Sorozatok & TV-műsorok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2017.05.18. 11:22:59

Szintén néztem, hasonló katarzist a True Detective első évadánál éltem át :)

Most a Handmaid's tale is erősen kezdett, kíváncsi vagyok rá.
"And my heart will leave you never."
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2017.05.17. 23:26:34

Igen-igen!
Porog az ember agya hogy vegulis mit muvelt anno,illetve mik ezek a latomasok James fejeben..
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2017.05.17. 10:33:21

Én pörgettem a Taboot, engem is megfogott. Nagyon beteg, ez a kicsit misztikus vonal is erős benne.
Kép
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2017.05.17. 10:19:26

Taboot valakit nezte?
Szerintem oriasi,kicsit lassan indult,mert sok szallat kezdett el kibontani de a harmadik resz utan nagyon megfogott.
Tom Hardy meg...hatalmasat alakit.
Maga a story,a vilag 10/10.
Kivancsi leszek a masodik evadra..
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.05.17. 09:48:51

Fecooo írta:
visca el barca írta:
fringe-t nézte valaki? pár rész alapján egy ilyen ultragagyi X-atkák+CSI kombónak tűnik. ez végig ilyen?
ne becsüld alá... ;)

lesz itt minden, mint a búcsúban

multiverzum, időutazás, stb ;)
9 részt néztem meg eddig, de annyira egy kaptafára épül mindegyik epizód, hogy hihetetlen. nagyon érik a kasza, de akkor adok neki még egy pár részt, hátha.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.05.17. 08:12:11

S.Agüero írta:TBBT-t követi valaki? :D
Ez a rész szerintem nagyon jó volt, csomószor röhögtem végre ismét. Én nem bánnám amúgy, ha befejeznék ez után az évad után, mert már nagyon nyögvenyelős volt ez is. Szerintem az évadzárón kívül egyik részre se tudnám azt mondani, hogy összességében jó volt, max 1-2 poén ült.. Remélem a végét megnyomják azért, ha tényleg nem lesz több évad, szeretnék kellemes szájízzel búcsúzni, mert nagyon bírom azért a sorozatot.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2017.05.16. 22:49:01

visca el barca írta:
fringe-t nézte valaki? pár rész alapján egy ilyen ultragagyi X-atkák+CSI kombónak tűnik. ez végig ilyen?
ne becsüld alá... ;)

lesz itt minden, mint a búcsúban

multiverzum, időutazás, stb ;)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.05.15. 15:50:39

TBBT-t követi valaki? :D

S10E24

10 év után végre idáig is eljutottunk, Sheldon és a karakterfejlődés. :D 11. évad lesz az utolsó asszem. :(
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.05.15. 15:46:09

ledaráltam a bansheet, nem volt egy nagy durranás, de unaloműzésnek jó volt. job miatt megérte nézni, óriási forma :D

más

fringe-t nézte valaki? pár rész alapján egy ilyen ultragagyi X-atkák+CSI kombónak tűnik. ez végig ilyen?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2017.05.12. 23:10:01

Chino írta:Az American Gods-ba belekezdett már valaki? Én egyelőre a pilotot néztem meg, de eléggé felcsigázott. Igazából a műfaját sem tudnám behatárolni kicsit amolyan elvont dráma/misztikus/akció/sci-fi.
Nagyon nagy volt a hype-ja, remélem igazolni is fogja.
Esetleg olvasta valaki a könyvet? Milyen irányba indul el a sorozat? Nagyon várom már a következő részeket, jó lenne ha nem okozna csalódást.
nézed a Supernaturalt?

Volt anno egy rész, amikor istenek összegyűltek egy hotelben, asszem

Gabriel
ott halt meg. Nah azt a részt pont ez a könyv ihlette :)
Akkor kezdtem bele én is az olvasásába :)
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2017.05.12. 21:56:46

Chino írta:Az American Gods-ba belekezdett már valaki? Én egyelőre a pilotot néztem meg, de eléggé felcsigázott. Igazából a műfaját sem tudnám behatárolni kicsit amolyan elvont dráma/misztikus/akció/sci-fi.
Nagyon nagy volt a hype-ja, remélem igazolni is fogja.
Esetleg olvasta valaki a könyvet? Milyen irányba indul el a sorozat? Nagyon várom már a következő részeket, jó lenne ha nem okozna csalódást.
Én nézem, pont a könyv miatt, ami az egyik legjobb amit valaha olvastam.
Ha nagyon be akarnám skatulyázni akkor urban-fantasy, és eddig elég jól követi a könyv cselekményvonalát. Nehéz úgy beszélni róla hogy ne spoilerezzek, de annyit talán elmondhatok, hogy nem mindenki az akinek/aminek látszik :D Ha teheted mindenképp olvasd el a könyvet,
Gaiman egyébként zseniális író, ha minden igaz akkor még egy könyvéből is sorozat lesz, az még ütősebbnek ígérkezik.
Kép
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2017.05.12. 21:37:15

Chino írta:Az American Gods-ba belekezdett már valaki? Én egyelőre a pilotot néztem meg, de eléggé felcsigázott. Igazából a műfaját sem tudnám behatárolni kicsit amolyan elvont dráma/misztikus/akció/sci-fi.
Nagyon nagy volt a hype-ja, remélem igazolni is fogja.
Esetleg olvasta valaki a könyvet? Milyen irányba indul el a sorozat? Nagyon várom már a következő részeket, jó lenne ha nem okozna csalódást.
Egyértelműen fantasy.
Érdekesen indul, de elég lassú és sztem kicsit túl művészire próbálják csinálni. Szép meg minden de 2 rész után nem tűnik must-see kategóriának.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2017.05.12. 17:04:39

Kés alatt, Sírhant művek, Róma... Ezt a triót vebbel egyetemben nagyon ajánlom :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6775
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2017.05.12. 15:44:53

Na igen, a Gengszterkorzóba IMDB-n futottam bele, ahogy néztem Steve Buscemi mellett több stábtagot is átvett a Maffiózókból.

A Drót teljesen kiment a fejemből, azt is el akartam kezdeni, lehet, hogy az lesz a következő, köszönöm az ajánlásokat :D

Még a Sopranoshoz:

Az okés, hogy a csávó aki AJ-vel jött be a kajáldába és kiment a wc-be a fegyverért (mint a Keresztapába, ami pont Tony kedvenc jelenete) nyírta ki Tonyt, de miért?
Olvastam olyasmit, hogy a Patsy nevű tag lehetett, Ő meg is orrolt valamiért Tonyra amikor ott kajált náluk, de az nekem nem tűnik túl erős indoknak.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.05.12. 15:04:01

Az American Gods-ba belekezdett már valaki? Én egyelőre a pilotot néztem meg, de eléggé felcsigázott. Igazából a műfaját sem tudnám behatárolni kicsit amolyan elvont dráma/misztikus/akció/sci-fi.
Nagyon nagy volt a hype-ja, remélem igazolni is fogja.
Esetleg olvasta valaki a könyvet? Milyen irányba indul el a sorozat? Nagyon várom már a következő részeket, jó lenne ha nem okozna csalódást.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.05.12. 14:52:51

davi10 írta:Most fejeztem be a The Sopranos sorozatot.
Egyáltalán nem volt rossz, de szerintem nagyon megszépítette az idő, szerintem túl van dicsérve egy kicsit.
mai napig az egyik legtúlértékeltebb sorozat.

én ezeket szerettem, próbálj rá vmelyikre, hátha nem láttad még : OZ, kemény zsaruk, drót, kés/alatt, sírhant művek, carnivale, dexter, amerikai horror story (ez még tart, de minden évad más, más karakterekkel), twin peaks, sons of anarchy, a régi x-atkák, vagy esetleg gengszterkorzó (bár ezért annyira nem voltam oda, de meg lehetett nézni), róma, spartacus
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2017.05.12. 14:41:17

PCsabi írta:PB S05E06

Nekem ez volt eddig a leggyengébb rész.

MÁJKÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖL!

Ez egyértelmű, már rég ki kellett volna írni ezt a félszemű [auto_cenzúra], nem hogy egy részt rászánni meg még ez a szerencsétlen még majdnem ki is nyírja Scofieldet... :lol:
Eddig nem volt gondom az új évaddal,
de remélem ennél jobb lesz a vége
madridista
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2017.05.12. 14:20:58

davi10 írta:Most fejeztem be a The Sopranos sorozatot.
Egyáltalán nem volt rossz, de szerintem nagyon megszépítette az idő, szerintem túl van dicsérve egy kicsit. Mondjuk a vége kifejezetten érdekes, nem pont ezt vártam.

Az utolsó előtti résznél nekem nagyon bejött, hogy "kitört a háború" és ott tényleg nagyon átjött a feszültség minden jelenetnél, hogy bármikor jöhetnek a New York-iak.
Korrekt befejezés, hogy Tony meghal a végén, de jobban örültem volna egy "Hollywoodyasabb" befejezésnek, ahol látjuk ahogy gyászolják, esetleg széthullik a család, stb. Egy ilyen Breaking Bad típusú befejezésnek, hogy azért örökké nem úszhatják meg.

Illetve nekem az se tiszta, hogy miért halt meg Tony, hiszen megvolt a béke.
Most keresnék valami "klasszikus" sorozatot aminek már vége, de akkoriban, vagy még mai szemmel is kiemelkedő.
Elsőre A szökés és a Lost jutott eszembe, bár az Szökés most folytatódik.
Az egyik legjobb maffiózós sorozat, nagyon komoly karakterekkel, Paulie meg a Silvio miket leműveltek :D
Gengszterkorzót láttad már? elég jó kis sorozat, 5 évados, csak ajánlani tudom.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6775
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2017.05.12. 14:09:19

Most fejeztem be a The Sopranos sorozatot.
Egyáltalán nem volt rossz, de szerintem nagyon megszépítette az idő, szerintem túl van dicsérve egy kicsit. Mondjuk a vége kifejezetten érdekes, nem pont ezt vártam.

Az utolsó előtti résznél nekem nagyon bejött, hogy "kitört a háború" és ott tényleg nagyon átjött a feszültség minden jelenetnél, hogy bármikor jöhetnek a New York-iak.
Korrekt befejezés, hogy Tony meghal a végén, de jobban örültem volna egy "Hollywoodyasabb" befejezésnek, ahol látjuk ahogy gyászolják, esetleg széthullik a család, stb. Egy ilyen Breaking Bad típusú befejezésnek, hogy azért örökké nem úszhatják meg.

Illetve nekem az se tiszta, hogy miért halt meg Tony, hiszen megvolt a béke.
Most keresnék valami "klasszikus" sorozatot aminek már vége, de akkoriban, vagy még mai szemmel is kiemelkedő.
Elsőre A szökés és a Lost jutott eszembe, bár az Szökés most folytatódik.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2017.05.11. 00:19:50

PB

Nekem ez volt eddig a leggyengébb rész.

MÁJKÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖL!
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2017.05.07. 12:12:28

Úgy néz ki ,akár 4 kiegészítő sorozat is jöhet a GOT-hoz. =D>
Annak már kevésbé örülök ,hogy GRRM legalább 2-t írni is fog.....MARTIN A KÖNYVEKET ÍRD MÁR MEG PLS. #-o
Abi & Tito
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5236
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2017.05.07. 12:07:23

a Banshee kötelező minden sorozatkedvelőnek :D minőségi cucc, igazi adrenalinbomba, én imádtam.
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2017.05.07. 10:52:52

Banshee: az első három évad zseniális volt, a negyediket már elvitték egy kicsit más irányba, az nem is jött be annyira. Ha szereted az agyatlan akciót, akkor kezd el, nem bánod meg :D

Entourage: két éve néztem meg az első évadot, nem tetszett. Majd pár hónap múlva adtam neki még egy esélyt. Nagyjából két hét alatt lepörgettem az összes részt :D Feelgood sorozatoknál alapmű, Ari Gold-ot meg imádnád.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.05.07. 10:13:10

rég sorozatoztam, belekezdenék egy pár olyanba ami még nem láttam és már befejeztek. vélemények ezekről?

banshee
boston legal
fringe
southland
entourage
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2017.05.05. 13:36:13

Deus írta:Srácok, nem tudom ki nézi rajtam kívül The Expanse c. sorozatot, engem megvett kilóra.

Messze a legjobb sci-fi sorozat Battlestar Galactica óta. Nagyon hiányzott már ez a jó minőségű sci-fi sorozat. Van látványorgia dögivel, színészek is jók (Miller detektív a kedvencem 8) ), a történet is jó!

Bátran ajánlom minden sci-fi rajongóknak.

Kép
Ledaráltam mindkét évadot, parádés. Amit igazán imádok benne, az az, hogy nem hány fittyet a fizika törvényeire, az egész überrealisztikusan van megcsinálva, a gravitációtól kezdve, gravitációs terek közti különbség hatása az emberi szervezetre ( belterek, marsiak földiek közti különbségek ugye). Na meg az űrcsaták... Végre nincs hang az űrben, nem fúj a szél, meg ilyenek, az űrhajók sem egymástól pár méterre harcolnak, hanem ahogy az a valóságban kb kinézne, több 10 vagy 100 kilométeres távolságokból is akár. Az egész univerzum parádés, egész ijesztő is benne, hogy nagyon könnyen elképzelhető, hogy az emberiség valós jövőjét látjuk akár előrevetítve.. :D

Egyedül a színészi játék, ami lehetne nívósabb, de látszik hogy elviszi a költségvetés nagyrészét a CGI ( ami egyébként szintén parádés, sorozatokban nagyon nem látott szint). De azt is megszoktam már, nem zavaró szerintem. Amos különösen nagy forma. :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Válasz küldése