Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.04.04. 19:55:42

Egyébként meglepődnék, ha ez lett volna az utolsó rész.
Lesz még 3 része.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2015.04.04. 19:08:29

Furious 7: azt kaptam, amit vártam, kikapcsolódásnak tökéletes volt. Mondjuk a szokásos jelenetek megvoltak, amikor nyomtam egy facepalm-ot:

1. Paul Walker a szakadékba eső busz tetején felfut és ráugrik a driftelő autóra.
2. Diesel belehajt a szakadékba, majd kb. karcolások nélkül szállnak ki a csajjal a kocsiból.
3. Felhőkarcolók között repkednek a verdával.
Egyébként meglepődnék, ha ez lett volna az utolsó rész.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.04.04. 18:31:39

Stalkyard írta:Akkor most kinek van igaza? :D
senkinek. te szereted, én nem ennyi. nem kell túlragozni. oscarról volt szó, attól nagyon durván messze van, ez a lényeg. saját véleményem szerint ezek a túl drámai szerepek sem állnak neki túl jól, lehet pont ezért nem csípem túlzottan.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5219
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2015.04.04. 17:57:40

Jó, hát nem egy Phoenix, de simán ott van a legjobbak közt a korosztályában.
Nálam valahogy így néz ki a lista: Phoenix, Leo, Fassbender, Gyllenhaal, Hardy köbö. Az első 2 a fix :D
Kép
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2015.04.04. 17:36:26

visca el barca írta:lehet viccelődni, akkor is max egy közepes színész. fa arccal végigtol mindent, és semmi több. nem az a karakter aki miatt az ember elmegy moziba. húúúúúúúúúúúúúúúúúúúú tom hardy játszik az uj filmben meg kell nézni :lol: elhiszem h van rá igény, de azért kezeljük a helyén.
Ez a te álláspontod. Én már sokszor néztem meg azért filmet, csak mert Hardy szerepel benne. Sőt, a Mad Max-re is kizárólag ezért fogok elmenni a moziba. És szerintem messze átlag feletti színész, nyilván van egy stílusú karakter, ami neki jól áll. Akkor most kinek van igaza? :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.04.04. 17:29:38

lehet viccelődni, akkor is max egy közepes színész. fa arccal végigtol mindent, és semmi több. nem az a karakter aki miatt az ember elmegy moziba. húúúúúúúúúúúúúúúúúúúú tom hardy játszik az uj filmben meg kell nézni :lol: elhiszem h van rá igény, de azért kezeljük a helyén.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2015.04.04. 17:27:17

Mondjuk az nem tudom mennyire ront egy színész renoméján, hogy sose fogja eljátszani Stephen Hawking-ot, vagy egy néger rabszolgát, így nem lesz Oscar-díjas.... :mrgreen:

Habár Lincoln szerepére még jó lehet majd 15 év múlva, csak hosszabb szakáll kell. :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.04.04. 14:21:54

Örülök, hogy sokaknak tetszik a Dark Valley :) Bizony, rengeteg jó western születik a western halála óta is. :) Ausztrália már bizonyított, most az európaiak is kezdtek. Vadászom a modern westerneket, amelyek nem föltétlenül a klasszikus, sablonosnak mondható vadnyugati témakört vesézik ki, hanem újítanak itt. Nem tartozik szorosan ide, de a Banshee c. sorozat is ilyen szvsz :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.04.04. 12:03:15

csatlakozom rinkuhoz, az új godzilla sztem is ultragagyi. pedig én aztán mindig szerettem az ilyen tűzgyűrű féle, megagiga szörnyekkel telepakolt 2 órás csápolást, de ennek alig vártam h vége legyen.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2015.04.04. 11:52:19

The Dark Valley

Osztrák-német western ( :D ). Elképesztően erős film. Aki szereti a műfajt ( és itt nem feltétlenül a spagetti-western bohózatokra gondolok), az nézze! Atmoszféra lehengerlő, színészi játékok ülnek, a sztori lassú, de a végére gyönyörűen felépíti magát, és a legjobb szó rá talán az "erős", mint ahogy az egész filmre is.

9/10
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
MyShadow
Jugador del Barça
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2013.08.25. 12:39:42

2015.04.04. 09:49:04

Volt régen egy ilyen kis dok. film animációkkal,a miben ember méretűre változtatták az állatokat, és a különböző sportágakban versenyeztették őket.
Meglepő módon vagy talán annyira nem is, a rovarok diadalmaskodtak (persze alsóbb rendű fajokat már nem vizsgáltak, gondolom kevés információ vagy nem annyira ismertek, stb.), és egy vmire emlékszek nagyon belőle: egy emberi méretű bolha a távolugrásnál messze stadionon kívülre ugrana:D

Szóval ha mindenféle materiális törvényszerűséget kiveszünk a filmből ( hogy ezek nem is repülhetnének, meg nem bírná el a lábuk a súlyukat, stb... ) akkor ez teljesen logikus, hogy egy sáskaszerű lény erősebb (remélem jók az emlékeim, vmi ilyesmi volt benne, ugye?:D)

A film engem sem fogott meg, sokra nem is emlékszem belőle, de egyszer nézhető. 3Dben biztosan nagyobb élmény, én laptopon néztem, szal a képi világból sok nem jött át:)
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2015.04.04. 09:37:38

Jólvan Rinku, ahhoz képest, hogy a Godzillát mennyire elakarták adni még a film elején azzal a trailerrel, nem volt ennyire vészes, ahogy te itt elsoroltad. :D
Tény, hogy jobbat vártam én is, de ahogy Soadroli is mondja, akik szeretik a nagy szörnyeket, meg amúgy is nagy Godzi fanok, azoknak nagyon tetszett...Én annó a tűzgyűrűn ámultam el, ott is hasonló dolgok miatt, mint ami a Godzillában is megfogott.
Annyira nem szeretem, mikor elkezdenek sz.rrá fikázni egy olyan filmet, ami nem érdemli meg.
Godzilla üvöltésébe pedig kár belekötni, az egyik leg libabőrösebb sikítás, a trailerben is csak az tetszett nekem. :lol:
Godzilla egy gyík, 2 lábon állva nincs olyan jó egyensúly érzéke...Valószínűleg ezért esik sokat, de azt is csak a harcai során, de kitudja, mekkora ereje van annak sáskának.. :D
Kép
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5219
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2015.04.04. 00:30:39

Rinku írta: soadroli: Metallica fan vagy, SOAD fan, Slipknot fan, BrBa fan, kivívtad már a tiszteletemet, ezért kérlek szépen, magyarázd meg nekem, hogy neked mi és miért jött be ezen a filmen, mert komolyan érdekel! Mai napig rémálmaim vannak pusztán a gondolattól, hogy valakit bekötöz Clockwork Orange-szerűen egy moziszékbe és újra megnézeti velem...
:mrgreen:
Engem a hangulata fogott meg. Meg tetszett, hogy Godzillát nem nagyon akarják megmutatni egyből, csak szépen lassan. :D Imádom a nagy szörnyeket, főleg ha egymást pofozzák. Baromi jók voltak a fightok. Elizabeth Olsen meg :oops:
Na de a lényeg: nem mondom, hogy ez egy 10/10 hú de nagy film, de nálam elérte a célját, arra a 2 órára kikapcsolt, és szórakoztatott.

Most végeztem a The Water Diviner c. filmmel, nagyon jó kis dráma, Russell Crowe rendezte és ő is a főszereplő.
Kép
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2560
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2015.04.03. 23:18:22

hank1ee írta:Erről jut eszembe, az új Godzillára érdemes időt szánni?
Véletlenül sem, ne a traileréből indulj ki, mert az egy iszonyatosan hatásvadász. Ilyen hulladék, gyenge semmi filmet én nem is tudom, hogy mikor láttam utoljára... Úgy felidegesített ez a színvonaltalan szánalmas valami, hogy kb. majdnem írtam egy levelet a készítőknek, hogy kérem a nyavalyás 1000 forintomat vissza...

Godzilla teljesen gagyi, fehér lézersugárt hányik így tök random, minden szrra eldől és fájdalmasan makog. Jászai Mari díjat érdemelne. Kb. ő Hollywood Jordi Albája, ha meglegyinti a szellő, már elesett, hatalmas alakítással... Nem is az van, hogy ő maga rombolja az épületeket, hanem, hogy mindenre rádől. Ő úgy pusztít, hogy így nem szétver akármit, nem, ő mindenre ráborul. Szánalmas. Mellette meg hihetetlenül gagyin néz ki, úgy ahogy 50+ évvel ezelőtt megalkották makettnek. Szakállas hiba volt visszatérni hozzá, bár ha hasonlóan nézett volna ki, mint a Jean Renos változatban, mondjuk az sem dobott volna semmit az egészen. Ja és amúgy Godzilláról kb. szó nincs az egész filmben, így a végére előhalásszák, helyette van két hatalmas bazinagy csótány/sáska/k.ég, ami ledózerolja a fél nyugati partot és így elvannak. Godzilla a film neve, de találóbb lenne nevezni Tucskok&Godzillainthelast20minutes.

Hihetetlenül sötét film - na de nem drámailag, hanem képileg -, se eleje, se vége,

Bryan Cranston miatt ültem le, hogy azért mégis Mr. White vs. Dinó, de 15 perc után meghal (LOL MI EZ?!)
. És a magyar szinkronja is borzalmas volt.
Az új Godzilla összességében az egyik legnagyobb kupac szemét, amit holivad kiböfögött magából az utóbbi időben, nagyon kedvesen egy 3 pontra tudnám értékelni a 10-ből, hidd el nekem, bánni fogod az életedből a rá költött időt. Ha nem, magadra vess, én figyelmeztettelek.

soadroli: Metallica fan vagy, SOAD fan, Slipknot fan, BrBa fan, kivívtad már a tiszteletemet, ezért kérlek szépen, magyarázd meg nekem, hogy neked mi és miért jött be ezen a filmen, mert komolyan érdekel! Mai napig rémálmaim vannak pusztán a gondolattól, hogy valakit bekötöz Clockwork Orange-szerűen egy moziszékbe és újra megnézeti velem...
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.04.03. 23:11:02

soadroli írta:szerintem simán, nekem nagyon bejött moziban a Godzilla, még itthon is meglestem HD-ban. szerintem adj neki egy esélyt.
Oké. :)
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5219
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2015.04.03. 22:37:17

szerintem simán, nekem nagyon bejött moziban a Godzilla, még itthon is meglestem HD-ban. szerintem adj neki egy esélyt.
Kép
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2015.04.03. 22:08:21

hank1ee írta:
Erről jut eszembe, az új Godzillára érdemes időt szánni?
Ha engem kérdezel, én inkább megvárom amíg leadja az RTL. :lol:

Az egyetlen film, ami hajaz a Godzillára és tetszett, az a Cloverfield. Az viszont nagyon. Anno volt róla szó, hogy lesz folytatása, de azóta sincs... :(
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.04.03. 22:05:49

P.U.Y.O.L. írta:Ha már mozi. Már nagyon régen nem voltam, de a Jurassic World-öt muszáj lesz megnéznem moziban! Előtte majd meglesem a régi részeket otthon, mert már rég nem láttam őket, de imádtam a trilógiát. (kivéve a 2. részt onnan, amikor elviszik a T-Rexet a városba...)
Erről jut eszembe, az új Godzillára érdemes időt szánni?
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2015.04.03. 21:11:45

Ha már mozi. Már nagyon régen nem voltam, de a Jurassic World-öt muszáj lesz megnéznem moziban! Előtte majd meglesem a régi részeket otthon, mert már rég nem láttam őket, de imádtam a trilógiát. (kivéve a 2. részt onnan, amikor elviszik a T-Rexet a városba...)
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.04.03. 21:03:35

P.U.Y.O.L. írta:
hank1ee írta: Szerintem el is megyek majd rá. :)
Azért nem kell rögtön élvezkedni. :D

Szerintem csak a 2. rész volt kifejezetten gyenge, amúgy én is bírom az egész "sorozatot", de talán már megérett arra, hogy abbahagyják.
Sajnálom, nem tehetek róla, hogy ennyire lázba hoz. :D Szóval majd valószínűleg megnézem moziban. Az abbahagyós résszel meg nagyjából egyetértek.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2015.04.03. 20:54:52

hank1ee írta: Szerintem el is megyek majd rá. :)
Azért nem kell rögtön élvezkedni. :D

Szerintem csak a 2. rész volt kifejezetten gyenge, amúgy én is bírom az egész "sorozatot", de talán már megérett arra, hogy abbahagyják.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.04.03. 19:25:26

Én azt csípem a Halálos Iramban-filmekben, hogy kb. nyugtatót kell bevenni hozzá. :D Na nem azért, mert olyan rossz, hanem annyira izgalmas és feszült. Nem egy tanító film, de nem is kell annak lennie, ez egyszerűen a szórakoztatásról szól, a látványról, nőkről, kocsikról, izgalomról, poénokról. A forgatókönyv egyszerű és sablonos, de nincs is szükség itt bonyodalomra. Szerintem el is megyek majd rá. :)
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.04.03. 17:38:45

Én is le akartam csapni ezt a nagyon magas labdát :mrgreen:
"And my heart will leave you never."
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.04.03. 17:28:35

NAGYON gyagyiba :oops: :mrgreen:

...most miért? Hozz fel bármit, s én megcáfolom, útba igazítalak 8) Más kérdés, hogy helytálló lesz-e.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.04.03. 17:08:38

MQuCsabi írta:Tényleg, látom, hogy szó van róla. Eddig még nem hallottam, de támogatom, ha nem megy át nagyon gagyiba.
az már rég megtörtént :lol: :oops:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése