúlt hét eseményeit, hülyeség. Egyszóval, számolni kell vele. És nem tudom, de szerintem nem lett túlzottan fölkapva a téma a média által, legalábbis én nem találkoztam csak egy-egy, felszínes jellegűvel.

Egyébként mégis mit adna fel? Épp ez az, nem nagyon tud már mit bizonyítani. Ha csak a Bajnoki cím lesz meg, lényegében a kupadöntő és a BL elődöntő/finálé szinte a maximum. Ő pedig épp olyan, hogy nem egy-egy meccsből értékeli magát és a csapatát.

Az megint más kérdés, hogy mit gondolok, s hogy ezért több olyan történést is bele vettem a cikkbe, ami egyébként nem kapcsolódik a témához közvetlenül, talán jelentőségük sincs. De, a legfontosabb, érvek, bizonyítékok épp vannak rá.

A "személyes interjúját" pedig nem szabad kizárólag botránykeltésnek, pletykának venni. Ugyanis Pep már számtalanszor bebizonyította, hogy elvei vannak, amihez tartja magát. Elég csak az eligazolására, a hosszabbításaira, a dopping-esetre és Eto'óra gondolni. Miért tett volna most kivétel, épp így? Ha pedig pusztán fantazmagória volt, azt nem hagyta volna szó nélkül.

Távozni fog, persze idény végén még elég elképesztő lenne. Mindazonáltal ha ismét begyűjtene 2-3 címet, az lehetne az igazi gyújtóbomba. Épp azért, mert még egyszer várná meg, hogy belebukjon a csapattal, és tényleg szeretne más klubot irányítani, no meg nem beszélhetünk még csak ideális munkakapcsolatról sem közte és az elnökség között.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2011.04.10. 13:36:11

Akkor Ibra visszatérhet, úgyis csak Peppel volt baja... :lol: :lol: :lol: Meg Bojan játszhat többet, és Keita végre kellő mennyiségű percet kapna. Menj el Pep!!! :twisted: :twisted: iróniát tessék érezni...

Hát remélem nem megy el idén, én szerintem is elmegy 3 éven belül, de ne idén... Szerintem még marad valamennyit, és amikor tényleg visszaesünk, akkor fog elmenni. Aztán fene se tudja, de ha ő elmegy, az véleményem szerint egy hullámvölgyet fog eredményezni. :?
Válasz küldése