Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2015.03.29. 21:35:46

Bob_Marley írta:
lui1698 írta:Attól, hogy lehet róla vitázni, nem jelenti azt, hogy nem is tudják miről szól.Csak mondjuk többféle értelmezése lehet a filmnek.
Ezt elfogadom, így is meglehet fogalmazni. Tudod mi a véleményem ezekről a filmekről meg a fantasyról, mesékről. Nálam valami fekete vagy fehér. :D Soha nem értettem, hogy lehet olyat nézni, ami kitaláció, de ha valaki ezt szereti, megértem.
Például az elkáprázottságért, epicusságért, egy olyas valamiért, amit még nem láttunk. Szeretem a fikciókat, az olyan dolgokat, amik még nincsenek bizonyítva, csak kitalálciók vagy találgatások, látni azt, amit még a mai tudósok sem tudnak megmagyarázni, bizonyítani.
Szeretem a drámát, thrillert, a logikus filmeket, de néha szükségem van egy kis szivárvány hányásra, amitől előredőlök a fotelemből, és csak ennyit mondok; Wow!
Legjobb példa szerintem az Avatar, egy 10 éves is képes lett volna hasonló történet, lények elgondolására, mégis Oscarral díjazták.
De el lehet annyival is rendezni a dolgot, hogy ízlések és pofonok, aztán meg nem értetlenkedni.
Kép
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2015.03.29. 21:32:25

Bob_Marley írta:Na pont az ilyenek miatt utálom a sci-fiket, ti se tudjátok miről szól. :lol:
Viszonylag kevés sci-fi olyan, amin ilyen mélyen el lehet gondolkodni. Egyáltalán nem csak ennek a műfajnak a kiváltságos privilégiuma, hogy nehéz megérteni, illetve utólagosan sokat lehet rajta töprengeni. Én kifejezetten szeretem azokat a filmeket, amik nem "szájbarágósak" és muszáj komolyan odafigyelni végig, illetve megéri újra megnézni...
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.03.29. 20:42:49

lui1698 írta:Attól, hogy lehet róla vitázni, nem jelenti azt, hogy nem is tudják miről szól.Csak mondjuk többféle értelmezése lehet a filmnek.
Ezt elfogadom, így is meglehet fogalmazni. Tudod mi a véleményem ezekről a filmekről meg a fantasyról, mesékről. Nálam valami fekete vagy fehér. :D Soha nem értettem, hogy lehet olyat nézni, ami kitaláció, de ha valaki ezt szereti, megértem.
Kép
Kép
Kép
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2015.03.29. 20:30:24

Bob_Marley írta:Na pont az ilyenek miatt utálom a sci-fiket, ti se tudjátok miről szól. :lol:
Attól, hogy lehet róla vitázni, nem jelenti azt, hogy nem is tudják miről szól.Csak mondjuk többféle értelmezése lehet a filmnek.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.03.29. 20:09:50

Na pont az ilyenek miatt utálom a sci-fiket, ti se tudjátok miről szól. :lol:
Kép
Kép
Kép
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2015.03.29. 20:08:03

davi10 írta:
dévid villa írta:Interstellar

A gravitáció meggörbíti, eltorzítja a téridőt. A nagyobb gravitáció idődilatációt okoz. Konyhanyelven: minél nagyobb a gravitáció, annál lassabban telik az idő. Az első bolygó amire leszálltak, túl közel volt a feketelyukhoz, így a földi gravitáció sokszorosa volt a bolygón. Ez eredményezte azt, hogy a bolygón töltött 1 óra a földön (és a fenti űrhajón is, ahol a feka csávó maradt) 23 évet jelentett.

Az időparadoxonhoz

Ugye valamikor el kellett kezdődnie az egész folyamatnak, körforgásnak. Volt az A és B terv. A B terv az volt, hogy a megtermékenyített petesejteket viszik el az alkalmas bolygóra. Én úgy képzelem, hogy amikor elkezdődött ez a folyamat (az új haza keresése) Először a B terv lépett működésbe. Megtalálták az új bolygót, odavitték a petesejteket, a Földön maradt emberiség pedig kihalt. Aztán az új bolygón ez az új emberi populáció eljutott technológiailag egy olyan fejlettségi szintre, hogy tudtak olyan hiperkockákat gyártani, mint amilyenbe Cooper is bekerült a végén. Ezért elhatározták, hogy belenyúlnak a múltba, és az egész emberiséget megmentik. Tudták, hogy Cooper-t be fogja szippantani a feketelyuk, ezért a belsejébe építettek egy hiperkockát, aminek a segítségével el tudta küldeni az A tervhez szükséges adatokat a lányának.

Az első részhez: Ez tényleg így van? És mi van a mesterséges gravitációval meg a súlytalansággal?

A második részt pedig egyszerűen nem tudom elfogadni :S
Nem baj, ha agyalni kell egy film után, de ne nekem kelljen már kitalálni az egész sztori alapját...
Hol találtak új emberi bolygót? Honnan tudták, hogy Cooper-t beszppantja a lyuk?
Bár még mindig ez a leglogikusabb sztori, amit leírtál.

Nos nem vagyok egy fizikus-csillagász zseni, de asszem tudok rá magyarázatot adni. Szerintem ez érvényes a mesterséges gravitációra is. De jelenleg nem tudunk olyan mesterséges gravitációt csinálni, ami akkora lenne, hogy kimutatható mértékű idődilatáció lépjen fel. Nem tudom az ehhez kapcsolódó képletet, de az biztos hogy a földihez képest óriási gravitációra van szükség ahhoz, hogy ennyire lelassuljon az idő, mint a filmben. Egyébként az általános relativitáselmélet foglalkozik ezzel, és megnyugtatlak, igen ez valóban így van :)

A második részhez:
.
.
.
Fogalmam sincs :mrgreen: Ebben a filmben ott van vége a tudománynak és a hitelességnek, hogy Coopert beszippantja feketelyuk, ő pedig ezt túléli. A tudomány mai álláspontja szerint Cooper-t szét kellett volna hogy tépje az óriási gravitáció. Ha valaki fejjel előre fele sodródik egy feketelyuk felé, akkor a fejénél sokkal nagyobb a gravitáció, mint a lábainál, így "széttépődik"...
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6779
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2015.03.29. 19:47:53

dévid villa írta:Interstellar

A gravitáció meggörbíti, eltorzítja a téridőt. A nagyobb gravitáció idődilatációt okoz. Konyhanyelven: minél nagyobb a gravitáció, annál lassabban telik az idő. Az első bolygó amire leszálltak, túl közel volt a feketelyukhoz, így a földi gravitáció sokszorosa volt a bolygón. Ez eredményezte azt, hogy a bolygón töltött 1 óra a földön (és a fenti űrhajón is, ahol a feka csávó maradt) 23 évet jelentett.

Az időparadoxonhoz

Ugye valamikor el kellett kezdődnie az egész folyamatnak, körforgásnak. Volt az A és B terv. A B terv az volt, hogy a megtermékenyített petesejteket viszik el az alkalmas bolygóra. Én úgy képzelem, hogy amikor elkezdődött ez a folyamat (az új haza keresése) Először a B terv lépett működésbe. Megtalálták az új bolygót, odavitték a petesejteket, a Földön maradt emberiség pedig kihalt. Aztán az új bolygón ez az új emberi populáció eljutott technológiailag egy olyan fejlettségi szintre, hogy tudtak olyan hiperkockákat gyártani, mint amilyenbe Cooper is bekerült a végén. Ezért elhatározták, hogy belenyúlnak a múltba, és az egész emberiséget megmentik. Tudták, hogy Cooper-t be fogja szippantani a feketelyuk, ezért a belsejébe építettek egy hiperkockát, aminek a segítségével el tudta küldeni az A tervhez szükséges adatokat a lányának.

Az első részhez: Ez tényleg így van? És mi van a mesterséges gravitációval meg a súlytalansággal?

A második részt pedig egyszerűen nem tudom elfogadni :S
Nem baj, ha agyalni kell egy film után, de ne nekem kelljen már kitalálni az egész sztori alapját...
Hol találtak új emberi bolygót? Honnan tudták, hogy Cooper-t beszppantja a lyuk?
Bár még mindig ez a leglogikusabb sztori, amit leírtál.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.03.29. 19:16:30

dévid villa írta:Interstellar

A gravitáció meggörbíti, eltorzítja a téridőt. A nagyobb gravitáció idődilatációt okoz. Konyhanyelven: minél nagyobb a gravitáció, annál lassabban telik az idő. Az első bolygó amire leszálltak, túl közel volt a feketelyukhoz, így a földi gravitáció sokszorosa volt a bolygón. Ez eredményezte azt, hogy a bolygón töltött 1 óra a földön (és a fenti űrhajón is, ahol a feka csávó maradt) 23 évet jelentett.

Az időparadoxonhoz

Ugye valamikor el kellett kezdődnie az egész folyamatnak, körforgásnak. Volt az A és B terv. A B terv az volt, hogy a megtermékenyített petesejteket viszik el az alkalmas bolygóra. Én úgy képzelem, hogy amikor elkezdődött ez a folyamat (az új haza keresése) Először a B terv lépett működésbe. Megtalálták az új bolygót, odavitték a petesejteket, a Földön maradt emberiség pedig kihalt. Aztán az új bolygón ez az új emberi populáció eljutott technológiailag egy olyan fejlettségi szintre, hogy tudtak olyan hiperkockákat gyártani, mint amilyenbe Cooper is bekerült a végén. Ezért elhatározták, hogy belenyúlnak a múltba, és az egész emberiséget megmentik. Tudták, hogy Cooper-t be fogja szippantani a feketelyuk, ezért a belsejébe építettek egy hiperkockát, aminek a segítségével el tudta küldeni az A tervhez szükséges adatokat a lányának.

Kép
:mrgreen:

Amúgy köszönöm, így már világos az első része. :)
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.03.29. 18:54:42

Interstellar

davi10: a Family Guy óta már elfogadtam az "önmagába hajló" időutazós sztorikat. Akkor Stewie úgy magyarázta: az univerzum megteremtett, hogy megteremthessem, hogy megteremtsen. Szerintem itt is így oldották meg. Valami elmélet biztos lehet mögötte, mert nem az első eset a filmeknél.

dévid villa: én úgy értelmeztem, hogy a féreglyuk megjelenése miatt dolgozták ki az A és B tervet, szóval egy "visszahajlásnak" kell lennie. Egyébként elég frappáns megoldást írtál.
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2015.03.29. 18:08:43

Interstellar

A gravitáció meggörbíti, eltorzítja a téridőt. A nagyobb gravitáció idődilatációt okoz. Konyhanyelven: minél nagyobb a gravitáció, annál lassabban telik az idő. Az első bolygó amire leszálltak, túl közel volt a feketelyukhoz, így a földi gravitáció sokszorosa volt a bolygón. Ez eredményezte azt, hogy a bolygón töltött 1 óra a földön (és a fenti űrhajón is, ahol a feka csávó maradt) 23 évet jelentett.

Az időparadoxonhoz

Ugye valamikor el kellett kezdődnie az egész folyamatnak, körforgásnak. Volt az A és B terv. A B terv az volt, hogy a megtermékenyített petesejteket viszik el az alkalmas bolygóra. Én úgy képzelem, hogy amikor elkezdődött ez a folyamat (az új haza keresése) Először a B terv lépett működésbe. Megtalálták az új bolygót, odavitték a petesejteket, a Földön maradt emberiség pedig kihalt. Aztán az új bolygón ez az új emberi populáció eljutott technológiailag egy olyan fejlettségi szintre, hogy tudtak olyan hiperkockákat gyártani, mint amilyenbe Cooper is bekerült a végén. Ezért elhatározták, hogy belenyúlnak a múltba, és az egész emberiséget megmentik. Tudták, hogy Cooper-t be fogja szippantani a feketelyuk, ezért a belsejébe építettek egy hiperkockát, aminek a segítségével el tudta küldeni az A tervhez szükséges adatokat a lányának.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6779
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2015.03.29. 17:05:20

Interstellar
Kash írta:

. Röviden teleport, amivel az időt becsapva, vagy nem figyelembe véve utazhatsz máshová, és ők valószínűleg így "öregedtek" egy utazás alatt -vagy 1 óra alatt- 23 évet.

De csak azon az 1 bolygón telt el 23 év. A feka csávóval együtt jöttek át a feketelyukon, és mi visszatértek a nagy hajóraa feka srác 23 évvel idősebb volt, de nem mentek át semmilyen feketelyukon.
danianevem írta:

Mivel a jövőből kerül oda a Kocka (amibe zuhant a katapultálás után), így a küldők tudták, hogy mikor és milyen körülmények között lesz a visszafelé úton Matthew. A szerkezet valami időgépszerűség volt, egy adott ponthoz kapcsolták (a könyvespolchoz), aminek idővonalán mozoghatott a használója. Majd magától zárult be, miután az összes üzenetet át tudta adni a lányának, azaz elérte, hogy legyen expedíció.

De hogy került az emberiség a jövőbe, amikor ment a rinya, hogy elpusztulnak? :D

Tehát a jövőemberek benyomták McConaughey-t a könyvespolc mögé, hogy Ő benyomja magát az űrprogramba, hogy legyenek jövőemberek, akik majd benyomják McConaughey-t a polc mögé?

Ez volt a bajom az Időhurokkal is; se eleje, se vége
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.03.29. 16:43:51

palesz77 írta:
Kash írta:

Amit nem értek, az az, hogy említik, hogy az időben visszafelé nem lehet utazni, csak előre, de mivan akkor, ha ugyanazon a féreglyukon csak szimplán visszamennek úgy, ahogy be is mentek?

Józan paraszti logikával szerintem azért nem, mert ha pl a busszal elmegyek a Horvátokhoz, utána meg visszajövök, akkor a visszaúton sem visszafele telik az idő. De semmit nem konyítok ezekhez a témákhoz, úgyhogy aki ezt az egészet letisztázza, annak megköszönöm.. :D

Azért,mert az idő relatív. Tanultunk még anno valamit,hogy ha elvileg képes lenne az ember fénysebességgel közlekedni,akkor az idő "megállna". A féreglyukon szerintem nem időt utaztak,csak szimplán másik univerzumba kerültek,+nyilván itt van a kihatása az egésznek,hogy ők amit bent érzékeltek 5percet,az a valóságban mondjuk 1 óra volt,vagy valami ilyesmi. Nem utaztak az időben,csak "máshogy telt az idő", a féreglyuk,meg gondolom a sebesség/feketelyuk,stb. mizéria miatt. Egyedül csak a könyvespolc a végén nem érthető a számomra, azt tudom be a "fantasztikus" résznek :lol:
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.03.29. 16:09:53

Kash írta:

Amit nem értek, az az, hogy említik, hogy az időben visszafelé nem lehet utazni, csak előre, de mivan akkor, ha ugyanazon a féreglyukon csak szimplán visszamennek úgy, ahogy be is mentek?

Józan paraszti logikával szerintem azért nem, mert ha pl a busszal elmegyek a Horvátokhoz, utána meg visszajövök, akkor a visszaúton sem visszafele telik az idő. De semmit nem konyítok ezekhez a témákhoz, úgyhogy aki ezt az egészet letisztázza, annak megköszönöm.. :D
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2015.03.29. 13:42:19

mondja már meg, hogy miért telne máshol 1 óra 23 évbe

Úgy képzeld el, hogy a féreglyukon belül egy teljesen új dimenzió, egy másik űr található, amit csak egy féreglyukon keresztül lehet elérni, tulajdonképpen egy átjáró egy köztes dimenzión keresztül egy új csillagrendszerbe...Vagy valami ilyesmi. Röviden teleport, amivel az időt becsapva, vagy nem figyelembe véve utazhatsz máshová, és ők valószínűleg így "öregedtek" egy utazás alatt -vagy 1 óra alatt- 23 évet. Amit nem értek, az az, hogy említik, hogy az időben visszafelé nem lehet utazni, csak előre, de mivan akkor, ha ugyanazon a féreglyukon csak szimplán visszamennek úgy, ahogy be is mentek?
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.03.29. 13:31:49

Interstellar
davi10 írta:

Ja és ki az Isten rakta oda azt a féreglyukat?
Miért nem küldtek szondákat és robotokat a bolygókra emberek helyett?
Miért nem vitt mindenki magával 5000 petesejtet a bolygókra?
Hogy jön ki McConaughey a polcok mögül? Hogy kerül oda?

1. Pontosan nem erősítik meg, de vélhetően emberi technológia segítségével került oda a jövőből.
2. A B-terv a benépesítés volt, ha esetleg befuccsolna az alapötletük. Nyilván emberbarátibb környezet a gyerekek számára, ha van "példakép" előttük, nem csak robotok.
3. Passz.
4. Mivel a jövőből kerül oda a Kocka (amibe zuhant a katapultálás után), így a küldők tudták, hogy mikor és milyen körülmények között lesz a visszafelé úton Matthew. A szerkezet valami időgépszerűség volt, egy adott ponthoz kapcsolták (a könyvespolchoz), aminek idővonalán mozoghatott a használója. Majd magától zárult be, miután az összes üzenetet át tudta adni a lányának, azaz elérte, hogy legyen expedíció.
A fizikával kapcsolatos dolgoknak bizonyára volt alapja, az egyik legelismertebb kutató volt a szakmai tanácsadójuk, szóval tudományos elméletek (meg Kubrick filmje :mrgreen: ) adhatták az ihletet Nolanéknek
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2015.03.29. 13:28:33

davi10 írta:lyukas a sztori.
feketelyukas.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.03.29. 13:04:15

Hát nekem nem tetszik Az éhezők viadala :( Maga a story jól indul, de tartalmazza a tini-sci-fik minden tulajdonságát. A tartalmát elolvasom, de arra nem szánok rá időt, hogy megnézzem, inkább valamilyen szívemhez közel álló témát/műfajt választok.
"And my heart will leave you never."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6779
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2015.03.29. 12:52:37

Éhezők Viadala 3/1

Nekem nagyon bejövős a sorozat, igaz az 1. részét vagy azért mert elmúlt a varázsa, vagy mert az eddigi életem során 3 nyelven kellett megnéznem már annyira nem szeretem :)
A film bejött, de szerintem a 2.nál egy kicsit gyengébb, viszont pluszpont, hogy más a történet, nem az egész film a viadal köré van építve. Várom nagyon a folytatást, bár kíváncsi leszek hogy oldják meg Philip Seymour Hoffman nélkül.

8/10

Interstellar

Nagyon várta, hogy kikölcsönözhessem a tékából ( :D ), mert nagyon dicsérték. Csatlakozok néhány előttem szólóhoz, Látvány, Színészi munka 10/10, de nálam lehet azért, mert nem vagyok otthon ezekbe az űrmizériás témákba, és nem nézek ilyen sok Sci-fit lyukas a sztori.
Ugyanaz a bajom, mint az Időhurokkal, hogy

valahonnan ez a fater a könyvespolcdimenzióban-dolognak el kellett kezdődnie.
Meg nem vagyok otthon az ilyen űrkutatás, féreglyuk meg mindenféle témában, de valaki mondja már meg, hogy miért telne máshol 1 óra 23 évbe :D
Viszont amikor visszaértek a hajóra és mondja a srác, hogy 23 évig voltak távol és megnézik az üzeneteket ott azért átjött az érzelmi löket.

Ja és ki az Isten rakta oda azt a féreglyukat?
Miért nem küldtek szondákat és robotokat a bolygókra emberek helyett?
Miért nem vitt mindenki magával 5000 petesejtet a bolygókra?
Hogy jön ki McConaughey a polcok mögül? Hogy kerül oda?

Csak a látvány és a színészek miatt adok én is 7/10-et.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.03.28. 19:10:17

Kódjátszma
Érdekes film volt, kis matek tudás nem ártott, nekem tetszett. Mondjuk az eleje elég unalmas volt. Igaz történet alapján íródott film nem lehet rossz. Egyébként én nem is tudtam erről, ami a filmben volt.
8/10
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5242
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2015.03.28. 16:21:46

Phoenix, Gyllenhaal, Amy Adams 1 filmben? Jöhet.
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.03.28. 14:31:01

A békés harcos útja

Nagy tanító film, de ahogy átadja a tanulságait, az nekem 2 óra dög unalom volt, kb. mint a Will Smith-féle 7 élet. Megérte megnézni, mert tényleg értékes a mondanivalója, de ennyi.

6.5/10
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5242
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2015.03.28. 13:58:40

Ajánlok 2 jó új filmet néktek: Clown, Black Sea.
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.03.28. 13:27:02

Furyt én is megnéztem pár hete, hát elég csalódás volt nekem. Közelébe sem ér A halál ötven órája alkotáshoz....Már a szituáció, meg történelmileg is két különböző időszak, de óhatatlanul eszembe jut, hogy mennyivel jobb a Shaw féle tankezredes mint Brad Pitt.
Kép
Kép
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.03.28. 13:22:21

A Nolan filmeknél meg a képregény-adaptációknál simán le lehet vonni legalább egy pontot az imdb-s értékből, hogy egy reálisabb képet kapjunk.

Az Interstellar látványban, hangulatban egészen kiváló. Tartalomban már vitatható, meg talán a másikon összegezték a legjobban: 1968-ban már elkészült ez a film (2001:Űrodüsszeia).

Erős 7/10. Viszont moziban, széles vásznon fantasztikus élmény volt.
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2015.03.28. 12:35:46

S.Agüero írta:Kash, értetted a filmet? :D Mert ez a 6-7 elég durva a film alapján... :D
Szerintem értettem, csak nekem annyira nem tetszett, mint mondjuk nektek. :D
Tudom milyen érzés az, ha egy valakihez közel álló filmet lejjebb értékelnek, mint egy éhezők viadala hármat, de ne értsetek félre; A csillagok között nagyon jó film, de én az éhezők viadalára sokkal inkább voltam kíváncsi, mint a csillagok közöttre, az előző 2 rész miatt, ezért ez az 1 számjegyű különbség (7 meg ugye a 8 között, ami nem sok).
Azzal, hogy értékelek egy filmet, még nem értek hozzájuk, szóval az én véleményemre egy forintot ne adjatok, én csak elmondtam a két fimről a véleményem. Attól, hogy én várom a csodálatos pókember hármat, még nem biztos, hogy jobb lesz, mint a Superman vs Batman, viszont az fix, hogy előbbi nálam sokkal nagyobbat fog aratni, mint utóbbi, az indokot feljebb említem. Akkor legyen így: Interstellar 7, Hunger games 3 8
Ma megnézem a Fury-t :twisted:
Kép
Válasz küldése