Testépítés, edzésprogramok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.08.04. 18:03:37

LG!

Nálam ma diagnosztizáltak keresztszalag szakadást MRI-vel, ez 100%ra mondja, hogy mi a helyzet. Ha jól értem, akkor meniszkusszal műtöttek, a keresztszalag állapota pedig még homályos. Ha gondolod akkor az MRI egy lehetőség a teljesen tisztán látáshoz. én Debrecenben csináltattam egy sportorvosi magánrendelésen, máshol nem tudom, hogy milyen lehetőségek vannak ilyen téren, a TB alapú MRI meg gondolom hónapos várólistákat jelent. egyébként Alcantara combizom erősítésre és ennek a szalagot kompenzáló hatására vonatkozó tanácsát a sportorvos alapján én is meg tudom erősíteni. nekem egyenes irányú futást, biciklit és tolópadot írt fel annak reményében, hogy első körben hátha ez is elég, át tudja venni az izomzat a szalag szerepét és nem kell műtét, de jól hangzik az is, amit Alcantara írt.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2015.08.04. 14:51:35

LG!

3 hónappal a műtét után, nem lehetnek attól elvileg panaszaid.
Amennyiben jól következtetek, te 20-24 év körül lehetsz max.
Ebben a korban 3 hónap elegendő a regenerálódásra, főleg, hogy rendszeresen nyújtasz, erősítesz.
Én majdnem 40 voltam már, amikor ezzel műtöttek, sokkal lassabb a rehab ilyen idősen, de 3 hónap alatt tökéletesen felépültem.

Két dolgot javasolnék neked laikusként: Elsőként, mindenképpen egy térdvédőt, amit tartja mozgás közben a térdedet. Ezt fel tudsz íratni Orthopéd szakorvosnál receptre elvileg.Régen legalább is így olcsóbb volt.
Másodikként pedig a combizmot brutálisan megerősíteni, kifejezetten olyan gyakorlatokkal, ami oda hat. Így átveszi a szalagok helyett egy idő után a megerősödött izomzat a terhelést.
Ezt bárhogy csinálhatod, én egy egyszerű, otthoni módszerrel csináltam minden nap.
Rákötöttem a lábamra egy tárcsasúlyt, majd lelógattam úgy, hogy a térdhajlat felfeküdjön és sorozatban emeltem vízszintesig a lábam. Naponta többször csináltam, akkor is, ha nem volt kedvem. De bármi jó rá akár otthon, akár teremben, lényeg, hogy erősítsd a térdedet körülvevő izomzatot.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.08.04. 13:00:16

Amiről még tudok írni az az LCA plasztika utáni rehab nekem milyen volt meg utána milyen volt újra sportolni.
Értem, erről szívesen meghallgatnám a tapasztalataidat.
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2015.08.04. 12:14:31

A röntgen nem mutatott sérülést a szalagokon
Nekem azt se mutatta ki, amikor ripityára szakadt a keresztszalagom és még behajlítani se tudtam. Már az első eset után ortopéd szakorvohoz kellett volna menned, mert a röntgen ilyen esetben nem ér semmit. Legalább egy ultrahang kellett volna.

Saját tapasztalat, amikor volt a keresztszalag szakadásom akkor a sportotvos porcnak hitte, mert a röntgen nem muttott ki semmit meg nem tudtam behajlítani a lábam és műtét során derült ki, hogy a szalag ment ripityára és emiatt egy újabb műtét kellett, pedig ha van még ultrahang esetleg CT akkor egy körben le lehetett volna tudni.

Amiről még tudok írni az az LCA plasztika utáni rehab nekem milyen volt meg utána milyen volt újra sportolni.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.08.04. 09:31:35

Elsősorban olyanok tapasztalatára, segítségére lennék kíváncsi, akiknek volt már meniszkusz műtétje.

Hogy nagyjából teljes legyen a kép: az elmúlt években elég sokat és sok mindent sportoltam: küzdősport, mellette rendszeresen fociztam, futottam, nagyobb és intezívebb sétákra is jártam. eleinte még csináltam mellette súlyzós edzéseket, melyeket korábban évekig rendszeresen csináltam, viszont 2011 nyarán felhagytam vele, egyrészt mert ekkor volt a második térdsérülésem, amihez úgy gondoltam ennek is köze lehet, másrészt túl kötött volt az izomzatom és fogyni is akartam. Ezért ezután már csak saját súlyós edzésekkel erősítettem.

A jobb térdem először 2008 októberében sérült meg, egy betonpályás focitornán. A röntgen nem mutatott sérülést a szalagokon, így nem is lett nagyon túlgondolva a dolog, 1 hétre ki írtak suliból, és azt mondta az orvos, hogy pihentessem, és mikor már úgy érzem, hogy jó, akkor kezdjek el sportolni. Kb. egy hónap múlva kezdtem el otthon edzeni, és kb. még egy hónap volt, mire lementem kempo edzésékre újra, és még sokáig éreztem a sérülést hatását, de idővel újre olyan volt mint korábban a térdem.
2011 nyarán azonban újra lesérültem, egy másik orvoshoz kerültem ezúltal. Ő szkeptikusabb volt, de röntgen most sem mutatott sérülést a szalagokon, ezért úgy látta nincs szükség műtétre. A folytatás hasonló volt mint három évvel korábban.
2013-ban otthon a kertben zsákoltam, egy fordulórúgásnál sérült meg ismét a térdem, de nem tűnt komolynak, pár nap után teljesen rendbe is jött, ezért nem mentem vele orvoshoz. Ekkoriban viszont mást is tapasztaltam, pl. futás után erős, és hangos roppanásokat a térdemben, ami fájdalommal nem járt, de azért nagyon kellemetlen volt.
2014 februárjában otthon árnyékoltam, elég jó formában éreztem magam, ezért nagyon intenziven csináltam, és egy rúgásnál ismét megroppant a térdem, de ezúttak fájadalmat is éreztem a belső részén. Azonban nem tűnt komolynak, orvoshoz ezért nem is mentem vele.
A gond akkor volt, mikor pár nap múlva újra edzettem, gyengének és instabilnak éreztem a térdem, gondoltam idővel jobb lesz, és javult is, de sosem lett olyan, mint előtte volt, a gyengeség és az instabilitás érzete végig megmaradt, mellette a kellemetlen ropogások, sőt inkább már kattogások állandósultak.
Utánaolvastam, mi lehet, már akkor a meniszkusz sérülés tűnt valószínűnek. De mivel azt is írták róla, hogy műteni kell, amitől azért féltem, illetve végzős voltam az egyetemen, szóval nagyon nem jött volna jó, ezért nem mentem el orvoshoz vele. Nem mentem el azóta edzeni, otthon zsákolat, és erősítettem amennyire tudtam. Focizni egyszer próbáltam, de mivel árnyéka voltam régi önmagamnak, kb. 10 perc után hazajöttem. Futni kétszer voltam, az is keserves volt. De mégis halogattam a dolgot, aztán szeptembertől dolgoztam, és nem akartam mindjárt betegszabadsággal kezdeni, szóval tovább halasztottam a dolgot. Az állapotom idén tavasszal aztán gyors romlásnak indult, április végére, másus elejére már járni is alig tudtam, ezért elmentem orvoshoz.
Ezúttal egy harmadik orvohoz, akit úgy javasoltak, hogy nagyon jó térdműtétekben. Rövid vizsgálat után közölte, hogy bizony a meniszkus nagyon rossz állapotban van már, látszik, hogy régi sérülés, de mellette a keresztszalag is sérült, szintén már régen. Abban maradtunk, hogy most a meniszkusz lesz műtve, utána, ha elkezdek edzeni, akkor meglátom a keresztszalag mennyire zavar a sportolásban.
Meg is volt a műtét, máj. 14-én, azóta három hónap eltelt. Végigcsináltan a rehabot, otthon is igyekszem mindent megtenni, erősítek, nyújtok. Az izom már majdnem olyan erős, mint volt korábban, a legtöbb gyakorlat gond és fájdalom nélkül megy, guggolással és biciklizéssel sincs problémám. Nyújtásokkal szintén jól haladok, hamarosan el fogom érni a sérülés előtti szintet. Két gyakorlattal van gondom, a kisebb, mikor fekszem, és a lábfejeimmel kell összenyomnom a labdát, nyújtott lábbal, akkor érzek egy kis kellemetlenséget a térdem belső részén. A másik mikor fekve be kell hajlítanom a lábam, és talpal belenyomni a labdába, az eléggé fáj még mindig.
Ami viszont nagyon zavar, amennyire eddig próbálkozok mozogni, vagy nagyon óvatosan néhány rúgással, az elég kiábrándító. Nagyon erőtlennek és instabilnak érzem a tédem, és nem tudom, hogy ez még a műtét miatt van, vagy a keresztszalag sérülése az okozója.
Azért lennék kiváncsi, hogy akinek volt ilyen műtétje, most hol kéne kb. tartanom, bízzak-e még javulásban, vagy csak a keresztszalag műtétje után tudok majd normálisan sportolni.

Bocsánat, hogy ilyen hosszúra sikeredett. :oops:
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2015.07.25. 17:43:14

hank1ee írta:Egyébként attól függetlenül, hogy nem egy utolsó dolog a saját testsúlyos, még mindig a termet javaslom.
Ha izmosodni akar és gyorsan,akkor igen.
De MINDENKÉPP olvasnia kell és nem fejest ugrani a meggondolatlan edzésbe. Viccesnek hangzik elsőre és nekem is az volt,de a legegyszerűbb gyakorlatok helytelen végrehajtásával is életre szóló sérüléseket lehet szerezni,nem beszélve a nehezekről,mint pl.: felhúzásról. Így én azt az utat javaslom,amit én is végigjártam. 3 hónap saját súlyos edzés a kondi előtt. Ezalatt a fekvők számát 25-ről 100-ra nyomtam fel,a többi gyakorlatról nem is beszélve. Jó volt,a testem hozzászokott a terheléshez.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.07.25. 16:28:43

Egyébként attól függetlenül, hogy nem egy utolsó dolog a saját testsúlyos, még mindig a termet javaslom.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.07.25. 13:30:03

Köszi a válaszokat :) . Utána olvasok aztán meglátom , hogy mit és hogyan fogok csinálni :).
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.07.25. 13:22:51

Így van, a kaja és az edzés körülbelül egyformán fontos, egyik a másik nélkül nem működik, mert a kettő együtt építi fel az izmot.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.07.25. 13:20:59

Alfa írta:Majd meglátom lehet, hogy ezt majd csak akkor kezdem el ha már egy ideig menni fog az általam kitalált "edzés program".
Szerintem ha nem is ezt akarod csinálni, de legalább olvasd el előbb - vagy bármi ilyen témájú írást -, nem rosszindulatból, de laikusként nem biztos, hogy jó edzéstervet össze tudsz dobni magadnak, és lehet kihagysz olyanokat, amiket nem lenne szabad - pl láb vagy mélyhát/derék/nem tudom mi a hivatalos neve, hogy a leggyakoribbakat említsem.
visca el barca írta:inkább a kajával foglalkozz 1000000x fontosabb mint az, hogy épp melyik bestseller könyvből mozogsz.
Ez meg teljes mértékben igaz. Kaja nélkül semmire nem mész, még ha úgy is érzed, hogy jó genetikád van, hamar megállsz a fejlődésben enélkül. Ez ilyen sport sajnos, vagy jól csinálja az ember, vagy nem fog menni úgy, ahogy szeretné, köztes út nem nagyon van..
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.07.25. 13:15:07

inkább a kajával foglalkozz 1000000x fontosabb mint az, hogy épp melyik bestseller könyvből mozogsz.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.07.25. 13:12:51

palesz77 írta: Gondolom nem 9-kor fekszel, szóval ezt nem ajánlom - mondjuk akkor se ajánlanám. Így izmosodni nem fogsz, csak szálkásodni - meg szerintem közben izmot is veszteni. Olvasd el a cikket amiket linkeltek, nem hosszúak, de tiszta lesz a kép.

Saját testsúlyos edzéshez meg a Fegynecedzést ajánlanám. Baromi jó az edzésprogramja, elég jól fel van építve, annyi baj van vele, hogy marketing célok érdekében sok hülyeséget ir a kondis edzésről. Ezeket ha ignorálod, akkor hasznos könyv lehet neked, nem kell azon agyalnod legalább, hogy mit hogy kezdj el, és csinálj..
Néztem róla egy videót elég kemény de az biztos , hogy rendesen megdolgoztat viszont ehhez kell majd húzódzkodó-tolódzkodó rúd . Majd meglátom lehet, hogy ezt majd csak akkor kezdem el ha már egy ideig menni fog az általam kitalált "edzés program".
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.07.25. 13:03:13

Alfa írta: Ami még régebben bevált , hogy egész nap kb ugyanúgy ettem mint általában viszont 5 után semmit.
Gondolom nem 9-kor fekszel, szóval ezt nem ajánlom - mondjuk akkor se ajánlanám. Így izmosodni nem fogsz, csak szálkásodni - meg szerintem közben izmot is veszteni. Olvasd el a cikket amiket linkeltek, nem hosszúak, de tiszta lesz a kép.

Saját testsúlyos edzéshez meg a Fegynecedzést ajánlanám. Baromi jó az edzésprogramja, elég jól fel van építve, annyi baj van vele, hogy marketing célok érdekében sok hülyeséget ir a kondis edzésről. Ezeket ha ignorálod, akkor hasznos könyv lehet neked, nem kell azon agyalnod legalább, hogy mit hogy kezdj el, és csinálj..
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.07.25. 12:28:23

hank1ee írta:Szerintem jó lesz. Ha rendesen csinálod, lesz eredménye.
Itt a rendesen csinálással lesz probléma :D de igyekszem. Köszi a tanácsokat ;) . Szerinted annyi elég lesz a kajával kapcsolatban ha egy kicsit jobban odafigyelek , hogy miből mennyit eszek és mondjuk nem állok le 11-kor bevágni egy pizzát :D. Ami még régebben bevált , hogy egész nap kb ugyanúgy ettem mint általában viszont 5 után semmit.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.07.25. 12:23:44

Szerintem jó lesz. Ha rendesen csinálod, lesz eredménye.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.07.25. 12:06:15

davi10 írta:Alfa!
Inkább ruházz be egy húzódzkodó-tolódzkodó rúdra, vagy a közeli parkba biztos tudsz saját testsúllyal edzeni. 17 évesen inkább úgy eddz szerintem, én is úgy csináltam. Igaz volt itthon még 2db egykezes súlyzóm, de szerintem a saját testsúlyos edzés fontosabb.
Az nekem is van. A 4kg-s súly az két 4kg-os kézi súlyzó csak rosszul fogalmaztam meg a lentebbi hsz-ben :oops: . A saját testsúllyal való edzésnél mit javasolsz ? Gondolom fekvő, húzódzkodás .
hank1ee írta:
Kevés lesz, már csak az életkorodra tekintettel is. Nem biztos, de ha könnyűnek érzed, az nem megfelelő, nem fogsz tőle izmot magadra szedni. A hű de gyúrás nem úgy működik, hogy valaki nagy súllyal edz, és nem sokára már + 10 kiló izommal lesz kipattintva. Rendes súllyal kell edzeni, olyannal, amin érzed, hogy nehéz, hogy feszülnek az izmok, dolgozik a tested. Persze eleinte a kis súlyos gyakorlatok is működnek magasabb ismétlésszámmal, de az csak kezdőként, utána nagyobb súly, kevesebb ismétlés szériánként, és garantált lesz a fejlődés, ha lelkiismeretesen csinálod. Akár megvan a genetikád, akár nem, fogsz tőle izmosodni, de ezt a kondi dolgot ne úgy képzeld el, hogy bemész 1 hónapra a terembe vékonyan, és kijössz, mint Schwarzenegger. Nem. Meg kell dolgozni érte keményen, havonta max 1-2 kiló fejlődés lesz vagy még annyi sem, ha rendesen csinálod.

Illetve nem csak karra kéne, arányosan kell edzeni minden izomcsoportra. Valamelyik több edzést igényel, mert nagyobb. A kar egyáltalán nem nagy.

Plusz még ami bökkenő, a futás. Azzal égetsz, akár azt is, amit súlyzós edzéssel magadra szedtél, vagy szedhetnél, így ezt a kettőt megfelelően össze kell hangolni.
Nagyon jól tudom , hogy egy kigyúrt izmos testben nem 5 óra kondi van hanem hónapok ,évek. A két 4kg-os kézi súlyzó meg a saját testsúllyal való edzések elsőre szerintem jó lesz. Hálistennek könnyen feljön rám az izom ( igaz nagyon gyorsan le is megy ha egy időre szüneteltetem az edzést ) . A futás az 6km lenne a hasizom pedig ez a gyakorlatsor http://www.ilyennincs.com/kockahas-egy- ... s-bevallt/ és ugye a már említett súlyzózás és saját testtömeggel való gyakorlatok. Ez így szerintetek jó vagy van amiben változtatnom kéne?

Neked is köszi a választ Daffy :)
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2015.07.25. 11:54:04

davi10 írta:Alfa!
Inkább ruházz be egy húzódzkodó-tolódzkodó rúdra, vagy a közeli parkba biztos tudsz saját testsúllyal edzeni. 17 évesen inkább úgy eddz szerintem, én is úgy csináltam. Igaz volt itthon még 2db egykezes súlyzóm, de szerintem a saját testsúlyos edzés fontosabb.
Szerintem nem,csak más. Egyébként én is azt javaslom. Ennyi idősen még nem (biztos,hogy) tudod mit szeretnél. A 4 kilós súlyokkal amúgy sem tudsz csinálni semmit,nekem a 46 kilós húgom nagyobbakat használ. A saját súlyos edzéshez is remek tervek,programok vannak és szépen lehet vele erősödni. Értelem szerűen az izmosodás sokkalta lassabb és korlátoltabb,de jót fog tenni ;)
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6775
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2015.07.25. 09:08:15

Alfa!
Inkább ruházz be egy húzódzkodó-tolódzkodó rúdra, vagy a közeli parkba biztos tudsz saját testsúllyal edzeni. 17 évesen inkább úgy eddz szerintem, én is úgy csináltam. Igaz volt itthon még 2db egykezes súlyzóm, de szerintem a saját testsúlyos edzés fontosabb.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6775
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2015.07.25. 09:07:43

Alfa!
Inkább ruházz be egy húzódzkodó-tolódzkodó rúdra, vagy a közeli parkba biztos tudsz saját testsúllyal edzeni. 17 évesen inkább úgy eddz szerintem, én is úgy csináltam. Igaz volt itthon még 2db egykezes súlyzóm, de szerintem a saját testsúlyos edzés fontosabb.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.07.25. 01:31:48

Alfa írta:
13l4cks!d3 írta:Izmosodásra nem diéta kell, hanem megfelelő étrend.
Elsősorban a fehérje beviteledre, a szénhidrát mennyiségére és minőségére kellene odafigyelned.

Itt körülnézhetsz! :)

Edit: azt azért el kell döntened, hogy izmosodás alatt mit értesz, szálkásítást vagy tömegnövelést.
(mindegyikhez találsz útmutatót az oldalon)
4 kg-s súllyal
Kevés lesz, már csak az életkorodra tekintettel is. Nem biztos, de ha könnyűnek érzed, az nem megfelelő, nem fogsz tőle izmot magadra szedni. A hű de gyúrás nem úgy működik, hogy valaki nagy súllyal edz, és nem sokára már + 10 kiló izommal lesz kipattintva. Rendes súllyal kell edzeni, olyannal, amin érzed, hogy nehéz, hogy feszülnek az izmok, dolgozik a tested. Persze eleinte a kis súlyos gyakorlatok is működnek magasabb ismétlésszámmal, de az csak kezdőként, utána nagyobb súly, kevesebb ismétlés szériánként, és garantált lesz a fejlődés, ha lelkiismeretesen csinálod. Akár megvan a genetikád, akár nem, fogsz tőle izmosodni, de ezt a kondi dolgot ne úgy képzeld el, hogy bemész 1 hónapra a terembe vékonyan, és kijössz, mint Schwarzenegger. Nem. Meg kell dolgozni érte keményen, havonta max 1-2 kiló fejlődés lesz vagy még annyi sem, ha rendesen csinálod.

Illetve nem csak karra kéne, arányosan kell edzeni minden izomcsoportra. Valamelyik több edzést igényel, mert nagyobb. A kar egyáltalán nem nagy.

Plusz még ami bökkenő, a futás. Azzal égetsz, akár azt is, amit súlyzós edzéssel magadra szedtél, vagy szedhetnél, így ezt a kettőt megfelelően össze kell hangolni.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.07.25. 00:35:48

13l4cks!d3 írta:Izmosodásra nem diéta kell, hanem megfelelő étrend.
Elsősorban a fehérje beviteledre, a szénhidrát mennyiségére és minőségére kellene odafigyelned.

Itt körülnézhetsz! :)

Edit: azt azért el kell döntened, hogy izmosodás alatt mit értesz, szálkásítást vagy tömegnövelést.
(mindegyikhez találsz útmutatót az oldalon)
Köszi.

Ne gondolj semmi extrara. Nem gyúrni akarok hanem csak egy kicsit izmosodni ( ennek a mondatnak nincs semmi értelme :D ) . A lényeg az ,hogy elakarok kezdeni rendszeresen futni hasizom gyakorlatokat csinálni és két darab 4 kg-s súllyal karra "gyúrni". Mivel 17 éves vagyok nem akarok hú de nagy gyúrást csinálni mert nem túl egészséges ha jól tudom. Viszont azt sem akarom, hogy az edzésnek a kajálás miatt ne legyen értelme mert nem szinten akarom tartani magam ezért kéne valami diéta szerűség mert az étrendet kicsit erősnek érzem. Remélem érhető volt, hogy nagyjából mit akarok :D
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
13l4cks!d3
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2009.05.27. 15:34:45
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2015.07.24. 23:35:25

Izmosodásra nem diéta kell, hanem megfelelő étrend.
Elsősorban a fehérje beviteledre, a szénhidrát mennyiségére és minőségére kellene odafigyelned.

Itt körülnézhetsz! :)

Edit: azt azért el kell döntened, hogy izmosodás alatt mit értesz, szálkásítást vagy tömegnövelést.
(mindegyikhez találsz útmutatót az oldalon)
Kép
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.07.24. 23:09:48

Valaki tudna tanácsolni olyan diétát vagy módszert ( gondolok itt pl h 6 után ne egyek vagy vmi ilyesmi ) ami nem olyan durva és arra jó , hogy állandó mozgás mellett izmosodni tudjak és ne csak tartani a szintet.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.06.25. 16:56:00

A rendes barna kenyér, vagyis teljes kiörlésű érezhetően sokkal nehezebb, mint, amiket a boltban kapni. Elvétve találni olyat, ami használható normál boltban. Egyébként hozzávalókat mindegyiknél meg kell nézni, a "teljes kiörlésű" és a wellnes úgy kezdődik, hogy búzaliszt. :mrgreen: =D>
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.06.25. 16:43:00

amit a boltban veszel teljes kiörlésű kenyeret, az egyébként mind kamu. épp tegnap beszéltem egy pékkel, kb fele-fele arányban tolják bele a fehér lisztet is, mert különben nem áll normálisan össze meg ehetetlen lesz
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése