Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3551
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.02.23. 14:35:17

Hááát egyet értek Bobbal.Valahogy túl sok jel van arra hogy nekünk áll a zászló.Ilyenkor szokott gáz lenni.Nagyon nem bánnám ha nem a BLben jönne az első zárlat az éven.
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.02.23. 14:20:56

visca el barca írta:
Bob_Marley írta:Én nagyon óvatosan kezelném ezeket a sima meg hasonló kijelentéseket, mert csak leverték pl a Bayernt, csak visszamásztak a csoportban a sírból, csak ott vannak a bajnokságukban elől. Otthon, nekünk idegenben, ez egy kifejezetten nehéz meccs, s megfelelő alázat kell hogy en bloc sikeres legyen ez a párharc.
mondjuk nálad ez alap, te még általában a 3. osztályú kupaellenfelektől is rettegsz, hogy milyen szervezettek és meglepetést okozhatnak :lol: :lol:
Na ez azért több mint költői túlzás, főleg pl mikor vezetünk akkor már aztán abszolút nem szoktam "rettegni". :D Nemzetközi kupa, jó csapat az Arsenal, tisztelni kell őket. Legalábbis én mindig úgy vagyok vele, hogy lehet most jól megy, de olyankor eszembe jut, hogy pl a Kiev nyer 4:0-ra ellenünk vagy éppen a Valencia 4:1-re.

Egy kupapárharcban a legfontosabb, hogy tovább kell menni, ennek tükrében a második hogy rúgjunk gólt idegenben, harmadik már hab a tortán ha nem kapunk ki. :D Én így állok hozzá mindig, s most is, hogy 1:1 az tökéletes, nekem pl.
Kép
Kép
Kép
Avatar
fcb77
Barça B
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2005.06.10. 09:21:50
Tartózkodási hely: Budapest

2016.02.23. 14:01:56

Szánalmas ez a kis korcs :D
gamerpapa írta:Bocsi srácok kicsit off, de érdekes lehet:

https://www.facebook.com/utwenger/?fref=ts" target="_blank

Olvassátok el a gyalázkodó cikket :D Kommentelni fölösleges, csak a Cselszi és Margit szurkolók ajnározását hagyja fent a művelt cikkíró.
Mennyire érezheti magát butthurt-nek egy 10-es skálán a tag?
:D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.02.23. 13:10:18

Bob_Marley írta:Én nagyon óvatosan kezelném ezeket a sima meg hasonló kijelentéseket, mert csak leverték pl a Bayernt, csak visszamásztak a csoportban a sírból, csak ott vannak a bajnokságukban elől. Otthon, nekünk idegenben, ez egy kifejezetten nehéz meccs, s megfelelő alázat kell hogy en bloc sikeres legyen ez a párharc.
mondjuk nálad ez alap, te még általában a 3. osztályú kupaellenfelektől is rettegsz, hogy milyen szervezettek és meglepetést okozhatnak :lol: :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2016.02.23. 12:46:04

Bob_Marley írta:Én nagyon óvatosan kezelném ezeket a sima meg hasonló kijelentéseket, mert csak leverték pl a Bayernt, csak visszamásztak a csoportban a sírból, csak ott vannak a bajnokságukban elől. Otthon, nekünk idegenben, ez egy kifejezetten nehéz meccs, s megfelelő alázat kell hogy en bloc sikeres legyen ez a párharc.
Én is azt látom, hogy itt nagyon sokan sima meccsre számítanak, remélem a játékosok nem esnek ugyanebbe a hibába. Az nem kérdés, hogy minőségben felettük állunk, de ha nem megfelelő a hozzáállásunk akor megviccelhetnek minket, és nagyon nem szeretném (több gólos) hátrányból kezdeni a visszavágót.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.02.23. 12:38:36

Én nagyon óvatosan kezelném ezeket a sima meg hasonló kijelentéseket, mert csak leverték pl a Bayernt, csak visszamásztak a csoportban a sírból, csak ott vannak a bajnokságukban elől. Otthon, nekünk idegenben, ez egy kifejezetten nehéz meccs, s megfelelő alázat kell hogy en bloc sikeres legyen ez a párharc.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.02.23. 12:09:13

Szoros meccsre számítok, de a cikk elolvasása után nagyon remélem hogy gálát rendezünk a frusztrált kislányok ellen. :)
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
gamerpapa
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2007.09.05. 14:44:16

2016.02.23. 11:44:20

Bocsi srácok kicsit off, de érdekes lehet:

https://www.facebook.com/utwenger/?fref=ts" target="_blank

Olvassátok el a gyalázkodó cikket :D Kommentelni fölösleges, csak a Cselszi és Margit szurkolók ajnározását hagyja fent a művelt cikkíró.
Mennyire érezheti magát butthurt-nek egy 10-es skálán a tag?
:D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.02.23. 11:34:38

Tobias88 írta:Én reménykedem benne hogy Vidal játszik. Hétvégén Alves borzalmas volt, Vidal pedig eddig az első meccsét kivéve nagyon jól játszik és sokkal jobban védekezik.
igen, este két forgolódás között én is azon gondolkoztam, h talán ez lesz az egyetlen nyitott pont a mai kezdőt illetően.

amúgy rájöttem, hogy kell játszanunk, hogy nem kapjunk gólt. úgy kell csinálni a dolgokat, h mindig sanchezre jöjjön ki a befejezés, ő úgyis kihagyja :mrgreen:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2016.02.23. 11:34:14

Tobias88 írta:Én reménykedem benne hogy Vidal játszik. Hétvégén Alves borzalmas volt, Vidal pedig eddig az első meccsét kivéve nagyon jól játszik és sokkal jobban védekezik.
Ezeket én nem értem honnan szeditek, lehet, hogy Alves borzasztó meccseket hozott le, de én Vidalnál sem a védekezést emelném ki, mert sokszor úgy mennek át rajta, mint kés a vajon. Ellenben Alves a nagyobb meccsekre rendre felszívja magát, és megfelelő teljesítménnyel rukkol elő, olykor pedig kiválóval. Az tuti, hogy Lucho a kezdőbe rakja, ha egészséges, remélem nem cáfol rám.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2016.02.23. 10:45:37

Én reménykedem benne hogy Vidal játszik. Hétvégén Alves borzalmas volt, Vidal pedig eddig az első meccsét kivéve nagyon jól játszik és sokkal jobban védekezik.
94:39 6 - 1
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.02.23. 10:26:10

Feast4 írta:Nem tudom én mindig vigyázok az ilyen simán verjük őket kijelentésekkel. Kicsit szerintem most lebecsüljük őket. Szerintem két meccs alapján fogunk tovább menni.
Inkább megérzések voltak ezek, mint kijelentések. Az Arsenal egy fokkal se erősebb, mint máskor, mi viszont igen. Benne van a pakliban a szoros meccs is, de ez is olyan, mint a Clasico volt. Minden benne van, de amíg ők maximum egy egygólos győzelemben reménykedhetnek, ha nekünk semmi, nekik minden összejön, addig mi lazán elverhetjük őket 4-5 góllal is és még csak meglepetésnek se minősülne a dolog.
Guardiola idején amúgy is szokása volt a csapatnak a túlzott tisztelet idegenben(vagyis még a gyengének is tűnő ellenfelet se rohantuk le, hanem lazán passzolgattunk, mert túlzottan is tiszteltük az ellenfelet. Összehasonlításképp felhoznám a tavalyi City és PSG idegenbeli meccseken, ahol magasról tettünk rá, ki az ellenfél és olyan meccset nyomtunk le, hogy egy spanyol kiscsapat is elszégyellte volna magát a helyükben. A City ellen pl szoros volt az eredmény, de az 5-0 lett volna a reális) meg a vaskalapos mentalitás, vagyis nem alkalmazkodunk egyáltalán senkihez. Az Arsenal elég suta csapat ilyen szempontból. Szeretik tartani a labdát, de a védekezésük nehézkes, pontatlan és úgy általában töketlen. Az ilyen csapatok ellen kell engedni némi területet néha. Hadd szóródjanak szét, aztán agyon lehet őket kontrázni. Nem végig persze, de néha. Ez a másik dolog, amit imádok LE-n. Hullámokban játszik a csapat. Pep alatt kb egy szinten toltuk végi az egész meccset, LE alatt jól látszik, hogy időszakokra vesszük át a teljes dominanciát, máskor pedig hagyjuk őket passzolgatni és kontrázunk. Úgy gondolom, ha a Barca kellően rugalmas taktikát vonultat fel, akkor az Arsenal nem tudja majd azzal tartani a lépést. Azt se fogják tudni, hogy most védekezni vagy támadni akarnak, a káosz közepette pedig az MSN keményen büntet.
Kovbal88 írta:...
Ezzel nagyon nem tudok egyetérteni. Az Atletico játéka teljesen átalakult idén. Sokkal inkább labdatartásra játszanak és próbálnak dominálni. Sokkal több a tehetség a csapatukban, sokkal kevesebb az izom. A védelmük ügyes, de nem nagy szám. Láthattuk, mi is félgőzzel vertük őket, ráadásul rendes középcsatár nélkül bajos.

Real. Már a megfelelő topikban kifejtettem bővebben miért nem esélyes. Volt egy anomáliás és, amikor megnyerték, azonkívül volt pár elődöntő, amiből mindig simán kiestek. Nem az a valós játékerejük, amit a BL győzelemkor hitette el, sokkal közelebb áll a mostanihoz.

Barca: B átok ide vagy oda, már szezon előtt is állítottam, hogy sose lesz még ekkora esélye egy csapatnak címet védeni. Összehasonlítva a tavalyival: Masch némileg gyengébb, illetve Vidal nem fogja tudni azt nyújtani, amit tavaly szezon végén Alves,továbbá hiányzik a támadó-csere de a többi poszton még inkább erősödtünk. Iniesta tavaly nem volt nagy szám, idén csúcsforma. Busquets tökéletesen beletanult a jelenlegi játékrendszerbe, Neymar, Suarez mindketten még jobban beleszoktak a csapatba, mellé a pad sokkal erősebb, mint eddig. Szóval átok ide vagy oda, logikusan gondolkodva a Barca a fő esélyes.

Juve: nekik van esélyük, sztem a Bayernt meg is lepik alaposan. A gond a Juve esetében az, hogy sok játékos távozott és ugyan minőségben állnak olyan jól, mint tavaly(Pirlo már tavaly nagyon lassú volt és Tevez is inkább jó melós, mint Dybala féle kifforróban levő zseni), de pont olyan játékosokat vesztettek velük és VIdallal, akik nagy rutinnal rendelkeznek és ha gond van, nem pánikolnak be. Pl a jelenlegi Juve nem tudna ellenünk 0-1-ről visszajönni a meccsbe, hanem összezuhanna.

Bayern: továbbra is azt érzem, hogy az egész filozófia itt erőltetett és tudathasadásos emberek tömkelege szaladgál. Németek, tehát gyorsan, agresszívan játszanának, sok futással, erre Pep nyugodt labdajáratásra kényszeríti őket. Sztem ez idén se válik be. Egy tökös, agresszív csapat remek counterpick ellenünk: Juve, Barca
A Fifa egy szégyen
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3551
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.02.23. 09:49:55

Nem tudom én mindig vigyázok az ilyen simán verjük őket kijelentésekkel. Kicsit szerintem most lebecsüljük őket. Szerintem két meccs alapján fogunk tovább menni.
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4005
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2016.02.23. 09:38:02

Az 1:1 szerintem is jó eredmény vagy a sok gólos döntetlen.
Én viszont 1:2-es eredményt jósolok.Kiélezett, top formában nem okozhat gondot a továbbjutás két meccs alapján. Sokkal jobbak vagyunk.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.02.23. 09:22:01

Én ikszre toltam, mindig óvatosabb vagyok egy kupapárharcban, de idegenbe kezdeni előny, egy 1-1 eredménnyel maximálisan ki is egyeznék. A legfontosabb, hogy rúgjunk valahogy egy gólt idegenben.
Kép
Kép
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.02.23. 09:04:27

Egy angol csapatot idegenben is el kell verni. Sima győzelmet várok.
Eddig egyik spanyol csapat sem kapott gólt a két kupában, remélem tovább viszi ezt az Atlético és mi is.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2016.02.23. 08:46:02

nehezebb így esélyeket mérlegelni, hogy egy olyan! Las Palmas meccs után vagyunk. már éppen kezdtem bele élni magam, hogy stabilabbá váltunk, aztán pedig fenét..(ok. ok. győztünk!! tudom, de....)
amúgy csak ennyi az aggodalmam. láttam két meccsét az Arsenalnak mostanában, Özil valóban jó formában tolja, van 2-3 vágtázójuk ami ugye ránk különösen veszélyes lehet, de nem mondanám igazán gólerősnek őket. a chileit ismerjük semmit nem változott időnként ki cselezi még saját magát is Giroud egy"futóbolond" nem igazán tartok tőle persze van néhány húzós név : Ramsey,Debuchy,Velbeck, Chamberlain,... de ha odafigyelünk ezekkel el lehet bírni. haaz MSN hozza magát és Pique-ék nem alszanak be nem lehet gond.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2200
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2016.02.23. 08:16:29

Szerintem az idei BL legnagyobb esélyese
- az Atletico Madrid. Pont azt játsszák, ami egy kupapárharchoz kell. Nem kapnak gólt, viszont rúgnak mindig egy kettőt.
-Aztán a Real Madrid, kicsit jobban összeállnak még május végére, akár nekik is összejöhet a 11.
- Barcelona, ha nem címvédésről lenne szó, előrébb tenném magunkat a sorba, de mi se nyerhetjük meg az összes döntőnket. Ez az ami nem a csapat mellett szól.
-Juventus/Bayern nem hiszem, hogy a Bayern tovább fog jutni a Juve ellen, mivel nagyon a hatása alatt vannak, hogy Pep eligazol, ha mégis akkor bármi lehet. A Juve meg megérdemelné végre a serleget. Volt két elbukott döntőjük.

Én ebben az öt csapatban hiszek, mint végső győztes a másik 11-ben egyáltalán nem. Roma már kiesett, ahogyan a Gent is.
Talán még az Arsenal mutathatna valamit, de ahogy ősszel kezdték a BL-t és (vitték a tippmixet) nem érdemelnek semmit)
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4005
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2016.02.23. 05:46:12

roby122 írta:Arra lennék kíváncsi, hogy Vermaelen fog-e lehetőséget kapni.
Erre én itthon fotelból tudom a választ, hozzá nem értőként: 1 percet sem.
Valami tragikus dolognak kell történnie ahhoz, hogy a Pique-Masch kettős ne lépjen pályára. Rádaásul khv.-ben Matyi is előtte van a rangsorban.
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2016.02.22. 23:15:24

Henry nyilatkozta ma, hogy ha a Barca biztos győzelmet akar, akkor megöli Özil játékát, mert onnantól kezdve az Arsenal játéka halott. Valamint azt is elmondta, hogy az Arsenal csak védekezni fog, és kontrákra fog menni.
Barca esti edzésén is kinn volt a stadionba.


Arra lennék kíváncsi, hogy Vermaelen fog-e lehetőséget kapni.
Tromort77

2016.02.22. 22:37:33

Nem tudom volt-e már a fórumon, de aktívkodott a Barca twitter oldala és megosztott egy rövid videót Henry egyik góljáról és megjegyezték, hogy mindkét csapat sztárja volt és bejelölték az Arsenal twitter oldalát a bejegyzésben.

Majd az Arsenal válaszolt egy szép Henry találattal majd arra rákontrázott a Barca amire szintén válaszolt az Arsenal.

Zseniális. =D> 8)

https://twitter.com/FCBarcelona/status/ ... 51648?s=09
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2016.02.22. 21:08:34

Hasonló forgató könyvet várok amit Noname szépen levezetett. Ha belőjjük az elején a helyzeteket akkor sima lesz, ha pedig nem és az Arsenal tud élni a kevés lehetőségével akkor szoros lesz és bármi lehet. A jó meccs azt hiszem garantált.

Érdekes, hogy a 3. kék színű szerelésben játszunk majd. Az idegenbelit sokkal jobban kedvelem.
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2016.02.22. 14:01:52

A csapat végiglötyögte a szombati meccset, minimum foci volt, még a harmadikat se erőltették, csak tartották az eredményt.
Messi, Iniesta és Neymar jót sétálgattak a napsütésben. :)
Total BL meccs előtti energiatakarékos üzemmód.
Suarez érthetően volt bosszús, hamarabb eldönthette volna, hogy a társak még lazábban sétáljanak.

Ami viszont elgondolkodtató, az Arda Turan sokadik tengi-lengi alibijátéka. Aztán out is, mert védekezni is elfelejtett a sárga mellett (pedig igazán csipkedhette volna magát, holnap pályára sem léphet, persze LE lekapta, mert szombaton játszani kell a Sevilla ellen).
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2016.02.21. 20:10:22

Szoros győzelmet várok kevés góllal: 0-1 vagy 1-2
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.02.21. 18:47:03

Eddigi 2 meccsen egyértelműen az Arsenal örülhetett. Amikor 2-2 volt, kb 5-0 lehetett volna a 10. percben ide, de rengeteg helyzet kimaradt. Amikor 2-1-re nyertek, akkor is mi domináltuk a meccs nagy részét. Szerencséjük is volt, továbbá a mieink elfáradtak a végére és a Pep érában nem volt arra magoldás, ha kifáradt a banda. Ha a kp nem pörgött 100%-on, a játék visszaesett, kontrák híján meg fogatlan oroszlán volt a csapat. Most nem erre számítok. A jelenlegi Barcelona még akkor is életveszélyes, ha mindenki holtfáradt, mert az MSN trióban bármikor benne van a gól/gólok. Régebben ha Messi varázsolt egyet, akkor gól. Most Suarez is bármikor lepattinthat magáról egy fél védelmet és gól lő úgy, hogy a félpályát alig lépjük át. Szoros győzelmet jelöltem, de az az igazság, hogy legalább annyi esély van egy 4-0-ra(ide), mint egy szoros meccsre.
A Fifa egy szégyen
Válasz küldése