Formula 1

Minden ami nem foci, de sport
Avatar
piton
Capitá del Barça
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2008.10.07. 15:33:49
Tartózkodási hely: Waitzen

2012.11.28. 21:01:27

A Vergne féle előzés sem volt illegális, zöld zászló után előzött.
Csak a videón nehezen látható, mert nem fénnyel jelzik, hanem zászlóval lengetnek.
http://videa.hu/videok/jarmuvek/vettel- ... NibGMcBXaJ
0.07-nél baloldalt látható, hogy lengetik a zöld zászlót a bírói poszton, és azután előz Vettel.


Egy másik video, ahol már ki is írják, hogy még sem illegális az előzés:

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 3tp3QDAkgo
Kép
Kép
Hattrick: Ádáz Pitonok
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.11.28. 20:23:23

Ezért ne is büntessék meg utólag,utálom az ilyeneket amúgy is. Senkit nem veszélyeztetett,úgyhogy teljesen "vétlen" előzés volt.

Inkább büntették volna meg akkor,amikor az egyik időmérőn bekacsázott Alonso elé. Na ott megérdemelte volna,persze nem kapott.

úgyhogy majd jövőre :!:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.11.28. 17:57:24

Valóban Kobayasit szabályosan előzi meg, mivel a folyamatos sárga fény a csúszós pályára figyelmeztet. Ellenben a villogó sárga a sárga zászlónak felel meg, amit Vergne megelőzésénél láthatunk a második videon. De most komolyan bárki is úgy gondolja, hogy ezzel fogják elvenni a címét? Ígyis-úgyis elment volna Vergne mellett. Ha meg kap egy boxutca áthajtást a futamon, akkor úgyis visszakapaszkodott volna. Utólag kiadott 20mp eléggé erős túlzás lenne. VB-t nem fognak így eldönteni. (akkor sem, ha a szabályok szerint járna ezért bünti.)
Avatar
piton
Capitá del Barça
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2008.10.07. 15:33:49
Tartózkodási hely: Waitzen

2012.11.28. 17:51:59

Ezek narancssárga jelzések, ami csúszós pályára figyelmeztet, előzni simán lehet mellette. Ezt már korábban is beírtam ide a fórumra, nem tudom minek kellett megint előszedni...
Ha szabálytalan lett volna akkor járt volna érte a büntetés, de ha az elmaradna, akkor a Ferrari már rég megóvta volna. Egyik sem történt meg, szóval nincs miről beszélni!!!
Persze provokálásra jók ezek...
Kép
Hattrick: Ádáz Pitonok
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2012.11.28. 16:59:29

Én az 1. videón azt látom hogy Vettel megelőzi a szemmel láthatóan lassúbb Saubert aki nem is védekezik.Szerintem azért nem védekezett,mert úgy gondolta hogy Vettel abban a helyzetben nem előzheti meg.Szvsz eléggé elképzelhetetlen hogy Kobayashi(aki ugye híresen agresszíven vezet) rendes versenykörülmények között ne rántsa rá az autót Vettelre.

A 2. videón meg 0:01-től 0:04-ig tisztán látszik a SÁRGA zászló.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.11.28. 16:53:08

Felesleges elolvasni, tudom, hogy az a narancs jelzés, látni. Az, hogy a cikkben mást írnak, attól még nem biztos, hogy az úgy van.
Amúgy Alonsos vagyok, mielőtt azt hinnéd, hogy azért mondom, mert Vettel fan vagyok.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2012.11.28. 16:50:45

StickyFingaz írta:
Őőő..elolvastad a cikket vagy csak a videókat nézted meg?
Ez inkább rád vonatkozik. Ugyanis narancssárgánál nem szabálytalan.
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2012.11.28. 16:47:53

S.Agüero írta:
StickyFingaz írta:Ezt nem azért linkelem be ide,hogy egy újabb vitát robbantsak ki.Csak egy kis érdekesség...
http://sporthirado.hu/cikk-f1_auto_moto ... nok_-68883
Az a narancsságra jelzés a csúszós pályát jelzi, hogy vigyázzanak. :)
Őőő..elolvastad a cikket vagy csak a videókat nézted meg?
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.11.28. 16:43:12

StickyFingaz írta:Ezt nem azért linkelem be ide,hogy egy újabb vitát robbantsak ki.Csak egy kis érdekesség...
http://sporthirado.hu/cikk-f1_auto_moto ... nok_-68883
Az a narancsságra jelzés a csúszós pályát jelzi, hogy vigyázzanak. :)
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2012.11.28. 16:37:44

Ezt nem azért linkelem be ide,hogy egy újabb vitát robbantsak ki.Csak egy kis érdekesség...
http://sporthirado.hu/cikk-f1_auto_moto ... nok_-68883
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.11.27. 16:18:10

Ronaldinho&Barca írta:Mélyen elkeserítő egyesek hozzáállása, megnyilvánulása itt. Én normális hangvételben leírtam a véleményem, ha más gondolatait nem tudod tiszteletben tartani, akkor nem kötelező megnyilvánulni, így meg pláne. Egy szóval nem mondtam, hogy ki vagyok bukva, hogy Vettel győzött végül, csak jobban örültem volna ha a spanyol húzza be a harmadikat, mivel a ferrari a kedvenc csapatom. De felesleges is bármit mondani, úgy is abba köttök bele, amibe csak akartok. ;)
Nyilván neked szólt a legkevésbé, felesleges felszívnod magad. Csak az ilyen kérdésekre fogalmazódnak meg az ilyen légbőlkapott, parttalan vitázáshoz vezető "válaszok".
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.11.27. 16:06:20

LG írta:
Ronaldinho&Barca írta:
Ozsi!

Látom, sikeresen félre értetted a "feljöveteles" részt. Bárki is jöjjön fel az utolsó helyekről előkelő pontszerző helyre, akár dobogóra, akkor is ez a véleményem. Csak azt írtam, hogy 5-6 éve azért jóval nehezebb volt ezt elérni, hogy valaki ennyire könnyedén felküzdje magát, ezzel a mezőny kettészakadására céloztam, hogy van 3 élcsapat és kb. a többiek, hígult a mezőny nagy része, elég rendesen, az az igazság véleményem szerint. Nem kell mindent támadásnak venni azért, mert Vettel neve ott van a mondatban.
Szerintem nem hígult a mezőny, sőt! Főleg a szezon első felében nagyon változóak voltak futamonként az erőviszonyok, de a második felében sem emelkedett ki annyira a 3 top csapat a mezőnyből, mint más szezonokban. Mert voltak olyan szezonok, ahol tényleg egy, vagy két csapat folyamatosan agyonverte a mezőnyt, ha ők nem estek ki, a többieknek közük nem a dobogós helyekhez.
És azért emlékszem én régebbről is, hogy valaki az utolsó helyekről jött fel nagyon előkelő helyekre, pl. Schumi jó párszor eljátszotta ezt, de pl. Kimitől is emlékszem néhány ilyenre a McLaren-es időszakából.
Vagy amikor Alo a Hungaroringen 2006-ban lealázta a mezőnyt esőben (szépséghiba, hogy rosszul tették fel a kerekét)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.11.27. 09:35:36

Ronaldinho&Barca írta:
Ozsi!

Látom, sikeresen félre értetted a "feljöveteles" részt. Bárki is jöjjön fel az utolsó helyekről előkelő pontszerző helyre, akár dobogóra, akkor is ez a véleményem. Csak azt írtam, hogy 5-6 éve azért jóval nehezebb volt ezt elérni, hogy valaki ennyire könnyedén felküzdje magát, ezzel a mezőny kettészakadására céloztam, hogy van 3 élcsapat és kb. a többiek, hígult a mezőny nagy része, elég rendesen, az az igazság véleményem szerint. Nem kell mindent támadásnak venni azért, mert Vettel neve ott van a mondatban.
Szerintem nem hígult a mezőny, sőt! Főleg a szezon első felében nagyon változóak voltak futamonként az erőviszonyok, de a második felében sem emelkedett ki annyira a 3 top csapat a mezőnyből, mint más szezonokban. Mert voltak olyan szezonok, ahol tényleg egy, vagy két csapat folyamatosan agyonverte a mezőnyt, ha ők nem estek ki, a többieknek közük nem a dobogós helyekhez.
És azért emlékszem én régebbről is, hogy valaki az utolsó helyekről jött fel nagyon előkelő helyekre, pl. Schumi jó párszor eljátszotta ezt, de pl. Kimitől is emlékszem néhány ilyenre a McLaren-es időszakából.
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.11.27. 01:39:08

Megvan miért ment arra Kimi:
Kép
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.11.26. 21:34:02

piton írta:Na ez jó, az olasz és spanyol lapok is elismerik Vettel tehetségét, és azt hogy megérdemelten lett világbajnok idén. Csak azért említem meg, mert ha valakiknek fájhat Vettel győzelme az ők.

http://www.nemzetisport.hu/f1/vettel-a- ... le-2194883
Majd biztos lehozzák az újságírók, hogy Miért ez a német lett a VB győztes. Nem is tud versenyezni, nem érdemelte meg stb ...

ezt te elhiszed? :D Minden bizonnyal a spanyolok, akik Alonso miatt szerették meg a Forma-1-et majd két kézzel és állva tapsolják Vettelt....
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4525
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2012.11.26. 21:23:03

barca99 írta:
Ezt a szánalmas dedót komolyan is gondoljátok, vagy csak így jön ki a frusztráltság? Elképesztő mennyire mélyre tudtok menni, persze vica-versa. Ha meg Schumacher drukkerként vagy ennyire kibukva, akkor ennyit: Karma is a bitch.

Mert egyébként pont azt csináljátok, mint aki habzó szájjal fújja mindenhol, hogy Messi nem is akkora játékos, csak hát ebben a Barcában nyilván könnyű.
Mélyen elkeserítő egyesek hozzáállása, megnyilvánulása itt. Én normális hangvételben leírtam a véleményem, ha más gondolatait nem tudod tiszteletben tartani, akkor nem kötelező megnyilvánulni, így meg pláne. Egy szóval nem mondtam, hogy ki vagyok bukva, hogy Vettel győzött végül, csak jobban örültem volna ha a spanyol húzza be a harmadikat, mivel a ferrari a kedvenc csapatom. De felesleges is bármit mondani, úgy is abba köttök bele, amibe csak akartok. ;)

Ozsi!

Látom, sikeresen félre értetted a "feljöveteles" részt. Bárki is jöjjön fel az utolsó helyekről előkelő pontszerző helyre, akár dobogóra, akkor is ez a véleményem. Csak azt írtam, hogy 5-6 éve azért jóval nehezebb volt ezt elérni, hogy valaki ennyire könnyedén felküzdje magát, ezzel a mezőny kettészakadására céloztam, hogy van 3 élcsapat és kb. a többiek, hígult a mezőny nagy része, elég rendesen, az az igazság véleményem szerint. Nem kell mindent támadásnak venni azért, mert Vettel neve ott van a mondatban.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
piton
Capitá del Barça
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2008.10.07. 15:33:49
Tartózkodási hely: Waitzen

2012.11.26. 20:44:01

Na ez jó, az olasz és spanyol lapok is elismerik Vettel tehetségét, és azt hogy megérdemelten lett világbajnok idén. Csak azért említem meg, mert ha valakiknek fájhat Vettel győzelme az ők.

http://www.nemzetisport.hu/f1/vettel-a- ... le-2194883
Kép
Hattrick: Ádáz Pitonok
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.11.26. 19:07:59

Nem besértődtem, és nem is arra írtam. Nyilván láttam már olyat, hogy valakinek komolyabb ütéstől nem sérült a kocsija, de ezen a képen ez aért egy falat súrolós ütésnél jóval erősebbnek tűnt.
Amiért kicsit keményebben írtam az az, hogy te azt mondtad, én vádaskodom. Pedig külön leírtam, hogy simán csak az egész szitut tartom érdekesnek, és nem Vettel elleni hadjárat célzattal írtam...
Avatar
piton
Capitá del Barça
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2008.10.07. 15:33:49
Tartózkodási hely: Waitzen

2012.11.26. 18:57:16

Eazzy írta:
piton írta:
Ha tudnád, hogy a hátsó kerekek felfüggesztése jóval erősebb, tehát többet bír ki, mint az első kerekeké, akkor nem kellene megint a Red Bull ellen vádaskodni. Persze tudom, hogy nagyon örültél volna, ha Vettel kiesik
Na most erre mit írjak Ozsikám?

piton! te tényleg nem álltál sorba ész osztásnál, vagy csak simán szeretsz veszekedni? Direkt odaírtam, hogy teljesen függetlenül Vetteltől, és nem őt támadólag rakom be, hogy egyébként egy ilyen ütéstől, hogy tud végig menni versenytempóban valaki...már gratuláltam is a fritznek...áhh, na ilyenkor szál el az agyam, hogy ilyen emberek is szabadon futkároznak mint te..
Feltételeztem attól, hogy aki sok futamot látott már az tudja, hogy ilyesmi gyakrabban előfordul. Nem csak a Red Bull autója bírja ki ezeket. (ha nem régóta nézed a F1-et akkor persze elnézést.)
Mellesleg raktam oda egy smile-t is, szóval nem kéne besértődni.
Kép
Hattrick: Ádáz Pitonok
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.11.26. 18:36:27

Eazzy írta:[
Most nem vitaindítónak, de a RB-nél az orrnél használt gumianyag már a felni is, vagy mi a szöszért nem tört ki a kereke?

(a mostani hangulatot figyelembe véve NEM Vettel makkerolása miatt tettem be, csak érdekesség képpen, hogy úgy egyébként ezt hogyan bírta ki az RB?)
Én az ilyenek miatt mondom azokat Vettelről amit,hogy ő is ugyanannyira szerencsés,mint Alo,csak más értelemben.
Őt éri egy pech,mint itt a rajtnál,de ebből is 1000féleképpen kijöhetett volna,de a lehető legjobban jött ki. itt 100esetből 99,5ször kiesik az adott versenyző,az ő autójának meg alig lett baja. és ezt akárhogy csűrjük csavarjuk,bazi nagy mák.

Nah mindegy, jövőre megpróbálhatja Alonso megint,hátha kap egy olyan vasat,ami időmérőn is jó tud lenni,mert versenyen nem akkora a lemaradása. Csak ugye,Vettel pole,mire Alonso előreverekszi magát 4-5 emberen,már a német elment fél perccel a mezőnytől,onnantól veszett ügy. Úgyhogy van meló a holtszezonban a ferrarival, mert a RB gyengébb nem lesz,meg ők évközben is tudnak érdekes dolgokkal belenyúlni a kocsiba,ha kell,szóval okos 3 hónap kell a pirosaktól 8)

Én amúgy istállónak szurkolok,ezért is akartam volna,hogy Hamilton jöjjön a Ferrariba 1-2 VB-t nyerni,mert ő méltó rá tudása alapján. Aztán ebből lehet majd egyszer Vettel lesz,akkor le kell nyelnem,és fogok a ferrarinak szurkolni, nem fogom miatta megutálni őket.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.11.26. 18:34:59

piton írta:
Eazzy írta: Most nem vitaindítónak, de a RB-nél az orrnél használt gumianyag már a felni is, vagy mi a szöszért nem tört ki a kereke?

(a mostani hangulatot figyelembe véve NEM Vettel makkerolása miatt tettem be, csak érdekesség képpen, hogy úgy egyébként ezt hogyan bírta ki az RB?)
Ha tudnád, hogy a hátsó kerekek felfüggesztése jóval erősebb, tehát többet bír ki, mint az első kerekeké, akkor nem kellene megint a Red Bull ellen vádaskodni. Persze tudom, hogy nagyon örültél volna, ha Vettel kiesik
Na most erre mit írjak Ozsikám?

piton! te tényleg nem álltál sorba ész osztásnál, vagy csak simán szeretsz veszekedni? Direkt odaírtam, hogy teljesen függetlenül Vetteltől, és nem őt támadólag rakom be, hogy egyébként egy ilyen ütéstől, hogy tud végig menni versenytempóban valaki...már gratuláltam is a fritznek...áhh, na ilyenkor szál el az agyam, hogy ilyen emberek is szabadon futkároznak mint te..
Avatar
piton
Capitá del Barça
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2008.10.07. 15:33:49
Tartózkodási hely: Waitzen

2012.11.26. 18:17:20

Eazzy írta: Most nem vitaindítónak, de a RB-nél az orrnél használt gumianyag már a felni is, vagy mi a szöszért nem tört ki a kereke?

(a mostani hangulatot figyelembe véve NEM Vettel makkerolása miatt tettem be, csak érdekesség képpen, hogy úgy egyébként ezt hogyan bírta ki az RB?)
Ha tudnád, hogy a hátsó kerekek felfüggesztése jóval erősebb, tehát többet bír ki, mint az első kerekeké, akkor nem kellene megint a Red Bull ellen vádaskodni. Persze tudom, hogy nagyon örültél volna, ha Vettel kiesik.
Erről már sokszor volt szó az elmúlt években a közvetítések során. Első keréknek nem kell nagy ütés, h kitörjön egyből. Hátsó viszont kibír kisebb nagyobb ütéseket is, de itt az ütközés szöge, vele érintkező felület és egyéb más tényezők is befolyásolhatják a kimenetelt. Pl. utcai pályákon is sokszor ütköznek a fallal még sem lesz baja a keréknek, persze vannak kivételek. :wink:

Hülkenberg Hamilton ütközésnél is, hátsó és első kerék ért össze. Ezek szerint ők is vmi különleges anyagokat használnak? Nem hiszem!
http://www.youtube.com/watch?v=vHMjVEbQprk
Kép
Hattrick: Ádáz Pitonok
Lego
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.01.26. 21:59:44
Tartózkodási hely: Maglód

2012.11.26. 18:07:37

Másrészről tényszerűen nem lehet megállapítani azt,hogy ki mennyivel jobb. Csak akkor derülhet ki, ha egy csapatban lennének. Jelenleg az a büdös nagy helyzet, hogy MINDKETTŐ kihozta a maxot az aktuális lehetőségeiből, így nem lehet azt írni,hogy ez vagy az BIZTOSAN jobb.
Pedig de... :lol:
Viccet félretéve azért az elgondolkodtató, hogy szakmabeliek közül is sokan ezt állítják (pl maga Horner is), nem csak a lelkes amatőr és "Mezei" szurkolók.
Abban egyetértek, hogy mindketten kihozták a maxot...éppen ezért volt ez az első VB címe Vettelnek amiért keményen megharcolt és meg is érdemelt teljes joggal. Amúgymeg két uolyan autó nincs...még csapaton belül sem, így ez az elmélet megbukott.
Egyrészről sokkal régebb óta van itt, így a tapasztalata is nagyobb, ezt is figyelembe kell venni a mérlegelésnél.
Ezmegmi? :roll:
Akár pont ezért is lehet jobb, de ezért ne kelljen má elnézést kérnie... :lol:
Nem tett semmi csodát a spanyol, a kocsija megbízható volt
A Renault-é is... mégse volt sok közük a VB-hez. Versenyben pedig az RB és a Meki kocsija sem volt rossz, hisz aki feljön az uccsó helyről 3-4 kör alatt kétszer az nem panaszkodhat. A Ferrariból 2 dolog hiányzott... az időmérőkön való tündöklés, vmint a gumikkal való játék... Pirelliék nem voltak kompatibilisek a számunkra...
Összességében pedig bár nem estünk ki annyiszor, mint Vettel, de a hátrányaink nekünk is megvoltak...bőven.
A szerencsefaktorhoz pedig nem mondok semmit...Real-Barca az egész :lol:
Sajnos minden klubnál csoportosul egy maroknyi idióta, aki arra törekszik, hogy bemocskolja más csapatok hírnevét" – Brendan Rodgers.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.11.26. 17:38:57

Eazzy írta:
Most nem vitaindítónak, de a RB-nél az orrnél használt gumianyag már a felni is, vagy mi a szöszért nem tört ki a kereke?

(a mostani hangulatot figyelembe véve NEM Vettel makkerolása miatt tettem be, csak érdekesség képpen, hogy úgy egyébként ezt hogyan bírta ki az RB?)
Ez egy nagyon jó kép. Irigykedve is nézem, h ezután gond nélkül végigtolta a futamot, miközben Hami verdája ettől talán kisebb ütéstől is nyakát, illetve kerekét szegte :roll:

Nagyon összekalapálták ezt az üdítősdobozt. Múltkor is ugye leszakadt az alja és még kis híján attól is csak gyorsabb lett :D

Kölcsön kellett volna kérni egy kicsit az anyagból, amiből a RB-ok vannak és akkor lett volna egy kicsi esély a végéig harcban lenni a VB-ért :)
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.11.26. 17:28:43

Kép

Most nem vitaindítónak, de a RB-nél az orrnél használt gumianyag már a felni is, vagy mi a szöszért nem tört ki a kereke?

(a mostani hangulatot figyelembe véve NEM Vettel makkerolása miatt tettem be, csak érdekesség képpen, hogy úgy egyébként ezt hogyan bírta ki az RB?)
Válasz küldése