Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Tromort77

2017.10.01. 15:44:42

Bob_Marley írta:Véletlenül se a rendőröket akarom védeni, de tüntetés meg tüntetés között is van különbség. Hadi állapotok uralkodnak, fél centiről ordibálnak meg dobálják őket, nekik a feladatuk a rend fent tartása, ami egyébként láthatóan nem megy. Egy tömegoszlatás az nem vígjáték, én is kaptam már könnygázt, paprikasprayt mert rosszkor voltam rossz helyen. Mit kéne csináljanak, hogy normálisan viselkedjenek az emberek? Ők okozták,d e a megfékezés a feladatuk.

És hangsúlyozom a kialakult állapotokért a felelősök a hatalmi szervek, vezetők!
Linkeltem egy csomó videót, ahol békés, random emberek csak épületen belül, nyugodtan akarnak szavazni, mire a roham rendőrök rájuk rontanak. Az ilyen eseteken nincs mit védeni.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.10.01. 15:40:19

Véletlenül se a rendőröket akarom védeni, de tüntetés meg tüntetés között is van különbség. Hadi állapotok uralkodnak, fél centiről ordibálnak meg dobálják őket, nekik a feladatuk a rend fent tartása, ami egyébként láthatóan nem megy. Egy tömegoszlatás az nem vígjáték, én is kaptam már könnygázt, paprikasprayt mert rosszkor voltam rossz helyen. Mit kéne csináljanak, hogy normálisan viselkedjenek az emberek? Ők okozták,d e a megfékezés a feladatuk.

És hangsúlyozom a kialakult állapotokért a felelősök a hatalmi szervek, vezetők!
Kép
Kép
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.10.01. 15:32:15

Nem bannam ha 1-2 ilyen elmebeteg rendort megszurkalnanak minimum. Azert ez nem ilyen egyszeru, hogy mindent csak ugy buntetlenul. :evil:
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2017.10.01. 15:27:45

Most mar random embereket is bántalmaznak
davi10 írta:Hihetetlen mi folyik ott

Nagyon remélem, hogy ennek lesz valami komolyabb nemzetközi visszhangja.
Nagyon meglepődnék, ha bármelyik nagyobb európai ország akár egy rossz szót is szólna. Persze amikor a magyar rendőröket kell szidni, hogy miért nem egy gyümölcskosárral várják a migránsokat akkor van mondanivalójuk...
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.10.01. 15:13:07

nem normalisak ezek. de a katalon se h állandóan cirkuszolnak ezzel a szavazással, de még csak megközelíteni se tudják soha az 50%-ot.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6749
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.01. 15:09:44

Hihetetlen mi folyik ott

Nagyon remélem, hogy ennek lesz valami komolyabb nemzetközi visszhangja.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2017.10.01. 15:04:01

rikko írta:A gond az, amit már előbb is leírtam. Az emberek nagyonnagy többségét jobban érdekli a saját békéje és élete,mint a klub. Ez így is van rendjén.
Pique egy jó politikus ezt eddig is tudtuk és ő biztosan ki is fog állni a végletekig. Iniesta nem katalán, ahogy a csapat 90%-a nem az, így nagyon nincs is miért felszólalniuk.
Azt viszont adom, hogy a katalánoknak, főleg akik így a média előtt vannak ki kellene állniuk és elmondani a véleményüket.
Pique ezt megtette és megtehetné ezt a többi is.
Azért nem csak Piqué katalán a csapatban, vannak még egy páran: Alba,Vidal,Busquets, SR, és Deu, de most nem számít, hogy ki katalán és ki nem. Amikor a békés, demokratikus jogaikkal élni akaró tömeget szétverik illetve gumilövedékkel lövik akkor ott teljesen mindegy, hogy egy játékos katalán,spanyol, argentin vagy hottentotta, fel kell szólalnia, hogy ez így nem mehet tovább. Ha még azt hozzávesszük, hogy a ma bántalmazott emberek jelentős része a klub szimpatizánsa akkor egyenesen kötelessége a klubnak és a játékosoknak kiállni az emberek mellett és mélységesen elítélni Madrid intézkedéseit és a rendőri brutalitást.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.10.01. 14:56:22

S.Agüero írta:Nem hiszem, hogy Veidtre utalt volna.
Nem tudom ki szólt volna még hozzá és madridi drukker, általánosítás volt, ami szerintem nem helyénvaló.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.10.01. 14:45:11

Nem hiszem, hogy Veidtre utalt volna.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.10.01. 14:19:27

csababarca írta:durva dolgok mennek barcelonaban, gondolom teljesen normális...jah nem.
az is fura, hogy a madridi drukkerek a focin kerezstül szemlélik a dolgokat, holott ennek nincs köze hozzá, tök más dolog.
De mivel "barcelona" jön az azonosítás, és fúúú hogy képzelik.

ez nem a csapat harca, hanem a katalán népé, okoskák.

egyébként respect a katalánoknak, ki mernek menni, bele mernek állni ebbe. Nálunk max a billentyűzet mögül okoskodik az ellenzék, szavazni nem mennek el, közben meg a kommunista idők alatt felnevelkedő nyugdíjasok, és egy kiló mézért, vagy 10 kiló kukacos almáért mennek a narancsokra szavazni. hányinger.
Nem hiszem, hogy Veidt ezt írta volna, nem kevert bele focit.
Kép
Kép
Kép
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2017.10.01. 14:02:56

A gond az, amit már előbb is leírtam. Az emberek nagyonnagy többségét jobban érdekli a saját békéje és élete,mint a klub. Ez így is van rendjén.
Pique egy jó politikus ezt eddig is tudtuk és ő biztosan ki is fog állni a végletekig. Iniesta nem katalán, ahogy a csapat 90%-a nem az, így nagyon nincs is miért felszólalniuk.
Azt viszont adom, hogy a katalánoknak, főleg akik így a média előtt vannak ki kellene állniuk és elmondani a véleményüket.
Pique ezt megtette és megtehetné ezt a többi is.


@ Veidt:

Nem lesz itt személyeskedés, mert abszolut normális hangnemben adod elő a dolgokat. Mondjuk amúgy sem személyeskednék :wink:

Az, hogy rövid távon bajban lenne katalónia az szinte borítékolható, de hosszú távon biztosan jobban járnak, mint a spanyol anyaország. Biztosan lenne ellenlépés a spanyolok részéről, de kérdem én az EU-nak mi haszna van abból ha nem veszik fel őket vagy bojkottálják a katalán termékeket ? A spanyolok a GDP kb 16-18%-át bukják.... az pedig nem kevés.
Hozzáteszem Barcelona az egyik leglátogatottabb európai város, remek klímával és millió turista van állandóan. Ha még egy kicsit ráfeküdnének az idegen nyelvekre (angol, francia,német, orosz) akkor nagyon durván megnőne a látogatottság.
Akármi is legyen , menjen le békében, mert elég gond van így is Európában, nem kell egy "civil war"
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10109
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.01. 13:52:47

Xavi: "Ami ma Katalóniában történik, az szégyen. Madrid szégyene. Elfogadhatatlan, hogy egy demokratikus országban az emberek nem szavazhatnak. Teljes támogatásomat küldöm azoknak, akik békésen próbálják gyakorolni szavazati jogukat. Visca Catalunya!"
Carles Puigdemont: "Amit ma láthat a világ, az a felelőtlen, túlzott és ésszerűtlen erőszak, amelyet a madridi rendőrség és rohamrendőrség követ el a békésen szavazó katalánok ellen. Bár sok helyen akadályozza a szavazást a madridi rendőrség, még több helyen rendben folyik a népszavazás. A rendőri brutalitásért a madridi kormány a felelős, s ez a bűn elkíséri őket életük végéig. Ugyanakkor láthatjuk, a rendőri brutalitás nemhogy csökkenti a szavazási vágyat, hanem növeli is. Amit ma a spanyol állam nyerhet, az sokkal kevesebb, mint amit elvesztett. Katalónia pedig sokkal többet nyert, mint azt eddig remélte. Ugyanis a világ előtt a botokkal, fegyverekkel, gumibotokkal felfegyverzett madridi rezsimmel szemben a békésen szavazó katalánok képe marad meg. Egyik oldalon az erőszak, a másikon pedig a béke, amit a rendőri brutalitás festett vörösre."

Időseket, szavazni vágyókat verni, szép munka...Ilyenkor hol van az ENSZ és társai?

Le a kalappal a katalánok előtt, tényleg úgy cselekednek, hogy "Szavazz ma, vagy különben holnap már ne sírj"...

Remélem megtartják a meccset, zúgjon az egész stadion ettől, és a világ összes országában a közvetítésen beszéljenek erről a kommentátorok hogy mi történik itt, mert ez már mindennek a teteje!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.10.01. 13:46:43

durva dolgok mennek barcelonaban, gondolom teljesen normális...jah nem.
az is fura, hogy a madridi drukkerek a focin kerezstül szemlélik a dolgokat, holott ennek nincs köze hozzá, tök más dolog.
De mivel "barcelona" jön az azonosítás, és fúúú hogy képzelik.

ez nem a csapat harca, hanem a katalán népé, okoskák.

egyébként respect a katalánoknak, ki mernek menni, bele mernek állni ebbe. Nálunk max a billentyűzet mögül okoskodik az ellenzék, szavazni nem mennek el, közben meg a kommunista idők alatt felnevelkedő nyugdíjasok, és egy kiló mézért, vagy 10 kiló kukacos almáért mennek a narancsokra szavazni. hányinger.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2017.10.01. 13:08:31

Nagyon remélem, hogy erre a Franco diktatúra éveire hasonlító demokrácia tiprásra a klub reagálni fog. Mint Katalónia egyik legnagyobb képviselőjeként kutya kötelessége felszólalni és felhívni a világ figyelmét, hogy mi is zajlik éppen Katalónia utcáin. Abban is bízok, hogy Piquén kívül másokban is lesz annyi, hogy felszólaljanak. Nem csak Eiffel tornyokat kell posztolni ( ezzel sincs egyébként semmi baj) hanem ilyenkor is illene valamit írni/mondani, hiszen nagyrészt a csapat szurkolóit verik szét a spanyol rendőrök, de persze nincsenek illúzióim, Piquen kívül senki se fog egy rohadt szót se szólni. És nekem senki se jöjjön azzal, hogy a Barca csak egy csapat és semmivel se több mert ez nem igaz. Mindig is több volt mint egy sportegyesület nem hiába a több mint egy klub a szlogenünk még ha ez manapság egyre jobban veszti el a hitelességét.

Szóval az lenne a minimum, hogy valamilyen formában a mezen jelzi a klub, hogy támogatja a népszavazást vagy a meccs előtt csinál valamit, de igazából mindegy is, hogy ezt hogyan teszi meg a lényeg az, hogy tegye meg!!
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2017.10.01. 12:26:19

Bob_Marley írta: Hát leginkább igen, ami nagyon baljós képet vetít elő. És lassan osztrák választások is lesznek, nemrég ugye Trump, csupa pozitív dolog történik......
Annyira mélyen nem folytam még bele az AfD programjába, de közel sem habzó szájú, neonácikról van szó, még ha a média szereti is így beállítani őket. Többségében nagyon tanult, diplomás emberekből áll a pártjuk (ne felejtsük el, hogy eleve egy közgazdász fórumon vetődött fel a párt megalapításának ötlete). Ők sincsenek könnyű helyzetben, a kezdeti berobbanás után lényegében már kettészakadtak (Petry), de szerintem a jelenlétük (nemcsak a parlamentben, hanem nagyon fontos hivatali pozíciókban) is elmozdíthatja egy pozitív irányba a német politikát, és ezáltal egész Európáét is. Egyébként én úgy vagyok vele, hogy bármennyire is összefüggés van a terrorizmus és a migráció között, a német választópolgárok véleményének megváltozását Merkel provokálta ki, most arassa le ő a munkája gyümölcsét. Nagyon jó politikusnak tartom, zseniálisan fegyverezte le az ellenzéket az elmúlt években, de ebben a kérdésben hatalmasat bukott. Kevesen mondják ki, de megingott a pozíciója és a tekintélye, még ha a választásokat meg is nyerték. Schulzot lenyomta (nem volt nehéz), de azóta folyamatosan zuhan a támogatottsága, és ez természetesen a pártszövetségük "palettáján" is megmutatkozik, Seehofer ellen például nyíltan tüntetnek a bajoroknál. Néhány hónapon belül meg fog alakulni a kormány, akkor már sokkal okosabbak leszünk, de személy szerint én arra számítok, hogy Macron vezetésével a franciák olyan nagy befolyásra tesznek majd szert Európában, amelyre a németek újraegyesítése óta nem volt példa. Három napja éppen az olaszokkal találkozott.

Trump hatalomra jutása számomra tipikusan az "egyik szemem sír, a másik nevet" eset. Nagy divat lett őt fikázni (Amerikában és Európában is), rá is szolgált a hülyeségeivel, de pozitív változásokat is hozott ám. Arról például meg vagyok győződve, hogy Észak-Koreát csak agresszív külpolitikával lehet kordában tartani. És a kérdésben érintett nagyhatalmak közül erre csak ő hajlandó.
Kép
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2017.10.01. 12:07:59

Miért?A nyugatiak torkán se lehet lenyomni akármit.
Ezek nem baljós jelek, demokratikusan az emberek kifejezik a véleményüket, hogy melyik politikával nem értenek egyet. Persze attól még jönni fognak a migrik,amig valakinek tele nem lesz a micsodája. A vezető rétegnek épp mindegy, hogy mi történik itt, vagy ki mit akar, nekik az a lényeg, hogy nekik megérje.

Trumppal meg nem tudod mi bajod. A nép akarata. Jobb, mint mr Demokrácia.
Tromort77

2017.10.01. 12:06:42

Egy az egyben bemásolom Redditről:


Images and footage of la Policia Nacional using force to remove voters:
https://twitter.com/esheikh_/status/914416110061178880" target="_blank (people being thrown to the ground)
https://twitter.com/naciodigital/status ... 45/video/1" target="_blank
https://twitter.com/VictorHR3/status/914424974504587264" target="_blank (jumping on and kicking people)
https://twitter.com/MStothard/status/91 ... 68/video/1" target="_blank
https://twitter.com/NBbreaking/status/9 ... 2864032768" target="_blank
https://twitter.com/Butterfly_Reb/statu ... 3592291328" target="_blank (rubber bullets fired at crowd)
https://twitter.com/iolandagalaxi/statu ... 5048109057" target="_blank
https://twitter.com/NamasteToIndia/stat ... 0135584768" target="_blank (attacking crowd with truncheons)

Images and footage of those injured:
https://twitter.com/giornalecchismo/sta ... 1930518529" target="_blank
https://twitter.com/diariara/status/914393481082228736" target="_blank
https://twitter.com/maiolichinus/status ... 0776096769" target="_blank
https://twitter.com/GissiSim/status/914414598824046597" target="_blank
https://twitter.com/itsluisagibson/stat ... 5998894082" target="_blank

Removing ballot boxes:
https://twitter.com/CatalansForYes/stat ... 5188720640" target="_blank
Rubber bullets and projectiles used:
https://twitter.com/maiolichinus/status ... 0087495685" target="_blank
https://twitter.com/LuckyAlessandro/sta ... 0096652289" target="_blank

Translation of chants (Catalan):
Votarem - We will vote
Anem votar - Let's vote

Undorító.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.10.01. 11:55:48

Veidt_madridista írta:
Bob_Marley írta:Nagy változások vannak készülőben, sajnos már a német választások is megmutatták.
Mire gondolsz? Hogy az AfD bejutott a parlamentbe?
Hát leginkább igen, ami nagyon baljós képet vetít elő. És lassan osztrák választások is lesznek, nemrég ugye Trump, csupa pozitív dolog történik......
Kép
Kép
Kép
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2017.10.01. 11:46:06

Bob_Marley írta:Nagy változások vannak készülőben, sajnos már a német választások is megmutatták.
Mire gondolsz? Hogy az AfD bejutott a parlamentbe?
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.10.01. 11:15:30

Nagy változások vannak készülőben, sajnos már a német választások is megmutatták. Itt is a spanyol rendőrség így nem kezelhetné a dolgokat. Attól függetlenül, hogy szerintem vica versa működik és a spanyoloknak szükség van a katalánokra és fordítva.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2017.10.01. 10:51:29

rikko írta:Illetve szerinted miért ragaszkodik már ilyen eszközökkel Madrid a katalánokhoz ?
Egyértemű a dolog. A leggazdagabb és legfejlettebb régiót elveszítve a spanyol gazdaság még mélyebbre zuhan, mint ahol most van.
Ez így van, hatalmas érvágás lenne az elvesztésük. Hozzáteszem, Katalóniának nem érne meg gazdasági szempontból függetlenedni, mert amellett, hogy kizárnák őket az összes kereskedelmi szövetségből, a spanyolok vélhetően bojkottálnák a katalán termékeket, ahogy az történt a múltban pl. a cavával.
rikko írta:Hazugság és manipuláció.... szerinted melyik politikus nem ezekkel az eszközökkel lép fel ?
Tudnék egy párat mondani, akár még Magyarországról is. Nehogy már normálisnak bélyegezzük ezt, csak azért, mert "ilyen a politika". Az embereket felelősségre kell vonni a cselekedeteikért.
rikko írta:Szép-szép ez a 78-as alkotmány, de akkor azt nem lehetett volna beleiktatni, hogy mondjuk az ország egész területén egyenlő adók legyenek? Nem pedig Katalóniát fejőstehénnek tartani és jól megfejni ?
Ez olyan, mintha otthon magyarban Viktor okosítana egyet, hogy a gazdagabb megyékben legyen kétszer akkora adó, mint a fejlettlenebben... Szerinted tetszene a népnek ? Nagyon nem.... milyen elnyomást akarsz még ,hogy végre kimondhassák a katalánok, hogy el vannak nyomva ? Ez nem elég ? Ez hol demokratikus ? Ilyen sehol a világon nincs, csak ezeknék a suttyóknál ott madridban.
Ahogy fcb4ever is írta, nagyon is létezik ilyen, a progresszív adózásnak ez a második legelterjedtebb konstrukciója a személyi jövedelemadó bevételhez kötése (többkulcsos adórendszer) után. Egyébként nemcsak Katalóniában, hanem Andalúziában is magasabbak a kulcsok. (Ennek fényében kicsit ironikus, hogy a katalánok pont az andalúzokkal szoktak érvelni mint lusta, "élősködő" emberekkel.) És azt is hozzáteszem, hogy a különbség mindössze 1-4%, (bevételi szintenként nő, a 4% már a €60.000 & Above kategória), ami habár mindenképpen számottevő, eléggé messze áll a "fejős tehén" szintjétől.

Az elnyomás részhez: Jelenleg a világon egyetlen országban sincsenek szélesebb jogai, mint a spanyol kisebbségeknek, hiszen az ország lényegében szövetségi államként működik nagyon hosszú ideje. Az autonóm közösségek saját parlamentje, saját kormánya, saját alkotmánya van. Szinte az összes oktatási intézményben katalánul folyik az oktatás is. Már ne haragudj, de amikor valaki ilyen körülmények között akar függetlenedni, az engem inkább emlékeztet egy cirkuszra. Ha érdekel a személyes véleményem: a katalán kormány pontosan tudta előre, hogy nem fogják hagyni a függetlenedést. Nekik teljesen mindegy, hogy meg lesz-e tartva a népszavazás, mert ők csak győztesen jöhetnek ki ebből a szituációból.
- ha megtartják és függetlenednek: elérik a céljukat, sikeres a politikájuk
- ha megtartják és nem függetlenednek: akkor tudomásul veszik és arra építik fel a kommunikációjukat, hogy ők különbek a spanyoloknál, tisztelik a demokráciát
- ha nem tartják meg: áldozatok

Egyébként meg nem is ez a lényeges. Még ha tényleg tarthatatlan is lenne a helyzet, akkor sem az lenne a megoldás, hogy végigvisznek egy olyan procedúrát, amiről pontosan tudják, hogy alkotmányellenes és hogy milyen lépéseket fog kiváltani a spanyol kormány részéről. A párbeszédre egyáltalán nem törekedtek, provokáltak, aztán áldozatoknak állítják be saját magukat. Mondjuk aki követi a spanyol politikát, az ennek nem meglepetés, mert a katalán kormánypárt már hónapok óta nem végez semmilyen "normál" munkát, nem alkotnak törvényeket, stb stb, csak a függetlenedésre törekednek. Ugye a pártjuknak is ez a neve, Együtt az Igenért. A szavazást egyébként nem valószínű h meg fogják tartani, a gárdisták tegnap szétverték az összes szavazatszámláló gépet, a szavazóhelyiségként kijelölt iskolák jelentős részét pedig már bezárta/bezáratta a rendőrség.

(Mielőtt valaki félreértené és elkezdene személyeskedni, megint leírom, hogy mindettől függetlenül a spanyol kormány is minősíthetetlenül kezeli a helyzetet, jogállamba nem való módszereket alkalmazva.)
Kép
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2017.10.01. 10:41:55

fcb4ever írta:Nagyon is van olyan, h fejlettebb országrész többet adózik. Itt németben is a nyugatiak hagyományosan extra adót fizetnek kelet fejlesztésére, pedig az a paradox helyzet, hogy mára keleten sok régió felzárkózott vagy fejlettebb. De EU-n belül ugyanaz a helyzet, és Magyarország sajnos a fejletlenebb régiók között van... Ettől függetlenül jogos a felháborodás emiatt, a kisember részéről.

Egyébként a csapból is ez folyik most, de a vezetés részéről egyelőre tényleg csak a csönd.
De ez a mennyiség elenyésző a spanyolhoz képest, olyannyira , hogy kb észre sem veszed és még így is bőven többet kereshetsz mondjuk Karlsruhében, mint pl Berlinben. Dolgoztam mindkét helyen ugyanabban a beosztásban és szakmában.

Az EU és Mo hasonlata meg teljesen más dolog, mert ott több különálló országról van szó. Itt meg egy egységes államról.
Avatar
fcb4ever
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2010.02.12. 16:04:50

2017.10.01. 09:56:04

Nagyon is van olyan, h fejlettebb országrész többet adózik. Itt németben is a nyugatiak hagyományosan extra adót fizetnek kelet fejlesztésére, pedig az a paradox helyzet, hogy mára keleten sok régió felzárkózott vagy fejlettebb. De EU-n belül ugyanaz a helyzet, és Magyarország sajnos a fejletlenebb régiók között van... Ettől függetlenül jogos a felháborodás emiatt, a kisember részéről.

Egyébként a csapból is ez folyik most, de a vezetés részéről egyelőre tényleg csak a csönd.
Més que un club.
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2017.10.01. 09:48:48

Mascherano írta:
rikko írta: Az biztos, hogy Madrid nem akarja elengedni őket, de ha ennyi ember tulajdonképpen az ország egyhatoda menni akar ,azt bármilyen eszközzel megállítani nehéz lesz.

Spanyolok "eszközeit" egész egyszerűen nem tudom megérteni itt a 21.szazadban, azt viszont undorítónak tartom, hogy a demokrácia védőszentjei (Német, Angol, Francia) semmit se szolnak a helyzet ellen. Indexen irtak, hogy Magyarország támogatja önrendelkezés alapján a népszavazást.

Ha az oroszok csinálnának ilyet akkor már a sajtó tele lenne vele. Meg szankciókat is simán hozna az EU.
BFC
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2014.07.15. 17:55:16

2017.10.01. 09:48:07

Európában vannak még példák ilyen népszavazásra, de egyes népek elfogadják, hogy az adott népnek joga van kiírni egy ilyen népszavazást, ilyen például ahogy valaki már említette az angol-skót helyzet. Ahol a skótok kiírták a népszavazást az angolok pedig nem vonultak be 500 millió tankkal, hogy verjék a mellüket, hogy az övék a terület. Szépen csendben lezajlott, nem volt sikeres, ez van. Tegyük hozzá, hogy a skótok egy részét már sikeresen elangolosították(nagyon remélem hogy van ilyen szó :D ). Aztán van a mérleg másik oldala amit szintén felhoztak az orosz-ukrán konfliktus krím miatt, ahová gyakorlatilag bevonult az orosz hadsereg, de azt azért tegyük hozzá, hogy a krím lakosságának 70 százaléka orosz(Ha belevesszük Szevasztopolt is ahol a népesség 94 százaléka orosz, hanem csak 55 százalék.). Illetve a Donyeck és Luhanszk területen is nagyszámban élnek oroszok. Amit a spanyolok csinálnak az gyakorlatilag olyan mint amit Ukrajna csinált, bevezényelte a hadsereg és szétlőtték egymást a szakadárokkal. Mondjuk a spanyolok még nem lövöldöznek de szerintem értitetk, hogy miről beszélek. Egy Nyugat-európai fejlett ország nem viselkedhet így.
A kisebbségben élés egyik nagy hátránya, hogy a fejed fölött döntenek úgy, hogy nem szólhatsz bele. :roll:
Válasz küldése