Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.01.02. 17:17:23

A Barca meccs után egy nagy lélegzetvétel és jöhet a Másnaposok az HBO-n! :D 20:00-kor! Gondolom már sokan látták, de aki még nem az nézze meg! :)
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.01.02. 17:17:17

Kalap1988 írta: A kettő között van valahol az igazság, mert Tróját valóban ostromolták egyszer a görögök. Csak nem ilyen körülmények és okok miatt minden bizonnyal. A jó öreg Schliemann mester megmutatta és bebizonyította, hogy sem Agamennón palotája és királysága, sem Trója nem csak egy mítosz.
Persze, nem úgy értem, hogy csak egy mítosz, csak az eredeti történetet nem tudjuk, szóval nem volt mit átírni (pl. ha Akhilleusz nem létezett, akkor nehéz arról beszélni, hogy hiteltelenül jelenítették meg a karakterét)
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.01.02. 17:12:51

sjd írta:
barcafan0911 írta: vagy kritikát kaptak mert átírták a történetet(Trója)
Azt azért itt tegyük hozzá, hogy a történet és a történelem nem ugyanaz, úgyhogy ne tedd ezzel a történelmi filmek közé, a Trója egy irodalmi művet írt át és nem a történelmet
A kettő között van valahol az igazság, mert Tróját valóban ostromolták egyszer a görögök. Csak nem ilyen körülmények és okok miatt minden bizonnyal. A jó öreg Schliemann mester megmutatta és bebizonyította, hogy sem Agamennón palotája és királysága, sem Trója nem csak egy mítosz.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.01.02. 17:10:55

barcafan0911 írta: vagy kritikát kaptak mert átírták a történetet(Trója)
Azt azért itt tegyük hozzá, hogy a történet és a történelem nem ugyanaz, úgyhogy ne tedd ezzel a történelmi filmek közé, a Trója egy irodalmi művet írt át és nem a történelmet
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.01.02. 16:55:04

Google-barátom cserben hagyott, úgyhogy:

Mikor jelennek meg Dvd-n az Üvegtigris3 és a Harry Potter7 :?:
"And my heart will leave you never."
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.01.02. 16:37:30

barcafan0911 írta:Vampire Suck: Látta már valaki ezt a filmet? Most leltem rá.

Kalap: Igazad van, csak nincs igény a történelmi filmekre. Az elődeik pedig vagy elbuktak (Nagy Sándor) vagy kritikát kaptak mert átírták a történetet(Trója) vagy csak a látványra próbáltak összpontosítani (300). Mellesleg kevés az olyan történelmi esemény, amiből egy másfél
órás eseménydús filmet összelehetne hozni. Az említésre méltó történeteket pedig már megfilmesítették, szóval hogy ne legyen lerágott csont, csak a látvánnyal lehetne kaszálni. Abból meg félő hogy bukás lesz, hiszen egy látvány dús történelmi filmhez hatalmas költségvetés szükségeltetik.
Annyiban javítanék, hogy nem kevés egyáltalán az olyan történelmi téma, ami változatos és fordulatos. Sőt! Az élet minden emberi képzeletnél érdekesebb dolgokat tud produlkálni. A közismert ilyen téma valóban kevés, vagy már feldolgozták. Jobb marketinggel azért nem hiszem, hogy halálra van ítélve, hiszen a képzelet szülte filmeket is megnézik sokan, pedig nyilván nem ismerhetik a sztorijukat. Talán a kevésbé ismert történelmi témákról még sikeresebb filmeket is lehetne készíteni, hiszen az újdonság és az ismeretlenség varázsa bevihetné az embereket a moziba.
Nagy vonalakban egyetértünk, amíg a tőke befolyásolja a nagyfilmek készítését, addig sok ilyen nem fog készülni, mert abszolút zsákbamacska, hogy sikeres lesz e. Érdekeket sért innen vagy onnan épp a történelmi mivolta miatt.
Avatar
barcafan0911
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2008.03.07. 17:40:36
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2011.01.02. 15:28:36

Vampire Suck: Látta már valaki ezt a filmet? Most leltem rá.

Kalap: Igazad van, csak nincs igény a történelmi filmekre. Az elődeik pedig vagy elbuktak (Nagy Sándor) vagy kritikát kaptak mert átírták a történetet(Trója) vagy csak a látványra próbáltak összpontosítani (300). Mellesleg kevés az olyan történelmi esemény, amiből egy másfél
órás eseménydús filmet összelehetne hozni. Az említésre méltó történeteket pedig már megfilmesítették, szóval hogy ne legyen lerágott csont, csak a látvánnyal lehetne kaszálni. Abból meg félő hogy bukás lesz, hiszen egy látvány dús történelmi filmhez hatalmas költségvetés szükségeltetik.
A felhasználó nevemben a 0911 nem arra utal hogy terrorista vagyok. Csupán akkor születtem. :wink:
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.01.02. 14:27:37

barcafan0911 írta:
Kalap1988 írta:Én azt nem értem, hogy olyan kibeba kreatívak a rendezők, hogy már mindenféle sci-fi-t és fantasyt csináltak ( nem önmagában ezekkel van a bajom), miközben történelmi film alig készül. Nem lenne rá igény? Vagy tudatos a dolog? Utóbbira tippelnék, de kíváncsi vagyok a véleményetekre. Krojfhoz hasonlóan én is elborzadok azon, hogy mennyi pénzt elcsesznek a szórakoztatóiparra, miközben a kultúra olyan távol esik Hollywoodtól, mint Makó Jeruzsálemtől... Persze tudom, hogy ha nem készülne el 1-1 film, akkor sem karitatív célokra menne ez a sok pénz, de mégis dühítő és jó példa a világunk moráljára.
Ez azért nem igaz. :) Nem tudom hogy van e Viasat History-tok, de ott rengeteg történelmi filmet adnak. Szinte mindent megfilmesítettek már, kezdve Jean D'arc-tól egészen egy kis angol király életéig. Ezek a filmek rendben is vannak, korrektek, a színészek sem rosszak, kicsit sem térnek el a valóságtól. Ellenben azzal ha egy Hollywoodi gyár készítené el, ahol a látvány lenne a fontos és beleraknának egy csomó kamu dolgot, csakhogy izgalmasabb legyen a film. :roll:
Sajnos az. Van Viasat Historynk és nagyon sok a baromság, még akkor is, ha vannak jó alkotások is. Illetve, ha jó, ha nem jó a film, kevés emberhez jut el. Nem mindegy, hogy minimalistán elkészített dokumentum és játékfilm keverékről van szó, vagy egy nagy költségvetésű filmről. Persze a rossz hollywoodi filmekből én sem kérek, főleg nem azokból, amik meghamisítják a történelmet ( ilyen a viasat historyn is van nap, mint nap),de épp azt kérdeztem a hsz-emben, hogy miért nincs igényes? Költői volt a kérdés, mert egyrészről valamiféle választ mindnyájan tudunk, másrészről pedig a biztos választ nem is tudhatjuk....
A magyar filmgyártásban is benne lehetne ez a potenciál csak tudni kellene, hogy az állami támogatásokat kiknek juttatjuk... Példának okáért Matúz Gábor: A legbátrabb város c. filmjéből tisztán játékfilmet is tudott volna készíteni ( nagyon igényesen), ha több pénze van rá. Így is az elmúlt évek egyik legjobb történelmi dokumentum és játék filmje a hazai piacon, de mivel csak egy-egy moziban adták le, illetve a dokumentum jelleg önmagában riasztja a nagyközönséget sajnos kevés emberhez jutott el. Lenne téma és a megvalósításhoz is lennének emberek. Ha nekünk persze jó a Honfoglalás is, akkor az lesz megint, de remélem az akkori vezetők ( akik most is hatalmon vannak) tanultak a hibáikból.
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2011.01.02. 14:15:00

kanty írta:A lázadás - Mangal Pandey balladája.
:wink:
Azaz! Egyből beugrott. Köszi :)
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2011.01.02. 14:10:02

18Barca99 írta:Sziasztok!

Nem tudom mennyire szoktatok éjjel tévézni (:P) de tegnap egy nagyon jó filmet találtam. Rtl-en kezdődött 0:25kor csak nem tudom a címét és remélem hogy valaki tud segíteni. Indiáról szól a 1850-60as évek környékén behoznak egy új fajta fegyvert egy új fajta lőszerrel, de disznó és tehén zsírral van bevonva a lőszer. Ezt meg ugye nem vehetik a szájukba a hinduk meg a másik (most nem jut eszembe) vallású emberek és ezekből fellázadás lesz stb. Aamir Khan a főszereplő benne. Remélem érthető nagyjából mit szeretnék kihozni belőle. Valaki esetleg a címét?

A lázadás - Mangal Pandey balladája.
:wink:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
barcafan0911
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2008.03.07. 17:40:36
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2011.01.02. 14:09:50

Kalap1988 írta:Én azt nem értem, hogy olyan kibeba kreatívak a rendezők, hogy már mindenféle sci-fi-t és fantasyt csináltak ( nem önmagában ezekkel van a bajom), miközben történelmi film alig készül. Nem lenne rá igény? Vagy tudatos a dolog? Utóbbira tippelnék, de kíváncsi vagyok a véleményetekre. Krojfhoz hasonlóan én is elborzadok azon, hogy mennyi pénzt elcsesznek a szórakoztatóiparra, miközben a kultúra olyan távol esik Hollywoodtól, mint Makó Jeruzsálemtől... Persze tudom, hogy ha nem készülne el 1-1 film, akkor sem karitatív célokra menne ez a sok pénz, de mégis dühítő és jó példa a világunk moráljára.
Ez azért nem igaz. :) Nem tudom hogy van e Viasat History-tok, de ott rengeteg történelmi filmet adnak. Szinte mindent megfilmesítettek már, kezdve Jean D'arc-tól egészen egy kis angol király életéig. Ezek a filmek rendben is vannak, korrektek, a színészek sem rosszak, kicsit sem térnek el a valóságtól. Ellenben azzal ha egy Hollywoodi gyár készítené el, ahol a látvány lenne a fontos és beleraknának egy csomó kamu dolgot, csakhogy izgalmasabb legyen a film. :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára barcafan0911 2011.01.02. 14:12:29-kor.
A felhasználó nevemben a 0911 nem arra utal hogy terrorista vagyok. Csupán akkor születtem. :wink:
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.01.02. 14:07:51

18Barca99 írta:Sziasztok!

Nem tudom mennyire szoktatok éjjel tévézni (:P) de tegnap egy nagyon jó filmet találtam. Rtl-en kezdődött 0:25kor csak nem tudom a címét és remélem hogy valaki tud segíteni. Indiáról szól a 1850-60as évek környékén behoznak egy új fajta fegyvert egy új fajta lőszerrel, de disznó és tehén zsírral van bevonva a lőszer. Ezt meg ugye nem vehetik a szájukba a hinduk meg a másik (most nem jut eszembe) vallású emberek és ezekből fellázadás lesz stb. Aamir Khan a főszereplő benne. Remélem érthető nagyjából mit szeretnék kihozni belőle. Valaki esetleg a címét?
A felkelés - Mangal Pandey legendája (port.hu a barátod)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sjd 2011.01.02. 14:10:27-kor.
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2011.01.02. 14:06:17

Sziasztok!

Nem tudom mennyire szoktatok éjjel tévézni (:P) de tegnap egy nagyon jó filmet találtam. Rtl-en kezdődött 0:25kor csak nem tudom a címét és remélem hogy valaki tud segíteni. Indiáról szól a 1850-60as évek környékén behoznak egy új fajta fegyvert egy új fajta lőszerrel, de disznó és tehén zsírral van bevonva a lőszer. Ezt meg ugye nem vehetik a szájukba a hinduk meg a másik (most nem jut eszembe) vallású emberek és ezekből fellázadás lesz stb. Aamir Khan a főszereplő benne. Remélem érthető nagyjából mit szeretnék kihozni belőle. Valaki esetleg a címét?
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2011.01.02. 13:56:26

Kalap1988 írta:Én azt nem értem, hogy olyan kibeba kreatívak a rendezők, hogy már mindenféle sci-fi-t és fantasyt csináltak ( nem önmagában ezekkel van a bajom), miközben történelmi film alig készül. Nem lenne rá igény? Vagy tudatos a dolog?
Remélem hogy tudatos. Vagyis úgy értem remélem tudatosan nem csinálnak több ilyet:
Kép

Ebből,vagy a Hídemberből sokkal többet ki lehetett volna hozni.Szerintem ebben egyet érthetünk. A gond az,hogy ha a magyar történelmet vesszük alapul (és miért is vennénk mást),rengeteg megfilmesíthető esemény lenne,de lássuk be a történelem nem a legnépszerűbb tantárgy az iskolákban(sajnos!),és fenn áll annak a veszélye is hogy sima propagandafilm lesz belőle.Viszont a mai napig megnézem az Egri Csillagokat,vagy a Kőszívű ember fiait,függetlenül attól mennyire hiteles.És gondolom mások is így vannak ezzel,tehát igény lenne rá valószínűleg,de ha a megvalósítás pocsék,akkor inkább ne erőltessük.
Kép
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2011.01.02. 13:56:13

Ilúvatar írta:Dexter Elsőévad, első epizódtól az utolsóig


Oh máj gááááááád! ez az évad elégé ütött szerintem :)
Szerintem az 1. évad tökéletes. Annál jobbat nem fognak csinálni. (mert nem lehet...) Ezt persze nem elrettentésként írom, a további évadokhoz, azok is nagyon élvezetesek és mint már előttem többen is írták, a 4. évad is szenzációs, de az elsőt az se verheti...
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8681
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2011.01.02. 12:59:30

Charlie írta:
Ilúvatar írta:Dexter Elsőévad, első epizódtól az utolsóig


Oh máj gááááááád! ez az évad elégé ütött szerintem :)
Felvezetésnek jó volt a többi évadhoz. hehe
C.
Nekem például az első és a negyedik volt a kedvenc évadom. Főleg Rudy karaktere miatt. :)

3 rész és befejezem a SoA-t.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2011.01.02. 12:48:04

Ilúvatar írta:Dexter Elsőévad, első epizódtól az utolsóig


Oh máj gááááááád! ez az évad elégé ütött szerintem :)
Felvezetésnek jó volt a többi évadhoz. hehe
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.01.02. 12:46:11

Dexter Elsőévad, első epizódtól az utolsóig


Oh máj gááááááád! ez az évad elégé ütött szerintem :)
KépKép
Avatar
L.Messi 10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2372
Csatlakozott: 2010.07.03. 22:08:22
Tartózkodási hely: Kaposvár

2011.01.02. 12:38:56

Igaz hogy Blikk, igaz hogy rövid de az én szememben a legnagyobb színésztől egy interjú; Bud Spencer (Carlo Pedersoli, kinek hogy tetszik) : http://www.blikk.hu/blikk_sztarvilag/bu ... t-2040078/
Kép
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.01.02. 11:50:56

sjay írta:
bence-barca írta:Meg ha csinálnak is egy történelmi alapokkal rendelkező filmet, aztis elhollywoodosítják. Mint pl. a 300.
Töri tanárom szokta mindig mondani, ha valaki vmelyik történelmi filmmel érvvel, ha az hollywood és nem a történelem... :D
Persze vanna olyan történelmi filmek is, amiket még ő is elismer... :D
A 300 nincsen el hollywoodizálva. Ez egy képregény adaptáció.
A 300 elég tűrhető, a maga szerepét betöltötte. Illetve az inkább egy mítosz feldolgozása, mint a történelemé. Benne van a történelmi esemény is, de sok benne a mitikus elem, ahogyan azt a mítoszokban hívő görögök megélhették.
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2011.01.02. 11:35:10

bence-barca írta:Meg ha csinálnak is egy történelmi alapokkal rendelkező filmet, aztis elhollywoodosítják. Mint pl. a 300.
Töri tanárom szokta mindig mondani, ha valaki vmelyik történelmi filmmel érvvel, ha az hollywood és nem a történelem... :D
Persze vanna olyan történelmi filmek is, amiket még ő is elismer... :D
A 300 nincsen el hollywoodizálva. Ez egy képregény adaptáció.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.01.02. 11:32:46

Meg ha csinálnak is egy történelmi alapokkal rendelkező filmet, aztis elhollywoodosítják. Mint pl. a 300.
Töri tanárom szokta mindig mondani, ha valaki vmelyik történelmi filmmel érvvel, ha az hollywood és nem a történelem... :D
Persze vanna olyan történelmi filmek is, amiket még ő is elismer... :D
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.01.02. 11:26:32

daffy írta:
Kalap1988 írta:Én azt nem értem, hogy olyan kibeba kreatívak a rendezők, hogy már mindenféle sci-fi-t és fantasyt csináltak ( nem önmagában ezekkel van a bajom), miközben történelmi film alig készül. Nem lenne rá igény? Vagy tudatos a dolog? Utóbbira tippelnék, de kíváncsi vagyok a véleményetekre. Krojfhoz hasonlóan én is elborzadok azon, hogy mennyi pénzt elcsesznek a szórakoztatóiparra, miközben a kultúra olyan távol esik Hollywoodtól, mint Makó Jeruzsálemtől... Persze tudom, hogy ha nem készülne el 1-1 film, akkor sem karitatív célokra menne ez a sok pénz, de mégis dühítő és jó példa a világunk moráljára.
kenyér és cirkusz kellett már jó pár éve is a népnek és a mai ostoba világban tán szándékosan butítják az embereket,hogy könnyebben lehessen vezetni őket. bevallom,magam sem lógok ki a tömegből és nem vagyok rá büszke,viszont az tény,hogy a sok (hogy is mondjam finoman...) cseszegetést csak megfelelő mennyiségű szórakozással lehet lenyelni. az már természetesen a saját saram,hogy ezt a szórakozást nem a könyvekben találom meg,hanem a sportban,filmekben. a kultúra nem képezi szerves részét az iskolát elvégőz társadalom 90%-nak a mindennapjainak. a történelmi filmeket nagyon kedvelem és gondolom,hogy igény is lenne rá,sőt kicsit talál a műveltség arányát is emelné,de olykor olyan pontatlanul adják vissza a történéseket az eladhatóság érdekében,hogy az hajmeresztő...
szumma-szummárum,igény lenne rá,de nagyon nehéz eladhatóan és hűen bemutatni a történelmet a szórakozni vágyó réteg számára
Igen, erre gondoltam én is. Igény természetesen lenne rá, csak egyszerűen rizikós. Ráadásul 10-ből 9-szer mikor elkészült egy film, akkor is amatőrök nyúltak hozzá sajnos. Dokumentum film szerűen azért próbálkoznak,de ott is rengeteg a szemét. Elég csak a Viasat history csodáira gondolni... Pedig csak igényes rendezőnek kell lenni ahhoz, hogy meg tudd csinálni. Nem kell történésznek lenni, csak rá kell szánni az időt, olvasni és megkérdezni történészeket. Bele nem halna senki. Természetesen az is lehet a magyarázat, hogy egy történelmi film sosem jut el annyi emberhez, mint pl a _Gyűrűk Ura. Még pedig azért nem, mert minden ilyen film sért érzékenységeket. mindegyikben van negatív karakter, nem fog sosem minden népnek, embertípusnak tetszeni. Ellentétben példának okáért a fantasy-kal, vagy a sci-fi-kel.
kanty! Az Alexanderben valóban sok hiba volt, nekem sem tetszett. Viszont a homokos vonal pont igaz, maximum túlzottan hangsúlyozták.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2011.01.02. 10:55:43

Kalap1988 írta:Én azt nem értem, hogy olyan kibeba kreatívak a rendezők, hogy már mindenféle sci-fi-t és fantasyt csináltak ( nem önmagában ezekkel van a bajom), miközben történelmi film alig készül. Nem lenne rá igény? Vagy tudatos a dolog? Utóbbira tippelnék, de kíváncsi vagyok a véleményetekre. Krojfhoz hasonlóan én is elborzadok azon, hogy mennyi pénzt elcsesznek a szórakoztatóiparra, miközben a kultúra olyan távol esik Hollywoodtól, mint Makó Jeruzsálemtől... Persze tudom, hogy ha nem készülne el 1-1 film, akkor sem karitatív célokra menne ez a sok pénz, de mégis dühítő és jó példa a világunk moráljára.
Lehet abban is valami, h nincs akkora igény, de szerintem egy történelmi filmet nehezebb elkésziteni, rizikosabb, mint pl egy sci-fi-t. Ott van példának a Nagy Sándor a hóditó nagyon sok pénzt vertek bele, hires szinészek, hires rendező és mi lett a vége? egy nagyon gyenge film, aki csak a film alapján itéli meg Alexandert annak kb az jöhet le, h egy meleg tag volt, akinek csak az számitott, h hoditson, pedig azért nem olyan volt Ő.

Az szerintem "normális"(sajnos), h a szórakoztatóiparra nagyobb az igény, hiszen oda nem kell különösebb műveltség, mig a kultúrához azért igen.
:wink:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.01.02. 10:49:49

Kalap1988 írta:Én azt nem értem, hogy olyan kibeba kreatívak a rendezők, hogy már mindenféle sci-fi-t és fantasyt csináltak ( nem önmagában ezekkel van a bajom), miközben történelmi film alig készül. Nem lenne rá igény? Vagy tudatos a dolog? Utóbbira tippelnék, de kíváncsi vagyok a véleményetekre. Krojfhoz hasonlóan én is elborzadok azon, hogy mennyi pénzt elcsesznek a szórakoztatóiparra, miközben a kultúra olyan távol esik Hollywoodtól, mint Makó Jeruzsálemtől... Persze tudom, hogy ha nem készülne el 1-1 film, akkor sem karitatív célokra menne ez a sok pénz, de mégis dühítő és jó példa a világunk moráljára.
kenyér és cirkusz kellett már jó pár éve is a népnek és a mai ostoba világban tán szándékosan butítják az embereket,hogy könnyebben lehessen vezetni őket. bevallom,magam sem lógok ki a tömegből és nem vagyok rá büszke,viszont az tény,hogy a sok (hogy is mondjam finoman...) cseszegetést csak megfelelő mennyiségű szórakozással lehet lenyelni. az már természetesen a saját saram,hogy ezt a szórakozást nem a könyvekben találom meg,hanem a sportban,filmekben. a kultúra nem képezi szerves részét az iskolát elvégőz társadalom 90%-nak a mindennapjainak. a történelmi filmeket nagyon kedvelem és gondolom,hogy igény is lenne rá,sőt kicsit talál a műveltség arányát is emelné,de olykor olyan pontatlanul adják vissza a történéseket az eladhatóság érdekében,hogy az hajmeresztő...
szumma-szummárum,igény lenne rá,de nagyon nehéz eladhatóan és hűen bemutatni a történelmet a szórakozni vágyó réteg számára
Válasz küldése