Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.03.30. 15:19:58

A futball-statisztikák szerelmeseinek ajánlom ezt az oldalt:
http://www.statbunker.com/" target="_blank
Baromi részletes és sokrétű, érdekes dolgokat lehet találni. :)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.03.26. 21:38:28

Valakire egy fórum is káros hatással van, arra aki hülye. Azért aki értelmes, olyat nem láttam még,hogy leépült volna a facebooktól... :D

Twitter meg nagyjából hasonló,de azzal nincs baj,mert használod,logikus.
Twitter is lehet káros, ugyanúgy mint bármi,ha hülyék használják.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19615
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.03.26. 21:28:31

Lehet félreérthető volt a ti, akkor elnézést.

Twitter azért másabb szerintem, mert az inkább hírszerző alkalmazás, mintsem kapcsolatépítő. Azért negatív a Facebook, mert a kommunikációra, emberi kapcsolatokra van negatív hatással. Twitteren is lehet beszélni, ezt aláírom, de az jóval inkább "hírfolyam" mintsem bármiféle kapcsolatteremtő, építő alkalmazás. Kisbetűs példát is ízért írtam, mert egy rossz hatás. Miből jön a chatelésből? Mert az emberek így beszélnek egymással. Általánosítottam, nehéz volt ezt megkerülni.

Lejjebb valaki szépen összeszedte az esetleges pszichikai, komm7unikációs negatívumokat ezekről van szó, nem fiziailag megfogható dolgokról, amire pl twitter tökéletes alkalmazás, ha valaki híreket szeretne megtudni. Személyiségzavarokat okozhat, agyi leépülést, helyesírásról is volt szó stb, ezek mind negatív hozományok.
Kép
Kép
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.03.26. 21:22:00

Bob_Marley írta:többek között pont azon az elven akadtam ki anno a helyesírás meg kisbetűzés miatt is, hogy az egyén lustaságát elintézzük azzal, hogy gyorsabb meg egyszerűbb, miközben helytelen. Rossz gondolatmenet ezt továbbra is tartom, vagy ha így akkor tényleg pl végig nagybetűs írásmódnak stb ugyanaz a logikája.
Ezt nehogy megint elkezdjétek... :mrgreen:
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2014.03.26. 21:09:10

Bob!

Ha a "Ti" megjegyzésed rám is vonatkozik, akkor írd már le,h én hol céloztam arra,h az emberi kapcsolataimat az FB-n építem? Mert ez marhaság. Annyit írtam,h pl ha részt veszel online bajnokságban (amit azért ritkán művelsz a szomszédoddal,vagy a közvetlen környezeteddel) akkor pillanatok alatt kialakítasz egy csoportot a SZERVEZÉS megkönnyítése céljából. De a barátaimmal,közvetlen környezetemmel a személyes megoldásokat szeretem,és szerencsémre alkalmazhatom is.

Ne forgasd ki a szavaimat, én se szeretem azon káros hatását ami a mai 10enévesek körében megfigyelhető,de erről ők és talán méginkább a szüleik tehetnek. Viszont akiknek van némi eszük, és a hasznos funkcióit használják,azoknak az FB teljesen hasznos.

Pl a Twitteren is lehetnek buta 10enévesek akik kiírják 5percenként pár szóban,h épp a füvet nyírják,szívják...annak is van rossz oldala, de ahogy az FB-t úgy a twittert is lehet finomhangolni,és csak azokat követni akiket akarsz,és hasznos dolgokra használni. Ezért nem értem,h előbbit miért csak negatívan állítod be, főleg,h utóbbit használod.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19615
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.03.26. 20:33:49

ozsimiki írta: Bob! Ebben a témában még komolyan egyet is értek a hszeid azon részével,amikor a negatív hatásokról beszélsz. Kérdem én tőled, ha te regisztrálnál, kötelező lenne neked 100+ismerős? Kötelező lenne neked ott tartani a kapcsolatot a barátaiddal? Nem hiszem. Ehelyett 10-20perc kattintgatás után elérnéd,h minden ami az érdeklődési körödben benne van, megjelenjen neked egy oldalon (közös idővonal,üzenőfal hívjuk bárminek), akár időrendben,akár nem. Persze értem én,h meg lehet oldalni külön-külön is. De na...+ ha még is úgy alakul,h nem baráti csevegésekről van szó, hanem teszem azt egy itteni játékligáról (hax),vagy más hasonló online tevékenységről, akkor annak szervezője 2pillanat alatt összedob egy fb csoportot, amiben csak a játék tagjai vannak, és ott simán le lehet szervezni. Ahogy belépsz az fb-dre (ahol továbbra sem látod a negatív hatásokat,hiszen a saját ÉRTÉKRENDED szerint van felépítve (nincs kismillió vélt ismerős,stb) látod ha új bejegyzést írtak, és pontosan tudod,ha oda reagálsz vmit, akkor jut el leggyorsabban az infó a többi társadnak. De ez csak egy példa.
Twitter!
Használom, minden olyan funkciót elérek vele, ami kell. Minden olyan dolgot, amit pozitívként állítotok be elérem. Semmilyen reklámot nem kapok, hírek infok, minden egy helyen stb. Ti még pluszban az emberi kapcsolatotokat is ott építitek, szerintem ehhez meg nem az Internet szükséges. Távoli rokon stb, ezeket kiveséztük. De pl egy csoporttárs, akivel mindennap találkozol stb, beszélsz vele mindennap? Ha igen barát kategória, abból meg van max 3.


Facebookot meg láttam már, sok kollégámnak is, szóval minek próbáljam ki, mikor láttam már. Maguk azok a dolgok, amiket pl Myhadow leírt (jó dolgokat szedett össze)következmények, de egyénileg meg nem tud semmi olyat nyújtani számomra, ami szükséges lenne.

Forcabarca8 is jó dolgokat írt, s többek között pont azon az elven akadtam ki anno a helyesírás meg kisbetűzés miatt is, hogy az egyén lustaságát elintézzük azzal, hogy gyorsabb meg egyszerűbb, miközben helytelen. Rossz gondolatmenet ezt továbbra is tartom, vagy ha így akkor tényleg pl végig nagybetűs írásmódnak stb ugyanaz a logikája.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Forcabarca8
Capitá del Barça
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.02.01. 11:47:15

2014.03.26. 19:21:44

Kash írta: [Ha te azon kiváltságosok közé tartozol, akik a városában járták ki a 8 általánost, középiskolát és még az egyetemet is akkor le a kalappal. Lehet tényleg kicsit borsosan fogalmaztam a kötelezővel, de ha nem tetszik a kötelező szó, akkor válogass a "jólenne" és a "hasznos" szavak közül.
Azon kíváltságosok közé tartozom, aki az általánost egy kis faluban, a középiskolát egy közepes méretű városban, a fősulit pedig egy megyeszékhelyen végezte el. :D

Tisztában vagyok a hasznos részével: az exemet pl fb nélkül fogalmam sincs, hogy mennyi idő alatt szedtem volna fel :lol: :lol: Viszont a káros hatásai a mai fiatalokra nem kicsi. A felnőtteknél pedig zavaró, hogy mennyire fontos egy 27 éves (férfi) ismerősömnek, hogy mennyi lájkot kap egy képre. Továbbra is fogom használni, mert hasznos, de nem viszem túlzásba. Ahogy Ozsi is írta, mindenki úgy használja, ahogy akarja.
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.03.26. 18:29:03

Ozsi hszével értek szóról szóra egyet. Attól függ az egész, h az ember miként és mire szeretné használni.
Számomra sok mindent megkönnyít, mert ahogy írva volt mindent látok egy helyen. Nem kell más és más oldalakon, programokon keresztül tájékozódnom.
Én pl mindig törlöm/ tiltom azon ismerőseim, akik nyomatják a 'lájkold a profilképem és megmondom mennyire szeretlek egy 10-es listán' szintű kiírásokat.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.03.26. 18:09:30

+1 és lájk a facebook-nak!

Ha normálisan használja az ember, akkor szerintem semmi probléma nincs vele.

Meg hát honnan tudnám meg, hogy a Béla éppen most szakított a barátnőjével? :-k
Kash írta: Nézted a Terhes társaságot? Ethan Tremblay-nak sikerült 80+ barátot szerezni facebook-on, hajrá! Neked is sikerülni fog. Talán... :wink:
:mrgreen:
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Unicef
Jugador del Barça
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2009.12.14. 17:21:16

2014.03.26. 17:41:59

Lehet nem ide kellene tegyem, de talán jó lesz.

Különleges dokumentumfilm-sorozat készült a Barcelona híres magyar játékosairól, a három részből álló, összesen mintegy másfél órás alkotást a Duna Televízió tűzi műsorára március 31-én, hétfő este 21.55 órakor.

http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... rt-2324597
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2014.03.26. 16:49:52

Az FB. témához:
Úgy érzem hogy a Facebook a negatív dolgait nem a milyenségének köszönheti, hanem a felhasználói színvonalának. Néhányan itt úgy tesznek, mintha a beregisztrálás elvenne akármit is az életből, ha nem vagy hülye, az FB. sem fog azzá tenni, de ha meg az vagy, akkor nélküle is az leszel. Mindenkinek a saját maga felelőssége és dolga, hogy a környezetéből milyen hatásokat "aggat" magára, és úgy gondolom ez a Facebook esetében is valami hasonló dolog.

Nem állnék be az "ajnározók" és az "utálkozók" táborába sem, én személy szerint néhány dologra szívesen használom (pl. bloggal kapcsolatos megbeszélések, az osztályomban történtekről való értesülés, ha hiányoztam, stb.) de például képet magamról sosem töltöttem fel, nem is fogok. Aki ismer, tudja hogyan nézek ki, aki meg nem, az nem is fog. :)
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.03.26. 16:46:53

jah, igazából belegondolva a facebook olyan, mint egy okostelefon.
lehet nálad fényképezőgép, számológép, stopper, játékkonzol meg netbook, de mennyivel egyszerűbb, ha egy készüléken ezek mind megvannak.

a legeslegjobb példám egyébként az egészre mindig az, hogy van egy "hétfő-szerda teremfoci" csoportunk kb 20 taggal.
korábban, mielőtt ezt a csoportot én megcsináltam fb-n, az volt a rendszer, hogy telefonálgattunk egymásnak, hogy az adott napon ki tud jönni, ki nem.
ez egyrészt idő, másrészt pénz, harmadrészt pedig bonyolultabb, mert számolgatni kell, esetleg ha lemondja valaki, akkor utána szervezkedni, stb.
most meg konkrétan úgy van, hogy a foci előtti nap adminként írok egy bejegyzést, és iratkozunk fel számozással a kommentekben.
mióta ez a rendszer van, sokkal könnyebben, zökkenőmentesebben megy az egész, és én személy szerint legalább egy ezrest spórolok rajta havi szinten.

ez most csak 1 példa az 1000 közül, csak a kedvencem, mert itt érzem a legnagyobb kontrasztot a régi és mostani helyzet között, hogy mennyivel könnyebb így.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.03.26. 12:37:46

Kash,azért ne ess át a ló másik oldalára! Főleg ne ilyen filmes példákkal...

Ebben a vitában sem lesz úgysem egyetértés,nem is kell,de maradjunk a realitások talaján,szvsz.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2014.03.26. 12:12:35

Forcabarca8 írta:Kash!

Először is, a Facebook, minden, csak nem kötelező. Nem szerepel a Btk-ban,hogy akinek nincs, az pórul jár :D Illetve nincs egyetlen olyan tulajdonsága sem, ami miatt az élethez nélkülözhetetlen lenne. Az, hogy Neked valamilyen game miatt szükséged van a folyamatos kommunikációra a csapattársaiddal (vagy mikkel), az nem létszükséglet szerintem. Amikor nincs időm egy ideig felmenni (mondjuk nyáron egy hétig stb), akkor tudom, hogy ez egy tartalmas időszak volt az életemben. Minél több időt töltök el bejelentkezés nélkül, annál valószínűbb, hogy abban az időszakban pörgött az életem, valós dolgok történtek velem. Nem azt mondom,hogyha napi párszor felnézel, már nem is élsz igazán aktívan, de nekem olyankor nem jut eszembe felnézni.

Két bátyámnak sincs fiókja és még sose mondták nekem, hogy hiányérzetük van Zuckerberg csodája nélkül. Sőt, szerintem teljesebb életedre van lehetőséged a fb nélkül. Ez természetesen korosztályfüggő is - illetve az életviteleddel is szorosan is összefügg - de nem kötelező,nem feltétlen szükséges és nem is lesz az.

Másodszor a fb nagyon is káros a valós emberi kapcsolatokra, a helyesírás folyamatos romlása mellett (rövidítenek, átírnak, az analfabéták egymástól lesik el az írásmódot) lustábbá teszik az embereket. Nem keresik fel személyesen a másikat, hanem írnak egy üzenetet. Nem visznek a nőknek virágot, hanem megbökik :lol: :lol: Megosztanak minden értelmetlen hülyeséget és még azon vitáznak is. Párkapcsolatok romlanak meg lájkokon (ez egyébként szánalmas, de létezik) és még sorolhatnám.

Kifejtheted nekem itt is meg pü-ben is,hogy szerinted miért nem káros és miért kötelező, én kíváncsian várom. :)
Ha te azon kiváltságosok közé tartozol, akik a városában járták ki a 8 általánost, középiskolát és még az egyetemet is akkor le a kalappal. Lehet tényleg kicsit borsosan fogalmaztam a kötelezővel, de ha nem tetszik a kötelező szó, akkor válogass a "jólenne" és a "hasznos" szavak közül.
Hát... nem tudom. Ez a kötelező dolog nekem kicsit hátbavágós...

Holnapig elgondolkodom rajta, hogy nekem miért lenne kötelező , ha eszembe jut valami majd leírom.... gyanítom, hogy nem fog.
Ha nem veled vitatkoztam volna a Barca vs Real topikban, most simán azt mondanám, hogy skizofrén vagy, esetleg nem volt gyerekszobád, de ezek után nem lepődöm meg ezen, ahogyan reagálsz a véleményemre.
Neked mondjuk kötelező lenne, eléggé antiszociális személyiségnek tűnsz.
Nézted a Terhes társaságot? Ethan Tremblay-nak sikerült 80+ barátot szerezni facebook-on, hajrá! Neked is sikerülni fog. Talán... :wink:
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.03.26. 09:58:42

ozsimiki írta:Facebook téma

de jól elírtad, ezt próbáltam tegnap ecsetelni én is.
Aki a facebookra fúj, az fújjon az egész internetre. Egy csoport úgy működik nagyjából,mint egy fórum. Csak névvel, nem avatar+nicknév mögé bújva. Akkor ez a fórum is káros?
bullshit.

Nem kötelező, Kash kicsit elvetette a sulykot, csak nem kell úgy beállítani,mintha valami borzalmas dolog volna. mert nem az,ahogy Ozsi is leírta, legalább annyira pozitív,mint negatív (sőt).


GT,szép dolog a telefon,sms, skype,viber stb...ezeket is használom,pl a Vibert. De mivel jobb ott írni valakinek,mint a FB chaten? semmivel, ugyanaz a kategória. A skype más,de azt meg kevesebb ember használ,plusz facebooknak is van ilyen funkciója.
Telefon,sms meg pénz, nem költséghatékony megoldás. Persze vannak csomagok,stb (magyarország hihetetlen lemaradásban van ebben is, brutál előfizetési díjak, pici kedvezmények,magas percdíjak), nem életszerű,hogy felhívom egy csoporttársamat, amikor 2 pillanat alatt írhatok is neki.
Apum nem használja,vele telefonálok, anyum használja,de őt is felhívni szoktam,nem facebookon írkálok neki.Meg lehet találni az arányokat,és nem a 10en évesekeből kell kiindulni,és ítélkezni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2014.03.26. 09:19:21

Facebook téma

Az a legviccesebb a dologban,h akik annyira ellene vannak (Bob,Orange,stb) ők tudnák a leginkább kihasználni az fb azon oldalát,ami hasznos.
Mindkét féllel egyetértek sok dologban, 28 vagyok, van egy ideje fb-m,de csak is a hasznos dolgokra használom.

Bob! Ebben a témában még komolyan egyet is értek a hszeid azon részével,amikor a negatív hatásokról beszélsz. Kérdem én tőled, ha te regisztrálnál, kötelező lenne neked 100+ismerős? Kötelező lenne neked ott tartani a kapcsolatot a barátaiddal? Nem hiszem. Ehelyett 10-20perc kattintgatás után elérnéd,h minden ami az érdeklődési körödben benne van, megjelenjen neked egy oldalon (közös idővonal,üzenőfal hívjuk bárminek), akár időrendben,akár nem. Persze értem én,h meg lehet oldalni külön-külön is. De na...+ ha még is úgy alakul,h nem baráti csevegésekről van szó, hanem teszem azt egy itteni játékligáról (hax),vagy más hasonló online tevékenységről, akkor annak szervezője 2pillanat alatt összedob egy fb csoportot, amiben csak a játék tagjai vannak, és ott simán le lehet szervezni. Ahogy belépsz az fb-dre (ahol továbbra sem látod a negatív hatásokat,hiszen a saját ÉRTÉKRENDED szerint van felépítve (nincs kismillió vélt ismerős,stb) látod ha új bejegyzést írtak, és pontosan tudod,ha oda reagálsz vmit, akkor jut el leggyorsabban az infó a többi társadnak. De ez csak egy példa.

Szóval magával azzal egyetértek,h ne legyen alap egy fb, mert nekem se mondja meg senki,h mit tekintsek kötelezőnek. Viszont pont az ilyen értékrenddel rendelkező figurák tudnák kihasználni maximálisan az FB előnyeit. Viszont azzal nem értek egyet,h makacsul ragaszkodsz ahhoz,h Te nem tudnád semmiféle előnyét élvezni, mert ez egyszerűen hülyeség :D

A többi negatív hatást meg nem kell leáltalánosítani, sajnos az tényleg gáz,h a mostani 10évesek legtöbbjére rossz hatással lesz, (mondjuk itt a szülők felelőssége is szerintem,h haladjanak a korral,és ha úgy gondolják,h a gyerekük még nincs olyan szinten,h felmérjen dolgokat,akkor ne vegyen nekik okostelefont,vagy felülgyeljék a netes tevékenységeiket...

Viszont azon korosztály,illetve azon emberek,akik megfelelően átlátják mi káros és mi nem,azok nagyon egyszerűen kihasználják az FB hasznos funkcióit. Ettől,h ők ezt teszik,még nem azt sugallják,h minden helyes ami ott folyik...Ez a "fogalom" kínál jót és rosszat, mint elég sok dolog az életben, mindenki maga (ill ha olyan a szitu,akkor szülő) felelőssége,h mit hoz ki belőle. De maga az oldal legalább annyira pozitív mint negatív. Ezt kellene elismerni.

+ tényleg a hozzád hasonló formák (is) tudnák kiaknázni az előnyeit a legjobban,csak most egyszerűbb fújolni rá ezerrel,mert bizonyos emberek (gyerekek) szint alatti produkciója a feltűnőbb.

amúgy azt érzem egyedül full maradinak,h még meg se próbálja megnézni az ember, azértse regisztrál,pedig fél pillanat,és törölhető is a profil ha tényleg azt "hozza" amit vártál tőle...meg szerintem már azért se vinnéd el egy próbakörre mert utána hogy nézne ki,ha használnád :d pedig sehogy, mindenki ráeszmélhet,h annyira mégse gáz, főleg ha jól van beállítva.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.03.26. 09:16:13

Orange írta:Az a 20-30 ember aki közeláll hozzám akik valóban barátaim vagy közeli rokonaim azokkal tudom tartani a kapcsolatot ezer féle másik mód van rá.
Dettó. Személyes találkozás, email, telefon, sms, Skype, Viber, meg lehet oldani nagyjából mindent facebook nélkül is szerintem. Én meg is vagyok nélküle, (egyelőre?) a sulis dolgokat is meg tudom oldani más úton, eljutnak hozzám az információk közvetett módon is. :)

Persze sok dologra jó a facebook, de nekem nincs szükségem rá szerencsére. :D
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2014.03.26. 09:07:11

shutterisland írta:én is a facebook mellett vagyok, sokkal több az előnye, mint a hátránya.
lehet élni nélküle, de aki ki tudja használni az előnyeit, sokat nyer vele.

- költségkímélés, nálam ez jó pár ezer forintos tétel.
- új ismeretségek szerzése a környezetünkből is, de távolabbi tájakról is akár (elég ehhez az fcb hunaria meg az off csoportunkat mondjam)
- minden egy helyen (sporthírek, viccek, zenék, amit szeretnél, belájkolod.)
- információszerzés
- sulihoz hasznos
- csajozás...ez hülyén hangzik, de azokban az esetekben, mikor vadidegen csajokat szemelsz ki, sokat segít abban, hogy így a semmiből felvedd a kontaktot.
nem lehet mindenkit a discoban leszólítani, itt szépen meg lehet közelíteni az idegen csajokat is, aztán pár beszélgetés után elhívni őket valahova.
sokkal kevésbé tolakodó szerintem, mintha a telefonszámát kémkedném ki valakinek.

lehetne még biztos sorolni, én az összes ilyen előnyét kihasználom, nem vagyok ráfüggve, nem posztolok napi 5-öt a falamra, akik idegesítettek, vagy töröltem őket, vagy letiltottam őket az üzenőfalamról, ergó nem látom a bejegyzéseit.
sőt, a személyes kapcsolataimra egy percig sem volt rossz hatással.

nem kötelező fenn lenni, viszont van elég sok hasznos oldala van, ami megkönnyíti a hétköznapokat.
lehet nélküle élni, sőt, sokan megteszik, de aki nem látja be, hogy mennyi előnye is van, és miért éri meg fenn lenni vagy használni, az valóban szekérrel jár, szorobánnal számol és gyertyával világít.
Valahogy így. Nekem speciel munkám miatt elengedhetetlen és rengeteg előnye van, csak tudni kell használni és nem ráfüggni.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.03.26. 08:02:15

én is a facebook mellett vagyok, sokkal több az előnye, mint a hátránya.
lehet élni nélküle, de aki ki tudja használni az előnyeit, sokat nyer vele.

- költségkímélés, nálam ez jó pár ezer forintos tétel.
- új ismeretségek szerzése a környezetünkből is, de távolabbi tájakról is akár (elég ehhez az fcb hunaria meg az off csoportunkat mondjam)
- minden egy helyen (sporthírek, viccek, zenék, amit szeretnél, belájkolod.)
- információszerzés
- sulihoz hasznos
- csajozás...ez hülyén hangzik, de azokban az esetekben, mikor vadidegen csajokat szemelsz ki, sokat segít abban, hogy így a semmiből felvedd a kontaktot.
nem lehet mindenkit a discoban leszólítani, itt szépen meg lehet közelíteni az idegen csajokat is, aztán pár beszélgetés után elhívni őket valahova.
sokkal kevésbé tolakodó szerintem, mintha a telefonszámát kémkedném ki valakinek.

lehetne még biztos sorolni, én az összes ilyen előnyét kihasználom, nem vagyok ráfüggve, nem posztolok napi 5-öt a falamra, akik idegesítettek, vagy töröltem őket, vagy letiltottam őket az üzenőfalamról, ergó nem látom a bejegyzéseit.
sőt, a személyes kapcsolataimra egy percig sem volt rossz hatással.

nem kötelező fenn lenni, viszont van elég sok hasznos oldala van, ami megkönnyíti a hétköznapokat.
lehet nélküle élni, sőt, sokan megteszik, de aki nem látja be, hogy mennyi előnye is van, és miért éri meg fenn lenni vagy használni, az valóban szekérrel jár, szorobánnal számol és gyertyával világít.
Avatar
Forcabarca8
Capitá del Barça
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.02.01. 11:47:15

2014.03.26. 07:48:33

Kash!

Először is, a Facebook, minden, csak nem kötelező. Nem szerepel a Btk-ban,hogy akinek nincs, az pórul jár :D Illetve nincs egyetlen olyan tulajdonsága sem, ami miatt az élethez nélkülözhetetlen lenne. Az, hogy Neked valamilyen game miatt szükséged van a folyamatos kommunikációra a csapattársaiddal (vagy mikkel), az nem létszükséglet szerintem. Amikor nincs időm egy ideig felmenni (mondjuk nyáron egy hétig stb), akkor tudom, hogy ez egy tartalmas időszak volt az életemben. Minél több időt töltök el bejelentkezés nélkül, annál valószínűbb, hogy abban az időszakban pörgött az életem, valós dolgok történtek velem. Nem azt mondom,hogyha napi párszor felnézel, már nem is élsz igazán aktívan, de nekem olyankor nem jut eszembe felnézni.

Két bátyámnak sincs fiókja és még sose mondták nekem, hogy hiányérzetük van Zuckerberg csodája nélkül. Sőt, szerintem teljesebb életedre van lehetőséged a fb nélkül. Ez természetesen korosztályfüggő is - illetve az életviteleddel is szorosan is összefügg - de nem kötelező,nem feltétlen szükséges és nem is lesz az.

Másodszor a fb nagyon is káros a valós emberi kapcsolatokra, a helyesírás folyamatos romlása mellett (rövidítenek, átírnak, az analfabéták egymástól lesik el az írásmódot) lustábbá teszik az embereket. Nem keresik fel személyesen a másikat, hanem írnak egy üzenetet. Nem visznek a nőknek virágot, hanem megbökik :lol: :lol: Megosztanak minden értelmetlen hülyeséget és még azon vitáznak is. Párkapcsolatok romlanak meg lájkokon (ez egyébként szánalmas, de létezik) és még sorolhatnám.

Kifejtheted nekem itt is meg pü-ben is,hogy szerinted miért nem káros és miért kötelező, én kíváncsian várom. :)
Kép
Avatar
Orange
Barça C
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2014.03.11. 15:14:11

2014.03.26. 02:12:29

Hát... nem tudom. Ez a kötelező dolog nekem kicsit hátbavágós...

Holnapig elgondolkodom rajta, hogy nekem miért lenne kötelező , ha eszembe jut valami majd leírom.... gyanítom, hogy nem fog.

28 éves vagyok. Jól fizető munkahelyem van. Szg. előtt dolgozom (tehát nem kecskét fejek amihez tuti nem kell face) mint gyártáselőkészítő egy bútoros cégnél.
Párom 25 éves nincs facebookja szintén!! Mégis tudom vele is tartani a kapcsolatot. A saját barátaimmal is mind szülőföldemen Egerben mind Budapesten egykori lakhelyemen mint szegedi jelenlegi élethelyemen.

Nem tudom felfogni mihez kellene nekem mindenképpen facebook. Az a 20-30 ember aki közeláll hozzám akik valóban barátaim vagy közeli rokonaim azokkal tudom tartani a kapcsolatot ezer féle másik mód van rá.

NA mindegy ez számomra kevésbé érdekes téma megyek vissza eszmét cserélni a Barca vs Real topikba! :mrgreen:

Kellemes facebookozást mindenkinek :wink:
Kép
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2014.03.26. 01:06:29

Lehet egyesek nem fognak velem egyetérteni, de sztem facebook egy embernek ma már olyan, mint a 8 általános, kötelező!
Vagy inkább úgy fogalmaznék, hogy alap dolog az, hogy egy embernek legyen facebookja, hogy miért?
A családombol kissebb túlzással csak a 80+ éves dédnagymamám nincs regisztrálva. Persze ez nem érv, de akit érdekel maximum pü-ben, nincs kedvem sokat írni.
16 éves vagyok, 13, vagy 14 éves lehettem amikor regisztráltam, nem volt más választásom, minden nap 11km-t utaztam egyik városból a másikba, könyveink nincsenek, mindent a füzetbe, illetve a neten kapunk, azt is face-en keresztül. Játszom egy MMORPG-t, Metin2 (Alap, nem tört!) az ottani csapatommal alkottunk egy face-es csoportot, ott beszélünk meg minden háború, illetve esemény előtti dolgot, döntéseket, tippeket...stb. Az utolsó ok, amiért számomra fontos: Kapcsolattartás külföldi ismerőseimmel, barátaimmal! Persze, mindenki mondogatja a süket dumáját, hogy élőben az igazi meg a többi, igen ám, de mivan, ha ez nem kivitelezhető!? Elmentem külföldre 1 hétre, találkoztam egy korombeli sráccal, lánnyal, körbevezettek az adott városban, elbeszélgettünk, 1 héten keresztül találkozgattunk. Eljött a hét utolsó napja, csomagoltunk, indultunk haza, tudtam, többet nem látom őket, nem tudunk beszélni egymással, de a face erre is megoldás volt, és mai napig az.
A facebook-nak NINCS negatív hatása, akit esetleg érdekel, hogy miért, PÜ-ben elmagyarázom.
Kép
MyShadow
Jugador del Barça
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2013.08.25. 12:39:42

2014.03.26. 00:13:46

Én 22 vagyok, nincs Facebookom, ami néha kisebb fajta problémát okoz, sok sulis infóhoz csak közvetve jutok hozzá, de részemről több kárát látom az ilyen közösségi oldalaknak (természetesen nem az értelmesebb felhasználók számára), mint amekkora előnye van/lehet!
Én meg tudtam, meg tudok lenni nélküle, bár elég sokan hüledeznek rajta, h mi az h nekem nincs, mért nincs, stb... Elvárják, hogy legyen, de mikor rákérdezek, h számodra mi a haszna, hát az értelmesebbje nem nagyon tud pozitív választ adni, egy-két apróságtól eltekintve, ami már említve lett itt.
Több száz, több ezer ismerős? Honnan? Mi végre? Mennyivel van napi kapcsolatban(velük egyébként is beszél)? Mennyien vannak, akikkel szoros a kapcsolata, de ritkán tudnak találkozni (sztem elenyésző)? És akikkel "ismerősök", azokkal tényleg ismerősök, vagy csak egyszer egy buliban köszöntek egymásnak, v nem is egymásnak, csak a társaságból vkinek?
Az a baj ezzel, h ez vagy épp a következő generáció így nő fel, nem tudnak beszélni, fogalmazni, kommunikálni, nincs humoruk, bunkók és olyan torz önképük van, h azt inkább nem fejtegetném.
Függők és nem tudnak róla és ez nem szégyen, hanem egyenesen menő:(
A mai tizenévesek nem ismerkednek meg a világgal, nem szocializálódnak normálisan ( ha a netes szocializációt nem vesszük annak), egészségtelen életmódot folytatnak, sem fizikálisan sem szellemileg nem érik el azt a szintet, amire lehetőségük lenne. Teljesen hamis és torz értékrend alakul ki bennük. Nem ismerik önmagukat, mert mindig másnak akarnak megfelelni, hamis képet alakítanak ki magukról mások felé, de ami még nagyobb baj, h önmaguk felé is.
Persze mindenhol vannak kivételek, de én a fiatalabbak többségén ezt látom, ez alapján ítélik meg egymást és magukat:(
Avatar
Orange
Barça C
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2014.03.11. 15:14:11

2014.03.26. 00:02:11

+1 dislike a facebooknak :)

Mint egy másik topikban írtam nekem sincs profilom bár csak kb fél éve de előtte is úgy volt, hogy volt aztán 3-4 hetente felnéztem. És valahogy mégis tudok élni. Munkahelyem nem kötelez facebookozásra. Szórakozni is el tudok menni facebook nélkül is , de még barátnőm is barátaim is vannak annak ellenére, hogy nincs facebook profilom.

A technikai kütyüket én is szeretem és ha van valami újdonság és megengedhetem magamnak meg is veszem, de ennek mi köze a facebookhoz?

Ez a közösségi háló szerintem pont , hogy több kárt okoz az embereknek mint hasznot...

És , hogy ne vegyük túl komolyan egy kis video erről a témáról... :mrgreen:
imádni fogjátok...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19615
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.03.25. 23:42:20

De pl Game linkje tanulságos, általánosítani nem lehet, s nem is szabad, de pont hogy ilyenekre nincs szükségem. Bár tartok kb 10-20 emberrel kapcsolatot, azt pl soha nem tudtam megérteni, hogy lehet valakinek 100+ ismerőse, általános iskolai tudom is én ki meg stb. Lehet antiszociális vagyok, de én azzal beszélek, hívom fel tartom a kapcsolatot, akivel valóban tartom a kapcsolatot. Az hogy pl nálunk a könyvelő Juditkával mi van meghallgatom, de mi közöm hozzá? Semmi, meg nem is érdekel, nem vagyunk olyan viszonyban. Na mindegy, engem a kütyük se érdekelnek annyira, pedig mérnök vagyok. :D

Ez meg hogy 1 hét múlva ér oda, azért az nem egy hú de nagy idő. Oké nekem nincs olyan ismerősöm rokonom, akinél ez gondot jelentene. Nyilván egy barátnő/feleség az más, mert nagyobb "törődést" igényel (hozzáteszem jól kell tudni választani :D). Bár nekem volt olyan, hogy külön országban voltunk, aztán megoldottuk. 1-2 hét alatt olyan hú de sok minden nem tud történni. Meg azért ott egy sms-t mms-t azért ellehet dobni.
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése