Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19612
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.20. 19:56:02

http://index.hu/tudomany/2016/03/20/mi_ ... atalokkal/

A mai gyerekek is olyanok, mint 30 éve voltak. Próbálják megtalálni a helyüket a világban, próbálnak identitást találni, és ez sok nehézséggel jár. De több kutatás is azt mutatja, hogy a csoportokhoz köthető sztereotípiákat túlszínezik a valósághoz képest. [...] Aggódom, hogy egész generációkat sújtanak sztereotípiák; az emberek hatalmas, heterogén csoportját bélyegzik meg.
Ez így teljesen igaz is, statisztikák, kutatási eredmények miatt érdekes nagyon a cikk de a konzekvenciákat le kell vonni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3795
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2016.03.16. 00:31:47

soadroli írta:ha már gyógyszerek, szerintetek hogy kéne leszokjak az orrsprayről? mondhatni függő vagyok már vagy másfél éve. tudom hogy káros egy idő után, de ez van, nélküle megpusztulok :D
van itt olyan akinek volt/van hasonló problémája?
Hogyne, a barátnőm is meg én is full ugyanebben a cipőben járunk. Bár nekem most jobb a helyzet. Ő napi 3-4x fújkodja, mert nem kap semmi levegőt.

Nekem tavaly decembertől idén februárig tartott, azt hittem ilyen csak velem történik meg, de jól van akkor. Kipróbáltam 4 fajta orrcseppet, volt ami kifejezetten semmit nem használt. Aztán egyszer csak varázsütésre azt vettem észre, hogy ha nem is teljesen jól, de nagyjából azért kapok levegőt. Így maradt 1 hétig, és aztán azóta szinte meg is szűnt a probléma, bár éjszakára van olyan nap hogy cseppentek egyet.

Szerk.: Most jut eszembe, lehet hogy nem is varázsütésre múlt el. Muterom már aggódott, és vett nekem ilyen tengervizes orrsprayt, ami elvileg egyáltalán nem káros az orrnyálkahártyára, és bármennyiszer lehet fújni belőle. Miután ezt elkezdtem fújkodni, közvetlen hatást nem éreztem, tehát nem dugította ki utána rögtön, de rá pár napra múlt el a folyamatos orrdugulásom.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.03.16. 00:04:09

csababarca írta:Hát nagy lúzernek kell lenni, hogy ezer évig csöves legyen az ember:D olyan hatalom a múlt tudása hogy eképzelhetetlennek tartom ezt az opciót:D

Jó beteg vagyok, de most őszintén, kisujjadtól fél millióért? :D
Oh, az első nagyon okos érv, adom :)

Mondtam, h nem megyek bele....recés késsel levágják vagy altatva eltávolítják? :D Vagy máról holnapra nincs? :D

A meghalás nem fáj, részemről bármennyiszer meghalhatok :D Bár biztos van olyan, amelyik nem kellemes. Várjunk csak, nehéz kérdés ez is.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19612
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.15. 23:58:40

recrea írta: Sztem nem értetted, amire céloztam :)

Csak tippelni merek, de a fórum átlagéletkorát tekintve gyaníthatóan kicsi az arányuk.
Akkor nem értem. :D Fáradt vagyok ehhez a logikai csavarhoz. Már az 1000 évnél is elvesztettem a fonalat. :D
Most akkor inkább jobb többször meghalni mint egyszer, de közben gyászolsz többször vagy sem?
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15488
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.03.15. 23:57:55

Hát nagy lúzernek kell lenni, hogy ezer évig csöves legyen az ember:D olyan hatalom a múlt tudása hogy eképzelhetetlennek tartom ezt az opciót:D


Jó beteg vagyok, de most őszintén, kisujjadtól fél millióért? :D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.03.15. 23:54:47

csababarca írta:
recrea írta:
Nyilván a játék az előbbiről szól, utóbbi túl könnyű lenne :D Így kell értelmezni az 1000 meg 100 éveket is, vagyis így logikus. Memória maradása mellett vélhetően mindenki a 10x100-at választaná, mennyi mindent másképp csinálna az ember.
Persze, tudom hogy a játék így értelmezte, nekem ez csak eszembe jutott már régebben is ezért írtam be.
Nekem így sem egyértelmű, meghalás nélkül is rájönnék mit kéne másképp csinálnom...:D illetve nem akarok meghalni annyiszor, akkor inkább egyszer.
Na, jó, de ha 30 évesen hajléktalanná válsz, onnan nehezen kerülsz ki, 970 évig úgy élni cink :lol:

Ha emlékszel és van eszed, másodszorra meg nem követed el ugyanazt a hibát, akkor csak 70 év.

Vagy pl ha elsőre melegnek születsz :D

Ebbe a testrészes játékba bele nem megyek, beteg vagy :mrgreen:
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15488
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.03.15. 23:49:10

recrea írta:
Nyilván a játék az előbbiről szól, utóbbi túl könnyű lenne :D Így kell értelmezni az 1000 meg 100 éveket is, vagyis így logikus. Memória maradása mellett vélhetően mindenki a 10x100-at választaná, mennyi mindent másképp csinálna az ember.
Persze, tudom hogy a játék így értelmezte, nekem ez csak eszembe jutott már régebben is ezért írtam be.
Nekem így sem egyértelmű, meghalás nélkül is rájönnék mit kéne másképp csinálnom...:D illetve nem akarok meghalni annyiszor, akkor inkább egyszer.

Érdekes kérdések ezek, lehet rajta moralizálni...
Mint a mennyiért szabadulnál meg bizonyos testrészeidről játék...
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.03.15. 23:46:57

Bob_Marley írta:
recrea írta:
Ha lehet választani, h ki legyen a lány, akkor a fórumozók választása alapján komoly bajban lehetsz Bob :mrgreen:
Jó neked, hogy te tudod ki impotens és ki nem, nem akarom tudni hogy honnan van az info. :lol:
Sztem nem értetted, amire céloztam :)

Csak tippelni merek, de a fórum átlagéletkorát tekintve gyaníthatóan kicsi az arányuk.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19612
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.15. 23:45:02

recrea írta:
Ha lehet választani, h ki legyen a lány, akkor a fórumozók választása alapján komoly bajban lehetsz Bob :mrgreen:
Jó neked, hogy te tudod ki impotens és ki nem, nem akarom tudni hogy honnan van az info. :lol:
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.03.15. 23:43:40

'alarm goes off - it turns on'

nem arra vonatkozik, hogy az éjszaka közepén randomra bekapcsolódik?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.03.15. 23:41:58

csababarca írta:10*100 év alatt is lenne valószínűleg annyi szerettem,hogy gyászolnom kelljen eleget. (szerintem ugyanannyi, megközelítőleg. Persze nem nyomná a lelkem "csak" 100 évnyi gyászi)
Viszont anyámat,apámat, nagyszüleimet "csak" egyszer kellene,ha az 1000évet választom...
Én az ezer évet egyben választanám, izgalmasabb.

Bennem az merült fel már régebben ehhez kapcsolódóan, hogy ha akármennyiszer újjászülethetnék halál után, akkor azt teljes memóriatörléssel,tiszta lappal akarnám megtenni, vagy úgy,hogy megvannak a korábbi emlékeim, csak újjászületek egy másik testben (de a tudatom megmaradna örök).
Nyilván a játék az előbbiről szól, utóbbi túl könnyű lenne :D Így kell értelmezni az 1000 meg 100 éveket is, vagyis így logikus. Memória maradása mellett vélhetően mindenki a 10x100-at választaná, mennyi mindent másképp csinálna az ember.

Ha lehet választani, h ki legyen a lány, akkor a fórumozók választása alapján komoly bajban lehetsz Bob :mrgreen:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19612
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.15. 23:40:43

palesz77 írta:
Bob_Marley írta:palesz77:
bell go off mit jelent? Egyelőre fontosabb, hogy mit kell csinálni aztán meg hogy milyen állapotban. :D Az a kérdés nekem nem tisztázott.
Hát, én úgy értettem, hogy mindig harangoznak, hogyha felizgulsz, de egy jobb angolos javíthat.. :D
Tőlem harangozhatnak az egész világon, a szobába csak nem jönnek be az utcáról. :lol: Úgy szerintem kevésbé van értelme, hogy harangoznak ha felizgulsz, vagy ha igen, akkor pláne ez a variáns.
Az nincs megkötve, hogy ki kell legyen a "lány".
Impotens esetében te kijárat vagy. :D Vagy mondhatni ő a lány. :D

@csababarca még jobban megcsavarta, hiszen a 10*100 esetén is ugyanannyit gyászolsz ha egyben megy tovább. Ha viszont mindig újra akkor meg még rosszabb is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2016.03.15. 23:42:01-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15488
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.03.15. 23:35:50

10*100 év alatt is lenne valószínűleg annyi szerettem,hogy gyászolnom kelljen eleget. (szerintem ugyanannyi, megközelítőleg. Persze nem nyomná a lelkem "csak" 100 évnyi gyászi)
Viszont anyámat,apámat, nagyszüleimet "csak" egyszer kellene,ha az 1000évet választom...
Én az ezer évet egyben választanám, izgalmasabb.

Bennem az merült fel már régebben ehhez kapcsolódóan, hogy ha akármennyiszer újjászülethetnék halál után, akkor azt teljes memóriatörléssel,tiszta lappal akarnám megtenni, vagy úgy,hogy megvannak a korábbi emlékeim, csak újjászületek egy másik testben (de a tudatom megmaradna örök).
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2016.03.15. 23:34:04

Bob_Marley írta:
Muszáj szexelj egy férfivel, de te döntöd el, hogy ki legyen. Kit választasz?
Egy impotenst. :D
Az nincs megkötve, hogy ki kell legyen a "lány". :mrgreen:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.03.15. 23:32:42

Bob_Marley írta:palesz77:
bell go off mit jelent? Egyelőre fontosabb, hogy mit kell csinálni aztán meg hogy milyen állapotban. :D Az a kérdés nekem nem tisztázott.
Hát, én úgy értettem, hogy mindig harangoznak, hogyha felizgulsz, de egy jobb angolos javíthat.. :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19612
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.15. 23:19:52

recrea írta:1000 év alatt elég sok szerettemet kellene gyászolnom, kizárt, h ezt választom. Plusz 10x első sör, 10x első punci...mondjuk pozitív élménynek egyiket se mondanám :D
Nagyon logikus, engem meggyőztél. De végigszenvedni újra meg újra hogy megtanulsz olvasni, járni, beszélni stb stb. Engem ez eltántorított. :D De a gyászolás érv az ippon.

palesz77:
bell go off mit jelent? Egyelőre fontosabb, hogy mit kell csinálni aztán meg hogy milyen állapotban. :D Az a kérdés nekem nem tisztázott.
Muszáj szexelj egy férfivel, de te döntöd el, hogy ki legyen. Kit választasz?
Egy impotenst. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2016.03.15. 23:17:50

PCsabi írta:Csináljak szavazást ilyen kérdésekkel? :D

18 Questions That Are Almost Impossible To Answer:
KATT
Ezen haverokkal hónapokig vitáztunk. :D
Másik kedvencem. Muszáj szexelj egy férfivel, de te döntöd el, hogy ki legyen. Kit választasz?
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.03.15. 23:15:49

Bob, az aroused szerintem itt felizgultat jelent. De nem 100%. Nekem az utolso a legdurvabb, az nagyon szemet..:D

Ami meg csalodas, hogy alig akarnak velem a pokemonok vilagaban elni..:( Pedig ott sincs senkinek anyagi gondja, de cserebe lenne egy Chaeizardom! :D
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.03.15. 23:00:45

1000 év alatt elég sok szerettemet kellene gyászolnom, kizárt, h ezt választom. Plusz 10x első sör, 10x első punci...mondjuk pozitív élménynek egyiket se mondanám :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19612
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.15. 21:59:48

Jah hogy eredmények is vannak. :D Na de mielőtt megnézném:

1; Ez szerintem a legegyszerűbb, haláltól mindenki fél, vagy legalábbis majdnem mindenki. Tízszer nem lenne jó meghalni.Úgyhogy inkább egyben 1000 év.
2; Néhány nőnek vannak majdnem akkora körmei mint a lába. :D De inkább azt választanám, hogy akkora legyen a lábam mint az ujjam.
3; Ez is egyértelmű nekem, inkább olvasnék, hiszen azzal lehet fejlődni. Az hogy tudnék olvasni mások gondolatában nem vinne annyira előre.
4; Nem szeretem a csokit, úgyhogy ez duplán nehéz. :D De akkor inkább csoki ízű kaki mint fordítva.
5; Ez klasszikus kérdés, hát inkább akkor alul legyen. :D Egy szép kis sellő.
6; Én is törpe lennék inkább. Ha óriás vagy sokkal kényelmetlenebb lehet élni, nem férsz el, leversz mindent. Fizikailag könnyebb kiegészíteni a dolgot és felállni valamire, mintsem állandóan nekimenni valaminek, s összemenni meg nem tudsz. :D
7; Ez is egyszerű szerintem. Az embereket régóta legjobban a repülés izgatja, én is inkább repülnék.
8; Ez talán a legbetegebb kérdés, hát inkább majonéz izzadnék ki. (mondjuk itt lehet nem értettem jól a kérdést, de a sweat az elvileg izzadni )
9; Ez az én kérdésem. :D Lenne egy sárkányom inkább és eladnám. :D
10; Ezt a kérdést is lehet nem értem. :D Inkább vonzódnék-e gyümölcshöz mintsem Cheetosba ragadna az ujjaim ? Ez milyen egy gyökér kérdés. :D De akkor már inkább a gyümölcs.
11; Ez is egyértelmű, pénz. Én meg a Pokémon, azt se tudom az mi. :D Meg kellett néznem, de hát jobb lett volna ha nem teszem.
12; Ez is egyértelmű nekem, inkább a világ összes nyelvén beszélnék. Az állatok agykapacitása azért elég alacsony, nem hiszem hogy olyan mélyreható gondolataik lennének. Pazarlásnak érezném hogy inkább velük tudok beszélni, de relevánsan nem fejlődök mintsem emberekkel és tanulhatok.
13; Ez is egy gyökér kérdés. :D Mi az hogy popcornt fingani? De ez is egyértelműen webböngésző előzmények, semmi takargatnivalóm nincsen.
14; Inkább álló farkak a hátamon. :D
15 Na ezt végképp nem értem. :D Ne működjön az ébresztő mikor felkelek? Másodikat értem, de az elsőt azt nem. Nem ismerem a bell off kifejezést. De ha ezt jelenti, akkor simán ez hogy ne működjön az ébresztő. Én úgysem alszok sokat, megoldanám magamtól. :D
16; Elég nehéz, de inkább suttogás.
17; Egyértelműen második, pont nem szokott érdekelni mások mit gondolnak, hazudni meg nem szoktam.
18; Inkább nézem mint vérfertőzés. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2016.03.15. 21:41:09

visca el barca írta:ez de gonosz :lol:

a legnehezebb (ahogy látom másnál is) a csoki izű ka*i, vs. ka*i ízű csoki volt, meg a kecskével szexelős :D

ami viszont meglepett, hogy az emberek többsége inkább lenne törpe mint óriás...
Kicsiként jobbak az esélyeid a hosszabb életre,mint magasként.

Én egyértelműen csoki ízű kulát ennék,mintsem kula írű csokit.

És bizony ide nekem a kecskét. :mrgreen: :mrgreen:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.03.15. 21:29:27

ez de gonosz :lol:

a legnehezebb (ahogy látom másnál is) a csoki izű ka*i, vs. ka*i ízű csoki volt, meg a kecskével szexelős :D

ami viszont meglepett, hogy az emberek többsége inkább lenne törpe mint óriás...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2016.03.15. 20:45:13

Csináljak szavazást ilyen kérdésekkel? :D

18 Questions That Are Almost Impossible To Answer:
KATT
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
El fanático
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1417
Csatlakozott: 2009.09.08. 12:36:46
Tartózkodási hely: Valahol a nagyon közel és a nagyon távol között...

2016.03.14. 14:11:15

Nekem kőkemény poratka,-házipor allegiám van és minden egyéb porra is allergiás vagyok.
Receptre lehet csak kiváltani az orrspray-t, amit használok és szó szerint nem tudok élni nélküle .
Szelesebb időben, mikor nagyon viszi a homokot a szél vagy nyáron, mikor rég nem esett az eső, de főleg takarítás után még Rhinathiol-al rá is kell segítenem, különben nem kapok levegőt...
Takarításhoz van spéci pormaszkom a munkavédelmi fajtából, de az orrom akkor is folyik, mint a csap... A szemeim állandóan könnyeznek, csipásak és a szemsarkak gyulladtak a sok könnytől és törölgetéstől... Annyi, hogy amióta gyógyszert szedek, legalább a torkom és füleim nem viszketnek.

Aki még nem volt allergia vizsgálaton és orrdugulás miatt használ orrspray-t annak érdemes elmenni. Beutaló a háziorvostól, aztán kb. 2 hónap várakozás...

Különben az "Aquamaris" orrspray mehet a keményebb cuccról való leszokás alatt is, segít az irritáló anyagokat eltávolítani a nyálkahártyáról. Ezt lehet használni, nem károsítja a nyálkahártyát.
( bébi verziója is van és a sógornőm gyerekénél bevált, nem kellett a porszívóra szerelhető "agyszívóval" kínozni :-D )

Ennyit akkor az orrspray-függőségről :|
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15488
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.03.10. 23:31:54

Egyszer engem is elkapott ez az orrspray láz, hónapokig fújkáltam, rommá dagadt az orromban az ornyálkahártya vagy mi a szösz, állandóan fújnom kellett bele, akkor jó volt pár 10 percre....majd újra,és újra.
Elmentem fülorrgégészhez, felírt egy normális orrsprayt, levitte 3 nap alatt a függőségtől kialakult duzzanatot, és egyből jobban lettem, azóta nem is dugult az orrom, ha picit igen, egyet fújtam bele ebből, és minden mellékhatás nélkül jó lett.

Nem játék amúgy,tényleg komoly "függőséget" okoz, ami nem igazi függőség, csak bedurran az orrod tőle (lehet nem a nyálkahártya,de duzzanat keletkezik), aztán muszáj vagy vele élni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése