Észrevételek, kérdések, kérések az Eurobarcával kapcsolatban

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Stoichkov
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2004.10.09. 12:24:19

2009.12.09. 14:16:00

barca99 írta:
Eurobarca írta:ekkor ugyanis a Meazzában nyertes fél (vagy döntetlennél a fenti okok alapján jobb csapat) és a Kijev menne tovább.
Ezt így nem igazán értem. Ha az Inter és a Kazany x-elnek, akkor ugye nem előzhetik meg a Barcát sehogy sem. Szerintem a zárójeles rész nem jó.
Igen, a zárójeles rész az baromság!
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2009.12.09. 13:33:14

Eurobarca írta:ekkor ugyanis a Meazzában nyertes fél (vagy döntetlennél a fenti okok alapján jobb csapat) és a Kijev menne tovább.
Ezt így nem igazán értem. Ha az Inter és a Kazany x-elnek, akkor ugye nem előzhetik meg a Barcát sehogy sem. Szerintem a zárójeles rész nem jó.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2009.12.07. 02:24:27

Srácok!
Az Év Szavazásával kapcsolatban lehet már tudni vmit?Tervben van e és ha igen kábé mikorra időzítenétek?
Most jutott eszembe,h lassan itt az év vége,így lassan aktuális lesz.
Bár idén valszeg több kérdés eleve eldöntetett (év csapata,edzője,...) és soknál csak az a kérdés,h melyik fiunk lesz az első 8)
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2009.12.06. 14:22:44

Javasolnám, hogy ezt a videót kirakni a főoldalra :)

http://www.youtube.com/watch?v=6yHrSuIbMl4

aranylabda átadási ceremónia.
KépKép
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2009.11.30. 18:55:43

Nem bántó dologként értelmezem a hsz-edet, bárcsak minden kritizáló így írna és érvelne, mint Te vagy mondhatom Fecooo-t is.

Persze, minden relatív, hogy mi élcelődő és mi nem, de azért van egy határ. Van egy határ, ezt pedig még mindig nem érzem úgy, hogy átléptem. Lehet, hogy ez most megint ellenszenves lesz a részemről, de egyszerűen azt a fajta nagyképűséget sem érzem belőle.

Az olvasó véleményét pedig jóllehet megint nem jött le a mondandómból - hiába, az internetes kommunikáció átka... - tiszteletben tartom. Még ha totálisan nem értek vele egyet, akkor is. Mint mondtam feljebb, élcelődő stílusnál van egy határ, amin belül az, és persze ez a határ személyenként tágulhat vagy szűkülhet, az én cikkemben én nem érzem úgy, hogy lett volna ilyen.

Ha konkrét példákat hoztok fel, melyikben éreztétek, talán közelebb jutnánk egymás álláspontjaihoz, de így persze nehéz.

A másik dolog: Igen, én is pontosan tisztában vagyok a hibáimmal, amiket felsoroltál, csakhogy ahogyan egy csapatnál vagy az életben, itt sem olyan könnyű javítani a dolgokon. Viszont azt megígérhetem, hogy idővel - nem kell már sokat várni :) - le fogom ezeket is vetkőzni.

A hangzatos szókapcsolatok terén és a száraz témát feldobó szószerkezeteknél is persze, van amikor erőltetett, elismerem. A magamnak ellentmondásos dologra nem emlékszem, és habár lehet, hogy voltak ilyenek, erre szoktam figyelni, szóval nem sűrűn, ez azért tényleg nagy hiba lenne.

A "kevesebb néha több" helyzetben teljesen igazad van. Ezt már többször megkaptam, nyilván még meg is fogom. Igyekszem, na. :)
Ha szerinted is nagyképűség jött le a cikkből, akkor miért utasítod el ezt a megjegyzést?
Ilyet írtam, hogy szerintem is? #-o Én arra emlékszem, hogy maximum ez jöhetett le a cikkből, de egy szemernyi nagyképűség nem volt benne. Nyilván másképpen hat egy-egy mondat az olvasóra és magára az írójára, így nem kizárt, hogy ami nekem nem nagyképű, az nektek igen. Itt viszont akkor megjegyezném, hogy nem így szántam. És ezt most nem a "szokásos szerények vagyunk" szöveg, úgy hiszem, az eddigi írásaim alapján is látszódik, hogy nem szoktam felelőtlenül nagyzolni.
.
mindorokke_barca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2008.02.10. 10:48:21

2009.11.30. 17:56:19

Elnézést a késői reakcióért, csak most értem oda, hogy válaszolni tudjak.

A válaszod alapján,(pedig nem akartam) kénytelen vagyok belemászni mélyebben a dolgokba. Leírom a véleményem, talán durvának fog hatni, de egyáltalán nem bántó szándékkal írom, csak az eddigi tapasztalataimat vázolom, amit a megfigyeltem az irásaiddal kapcsolatban.
Hogy őszinte legyek, a válaszodból egyáltalán nem az jött le, hogy megértetted a mondanivalónkat Fecoooval. Elfogadod a kritikát, de mégis megmagyarázod, hogy nem hibáztál. Ha szerinted is nagyképűség jött le a cikkből, akkor miért utasítod el ezt a megjegyzést? Ebben a válaszban éppen azt érzem, mint a legtöbb cikkedben.
Annak ellenére, hogy korodat meghazudtolva éretten látsz sokmindent, tájékozott vagy,viszont amiatt, hogy nagyon akarsz, talán sokat is próbálsz vállalni, ez a túlzott ambició pedig zűrzavart okoz. Sokszor belebonyolódsz a saját gondolatmenetedbe és nem egyszer elődfordult, hogy azonos paragrafusban mondtál saját magadnak ellent.
Van tehetséged, a koncepció megvan, ambicióban sincs hiány, viszont, a kevesebb néha több. Véleményem szerint ha inkább az egyszerűségre törekednél sokkal kellemesebb lenne olvasni a cikkeidet. Próbálod szóviccekkel, hangzatos szókapcsolatokkal szinezni a száraz tényeket.Ezzel nem is lenne semmi gond, csak látszik, hogy eröltetett, helyenként elég zavaróan.
Az az élcelődő stílus nem hiszem, hogy helytálló.
Szerintem ez a hozzáállás nem helytálló. Nyilván szerinted, nem volt az, hiszen te írtad, de ha egy olvasónak böki a szemét, azért azt nem kellene ennyivel lerendezni. mi számít jó ízlés keretein belül?
A cikkiró szerint belül van, az olvasó szerint átlépted. Kell adni mások véleményére, nem alakíthatsz ki magad körül egy burkot.

Bízom benne, hogy úgy értelmezed a hsz-emet, ahogyan azt szántam és nem a kioktatást látod benne

m_b
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2009.11.30. 15:59:53

"... a Pep-Team a klub történetének legjobb idénykezdetét produkálta a 13 forduló utáni 9 győzelmével és 3 döntetlenjével..."
9+3 az nálam csak 12. :)

Tamás cikkjéhez szólva, szerintem nincs vele különösebb probléma, én legalábbis nem éreztem benne a nagyképűséget és az élcelődő hangnemet. Szerintem ez megfelelő reagálás volt Casillas kijelentésére, nincs vele gond szvsz.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Leomessi14
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2009.03.04. 08:18:38

2009.11.30. 15:33:25

Etooka írta:
khtomka írta:...
Szia.

Az az élcelődő stílus nem hiszem, hogy helytálló.

Ha a Casillas-os poénra gondolsz, lentebb már leírtam, hogy jó ízlés keretein bőven belül van. Ha a Diarra kritizálására, akkor végképp nem értem, mivel mindannyiunknak van/lehet véleménye. Ha pedig a szintén tükrösre, akkor arra is csak azt tudom mondani, hogy nem az a vérmes humor, amit nem lehetne elfogadni.

Ráadásul bőven jutott dicsérő szó a Madridnak is, már csak emiatt nem értem az élcelődő stílust. Mert szvsz aki dicsér egy csapatot és elismeri azt, az a következő pillanatban nem gúnyolja ki, élcelődik rajta.

Tisztelettel: Tamás.
Szerintem sincs semmi gond a cikkeddel,sot ez az egyik legjobb cikked eddig sztem...Nem erzem benne a nagykepuseget,a Casillasos humor pedig helytallo szerintem foleg azutan akiket a realosok nyilatkoztak...Izlesek es pofonok, van akinek tetszik es van akinek nem...ennyi! Nincs vele semmi baj... :roll:
Kép
Lui1698:Ibra ugy kovetkezmenyei!

2011 Nyar:Dani Alves az Inter játékosa! A milánói klub 15+4 köbméter homokot és Alexandre Pato e-mail címét adja a braziért cserébe.
2012:az angolok valamivel több, mint 6 liter málnaszörpöt fizetnek az argentínért
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2009.11.30. 15:27:12

khtomka írta:...
Szia.

Az az élcelődő stílus nem hiszem, hogy helytálló.

Ha a Casillas-os poénra gondolsz, lentebb már leírtam, hogy jó ízlés keretein bőven belül van. Ha a Diarra kritizálására, akkor végképp nem értem, mivel mindannyiunknak van/lehet véleménye. Ha pedig a szintén tükrösre, akkor arra is csak azt tudom mondani, hogy nem az a vérmes humor, amit nem lehetne elfogadni.

Ráadásul bőven jutott dicsérő szó a Madridnak is, már csak emiatt nem értem az élcelődő stílust. Mert szvsz aki dicsér egy csapatot és elismeri azt, az a következő pillanatban nem gúnyolja ki, élcelődik rajta.

Tisztelettel: Tamás.
.
khtomka
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2008.05.01. 16:47:40

2009.11.30. 09:53:50

Kedves B.Tamás

Mint Madrid szurkoló fogalmazom meg kritikámat az írásaid élcelődő stílusa miatt. Nem tartom méltónak az Eurobarca színvonalához. Szívesen olvasom az itt megjelenő írásokat az ellenfélről, de lassan megnézem először hogy ki írta a cikket, és csak utána kezdek olvasni.

Üdvözlettel Tamás
"Egy az Isten, egy a Nemzet"
"A Madrid két évig szerencsével nyerte a bajnokságot.2007/08-ban szerencsés 18 ponttal."
2009-hez grat
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2009.11.30. 09:33:54

Először is leszögezem, az ilyen fajta kritikát szívesen veszem, így a hsz-em semmiképpen sem háborgó jellegű.

Elismerem, a Casillas-os humor olyan jellegű, amely nem biztos, hogy mindenkinek tetszik. Azt viszont nem hinném, hogy nem a jó ízlés keretein belül maradt. Szerintem nem volt annyira durva, de mondom: ez valóban személyfüggő. Valaki szereti, valaki nem.

A nagyképűséget pedig visszautasítom, jóllehet ez jött le a cikkből. Azt szeretném megkérdezni, hogy melyik mondatból/tokból jött ez le? Én nem érzem ezt a fajta mellényt, talán egyedül a Casillas-os vicc lehet, bár szerintem az sem.

Tanácsaitokat megfogadom, bár mondom: a visszapillantó tükrös, illetve a "mi is megengedhtük magunknak" mondaton kívül semmiféle nagyképűségre utaló mondat nem volt benne szvsz.

Szóval légy szíves írjátok le, mi volt a baj vele.

A jövőmre utaló pozitív dicséretet pedig köszönöm szépen :)
.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2009.11.30. 07:36:07

sajnos egyet kell értenem mindorokke_Barca-val... :oops:
tény, hogy nagyon részletesen sikerült kielemezned a meccset, viszont sok esetben túllőttél a célon. ha ez az írás egy blog-on szerepelne, mindenki éltetne, hogy milyen zseniális az írás, viszont az Eurobarcán sztem sem illik ilyen hangnemben megírnod egy cikket.
úgy gondolom, megannyi nagyszerű írással a hátad mögött nincs okod szégyenkezni, fogd fel építő jellegű kritikának. amennyiben ezeket a stilisztikai hibákat kiköszörülöd, nagy jövő állhat előtted (nem csak sporiként :D )
további jó cikkeket kívánok neked és nekünk egyaránt!
mindorokke_barca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2008.02.10. 10:48:21

2009.11.30. 07:07:27

Enrique: Amúgy minden tiszteletem TZoli kollégáé, teljesen korrekt összefoglalót dobott össze a madridistán.
Így van.
Sajnos ezt nem mondhatom el Tamás irására. Sok dícséretet kaptál már, remélem ezt nem támadásnak, hanem építő jellegű kritikának fogod fel. Szerintem az eurobarcán egy cikkíró nem engedhet meg magának ekkora mellényt, ilyen hangnemet.
Apropó Casillas. Úgy hisszük, a visszapillantó tükör eltörött...
Védjegyedé váltak ezek az utolsó mondatban megfogalmazott csattanók. Véleményem szerint, ezek, a cikkeid nagy részében le is rombolják amit előtte 1 oldalon keresztül felépítesz. Nem kellene felvenni a kesztyűt a s.zardobálásban. Főleg nem egy főoldalon megjelenő cikkben. Nem korrekt.
Kubcsi60
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009.11.26. 19:57:52
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

2009.11.26. 21:00:17

Andris írta:
Kubcsi60 írta:Miért nem müködik a csere-bere?
Ez a menüpont sose működött, bár ötletem sincs, hogy mire lenne jó igazából. Fórumon próbálkozz!
Próbálok keriteni vasárnapra egy asztalteritőt.
Kubcsi
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13508
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2009.11.26. 20:54:36

Kubcsi60 írta:Miért nem müködik a csere-bere?
Ez a menüpont sose működött, bár ötletem sincs, hogy mire lenne jó igazából. Fórumon próbálkozz!
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Kubcsi60
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009.11.26. 19:57:52
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

2009.11.26. 20:48:46

Miért nem müködik a csere-bere?
Kubcsi
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2009.11.26. 00:15:34

Fecooo írta:
egyébként mit jelent a "(...)" a Cruyff-cikkben?

„Amikor hagyod, hogy Iniesta, Xavi és Busquets (…)"
Sztem kabe olyat,h a teljesseg igenye nelkul volt a felsorolas.Tehat lehetne folytatni a sort (hala istennek,meg a la masianak,szinte az egesz kerettel 8) ),de meg lett "vagva"... :wink:
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2009.11.25. 23:59:43

Perrero írta:
messi70 írta:Azt szeretnem meg kerdezni hogy a letolteseknel nem lesznek Fotok htterkepek a tavaji evrol es az idenirol!!!!!??????
nem hiszem, de lesz egy nyereményjáték, ahol nyerhetsz egy ablak-zsiráfot

de kancsó vagy Perrero :D :D :D :D
ne bántsd szegényt :lol:

egyébként mit jelent a "(...)" a Cruyff-cikkben?

„Amikor hagyod, hogy Iniesta, Xavi és Busquets (…)"
Avatar
Norton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2008.03.05. 13:35:46
Tartózkodási hely: Pécs

2009.11.25. 23:07:47

Heló mindenki!
Igazából nem tudom hogy ezt ide kell-e írnom vagy valahova máshova, de szeretnék kérni valamit.
Ha valakinek megvan az 1974-es Cant del Barça himnusz SZTEREÓ változata lécci küldje át fontos lenne és nagyon megköszönném! (Ami itt és a hivatalos FCB oldalon elérhető az csak mono)

Tehát ha valakinek megvan sztereóba a himnusz akkor lécci küldjétek át msn-en vagy e-mail-ben.

MSN/E-MAIL: rosnor91@gmail.com

Köszi!
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2009.11.25. 20:31:02

Gyerünk Iván, csak keményen, megint te hozhatod meg a csapat sikerét vasárnap. :D

megj.: idén csinálhatnátok olyant, hogy Iván Barça mezben, a madridista kollégája meg Real mezben lesz a stúdióban, Nyilasi meg marad pártatlan. :)

üdv.
Kép
Kép
Kép
Avatar
barca_bome
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2009.03.09. 22:50:08

2009.11.25. 11:25:02

Perrero írta:
messi70 írta:Azt szeretnem meg kerdezni hogy a letolteseknel nem lesznek Fotok htterkepek a tavaji evrol es az idenirol!!!!!??????
nem hiszem, de lesz egy nyereményjáték, ahol nyerhetsz egy ablak-zsiráfot
Szerintem a srác komolyan kérdezte, hogy lesznek-e új háttérképek, ami talán jogos is, hiszen nagyon régi képek vannak fent és ha már van egy ilyen menüpont illene frissen tartani, szerintem! :lol:
messi70
Jugador del Barça
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2009.08.31. 18:56:30

2009.11.25. 11:07:58

Azt szeretnem meg kerdezni hogy a letolteseknel nem lesznek Fotok htterkepek a tavaji evrol es az idenirol!!!!!??????
Avatar
breywol
Jugador del Barça
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2005.05.08. 14:53:15

2009.11.25. 10:40:30

Jelwaz! Mi a gond?

Ez egy szabad, nyílt fórum, ezzel tisztában vagy te is gondolom. Itt mindenki megmondhatja a véleményét; érvelhet és cáfolhat, tagadhat s támogathat dolgokat. Úgy gondolom, ezzel a hozzáállásoddal némileg kisajátítod magadnak a Barca iránti szeretetet, elhivatottságot. Nem azzal van baj, hogy többet nem írsz, vagy olvasol a fórumon, hanem, hogy ennek így adsz hangot. Kérlek ne érts félre! Semmi bajom sincs Veled.

Sok, számomra is "idétlen" hozzászólás születik itt nap-mint nap, de elnézek mellettük. Elolvasom ki, mit hogyan gondol, majd átrágom magamban, van, hogy a nevetés jön rám, van, hogy az undor. Ez teszi színessé a fórum világát. Soha sincs igazán egyetértés itt, csupán egy közös cél, egy közös érdek :arrow: A Barcelona sikeressége.

Ne add fel, s maradj velünk, szerintem.
Ronaldo, Kluivert, Rivaldo, Puyol, Cocu, Xavi, Ronaldinho, Iniesta, Messi :)
„Már nagyon sokszor mondtam, hogy ha rajtam múlik, egész életemben itt maradok, és a Barcelonánál fogok játszani. Vannak dolgok, amelyeket nem lehet pénzzel megvenni” Lionel Messi
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2009.11.25. 02:56:06

Engem is érdekelne mit értesz az: ÍGY alatt. Mert így elég nehéz hova tenni,hogy mi a bajod.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Lezárt