Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
TT
Capitá del Barça
Hozzászólások: 963
Csatlakozott: 2010.01.03. 15:09:29

2012.11.07. 15:13:45

sjd írta:Az nem tudjátok, hogy miért van, hogy újabban állandóan elfordul az, hogy ha a torrentben megy egy letöltés akármilyen lassan is(100-200 Kb/s, a max. 3 MB/s mellett), a böngészőben olyan lassan jönnek be az oldalak, mint ha betárcsázós netem lenne?
nem tudom szoktad-e frissíteni a kliensed, megeshet amiatt van gond, hogy túl régi. nekem állandóan felugrál a frissítés-ablak ahányszor megnyitom a torrentet, aztán 1x méregből telepítettem és utána gyorsabb lett a böngészés a neten (nekem is volt hasonló gondom, pl. youtubeot nem is tudtam letöltéskor nézni). végül rájöttem, hogy 3-4 havonta nem árt frissíteni.

remélem javul, ha ez a gond, más ötletem nincs
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2012.11.07. 13:33:53

TT írta:iii ʇǝʇǝzűʎʇuǝllıq uɐqoɔsǝʇ ɐ ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqöʇ
Semmit ne vegyél szerintem ott, az a biztos, mocsok egy hely :)
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.11.07. 13:32:10

Az nem tudjátok, hogy miért van, hogy újabban állandóan elfordul az, hogy ha a torrentben megy egy letöltés akármilyen lassan is(100-200 Kb/s, a max. 3 MB/s mellett), a böngészőben olyan lassan jönnek be az oldalak, mint ha betárcsázós netem lenne?
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2012.11.06. 21:48:04

TT írta:iii ʇǝʇǝzűʎʇuǝllıq uɐqoɔsǝʇ ɐ ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqöʇ
Ehj.. www.fliptext.org :lol: köcshög vagyok hogy lelőttem a poént? :lol:
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.11.06. 21:45:27

TT írta:iii ʇǝʇǝzűʎʇuǝllıq uɐqoɔsǝʇ ɐ ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqöʇ
vazzeg,én meg monitort
Avatar
TT
Capitá del Barça
Hozzászólások: 963
Csatlakozott: 2010.01.03. 15:09:29

2012.11.06. 21:39:39

iii ʇǝʇǝzűʎʇuǝllıq uɐqoɔsǝʇ ɐ ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqöʇ
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.11.06. 20:31:00

Primitive írta:Moneybookers guru nincs köztetek, lenne néhány nem mindennapi kérdésem hozzá! :roll:
Használom pár éve, bár gurunak nem mondanám magam, viszont érdekelne,h mi érdekelne téged :D püben írd please.

Alábbi témához:

Szerencsére még ismerősi körömben nem történt hasonló szörnyűség, pláne nem családomban, viszont én is pontosan meg tudom fogalmazni, hogy mit tennék egy olyannal, aki ilyet csinál. Szerintem ehhez nem kell átélni azt a leírhatatlan fájdalmat, elég ha tudjuk, hogy mennyire szeretjük -én esetemben- a 12éves húgunkat, az idős nagyszüleinket, vagy akár édesanyánkat. Ha ezt tudjuk, márpedig a legtöbb ember tisztában van vele, akkor pedig ha valaki előre megfontolva, vagy akár saját őrült elméje miatt, elveszi őt tőlünk, ott bizony nincs az az ember (én nem tudom elképzelni), aki szép nyugodtan elmegy a bíróságra, végigüli azt, és megelégedve felkel, amikor kap 30évet az illető.

Értem, hogy Bob mit képvisel, de róla se tudom elképzelni, hogy ezt tenné, és AKKOR ezt érezné helyesnek.

Az ilyennek semmiféle joga nem maradt, és ha akár Magyarországon, akár máshol még is van PAPÍRON joga ezek után is az élethez, hát azt telibeszharom, és megmutatom mihez van joga, kb a jeges földhöz, meg pár keselyűhöz.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Primitive
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2007.06.25. 10:48:23
Tartózkodási hely: Budapest

2012.11.06. 19:08:34

Moneybookers guru nincs köztetek, lenne néhány nem mindennapi kérdésem hozzá! :roll:
"Non scholae sed vitae discimus"
"Primum nil nocere"
"Lege artis medicinae"
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.11.06. 18:27:54

http://www.origo.hu/nagyvilag/20121106- ... rkiak.html

Talán mehetett volna a humorba is.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.11.05. 21:22:10

Asys írta:
Mihu írta:Nem léteznek? Most vagy én értem félre a hsz-edet, vagy nem egy nyelvet beszélünk...Az nem elvárható minden embertől, hogy ne csapjon be idős embereket, ne üssön agyon egy idős nénit, akitől előtte elvettek 200ezer ft-ot, ne raboljon el gyerekeket, ne öljön meg féltékenységből egy 11 éves gyereket, ne erőszakoljon meg gyerekeket, lányokat, nőket? Ez nem elvárható? Vagy ha szerinted ez nem elvárható, akkor nincs miről beszélnünk... :roll:
Az erkölcs jelentése legrövidebben leírva: ítélet jó és rossz fölött.

És Shakespeare-rel szólva "nincs a világon se jó, se rossz: a gondolkodás teszi azzá"
Az erkölcs konvención alapul. A polgári társadalomban létezik, a természetben nem és ami alkotott az nem eredendő, azaz megkérdőjelezhető.
Én saját habitusomból adódóan ítélem el azt, ha az erősebb bántja a gyengét, de nem húzok ítéletemre holmi egyetemes jelleget és emelem magam fölé a kőtáblákat, hogy ez és ez a helyes mindig, mindenhol, minden korban... csak abban bízok, hogy vannak még hozzám hasonlók akik szintén helytelenítik az "öreg néni kirablását". A jog az erőre támaszkodik, az emberek erejére akik a közösséget alkotják. Demokráciában, ha humánus a többség, humánus törvényeket alkotnak, ha radikális, akkor akár drákói szigorúak is lehetnek. De nincs általános jó és rossz, csak egyéni! Jó az a egyes embernek, ami épp tetszik az egyes embernek és fordítva. Ha szerencsés vagy a társadalom nagy része veled ért egyet. Ha nem vagy az... :)
Bár nem olvastam vissza, miről is szól a vita, de amit Asys írt a jóról is a rosszról, az teljesen igaz. Persze nagyon radikális esetekben, mint pl. a fent említettek, persze a társadalom nagy többsége egyet ért abban, hogy ezek rossz, elítélendő dolgok, de vannak olyan esetek, ahol közel sem ilyen egyszerű ítélkezni. Vannak emberek pl. akit egyesek hősnek, mások utolsó gazembernek tartanak, és mindkét oldalnak megvannak a saját érvei. Egy arab öngyilkos merénylőt a többség elítél, terroristának nevez, az arabok szemszögéből viszont ő szabadságharcos, aki hazájáért adta vérét.
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2012.11.05. 20:59:57

Mihu írta:Nem léteznek? Most vagy én értem félre a hsz-edet, vagy nem egy nyelvet beszélünk...Az nem elvárható minden embertől, hogy ne csapjon be idős embereket, ne üssön agyon egy idős nénit, akitől előtte elvettek 200ezer ft-ot, ne raboljon el gyerekeket, ne öljön meg féltékenységből egy 11 éves gyereket, ne erőszakoljon meg gyerekeket, lányokat, nőket? Ez nem elvárható? Vagy ha szerinted ez nem elvárható, akkor nincs miről beszélnünk... :roll:
Az erkölcs jelentése legrövidebben leírva: ítélet jó és rossz fölött.

És Shakespeare-rel szólva "nincs a világon se jó, se rossz: a gondolkodás teszi azzá"
Az erkölcs konvención alapul. A polgári társadalomban létezik, a természetben nem és ami alkotott az nem eredendő, azaz megkérdőjelezhető.
Én saját habitusomból adódóan ítélem el azt, ha az erősebb bántja a gyengét, de nem húzok ítéletemre holmi egyetemes jelleget és emelem magam fölé a kőtáblákat, hogy ez és ez a helyes mindig, mindenhol, minden korban... csak abban bízok, hogy vannak még hozzám hasonlók akik szintén helytelenítik az "öreg néni kirablását". A jog az erőre támaszkodik, az emberek erejére akik a közösséget alkotják. Demokráciában, ha humánus a többség, humánus törvényeket alkotnak, ha radikális, akkor akár drákói szigorúak is lehetnek. De nincs általános jó és rossz, csak egyéni! Jó az a egyes embernek, ami épp tetszik az egyes embernek és fordítva. Ha szerencsés vagy a társadalom nagy része veled ért egyet. Ha nem vagy az... :)
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.11.05. 20:32:21

Asys írta:
Mihu írta:Erkölcsök alatt az alapból elvárható normákat, viselkedéseket, gondolkodást értettem.
Ezzel csak az a baj, hogy ilyenek nem léteznek!
Ha lenne egy felsőbb hatalom (minimum isteni szintű) aki/ami meghatározza ezeket, akkor lehetne alapvető és elvárható normákról beszélni, de akár még az is megkérdőjelezhető...
Nem léteznek? Most vagy én értem félre a hsz-edet, vagy nem egy nyelvet beszélünk...Az nem elvárható minden embertől, hogy ne csapjon be idős embereket, ne üssön agyon egy idős nénit, akitől előtte elvettek 200ezer ft-ot, ne raboljon el gyerekeket, ne öljön meg féltékenységből egy 11 éves gyereket, ne erőszakoljon meg gyerekeket, lányokat, nőket? Ez nem elvárható? Vagy ha szerinted ez nem elvárható, akkor nincs miről beszélnünk... :roll:
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.11.05. 20:12:12

Már láttam.
Itt a helyükre vannak rakva a rabok rendesen. A szemükön lehet látni, hogy teljes mértékben meg vannak félemlítve. Ha pofázik gondolom egyből kap 3 akkorát, hogy a hóba ébred fel legközelebb.
Viszont az már megint más kérdés, hogy a nagy fejes maffiózókat gondolom itt sem ütik verik minden nap különben a teljes börtön személyzet családtagokkal együtt másnapra halott lenne.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2012.11.05. 20:05:04

Bocsi srácok ha most kicsit megszakítom a népgyűlést :)
Game90 írta:Ha már bűvészkedés, én most erre a tagra vagyok rákattanva:
http://www.youtube.com/watch?v=respYjvfIzQ
Game ez valami hihetetlen. A legtöbb húzása szerintem akárhogyis de a gondolat olvasás hihetetlennek tűnik. A kártyás trükkje szerintem mágnessel működik, mert amikor odaadja neki a srác valamit babrál vele. Aztán ez csak egy tipp. A hát simogatóst meg a gondolat olvasóst persze csak akkor hiszi el az ember ha tényleg saját magán próbálja ki. Különben nem. De az üveges/poharas trükkök egyszerűen HIHETETLENEK. Nem akarom elhinni. Köszi a linket, nézni fogom a sorozatot ;)
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
VictorValdes19
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 2836
Csatlakozott: 2006.07.21. 13:09:35
Tartózkodási hely: Szentpétervár

2012.11.05. 20:02:20

" Ha nem lennének zsebtolvajok, nulla lenne a nemi életem." - Woody Allen
PUNK'S NOT DEAD!
"Szinte minden bánatunk a másokkal ápolt kapcsolatainkból fakad." - Schopenhauer
"..hogy élünk, vagy elégünk, azt a hatalom mondja meg.."
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.11.05. 19:38:23

Tivornya írta:
Asys írta: Ezzel csak az a baj, hogy ilyenek nem léteznek!
Ha lenne egy felsőbb hatalom (minimum isteni szintű) aki/ami meghatározza ezeket, akkor lehetne alapvető és elvárható normákról beszélni, de akár még az is megkérdőjelezhető...
A bibliai 10parancsolat mond neked valamit? :wink:
Amely annyira alapvető norma, hogy a hitbuzgó katolikusok egyből megszegik azzal, hogy Isten faragott képét akasztgatják a falukra meg a templomaikba? :wink:
A normák, erkölcsök változnak az évszázadok során, ma már az üdvözüléshez sem elég, hogy a Közel-Keleten megölök néhány arabot (fordítva viszont igen) vagy pont az az ország a demokrácia és az emberi szabadságjogok legnagyobb hirdetője és védelmezője, ahol még bő 50 éve a feketék nem voltak egyenjogúsítva.
Olyan erkölcsi kettősségről meg már ne is beszéljünk, mint hogy ugyanez az ország a retorikájával szemben a lehető legdurvább kínzásokat hajtja végre a politikai foglyain.

A halálbüntetéshez visszatérve: még mindig hozzátenném, hogy az elrettentő hatására nem lenne szükség, ha a (megfelelő) bűnösök el lennének kapva és méltóan megbüntetve (tényleges életfogyt). Ha ez sem működik, akkor lenne értelme elgondolkodni azon, hogy milyen elrettentő hatása lenne.
De sztem nem csak a szemet-szemért elvtől gondolkodna el a gyilkos, hanem attól, ha ott állna mögötte egy rendőr (aki nem félne intézkedni) és minden további nélkül bevarrná úgy, hogy x év múlva nem jön ki sehogy. És ennek ráadásul a kisebb súlyú bűneseteknél is lenne pozitív hatása.
Pl. jó, hogy feljött Breivik, mert Norvégiában 21 év a maximum kiszabható büntetés, ott mégsem követnek nap, mint nap ilyen brutális gyilkosságokat.
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2012.11.05. 18:28:41

Asys írta: Ezzel csak az a baj, hogy ilyenek nem léteznek!
Ha lenne egy felsőbb hatalom (minimum isteni szintű) aki/ami meghatározza ezeket, akkor lehetne alapvető és elvárható normákról beszélni, de akár még az is megkérdőjelezhető...
A bibliai 10parancsolat mond neked valamit? :wink:

Szerk.: egyébkén én is a szemet szemért, fogat fogért elv híve vagyok középkori módszerekkel. Karlevágás, megbélyegzés, lincselés, nyilvános kivégzés(kerékbetörés :P, akasztás, egyéb nyalánkságok). Biztos, h 10× meggondolnák, h Julikanénit érdemes-e megerőszakolni, megkínozni, megölni és kifosztani párszázé'. vagy épp a Bencét...
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.11.05. 18:20:23

Mihu írta:recrea: Komolyan kérdezem, hogy tisztában vagy a börtönőrök lelki világával? Nekem van egy börtönőr ismerősöm, akitől sokat hallottam arról, hogy mik mennek ott bent. Ezek alapján például őket simán el tudnám képzelni ebben a szerepben. De mégjobban azokat, akiknek a szerettét, szeretteit megölték. Nekik biztos hogy semmilyen lelki fájdalmat nem okozna, ha sírva könyörögne azért, hogy hagyják abba.
És ez utóbbi szerinted életszerű?!
Nekem nincs börtönőr ismerősöm, viszont van pár olyan, aki börtönviselt személy volt, ill. akkor is hallottam pár történetet, mikor a Csillagban jártam...de nem azért, amiért a legtöbben.
Én semmilyen körülmények között nem tudnék embert ölni, sem pedig megkínozni, de akkor ezek szerint csak nekem érzékeny a lelki világom. Attól a demagóg szövegtől meg kíméljetek meg, h "bezzeg ha a Te családtagoddal történne, akkor...". Azt mindenki csak akkor tudná meg, h mit csinálna, ha abba a szituba kerülne, könnyű addig habzó szájjal írogatni. Hangsúlyozom még egyszer, nem ellenzem a halálbüntetést, csak azt mondtam, h NEM VISSZATARTÓ ERŐ.
Az én párom bíró mellett dolgozik, nap, mint nap látja és hallja sz erőszakolókat, a rablókat, a pedofilokat, tud pár olyan történetet mesélni, amire azt mondom, h ne folytassa.

Capon, a Te hozzászólásaid közül meg maradok a CR-eseknél, azokon jót szórakozom. Ja, és pont Te írtad a norvég tömeggyilkost, na ez itthon vele nem történne meg, már ami a bánásmódot illeti.
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2012.11.05. 18:13:43

Mihu írta:Erkölcsök alatt az alapból elvárható normákat, viselkedéseket, gondolkodást értettem.
Ezzel csak az a baj, hogy ilyenek nem léteznek!
Ha lenne egy felsőbb hatalom (minimum isteni szintű) aki/ami meghatározza ezeket, akkor lehetne alapvető és elvárható normákról beszélni, de akár még az is megkérdőjelezhető...
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.11.05. 17:49:53

recrea írta:
Cali írta:Ha ténylegesen bizonyítható, hogy valaki előre megfontolt szándékkal brutálisan embert öl, annak én is halálbüntetést adnék, de előtte úgy megkínoznám, hogy ő könyörögjön a halálért a végén. Az ilyenek nem valók a társadalomba, az ilyeneknek a helye, egy sötét szobában lenne, ahol max leülni tudnak. Egy cseppet se legyen nekik jó az életük hátralévő része! Pusztuljanak bele a magányba meg a sötétségbe, hagyni gondolkozni őket, hogy megérte-e ezt tenni és csak azután kivégezni.
Igen, ez valóban elrettentő hatást váltana ki. És meg is érdemelnék.
A kérdésem csak az lenne, h ki kínozná meg őket?!
Juli néni.
Jó nyugdíj kiegészítésnek, kiélheti a kreativitását (mert a kötést már megunta) és az unokának is lenne mindig mit mesélnie.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.11.05. 17:43:13

Asys írta: Kíváncsi lennék, hogy szerinted milyen erkölcsök vannak ma Magyarországon?

(nem iróniából kérdezem, tényleg érdekelne, mert úgy érzem ezt így túl könnyen lerendezted... " nincsenek összhangban"... az egyik, jelen esetben a BTK kézzel fogható, a másikat, hogy fogod meg?)
Nyílván hibáztam, és nem kicsit naivan fogalmaztam meg ezt a mondatot :wink: Erkölcsök alatt az alapból elvárható normákat, viselkedéseket, gondolkodást értettem. Nyílván ez ma Mo.-n, ahol olyan dolgokra van igény, amik a színvonalat még alulról sem verdesik, nincs jelen. Számomra nem erkölcsös, hogy a 16 éves kiscsajok miniszoknyában, 3 kiló rúzzsal, 2 mérettel kisebb melltartóban és köldökig kivágott felsőben menjenek bulizni, mint ahogy az sem, hogy a fürdőszobában egy szál tangában, vagy legalábbis meztelen felső testtel, egyik kezükkel a mellüket eltakarva fotózzák magukat a tükörben, majd ezt facebook profilképnek állítsák be, mert ezért 70-80 lájk jár.


Én saját magamat egy átlagos, normálisan, tisztességesen és értelmesen gondolkodó emberkének jellemezném. Ilyen neveltetést kaptam, ilyen családban, környezetben nőttem fel. Nem vagyok aggresszív, nincs ingerenciám mások átveréséhez, kihasználásához, kifigurázásához, megalázásához. Érdekel minden, ami az általános műveltséghez hozzátartozik, nem csak az, ami az átlag 20-22 évest érdekli (buli, pia, cigi, pia, buli).


De hogy a konkrét példát és témát kövessem, nekem erkölcsileg elfogadhatatlan, hogy valaki féltékenységből megöljön egy embert, sőt mi több, egy ártatlan gyereket. Szerintem, SZERINTEM ez lenne a normális, hogy ez a szörnyeteg semmilyen formában ne kaphasson lehetőséget arra, hogy valaha is szabadnak érezze magát. Márpedig nagyon úgy néz ki, a hatályos törvények értelmében, hogy kap egy életfogytiglant, és ha letöltötte a büntetését, akkor szépen kisétál a börtön kapuján.


Szerk:

recrea: Komolyan kérdezem, hogy tisztában vagy a börtönőrök lelki világával? Nekem van egy börtönőr ismerősöm, akitől sokat hallottam arról, hogy mik mennek ott bent. Ezek alapján például őket simán el tudnám képzelni ebben a szerepben. De mégjobban azokat, akiknek a szerettét, szeretteit megölték. Nekik biztos hogy semmilyen lelki fájdalmat nem okozna, ha sírva könyörögne azért, hogy hagyják abba.
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.11.05. 17:36:17

Cali írta:Ha ténylegesen bizonyítható, hogy valaki előre megfontolt szándékkal brutálisan embert öl, annak én is halálbüntetést adnék, de előtte úgy megkínoznám, hogy ő könyörögjön a halálért a végén. Az ilyenek nem valók a társadalomba, az ilyeneknek a helye, egy sötét szobában lenne, ahol max leülni tudnak. Egy cseppet se legyen nekik jó az életük hátralévő része! Pusztuljanak bele a magányba meg a sötétségbe, hagyni gondolkozni őket, hogy megérte-e ezt tenni és csak azután kivégezni.
Igen, ez valóban elrettentő hatást váltana ki. És meg is érdemelnék.
A kérdésem csak az lenne, h ki kínozná meg őket?!
Cali
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1090
Csatlakozott: 2008.04.05. 18:15:31

2012.11.05. 17:04:38

Valószínűleg az én véleményem lesz a legradikálisabb mindenkié közül, de nem érdekel, mert így gondolom:

Ha ténylegesen bizonyítható, hogy valaki előre megfontolt szándékkal brutálisan embert öl, annak én is halálbüntetést adnék, de előtte úgy megkínoznám, hogy ő könyörögjön a halálért a végén. Az ilyenek nem valók a társadalomba, az ilyeneknek a helye, egy sötét szobában lenne, ahol max leülni tudnak. Egy cseppet se legyen nekik jó az életük hátralévő része! Pusztuljanak bele a magányba meg a sötétségbe, hagyni gondolkozni őket, hogy megérte-e ezt tenni és csak azután kivégezni. Ez elég intő példa lenne a továbbiakban...

Akik itt nyomják az álszent szöveget, csak annyiba gondoljanak bele, hogy ha az ő fiúkkal, lányukkal, vagy akármilyen rokonukkal így bánnának el, akkor is ez maradna-e a véleményük!? Biztos nem...
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2012.11.05. 16:58:30

Mihu írta:Az első mondatra pedig:

A legnagyobb problémának azt tartom, hogy a jogok az erkölcsökkel nincsenek teljesen összhangban. Ha erkölcsileg meglenne ez a párhuzam, akkor a BTK nem így nézne ki.
Kíváncsi lennék, hogy szerinted milyen erkölcsök vannak ma Magyarországon?

(nem iróniából kérdezem, tényleg érdekelne, mert úgy érzem ezt így túl könnyen lerendezted... " nincsenek összhangban"... az egyik, jelen esetben a BTK kézzel fogható, a másikat, hogy fogod meg?)
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.11.05. 16:30:25

recrea írta: Erkölcsileg semmilyen, jogilag (Magyarországon) pedig annyi, mint neked vagy nekem.

Itt senki nem álszenteskedik, csak reagáltam arra a tévhitre, h a halálbüntetés feltétlenül elrettentő hatású.

A problémát inkább a közbiztonság hiányában és a korrupcióban látom. Ezeken vagyok inkább felháborodva, nem azon, h nincs halálbüntetés.
Nyílván visszamehetünk a legelejére az egésznek, mert általában ha valami rossz, akkor a probléma mélyebben gyökerezik. Ez mondjuk országonként, népcsoportonként is eltérő, mert vannak amelyek szelídebbek, és vannak olyanok, amelyek radikálisabbak.


Az első mondatra pedig:

A legnagyobb problémának azt tartom, hogy a jogok az erkölcsökkel nincsenek teljesen összhangban. Ha erkölcsileg meglenne ez a párhuzam, akkor a BTK nem így nézne ki.
Kép
Válasz küldése