Tanulószoba

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.08. 13:02:11

Hát megint jól behúztak a csőbe ezzel a törivel... A közepek, amiket csináltam pár hete, nevetségesen könnyűek voltak, félóra alatt majdnem maxpontosra írtam meg mindegyiket, úgyhogy lehet, hogy fent is rájöttek, hogy ez így nem jó... :lol:
Az EU-s elég szívós volt.
Ja, meg az egyetemes esszé az ENSZ-szel meg a kora középkori gazdasággal... :lol:
http://eduline.hu/erettsegi_felveteli/2 ... odi_3ESRHK
Meg se nézem...

Barcaman, majd írj, kíváncsi vagyok, mennyire volt nehéz az emelt... :D
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.05.07. 23:55:41

davi10 írta:Írásban gyökvonás
Ezt már másodszor írod le, úh nagyon kíváncsi lettem, h milyen suliban volt nálatok ez a tanterv része? Mert nekem emelt matekon sem sikerült összefutni ezzel (érdekességképpen talán meg lett említve), úh annyira nem érzem ezt az alaptanterv kardinális részének.

Amúgy én a természettudományos oktatás kapcsán azt érzem az egész probléma gyökerének, hogy a közoktatás mindenképpen valamiféle elméleti alapot akar nyújtani a felsőoktatáshoz, szinte mindenből. Pedig jó ha az 1%-át meg tudják tanítani annak ezeknek a tárgyaknak a keretében (faktokon kívül), amit majd mondjuk egy fizikustól, orvostól kérni fognak az egyetemen. De addig is szívatják velük azokat, akik semmit nem akarnak kezdeni ezzel az egésszel. Persze a másik fele meg az, ami egy korábbi beszélgetésben is előkerült, h nem lehet 14-16 évesekkel eldöntetni, h neki mire lesz szükséges az egyetemen, amikor sokan még 20 évesen sem tudják, h hol akarnak továbbtanulni. És én pont erre a problémára nyújtott tüneti kezelésnek érzem a 9-10.es TT tárgyakat. "Nem tudod még, hova mész, de vmit tanítanunk kell neked, tanulj hát mindent"
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2560
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2013.05.07. 23:31:38

davi10 írta:...
Részemről annyi, hogy sokkal gyakorlatiasabbá tenném az oktatást. Minden elméleti, pedig az élet nem az elméleti síkon játszódik. Sok ember egy szöget nem bír beverni a falba, de úgy nyomja a bonyolultnál bonyolultabb függvényeket, hogy ihaj. Viszont ha magára borítja a forró olajat, számolgathat, hogy százados értékre pontosan hány %-a égett össze a testének, mintsem hívjon egy mentőt magához és elkezdje ellátni magát... Rengeteg ember egy kérvényt nem tud írni, egy borítékot nem tud megcímezni vagy egy csekket nem tud kitölteni. Fogalma sincs az adózásról, fogalma sincs az elsősegélyről, hacsak nem jogsizott valamit, rengeteg hétköznapi ismeretanyagot nem tanulnak meg, de hogy a kumma protonok meg elektronok hogy szaladgálnak a világban, az rendkívül szükséges...

Értem én, hogy nem érdeke a világ vezető elitjének, hogy értlmes emberek nőjenek fel, a cél, hogy "another brick in the wall" személyeket dobáljon ki az oktatás futószalagja, de azért mégis... Egy kis barkácstan vagy háztartástan elkélne, amellett, hogy a szakmai oktatás színvonalát ha nem is a régi szintjére, de valami ahhoz közelítő határra vissza kellene állítani. Bár várhatja is ezeket itt valaki...
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6753
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.07. 23:21:12

Najó lezárva a vitát még annyit hozzáfűznék, egyetértek, kell egy bizonyos szintű alap műveltség mindenkinek.

DE ezt a fogalmat túlságosan kitágították mára. Amit tanítanak a gimnáziumban az az alapműveltség?
Csak pár példa:
-Szabad szemmel nem látható állatok idegrendszere és működése - véleményem szerint fölösleges (és a biológia az amit egyáltalán nem értek. Ahhoz, hogy valaki fogorvos legyen, miért kéne tudnia a madarak tollazatának a felépítését pl.?)

-Írásban gyökvonás
-Kémia, Fizika teljesen túlzásba van víve.
-Lehet ezzel sokan nem értetek egyet, de én a magam részéről a nem erre szakosodott gimikben eltörölném a rajz meg az ének oktatást

Egyenlőre így negyed 12-kor ennyi jutott eszembe.

Részemről ennyi, nem kívánok komolyabb vitába bonyolódni, ha nem kapok ismét egy provokatív választ, akkor nem tervezem, hogy hozzászóljak ismét a témához.
Az érettségizőknek meg én is sok sikert kívánok!
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2013.05.07. 21:38:34

sjd írta:
MichaaBee írta:A dilemma inkább az, hogy van-e rá szükség, mert ha feltétlen kellene, akkor meg tudnám csinálni normálisan. A helyzet az, hogy valami gazdaságira mennék, de emelt matek csak alkalmazottra vagy gazdaságelemzőre kellene, GM-en és PSZ-en viszont elfogadják a közepet is, a német emeltet pedig sokkal könnyebben le tudnám tenni, mint a matek emeltet.
Én magának a dilemmának a lényegét nem értem, leírtad, h sem a képzéshez, sem a pontokhoz nincs szükséged rá, amennyiben nem alkalmazottra v gazdaságelemzőre mész. Azt döntsd el, h oda akarsz-e menni és meg is van oldva a probléma, ezen nagyon nincs mit agyalni :)
Részben igen, de bizonytalan vagyok az emelt matekosok miatt, mert a ponthatár ugye hasonlóanmagas mindegyik, emelt matekkal pedig elég necces a dolog, míg emelt némettel valószínűleg sima lenne. Ergo ha az emelt matek olyan lenne, hogy amiatt nem lenne meg az állami hely, akkor könnyebben döntenék mondjuk PSz mellett. :)

Egyébként még hónapokkal ezelőtt pü-ben írtad, hogy segítenél GM-ből kikupálnom magam, ez nincs még elfelejtve és ezúton is köszönöm, csak nem volt még rá érkezésem válaszolni. :D
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.05.07. 20:51:48

MichaaBee írta:A dilemma inkább az, hogy van-e rá szükség, mert ha feltétlen kellene, akkor meg tudnám csinálni normálisan. A helyzet az, hogy valami gazdaságira mennék, de emelt matek csak alkalmazottra vagy gazdaságelemzőre kellene, GM-en és PSZ-en viszont elfogadják a közepet is, a német emeltet pedig sokkal könnyebben le tudnám tenni, mint a matek emeltet.
Én magának a dilemmának a lényegét nem értem, leírtad, h sem a képzéshez, sem a pontokhoz nincs szükséged rá, amennyiben nem alkalmazottra v gazdaságelemzőre mész. Azt döntsd el, h oda akarsz-e menni és meg is van oldva a probléma, ezen nagyon nincs mit agyalni :)
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2013.05.07. 20:43:38

Gareth Tello írta:
MichaaBee írta:Mindenesetre örülök, hogy a közép matekot így szidják, hátha jövőre könnyebb lesz. :) Egyébként aki volt emelten az tudna írni róla valamit? Még mindig azon vacillálok, hogy menjek-e emeltre... :?
Ha jársz matek faktra, és nem vagy totál hülye a matekhoz (nem hiszem, hogy az lennél), akkor szerintem nem vészes, az alapján, amit emeltező osztálytársaim meséltek róla. (Csak az a csaj tartotta **** nehéznek, akinek egyébként is annyi esze van, mint egy talicskának.)
Három évig tanultam heti 5 órában emelt szinten a matekot, jövőre lesz a negyedik, minden évben ötös voltam belőle, szóval hülye sem vagyok hozzá. A dilemma inkább az, hogy van-e rá szükség, mert ha feltétlen kellene, akkor meg tudnám csinálni normálisan. A helyzet az, hogy valami gazdaságira mennék, de emelt matek csak alkalmazottra vagy gazdaságelemzőre kellene, GM-en és PSZ-en viszont elfogadják a közepet is, a német emeltet pedig sokkal könnyebben le tudnám tenni, mint a matek emeltet.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.07. 20:08:03

MichaaBee írta:Mindenesetre örülök, hogy a közép matekot így szidják, hátha jövőre könnyebb lesz. :) Egyébként aki volt emelten az tudna írni róla valamit? Még mindig azon vacillálok, hogy menjek-e emeltre... :?
Ha jársz matek faktra, és nem vagy totál hülye a matekhoz (nem hiszem, hogy az lennél), akkor szerintem nem vészes, az alapján, amit emeltező osztálytársaim meséltek róla. (Csak az a csaj tartotta **** nehéznek, akinek egyébként is annyi esze van, mint egy talicskának.)
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2013.05.07. 20:02:18

Barcaman1993 írta: Ha q=1, akkor azt jelenti, hogy a sorozat minden tagja ugyanaz. Na mármost, akkor az nem mértani sorozat, hanem egy sima számsorozat.
De a q=1 az ugyanolyan mértani sorozat, mint a többi, csak a q nem 2, 1/2 meg 1/3, hanem 1. :D Így konstans sorozatot kapunk, ami egyszerre számtani és mértani sorozat is, ha számtani, akkor d=0, ha mértani, akkor q=1.

Mindenesetre örülök, hogy a közép matekot így szidják, hátha jövőre könnyebb lesz. :) Egyébként aki volt emelten az tudna írni róla valamit? Még mindig azon vacillálok, hogy menjek-e emeltre... :?
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.05.07. 20:00:27

Gareth Tello írta:
Holnap sok sikert a töri emelthez! :)
Fogtok kapni egy náci Németország esszét, meg Klebelsberg reformjait az oktatásban, ezt érzem. :D
Kösz szépen, neked (nektek) meg a középhez. Klébelsberg októberben volt... Marha jó esszétémákat lőttek ki az őszi "fordulóban".
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.05.07. 19:49:02

Barcaman1993 írta:Minden elvesztett pont fáj. :oops:
Amúgy ismerős az érzés, ahogy ülök az emelt matek felett és azon gondolkozom, h "ha ezt most meg tudnám oldani, felvennének államira"
Mondjuk végső soron szeretett és mélyen tisztelt kormányunk keretszámainak hála még úgy sem vettek volna fel, de tényleg idegesítő dolog.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.07. 19:43:31

Barcaman1993 írta:Minden elvesztett pont fáj. :oops:
Ahogy nekem is, éppen ezért meg se néztem a megoldásokat, nem akarok még idegesebb lenni. :D De például ezt a sorozatosat én is buktam szerintem.

Holnap sok sikert a töri emelthez! :)
Fogtok kapni egy náci Németország esszét, meg Klebelsberg reformjait az oktatásban, ezt érzem. :D
Avatar
Tarsi88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2013.02.01. 17:14:06

2013.05.07. 16:46:12

Ha már alapműveltségről van szó én bizony kötelezővé tennék középiskolában egy alap szintű KRESZ oktatást is.

Szerk. Így gyorsan végigfutva nem volt vészes a matek. Így jó pár matekozás nélküli év után is olyan 90% körüli eredményem lett volna, bár tény a tavalyinál nehezebb.
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.05.07. 16:40:34

sjd írta: Miért is?
Ha meg van adva egy mértani sorozat, amelynél q=1, akkor az egy mértani sorozat, amelynél q=1. Ha látsz egy olyan számsort, h 5, 5, 5, 5, 5, akkor el lehet gondolkodni, h ez most számtani v mértani, de ha egyszer a feladatban le van írva, h mértani sorozatról van szó, akkor utólag nincs értelme ilyeneket kitalálni.
Igazad van, csak bosszant a dolog piszkosul. Erről érettségi előtt nem volt szó. :D Minden elvesztett pont fáj. :oops:
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.05.07. 16:33:58

Barcaman1993 írta: Ha q=1, akkor azt jelenti, hogy a sorozat minden tagja ugyanaz. Na mármost, akkor az nem mértani sorozat, hanem egy sima számsorozat.
Miért is?
Ha meg van adva egy mértani sorozat, amelynél q=1, akkor az egy mértani sorozat, amelynél q=1. Ha látsz egy olyan számsort, h 5, 5, 5, 5, 5, akkor el lehet gondolkodni, h ez most számtani v mértani, de ha egyszer a feladatban le van írva, h mértani sorozatról van szó, akkor utólag nincs értelme ilyeneket kitalálni.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.05.07. 16:01:26

sjd írta:Nyilván a megoldóképletben q nem lehet egyenlő eggyel, mert akkor a nevező 0. De mint mondtam, az ilyennél egyáltalán nincs szükség a megoldóképletre.
A másik meg, h attól még h értelmetlen, még létezik q=1-es mértani sorozat. Gondolom akkor sem hülyézted le a tanárod, amikor a 0 fokos szöget és a többi hasonlóan értelmetlen dolgot tanultátok :wink:
Nem hülyéztem le senkit, csak ezen pár pontom elment. Másrészt, had vitatkozzak veled tovább. Ha q=1, akkor azt jelenti, hogy a sorozat minden tagja ugyanaz. Na mármost, akkor az nem mértani sorozat, hanem egy sima számsorozat. Na mindegy, csak bosszant az egész, hogy ilyen hülyeségen ment el pár pontom...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.05.07. 15:03:35

Barcaman1993 írta: Azzal végződik, hogy q nem lehet =1-gyel. Ez gáz...
Nyilván a megoldóképletben q nem lehet egyenlő eggyel, mert akkor a nevező 0. De mint mondtam, az ilyennél egyáltalán nincs szükség a megoldóképletre.
A másik meg, h attól még h értelmetlen, még létezik q=1-es mértani sorozat. Gondolom akkor sem hülyézted le a tanárod, amikor a 0 fokos szöget és a többi hasonlóan értelmetlen dolgot tanultátok :wink:

btw ha már úgyis oktatáspolitikánál tartunk, én ezt a matekoktatásban mindig is utáltam (sőt, most is utálom, mert az egyetemen is ezt csinálják), h az idő 99%-át arra használták fel, h begyakoroltassanak veled bizonyos megoldási módszereket, aztán a vizsgában/dolgozatban direkt a kivételt kérik számon vagy valamilyen "think out of the box" megoldási módszert, mint a fentinél. Amivel semmi baj nem lenne, ha az ilyen logika, gondolkodás kifejlesztésére egyáltalán fordítanának valami időt. De ezek jellemzően olyan dolgok, amiket egy elejtett félmondatban hallhattál órán (jó esetben, és nem magadtól kell rájönnöd)
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.05.07. 14:42:22

sjd írta: ha q=1, akkor mire kell a megoldóképlet? n x a1, ahogy ő is csinálta, oszt' csókolom :wink: (btw az is Degecről származott, aki ezt a feladatot kitalálta)
Ez az... Csak a megoldóképlettel nem jön ki. Másrészt milyen mértani sorozat az olyan, ahol a q=1. Ez olyan mintha a számtani sorozatnál d=0-val. Teljesen értelmetlen az egész, másrészt erre sztem vagy 2 pontot tuti levon a tanár, ha így lesz a hivatalos megoldókulcsban is. Meg tudom mutatni a füzetemet, ahol a tanár levezette a mértani sorozatok megoldóképletét. Azzal végződik, hogy q nem lehet =1-gyel. Ez gáz...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.05.07. 14:14:02

[quote="Barcaman1993"][/quote]
ha q=1, akkor mire kell a megoldóképlet? n x a1, ahogy ő is csinálta, oszt' csókolom :wink: (btw az is Degecről származott, aki ezt a feladatot kitalálta)
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.05.07. 14:03:29

http://eduline.hu/erettsegi_felveteli/2 ... res_Z29XZJ

Csak én gondolom, hogy a 13.b-nek nem jó a megoldása? Ugyanúgy be kell helyettesíteni az egyenletbe, mint a 215-ös megoldásúnál. Akkor pedig a nevezőbe 0 kerül és értelmetlen az egész. Mikor tanultuk, akkor a füzetbe is azt írtuk, hogy a q nem lehet 1, mert az történik, amit már le is írtam. Ráadásul, ha a q=1, akkor aztán hatalmas sorozatról lehet beszélni...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.07. 13:57:03

Na ez érdekes volt.
Az első résszel nem voltak különösebb problémáim, bár pár hibát tuti elkövettem figyelmetlenségből, 25-26-ra saccolom.
A másodiknál ideges lettem, az a sorozatos cucc nem volt a legjobb, ott garantáltan vesztettem pontokat, a többi 12 pontos ment, a B résznél meg a 17-est hagytam ki. Szerencsére sok valószínűség meg statisztikai jellegű feladat volt, és a függvények is csak a rövid részben hágták fel az agyamat. :lol:
Azért egy ötösnek örülnék, nem mintha olyan sokat számítana.
soadroli írta: :shock: Irigylem a problémáid :lol: Ha meg lesz a kettes, kb orálisan elégítem ki magam, hogy szépen mondjam :mrgreen: :mrgreen:
:lol: :lol:
Meglesz a hármas, én tudom. :)
recrea írta:Pénzügyi alapismeretek (egyik sem lesz nehezebb, mint a sinus tétel)

Életmód

Környezetvédelem

Gyakorlati (!) marketing

Karrier-tanácsadás

Nyelv

Technika

Nyelvtan
1. Volt, kár, hogy a tanár csak tanárnak képzelte magát, valójában annyira tudott tanítani, mint én.
2. Bioszon, projekthéten volt.
3. Angolon, németen, bioszon, projekthéten volt.
4. He?
5. Bevallom, ilyen nem volt.
6. Angol pipa, német pipa, a kínait meg hagyjuk...
7. Gép, net volt, a többi nem igazán.
8. Volt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gareth Tello 2013.05.07. 16:39:17-kor.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5220
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2013.05.07. 13:50:49

Barcaman1993 írta: Az nem gyenge. :D Viccet félretéve. 93% volt a cél a tavalyi ponthatárokhoz. Szóval nekem ahhoz képest kell mérni. :wink:
Hát gratula neked, mindig is szerettem volna jó matekos lenni, de ez van, hozzá szoktam, hogy imádkozni kell a kettesért :D A törire hogy készülsz? A tételeket nézegeted?
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.05.07. 13:48:21

soadroli írta: :shock: Irigylem a problémáid :lol: Ha meg lesz a kettes, kb orálisan elégítem ki magam, hogy szépen mondjam :mrgreen: :mrgreen:
Az nem gyenge. :D Viccet félretéve. 93% volt a cél a tavalyi ponthatárokhoz. Szóval nekem ahhoz képest kell mérni. :wink:
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5220
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2013.05.07. 13:44:03

Barcaman1993 írta:olyan 85-90 köré érzem. Ez kevés, jobb is lehetett volna.
Közben megvannak a megoldások... 89-90 pont, a tanár jóindulatától függ. Az utolsón ment el a pontjaim nagy része...
:shock: Irigylem a problémáid :lol: Ha meg lesz a kettes, kb orálisan elégítem ki magam, hogy szépen mondjam :mrgreen: :mrgreen:
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.05.07. 11:52:33

Na matek is letudva. Azt meg kell hagyni jól kicsesztek velünk. Az első rész kapásból nehéz volt. Arra számítottam, hogy 30/30-at produkálok belőle, de néhány pont sajnos elcsúszott rajta. Aztán a második rész megint csodálatos volt. A 12 pontosakkal nem volt probléma, lazán ment. A bajok a 17-eseknél jöttek. 16-ost kapásból kihagytam, mert a gráfos "a" része még ment volna, de a többi... Ilyen nem szokott lenni. A 17-essel nem volt gond, az piti volt. Aztán jött a 18-as... Ott is a test számításaival egyáltalán nem volt gond. De persze ismét felbukkant a valószínűségszámítás... Ráadásul 8 pontot ért, abból, ha 1-2 pontot kapok már jó vagyok. Ha adnak egy normális feladatot a 2 kemény helyett, akkor ez bőven 90 fölött lehetett volna. Így olyan 85-90 köré érzem. Ez kevés, jobb is lehetett volna.

Közben megvannak a megoldások... 89-90 pont, a tanár jóindulatától függ. Az utolsón ment el a pontjaim nagy része...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Lezárt