Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2017.02.08. 19:40:47

Abszolút így érzem én is. Nyilván a csapat is tudja, hogy ennél több kell, ha a kupa győzelemnél többet szeretnénk elérni. A nyilatkozatokból is az látszik, hogy önkritikusak, kétségem nincs afelől, hogy képesek a bravúrra - mert bajnokságot nyerni az lenne innen -, remélem kellően éhesen érkeznek a tavaszra. Jó lenne, ha a válogatott szünet is nekünk kedvezne.
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.02.08. 19:33:28

Én azért ennyire drámain nem fognám fel a helyzetet, főleg hogy a rangadókon egész évben jó eredményeket értünk el. Kisebb meccseken elmentek pontok a bajnokságban eddig, de sok új játékos is érkezett és nem szoktunk még talán úgy össze. Én is mérges voltam a tegnapi utolsó félóráért, de ha nincs SR kiállítása állítom szépen csendben lecsorgott volna a meccs, minden erre is utalt. De ugye nincsen ha, de ezt akkor összességére is leírhatjuk, mert a tények azok, hogy kupadöntősök vagyunk.

LE-nél a múlt résszel egyetértek, hogy azt nem lehet felhozni releváns érvként, de én azt látom, hogy simán változtatni próbál a csapaton, sokkal több a hosszú labda, vissza állunk ezért nem is feltétlen a labdabirtoklást kéne nézni. Pont az Atletico ennek a nagy mestere, hogy lehet labda nélkül is kontrollálni egy meccset.

Nem akarom homokba dugni a fejem, mert valóban hektikus a csapat, de azért a számok meg csak azt mutatják, hogy ott vagyunk mindenhol és mint írtam a nagy meccseket rendre lehoztuk, ezért bőven bízok még a bajnokságban meg a szezon finisében, aztán kiderül mi lesz. Szerintem a csapat képes megfordítani a bajnokság helyzetét.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.02.08. 15:55:16

recrea írta:Akkor is csapatként támadtak le, és akkor is rengeteg problémánk volt vele, csak eljuttattuk a labdát a félpályáig vagy Xavihoz, onnantól meg nem bírták elvenni azt percekig. Plusz többet védekeztek, vagyis a második félidőre kifulladtak, nem volt kraft egész meccsen letámadni. Most van, mert sokkal kevesebbet van nálunk a labda, támadni meg kevésbé fárasztó, mint védekezni. Ezért ilyen csalóka, ezért van többet játékban a kapus vagy a középső védők.
A kettő összefügg, mármint a kifulladás és a labdajáratásunk. Amikor visszább vett az Atma, akkor nem volt nagy gond még ezekkel a kp-sokkal sem, de amint újra alkalmazták a csapatszintü presszinget, a labda nem volt nálunk hosszú percekig, csak "mentések" voltak és azok is szinte minden esetben ellenfélnél landoltak. Nem vagyunk képesek egy szervezetten alkalmazott presszing megoldására. Egyszerűen vannak játékosaink, akik ezt nem tudják megoldani és a legnagyobb hiba az, hogy a kp-n vannak ezek a játékosok. Gomesnek és Rakétának is volt tegnap egy egy megmozdulása, ami adná a megoldást, tehát képesek lennének rá, csak hogy ezeket meccsenként egyszer lépik meg, ami baromira kevés. Hogy miért, azt nem tudom. Félszből, gyakorlás hiányából? Nem tudom, de ezt lehetne gyakorolni abban biztos vagyok.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.02.08. 15:30:10

Normandia írta: Nyugodtan nézz vissza meccseket, egyébként is megéri.:-D Igen már akkor is próbálkoztak ezzel, csak nem egész meccsen, mert nem bírták végig és nem ez ellen az állomány ellen. A Bilbao sem végezte még most sem tökéletesen. Ki is kaptak. Ehhez a csapatszintü presszinghez azért játékosok kellenek meg fizikum.
Igen, ez lehet a magyarázat. Az ellenfeleknél sem hiába telt el az utóbbi fél évtized: hol kíméletet nem ismerő edzővel, hol többszöri edzőcsrével. Ezért a tőlünk elment játékosok sem tudnak villogni. Mi utoljára az MSN-nel tudtunk beújítani, azóta semmivel. A felgyorsult és fizikailag-technikailag bivalyerős fociban a rövidpasszos labdatartás már nem korszerű filozófia.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.02.08. 15:13:35

MichaaBee írta: Azért ennek a megállapításnak az alátámasztásához vissza kéne nézni 7-8 szezonnyi meccset, hogy milyen is volt az a letámadás... Elég nehezen hiszem el, hogy ennyi év múltán egyszercsak rájött mindenki, hogy "áhhááá, ha az egész csapat letámad és nem csak egy sor, akkor meg lehet verni a Barcelonát"... Sneco véleménye nekem inkább tűnik valóságközelinek, hogy amint kevésbé tikitakás középpályánk lett, úgy már nem tudtuk kipasszolni a letámadó csapatokat. Lássuk be, ez azért sokkal kézenfekvőbb magyarázat, mint az, hogy 7 évébe telt a világnak rájönni, hogy az egész csapat támadjon le.
Nyugodtan nézz vissza meccseket, egyébként is megéri.:-D Igen már akkor is próbálkoztak ezzel, csak nem egész meccsen, mert nem bírták végig és nem ez ellen az állomány ellen. A Bilbao sem végezte még most sem tökéletesen. Ki is kaptak. Ehhez a csapatszintü presszinghez azért játékosok kellenek meg fizikum.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.02.08. 14:40:05

Akkor is csapatként támadtak le, és akkor is rengeteg problémánk volt vele, csak eljuttattuk a labdát a félpályáig vagy Xavihoz, onnantól meg nem bírták elvenni azt percekig. Plusz többet védekeztek, vagyis a második félidőre kifulladtak, nem volt kraft egész meccsen letámadni. Most van, mert sokkal kevesebbet van nálunk a labda, támadni meg kevésbé fárasztó, mint védekezni. Ezért ilyen csalóka, ezért van többet játékban a kapus vagy a középső védők.
D.i.N.h.O
Jugador del Barça
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2012.07.01. 17:33:06
Tartózkodási hely: otthon

2017.02.08. 13:59:46

Gyerekek.. Húzós volt ez a tnapi meccs de ott vagyunk a döntőben! Ennek örülni kell, azoknak is akik született pesszimisták. :D Ne legyünk már olyan hisztis, örökké nyafogósak mint odaát a legtöbb..Tény, hogy taktikailag nem volt a legjobb meccsünk, nem most vagyunk a legjobbak csapatszinten de még Ígyis verni tudunk mindenkit, Lucho meg annál okosabb, hogy ne látná a hibákat. Kupa félig a vitrinben lehet a bajnokikra fókuszálni!! Abból is látszik egyébként, hogy hogy elvagyunk kényeztetve kupákkal az utóbbi évtizedben, hogy egy ilyen meccs és továbbjutás után vannak már akik edzőváltást akarnak. Ezt nem is kommentálnám.. :|
Holland kapusunk teljesítményének külön örülök, nagy potenciál van benne, ha megkapja a kellő bizalmat ott lesz a legjobbak közt.
"Rengeteg pénz költöttem piára, nőkre és gyors autókra-a többit elpazaroltam."
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2017.02.08. 13:52:17

Normandia írta:
sneco7 írta:Igazából ebben semmi irónia nincs, egyszerűen akkor nem működött a letámadás ellenünk ilyen szinten,mert villámgyorsan kipasszoltuk az ellent, ugye tiki-taka,csak a buszozásban volt több-kevesebb sikerélményük ellenünk. Most nincs meg a tiki-taka, nincsen olyan középpályánk, ezért nyilván több labdát szereznek letámadásból ellenünk. A buszozás ellen meg ahogy írtad megvan a taktikánk,így most már nem olyan látványos a szenvedésünk védekező csapatok ellen.
Nem, azért nem, mert a letámadást nem csapatszinten végezték az ellenfelek, ahhoz a tiki-taka elég volt, hogy az első letámadásos vonalat átjátszottad, volt szabad kp-s középen, onnan meg Xavi vagy Ini, de akár Busi is megoldotta. Most csapatszinten támadnak le nagy hangsúlyt adva a középpályásaink levédésére. Nem véletlenül passzolgatnak hátrafelé a kapusnak Umtiti és Pique, mert nincsen kit biztonsággal megjátszani középen.
Azért ennek a megállapításnak az alátámasztásához vissza kéne nézni 7-8 szezonnyi meccset, hogy milyen is volt az a letámadás... Elég nehezen hiszem el, hogy ennyi év múltán egyszercsak rájött mindenki, hogy "áhhááá, ha az egész csapat letámad és nem csak egy sor, akkor meg lehet verni a Barcelonát"... Sneco véleménye nekem inkább tűnik valóságközelinek, hogy amint kevésbé tikitakás középpályánk lett, úgy már nem tudtuk kipasszolni a letámadó csapatokat. Lássuk be, ez azért sokkal kézenfekvőbb magyarázat, mint az, hogy 7 évébe telt a világnak rájönni, hogy az egész csapat támadjon le.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.02.08. 13:40:42

sneco7 írta:
MessiNeymarSuarez írta: Persze ironikus, hogy nem találtuk a buszos csapatok ellen a megoldást, aztán Luchoéknak sikerült, erre ennek "örömére" az ellenfelek inkább letámadnak... :lol:
Igazából ebben semmi irónia nincs, egyszerűen akkor nem működött a letámadás ellenünk ilyen szinten,mert villámgyorsan kipasszoltuk az ellent, ugye tiki-taka,csak a buszozásban volt több-kevesebb sikerélményük ellenünk. Most nincs meg a tiki-taka, nincsen olyan középpályánk, ezért nyilván több labdát szereznek letámadásból ellenünk. A buszozás ellen meg ahogy írtad megvan a taktikánk,így most már nem olyan látványos a szenvedésünk védekező csapatok ellen.
Nem, azért nem, mert a letámadást nem csapatszinten végezték az ellenfelek, ahhoz a tiki-taka elég volt, hogy az első letámadásos vonalat átjátszottad, volt szabad kp-s középen, onnan meg Xavi vagy Ini, de akár Busi is megoldotta. Most csapatszinten támadnak le nagy hangsúlyt adva a középpályásaink levédésére. Nem véletlenül passzolgatnak hátrafelé a kapusnak Umtiti és Pique, mert nincsen kit biztonsággal megjátszani középen.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
sneco7
Capitá del Barça
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2006.01.31. 10:59:48
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó

2017.02.08. 13:12:13

MessiNeymarSuarez írta: Persze ironikus, hogy nem találtuk a buszos csapatok ellen a megoldást, aztán Luchoéknak sikerült, erre ennek "örömére" az ellenfelek inkább letámadnak... :lol:
Igazából ebben semmi irónia nincs, egyszerűen akkor nem működött a letámadás ellenünk ilyen szinten,mert villámgyorsan kipasszoltuk az ellent, ugye tiki-taka,csak a buszozásban volt több-kevesebb sikerélményük ellenünk. Most nincs meg a tiki-taka, nincsen olyan középpályánk, ezért nyilván több labdát szereznek letámadásból ellenünk. A buszozás ellen meg ahogy írtad megvan a taktikánk,így most már nem olyan látványos a szenvedésünk védekező csapatok ellen.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.02.08. 12:56:34

Waleba10 írta:Persze új edző kell, mert vele egyből verni fogjuk majd a matrac féléket 6-0kra mi? Azt vettem észre hogy ezen a fórumon Lucho nagyon alul van értékelve, bár igaz ezzel a csapattal bárki nyert volna 8 kupát 3 év alatt, köztük egy triplázás ( és egy öt kupás szezon) valamint egy duplázás, zsinórban 3 kupa döntő, és ha valami nagy dolog nem történik májusig, akkor remélhetőleg zsinórban 3 kupa győzelem, ami 1950!!ben sikerült utoljára, 3 év alatt 1etlen vereség a kupában, és még sorolhatnám...
Ez mind szép és jó! Köszönjük is neki nagyon, de azért nézzünk már a dolgok mögé. Az első évben zseniálisan összekapta a csapatot, vertük a világot, a második éve tavaszig ellenfelünk sem volt, aztán hopp jött egy pár sérülés, játékosok formán kívül kerültek, az egész pályás letámadás megöli a játékunkat a csapatvédekezés nem működik. Jön a harmadik év és láss csodát nem tudunk megnyerni öt egymás követő meccset akkor sem ha valami éppen másod osztályból feljutott csapat az ellenfél. Senki nem azt várja tőle, hogy folyamatosan nyerjen, de ez a kupadöntő megint mutatta halvány dunsztja sincs, mit kéne csinálni, ha egy csapat nem teletollt gatyával le akar minket kontrázni hanem támadni is mer. Betis! Szerintem az a meccs megbocsájthatatlan. Valami taktikai villantást várna már mindenki, de nem jön. Azért kerültünk a kupadöntőbe mert Messi és Suarez zsenik, nem mert hű de egyben voltunk.
Waleba10 írta:mert ez csak úgy megy, felküldjük az MSN-t mögéjük berakunk valami középpályát meg védelmet, és akkor már jönnek a kupák is...
Na már ne hari, de ő most pontosan ezt csinálta. Az első három megoldja idehozza a szerencsétlen Pacot akinek a stilusa hírből sem illik ide és nyilvánvaló, hogy változnia kéne, de hozzá sem mer nyulni a nagy hármashoz mert tudja, hogy az simán bukta lehet, szerencsétlent meg mindenki szidja, hogy vakhangya. Jóhogy az, sosem játszik és nem is ilyen tipusú játékot szokott meg.

Volt egy jó Rakitic aki most nem is tudom hány emberrel osztozik a játékpercein, formán kívülre került hopp. Itt van DS aki szerintem idővel bevállhat már mutat egy két dolgot, de neki is 1 jó meccsre jön 3 gáz a kezdőhöz nagyon kevés egyenlőre, aztán itt van egy Gomes aki lassu körülményes és későn veszi észre az embert rossz ütemben passzol stb. Nem várom el hogy mindenki egyből beilleszkedjen. Neymar első éve sem volt egy nagy csoda, de azért már villantott dolgokat. Gomes még semmit. Szerencsétler Rafhina meg csak arra van itt, hogy össze töressük. Ha Busquetsnek nem megy nincs senki akit be mer vagy lehet tenni.Iniesta megsérült besett az eső. Nyílven Iniestát nem tudjuk pótolni, egy egyszerű igazolással, feledatkörök átszervezése csapat átszervezés kell hozzá. Na ennek egyenlőre a szándékát se látom.De nem csak én.

Aztán a védelem. Umtiti rendben van oks. Egy telibe talált igazolás védő szinten ki tudja hány éve. A másik francia nyilván sokkal jobb csereember mint Adriano volt az utolsó korszakaiban. Ez is oks. Matyi szegény... Nem bántom, de sérült volt 30-on bőven túl keveset van játékban.Nyilván ő az aki a rá hárult szerepkört eltűri ezért maradt. De ha véletlen pályára kerül lehet készülni a gólpassz értékű hibára. Aztán sokak vesszőparipája, SR. Ő lenne az az embver aki tavaly tökéletesen beillett a középpályánkra és igen jó csere volt, tökéletes 12. ember aki be tud játszani 3 posztot, most kiderült egy negyediket is. Kezdetben erőn felül teljesített a jobboson, de nem az a posztja! Ráadásul ha kell ha nem játszott elfáradt, és amúgy marha nagy koncentrációt igényel, hogy jól csináld amit csinálsz ott ahol nem mozogsz otthonosan. Elkezdett hibázgatni, megy el az önbizalma, tegnap pedig megcsinálta az eddigi legnyagyobb baromságát. Ott van Vidal aki szintén nem jobb hátvéd.Nagyon jó előre de a védekezése neki se egy hűha. Mostanra végre kezdi észrevenni, lehet játszatni kéne, mert támadásban jó meg ahogy tud visszajár és nyilván jobb formában van mint Robi. =D>

Arról nem is beszélek, hogy Ardat erőlteti középen, holott Neymar tökéletes cseréje lenne.(Most ha azzal jöttök, hogy tegnap nem csinált semmit azért Neymar középpályán az esetek 80%-ban jobban meg van támogatva mint ő, állandóan be kellet zárnia középre labdát szereznie, vissza szélre.)

Akkor mit is csinált? Ez csak úgy megy, felküldjük az MSN-t mögéjük berakunk valami középpályát, akár tegnap, meg védelmet, és akkor már jönnek a kupák is.Most ez a nagy terve. Mert a meccseinket erőből a játékosk zsenialitása hozza, nem LE taktikai húzásai. Tegnap úgy kizughattunk volna mint a rongy. A les nem les, a tizi bent van és már vége is, nem tudott rá reagálni.

Waleba10 írta: sokan nagyon elvannak-voltak kényeztetve az utóbbi időben, hogy már alapelvárás a szép játék, meg a tripla minden évben (nem mondom, én is örülnék neki, de itt emberek játszanak, nem robotok).... és más edzővel se lenne jobb, meg eredményesebb a játék (ettől eredményesebb :roll: ) ... bár igy utólag, lehet az lett volna jobb, ha tiki takázunk, meg flikk flakk, és kapunk egy ötöst, és mehetünk haza, nem? akkor meg az lenne a baj, hogy hol a küzdés, meg stb stb... ebbe a mai világban már semmi sem jó senkinek...
Senki nem mondta, hogy nyerjünk mindig azt se, hogy minden évben tripla kell meg szép játék, tudni kell szenvedve nyerni is és tudni kell néha kikapni is! Ez a sport. Azt se mondta senki, hogy húzzon a francba, mert nem mondta, de elkövetett jó pár hibát mostanában, a bajnokságban alsó hangon 8 pont ment el a hülyeségén, az új igazolások közül legalább egy rosszabb esetben három szerintem ingyen fog távozni innen két év múlva, egy jobb hátvéd és egy sokadik középpályás igazolás nagyon kinéz, az hab a tortán, hogy egy nagyon harmatos Madridot üldözünk. A letámadás meg a csapat halála. Ránk futnak zavarba jövünk és ha az elős hármas nem villant gatya finish, az egész pályás védekezés nem működik és sok játékos fejben nincs ott, Neymar befejezései Rakitic pontatlansága Busquets hullámzása. Ez így egyszerre sok, hogy az edzőnek semmi köze ne legyen hozzá. Itt lenne az ideje ezeket a hibákat megpróbálni orvosolni, de egyenlőre annyi történik, hogy a 4-3-3-ban forgatja az új középpályásokat és várja a csodát. Én azt mondom ha kimaxolta az ötleteit és a kerettel való lehetőségeit akkor fel fog állni akkor magától, nem hiszem, hogy össze akarja törni a renoméját. Ha pedig nem akkor el kéne kezdeni valamit mutatni. Mert eddig ez kevés. Nyilván adni kell időt, meg türelem, de ahhoz látni kéne valami utat, ami egyenlőre nincs. Kupadöntő ide vagy oda.
Kép
Avatar
Waleba10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 283
Csatlakozott: 2015.04.16. 21:02:20

2017.02.08. 12:12:46

MessiNeymarSuarez írta:
Szerintem idén egy Neymarnyi ziccerel vagyunk rosszabbak, ha belőné a meccsenkénti 1-2 zinyóját mint tavaly vagy tavaly előtt, most szerintem senki nem beszélne semmilyen válságról, meg új edző meg stb.... bár lehet, ezt sose tudjuk már meg.... a szezon hátralevő részére kellene egy jó Neymar, a mostani se rossz, de tud ő többet, és nem tudom komolyan hogy mi lett vele hogy idén még kaput se képes szinte találni 1vs1ben.... mindössze szerintem ennyi kell, meg egy nem sérült Ini, és jó Busi, Raki is kezdi lassan összeszedni magát, a többi adott, és még bármi lehet a szezon végén...
Sergi 94:38 Roberto
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10112
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.02.08. 12:02:12

Itt igazából az edző munkásságán van a hangsúly.

Adott a feladat, amit az edzőnek meg kell oldania és kitalálni rá a megoldást, jelen esetben azt, hogy ne haljon ki a csapat, ha az ellenfél agresszív letámadást hajt végre.

Márpedig valakinek meg kell találni erre a megoldást, ha ezek Luchoék lesznek minél hamarabb, akkor királyság, ha viszont nem képesek megtalálni akkor bizony mást kell keresni, akinek van megoldása erre a problémára, mivel egy lenézett Manchester City is olyan szinten alkalmazta ezt, hogy egy magabiztos 1-0-s vezetésünket félidőben megfordították és 3-1-re elkentek minket.

Ennek eredménye, hogy egyre több ellenfél alkalmazza ezt ellenünk, és attól még hogy Luchoval nyertünk trófeákat, és sikerre vezette a csapatot, nem fognak jófejségből az ellenfelek úgy dönteni 1 hónap múlva hogy" najó, ne presszingeljünk ellenük, mert tavaly mindent megnyertek", szóval a probléma nem fog magától megoldódni.


Szerintem ahhoz, hogy ilyenkor jó legyen a csapat, rengeteget kellene mozognunk ha letámadnak, hogy mindig teremtsenek passzsávokat, ne az legyen hogy tipikusan Busi megkapja a labdát, 2 ember rátámad, másik 2 játékos lezárja a passzsávokat, és akkor labdavesztés és rohannak a kapunk felé..
Persze ez nem egyszerű, és fejben nagyon gyors játékosoknak kell lenni ehhez, és erre tényleg csapatszintű együttműködés kell.

Persze ironikus, hogy nem találtuk a buszos csapatok ellen a megoldást, aztán Luchoéknak sikerült, erre ennek "örömére" az ellenfelek inkább letámadnak... :lol:


De elnézve a jelenlegi kp-t nagyon sokat kell fejlődnünk. Rakéta sokat segíthetne ebben ha képes lenne az 1-2 éve letett teljesítményt nyújtani, sokkal könnyebb dolga lenne Iniestának és Businak is, persze nekik is fel kel pörögniük.

Véleményem szerint az adott keret megvan, még mindig a triplázó és sok kupát nyert kezdő 11-ből 10 játékos itt van, márpedig ők jól játszottak egy Bayern, Arsenal, Juventus, Real Madrid ellen is, akik akkor is keményen letámadtak.
De így hogy kb fél évente játszik a gála 11 együtt, úgy nehéz összeszokni.

Most kéne elkezdeni nyomatni a gálakezdőt Iniékkel, és ha már jó az eredmény, akkor rotálni meccs végére, és reménykedjünk hogy Iniestáék nem sérülnek le a fontos meccsekre.

PERSZE szóljatok ha nem így van, lehet hogy csak én vagyok annyira elfogult, hogy 60 évesen is ezt a csapatot kezdetném, és 1 év alatt teljesen leeresztettek volna úgy fejben hogy, semmire sem képesek, mikor tavaly tényleg a fél világ tőlünk félt, mert olyan szinten fociztak a srácok hogy öröm volt nézni, az ellenfélnek meg tele a gatya.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MessiNeymarSuarez 2017.02.08. 12:15:04-kor.
Avatar
Waleba10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 283
Csatlakozott: 2015.04.16. 21:02:20

2017.02.08. 12:00:12

visca el barca írta:
Waleba10 írta:...
jó, akkor tőled is megkérdezem, de őszintén válaszolj. aláírnád hogy az elkövetkezendő 5 évben AG-DS kp-val ostromoljuk a világot?

kritikáimhoz had tegyem hozzá én nem "ezüstkanállal a számban születtem", nem akkor lettem barca szurkoló, amikor elkezdtünk űrfocit játszani én akkor is itt voltam mikor a 6. helyért küzdöttünk, de akkor is itt leszek, ha majd egyszer kiesünk és a mirandessel fogunk derbiket játszani.

téged az dühít, hogy van aki non-stop durrog (én még nem vagyok ilyen), engem meg az, hogy valaki a múlta révedve tekint a jövőbe. sokszor leírtam már, nekem az a legnagyobb bajom, hogy én a legkisebb jelét sem látom annak h LE képes lenne felépíteni ini kiválásával egy új taktikát, vagy legalább átalakítani úgy a játékot, hogy a gyengébb láncszemek is passzoljanak be. nem vitatom, hogy pep megfáradt tiki-takáját fel tudta frissíteni, de egyszerűen nem tud továbblépni, már pedig egy jó edzőnek ez az ismérve.
egyelőre én nem mondok véleményt se Denisről, se Gomesről, majd ha jövőre se lesz jobb, akkor egyet fogok érteni a kritikákkal de mindenkinek adni kell minimum 1 évet, láthatjuk Suinál is, Neynél is, Arda, Vidal, Paco is kezdi összeszedni magát, és tegnap Gomes se volt rossz, Denisnek is voltak már jó meccsei... én ezzel még várnék 1 évet, és utána meglátjuk majd, valószinűleg jövőre már nem is Lucho lesz az edző, bár én örülnék neki (rühelem, mikor kb minden évben edzőket váltunk, bár most valószinű nem erről lesz szó, csak a Barca edzése, a világ legstresszesebb melója, ha jól megy a csapatnak, te vagy a világ legjobb edzője, ha meg nem, mehetsz a fenébe, kb ez a kategória)...
Sergi 94:38 Roberto
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.02.08. 11:54:51

Tiszta demagógia úgy beállítani, hogy akik edzőváltást szeretnének, azok mindjárt hű de nagy eredményt is várnak az új edzőtől. Nem azt. Egy új, több évre szerethető Barcat és ha jönnek trófeák, az csak ráadás.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.02.08. 11:50:16

Waleba10 írta:...
jó, akkor tőled is megkérdezem, de őszintén válaszolj. aláírnád hogy az elkövetkezendő 5 évben AG-DS kp-val ostromoljuk a világot?

kritikáimhoz had tegyem hozzá én nem "ezüstkanállal a számban születtem", nem akkor lettem barca szurkoló, amikor elkezdtünk űrfocit játszani én akkor is itt voltam mikor a 6. helyért küzdöttünk, de akkor is itt leszek, ha majd egyszer kiesünk és a mirandessel fogunk derbiket játszani.

téged az dühít, hogy van aki non-stop durrog (én még nem vagyok ilyen), engem meg az, hogy valaki a múlta révedve tekint a jövőbe. sokszor leírtam már, nekem az a legnagyobb bajom, hogy én a legkisebb jelét sem látom annak h LE képes lenne felépíteni ini kiválásával egy új taktikát, vagy legalább átalakítani úgy a játékot, hogy a gyengébb láncszemek is passzoljanak be. nem vitatom, hogy pep megfáradt tiki-takáját fel tudta frissíteni, de egyszerűen nem tud továbblépni, már pedig egy jó edzőnek ez az ismérve.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Waleba10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 283
Csatlakozott: 2015.04.16. 21:02:20

2017.02.08. 11:39:06

visca el barca írta:
Waleba10 írta:ebbe a mai világban már semmi sem jó senkinek...
most megint azzal jössz (más is), hogy bezzeg tavaly meg tavalyelőtt mi volt. kit érdekel? senki nem vitatja, hogy akkor bombáztunk mindenkit ezerrel, de idén láthatólag félresiklott minden, nincs egymás után két jó meccse a csapatnak. és ez igenis LE sara, mert egyrészt ő hozatta ide ezeket a borzalmasan gyenge játékosokat (AG, DS) másrészt láthatólag sokszor nem tud mit kezdeni az ellenfél játékával (nem tud meccselni ha baj van)
és akkor minden jobb lesz ha elküldjük és hozzunk egy új edzőt? és ki lenne az? kivel lenne olyan játék hogy mindenkit agyonverünk, és minden évben 3 kupát nyerünk? senkivel, mert ez nem elvárás, sose volt az és soha nem is lesz, Pep előtti időkben, volt mikor annak örültünk hogy elértük a bl selejtezőt, most meg ha a matracot nem verjük 6-0ra, jaj ez igy nem jó, mert csak 3-2re ejtettük a világ talán legnagyobban küzdő csapatát, és mi az hogy nem tud meccselni, mert ki tud? melyik edzőnek jön be minden egyes húzása, minden cseréje? és igen én jövök tavallyal is, meg tavaly előttel is, miért ne jöhetnék, ha idén netán nem nyerünk semmit, vagy -csak- egy kupát, akkor már az előbbi 2 év meg se történt vagy mi? meg ez a másik mániákus dolog , hogy fél után már szokás itt eladni a játékosokat.... =D> még konkrétan bese költözött az új házába az adott játékos, de itt már adnák el, meg gyenge, meg nem jó, meg hasonló dolgok... pff
Sergi 94:38 Roberto
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.02.08. 11:19:39

Waleba10 írta:Persze új edző kell, mert vele egyből verni fogjuk majd a matrac féléket 6-0kra mi? Azt vettem észre hogy ezen a fórumon Lucho nagyon alul van értékelve, bár igaz ezzel a csapattal bárki nyert volna 8 kupát 3 év alatt, köztük egy triplázás ( és egy öt kupás szezon) valamint egy duplázás, zsinórban 3 kupa döntő, és ha valami nagy dolog nem történik májusig, akkor remélhetőleg zsinórban 3 kupa győzelem, ami 1950!!ben sikerült utoljára, 3 év alatt 1etlen vereség a kupában, és még sorolhatnám... de igen tudom, ezzel a kerettel a szomszéd Mari néni is nyert volna 8 kupát (khhm Tata)... mert ez csak úgy megy, felküldjük az MSN-t mögéjük berakunk valami középpályát meg védelmet, és akkor már jönnek a kupák is... sokan nagyon elvannak-voltak kényeztetve az utóbbi időben, hogy már alapelvárás a szép játék, meg a tripla minden évben (nem mondom, én is örülnék neki, de itt emberek játszanak, nem robotok).... és más edzővel se lenne jobb, meg eredményesebb a játék (ettől eredményesebb :roll: ) ... bár igy utólag, lehet az lett volna jobb, ha tiki takázunk, meg flikk flakk, és kapunk egy ötöst, és mehetünk haza, nem? akkor meg az lenne a baj, hogy hol a küzdés, meg stb stb... ebbe a mai világban már semmi sem jó senkinek...
És akkor most, mivel 8 kupát nyert maradhat élete végéig? Ez a Barcelona és nem más, itt a győzelmi kényszer adott, sőt még az sem mind1, milyen játékkal abszolválod a meccseket. Senki sem vitatja az érdemeit, de ebben a szezonban nem sokat tett hozzá, vagy legalább is nem látszik, hogy mit akar. Legalább valamilyen koncepció körvonalazódna, de nem igen látszik. Ez az igazság. Én sem küldeném el, de valamit, valami elképzelést a játékunk megreformálásáról már mutathatna. Mert az úgynevezett direktebb játék már nem új. Valami hasonló kaliberü dolgot várnék tőle, amivel válaszokat adhatna a kritikákra, mert azok jönnek és jönni fognak a tegnapihoz hasonló "szenvedések" láttán.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.02.08. 11:13:38

Waleba10 írta:ebbe a mai világban már semmi sem jó senkinek...
most megint azzal jössz (más is), hogy bezzeg tavaly meg tavalyelőtt mi volt. kit érdekel? senki nem vitatja, hogy akkor bombáztunk mindenkit ezerrel, de idén láthatólag félresiklott minden, nincs egymás után két jó meccse a csapatnak. és ez igenis LE sara, mert egyrészt ő hozatta ide ezeket a borzalmasan gyenge játékosokat (AG, DS) másrészt láthatólag sokszor nem tud mit kezdeni az ellenfél játékával (nem tud meccselni ha baj van)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Waleba10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 283
Csatlakozott: 2015.04.16. 21:02:20

2017.02.08. 10:59:58

Persze új edző kell, mert vele egyből verni fogjuk majd a matrac féléket 6-0kra mi? Azt vettem észre hogy ezen a fórumon Lucho nagyon alul van értékelve, bár igaz ezzel a csapattal bárki nyert volna 8 kupát 3 év alatt, köztük egy triplázás ( és egy öt kupás szezon) valamint egy duplázás, zsinórban 3 kupa döntő, és ha valami nagy dolog nem történik májusig, akkor remélhetőleg zsinórban 3 kupa győzelem, ami 1950!!ben sikerült utoljára, 3 év alatt 1etlen vereség a kupában, és még sorolhatnám... de igen tudom, ezzel a kerettel a szomszéd Mari néni is nyert volna 8 kupát (khhm Tata)... mert ez csak úgy megy, felküldjük az MSN-t mögéjük berakunk valami középpályát meg védelmet, és akkor már jönnek a kupák is... sokan nagyon elvannak-voltak kényeztetve az utóbbi időben, hogy már alapelvárás a szép játék, meg a tripla minden évben (nem mondom, én is örülnék neki, de itt emberek játszanak, nem robotok).... és más edzővel se lenne jobb, meg eredményesebb a játék (ettől eredményesebb :roll: ) ... bár igy utólag, lehet az lett volna jobb, ha tiki takázunk, meg flikk flakk, és kapunk egy ötöst, és mehetünk haza, nem? akkor meg az lenne a baj, hogy hol a küzdés, meg stb stb... ebbe a mai világban már semmi sem jó senkinek...
Sergi 94:38 Roberto
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.02.08. 10:54:49

Nos, túl vagyunk rajta és továbbjutottunk. Úgy néz ki, hogy az ellenszer már meg van a játékunk ellen. Agresszív letámadás és kész. Már nem is emlékszem mikor tudtuk utoljára játszani a "saját" játékunkat. A támadásaink, ha egyáltalán nevezhető annak, legtöbbször hanvában hal meg, mert nyomás alatt nem vagyunk képesek a jó döntésekre, se hátúl, se kp-n. Hol van már a labdabirtoklási fölény, a labdajáratások és az ebből adódó lehetőség keresése, vagy a gyors labdakihozatal a kp-n keresztűl, amiből a csatáraink indíthatók. Nincsen LE-nek válasza erre, ide s tova a szezon kezdete óta, vagy az általa preferált játékosok képtelenek végrehajtani. Egyik opció sem megnyugtató. A City meccs után már látszott, hogy a letámadás ellen, ha azt fegyelmezetten hajtja végre egy csapat, nincs ellenszerünk és példát mutatott az elkövetkezendő ellenfeleinknek abban, hogyan lehet megölni a játékunkat és kényszeríteni hibára. Ennek megoldásán kellene gondolkoznia a stábnak, akár igazolásokkal a jövőre nézve, akár taktikai váltásokkal, bár a kettő nyilván összefügg. Nincs mese, egy új korszakot kell indítani, vagy visszasüllyedünk a futottak még kategóriába. Mondom ezt annak ellenére, hogy elvileg minhárom fronton versenyben vagyunk még. El kell kezdeni dolgozni egy új koncepción, de nagyon gyorsan, még akkor is, ha semmit sem nyerünk a szezonban.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2017.02.08. 10:22:04

Régóta irom, hogy tök átlagos középpályás sorunk van. Se támadás, se védekezés se futás. Neymár
baloldali robotja hiányzott. De összességében ez a csapat már nem a régi-sajnos-nem is fog emelkedni a szint. Talán egy tök uj középpályás sor kellene, de ki. Xavik nem teremnek a fán. Busi és Ini sem a régiek, de mégis jobbak mint a többi. D.Suarez, Rafinha,Arda, Rakitics, Gomes szinte
semmit tesznek a játékhoz. S.Robertó középpályán sokkal jobb volt mint a fentiek. Majd meglátjuk. Tegnap ritka nagy mázlink volt, de egyszer nekünk is lehet. Talán uj edző is kellene jövőre.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.02.08. 09:40:15

érdekes meccs volt a tegnapi, olyan igazi atleti ellen. jó, meg szép játékot leszámítva volt itt minden, 3 kiállítás, vak bíró, kihagyott tizi. a lényeg hogy továbbjutottunk, de amúgy borzasztóan gyengék voltunk, a 2 meccsen volt összesen egy jó félidőnk, most mák, hogy ennyi is elég volt. meccs legjobbjára nem szavaztam, én senkit nem láttam kiemelkedőnek, cillessent se, nagy védése nem volt, kb 3x belelőtték a labdát és ennyi. amúgy hatalmas forma a pali, mikor a füttyös odament neki szólni, hogy ne húzza az időt, csípőre tett kézzel, flegmán rágózva, fintorogva hallgatta ahogy a spori magyaráz neki :lol: DS borzalmasan gyenge volt, érthetetlen számomra, hogy minek erőltetik azt a gyereket... mondjátok h nem vagyok elfogult és más is így látta. ha LE elmegy és jön egy új edző, sztem ő lesz az lesz az első akinek búcsút intenek. robi okos volt, hogy kiszórta magát, pont a legjobbkor, mikor kezdtük felvenni a meccs ritmusát... lajos meg bazz. oké, ő ilyen, ha vezetünk 6-0-nál akkor se bír magával, de tegnap nem igaz, hogy nem bírt odafigyelni, főleg annak tudatában, hogy a vak mindenért szórta a sárgákat. döntőn megint -1 ember lesz, hogy pákót kell nézni. amúgy carrasco 2. sárgája is vicces volt, mert szerencsétlen elcsúszott és úgy kaszálta el a törököt, semmi szándékosságot nem éreztem benne, persze adható lap volt.

este jó lenne ha alaves behúzná, de sanszos h a vigo lő egy gólt, és onnantól nem kérdés hogy ők jutnak be a döntőbe.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Waleba10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 283
Csatlakozott: 2015.04.16. 21:02:20

2017.02.08. 00:46:24

Nyiri81 írta:Srácok, ilyen barca meccset kívánok mindenkinek élőben. Úr isten mi volt itt. A szombati meccsen többen voltak és 3-0 lett, de hangulatban ez mindent vitt. Tvben sok minden nem látszik. Amikor megjelent Ini/Busi melegíteni elkezdtek énekelni. Mikor bejött Ini szó szerint felrobbant a stadion. Tudom közhely ez a szó de tényleg az volt. Sírni tudtam volna örömömben. Ha az ultra részleg rázendített valamire a stadion folytatta. Hátborzongató. "Csak" kb. 70 ezren voltak, de így is elképesztő. Teljesen megértem ha valaki kihagy egy tizit. 70 ezer ember gyűlöl és ordít fütyül. Oda azért kell rutin hogy berakd. Barátnőm nem foci drukker. De teljesen átvette a hangulatot. Kiabált és szidta a bírót. Amikor Messit hátulról felrúgták az egész stadion üvöltött. A bíró anyja szerintem csuklásban meghalt. Ennyi Puta-t nem hallottam még :D

Egyébként volt a szektorban atletic szurkoló is. Mikor a lesgól volt és felugrottak majd mikor kiderült hogy nem adják meg, a barca szurkolók elkezdtek nekik beszólogatni de valszeg viccesen mert visszaszóltak majd együtt röhögtek meg piacsiztak

Életem eddigi talán legjobb élménye volt. Imádom Magyarországot, de ide bármikor kikötöznék. Hetente ez elképesztő lehet.

Egyébként hoztam el zászlót a meccsről amit adtak. Ha van klubhely vsgy valami törzshely szívesen odaadom.
mig igy tévén keresztül is a hideg rázott mikor elkezdték énekelni a himnuszt.... el tudom képzelni milyen lehetett ez élőben :D
Sergi 94:38 Roberto
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1476
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2017.02.08. 00:33:28

Srácok, ilyen barca meccset kívánok mindenkinek élőben. Úr isten mi volt itt. A szombati meccsen többen voltak és 3-0 lett, de hangulatban ez mindent vitt. Tvben sok minden nem látszik. Amikor megjelent Ini/Busi melegíteni elkezdtek énekelni. Mikor bejött Ini szó szerint felrobbant a stadion. Tudom közhely ez a szó de tényleg az volt. Sírni tudtam volna örömömben. Ha az ultra részleg rázendített valamire a stadion folytatta. Hátborzongató. "Csak" kb. 70 ezren voltak, de így is elképesztő. Teljesen megértem ha valaki kihagy egy tizit. 70 ezer ember gyűlöl és ordít fütyül. Oda azért kell rutin hogy berakd. Barátnőm nem foci drukker. De teljesen átvette a hangulatot. Kiabált és szidta a bírót. Amikor Messit hátulról felrúgták az egész stadion üvöltött. A bíró anyja szerintem csuklásban meghalt. Ennyi Puta-t nem hallottam még :D

Egyébként volt a szektorban atletic szurkoló is. Mikor a lesgól volt és felugrottak majd mikor kiderült hogy nem adják meg, a barca szurkolók elkezdtek nekik beszólogatni de valszeg viccesen mert visszaszóltak majd együtt röhögtek meg piacsiztak

Életem eddigi talán legjobb élménye volt. Imádom Magyarországot, de ide bármikor kikötöznék. Hetente ez elképesztő lehet.

Egyébként hoztam el zászlót a meccsről amit adtak. Ha van klubhely vsgy valami törzshely szívesen odaadom.
Csak is Puyol
Válasz küldése