Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
10
11%
Ambarabat
5
5%
Nico
25
27%
Más
34
37%
Nem hoznék senkit
18
20%
 
Szavazatok száma: 92
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.06.24. 19:44:23

Én sem szívesen látom viszont azt, aki elment. Pique az ificsapatból ment el, Alba alig játszott itt. Thiago azért ment el, mert nem garantálták neki a kezdőtagságot egy akkor még jól játszó Xavi helyén. Az ilyen játékost én nem akarom viszontlátni Barca mezben.
Mellesleg közel sem akkora játékos ő, mint aminek sokan tarják itt. Érdekes módon, amikor itt játszott, akkor sokan nem voltak lenyűgözve tőle: Ini és Xavi is jobb volt, de amikor elmegy, akkor már egyből jobb lesz, mint Iniesta és hozzuk vissza a helyére. :lol:
Százszor inkább örülnék Isconak vagy Verrattinak.
A Fifa egy szégyen
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.06.24. 19:43:30

Chino írta:...
Nálam ez a különbség például Thiago,meg Bartra között. Mindkettő játszani akar/akart, de míg az egyik telekürtöli a sajtót, hogy ő mennyire játszani akar, a másik csendben ül a padon, ha nem kap lehetőséget, majd szép csendben lelép. Épp ilyen okból kifolyólag Bartrát majd a jövőben szívesen látnám vissza, ha bizonyít valahol. Thiagot én messze nem tartom akkora játékosnak, mint itt egyesek, mert hiába áldotta meg a teremtő kivételes labdaérzékkel, nem elég fegyelmezett ide szerintem(ami a brazilok 99%-ra igaz). És még meg sem említettem,hogy mennyire sérülékeny.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.06.24. 19:20:42

Chino írta:Csak arra lennék kíváncsi, hogy szerinted Koke miért illene bele olyan jól a játékrendszerünkbe? Nem támadás, félre ne érts, csak szeretném tudni miért tartod olyan jó megoldásnak. Pogba az rendben, érthető, pont azért mert van benne egy olyan faktor amire szükségünk lenne, de a spanyolban nincs.
Elég megnézni egy válogatott meccset, és tisztán látszik, hogy mennyire megy neki ez a stílusú játék - Atmaban el is pazarolja magát szerintem, de hát a szív nagy úr. Baromira fekszik neki a gyors, rövid passzos játék, biztos pont tud lenni folyamatosan a helyezkedésével - megkockáztatom, hogy még Verrattinál is jobb ebben -, védekezni is jól tud. Ha olyan kiugratásai lennének, mint a Maestronak voltak anno, tökéletes középpályás lenne Xavi pótlására szerintem is, csak hiányzik belőle a zsenifaktor sajnos. De passzolni tényleg passzolna a játékunkba, csak erősítés nem lenne annyira támadásban - védekezésben nyilván igen.
Avatar
HungaroBarca
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2015.06.24. 16:45:45

2015.06.24. 19:13:04

Chino írta:Akkor hajtsuk el Piquét és Alba-t is. Itt előtte volt Xavi, Ini, Fabregas, hívta a Bayern, ami akkor a világ talán legerősebb csapata volt és sokkal több játéklehetőségre volt kilátása, Pep lett az edzője, érthető hogy elment. Szép dolog a klubhűség, de Xavi is majdnem elment a Milanba, ezt se felejtsük.
Rátapintottál a lényegre ....
,,Bármilyen hibát meg tudok bocsátani,ám annak nem jár könyörület aki nem küzd szívvel-lélekkel a Barcelonáért . " Pep Guardiola
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7497
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.06.24. 19:08:43

Bob_Marley írta:plaesz 77 megválaszoltad miért nem jó az összehasonlítás. Szerinted x típusú játékos kell szerintem meg y. Koke ebbe a rendszerbe sokkal inkább illene,
Csak arra lennék kíváncsi, hogy szerinted Koke miért illene bele olyan jól a játékrendszerünkbe? Nem támadás, félre ne érts, csak szeretném tudni miért tartod olyan jó megoldásnak. Pogba az rendben, érthető, pont azért mert van benne egy olyan faktor amire szükségünk lenne, de a spanyolban nincs.
Bob_Marley írta:Nem ellened szól vagy bármi, de a legkevesebb gólt kapjuk és mellé rúgunk is bőven, akkor miért kellene a te szavaiddal élve kreatív középpálya meg hasonlók? Szuper lenne az 5-4 meccs minden héten....Nálam az eredmény a fontos és a hozzátett meló. Én a te szavaiddal élve a nézhetetlen meccsek általi kupákkal maximálisan elégedett lennék.Ezért ülök le meccset nézni. Mit lehet belőle tanulni, mi az eredmény.
Megfordítanám. Ha sok gólt rúgunk és keveset kapunk egy olyan középpályával, ahol kreatív játékos játszik (Ini) akkor miért kellene egy Koke-szerű melósabb, főleg Rakitic mellé? Ha a horvát helyére néznénk valakit, akkor Koke tényleg jó lehetne, de Rakitic jelenleg biztos pont.

DiMaria-val kapcsolatban viszont abszolut egyetértek.


hajnesz írta: Thiagot meg teljesen felesleges visszahozni, aki egyszer elmegy, azt én nem szívesen látom viszont (Fabregas esete). Olyan kp kell nekünk, aki képes dolgozni az MSN helyett is, mert az ideinél több védőmunkát nem várhatunk el tőlük. Persze az se baj, ha jó előrejátékban is, de elsődleges, hogy dolgozzon alá a triónknak.
Akkor hajtsuk el Piquét és Alba-t is. Itt előtte volt Xavi, Ini, Fabregas, hívta a Bayern, ami akkor a világ talán legerősebb csapata volt és sokkal több játéklehetőségre volt kilátása, Pep lett az edzője, érthető hogy elment. Szép dolog a klubhűség, de Xavi is majdnem elment a Milanba, ezt se felejtsük.

Pontosan, alá kell dolgozni az MSN-nek. De legalább olyan fontos támadásban is. Nagy szükség volt Ini megindulásaira és a kreativitására. Rengeteg olyan akcióban vett részt, mint a BL-döntő első góljánál. Nem működik a rendszer, ha elvágjuk a támadókat és a középpályát. Két Rakitic stílusú játékossal pont ezt érnénk el.
Kell egy olyan ember a kp-ra aki otthonosan tud mozogni a tizenhatos környékén is.
Forca Barca!!!!
Avatar
HungaroBarca
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2015.06.24. 16:45:45

2015.06.24. 19:01:00

[/quote]
Thiagot meg teljesen felesleges visszahozni, aki egyszer elmegy, azt én nem szívesen látom viszont (Fabregas esete)[/quote]

Én ezzel nem értek egyet, ennyi erővel Piquét sem kellett volna leigazolni mert elment annak idején igaz az egy kicsit másik tészta volt.... De Thiago eligazolását is inkább Rossellék számlájára írnám. nekem ő a középpályára a number one hisz ha belegondolunk akkor is amikor itt volt már akkor is látható volt a tehetsége ( Most meg már hol tart #-o #-o #-o )de ha mégse ő, akkor inkább Rafinha, benne látom a potenciált.(inkább ő vagy Thiago de mást nagyon nem látnék a középpálya jobb vagy bal oldalán szívesen )
,,Bármilyen hibát meg tudok bocsátani,ám annak nem jár könyörület aki nem küzd szívvel-lélekkel a Barcelonáért . " Pep Guardiola
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.06.24. 18:47:35

noname írta:
2 meccs alatt 5 kapufánk volt ellenük. Az nem épp csont nélkül. Akkora mázlit még a világ nem látott.
Beismerem, költői túlzás volt :lol: Viszont minden csapatnak van gyengébb meccse, főleg a Bl-ben. Például, ha Lord Bendtner nem ügyetlenkedi el ellenünk a 90.percben a helyzetét, akkor aligha lettünk volna BL győztesek,de sok ilyen példa van még (Bojan berúgja az Inter ellen a fél ziccerét,a vége előtt). Győzteseknek rendszerint mindig kell szerencse is.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.06.24. 18:21:20

hajnesz írta:
S.Agüero írta:Bob, neked a 2012-es Chelsea buszozása sem volt nézhetetlen, mert abban is munka van?
Ennyi erővel minden nézhető, foci nincs munka nélkül.
Megnyerték? Meg, csont nélkül.
2 meccs alatt 5 kapufánk volt ellenük. Az nem épp csont nélkül. Akkora mázlit még a világ nem látott.
A Fifa egy szégyen
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.06.24. 17:37:22

S.Agüero írta:Bob, neked a 2012-es Chelsea buszozása sem volt nézhetetlen, mert abban is munka van?
Ennyi erővel minden nézhető, foci nincs munka nélkül.
Megnyerték? Meg, csont nélkül.(Félreértés ne essék,én sem rajongok értük,sőt!) Lehet aztán mondani,hogy nem érdemelték meg, nem emlékszik rájuk senki, meg hasonló maszlagok, de ez kb. olyan, mint hogy a Barcelonában csak az játszhat, aki saját nevelésü, meg fiatal. Néha ez is bejön, hatalmas kampánystory Laportának, hogy kiálltunk 11 saját nevelésűvel, de ez hosszabbtávon tarthatatlan. Ugyanez a helyzet a középpályánkkal is. Egyszer összejött egy Xavi Iniesta Busquets trió, de azt senki sem gondolhatta komolyan, hogy a Föld pusztulásáig igazi harcos, vkp nélkül fogjuk tolni a meccseinket.
Thiagot meg teljesen felesleges visszahozni, aki egyszer elmegy, azt én nem szívesen látom viszont (Fabregas esete). Olyan kp kell nekünk, aki képes dolgozni az MSN helyett is, mert az ideinél több védőmunkát nem várhatunk el tőlük. Persze az se baj, ha jó előrejátékban is, de elsődleges, hogy dolgozzon alá a triónknak. Palesz pont te hangoztattad egész évben, hogy Iniesta azért rossz, mert nem a poziciójában játszik, erre hoznál mégegy "posztnélküli" játékost?
Van egy másik verzió is, ami összeállt a fejemben, de azt nemtudom,hogy lemerjem-e írni :lol:

Jöhet egy támadóbb szellemű kp, de akkor Busi helyére kellene valami sokat futó, jól védekező játékos, aki nem csak a passzsávokat zárja :D
Szerk.: Közben palesz nagyjából megválaszolta a kérdést :D
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.06.24. 17:31:40

Bob_Marley írta:palesz77 megválaszoltad miért nem jó az összehasonlítás. Szerinted x típusú játékos kell szerintem meg y. ...

Nem megbántva, de állandóan hiányolsz valamit, én meg speciel pont azt mondom ha valami működik, akkor azon kell javítani, hogy az a rendszer menjen tovább mintsem átalakítani. ...
Jaa, így értem, okés. Csak nem volt egészen tiszta, azt hittem magát a játékosokat hasonlítod csak össze, nem úgy, hogy neked melyikük tetszene most jobban. Amúgy a jelenlegi középpályára szerintem se kéne egy Coutinho-De Bruyne-Isco stb féle igazolás, mert nem tudnának jól játszani - kb mint Ini idén -, viszont egy támadóbb szellemű középpályás elkélne véleményem szerint azok miatt, amiket Chino írt már - Juve elleni első gól tökéletes példa erre -, ezért változtatnék kicsit.. :D

Ez meg igaz, bár kb November óta alapjáraton ugyan azt hiányolom ebből a csapatból, szóval legalább nem vagyok annyira csapongó.. :lol: Nekem a középpályások a mindeneim, így értelemszerűen az én lelkemnek egy olyan Barca lenne a legkedvesebb, ahol játszó középpálya van. Nagyon minőségi játékosokkal meg lehetne oldani azt is, hogy mellette a védekezés is meglegyen, csak ahhoz olyanokat kéne igazolgatni, akiket nem lehet ugye sajna - Verratti pl -, meg nem is akarnak nagyon a vezetőségnél sem ebbe az irányba elmozdulni - ami érthető is -, csak az én lelkem kicsit másra vágyik, ezt meg nem titkolom.. :D

Mondjuk a rendszer javításával egyetértek, azt mindig kell, csak szerintem nem abba az irányba kéne elmenni, amit pl Koke képviselne. Mondom ezt úgy, hogy nekem egyik kedvencem a srác a jelenlegi piacról.. Mondjuk ez a véleménykülönbözés javarészt kettőnk nézőpontbeli különbségéből akad, szóval nem csodálkozok, hogy nem ugyanúgy erősítenénk a csapaton.. :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19634
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.06.24. 17:25:41

S.Agüero írta:Bob, neked a 2012-es Chelsea buszozása sem volt nézhetetlen, mert abban is munka van?
Ennyi erővel minden nézhető, foci nincs munka nélkül.
Abba a Chelsea-be elég sok tudatosság volt. :wink: Második kifejezés meg abszurd, mert egy ad hoc jellegű dolog, egy nem begyakorolt játékelem, vagy játékszituáció már eleve nem sok észt rejt magában és nem sok "munka" van benne.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.06.24. 17:17:19

Bob, neked a 2012-es Chelsea buszozása sem volt nézhetetlen, mert abban is munka van?
Ennyi erővel minden nézhető, foci nincs munka nélkül.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19634
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.06.24. 17:05:29

plaesz 77 megválaszoltad miért nem jó az összehasonlítás. Szerinted x típusú játékos kell szerintem meg y. Koke ebbe a rendszerbe sokkal inkább illene, vagy Pogba, akik tudnának hozni egy kellő erőt még pluszban. Az meg hogy valaki lesérül és akkor mi lesz az MSN-nel és stb. Akkor megint átlehet alakítani a dolgokat, többet játszhat Rafinha, más szerepkörök stb. Nem dől össze a világ ha kiesik valaki (nyilván megérezné a csapat, de ha erre apellálunk akkor vegyük meg Ronaldot Messi helyettesének, meg vegyünk 3 középpályást még...).

Nem megbántva, de állandóan hiányolsz valamit, én meg speciel pont azt mondom ha valami működik, akkor azon kell javítani, hogy az a rendszer menjen tovább mintsem átalakítani. Tudom most megint én leszek a nem Barca drukker meg hasonló okosságok, de ezt a játékot elég egyszerű skálán mérik. Ki rúg több gólt. Nem ellened szól vagy bármi, de a legkevesebb gólt kapjuk és mellé rúgunk is bőven, akkor miért kellene a te szavaiddal élve kreatív középpálya meg hasonlók? Szuper lenne az 5-4 meccs minden héten....Nálam az eredmény a fontos és a hozzátett meló. Én a te szavaiddal élve a nézhetetlen meccsek általi kupákkal maximálisan elégedett lennék.Ezért ülök le meccset nézni. Mit lehet belőle tanulni, mi az eredmény.
Nem megyek bele újra, de a nézhetetlen megint egy relatív kitejezés. Egy szervezett, stabil, begyakorolt játék soha nem lehet nézhetetlen, mert látszódik benne a munka.

Thiago meg lehet játszott visszavontabban, nekem is rémlik, de ő nálam nem megoldás. Se kellő fizikai tulajdonságok és agilitás szempontjából se alázat szempontjából. Örök mondás, hogy nem futunk azután a hajó után, ami nem vesz fel. Thiago tutaj pedig elhagyta a kikötőt.

Di María pedig szót sem érdemel. Jó képességű játékos, de olyan inkonzisztens, hogy nem lehet rá alapozni hosszú távon. 2 hónapot őrült módban játszik majd nincs kedve, ez nem fér bele.
Kép
Kép
Kép
Avatar
HungaroBarca
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2015.06.24. 16:45:45

2015.06.24. 16:49:39

http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... et-2421783" target="_blank
Ez meg Mi ???
Elsőre jól hangzott de átgondolva a felállást hova illene ide ?
,,Bármilyen hibát meg tudok bocsátani,ám annak nem jár könyörület aki nem küzd szívvel-lélekkel a Barcelonáért . " Pep Guardiola
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2015.06.24. 16:36:46

Verratti-t is szerintem el lehet felejteni. Jól érzi magát Párizsban , megvan becsülve , meg is van fizetve , emellett a játék is rá épül. Plusz semmi hír nincs róla , nem fog ő onnan eljönni , legalábbis 2-3 éven belül biztos nem.
Pogba sem fog távozni egykönnyen , ilyen horribilis összeget senki nem fog kifizetni érte. Még szerintem a Real sem.

Egyébként én Palesszal értek egyet. Már nem egyszer írtam le , hogy véleményem szerint ide kreatív középpályás kell , melósnak ott van Rakitic. Ezért sem támogatom Koket.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.06.24. 16:27:59

A Pogba ügyről a véleményem tökéletesen illusztrálva.. :D
Bob_Marley írta:...
Thiago egész jól védekezik, legalábbis Ini szintjét megüti. Nem véletlen, hogy vkp-t is játszatott már vele Pep néhányszor.. Isco meg szintén sokat fejlődött ebben, attól nem tartok, hogy bármelyiküket is jobban elnyomnák, mint Init. Coutinho más tészta, ő a régi középpályán tudná Init pótolni csak szerintem. Nem mintha reális lenne bármelyikük is, csak úgy mondom.

De amúgy a Thiago ügy semmivel nem hihetetlenebb jelenleg, mint Koke ide hozatala. Most is lenyilatkozta az ügynöke, hogy eszük ágában sincs távozni, az Atleticoval tud azonosulni Koke, úgyhogy maradni akar. Na meg Koket a másik kettővel összehasonlítani kb annyi értelme van, mintha Init és Xavit hasonlítanánk össze. Tök más stílusú játékosok, Koke elég ritkán indul meg - konkrétan szinte soha -, inkább egy biztos pont csak, akihez mindig lehet passzolni, és ő pontosan és gyorsan továbbítja, a védekezése is kiemelkedő, míg a másik kettő - három - meg elsősorban a védelmek megbontásában tűnik ki. Szóval ezt nem egészen értem, nem is azonos a pályán betöltött szerepük.

Amúgy lehet mondani, hogy nem kell az MSN mögé komoly középpálya, elég a meló, de majd ha következő évben lesérül valaki hosszabb időre, vagy esetleg Messi nem ekkora God Modeban tolja, akkor lehet nézni a szenvedést a pályán. Támadásban persze, védekezni akkor is fogunk tudni.. :D Csak személyes véleményem szerint egy Barcának nem arra kell hajtania, hogy 1 vagy 2-0-val lepörgessen minden meccset. Persze lehet, hogy erre is osztanak trófeát, de nekem fontosabb, hogy jól szórakozzak egész évben, minthogy meglegyen egy nézhetetlen csapattal a bajnokság - a mostani csapat közel sem nézhetetlen, csak a gondolatmenet miatt írtam, remélem értitek mire célzok.. :D

u.i.: Bob, Jordy Clasiet ajánlanám figyelmedbe kicsit utánanézésre, fiatal Holland srác, valahol Verratti és Koke között, szerintem bejönne a stílusa neked is. :D Jó munkásember, elég pontos passzjátékkal. (Nem idehozni akarom, elég nagy ugrás lenne neki a Feyenoordból a Barca, csak mondom.)
danianevem írta:Annyiban tér el a véleményem, hogy Verrattit is oda lehetne sorolni, magasságához képest eszméletlen sokat tud gürizni.
Ezzel meg mélységesen egyet tudok érteni, ő lenne most nekünk a legjobb talán szerintem, csak ő meg megszerezhetetlen sajna. De benne benne van a gürizés, és az előre játékban is - passzok terén - az a plusz, amit én hiányolok jelenleg - ami hiányzik Koke és Pogba játékából is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2015.06.24. 16:37:03-kor.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7497
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.06.24. 16:24:05

danianevem írta:
Chino írta:...abban a szerepben amit ez a játékrendszer megkövetel egy elég melós játékos kell. Előre és visszafelé is kell mozogni ezt pedig nem fogja elbírni. Sosem a fizikumáról volt híres, és 32 évesen már csak gyengébb lesz ebben. Ezért illik oda Pogba vagy Thiago.
Így írtad, de ezek szerint másként értetted. Thiagonak egyébként én is örülnék, de nem most (mármint 2016-ban :D ), nem ebbe a középpályás rendszerbe.
Ha elolvasod elejétől kiderül hogy Iniről írtam. Már az életkorából is kiderül, hogy nem Di Mariaról vagy Thiago-ról írtam.

Bob
Thiago meg lett említve, mint egy ideális játékos és kb. ennyi. Erre jött reflektálás, nem volt semmi hiszti.
Nyilván kell a stabilitás a kp-ra, de a kreativitás szintén. Idén is kiderült, hogy kell Ini játéka, hogy feljebb lépve, olykor betörve besegítsen a támadásba. Kis kényszerítőkre, rövid, pontos passzokra szükség van, ezt pedig nem egy Koke-tól lehet várni.
Hiába van ott az MSN kell nekik a támogatás. Egy Ini-Koke-Busquets már túl defenzív, Pogba-val ezért lennénk előrébb, mert nem csak ütközni meg masszívvá tenni tudja a kp-t.
Ha a kreativitást kiöljük a középpályából akkor annyi, átesünk a ló másik oldalára.
Nem azt mondom, hogy egy favágó vagy hasonló, félre ne érts, de a lényeg szerintem lejött. Tudom, hogy te inkább a melós játékosokat szereted, Neymarral se tudtál/tudsz megbarátkozni, de ez már túlzás.
Amúgy Koke is csak épp, hogy felmerült, tagadta is a távozási szándékát, mégis megy a szöveg róla. Verratti detto mégis oldalak voltak róla. Koke meg Verratti stílusa pedig közel sem ugyanaz. Az uborkaszezon erről szól. Repkednek a nevek, volt itt De bruyne-től, Coutinho-ig több ember nem is egyszer.
Forca Barca!!!!
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.06.24. 16:10:36

Chino írta:...abban a szerepben amit ez a játékrendszer megkövetel egy elég melós játékos kell. Előre és visszafelé is kell mozogni ezt pedig nem fogja elbírni. Sosem a fizikumáról volt híres, és 32 évesen már csak gyengébb lesz ebben. Ezért illik oda Pogba vagy Thiago.
Így írtad, de ezek szerint másként értetted. Thiagonak egyébként én is örülnék, de nem most (mármint 2016-ban :D ), nem ebbe a középpályás rendszerbe.

Bob egyébként újfent leírta szinte egy az egyben, amit gondolok az alkalmas jelöltről. Annyiban tér el a véleményem, hogy Verrattit is oda lehetne sorolni, magasságához képest eszméletlen sokat tud gürizni.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19634
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.06.24. 15:55:16

Igaza volt veb-nek a Thiagozás a fórum menzesze..havonta előjön (és megy a hiszti. :D ) és tart pár napig azután szerencsére eltűnik. A csávó elment, sok sikert neki, de részemről például köszönöm szépen nem kérek belőle. Amíg itt volt addig is voltak vele gondok hátramenetben és ráadásul elakart menni, logikus lenne visszahozni....:D Isco a másik, aki a RM-ben pattog a több játéklehetőség miatt, de mi hozzuk el, mert nálunk nyilván többet játszana, nem. Koke mindkettőnél jobban illene ide, többet tud dolgozni és legfőképpen ez kell erre a középpályára ezt láthatjuk hétről-hétre. De attól még továbbra is olyan nevek merülnek fel (itt a fórumon), hogy Coutinho meg tudom is én kicsodák, akik totálisan nem illenek ide. Majd Coutinho fog fejpárbajokat nyerni, meg visszazárni....Egyszerűen nem értem a logikát, hogy pl Thiagoval is mi a francot akarnánk? Plusz egyszer már elment, mert hisztizett (ő vagy az apja lényegtelen) és hozzuk vissza? Totál értelmetlen lenne. Lehet írni, hogy MSN függés és stb, csak speciel a csapat nem bírná el, ha nem lenne meg az egyensúly. és jelenleg a középpályás feladatok mások. Hiába hozol ide x labdazsonglőrt, akiket elnyomnak fizikálisan és elvesztenek y párharcot, mert, amit nyersz előre duplán szívod hátra. Jelenleg az MSN alá "kell dolgozni", minden csapatban megvannak a szerepek és nálunk jelenleg a középpályára egy rengeteget dolgozó, pontos, megbízható játékos kell. Coutinho-Isco stb embereke totál nem ilyen játékosok. Van egy láthatóan jól működő egyensúly, miért kellene ezt megbontani? Xavi szerepét meg Iniesta áttudja venni. Irányítás, biztosítás menne neki. Három név van/volt, aki nálam szóba jöhet mint középpályás igazolás. Koke-Pogba a két elsődleges. Én Kondogbiát nagyon szívesen láttam volna itt, rengeteget tudott volna segíteni és ő lett volna a harmadik opció. Gundogan mint negyedik pedig a Dortmund helyzete miatt, de nála azért a védekezés eléggé kérdőjeles nálam. Viszont olcsón meglehetett volna szerezni, de Koke és Pogba is sokkal keményebb és agilisebb játékos.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7497
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.06.24. 15:49:52

danianevem írta:Thiago mivel jobb fizikálisan, mint Di María? Rá amúgy is felesleges várni, amíg Pep Münchenben van, addig teljesen értelmetlen lenne a váltás a részéről. Utána sem feltétlenül lenne logikus elhagynia a legstabilabb lábakon álló klubot. Kupákat ott is tud (meg fog) nyerni, legfeljebb a fizetések terén nincs jó helyen, mert a bajorok elég jól kordában tartják a pénzügyeket.

Pogba meg 2016. nyarán jönne, ha jönne, akkorra szerintem már kelleni is fog egy új ember Iniesta helyére, ha nem változnak a mostani szerepkörök.
Thiagot nem fizikális hasonlítottam össze Di Maria-val, csak az argentin hiába futkos sokat nagyon támadó szellemű (Madridban sem tudták igazán megoldani), ellentétben Thiagoval, aki a Bayernben is visszavontabb szerepkörben játszik, mint Di Maria. De Thiagot csak megemlítettem, hogy talán ő lenne a legjobb opció, de még pletykaszinten sem merült fel szóval esélytelen. Én nem Pep-től tenném függővé, hamarabb fog távozni Guardiola onnan. Amit folyamatosan kap a szurkolóktól és a játékosok sem állnak 100%-ig mellette ha igazak a pletykák.
Thiagoval kapcsolatban pedig nem őt, hanem apucit kell meggyőzni, amit max. fizetéssel lehet megtenni. Igazából akkor derül ki hogy van-e esély ha nem hosszabbít, de egyelőre felesleges, mert nem is érdeklődünk, csak opcióként említettem, hogy talán a legjobb lehetne, főleg ár/érték arányban.
Forca Barca!!!!
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2015.06.24. 15:41:51

palesz77 írta:
Chino írta: Előre és visszafelé is kell mozogni ezt pedig nem fogja elbírni. Sosem a fizikumáról volt híres, és 32 évesen már csak gyengébb lesz ebben. Ezért illik oda Pogba vagy Thiago.
...
Di Maria-t pedig felejtsük el. Ő a legjobbját amúgy sem a szélen mutatta, plusz a védekezése egyenlő a 0-val.
Plusz Isco..:D Amúgy Pogbaáról a legújabb hír.. :lol:
"Tuttosport breaking the news that Juventus, Raiola and Pogba want Barcelona. Total cost: €80m + Gerson + Bonuses."

A védekezésével meg Máriának nincs gond, fut annyit mint az ökör. De amúgy a témához:
Real Madrid last summer included a clause in the deal with Man United on Angel Di Maria that forbids the player to be sold to Barcelona [md]

De továbbra is tartom - meg a vezetőség is -, hogy ha most télen jön középpályás, akkor Xavi pótlék kell, nem Ini utód. Erre lenne pár jelöltem, Gündire lehetne - lehetett volna? - reális esély közülük, ha nem a pénzt választja.. Init majd jövő nyáron kéne elkezdeni pótolni, vagyis hát a következő éves teljesítményétől függ - na meg az ifikétől is. De ez még nem prioritás egyelőre.
Ha így vesszük meg a Pogba gyereket akkor közel fogunk járni a 100 millióhoz.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.06.24. 15:03:16

Thiago mivel jobb fizikálisan, mint Di María? Rá amúgy is felesleges várni, amíg Pep Münchenben van, addig teljesen értelmetlen lenne a váltás a részéről. Utána sem feltétlenül lenne logikus elhagynia a legstabilabb lábakon álló klubot. Kupákat ott is tud (meg fog) nyerni, legfeljebb a fizetések terén nincs jó helyen, mert a bajorok elég jól kordában tartják a pénzügyeket.

Pogba meg 2016. nyarán jönne, ha jönne, akkorra szerintem már kelleni is fog egy új ember Iniesta helyére, ha nem változnak a mostani szerepkörök.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.06.24. 14:50:45

Chino írta: Előre és visszafelé is kell mozogni ezt pedig nem fogja elbírni. Sosem a fizikumáról volt híres, és 32 évesen már csak gyengébb lesz ebben. Ezért illik oda Pogba vagy Thiago.
...
Di Maria-t pedig felejtsük el. Ő a legjobbját amúgy sem a szélen mutatta, plusz a védekezése egyenlő a 0-val.
Plusz Isco..:D Amúgy Pogbaáról a legújabb hír.. :lol:
"Tuttosport breaking the news that Juventus, Raiola and Pogba want Barcelona. Total cost: €80m + Gerson + Bonuses."

A védekezésével meg Máriának nincs gond, fut annyit mint az ökör. De amúgy a témához:
Real Madrid last summer included a clause in the deal with Man United on Angel Di Maria that forbids the player to be sold to Barcelona [md]

De továbbra is tartom - meg a vezetőség is -, hogy ha most télen jön középpályás, akkor Xavi pótlék kell, nem Ini utód. Erre lenne pár jelöltem, Gündire lehetne - lehetett volna? - reális esély közülük, ha nem a pénzt választja.. Init majd jövő nyáron kéne elkezdeni pótolni, vagyis hát a következő éves teljesítményétől függ - na meg az ifikétől is. De ez még nem prioritás egyelőre.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7497
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.06.24. 14:40:12

Gauchomester írta:Szeretem az uborkaszezont. :lol:
A SPORT lehozta a legújabbat. Di María.
Az a vicces, hogy évekkel ezelőtt talán az egyetlen olyan madridi volt, akinek a játékát el tudtam volna képzelni a csapatban, mondjuk a sérülése után végképp súlytalan Villa helyén.
"Beleillik Luis Enrique elképzeléseibe" - írják.
És vajon hova? :lol:
Van egy olyan érzésem, (és ezzel én le is zártam az átigazolásokkal kapcsolatos nézeteim) hogy az alapcsapat készen van. Nem hiszem, hogy meg kellene bolygatni akár 1 sztárigazolással.
A Busi-Raki-Ini-MSN hatosnál jobbat, összeszokottabbat nem lehet a pályára küldeni jelenleg. És ebből a hat játékosból csak Iniesta az, akinél gondolni kell a pótlásra, de az is még azért évek múlva lesz esedékes. A többiek meg papíron a legjobb korban vannak.
Jelenleg talán igen, de Ini pótlásásra sajnos nem éveket kell várni, bármilyen fájó ezt kimondani. Lehet, hogy még alapból nem olyan idős, de abban a szerepben amit ez a játékrendszer megkövetel egy elég melós játékos kell. Előre és visszafelé is kell mozogni ezt pedig nem fogja elbírni. Sosem a fizikumáról volt híres, és 32 évesen már csak gyengébb lesz ebben. Ezért illik oda Pogba vagy Thiago.
Azt pedig borítékolni sem lehet, hogy hasonló teljesítményt hoz le minden játékos, mint tavasszal. Benne van a kalapban hogy néhányan eljátsszák ugyanazt, mint Piqué, csak fordított esetben.

Di Maria-t pedig felejtsük el. Ő a legjobbját amúgy sem a szélen mutatta, plusz a védekezése egyenlő a 0-val. Amellett meg a MU-ból egy ilyen játékos 60 milliónál kezdődik, hiába nem futott nagy szezont.

Nekem a legnagyobb problémám, hogy hiába egyezünk meg pl. Pogbaval és igazolhatunk télen, szinte 100%, hogy nem fog jönni. A transzferről is olyan hírek voltak, hogy majd nyáron csatlakozik. Csak gondolom amilyen keresett le akarjuk zsírozni, hogy idén ne vigyék el. Viszont ebben is benne van a rizikó. Kifizetünk 80 milkát, lesz egy komolyabb sérülése vagy egyszerűen nem lép semmi szintet, akkor már nincs mit tenni.

Télen max. Vidal-szintű játékost tudok elképzelni, már ha egyáltalán jön valaki. Azt pedig Rafinha vagy Suarez le tudja hozni szerintem.
Szóval sokat nem várok az idei nyártól.

Jövőre jöjjön Thiago aztán kalap-kabát. :D
Forca Barca!!!!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2200
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2015.06.24. 13:39:08

Pampalini írta:Di Maria valószínűleg óriási kacsa (bár - kövezzetek meg - én nagyon jó játékosnak tartom).
Koke és Pogba közül én az utóbbit választanám, jó fizikumú, technikás és kevés olyan ember van, aki támadásban és védekezésben is ilyen hasznos. Nagyszerűen illene a 4-3-3 felállásba.
Ha össze kellene állítani egy álomcsapatot Di Maria nálam benne lenne a szélen tuti, de nekünk nem illik sehova sajnos.
Egy ilyen Rakitic felé játékos még jöhetne középpályára... mondjuk Yaya Touré
Válasz küldése