Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7464
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.11.24. 13:11:29

Feast4 írta:
2021.11.24. 10:29:42
Camp Nou99 írta:
2021.11.24. 10:05:28
Ők most fényévekkel vannak előttünk.
Az a szomorú, hogy annyira nem is túloztál, mert a Bayern kerete egyszerűen rémisztő. Top 3 európai klub, de meg merek kockáztatni, hogy top 1.
Ez a Bayern nem csak a kerete miatt brutális. Iszonyatosan össze vannak rakva, ez a különbség a City, PSG és köztük.
Szerintem nem kockáztatsz, ha top 1-et mondasz. Ugyanakkor a Bl.-ben túlnyomó részt nem a legesélyesebb csapatok viszik el a pálmát. Sőt az előzetes top 3 sem gyakori.
Sajnos akkor találkozunk velük, mikor nekünk nagyon mélyről kell indulni ők pedig a csúcson vannak.
Ha Fati is gyorsabban gyógyul és Dembélé sem sérül le addig még gólokra is lehet számítani, bár nem biztos, hogy kockáztatni kellene.
Inkább a Dinamonak kellene szurkolni, hátha ki tudnak szenvedni egy X-et ne adj' Isten győzni, akkor pedig mi szépen ugorhatunk a 16 közé.
Szóval van még esély továbbjutni, de inkább mondanám matematikainak, hiába van gyakorlatilag saját kezünkben.

Szívesen néztem volna a tegnapi meccset száraz pályán, sok indítás és védők mögé betett labda (ilyet sem sűrűn láttam Koeman alatt) volt minimálisan hosszú. Talán ha nem ilyen csúszós a talaj és nem gyorsulnak fel a passzok lehettek volna belőlük veszélyes lehetőségek.
Forca Barca!!!!
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.11.24. 13:05:58

Meglátjuk majd, mire megyünk egy kevésbé védekező, jobban támadó csapat ellen. Szerintem ne várjatok csodákat! Kb. három használható játékelemünk van: FDJ előrerohanásai, Busi komótos, de megbízható osztogatása, a kis gyerekek kézműves cselgépkedése.

A góllövési képesség nulla. Depay Koeman Ibrahimovic-a, aki komoly képességekkel rendelkezik, de ebben a csapatban gyenge. Jól értékesíti a 11-eseket, de iszonyú, mennyire nem lát a pályán. Arra pedig nem képes, hogy egyedül megverjen 2-3 védőt.

Én nem látom, hogy fogunk gólt lőni. Így tuti nem.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.11.24. 12:33:55

Nem savanyú a szőlő és nem is próbálom belemagyarázni a dolgokat, de ha reálisan belegondolunk :
Két hete van edzőnk, két meccsen vagyunk túl, iszonyat mélyről próbálunk visszakapaszkodni.
Koemannal való indulás miatt szerintem eredendően sem volt realitás a BL csoportból való továbbjutás.
A Bayern " C " vagy " D " reménykedés után esetleg jól esne vajon egy Ch, City vagy Psg, Pool ?
Ez túl nagy falat jelenleg. Hamar itt a február, március eleje, rövid még addig az idő.
Hasznosabb szerintem ennek az alakuló csapatnak futni annyi kört az EL-ben amennyire képes lehet.

Az anyagi részével a dolgoknak pedig korábban kellett volna számolni.
Talán Koeman volt a Barca minden idők legdrágább edzője :mrgreen:
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7562
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.24. 12:01:19

Azért ez a meccs nagyon jó viszonyítási pont volt, én az előző Benfica meccsünkkel hasonlítanám össze, mert ugye mégiscsak ugyanaz a csapat volt, még ha idegenben is. Ott azon szurkoltunk, hogy ne legyen 5 vagy 6-0, már az első percekben szokás szerint elszállt minden remény, alig jutottunk el az ellenfél tizenhatosáig... a keret meg kb ugyanaz volt. Ijesztő a különbség, döbbenetes. És nem egy év telt el közte, hanem pár hét, ahol az új edzőnek a 2. meccséről beszélünk.
Az egészséges keretük szerintem ebben a pillanatban nem gyengébb, mint a miénk, viszont semmire nem mehettek vele, mert közük nem volt a játékhoz. Kicsit már érződik annak az előszele, ami régen volt: ha 3-4 villámlábú középpályás olyan tempóban teszi-veszi a labdát, amit nem lehet emberi sebességgel lekövetni, akkor tökmindegy, ki van szemben, lehet a 3-4 legerősebb, legjobb középpályás is, esélyük nem lenne a játékra. Mennyivel jobb, mint mikor behátráltunk 352-ben és rohantak át rajtunk, mert se erőnk nem volt, se a labdát nem uraltuk, se sebességünk nem volt.

Én most érzek olyan erőt már most ebben a csapatban, hogy akár egy komoly Bayern sem ütne ki már minket. Nem nyernénk, sőt, alighanem kikapnánk, de nem ilyen kés a vajon sok-0-ás meccs lenne, hanem egy nagyon erős és egy stabil, szervezett, erős közepes csapat találkozása, ahol max a Lewa-Müller stb féle minőség döntene elöl. Szerintem a folyamatos súlyos BL-zakók idejének ezzel vége, ami nagyon fontos lehet, Gaviéknak már nem kéne ezeket átélniük.

Tényleg amint jön/felépül 1-2 klasszis támadó, simán pariban lehetünk bárkivel. Az alap már most alakul, hát még ha fejlődik is a dolog... nem hiába vártuk már ennyien ezt a régi, Masiás összeszokott középpályás magot... és lesznek még összeszokottabbak is,
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.11.24. 11:08:08

tegnap a mi meccsunk elott a Bayern meccset neztem, elegge halovanyak voltak, a semmibol jott az elso goljuk, az ukranok nyomtak vegig a meccsen (persze, az elso felidoben meg havas is volt a palya helyenkent)

ha tenyleg lazaznak, akkor talan verhetoek lesznek, de jobb szeretnem, ha a masik ligaban folytathatnank, kinek hianyzik meg egy 8-3 a kesobbi fordulokban?

meg az is bennevan amugy a pakliban, hogy a Kijev megveri a tegnap palyan sem levo portugalokat, kikaparva nekunk a sult gesztenyet
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Deluigi 2021.11.24. 13:40:35-kor.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3549
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.11.24. 10:29:42

Camp Nou99 írta:
2021.11.24. 10:05:28
Ők most fényévekkel vannak előttünk.
Az a szomorú, hogy annyira nem is túloztál, mert a Bayern kerete egyszerűen rémisztő. Top 3 európai klub, de meg merek kockáztatni, hogy top 1.

Ha végig nézd a keretüket nagyon kéne gondolkozni rajta, hogy van egyáltalán B csapatuk?

Brutálisan sok hasonló képességű játékosuk van aki egyébként telibe kompatibilis egy másikkal.

Másrészt a német mentalitás nem a lazaságról és megengedésről híres.
Kép
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2021.11.24. 10:05:28

zsoltfree írta:
2021.11.23. 23:31:34
Ne legyünk pesszimisták, ha már új edzőnk is van.
Ezért számítok egy gyenge Bayernre:
- a Bayern most már garantáltan csoport első
- a barca elleni bl meccsük előtt játszanak a Dortmund ellen, és ellenük fontos lenne a 3 pont
- a barca után sokáig 3 naponta lesz bajnoki meccsük, amikre biztos tartalékolni akarnak, mert jelenleg a Dortmund előtt csak 1 pont az előnyük
- Szóval sok meccsük lesz, és a miénk lesz csak az, amelyiken nincs számukra tét. Mindezt úgy, hogy ott is tele vannak sérültekkel. (5-en karanténban) A mai meccsükön a padon csak 5 mezőnyjátékos ült.

Ezek alapján reálisan várhatjuk a leggyengébb keretüket.
Az lehet akkor csak hármat kapunk. Ők most fényévekkel vannak előttünk.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3549
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.11.24. 09:50:32

Titinho írta:
2021.11.24. 08:41:49

Tavasszal így valszeg akkor EL lesz, a győzelemért kapnánk annyit, mint amit most kaptunk volna ha továbbmegyünk a csoportból. Pénzügyileg sem egy megnyugtató dolog, Tv jogokból kevesebb fog jönni, néző sem lesz annyi szerintem, szóval itt sem rózsás a helyzet.
Nem tudom mennyire kell vele majd foglalkozni. 10 pont lemaradásunk van a Realtol, 6 a negyedik helytől.

A Real és az Atletico ugyanúgy eggyel kevesebbet játszott. A BL hely simán hozható és nem kell kettős terhelésbe vinni a srácokat, főleg ennyi sérülttel a fedélzeten.

Mondjuk az is igaz hogy a sok tacskónak kéne a nemzetközi rutin.
Kép
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2764
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2021.11.24. 09:49:07

Szerintem a pénzen kívül nem lenne rossz az EL sem, ott legalább lehetne eljutni sokáig, akár egy döntőig is. Ezeknek a fiatal srácoknak meg az is nemzetközi rutin lenne. A Chelsea is 2019-ben még EL-t nyert, 2021-ben meg BL-t.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.24. 09:03:08

Amit még érdemes megemlíteni az utóbbi idők fényében,hogy Xavival a padon még nem kaptunk gólt:) Persze ebben vastagon benne van a szerencse faktor is,de jó ezt látni.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.11.24. 08:41:49

Ejjj de ideges voltam, hogy nem jött össze egy gól.

Nagyon akart a csapat az látszott, Xavival 2 meccs alatt már fejlődtünk, jó lenne ha visszatérnének a sérült játékosok, mert így nem sokat érünk sajna, főleg támadásban. Említsük meg, hogy Memphis mögött/mellett azért egy 17, 18 és 19 éves szinte 0 BL tapasztalattal rendelkező játékos volt, nincs egyszerű helyzetben sem ő, sem Xavi.

Araujo góljánál egyszerre mentem a mennybe és a pokolba, az a pár centi de hiányzott. Amúgy is a meccs legjobbja volt, eszméletlen mi melót letolt megint a pali, sem az ukrán, sem Nunez nem tudta megverni. Orbitális klasszis lehet ebből a gyerekből, csak most már játszani kéne neki folyamatosan, mint mondta, 2 hónapja nem játszott ő sem teljes meccset.

Örülök, hogy Xavi továbbra is pozitívan áll a Müncheni győzelemhez, kell a lelki dopping is persze, de támadók nélkül nem lehet megcsinálni. 2 meccsen 0-ra hozta ellenünk a Benfica a párhacot, 5 meccsen 2 gólt lőttünk, 1-1 a Dinamonak. Ansu Fati sem lesz még hadrafogható állapotban akkor, Dembelé meg örüljünk ha addig nem sérül vissza.

Ez a Benfica otthon csapni fogja a Dinamot, nem is tudom hány meccses győzelmi sorozatuk van hazai pályán Jesus-al.

Nagyon el lett ez bénázva az első két BL cumival, onnan már sejthető volt, hogy nem lesz sima, és mint látjuk nem is az. Csodának kéne történnie, amiben én jelenleg nem hiszek.

Tavasszal így valszeg akkor EL lesz, a győzelemért kapnánk annyit, mint amit most kaptunk volna ha továbbmegyünk a csoportból. Pénzügyileg sem egy megnyugtató dolog, Tv jogokból kevesebb fog jönni, néző sem lesz annyi szerintem, szóval itt sem rózsás a helyzet.

Na de most ez van, csak így tovább a csapatnak és Xavinak, jövőre a BL-be szerintem már más csapatként térünk majd vissza. Addigra egy-két fiatal is beérhet úgy hogy alap kezdő legyen teljes keretnél is. :wink:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10109
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.11.24. 08:19:49

Xavi: ""We are Barça and we will win against Bayern Munich, just like all other matches.""

Persze kicsit nagyképűen hangozhat egy ilyen kijelentés, viszont pont ez a hit hiányzott nagyon régóta a csapatból.
Miket is nyomott Koeman? " ez a keret nem szint" " a taktikám hibátlan de ez a baj, az a baj a kerettel" "itt nincs játékos, ott nincs éppkézláb játékos"


Gavi sem viccel, azért ha beérik az Araujo-Gavi-Fati-Pedri-Nico tengely és ezt sikerül klasszissal kiegészíteni akkor az nemzetközi szinten is meg fogja állni a helyét.



EL megnyerése márcsak pénzkérdés miatt is fontos lenne, 2019-ben 8.5 millió eurót ért a győzelem és 4.5 milliót az ezüstérem, ezzel legalább a Bl miatt kieső pénz egy részét lehetne kompenzálni, amellett hogy ez is nemzetközi trófa és siker és most nem olyan veretes az EL szereplők listája, a Napoli lehet a fő rivális.
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2021.11.24. 08:09:02

Kettősséget lehet látni a csapaton.
Busquets, Alba, Pique és Eric Garcia azok, akik tudják hogyan kell szervezetten játszani, ritmust adni, széthúzni a mezőnyt a pályán, réseket keresni, forgatni a labdát.
Sajnos a többieknek (egyelőre) ehhez nem sok közük van.

Látszik Xavi keze munkája, nem véletlen az se, hogy a fentiek alapján, hogy a védelmet sikerül hamarabb stabilizálni.

A két holland tegnap két nulla volt: se kulcspasszokat nem adtak, se nem váltak kulcsjátékosokká.
Ha jól emlékszem Jong véletlen (nem ő dolgozta ki) fejesén kívül, nem lőttek kapura, nem volt helyzetük!
Nico, Gavi teljesen veszélytelenek kapura és a 2. félidőre el is tűntek. Gavi ráadásul megint tolt 1-2 idegrohamot.

Írta valaki , hogy Depay szélen hasznosabb lenne, ezzel egyetértek, legalább a 2. hullámban érkezőket ki tudná szolgálni.

Araujonak és Dembelének meg kellene tanulnia bánni a labdával. Bár most ezt nem látom, egyik se egy labdazsonglőr.

Abde lehetett volna nyerő ember, ha játszhat, itt most Messi, Aguero hiányáról nem szólva. Suarezt azért nem említem, mert idén eddig 5 meccs 1 gól a BL produkciója.
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2021.11.24. 07:26:11

Na erre vártunk. 2 hét alatt nagyobb fejlődés történt Xavi alatt, mint Koeman 1,5 évében. Nem is jó az összehasonlítás, mert a hollandnál sokan inkább leépültek. Nagyon mélyről jövünk és ahhoz képest a tegnapi játék már megállja a helyét Európában. Nyerni BL-t nem lehet nyílván, de ennyi ifistával, lyukas kerettel ez egy hatalmas fegyvertény. Hamar fordulni fog a dolog sok játékos fejében, aki esetleg a távozáson gondolkodott, avagy leigazolni szánt fiatal esetében. Ha így fejlődik tovább a csapat, akkor nyárra újra vonzó célpont leszünk. Persze mire lesz pénz? De az látszik, hogy ebbe a stílusba Coutinho nem passzol, Umtitit már télen el akarják adni, tehát némi mozgástér lesz. Miközben szerintem LAporta most nyugodtan koncentrálhat a pénzügyi rendbetételre. Arab mega hitel lesz ebből szerintem.

Nagy gratuláció az utánpótlásnevelésnek, mert azért így hirtelen ennyi csiszolatlan gyémántot kitermelni elképesztő. Lassan túltengés lesz középpályán és ahol az elmúlt években mindig elnyomtak minket, most a fiatalokkal újra dominálni kezdtünk. Agresszívak, gyorsak Gaviék és szemtelenül fiatalok. Van egy gerinc, akik már most kiemelkedően teljesítenek (17-18 évesen). 1-2 igazítás a kereten télen, majd nyáron és jövő ilyenkorra visszakerülünk a helyünkre. Ha nem is mi leszünk egy BL fő esélyese, de számolni kell majd velünk és ilyen rövid idő alatt ennél többet senki se kívánhat. Így tovább fiúk!
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.11.24. 06:43:57

Xavi keze munkája már 2 meccs után is látszik, nagyon jó meccset játszottunk tegnap, le a kalappal. Bár jött volna már korábban, amikor még Laporta megmentette Koemant a kirúgástól.
Lehet a BM csoportelső és tartalékolni fog, de ne várja senki, hogy simán megverjük őket. Sztem egy X lesz.
Európa liga meg... Azért azt se vegyük 100%-nak, hogy megnyernénk. Amilyen felhozatal van ott is...
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2021.11.24. 06:22:33

Nagyon domináns, jó ritmusú focit játszottunk, a gól hiányzott...Viszont ez a fajta foci minőségi játékosokkal gyilkos lesz, kell mindenképp legalább 2 klasszis támadó - valahonnan, valamiből...
Mert 2 jó tamadóval, és a fejlődő fiatalokkal jövőre visszatérhetnénk elitközelbe.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2021.11.24. 02:41:36

Én anno a PSG-től 4:0-ra elszenvedett meccs után is azt tipszmikszeltem, hogy a Barca jut tovább. Hagyjuk az akkori keret és mostani hasonlítgatását. A remény hal meg utoljára és ahogy fejlődik Xavi keze alatt a játékunk.. hát én azt mondom tovább fogunk menni. 0-0 lett a meccs, de ha Seferovic belövi az üreskaput akkor is felemelt fejjel jöhettek volna le a srácok. Az viszont tény, hogy elöl kezdeni kell valamit.

Gavi, Busi, Araújo: Mindhárom klasszis teljesítményt nyújtott. Az uru-t nem tudták megetetni. Gavi nagyon jó kezd fejben is lenni, technikailag meg főleg. Busquets pedig megint elegáns és hasznos volt, hihetetlen az a pali.

Többiek is jók voltak, bár Lenglet 1-1x elaludt, Demir elfogyott a ~60. perc környékére és igen szembetűnő volt az ő és Dembouz közti effekt, Depaynak pedig jobban kell látnia a pályán.

Összességében szerintem nagyon jót mentünk és még sehol sem tart Xavi projektje - ebből tényleg nagyon jó dolgok is kisülhetnek.
(Azért anno Pepnek is kellett a Cityvel egy kis idő, hogy átformálja őket.)
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2021.11.24. 00:01:19

Szerintem innen már vége, kiesett a Barca. Kár, hogy nem előbb jött Xavi, mert már most annyival pozitívabb az egész. Egészséges Fatival és Dembelével ez simàn meglett volna. Sajnos én Demirben semmit nem látok, én őt nem venném meg év végén. Ilyen fiatalok a La masian is vannak. Amikro beállt Dembele rögtön azt sem tudta a balbekk, hogy milyen rendezvényen van. Gavi nekem új kedvenc lesz. Ő dinamikus előrefele is játszik, hatalmas penge a labdával, erőszakos. Nagyon nagy tehetség. Jah és Busquets szerintem óriási nagy tanár volt. Szerintem ő Xavinál lubickolni fog. Mindig az volt az érzésem, hogy ha bajban van a csapat csak oda kell adni neki és majd ő megnyugtatja és kihozza/kijátsza a labdát.
Szerintem egyébként komolyan kéne venni az EL-t és meg kéne nyerni, mert lehet bohóc kupának titulálni viszont a győztes 1. Kalapos a BLben és még fontosabb, hogy ezeken a fiatalokon bármilyen kupa megnyerése hatalmasat dobna. + Dani Alves nyerne még egy kupát :D
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 976
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.11.23. 23:31:34

Ne legyünk pesszimisták, ha már új edzőnk is van.
Ezért számítok egy gyenge Bayernre:
- a Bayern most már garantáltan csoport első
- a barca elleni bl meccsük előtt játszanak a Dortmund ellen, és ellenük fontos lenne a 3 pont
- a barca után sokáig 3 naponta lesz bajnoki meccsük, amikre biztos tartalékolni akarnak, mert jelenleg a Dortmund előtt csak 1 pont az előnyük
- Szóval sok meccsük lesz, és a miénk lesz csak az, amelyiken nincs számukra tét. Mindezt úgy, hogy ott is tele vannak sérültekkel. (5-en karanténban) A mai meccsükön a padon csak 5 mezőnyjátékos ült.

Ezek alapján reálisan várhatjuk a leggyengébb keretüket.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7464
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.11.23. 23:25:52

visca el barca írta:
2021.11.23. 22:56:56
Sajnalom h nem jott ossze a gyozelem, pedig vegre olyan meccs volt evek ota eloszor amin nem aludtam be. :D

Az bebizonyosodott h elol marha vekonyak vagyunk, oda telen barmi aron (de jong, pedri) kell egy csatár.

Europa ligas bohockodast el kellene engedni es nyomni ami a bajnoksagban kifer.
Igazából kevésen múlt, a játék tetszett, ha ezt a tendenciát folytatja a csapat Xavival lehet keresnivalónk. Ki tudja, ha Koemant korábban váltják nem lett volna gond a továbbjutással. A portugáloknak nem sok közük volt a meccshez, azon a fejesen kívül nem igazán emlékszem komoly helyzetre. A két pontrúgás volt az, ráadásul az egyik már időn túl. (a végén már mindenki felment minden-mindegy alapon támadni)
Egy egészséges Fatival és egy 90 perces Dembélével kíváncsi lettem volna az eredményre, még nem is egy centeren múlt. Egy Adeyemit azért beránthatnánk. Dembélé-Adeyemi-Fati trió azért tudna büntetni.
Mindenesetre üdítő volt látni a fejlődést, ilyen intenzív letámadást sem láttam az elmúlt másfél évben. Úgy tűnik jó úton haladunk csak folytatódjon is.
Az amúgy kicsit meglepett, hogy a közönség mennyire éltette Dembouzt. Már a becserélésénél és az első labdérintéseinél zúgott a stadion. Inkább füttyszót jósoltam volna neki. Lehet, hogy átértékeli a dolgokat.

Remélem Araujo nem sérült le. A mezőny legjobbja volt szerintem Gavival és Busquets-el együtt. (plusz Dembélé amennyit fent volt). Egyszerűen nem lehetett elmenni mellette, mindent gyönyörűen megoldott, képtelenség volt elnyomni és a támadásokban is aktívan részt vett.
Forca Barca!!!!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.11.23. 23:18:02

a döntetlen egy tisztes eredmény a mai alakulattól. ez a Xavi gárda három kapott góllal így is jobb, de több nincs bennük egyelőre.
nem tisztem Lenglet-et védelmezni, de a szokás nagy úr... illik ekézni, pedig Albának volt három tiszta labdaeladása és egyetlen jó beadása sem...csak úgy mondom.
amióta itt van figyelem és írogatom, hogy ez a Depay nagy baj :? hát ma is igazolta.
Dembi viszont óriási!!! és meg sem sérült! a másik két öreg Pique és Busi is jó meccset hozott, tetszik a Gavi, Nico kettős továbbra is és Arauho . Frenki mintha kissé kedvetlen lenne de lehet, hogy csak képzelem.
szomorú de itt tartunk, arra azért jó Xavi, hogy , kitartsunk.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3355
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.11.23. 23:16:44

davi10 írta:
2021.11.23. 23:06:05
Nem akarok vészmadárkodni, de szerintem is EL lesz ebből. Amúgy nem vagyok róla meggyőződve, hogy teljes kerettel vagy egy szezon eleje óta itt lévő Xavi-val nyertünk volna. 10 éve is szenvedtünk az ilyen csapatok ellen, és a védősoruk is elég rutinos volt.
Én megvagyok róla győződve, hogy teljes kerettel tudtunk volna nyerni. Van egy Depay, akinek nagyobb a füstje mint a lángja, meg felváltva Fati és Dembelé 1-2 meccsre. Aztán kifújt. Így nem lehet semmilyen meccset nyerni. Voltak helyzeteink de azok is inkább beadásból, mert itt egyéni akciót csak Dembelé vállalt, abból is talán 1x lett helyzet. Villareal ellen nem tudom mi lesz a hétvégén, de valami hasonlóra számítok. Ha Fati nem épül fel teljesen, úgy hogy számítani lehessen rá meccsről meccsre, valamint Dembelére is kb ez vonatkozik, akkor lesz még egy pár tucat ilyen meccsünk idén.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4518
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2021.11.23. 23:14:59

Egyértelmű, hogy ez a jelenlegi Barcelona nem egy vaskos BL szint, kár is ilyen elérhetetlen és nem reális álmokat szövögetni. Nekem nagyon tetszett ez a mai meccs, volt ismét elképzelés, hajtás, Xavi rengeteget hozott, elkezdte a rendrakást a fejekben, de a 2. félidőre klasszisokkal elfáradt hátul a társaság, majdnem meg is égett a bokánk emiatt. Dembele rengeteget hozott a padról, de nincs játszótárs, duplázták folyamat.. nyilván volt bőven hibája, eladott laszti, de ő egészségesen elképesztő nagy erősítés. Kíváncsi vagyok ki, hogy látja, de ha ma van egy klasszikus kilences, szinte biztos 1-2 lasztit bekotor a fenébe.. roppant módon sajnálom Aguerot, hiányzik egy vérbeli csatár, mert Depay elfáradt, úgy a kezdő sípszó után. Megyünk tovább, csak a sérültek jöjjenek szépen lassan vissza.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.11.23. 23:12:10

Alcantara írta:
2021.11.23. 23:08:00
davi10 írta:
2021.11.23. 23:06:05
Nem akarok vészmadárkodni, de szerintem is EL lesz ebből.
Csak pozitívan: olyat még úgysem nyertünk. :wink:
És Dembele sem sérült meg ma.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 869
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.11.23. 23:10:30

Az első meccs is hasonló volt, akkor talán nem egyértelműen a döntetlenért ment a portugál csapat, ma viszont igen,ezért csak kevés nagy helyzetük volt most(de így is nekünk volt szerencsénk.)
Nem csak 9-es hiányzik,hanem sokminden más is. Tudom most sokan nagyon kedvelik Gaviékat, de fájdalmasan veszélytelenek a kapura. És a döntő pillanatban tökölnek (részben ebből volt sok les), mintha kevesebb fizetést kapnának,ha 90százalék alá megy a passzpontosság.

Dembele annak ellenére,hogy egyszer kapott olyan labdát amire nála építeni kéne, színt és veszélyt hozott. Demir (még) nagyon messze van a Barca (vagy Benfica) szinttől. Szerintem,ha nincs oda emberünk,akkor azt a posztot kvázi fel kéne adni.
Puig érdekes,hogy csere sem volt, kíváncsi vagyok mikor fogják Xavit ütni emiatt.
Összességében jó meccs volt, bár szerintem a meccseink többnyire jók voltak eddig is, de a keret lyukait nem edző fogja befoltozni.
Válasz küldése