Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.01.11. 08:28:02

18Barca99 írta:
Sinya22 írta:De most valamiért azt érzem,hogy megkapjuk valamelyik madridot rögtön.
Akkor viszont még most jöjjön a Real, amég gödörben van, mert ha összeáll a gépezet akkor annyira nem hiányzik a Chelsea előtt ez a párharc.

Bár idén, Valverdével a hátunk mögött (és a friss/visszatérő igazolásokkal) most kezdem először azt érezni, hogy jöhet bárki :twisted:
Még nem jutottunk tovább, és jó esélye van a Celtának is továbbjutni. Nem bíznám el magam, várjuk meg a meccs végét. Amúgy is a Celtával mindig gondjaink vannak.
Egyébként se hiányzik a Real elleni meccs, mert bármi megtörténhet.
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.10. 23:21:30

Sinya22 írta:De most valamiért azt érzem,hogy megkapjuk valamelyik madridot rögtön.
Akkor viszont még most jöjjön a Real, amég gödörben van, mert ha összeáll a gépezet akkor annyira nem hiányzik a Chelsea előtt ez a párharc.

Bár idén, Valverdével a hátunk mögött (és a friss/visszatérő igazolásokkal) most kezdem először azt érezni, hogy jöhet bárki :twisted:
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3360
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.01.10. 21:28:35

Cestus írta:Kiesett a Villarreal is. Lassan nem marad értelmes ellenfél a kupában. Tavaly csupa komoly ellenféllel találkoztunk, idén jó lenne ilyen Leganéseken meg Getaféken átgázolva döntőbe jutni, ahol valószínűleg a Real várna ránk.
Azért ez kicsit erős kijelentés,bent van a két Madrid,a Valencia,a Sevilla is kb biztos. Én a Leganesnek örülnek legközelebb,vagy a holnapi Levante-Espanyol továbbjutójának. De most valamiért azt érzem,hogy megkapjuk valamelyik madridot rögtön. De tény,hogy sokan kiestek,pl a Villareal,vagy a Soci mit összeszerencsétlenkedett múltkor. :D

Kár,hogy nem tudtuk eldönteni múlthéten,meg voltak a helyzetek. Remélem a Celta elfáradt így a Barca és Real után :D
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.01.10. 21:22:55

Kiesett a Villarreal is. Lassan nem marad értelmes ellenfél a kupában. Tavaly csupa komoly ellenféllel találkoztunk, idén jó lenne ilyen Leganéseken meg Getaféken átgázolva döntőbe jutni, ahol valószínűleg a Real várna ránk.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.01.10. 20:26:15

palesz77 írta:Holnapi keret. Arnáiz és Alená bekerültek, Denis, Vidal és Deu kimaradtak.
Szerintem őket el is adjuk legkésőbb nyáron, plusz ugye Arda és szerintem Rafinha is.

Amúgy sima meccset várok, 3-0 körül.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.01.10. 20:09:18

Holnapi keret. Arnáiz és Alená bekerültek, Denis, Vidal és Deu kimaradtak.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.01.08. 08:01:51

Samper írta:Remélem a Real elleni meccs sokat kivett a Vigoból.
Teljesen mindegy, egyrészt még 4 nap van addig, másrészt meg úgyis rajtunk múlik...sztem amúgy sima 2-0, 3-1 lesz.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.01.08. 05:38:17

Remélem a Real elleni meccs sokat kivett a Vigoból.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.01.05. 12:06:18

Normandia írta: Azért maradt le többször, mert valszeg EV azt kérte tőle, hogy segítse a támadásokat. A felállásunk is ilyen volt. Fenti labdavesztésnél nehéz visszaérni a saját pozícióba. Ilyenkor kellene kiváltania a jobboldali kp-nak, mint Alves és Rakéta esetében megtörtént nem egyszer. Jól játszott tegnap még akkor is, ha tényleg volt olyan, hogy megforgatták. A saját “hiba” javítása meg nálam erény és nem negatívum, de nem vagyunk egyformák. :D
én nem azokról beszélek most, amikor fennragadt.
az okés, itt jönne képbe amit te is írsz, hogy valaki visszazár.

azokról a szitukról beszélek, amiből volt rengeteg tegnap, hogy 1v1ben bizony csúnyán megetette majdnem mindenki, aki szembe jött vele. aztán javított.
ebben kéne javulnia, szerintem fejlődőképes a srác és jó lesz ebben is idővel.

erénynek is felfogható, sőt, de jobb lenne, ha első szándékból levenné az emberét a cselnél, és akkor nem kéne utána megszakadni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2018.01.05. 11:57:16

gg86 írta:
Xavier Hernandez írta:Azért ez az összeállítás egy komolyabb tétmeccsen elvérzett volna :(.
Ezt nem értem, nyilván egy komolyabb meccsen nem ilyen kezdővel állunk ki, fölösleges párhuzamot vonni, bármely más összecsapással.
Kiváncsi vagyok Arnaiz sorsa mi lesz, eddig biztató amit mutatott, de gondolom majd hozunk 40 millióért valakit aki ugyanezt lehozza, ő meg mehet máshova.
A meccs képe alapján nekem nem az jött le, hogy a Celta épp a világ legjobb csapatával játszik... még ha ez egy erősen tartalékos és nem összeszokott keret is. Voltak időszakok a második félidőben, amikor a hagyományos labdabirtoklási fölénynek nyomát sem láttam - erre gondoltam.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2018.01.05. 11:49:28

csababarca írta: Ezen perlekedtem régen sokat Mascheranoval kapcsolatban, amikor az egekbe lett magasztalva 1-1 meccs után. Pont így játszott ahogy Semedo: látványos védőmunkával, de úgy, hogy a saját kapitális hibáit javítgatta rendre.
Semedo is ezt csinálta, beforgatták, megetették, majd javított. kihoyta a teljesítményét nullára.

(Mascherano nyilván jobb védő, és nem is volt rá ez jellemző mindig, de sok esetben igen)
Azért maradt le többször, mert valszeg EV azt kérte tőle, hogy segítse a támadásokat. A felállásunk is ilyen volt. Fenti labdavesztésnél nehéz visszaérni a saját pozícióba. Ilyenkor kellene kiváltania a jobboldali kp-nak, mint Alves és Rakéta esetében megtörtént nem egyszer. Jól játszott tegnap még akkor is, ha tényleg volt olyan, hogy megforgatták. A saját “hiba” javítása meg nálam erény és nem negatívum, de nem vagyunk egyformák. :D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.01.05. 10:44:40

visca el barca írta:nem tudom hogy lett enyi emberkénél semedo a meccs embere, védekezésben csak az nem forgatta aki nem akarta.

Ezen perlekedtem régen sokat Mascheranoval kapcsolatban, amikor az egekbe lett magasztalva 1-1 meccs után. Pont így játszott ahogy Semedo: látványos védőmunkával, de úgy, hogy a saját kapitális hibáit javítgatta rendre.
Semedo is ezt csinálta, beforgatták, megetették, majd javított. kihoyta a teljesítményét nullára.

(Mascherano nyilván jobb védő, és nem is volt rá ez jellemző mindig, de sok esetben igen)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.01.05. 10:26:48

kb az kaptam amit vártam, bár vereségre számítottam. nyerhettünk, de ki is kaphattunk volna, reális az X. idegenben lőtt gól fontos, otthon gála kezdővel ütni kell őket. nem tudom hogy lett enyi emberkénél semedo a meccs embere, védekezésben csak az nem forgatta aki nem akarta.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.01.05. 09:13:54

én most az edzőről írnék néhány dícsérő szót elsősorban. annyiszor megértem már itt az elbaltázott rotálásokat elsősorban a rosszul felmért ellenfél okán, hogy ez most üdítőleg hatott, mert bátor de okos és ami fő, még eredményesnek is mondható kiállás volt. neki valahogy egy ilyen meccs után jobban el tudom hinni, hogy dícséri a keretét - ami valljuk be olyan -amilyen.
az egyéni értékelésekkel jószerével egyet értek, olyan kitételekkel amit már le írtam a félidőben is: én Digne-t és Piquet sem láttam olyan jónak, Busquets lassúsága az ilyen gyors, sokmozgásos ellenfeleknél jobban ki jön(a nyilvánvaló erényei mellett), Gomes szerintem jól játszott, és Semédó a korai hibái mellett az egyik legjobb volt.
tudom majd "kifütyültök" érte de megfordult a fejemben tegnap, hogy a 150 M. emberek helyett talán egy Aspas, netán egy Sisto... is megtenné...mindkettő kész veszedelem volt tegnap a védelmünkre.
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2018.01.05. 09:03:23

Xavier Hernandez írta:Azért ez az összeállítás egy komolyabb tétmeccsen elvérzett volna :(.
Ezt nem értem, nyilván egy komolyabb meccsen nem ilyen kezdővel állunk ki, fölösleges párhuzamot vonni, bármely más összecsapással.
Kiváncsi vagyok Arnaiz sorsa mi lesz, eddig biztató amit mutatott, de gondolom majd hozunk 40 millióért valakit aki ugyanezt lehozza, ő meg mehet máshova.
Avatar
Makanaki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2017.12.13. 21:26:49

2018.01.05. 05:27:32

A Celta Vigo most sem volt csalódás, ellentétben a néhány feltörekvő Barca játékossal. Vidal és Denis sehol sem volt, Digne meg hiányzott amikor a lestaktikát tanították. Gomes önmagához képest jó volt, mert szerzett pár labdát és még a gólpasz is összejött neki, azon kivül csatárként zavarta a védelmet párszor. A többiek is túl lazán vették ezt a meccset, kivéve Arnaiz és Semedo. Ez a meccs is bármi lehetett volna, jó hogy x lett. Szokatlan volt hogy a védelem eddig nem hagyta ennyire kapussal szemben az ellenséget, most párszor moziztak. Arnaiz pedig hamarosan jobb lesz mint Luiz Suarez, remélem jövőre bekerül az első csapatba, igaz ha csak padozni fog, akkor inkább játsszon a B-be.
„Ne bízz meg semmiben, ami gondolkodik, de nem látni, hogy hol tartja az eszét!”
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2018.01.04. 23:18:56

Azért ez az összeállítás egy komolyabb tétmeccsen elvérzett volna :(. Paulinho nem igazán találta ma a helyét a pályán, és a mindig csodás Busquets sem brillírozott, hiányoztak ehhez a játszótársak a középpályán... bár ha a szép lövése bemegy, biztos kapott volna valakitől egy pontot a fenti szavazáson :). Aleix Vidal, André Gomes (suta próbálkozásai és a gólpassza ellenére, mely inkább mázli volt, és Arnaiz tehetségét dicséri) meg egyszerűen nem ütik meg a Barca szintjét, ahogy a meccsen mutatott játéka alapján Denis Suárez is inkább egy kiscsapatba illene. Semédo egyértelműen a csapat legjobbja volt, a meccs egészét tekintve a többi védő is jól teljesített, bár a gól pillanataiban azért volt némi zavar...
Mindegy, 1:1, nem volt ez se szép meccs, de előnyben vagyunk, megyünk tovább Valverde útján.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.01.04. 21:51:51

Bob_Marley írta:Tökéletest hoztunk, idegenbeli gól és iksz. Otthon nem szabad elbukni.
Azért egy kis szerencsével vagy több bátorsággal a gyozelem is meglehetett volna, de amugy ja, innen mar illik eljutni a 8 közé.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.04. 21:50:20

wild írta:35 millió volt.
Igazad van, belekevertem az aranylabdás záradékot. Mit fogyasztottak amikor ezt beleírták? #-o
Ettől függetlenül, ha az idei teljesítményét nézem, szerintem már egyáltalán nem lóg ki a csapatból lefele. Több idegenbeli húzós rangadón is jól szerepelt ősszel (szigorúan az előző évi Andre Gomeshez képest).

Szavazásnál kár, hogy csak egy emberre lehet szavazni most kivételesen, mert szerintem mindkét szélső védőnk magas szinten nyomta, így Digne is kapna nálam egy szavazatot. Hibátlanul lehozta az egész mérkőzést, néha azt hittem, hogy Alba játszik ott olyan simán hoztuk ki a labdát, vagy akadt el a Vigó támadása rajta. Semedo brutális volt ismét, a nyers erő és a gyorsaság a srác, emellett még technikás is, de azért látszik, hogy miért nem ő kezd egy klasszikuson Roberto helyett - még érnie kell.
Középpályán még Busquets eladott labdái voltak feltűnőek, mert most elég sok volt, amiből rendre helyzet is lett és csak a támadók impotenciája miatt nem kaptunk gólt. Ettől függetlenül ugyanúgy beraknám újra a kezdőbe, mert nálam (is) kihagyhatatlan.

Piqué - Verma lehozta a kötelezőt, bár Piquének adnék egy akkora tockost amikor integet, ahelyett, hogy futna a labdáért. Állítom, hogy oda tudott volna még vetődni és akkor nem kapunk gólt. Mindegy, belefér.

Cilessen kapott gólja szerintem tipikusan az a szituáció, hogy ha mi kapjuk akkor miért nem védte, ha mi rúgjuk akkor meg "hogy beverte". Nem az övé volt.

Összességében Valverde szerintem mindenkit meglepett ezzel a klasszisok nélküli kerettel, de több mint pozitív eredménnyel jöttünk el egy évek óta mumusnak számító stadionból (idegenbeli gól, X, pihentek a támadóink). Bravó! Otthon Messiékkel ezt már be kell húzni, bár hozzáteszem ha van egy kis szerencsénk lehet, hogy a visszvágót is kihagyhatták volna a mai hiányzók.
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3360
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.01.04. 21:20:58

Én Arnaiz-ra nyomtam,volt még egy fejese és egy jó lövése a gólon kívül,egyelőre ő él ezzel a kevés lehetőséggel. Verma is jól nyomta,mind eddig mindig,Denis meg nagy csalódás volt,az a ziccer basszus...
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2018.01.04. 21:19:00

wild írta:
Az egy másik kérdés, hogy 50 milliós játékosokat nem kiegészítőnek hoznak.
35 millió volt.
az aranylabdás opció miatt számolhatunk 50M-val :mrgreen:
Avatar
Mascherano
Jugador del Barça
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2015.01.02. 12:09:02
Tartózkodási hely: Kecskemét

2018.01.04. 21:07:51

Szerintem ma Verma volt a legjobb, már meccsek óta nagyon stabil hátul.
Més que un club !
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.01.04. 21:04:15

wild írta:Semedo ma volt támadásban a legjobb és legbátrabb.
Az eredmény teljesen jó, és még a fél csapat pihenhetett is.
Semédo eltekintve az első félidő első felétől, amikor Sisto néhányszor átment rajta védekezésben is az egyik legjobb volt, különösen mert sem Digne sem Pique nem hasított igazán, Vidalról nem is beszélve aki szinte semmit nem segített neki.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2018.01.04. 21:00:08

Tökéletest hoztunk, idegenbeli gól és iksz. Otthon nem szabad elbukni.
Kép
Kép
Kép
wild
Jugador del Barça
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2016.04.20. 21:39:00

2018.01.04. 20:57:09

Semedo ma volt támadásban a legjobb és legbátrabb.
Az eredmény teljesen jó, és még a fél csapat pihenhetett is.
Válasz küldése