Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Szerinted maradjon még egy szezont?

Igen
7
23%
Nem
24
77%
 
Szavazatok száma: 31
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7509
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.18. 00:06:44

ElBartimaeus írta:
2024.05.17. 23:45:01
sansz írta:
2024.05.17. 23:19:48
Könnyen megtörnek, az egyéni teljesítmények nagyon hullámoznak, mintha egyáltalán nem lenne edző.
Erről beszéltem, egyéni játékosok ingadoznak, ez is az edző hibája, hogy nem mondta Cancelonak, hogy ne vágd fel a támadót a 16-os alapvonánál veszélytelen helyzetben, vagy Gündogan ne adja el a labdát a saját térfelünkön, vagy Ferrán ne lőjön pontosan a kapuba, hanem a kapus kezébe tegye.
Xavi nem kontrollálhat mindent, de ha éveken át mindig összezuhanunk az igazi tétmeccsen (főleg Európában), és mindig több egyéni hiba történik, az akkor egy tendencia, és az bizony az ő sara. 3 év után mindenképp. Én pl. sokáig voltam vele türelmes ilyen téren, megértettem, hogy mélyen gyökerező félelmeket nem lehet fél év alatt kiverni a játékosokból. De 3 év alatt igen. Ezek nem egyéni hibák szerintem olyan értelemben, hogy az egész rendszer omlik össze, az egész csapat, mindenki totál elveszettnek tűnik, így jönnek a hirtelen, sokszor rossz döntések védelmi oldalról, elcsúszások, lemaradások, ésatöbbi.

És akkor azt hadd ne említsem meg, amikor dühöngő bikaként állíttatja ki magát a legnagyobb meccsén. Az ilyenek is bőven benne vannak az egyéni hibákban.

Amúgy szerintem a rendszer nem halott, szerte Európában sziporkázó játékot produkálnak akár 1 év után is edzők hasonló alapon. Csak Xavi nem tudta átadni valamiért, nem tudta finomhangolni, modernizálni. Ott érhető legjobban tetten, hogy vagy defenzíven mentünk az 1-0-ra kevés helyzettel, vagy támadtunk, ahogy a csövön kifér, de akkor 3-4-5 gólokat is kaptunk. Nem találta meg az egyensúlyt igazából 3 év alatt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2249
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.17. 23:45:01

mes írta:
2024.05.17. 21:37:08
Ammekkora kedvencem volt jatekoskent, pont annyira leirta magat az utobbi par heten (is).
Lassan azt tolja, mint Koeman, mindenki hibas, hulye, amator, csak en vagyok tokeletes. Amiota itt van, egyszer nem olvastam azt tole, hogy igen, o volt a hibas, nem igy kellett volna a "taktikat" alakitsa, stb... Egyszeruen o meg 2009-ben van, nem akarja, nem tudja eszrevenni, hogy az a fajta foci ment 2-3 evig, ameg kiismertek, utana kesz.
Egészen pontosan az eurobarcán is lejött, amikor azt nyilatkozta, hogy sajnálja, hogy nem időben alakította úgy a kp-t Gavi kiesése után, ahogyan kellett volna és hogy más felállásokban stabilabbak voltunk. Nem tudom, Xavi szerintem folyamatosan reálisan nyilatkozik, csak pontosan a komolytalan köntörfalazás hiánya, avagy a rút valóság nem tetszik az embereknek. Már bőven eljutottunk arra a pontra itt a fórumon, hogy bármit csinál, az hibás lesz, sokkal jobban jár mindenki, ha elmegy. Ha minden mozdulatért te vagy a hibás, amikor közöd nincs hozzá, akkor lépned kell és reménykedhetsz benne, hogy visszasírnak, mert amúgy tényleg harmatgyenge a keret 3+szotyi kupákért mind versenyezni.

Lásd pl a legutóbbi, amiről szintén azt mondod, hogy ő járatja le magát: Laporta 2 hét alatt újra el akarja küldeni a fenébe egy olyan nyilatkozatért, amihez hasonlót korábban is mondott és mégis Xavi járatta le magát? Nem, ebben az a pocokképű Laporta a hibás, senki más. És egy ilyen undorító - már ha igaz - kifakadás történik, emelt fővel kell elhagyni ezt a hajót, hiába az elmúlt 5 szezon 2 legeredményesebbjén vagyunk túl vele úgy, hogy ki kellett cserélni az egész csapatot.

Szerk:
sansz írta:
2024.05.17. 23:19:48
Könnyen megtörnek, az egyéni teljesítmények nagyon hullámoznak, mintha egyáltalán nem lenne edző.
Erről beszéltem, egyéni játékosok ingadoznak, ez is az edző hibája, hogy nem mondta Cancelonak, hogy ne vágd fel a támadót a 16-os alapvonánál veszélytelen helyzetben, vagy Gündogan ne adja el a labdát a saját térfelünkön, vagy Ferrán ne lőjön pontosan a kapuba, hanem a kapus kezébe tegye.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2024.05.17. 23:19:48

mes írta:
2024.05.17. 21:37:08
Egyszeruen o meg 2009-ben van, nem akarja, nem tudja eszrevenni, hogy az a fajta foci ment 2-3 evig, ameg kiismertek, utana kesz.
Szerintem ennél is rosszabb a helyzet. Az a fajta foci most is működhetne, persze azért az a csapat minőségben sokkal jobb volt (annak ellenére, hogy a mostani keret is bőven BL TOP4).
Az a csapat mentálisan nagyon erős volt. A játékosok valóságos, kíméletlen gyilkológépek voltak. A mostani csapat nagyon gyenge mentálisan. Könnyen megtörnek, az egyéni teljesítmények nagyon hullámoznak, mintha egyáltalán nem lenne edző.
A régi csapatban a játékosok ott voltak, és azt csinálták, ahol és amiben a legjobban tudtak teljesíteni. A mostani csapatból mindig van több ember, akik jók lennének valamiben, de nem arra és nem ott használjuk őket, na ők épülnek le mentálisan legelőször.
A régi csapatban sem volt mindenki mindenben jó, de sikerült mindig a jó tulajdonságokat előtérbe helyezni. A mostani csapatban a jobb játékosoknál is sokkal gyakrabban és látványosabban ütköznek ki a gyengeségek.
A régi csapatnak megvolt a stílusa, de sokszor emlékszem, hogy mennyire jól alkalmazkodtunk az ellenfelekhez. A mostani csapat nem alkalmazkodik szinte senkihez. Ezért vagyunk igazán kiszámíthatóak.
A régi csapat valójában tudott védekezni is. A mostani tele van jó védővel, mégis nyeljük a gólokat, gyakran teljesen kiszolgáltatott helyzetbe hozza a csapat a belső védőinket.

Szóval nem a stílussal van a gond elsősorban, hanem azzal, hogy Xavi lemásolni sem tudja.

Egyébként szörnyen méltatlan ez a szappanopera. Ne legyen igazam, de én nem tudom elképzelni, hogy ez a mostani Xavi képes lenne másoktól tanulni és egyszer felkészültebben visszatérni...
Laporta pedig egy gátlástalan gazember, mindig is ezt gondoltam róla. Meg vagyunk áldva ezzel a két emberrel.
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 828
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2024.05.17. 21:37:08

Ammekkora kedvencem volt jatekoskent, pont annyira leirta magat az utobbi par heten (is).
Lassan azt tolja, mint Koeman, mindenki hibas, hulye, amator, csak en vagyok tokeletes. Amiota itt van, egyszer nem olvastam azt tole, hogy igen, o volt a hibas, nem igy kellett volna a "taktikat" alakitsa, stb... Egyszeruen o meg 2009-ben van, nem akarja, nem tudja eszrevenni, hogy az a fajta foci ment 2-3 evig, ameg kiismertek, utana kesz.
Barca 2022
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2022.08.14. 21:09:45

2024.05.17. 19:44:53

Xavi teljesítménye, sajnos erőssen kifogásolható. Az, hogy valaki jól focizott, nem garancia arra, hogy jó tréner is lesz. A mutatott teljesítmény a "csapat" részéről, igazolja a mester munkáját. természetesen lehet, több oldalról megközelíteni a témát, lényeg a végeredmény. Többször egyéb forumokon írtam és itt is próbálkozom, hogy a szakmai vezetés részéről a legnagyobb hiba, hogy eltűrik az önzést a játékosok részéről, aki egy kicsit is ért a pszihológiához látja, hogy a megjelenő gólörömök szereplői, úgy viselkednek, mintha nem a CSAPAT érdeme lenne az elért találat. Itt nem arról van szó, hogy ne legyen öröme valakinek, de először befelé, mert ha nem, akkor arra ösztönzi a játékosokat, / a sikerre mindenki vágyódik/, hogy akkor is egyénieskedik, amikor volna jobb helyzet, de nem adja le a labdát, pl: ellövi, szóval próbálkozik az egyéni sikeréért. Addig nem lesz siker, pedig egyenként sok tehetség van a barcában, amíg a vezetés megengedi azt, hogy először a csapat és csak utána az egyén. A látottak hozzák, sok estben az alibi /sokpasszos/ munkálkodást, és eredménytelenséget, a mélyben a széthúzást stb...
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2024.05.17. 18:47:53

Barcahun írta:
2024.05.17. 13:43:59
...szép álom a La Masia-ból kinevelt BL győzelem, csak már ránk se volt igaz 10 éve sem..
A La Masia hozta a klub történetének aranykorát, játékosostul, edzőstül.
És jelen állás szerint nem lenne meglepő, ha a következőt is ők szállítanák.
Meg kell nézni kik teljesítenek idén erőn felül a csapatban: az akadémista fiatalok - Yamal, Cubarsí, Fermín, Fort...Guiu is biztos rúgott volna még gólt, ha pályán van...Gavi is jó volt a sérüléséig.
És még van vagy kb. 8-10 gyerek, aki kaphatna lehetőséget.
Nem beszélve az idősebb, rutinosabb, jelenleg kölcsönben lévő, olcsón/ingyen megszerezhető, visszahozható (volt) akadémistákról.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21255
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.05.17. 18:03:11

Barcahun írta:
2024.05.17. 13:43:59


Én Veled nem értek egyet :D Váó Xavit fogom védeni azt nem gondoltam volna :D
Xavi el akart menni, Laporta kérte maradjon még. Xavi elmondja a valóságot a klubbról.. Tetszik, vagy sem, igaz minden szava, aki azt gondolja csak egy jó edző kell ide boccs de nem néz focit, vagy nagyon naiv.. 10n évesekkel BL-t akarsz nyerni :D ne már.. Nem így működik! Ahogy lehet is látni mentálisan mennyire elfogynak a komoly meccseken és vezetséből engedik ki a győzelmet, az igaz Xavi sincs magas szinten ehhez, hogy kezelje, de ezt más edző sem feltétlen oldja meg ilyen kerettel..
Aztán vissza a storyba, Xavi marad, Laporta kirugná - mert nem fér bele politikájába - hogy nem rózsaszín köddel festi le Barca helyzetét, érthető ez is , választások árán jut ide is az ember. Csak hát Laporta takarózhat, nézheti az érdekeit, Xavi meg egy sz@r edző és kész, véletlen sem az a gond a keret nem adott a sikerekhez.
Őszíntén nekem mindegy már megy vagy marad, pont azért mert igazat beszélt, mi még évekre vagyunk egy ütőképes csapattol. Azok az idők rég lejártak, hogy pénz nélkül lehet komoly eredményeket elérni, Barcának se ment soha, Messi megtartása vagy éppen 100 millás igazolásokra visszatekintve, szép álom a La Masia-ból kinevelt BL győzelem, csak már ránk se volt igaz 10 éve sem..

Apropó Messi, kezdi ez a klubb is szépen kezelni a sztárjait, ismerős story ez a menj maradj te vagy a hibás mindenért =D> :^o és még a Madridra fikázunk ez ügyben, ők legalább kaptak pénzt Ronaldóból :D
Így van. Xavi kiváló edző, de ilyen nyeretlen tizenévesekkel, min akiket kapott, nem lehet eredményeket elérni. Pl. Ferrán Torres, Aubameyang, Lewa, Koundé, Raphiha, Inigo Martinez, Christensen, Marcos Alonso, Kessié, Gündogan, Romeu, Félix, Cancelo mint rutintalan, nem BL-szint, pozíciós játékot sem értik. Ilyen emberekkel hatalmas bravúr ez a 2. hely és a BL-negyeddöntő. Egy BL-döntőhöz olyan anyagi lehetőségek és olyan minőségi keret kell, mint pl. a Dortmundnak. Na, olyannal könnyű!

Aztán mi nem nézünk focit... #-o
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.05.17. 16:55:54

Romero lebegtette be hogy Decot is kivágják. Neki azt sem hiszem el amit kérdez de örülnék ha igy lenne
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2024.05.17. 16:49:05

superman írta:
2024.05.17. 16:29:22
Xavi fizetéséről és esetleges lelépésidíjáról mit lehet tudni? Én 8 milliós fizut, és 15 milliós lelépésit olvastam, de nem tudom ez mennyire hiteles. Anno nem az volt a narratíva, hogy anyagilag is ő a jó választás? Meg, hogy nem akar kiszúrni a klubbal, és amit csak lehet elenged? Nem tudok kiigazodni a hírek között.
A fizetése jelenleg kb. 8 millió. A bajnoki cím után hosszabbítottak vele, akkor emelték fel; amikor jött, akkor kb. fele ennyi volt. De a 8 milliónál még Koeman is többet kapott. Ennél csak drágább külsős edző lenne.

Külön "lelépési pénz" jellemzően nincsen. Az edzők, a játékosokhoz hasonlóan, határozott idejű munkaszerződéssel dolgoznak. Ha idő előtt elküldik őket, akkor - ellenkező rendelkezés/megállapodás hiányában - alap esetben ki kell fizetni a szerződésből fennmaradó bérüket.
Ha csóró vagy, akkor nagyon drága játék lehet idő előtt elküldeni egy sokat kereső edzőt.
Számológéppel is nehéz lenne összeadni, hogy pl. Mourinho mennyit kapott ilyen módon.
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.05.17. 16:29:22

Xavi fizetéséről és esetleges lelépésidíjáról mit lehet tudni? Én 8 milliós fizut, és 15 milliós lelépésit olvastam, de nem tudom ez mennyire hiteles. Anno nem az volt a narratíva, hogy anyagilag is ő a jó választás? Meg, hogy nem akar kiszúrni a klubbal, és amit csak lehet elenged? Nem tudok kiigazodni a hírek között.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7509
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.17. 15:54:52

davi10 írta:
2024.05.17. 15:50:58
Tényleg, most nézem áprilisban hosszabbított erről lemaradtam. De gondolom Deco haveri alapon tud jó üzletet kötni a Porto-val.
Igen, az a Deco-Mendes vonal jót jelenthetne, utóbbi relatív közel áll hozzánk. De azért a Portónak is bólintania kell, meg Conceicaonak is le kell mondania gondolom a szerződéséből hátralévő fizuról, szóval ez így már zűrösebb.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6732
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.17. 15:50:58

bence0330 írta:
2024.05.17. 15:05:29
Sajna (vagy talán szerencsénkre, mert enélkül már aláírt volna a Milanhoz, így még van rá sansz) 2028-ig hosszabbított a Portóval. Most valami olyan megoldásról van szó, hogy mivel ott közben elnökváltás(?) volt, és emiatt valami kölcsönös bontásban gondolkodnak, vagy ilyesmi.
Tényleg, most nézem áprilisban hosszabbított erről lemaradtam. De gondolom Deco haveri alapon tud jó üzletet kötni a Porto-val.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2744
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.17. 15:28:38

Maradástól vagy távozástól függetlenül nagyon utálom, hogy Xavi, Deco és Laporta teledrámája lett a szeretett klubbunk.
Húzzon el mindegyik jó messzire, ekkora hisztit kb Koeman nyomott le, erre itt semmi szükség. Nem érdekel, hogy Marquez lesz-e az edző, tőlem mostantól bárki lehet.
Font helyében benyújtanám a bizalmatlansági indítványt és elkezdenék valami normális edzővel kampányolni.
Ha lett volna 50 millió Nicora, akkor gyakorlatilag bármelyik edzőre is lenne pénz.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7509
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.17. 15:05:29

davi10 írta:
2024.05.17. 14:44:18
bence0330 írta:
2024.05.17. 13:22:43
Szerintem elértünk bőven arra a pontra, ahol mindegy ki jön helyette, ha Marquezre fanyalodunk rá, az is jobb, mintha maradna. Csak nem ideális. De szerintem a két nagyobb név közül jön az egyik, ha Conceicaonak sikerül bontania a szerződését, akkor ő lehet a favorit, ha nem, akkor Flick.
Conceicao-nak lejár a szerződése, és talán már nyilatkozta is, hogy nem hosszabbít. Ő is "ingyen" jönne, mint Flick.

Laporta elég mélyre került a szememben, ha de elküldi Xavi-t és hoz egy külsős edzőt, azzal valamennyire visszahozná magát. De azt én is osztom, hogy valószínűleg még Marquez-zel is jobban járnánk, elfáradt ez a sztori Xavi-val. Le is lehetett volna zárni elegánsan, ez a huzavona a végére teljesen felesleges volt.
Sajna (vagy talán szerencsénkre, mert enélkül már aláírt volna a Milanhoz, így még van rá sansz) 2028-ig hosszabbított a Portóval. Most valami olyan megoldásról van szó, hogy mivel ott közben elnökváltás(?) volt, és emiatt valami kölcsönös bontásban gondolkodnak, vagy ilyesmi. Tökéletesen nem értem a szitut, a lényeg, hogy hosszabbított, a hivatalos oldalakon is 28-ig jelzik már, pl. TM, de az edző meg távozni szeretne, első körben a Milan miatt, de most gondolom mi is képbe kerülünk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6732
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.17. 14:44:18

bence0330 írta:
2024.05.17. 13:22:43
Szerintem elértünk bőven arra a pontra, ahol mindegy ki jön helyette, ha Marquezre fanyalodunk rá, az is jobb, mintha maradna. Csak nem ideális. De szerintem a két nagyobb név közül jön az egyik, ha Conceicaonak sikerül bontania a szerződését, akkor ő lehet a favorit, ha nem, akkor Flick.
Conceicao-nak lejár a szerződése, és talán már nyilatkozta is, hogy nem hosszabbít. Ő is "ingyen" jönne, mint Flick.

Laporta elég mélyre került a szememben, ha de elküldi Xavi-t és hoz egy külsős edzőt, azzal valamennyire visszahozná magát. De azt én is osztom, hogy valószínűleg még Marquez-zel is jobban járnánk, elfáradt ez a sztori Xavi-val. Le is lehetett volna zárni elegánsan, ez a huzavona a végére teljesen felesleges volt.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 852
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.17. 14:43:21

Barcahun írta:
2024.05.17. 13:43:59
hau30 írta:
2024.05.17. 13:31:21
Nem értem ezt az embert! Bejelenti, hogy elmegy. Megindul a szekér. Aztán mikor kezdenek szállingózni a hírek a maradásáról minden is összedől. Végül bejelentik, hogy mégis marad. A játék ugyanolyan eredménytelen és nihil. Majd végül most előre mosdatva a várható eredményeket bele száll a vezetőségbe és közvetve a játékosokba is, mert azt érzékelteti, hogy a gárda minőségben kevés egy rendkívüli eredményhez. Ez a gárda nem kevés ehhez. Csak jól kellene használni őket, váltani kellene erről a poziciós játékról (bármit is jelentsen ez) és kellene végre egy komoly fizikai állapot. Andris hsz-t olvasva én személy szerint nagyon várom már a Xavi nélküli világot. Lehet még lejjeb kerülünk, de adjuk meg a lehetőséget valami újnak, mert az szerintem biztos, hogy Xavi itt most megbukott és ez nem vezet sehova.
Én Veled nem értek egyet :D Váó Xavit fogom védeni azt nem gondoltam volna :D
Xavi el akart menni, Laporta kérte maradjon még. Xavi elmondja a valóságot a klubbról.. Tetszik, vagy sem, igaz minden szava, aki azt gondolja csak egy jó edző kell ide boccs de nem néz focit, vagy nagyon naiv.. 10n évesekkel BL-t akarsz nyerni :D ne már.. Nem így működik! Ahogy lehet is látni mentálisan mennyire elfogynak a komoly meccseken és vezetséből engedik ki a győzelmet, az igaz Xavi sincs magas szinten ehhez, hogy kezelje, de ezt más edző sem feltétlen oldja meg ilyen kerettel..
Aztán vissza a storyba, Xavi marad, Laporta kirugná - mert nem fér bele politikájába - hogy nem rózsaszín köddel festi le Barca helyzetét, érthető ez is , választások árán jut ide is az ember. Csak hát Laporta takarózhat, nézheti az érdekeit, Xavi meg egy sz@r edző és kész, véletlen sem az a gond a keret nem adott a sikerekhez.
Őszíntén nekem mindegy már megy vagy marad, pont azért mert igazat beszélt, mi még évekre vagyunk egy ütőképes csapattol. Azok az idők rég lejártak, hogy pénz nélkül lehet komoly eredményeket elérni, Barcának se ment soha, Messi megtartása vagy éppen 100 millás igazolásokra visszatekintve, szép álom a La Masia-ból kinevelt BL győzelem, csak már ránk se volt igaz 10 éve sem..
Igazad van, mert az igazságot mondta ki, de nem voltam teljesen egyértelmű azt hiszem.Nem azt várná el az ember, hogy most jön egy új edző, aki varázsütésre BL győztes csapatot csináljon éveken keresztül! (Leszögezem nem kell ahhoz extra csapatnak lenned, hogy BL döntőt játszál. Lásd a tavalyi és idei döntő 1-1 csapatait). A trendeket figyeld. Xavi az elején, mint a friss levegő. Szépen játszottunk az első pár hónapban. Közel sem voltak ilyen kvalitású játékosai anno. Utána nem egy szép játékkal és jókora nagy MATS faktor miatt megnyertük a bajnokságot. Okés ebben nyilván az edző is benne volt. Ebben az évadban 2-t léptünk hátra.Mondhatjuk a BL 8-at, de csalóka volt az ág. Lásd a csoportmeccseken is bele szaladtunk a késbe miki egér csapatok ellen. Igenis van egy jókora nagy potenciál a brigádban és jó a kor elosztás is, de ezzel a begyöpösödött játékkal nem lehet semmit elérni. Ehhez valami új kell! Egy rakat edző közel sem ilyen játékosokkal le tud rakni valamit az asztalra. Csapatszellemiség kell, kondi és az, hogy egy karakán edzői forma karaktere a pályán megmutatkozzon. Nem ez a törékeny csapat! Nincs semmilyen tartása a csapatnak. Közel 3 éve van itt Xavi. Ki van zárva, hogy ez megváltozzon vele. Teljesen elég lenne szerintem, ha azt látnánk, hogy évről évre 1-et lépnénk előre. Ha lenne valami kisiklás az nem válna szisztematikussá, hanem helyén lenne kezelve és a fejet felemelve mennénk előre.
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 681
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2024.05.17. 14:42:11

Xavi képtelen kezelni a nehéz helyzeteket. A keret szűk, de akkor is sok lehetőségünk volt és rendre fejben volt kevés a csapat. Kell egy jó edző, és akkor alig kell igazolni jövőre. Az idei szintet felül lehet múlni.
jclayton
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2024.05.17. 14:25:44

Ez tipikusan egy olyan helyzet, ahol minden szereplő (Laporta, Xavi, Deco, stb.) diszfunkcionális, de cserébe még képtelenek a normális együttműködésre is. Így nem leplezik egymás hibáit és kiegészítik azt az erősségeikkel, hanem jól fel is nagyítják a problémákat, jelentkezzen az bárhol. Nem gondolom azt, hogy bármelyik szereplő lecserélése a másik kettő megtartásával egy jottányit is javítana a csapat helyzetén, ez az igazán szomorú.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1814
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.17. 14:02:36

Részemről mehet Xavi,de ne Márquez üljön a helyére,akkor inkább maradjon Xavi. Hagyjuk má' ezeket a null kilométeres edzőpalántákat.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 579
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2024.05.17. 13:43:59

hau30 írta:
2024.05.17. 13:31:21
Nem értem ezt az embert! Bejelenti, hogy elmegy. Megindul a szekér. Aztán mikor kezdenek szállingózni a hírek a maradásáról minden is összedől. Végül bejelentik, hogy mégis marad. A játék ugyanolyan eredménytelen és nihil. Majd végül most előre mosdatva a várható eredményeket bele száll a vezetőségbe és közvetve a játékosokba is, mert azt érzékelteti, hogy a gárda minőségben kevés egy rendkívüli eredményhez. Ez a gárda nem kevés ehhez. Csak jól kellene használni őket, váltani kellene erről a poziciós játékról (bármit is jelentsen ez) és kellene végre egy komoly fizikai állapot. Andris hsz-t olvasva én személy szerint nagyon várom már a Xavi nélküli világot. Lehet még lejjeb kerülünk, de adjuk meg a lehetőséget valami újnak, mert az szerintem biztos, hogy Xavi itt most megbukott és ez nem vezet sehova.
Én Veled nem értek egyet :D Váó Xavit fogom védeni azt nem gondoltam volna :D
Xavi el akart menni, Laporta kérte maradjon még. Xavi elmondja a valóságot a klubbról.. Tetszik, vagy sem, igaz minden szava, aki azt gondolja csak egy jó edző kell ide boccs de nem néz focit, vagy nagyon naiv.. 10n évesekkel BL-t akarsz nyerni :D ne már.. Nem így működik! Ahogy lehet is látni mentálisan mennyire elfogynak a komoly meccseken és vezetséből engedik ki a győzelmet, az igaz Xavi sincs magas szinten ehhez, hogy kezelje, de ezt más edző sem feltétlen oldja meg ilyen kerettel..
Aztán vissza a storyba, Xavi marad, Laporta kirugná - mert nem fér bele politikájába - hogy nem rózsaszín köddel festi le Barca helyzetét, érthető ez is , választások árán jut ide is az ember. Csak hát Laporta takarózhat, nézheti az érdekeit, Xavi meg egy sz@r edző és kész, véletlen sem az a gond a keret nem adott a sikerekhez.
Őszíntén nekem mindegy már megy vagy marad, pont azért mert igazat beszélt, mi még évekre vagyunk egy ütőképes csapattol. Azok az idők rég lejártak, hogy pénz nélkül lehet komoly eredményeket elérni, Barcának se ment soha, Messi megtartása vagy éppen 100 millás igazolásokra visszatekintve, szép álom a La Masia-ból kinevelt BL győzelem, csak már ránk se volt igaz 10 éve sem..

Apropó Messi, kezdi ez a klubb is szépen kezelni a sztárjait, ismerős story ez a menj maradj te vagy a hibás mindenért =D> :^o és még a Madridra fikázunk ez ügyben, ők legalább kaptak pénzt Ronaldóból :D
FcBarcelona1
Jugador del Barça
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.05.17. 13:43:40

Camp Nou99 írta:
2024.05.17. 13:23:19
Mindegy is hogy megy vagy marad. Megint sikerült az egész klubból bohócot csinálniuk. Megy, marad, megy, marad. Tényleg erre van szüksége egy ekkora csapatnak? Nem hinném hogy ez használna a játékosoknak, egyszer úgy tudják hogy Xavi marad aztán felröppenek a pletykák hogy mégse marad. Gratulálok Laportának és az egész sleppjének.
Nem leszek népszerű. Xavi és stábja elvileg 20 milliót fog kapni, ha ma menesztik. Nem lehet, hogy a nyilatkozatával ellentétben, amilyen hír napvilágot is látott, igényt tart a fennmaradó fizetésére? A hír szerint Laporta közölte a vezetőséggel, hogy Xavi távozik, majd leült beszélni Xavival. Majd varázsütésre Xavi erősnek érezte magát a folytatásra, mikor tudva levő volt, hogy a médiában minden rossz meccs után meg fogják kérdőjelezni a maradását, holott elvileg a sajtó nyomásgyakorlása volt az eredeti lemondásának egyik oka. Ezután mindenki ünnepelve jelentette be, hogy Xavi marad. Most meg lehet mégsem. Vagy Laportának elege lett, és ha csak Marquezre lesz pénz, akkor is meneszti. Én úgy vagyok vele, ha hoz egy nagyobb edzői nevet, az igazolások is másodlagosak nyáron. Inkább legyen minőségi edző ezzel a kerettel, fiatalokkal, nem azérhajtva, kölcsönbe, ingyen játékosokkal, mint Zubimendi, Bernardo stb. Xavival.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7509
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.17. 13:42:16

NewNagyatyesz írta:
2024.05.17. 13:35:41
Ha csak alibi kell,hogy kirúgják az edzőt, akkor ez a nyilatkozat lehet elég. Bár kizártnak tartom, hogy ez legyen a valós ok. Csak azt nem értem, hogy akkor miért kellett a hosszabbítást bejelenteni néhány hete?!

Nekem mondjuk gyanús, hogy Roque pont tegnap beállt 15 percre, holott előtte vannak sokat a sorban, nem ismeri a pozíciós játékot...mintha raszóltak volna fentről
Rengetegszer nyilatkozta már le Xavi, hogy rossz a gazdasági helyzetünk, így lehetetlennek tartom, hogy ez volt az ok, hisz eddig semmi baj nem volt vele. Megváltozott a vélemény, elegük lett fent, talán megint ki akart lépni valaki a vezetőségből, mert elegük lett, és Laporta úgy döntött (ha tényleg így van), hogy ebből elég volt. Ürügynek meg jó, ja.

Viszont ha jól sejtem, Xavi nem fogja állni a szavát, miszerint lemond az utolsó éves fizetéséről.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.05.17. 13:36:34

soadroli írta:
2024.05.17. 12:22:59
Names on the table to replace Xavi:
• Sergio Conceição
• Hansi Flick
• Rafa Marquez [@sport]
Andrsika írta:
2024.05.17. 09:34:16
Dejó is lenne! Végül csal Grànitnak lessz igaza:-)
Alakul, alakul :D

Én Scalonit hoznám, Messi is őt ajánlotta nemrég.

https://www.telecomasia.net/news/footba ... h-scaloni/

Messire mondjuk nem nagyon szoktunk hallgatni, pedig atomjó középpályánk lenne most, ha kicsit is ezt tettük volna.

Conceicao-nak most nincs olyan nagy szezonja, otthon nagyon elpáholja most őket a Sporting, bár a 16 idén is összejött neki a BL-ben. Ez mindenképp mellette szól, hogy a nemzetközi porondon egy kisebb csapattal, underdogként évről évre helyt tud állni. Az Arsenal kiütésétől is hajszálnyira voltak. Hogy ő vagy Flick? Igazából nem tudom.

Motta is a jelöltek között volt, nagyon nagy szezont fut a Bolognával, 3. helyen állnak azzal a költségvetéssel, ez azért nagyon kemény, és ők is abszolút underdogként nyerik a meccseiket. Most is úgy verték 2-0-ra a Napolit, hogy 40%-ban volt csak náluk a labda. Nekünk pont ebben kellene fejlődnünk, mert nem nagyon van forgatókönyvünk arra, hogy mit csinálunk, ha nem mi birtokoljuk a labdát.
NewNagyatyesz
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2024.01.14. 23:53:37

2024.05.17. 13:35:41

Ha csak alibi kell,hogy kirúgják az edzőt, akkor ez a nyilatkozat lehet elég. Bár kizártnak tartom, hogy ez legyen a valós ok. Csak azt nem értem, hogy akkor miért kellett a hosszabbítást bejelenteni néhány hete?!

Nekem mondjuk gyanús, hogy Roque pont tegnap beállt 15 percre, holott előtte vannak sokat a sorban, nem ismeri a pozíciós játékot...mintha raszóltak volna fentről
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 852
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.17. 13:31:21

Nem értem ezt az embert! Bejelenti, hogy elmegy. Megindul a szekér. Aztán mikor kezdenek szállingózni a hírek a maradásáról minden is összedől. Végül bejelentik, hogy mégis marad. A játék ugyanolyan eredménytelen és nihil. Majd végül most előre mosdatva a várható eredményeket bele száll a vezetőségbe és közvetve a játékosokba is, mert azt érzékelteti, hogy a gárda minőségben kevés egy rendkívüli eredményhez. Ez a gárda nem kevés ehhez. Csak jól kellene használni őket, váltani kellene erről a poziciós játékról (bármit is jelentsen ez) és kellene végre egy komoly fizikai állapot. Andris hsz-t olvasva én személy szerint nagyon várom már a Xavi nélküli világot. Lehet még lejjeb kerülünk, de adjuk meg a lehetőséget valami újnak, mert az szerintem biztos, hogy Xavi itt most megbukott és ez nem vezet sehova.
Válasz küldése