Gerardo Martino

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Szerinted jó döntés volt 'Tata' kiválasztása

A szavazás 2013.08.22. 13:14:28-kor befejeződött.

Igen
75
86%
Nem
12
14%
 
Szavazatok száma: 87
Avatar
TrogAir
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2010.12.01. 14:05:13
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.19. 00:25:50

Sipi24 írta:Nem tudom. ki hogy van vele, de nekem nagyon szimpatikus edző ez a Tata.
Szerintem nagy sikereket fog ő elérni a Barcával.
Ez a nyilatkozata meg nagyon tetszik. És persze teljesen igaza van.

„Beszéltem néhány héttel ezelőtt Messivel, a szezon nagyon hosszú, sok mérkőzéssel. Fontos megértenie, hogy néha jó a pihenés. A szoros meccseken nem hozhatom le, sem én, sem más, az őrültség lenne. De az olyanokon, amelyek gyorsan eldőlnek, fontos, hogy vigyázzunk magunkra.”

„Mindenki azt akarja, hogy Neymar és Messi együtt legyen a pályán. Nem szabad ugyanakkor kárt tennünk a játékosban, azt akarjuk, hogy gyorsan alkalmazkodjon a csapathoz, de az erőnlétén még javítania kell. Hamarosan láthatjátok, ahogyan a legjobbját nyújtja. Nem kell sietni. Ez az én elképzelésem, az én döntéseim.”

Rettegj Európa, mert jövünk :)
Nem sokat tudok róla mint edző vagy mint ember, de szerintem is így van. Higgadtan dönt legalább is úgy néz ki, kíváncsi vagyok (neadjIsten) ha pánikhelyzet van mit csinál.
Kép


"The other day I watched him make this goal. They say it was like Maradona. I think he is better. (Salvador Aparicio)
Sipi24
Jugador del Barça
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2012.08.20. 08:05:32
Tartózkodási hely: Kunmadaras

2013.08.18. 23:38:20

Nem tudom. ki hogy van vele, de nekem nagyon szimpatikus edző ez a Tata.
Szerintem nagy sikereket fog ő elérni a Barcával.
Ez a nyilatkozata meg nagyon tetszik. És persze teljesen igaza van.

„Beszéltem néhány héttel ezelőtt Messivel, a szezon nagyon hosszú, sok mérkőzéssel. Fontos megértenie, hogy néha jó a pihenés. A szoros meccseken nem hozhatom le, sem én, sem más, az őrültség lenne. De az olyanokon, amelyek gyorsan eldőlnek, fontos, hogy vigyázzunk magunkra.”

„Mindenki azt akarja, hogy Neymar és Messi együtt legyen a pályán. Nem szabad ugyanakkor kárt tennünk a játékosban, azt akarjuk, hogy gyorsan alkalmazkodjon a csapathoz, de az erőnlétén még javítania kell. Hamarosan láthatjátok, ahogyan a legjobbját nyújtja. Nem kell sietni. Ez az én elképzelésem, az én döntéseim.”

Rettegj Európa, mert jövünk :)
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2013.08.18. 17:53:14

pezZy írta: Ha nem akarod, hogy Bartra kezdjen a Madrid ellen, akkor ha shako kezd nyugodtabb leszel? Mert én nagyon nem..

Másik dolog, ha hoznak egy védőt, és nem sérül meg senki, akkor 3-an a padot fogják koptatni, és ez se tesz túl jót a csapatnak. Szerintem ez a legjobb döntés, hogy várunk télig, aztán lehet hozni valakit.
Szerintem mindenféleképpen nyugodtabban lenne az ember, hiszen egy nemzetközi és egyben válogatott rutinnal lévő játékos kezdene, aki nem vkp középályás vagy balközépályás, és nem is egy még rutintalan zöldfülü gyerek. :P Ez így szerintem jobban hangzana, de hogyha Tata szerint ez így jó akkor rendben van. :roll:
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7511
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.08.18. 16:42:37

mess2009 írta:többen itt rendre előhozakodnak az eredményeinkel amikor valaki kifogásokat emleget, ez rendben! de akkor tegyétek mellé a kudarcokat is! aláírom, hogy a Barca a Ligában idén is lehozhat egy tavalyi szintet de hol van akkor az európai szereplés?! hol van az, hogy velünk ellentétben a Madrid pl. kiválóan ERŐSÍTETT! mi azon görcsölünk, hogy a tavalyiak majd összekapják magukat(?!) és akkor mi van? az van, hogy az bizony kevés . miért? mert az ellenfeleink jelentős része láthatóan szinte mérhetően erősebb lett! arról ábrándozunk hogy majd Alexis gólvágó lesz, hogy Pulyol vasemberként tér vissza, hogy majd letámadunk?! - igen már akit le tudunk!! a tény ezzel szemben, hogy Neymar volt az egyetlen erősítés - hangsúlyozom - az egyetlen! ez nem kevés ami a támadó potenciálunkat illeti egy picit sem becsülöm le sőt!! nagyra értékelem de mégegyszer mondom : ez édeskevés ha európában a csúcsra akarunk érni, és ez nem Tata M. -ra mutat hanem a Barca illetékes menedzsmentjére.
Azért még várnék azzal a "Real mekkorát erősített" dumával is. Kíváncsi leszek, ha Benzema kidől 10 meccsre vagy ugyanolyan formát hoz mint tavaly hol lesz itt az erősítés. Isco mellé jött egy sérült Illarramendi, Carvajal, Casemiro (aki amúgy eddig is ott volt). Nem azt mondom, hogy nem erősödtek, mert igen és ők is minden porondon eséllyel indulnak, de ne sza..junk már magunk alá. Ott se nyugodtak hidd el. Vannak kérdőjelek ott is rendesen.
Ezzel szemben nekünk van talán az összes európai csapat közül a legerősebb támadósorunk. Neymar-Messi + Alexis(aki tudjuk mire képes és tavaly a liga utolsó 6-8 meccsén, illetve most az előszezonban remekül játszott) Pedroval, Telloval rotálva nem hangzik rosszul. Akp-t pedig minőségben neem nagyon lehet hova javítani. ( Thiago elvesztése tényleg nagy gond, de ez ellen már nincs mit tenni.) Sokszor elmondtam már a véleményem az egészu pályás letámadásról és labdaszerzésről, de úgy látszik ezt sokan nem értékelik nagyra és csak az az erősítés, ha jön Luiz. (aki közel sem életbiztosítás, főleg Piquével párban)
És itt jön a képbe Tata. Ő úgy gondolkodik, hogy ezzel a kerettel rendben tud dolgozni, akkor pedig bíznunk kéne benne, leagalábbis nem két hakni meccs után pálcát törni felette.

OFF:
Erre törpe védelemre visszatérve. Egy Piqué-Puyol, vagy Piqué-Bartra védelem Albaval és Alvessel vs. egy Carvajal-Ramos-Pepe-Marceloval. Nincs túl sok különbség.
Forca Barca!!!!
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.08.18. 16:12:57

pezZy írta: Ha te így látod, akkor nem lehet mit tenni neki. Hála a vezetőség se akarja kicserélni a védelmet..

Ha nem akarod, hogy Bartra kezdjen a Madrid ellen, akkor ha shako kezd nyugodtabb leszel? Mert én nagyon nem..

Másik dolog, ha hoznak egy védőt, és nem sérül meg senki, akkor 3-an a padot fogják koptatni, és ez se tesz túl jót a csapatnak. Szerintem ez a legjobb döntés, hogy várunk télig, aztán lehet hozni valakit.

(Bár ha kölcsönbe el tudjuk hozni shakot, akkor nagyon rossz kedvem nem lesz, csak ő azért akar eljönni, hogy több játékpercet kapjon, ami kérdés, hogy itt meg kapna-e. ( Ha mindenki egészséges tuti nem.)
Pedig nagy bukó lesz ha nem hoznak védőt.
Ne röhögtess már, hogy egy ilyen semmilyen előszezon után majd nem lesznek sérülések. Ezt remélem nem gondoltad komolyan. :roll: Sajnos ez a velejárója annak, hogy népszerűsíteni kell a klubot.
Sakho-val sokkal nyugodtabb lennék, mint Bartra-val. Nem kevés első osztályú rutinnal rendelkezik, válogatott (és nem U21-es) és BL meccsekkel a háta mögött. Erős fizikumú, jó védő. És még elég fiatal ahhoz, hogy fejlődjön. Nem olyan jó megoldás, mint Luiz vagy TS lett volna, de ha ők nem akkor inkább ő a komolyabb meccseke mint Bartra.
A rotációval pedig Bartra is pályára fog lépni, legfeljebb majd a Mallorca ellen és nem a Juventus vagy Mu szintű csapatok ellen a BL-ben. Jobb is lesz.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.08.18. 16:08:35

többen itt rendre előhozakodnak az eredményeinkel amikor valaki kifogásokat emleget, ez rendben! de akkor tegyétek mellé a kudarcokat is! aláírom, hogy a Barca a Ligában idén is lehozhat egy tavalyi szintet de hol van akkor az európai szereplés?! hol van az, hogy velünk ellentétben a Madrid pl. kiválóan ERŐSÍTETT! mi azon görcsölünk, hogy a tavalyiak majd összekapják magukat(?!) és akkor mi van? az van, hogy az bizony kevés . miért? mert az ellenfeleink jelentős része láthatóan szinte mérhetően erősebb lett! arról ábrándozunk hogy majd Alexis gólvágó lesz, hogy Pulyol vasemberként tér vissza, hogy majd letámadunk?! - igen már akit le tudunk!! a tény ezzel szemben, hogy Neymar volt az egyetlen erősítés - hangsúlyozom - az egyetlen! ez nem kevés ami a támadó potenciálunkat illeti egy picit sem becsülöm le sőt!! nagyra értékelem de mégegyszer mondom : ez édeskevés ha európában a csúcsra akarunk érni, és ez nem Tata M. -ra mutat hanem a Barca illetékes menedzsmentjére.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.08.18. 15:09:56

pezZy írta:Másik dolog, ha hoznak egy védőt, és nem sérül meg senki, akkor 3-an a padot fogják koptatni, és ez se tesz túl jót a csapatnak. Szerintem ez a legjobb döntés, hogy várunk télig, aztán lehet hozni valakit.
Ha így gondolkodnának elég szűk lenne a keret. :) A csapat(!) érdeke az kívánja, hogy minél mélyebb legyen a keret. Valószínűleg Tata is folyamatosan forgatni fogja a csapatot, hogy mindenki kapjon elég lehetőséget illetve legyen elég kipihent. Ahogy azt Pep és Tito is tette.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
pezZy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2010.09.29. 18:34:43
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2013.08.18. 14:51:35

connor írta:
Chino írta:...
Nem akarok kötekedni, mert nem egy dologban egyezik a véleményünk. Viszont a "törpe" dologhoz annyi hozzátartozik, hogy ha az Alba-Mascherano-Piqué-Alves védelemmel állunk ki a rangadókon (jelenleg papíron ez a legerősebb védőnégyesünk), akkor biztos vagyok benne, hogy kis túlzással minden 2. rögzített szituációból gólt fogunk kapni.
Ha azt vesszük, hogy az ellenfélnél van egy 180 körüli csatár és két 185 cm körüli középhátvéd, akik feljönnek fejelni, nálunk pedig Busquets és Piqué az az alapcsapatból akiket az ilyen helyzetekben megfelelő hatékonysággal használhatunk akkor is még mindig létszámfölényben van az ellenfél.
Puyol-ban pedig a sérüléshullámai miatt pedig képtelenség bízni. Maldini fele ennyit (sem) volt sérült 35-36 körül, ami azért nem elhanyagolható tényező.
Bartra pedig igaz, hogy nem 0 km-es, de azért a pl. a Madrid ellen jó lenne ha még nem kerülne a kezdőbe...
Ennek tükrében is remélem, hogy igazad lesz és jön még egy megfelelő védő, akár presztízsből akár nem.
Ha te így látod, akkor nem lehet mit tenni neki. Hála a vezetőség se akarja kicserélni a védelmet..

Ha nem akarod, hogy Bartra kezdjen a Madrid ellen, akkor ha shako kezd nyugodtabb leszel? Mert én nagyon nem..

Másik dolog, ha hoznak egy védőt, és nem sérül meg senki, akkor 3-an a padot fogják koptatni, és ez se tesz túl jót a csapatnak. Szerintem ez a legjobb döntés, hogy várunk télig, aztán lehet hozni valakit.

(Bár ha kölcsönbe el tudjuk hozni shakot, akkor nagyon rossz kedvem nem lesz, csak ő azért akar eljönni, hogy több játékpercet kapjon, ami kérdés, hogy itt meg kapna-e. ( Ha mindenki egészséges tuti nem.)
Kép
"El fogom feledtetni velük a vereség ízét, ám jól az eszükbe vésem, hogy mindig küzdeniük kell. Én vagyok a vezető, ők követnek engem, együtt pedig sikeresek leszünk…”

Culé per sempre!!
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.08.18. 14:45:41

Chino írta:...
Nem akarok kötekedni, mert nem egy dologban egyezik a véleményünk. Viszont a "törpe" dologhoz annyi hozzátartozik, hogy ha az Alba-Mascherano-Piqué-Alves védelemmel állunk ki a rangadókon (jelenleg papíron ez a legerősebb védőnégyesünk), akkor biztos vagyok benne, hogy kis túlzással minden 2. rögzített szituációból gólt fogunk kapni.
Ha azt vesszük, hogy az ellenfélnél van egy 180 körüli csatár és két 185 cm körüli középhátvéd, akik feljönnek fejelni, nálunk pedig Busquets és Piqué az az alapcsapatból akiket az ilyen helyzetekben megfelelő hatékonysággal használhatunk akkor is még mindig létszámfölényben van az ellenfél.
Puyol-ban a sérüléshullámai miatt pedig képtelenség bízni. Maldini fele ennyit (sem) volt sérült 35-36 körül, ami azért nem elhanyagolható tényező.
Bartra pedig igaz, hogy nem 0 km-es, de azért a pl. a Madrid ellen jó lenne ha még nem kerülne a kezdőbe...
Ennek tükrében is remélem, hogy igazad lesz és jön még egy megfelelő védő, akár presztízsből akár nem.
Avatar
pezZy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2010.09.29. 18:34:43
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2013.08.18. 14:18:10

Chino írta:A Sakho-s hírnek én is örültem, viszont nem hiszem, hogy Tata torpedózta volna meg, a vezetőség nem tudom hogyan állt ehhez, de azt sem gondolom, hogy Rosell-nek ne kellett volna, mert ezzel legalább az ígéretét betartotta volna. Emellett én nem zárom ki teljesen egy új védő érkezését. Rosellnek ez presztízs és túl nagy támadófelület lenne.

Azért nem hiszem, hogy annyira törpe lenne a védelmünk. Piqué azért nem egy hupikék törpike, Puyol hiába nem égimeszelő, nagyon jó a fejjátéka, és Bartra is bőven 1.80 fölött van. Mascherano aki kilóg. Pontrúgásoknál pedig ott van még Busi is. Csak annyit akarok ezzel, hogy már kezd sztereotípiává válni hogy mindenki kertitörpe a védelmünkben és minden csapat péppé aláz ebben minket. És akkor még ott a kapus is, normális emberfogással pedig nem lehet akkor gond. Ha rögzített szituációkból kaptunk gólt az sem teljesen ezen múlt, hanem hogy a védelem sikeresen lemaradt az ellenfélről, akkor pedig lehet ott Crouch is.
Gondolom ezekkel az alap dolgokkal Tata is tisztában van. Az hogy ennyi védővel is tud dolgozni, szerintem nem olyan meglepő. Puyol lassan 100%-os lesz. Tavaly még Bartra abszolut O km-es volt, míg idén már komolyan lehet vele számolni és nem kell 100%-ra venni hogy megint ilyen sérüléshullám lesz. Nézzünk már néhány európai topcsapatot. Szinte sehol sincsenek eleresztve. Realnál tulajdonképpen hárman (most ketten), Chealse-nél is igazából 3.5-en, PSG-nél ha Sakho jönne hárman két posztra. Ne higgyük már, hogy hogy nálunk vészes ez.
Ebből a szempontból érthető Tata véleménye. És én személy szerint nem védem Martinot, nem is tisztem, viszont még egy éles meccsen sem ült a padon, sokan pedig máris elítélik. majd télen le lehet vonni a következtetéseket. Ha összekapja azt a védekezést ami a Pep-éra sajátja volt nem lesz itt gond a védelemmel. Puyol pedig hiába öreg, lassú, amivel mindenki példálózik, nem jelenti hogy nem lehet számolni vele. Sosem volt egy gyorsvonat, de a kiváló helyezkedésével ezt tudja kompenzálni. Maldini még 36 évesen is top védőnek számított, a Kapitányra is lehet még számítani, ahogy ezt Tata is teszi. Nem rá építeni a védelmet, de lehet vele számolni.
Mindennel egyet értek! Nekünk nem egy újabb fiatal védőre van szükségünk, ha van is, annak ott van Bartra, nem kell még egy bizonytalan ember (Shako)
Kép
"El fogom feledtetni velük a vereség ízét, ám jól az eszükbe vésem, hogy mindig küzdeniük kell. Én vagyok a vezető, ők követnek engem, együtt pedig sikeresek leszünk…”

Culé per sempre!!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7511
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.08.18. 14:00:35

A Sakho-s hírnek én is örültem, viszont nem hiszem, hogy Tata torpedózta volna meg, a vezetőség nem tudom hogyan állt ehhez, de azt sem gondolom, hogy Rosell-nek ne kellett volna, mert ezzel legalább az ígéretét betartotta volna. Emellett én nem zárom ki teljesen egy új védő érkezését. Rosellnek ez presztízs és túl nagy támadófelület lenne.

Azért nem hiszem, hogy annyira törpe lenne a védelmünk. Piqué azért nem egy hupikék törpike, Puyol hiába nem égimeszelő, nagyon jó a fejjátéka, és Bartra is bőven 1.80 fölött van. Mascherano aki kilóg. Pontrúgásoknál pedig ott van még Busi is. Csak annyit akarok ezzel, hogy már kezd sztereotípiává válni hogy mindenki kertitörpe a védelmünkben és minden csapat péppé aláz ebben minket. És akkor még ott a kapus is, normális emberfogással pedig nem lehet akkor gond. Ha rögzített szituációkból kaptunk gólt az sem teljesen ezen múlt, hanem hogy a védelem sikeresen lemaradt az ellenfélről, akkor pedig lehet ott Crouch is.
Gondolom ezekkel az alap dolgokkal Tata is tisztában van. Az hogy ennyi védővel is tud dolgozni, szerintem nem olyan meglepő. Puyol lassan 100%-os lesz. Tavaly még Bartra abszolut O km-es volt, míg idén már komolyan lehet vele számolni és nem kell 100%-ra venni hogy megint ilyen sérüléshullám lesz. Nézzünk már néhány európai topcsapatot. Szinte sehol sincsenek eleresztve. Realnál tulajdonképpen hárman (most ketten), Chealse-nél is igazából 3.5-en, PSG-nél ha Sakho jönne hárman két posztra. Ne higgyük már, hogy hogy nálunk vészes ez.
Ebből a szempontból érthető Tata véleménye. És én személy szerint nem védem Martinot, nem is tisztem, viszont még egy éles meccsen sem ült a padon, sokan pedig máris elítélik. majd télen le lehet vonni a következtetéseket. Ha összekapja azt a védekezést ami a Pep-éra sajátja volt nem lesz itt gond a védelemmel. Puyol pedig hiába öreg, lassú, amivel mindenki példálózik, nem jelenti hogy nem lehet számolni vele. Sosem volt egy gyorsvonat, de a kiváló helyezkedésével ezt tudja kompenzálni. Maldini még 36 évesen is top védőnek számított, a Kapitányra is lehet még számítani, ahogy ezt Tata is teszi. Nem rá építeni a védelmet, de lehet vele számolni.
Forca Barca!!!!
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.08.18. 13:46:48

pezZy írta:...
Megint a tipikus sablonszöveg, ha nem tudja valaki megindokolni az állítását: "akik ott vannak értenek hozzá, jobban látják". Biztos értettek hozzá, amikor Ibra-t, Csigát, stb. idehozták. :roll: Sajnos tévedni emberi szokás és aki vakon bólogat a klub minden döntésére az birka.
Sakho csak egy példa, de én is fogadnék rá,. hogy megint [auto_cenzúra] lesz a védelem miatt. A vak is látja, hogy hiányzik egy ember. Sakho pedig jóval többet tud egyelőre, mint Bartra és Puyolnál is jobb megoldás, de ezt már leírtam. Egyébként Xavi meg Iniesta nem szokott havonta megsérülni. :roll: Valahol ennek jelnek kellene lennie Puyi felé, hogy eljárt felette az idő.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2041
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2013.08.18. 13:21:02

Azért azt furcsállom, hogy a középpályán ahol Xavi Iniesta Fabregas van Busival és Songgal kiegészülve, ott Sergi Roberto mellett Jonathant is marasztalja Tata, hogy tetszik neki a játéka. Ennek örülök, mert jó játékos és itt örültem hogy Martino a bővebb keretet preferálja. Ehhez képest a védelemben, ahol tavaly is gondok voltak és tényleg nem állunk jól egy 60-70 meccses szezonra készülve, oda nem akar új embert. Most kéne hozni egy fiatal jó védőt, Sakho erre tökéletes, hogy addig szokjon bele a csapatba amíg Puyol is itt van. Ne akkor mikor hirtelen kell a mélyvízbe dobni. Miért kell megvárni amíg létszükséglet az igazolás? most még nem az, de nagyon hasznos lenne. És jövőre koncentrálhatnánk a kapuskérdésre.
Kép
Avatar
pezZy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2010.09.29. 18:34:43
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2013.08.18. 12:51:07

connor írta:
pezZy írta:...
Ők is megsérülhetnek, de nem az a tendencia, hogy játszanak 1 hónapot és megsérülnek 3 hónapra, játszanak 1 hónapot majd megint megsérülnek 3 hónapra (vagy többre)... :roll:
Puyol-t egyébként úgy etette meg Di María, és úgy lökte fel egy tini milanos (talán Niang), hogy rossz volt nézni. 35 éves, az utóbbi 2-3 évben többet volt sérült, mint egészséges.
Lehet, hogy pluszt ad, ha pályán van, de egy 23-25 éves játékos jóval nagyobb teherbírású, gyorsabb reflexekkel, erősebb fizikummal rendelkezik. Bartra-nak pedig még először tapasztalatot kellene gyűjteni- ami Sakho-nak már van. Egyébként sem Bartra helyére érkezne Sakho. Mivel a rotáció ismert technika még nálunk is, a sérülések pedig biztosra vehetőek, jutna lehetőség Bartra-nak is. Legfeljebb nem a BL-ben, ami nem feltétlen baj.

Akármennyibe fogadnék veled, ha jönne Shako semmivel nem lennénk előrébb védelmileg. Az tény, hogy "ha" sérülés van, akkor 1-el több emberhez lehet nyúlni. De akkor könyörgöm, vásárolni kéne mindig +1 embert, mi van, ha Xavi meg Iniesta is sérült ???

Nem így kell neki menni, egy szezonnak.. Egyébként a Di maria tipikus esete annak, hogy nem a védelem miatt kaptuk a gólt. Mi támadtunk a Real térfelén, és kivágtál előre a labdát, amivel Mari sptintelt 1v1-be puyolra. Soha nem tudjuk meg, hogy más védő szerelte volna-e...

De vállalom, lehet [auto_cenzúra] vagyok, mer bízom a saját játékosaimban.. És vitázhatunk itt, hidd el a vezetők jobban látják és tudjak, kell-e védő vagy nem.. Semmi kedvem egy Luist vagy Shakot nézni ebben a csapatban..

Nem kellene így túlpörögni az új közeges szöveget. nagyon sokan dobálóznak ezzel a fórumon. Van alapja, de korántsem olyan meghatározó mint ahogy itt előadod. Megszámolni nem lehet hány játékos produkál remek szezon az első évében, sőt nem csak játékos edző. Ennyi erővel akkor Martino pocsék megoldás, mert még Európában sem dolgozott, de őt védjük nem ? :roll: Egyszer gondolkodnátok el azon amiket írtok.

Az igaz, hogy az egész védelem rosszul volt tavaly felépítve, ezért is buktunk, de csinálhatunk akármit a rögzített helyzeteknél, ha 175 cm alatti törpék rohangálnak a 180-190 körüli csatárok körül. :roll:
Kép
"El fogom feledtetni velük a vereség ízét, ám jól az eszükbe vésem, hogy mindig küzdeniük kell. Én vagyok a vezető, ők követnek engem, együtt pedig sikeresek leszünk…”

Culé per sempre!!
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.08.18. 00:38:33

Sipi24 írta:Ha az ellenfél térfelén letámadnak és labdát szereznek Messiék akkor nagy bajok nem lehetnek, a labdát meg 70-80 %-ban tudják birtokolni. Itt egy a lényeg, hogy az ellenfél meglegyen fogva a saját térfelén és ne nagyon tudjon átjönni a mi térfelünkre. Ha esetleg úgy lesz mint az előző szezonba, hogy nem lesz agresszív letámadás (amit kétlek) akkor jöhet bármilyen védő, ugyanúgy kapni fogjuk a gólokat.
Viszont lehet nálunk 99%-ban a labda, ha a maradék 1%-ban az ellenfél lő két szögletet és egy szabadot, amiből összehoznak 2 gólt. :roll:
Sipi24
Jugador del Barça
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2012.08.20. 08:05:32
Tartózkodási hely: Kunmadaras

2013.08.18. 00:35:33

Ha az ellenfél térfelén letámadnak és labdát szereznek Messiék akkor nagy bajok nem lehetnek, a labdát meg 70-80 %-ban tudják birtokolni. Itt egy a lényeg, hogy az ellenfél meglegyen fogva a saját térfelén és ne nagyon tudjon átjönni a mi térfelünkre. Ha esetleg úgy lesz mint az előző szezonba, hogy nem lesz agresszív letámadás (amit kétlek) akkor jöhet bármilyen védő, ugyanúgy kapni fogjuk a gólokat.
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.08.18. 00:34:45

pezZy írta:...
Ők is megsérülhetnek, de nem az a tendencia, hogy játszanak 1 hónapot és megsérülnek 3 hónapra, játszanak 1 hónapot majd megint megsérülnek 3 hónapra (vagy többre)... :roll:
Puyol-t egyébként úgy etette meg Di María, és úgy lökte fel egy tini milanos (talán Niang), hogy rossz volt nézni. 35 éves, az utóbbi 2-3 évben többet volt sérült, mint egészséges.
Lehet, hogy pluszt ad, ha pályán van, de egy 23-25 éves játékos jóval nagyobb teherbírású, gyorsabb reflexekkel, erősebb fizikummal rendelkezik. Bartra-nak pedig még először tapasztalatot kellene gyűjteni- ami Sakho-nak már van. Egyébként sem Bartra helyére érkezne Sakho. Mivel a rotáció ismert technika még nálunk is, a sérülések pedig biztosra vehetőek, jutna lehetőség Bartra-nak is. Legfeljebb nem a BL-ben, ami nem feltétlen baj.

Nem kellene így túlpörögni az új közeges szöveget. nagyon sokan dobálóznak ezzel a fórumon. Van alapja, de korántsem olyan meghatározó mint ahogy itt előadod. Megszámolni nem lehet hány játékos produkál remek szezon az első évében, sőt nem csak játékos edző. Ennyi erővel akkor Martino pocsék megoldás, mert még Európában sem dolgozott, de őt védjük nem ? :roll: Egyszer gondolkodnátok el azon amiket írtok.

Az igaz, hogy az egész védelem rosszul volt tavaly felépítve, ezért is buktunk, de csinálhatunk akármit a rögzített helyzeteknél, ha 175 cm alatti törpék rohangálnak a 180-190 körüli csatárok körül. :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára connor 2013.08.18. 00:37:26-kor.
Avatar
pezZy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2010.09.29. 18:34:43
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2013.08.18. 00:20:54

connor írta:
pezZy írta:...
És ti komolyan azt hiszitek, hogy idén varázsütésre nem fognak megsérülni a védőink? Pláne Puyol. :roll:
A felkészülési időszakunk mindenről szólt, csak az edzésről nem. Pláne úgy, hogy július legvégére lett edzőnk - olyan amilyen.
Puyol pedig még ha egészséges akkor sem fog bírni heti 2 meccset, az erősebb ellenfelek csatárai pedig úgy etetik meg szegény öreget ahogy nem szégyellik. Már tavaly is ez volt - aki követte a meccseket tudja.
Mascherano tökéletes megoldás LENNE, ha legalább még egy magas, jól fejelő védőnk lenne valamelyik szélen, mint pl. Abidal volt. Ha pedig hozzáteszem, hogy Alba a támadásokat jobban segíti, mint a védekezést... :roll: Így viszont Mascherano alacsony termete miatt inkább Achilles sarka a védelemnek mint erőssége. Abszolút rossz megoldás. Vagy akkor Alba helyére kellene valaki...
Bartra-nak pedig első sorban idén a kicsik ellen kellene tapasztalatot gyűjteni és nem a tavalyihoz hasonló 4-0-ás meg 3-0-ás zakókra beállnia.
Tehát itt nem egy 5. védőről lenne szó, hanem egy kezdőemberről, Piqué mellé. És lehet fikázni Sakho-t, Agger-t vagy Luiz-t, de egytől egyig jobb megoldások a fenti 3-nál. Nem is beszélve az olyan marhaságoktól, mint Adriano vagy Song...
Mitől lenne jobb megoldás ? Ezt nem tudhatod. Vagy tán ők nem sérülhetnek meg? Nem akkor nagy baj ez, ha nem jön védő. Nem gondolom, hogy egy BL győzelem 1 védőn múlik. Főleg nem ilyen neveken. Puyol - Shako. Óriási különbség van kettőjük közt. Hiába lassabb Puyol, 100* többet ér a csapatban.

ha Silva mozdítható lett volna, őt tényleg érdemes lett volna elhozni. Tapasztalt és vezéregyéniség. De egy 23 és egy 25 éves minek ?

Mivel jobb Shako Bartranál? Ha jönne valamelyik , ezer millió gonddal kéne a foci mellet küzdeniük. Nyelvet nem ismerik, új közeg, és már holnap bajnoki rajt. Már tényleg felesleges egy védő. Azzal kell gazdálkodni, ami van. Nem azon gondolkozni, hogy lehet megsérül a 4-ből 3-om...

Hozzá teszem tavaly az egész rendszer miatt volt nehéz a védekezés..

Ha nézted a meccseket láthattad, milyen könnyen jöttek át a középpályán, és akkor lehet itt 3 David Luiz is.
Kép
"El fogom feledtetni velük a vereség ízét, ám jól az eszükbe vésem, hogy mindig küzdeniük kell. Én vagyok a vezető, ők követnek engem, együtt pedig sikeresek leszünk…”

Culé per sempre!!
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.08.18. 00:13:13

pezZy írta:...
És ti komolyan azt hiszitek, hogy idén varázsütésre nem fognak megsérülni a védőink? Pláne Puyol. :roll:
A felkészülési időszakunk mindenről szólt, csak az edzésről nem. Pláne úgy, hogy július legvégére lett edzőnk - olyan amilyen.
Puyol pedig még ha egészséges akkor sem fog bírni heti 2 meccset, az erősebb ellenfelek csatárai pedig úgy etetik meg szegény öreget ahogy nem szégyellik. Már tavaly is ez volt - aki követte a meccseket tudja.
Mascherano tökéletes megoldás LENNE, ha legalább még egy magas, jól fejelő védőnk lenne valamelyik szélen, mint pl. Abidal volt. Ha pedig hozzáteszem, hogy Alba a támadásokat jobban segíti, mint a védekezést... :roll: Így viszont Mascherano alacsony termete miatt inkább Achilles sarka a védelemnek mint erőssége. Abszolút rossz megoldás. Vagy akkor Alba helyére kellene valaki...
Bartra-nak pedig első sorban idén a kicsik ellen kellene tapasztalatot gyűjteni és nem a tavalyihoz hasonló 4-0-ás meg 3-0-ás zakókra beállnia.
Tehát itt nem egy 5. védőről lenne szó, hanem egy kezdőemberről, Piqué mellé. És lehet fikázni Sakho-t, Agger-t vagy Luiz-t, de egytől egyig jobb megoldások a fenti 3-nál. Nem is beszélve az olyan marhaságoktól, mint Adriano vagy Song...
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2013.08.17. 23:54:00

pezZy írta:
Chino írta:Lehet, hogy túlmisztifikálom a dolgot, de lehet hogy Tata azért várja ennyire Puyolt (nem egy nyilatkozatában kiemelte), mert úgy véli hatalmas mentális erőt tud biztosítani a csapatanak. Azért a vak is látta Piqué mennyivel jobb teljesítményt nyújt a kapitány mellett, mint pl. Mascheranoval párban. A sérüléshullám pedig ugyanúgy végigcsaphat a Realon is, ők pedig pláne kevesen vannak. Lehet hogy minőségbe nagyon jók, de 2 helyre vannak hárman akiből egy most is sülyos sérüléssel küszködik és Pepenek is van gondja.( nemcsak fejben :D)
Ez teljesen így van. Pont most jutottam a Graham Hunter Barca című könyvbe a furcsa páros részhez (Ami Puyol és Piqueről szól.) Amint elolvastam egyértelművé vált, Pique miért jobb Puyol mellett.

Egy rész kiemelnék, ha nem gond. Atelic Bilbao elleni meccs volt, Puyol csak a cserepadon, a Katedrális népe a barca fejét kívánta. Nagyon ment a Bilbao és ezért bejött Puyi. Pique így fogadta: " Francba, Puyí, épp ideje volt, már kezdtél hiányozni".
Puyol azonban nem ismerte a tréfát, és ráförmed Piquere. "Maradj már Geri, koncentrálj inkább a francos játékra".

Na ezért más Pique Puyi mellet, ha nincs Puyi, Pique hajlamosabb elkalandozni.
Én is olvastam a könyvet, ez valóban így van! Teljesen kiegészitik egymást a védelemben.A könyvet pedig mindenkinek ajánlom, mert nagyon jó!
Avatar
pezZy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2010.09.29. 18:34:43
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2013.08.17. 23:16:43

Chino írta:Lehet, hogy túlmisztifikálom a dolgot, de lehet hogy Tata azért várja ennyire Puyolt (nem egy nyilatkozatában kiemelte), mert úgy véli hatalmas mentális erőt tud biztosítani a csapatanak. Azért a vak is látta Piqué mennyivel jobb teljesítményt nyújt a kapitány mellett, mint pl. Mascheranoval párban. A sérüléshullám pedig ugyanúgy végigcsaphat a Realon is, ők pedig pláne kevesen vannak. Lehet hogy minőségbe nagyon jók, de 2 helyre vannak hárman akiből egy most is sülyos sérüléssel küszködik és Pepenek is van gondja.( nemcsak fejben :D)
Ez teljesen így van. Pont most jutottam a Graham Hunter Barca című könyvbe a furcsa páros részhez (Ami Puyol és Piqueről szól.) Amint elolvastam egyértelművé vált, Pique miért jobb Puyol mellett.

Egy rész kiemelnék, ha nem gond. Atelic Bilbao elleni meccs volt, Puyol csak a cserepadon, a Katedrális népe a barca fejét kívánta. Nagyon ment a Bilbao és ezért bejött Puyi. Pique így fogadta: " Francba, Puyí, épp ideje volt, már kezdtél hiányozni".
Puyol azonban nem ismerte a tréfát, és ráförmed Piquere. "Maradj már Geri, koncentrálj inkább a francos játékra".

Na ezért más Pique Puyi mellet, ha nincs Puyi, Pique hajlamosabb elkalandozni.
Kép
"El fogom feledtetni velük a vereség ízét, ám jól az eszükbe vésem, hogy mindig küzdeniük kell. Én vagyok a vezető, ők követnek engem, együtt pedig sikeresek leszünk…”

Culé per sempre!!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.08.17. 23:14:51

nekem tisztán úgy van meg, hogy az utazó keretbe se 18-an vannak, hanem a meccs előtt egy órával lett leszűkítve 18-ra.

például ez az utazó keretünk volt a szpartak elleni idegenbelire :
Valdés, Pinto, Alves, Piqué, Fàbregas, Puyol, Xavi, Villa, Iniesta, Messi, Jonathan dos Santos, Mascherano, Sergio Busquets, Pedro, Jordi Alba, Montoya, Song, Tello, Oier, Sergi Roberto, Deulofeu.

ez is például 21 fő.

de a hazai meccseknél sem volt szokás akkor eddig, hogy már több mint egy nappal a meccs előtt tudjuk a 18 főt, aki ott lesz a kezdőben és a padon.

mindegy, igazából nem lényeges, csak mintha eddig nem így lett volna.
Avatar
pezZy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2010.09.29. 18:34:43
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2013.08.17. 23:10:57

S.Agüero írta:
Én sokkal nyugodtabb leszek, ha Puyol lelsz a védelembe, mint hogy vennénk egy méregdrága védőt.
Ennyi erővel soha az életben ne vegyünk védőt, hiszen nem biztos, hogy beválik.


Egyáltalán nem ezt mondtam, meg a vezetőség se ezt mondja. De amíg van egy Puyol, Batrta, Mascherano, Pique belső 4-es, addig minek egy 5. ? Aki még nem is lenne akora előre lépés, hanem vagy igen vagy nem. Tényleg felesleges. Télen már okosabbak leszünk. Ha Mascherano hozza azt, amit tudott és Pique is, akkor lesz 2 minőségi cserénk belsővédő posztra.
Kép
"El fogom feledtetni velük a vereség ízét, ám jól az eszükbe vésem, hogy mindig küzdeniük kell. Én vagyok a vezető, ők követnek engem, együtt pedig sikeresek leszünk…”

Culé per sempre!!
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2013.08.17. 22:41:23

shutterisland írta:csak nekem fura, hogy már ma délután megvolt a 18-as meccskeret ?

ha jól rémlik, tito és pep esetében a meccs előtt nagyjából egy órával lett kihirdetve a kezdő 11 és a 7 csere, és akkor esett ki a maradék néhány ember, aki nem lesz nevezve a meccsre.
Ha emlékezetem nem csal, 18-as keretet csak az idegenbeli meccsekre hirdettek eddig. A hazai meccsekre nem volt keret hirdetés és csak a meccs előtt derült ki hogy ki ül majd a lelátón.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7511
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.08.17. 22:22:11

Lehet, hogy túlmisztifikálom a dolgot, de lehet hogy Tata azért várja ennyire Puyolt (nem egy nyilatkozatában kiemelte), mert úgy véli hatalmas mentális erőt tud biztosítani a csapatanak. Azért a vak is látta Piqué mennyivel jobb teljesítményt nyújt a kapitány mellett, mint pl. Mascheranoval párban. A sérüléshullám pedig ugyanúgy végigcsaphat a Realon is, ők pedig pláne kevesen vannak. Lehet hogy minőségbe nagyon jók, de 2 helyre vannak hárman akiből egy most is sülyos sérüléssel küszködik és Pepenek is van gondja.( nemcsak fejben :D)
Forca Barca!!!!
Lezárt